Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Українці до 50000 дол в рік можуть легально інвестувати в Amazon, Tesla, ETFs і т.д

цього дня ми чекали з 1993 року!
#перемога #НБУ

На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:
— для інвестицій за кордон;
— з розміщення коштів на власних рахунках за межами України,
— з метою виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.
bank.gov.ua/...​_id=50043833&cat_id=55838

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Звертаю увагу, що ліміт станом на 13.03.2021 вже 200 000 євро на людину на рік.

також на ДОУ є популярний топік про амеркианського брокера Interactive Brokers
dou.ua/forums/topic/27356

Підскажіть по IB: чи вимагають вони якысь документи про походження коштів? Наприклад, свіфт прийде не з України, а з США (наприклад, там є брокерский аккаун у банку).

якщо з банку США то як правило ні.
Але звісно залежить від суми і фортуни)
Л.

Кто изучал вопрос инвестирования от украинского юр.л. или от фоп с целью оптимизации налогообложения доходов от инвестиционной деятельности. Полагаю, что так будет более выгодно, чем от физ.лица. Есть у кого-нибудь такой опыт или наработки?

Выгоды спорные
Как физ.лицо ты платишь 18% с дохода, а как фоп 3й группы, ты платишь 5% с оборота(!!!)
Возможно, есть смысл делать всё на 2й группе (если еще не зареган на 3й). Но надо считать, выгодно ли платить ЕСВ в течении 10 лет (в случае если горизонт инвестирования 10 лет). И держать лимиты надо

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я студент из официальных доходов только стипендия 65-70 $ но есть еще не официальные доходы могу ли я при регистрации на IB указать больший доход чем есть на самом деле?

Скоріше ні. І головна проблема тут навіть не IB, а що банк не проведе переказ до IB без документа із податкової (в мене так було, документ на іншому компі і я намагався без нього). У Любомира є відео, як онлайн отримувати той документ (наприклад використовуючи ключ Привата, як отримувати той ключ теж є відео). Подивіться, можливо ви можете просто вашу стипендію використовувати хоча б.

Хтось інвестував гроші напряму з Payoneer? Заводити гроші в Україну, конвертувати в гривні, тоді назад в доллари — дуже дорого виходить. Можна якось напряму?

Пайонир этого не поддерживает. Это ответ поддержки Пайонира )

Хтось пробував інвестувати через Freedom Finance?

а чому? А як на рахунок ІРО ?

Почему все говорят про Interactive Brokers? Можно ли делать всё то же самое через других брокеров или банки, например через JPMorgan? Можно ли найти список тех, которые работают с Украиной?
Можно ли делать инвестиции через Interactive Brokers лет на 10-20 и быть уверенным, что за это время с Interactive Brokers ничего не случится? JPMorgan или Citi are too big to fail , с ними как-то спокойнее было бы
Наш брокер Универ тоже пойдет или брокер обязательно должен быть иностранный?

Доброго вечора. А от питання може дуже поимітивне. Але я початківець і тільки вивчаю дану тему. Отже, я куплю акції наприклад Apple через IB, що далі? Де вони зберігаються? Яка комісія брокера? Щомісячна і одноразова? Я отримаю акції на руки чи вони будуть на біржі? А що якщо біржа пропаде, де мої акції? Я мланую купити акції на тривалий термін зберігання. От чому питаю.

Добрый день, недавно шерстил эту тему.

Акции регистрируются в общем депозитарии США ADR (отдельно от ИБ). Следовательно, если брокер обанкротиться, то акции которыми вы владели сохраняются. Вам необходимо будет оформить запрос чтобы эти акции отображались у нового брокера. Также там что-то до 200к баксов если на счету было — то тоже можно будет вернуть специальным запросом — нужны будут документы и процесс может быть не быстрым. Брокер впринципе не владеет Вашими деньгами — они вроде поступают в специальные банки США. Брокер зарабатывает на комиссиях, и может обанкротиться по сути если мало транзакций/счетов и платить зп нечем) но у ИБ в этом плане все ок.

По поводу комиссий, для IB перевод денег туда и обратно пока делается свифтом — следовательно 12.5$+0.5% от суммы. Также ежемесячная комиссия составляет 10$ (20$ если общий капитал с акциями до 2000$). Или 3$ если Вам до 25. Первые три месяца без абонплаты. Комиссия за транзакцию на покупку акций от 0.35$ (по умолчанию фикс 1$ — переключается в настройках).

-

Почему прошло мимо этой темы что расширили лимиты до 100К в год ?

100К євро якщо бути точним

Интересно , когда наконец отменят эти дурацкие лицензии нбу в рамках этой суммы.

Когда BEPS имплементируют полностью

Вы как-то комментировали, что возникли сложности с отправкой сфифтов Приват — IB после поднятия лимитов, мол Приват начал сочинять новые требования к бумагам (требовать подписанные договоры с ИБ и тд. Что никак не вытекает из инструкций НБУ).

Там же читал, что вы делали «информацийный запыт» для разъяснения ситуации.

Скажите, пожалуйста, есть ли какой-то апдэйт?

Спасибо

з Приватом все нормалізувалося. В тому числі і завдяки листам приватних інвесторів в НБУ.

Борітеся і поборите)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Подскажите брокера для инвестирования и торговли. Нахваливают IB и универ, а с чего начать чтоб потом не бежать к другому брокеру, кто и что по советует?

Дайте, пожалуйста, ссылки на такие сайты (надёжные).

а чому на ІБ не змогли? Saxo дорожче але в межах розумного

В смислі саме то для довгострокового інвестора? Можете обгрунтувати??

Брокерські комісії Саксо вищі.

Кастоді від 0.2% і вище, це на 10 років в дуже круглу суму обійдеться.

і вишенька на торті:
An inactivity fee on the amount of USD 100.00 —or the equivalent amount in the account currency- will be charged where the client does not execute any trades on his/her account for a period of 6 consecutive months (180 days).

Just2Trade, TradeZero, Lightspeed і Charles Schwab сперечаються :-)

Спробуйте Charles Schwab International, в них нульові комісїї. Але, щоб відкрити рахунок, вам доведеться попереписуватися з ними чи подзвонити.

Якщо вийде, спробуйте скористуватися моїм реферальним кодом — REFER67PAUPAU, з ним можна отримати до $500 вхідного бонусу. Хоча це працює в domestic, я не впевнений, чи вийде в international.

Шваб не брав раніше укр резидентів на обслуговування. Щось змінилося?

Тепер беруть. В них, навіть спеціальний сайт для нерезидентів: international.schwab.com/...​nternational/us_investing

Це цікаво. Ви тестили чи реально беруть?

Любомир, плануєте зробити відео про Charles Schwab, раз він працює з резидентами з України? Такого контенту на україномовному ютюбі нема.

Романе, подзвоню їм сьогодні і запитую чи дійсно можна відкрити рахунок

мне написали из тех подержки:
We are currently unable to establish accounts for individuals or corporations residing in the Ukraine.

дзвонив, не беруть з Ukraine(

спасибі за спробу

Подскажите плиз, кто разбирался в теме, нужно ли декларировать ценные бумаги зарубежных рынков на этапе их приобретения? Например — зарегистрировался на IB, положил туда денюжку и накупил акций с реинвестированием. В этот момент, нужно ли их декларировать? Если да, то каким образом?

думаю, що при зняття грошей треба буде податок на прибуток заплатити а інакше ви переливаєте по суті в іншу установу типу банку гроші

нужно раз в год по всем операциям, которые завершились, т.е. купил-продал. если просто купил и держишь — то не надо

Ні, не потрібно

Подоходный налог на фиксацию прибыли/убытка, т.е. если продал и налог на дивиденды.

так.
ось тут відеоінструкція + мій власний приклад Декларації
www.youtube.com/...​fdcvS6IepzxGKv3eB3vg759hn

Ого, еще новостные сайты не подоспели.

Касается ли это и вывода дегег на свой иностранный счет?

bank.gov.ua/...​heno-do-100-tis-yevro-rik

зокрема для здійснення інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках

Інвесторам Слава!

Кто может подсказать материал на тему входа на рынок зарубежных ETF?
К примеру я хочу, вложиться в Vanguard, какой будет алгоритм действий? Гугл выдает достаточно обрывочные сведения на этот счет. Из того, что я прочитал, складывается примерно такая картина: связываемся с вангардом, заключаем с ними договор/получаем счет. Идем в налоговую, берем справку о доходах. С этими документами приходим в банк, делаем заявку на е-лимит, получаем одобрение, отправляем деньги на счет вангарда до 50к долларов. При этом платим комиссию 200 долларов в правексе, 262 доллара в привате или больше в других банках.
Если я где-то ошибаюсь, поправьте пожалуйста. Если у кого-то есть опыт подобных операций, буду рад пообщаться, оставьте контакты.
Вдруг кто-то видел подобный блог — pikabu.ru/@sngisback — но для украинских реалий, дайте пожалуйста ссылку

Роман
я все детально розписав і навіть відео зняв.
ось сторінка з покроковими інструкціями
simeinyi-budzhet.ua/interactive-brokers

да, оказалось, что просто прийти в Vanguard и сказать «возьмите мои денежки» нельзя(
По ходу чтения про interactive brokers возник вопрос: после покупки через них акций, например Vanguard 500 Index Fund Investor Shares, можно ли где-то увидеть, кроме собственно сайта интеректив брокерс, что я действительно владею этими акциями?

Можете подивитися хто custodian і запросити виписку у них.

В цілому нічого складного не бачу.
Нам ще звичайно далеко щоб як в РобінГуд купувати на мобілці і без комісій, але вже робочий механізм є і люди інвестують вже 2 роки.

Уклінно прошу перед інвестуванням подивитися відео і прочитати лист дідуся онукам
www.youtube.com/...​y5AgIb0YkIEFQGGz&index=27

Дякую, досить стисло, але інформативно!
Дуже подобаються Ваші матеріали. Чи можна якось отримати інвайт в Вашу фб групу?

Група — та без питань, але ж потрібно на 3 питання відповісти і вказати хто з учасників групи вас рекомендує ;)
www.facebook.com/groups/UAinvestors

Рекомендації в мене точно нема)
Якщо не важко, то в мене ще 2 питання по комісіям interactive brokers:
1. «Средний остаток средств на счете меньше, чем USD 2,000» — місячна комісія 20 доларів.
Я правильно розумію, що маються на увазі не тільки гроші на рахунку, а і придбані акції? І якщо в мене на рахунку 0, але акцій куплено на 50 тисяч, то я буду платити не 20 долларів на місяц, а 10?
2. Щоб оплачувати ці 120 доларів на рік, мені просто потрібно залишити актуальну суму на рахунку, нічого на неї не купляючи? Наприклад, я зробив депозит 50 тисяч і не планую продавати акції, скажімо, 5 років. Тоді мені треба купити акцій на 49400, а 5*120=600 залишити просто лежати на рахунку, шоб ІВ було від чого щорічно «відкусювати»?

1) наскільки я знаю акції та ETF для цих цілей вони враховують. (Net Liquidation Value). Якщо більше 100К — комісії немає взагалі.

2) я не слідкував, але здається вони в випадку відсутності достатнього кеша накопичують борг і спишуть як тільки будуть кошти. почитаю ще.

Они продают твои акции чтоб снять свою комиссию.

Как узнать доходность этих голубых фишек ?

Вложение в акцми зарубежных компаний мне интересна.

Но тут на доу с общением проблема.

Что модератор тут бушует?

Где мое предыдущее сообщение?

Войти в тему с иностранными вложениями слишком мутная тема, особенно без профильного образования. Что не понравилось модератору, я хз.

Я крайне не доволен подобным фактом.

Я крайне не доволен подобным фактом.

Нам очень важно это знать.

Ну да, особенно, читать сообщения от сотрудника «Software Engineer в EPAM»

Сторінка з корисними відео по Interactive Brokers для інвесторів початківців готова
simeinyi-budzhet.ua/interactive-brokers

Крайне не люблю и не признаю видео инструкции, лучше по шагам — текстом.

Еще пол года назад хотел купить акции AMD (верил в платформу zen 2, как обладатель ПК на базе zen +), но увы, адекватных предложений не было и нет.
Пугают стремные брокеры и высокие комиссии.

Опишите по шагам (не видео инструкция) — как простому смертному (ФОП-ИТ), купить акции, например: INTEL//AMD и возможно IBM, ну и Xiaomi/Apple.

Володя, пересічному інвестору НЕ рекомендується купувати акції окремих копманій як основної частини портфоліо.
Почитайте наприклад про Джека Богла

Jack Bogle wrote: „Don’t look for the needle. Buy the haystack.” All the big fund companies now offer good low-cost total market index funds. All are suitable for the three-fund portfolio.

The 94-year-old admits he made plenty of mistakes as an investor over the decades: He tried stock-picking, then following newsletters, then picking top-ranked mutual funds. None could beat the market. Finally, he settled on the three-fund approach — a total-market U.S. stock-index fund VTSMX, total-market U.S bond-index fund VBTLX, and a total-market international-stocks index fund VGTSX, +0.30%
Simple, he notes in his latest book, „The Bogleheads’ Guide to the Three-Fund Portfolio,” doesn’t mean simplistic.

джерело
www.marketwatch.com/...​age-your-money-2018-09-11

Это слишком сложно.

Играть в акции нет желания. Тем более наслышан на счет персонажей которые круто погорели и все должны.
На данный ложу свободную денежку на депозиты, но хотел бы без мороки вложить их в более выгодное дело, с гарантией, типа акций долгоиграющей компании, на мировом рынке.

Но тут опять все слишком сложно, сейчас проще оформить депозиты в банке, это делается буквально 2мя касаниями в мобильном приложении.

в более выгодное дело, с гарантией, типа акций долгоиграющей компании, на мировом рынке.

Поржал ) Если уж о гарантиях, то тогда тока трежерис ) Но даже там гарантий нет ) но все равно вам рано, раз вы по приведенным разжеванным инструкциям от Любомира не может понять че делать ) Лучше ваще тогда с украинских ОВДП — finsee.com/купівля-овдп

даже на украинских овдп можно погореть (и на депозитах, ойеее) ... так что лучше под матрасом

Матрас точні ні, за 20 років інфляції гарантовано мінус 49% від капіталу.
Це якщо «погані дяді» раніше не прийдуть за кешом.

доречі по ОВДП мій колега зробив модель, там можна курс дол закладати і моделювати що вигідніше. Номер 5 в списку
simeinyi-budzhet.ua/kalkuliatory

У нас клієнти купують ОВДП через ICU або Універ в основному, тарифи низькі, сервіс хороший

Тоді можна перефразувати

Опишите по шагам (не видео инструкция) — как простому смертному (ФОП-ИТ), купить index funds

Віталій, беру в роботу)

Хто може щось сказати про fintelect.com. Можливо хтось проходив навчання, працював з ними.

Сооснователь Urban Space 500 Игорь Ермилов вместе с основателем социального проекта «Сімейний Бюджет», партнером iPlan.ua Любомиром Остапивым провели исследование инвестиционных возможностей и ожиданий среднего класса в Украине.

В результате получился наглядный срез экосистемы частного инвестирования. Типичный инвестор в Украине — айтишник, который хотел бы вложиться в стартап (до $10 000). Но самый популярный способ — депозиты и покупка недвижимости.
minfin.com.ua/blogs/lostapiv/119849

по вальцовщикам можно срез такой же сделать?

Можно ли заводить в Exante деньги не с украинского счёта, а например с от брокера Stasis путем конвертации стейблкоинов EURS в обычные евро?

Stasis и Exante вроде бы как-то связаны (хотя я пока не курил как) так что по идее это доверенный источник. Но вот примет ли брокер деньги клиента не с его непосредственного счёта? Правда надо ещё будет разобраться отправит ли Stasis евро на счёт с именем отличным от имени владельца стейблкоинов.

Похоже неразобравшись я немного глупость сморозил. Exante и выступает в роли брокера, а Stasis это просто эмитент стейблкоинов.

Но в принципе сам вопрос остаётся: можно ли закинуть деньги на счёт брокера не с украинского счёта, а через Stasis посредством конвертации стейблкоинов?

Зняв відео та написав статтю по надійності брокерів
youtu.be/993YhUW-tqE

Кто-то сталкивался с unit linked?
К примеру, investors trusts. Это не развод?
Кто-то мало информации по этим страховым с функциями брокера.
У них довольно высокие комиссии, но если регулярно перечислять, то обещают компенсации в виде бонусов. Хотя эти обещания вселяют опасения.

Я з ними не працюю, вважаю що високі комісії і стрьомна юрисдикція.
Однак багато фін радників дотримуються іншої думки, і активно пропонують їх плани. Про плюси ви можете від них почути)

Підкажіть будь ласка, хто поповнював рахунок в Інтерактив Брокерс, якщо я здіснив платіж в Приватбанку на всю суму джерела доходів; чи зможу я перерахувати таку саму суму через інший банк ще раз?

Сергій,
інший банк ймовірно пропустить, вони ж не знають про ліцензію в першому банку.
а от фін моніторинг НБУ — це питання, не візьмусь щось стверджувати.

Чи є варіант в разі чого показати ще одну декларацію за попередні роки?

дякую; ні, в дфс справка видається тільки за три роки; тому валютний контроль привата обмежив суму переказу, шукаю можливості...

А что с курсовой разницей? Ведь если инвестировать сейчас в валюте по курсу N и выводить через несколько лет, когда курс будет 3*N, то попросят заплатить с дохода в гривне? Ведь можно так инвестировать 100€ по курсу 3000, а через 3 года, если это будет уже 9000, и решить вывести деньги при условии, что стоимость акций не выросла, то нужно будет заплатить налог с 6000 грн.? Или там все-таки привязка к валюте инвестирования?

наразі тільки ДСФ знає відповідь на ваше питання))
Привязка до грн буде імхо, принаймні зараз доходи з іноземних джерел переводться в грн по курсу на дату отримання.
Підписуйтесь на телеграм @UAtaxesyou як тільки буде щось офіційне, напишемо.

Как же быть с вашей стратегией (одной из), что вкладывать сейчас а через 10 лет разберемся? Ведь с учетом приведенного выше примера, может получиться, что выводить деньги в Украине будет в принципе не выгодно.

Можна приклад, коли буде невигідно виводити через податки?

Ну как в изначальном примере. Завел 100 евро, что 3000 грн, вывел 100 евро (тело), что 9000 грн (при соотв. девальвации). Не попросят ли через 10 лет заплатить налог на 6000 грн.?

А откуда разница в 6000 взялась?

Если теоретически через 10 лет курс будет 90, а на 30, то 100 евро будет 9000 грн. Вопрос как налоговая будет считать прибыль. Не будет ли быть так, что они через 10 лет посмотрят, что я отправил 3000 грн, в итоге получил 9000. Т.е. разница 6к грн, хоть разница только из-за курса.

Что-то я не догоняю... Еще раз положил я 100 евро, вывел 100 евро (т.е. ничего не заработал), а с меня взяли налог с 6000 грн. Т.е. обложили налогом тело инвестиции, а не прибыль. В итоге, если допустим, налог 20% на прибыль, то 6000*0.2=1200грн, что по курсу 90: 1200/90=13.33. Т.е. потеряю 13.33%. Или то, что доход будет считаться по формуле 9000 — 3000 это что-то совсем не реальное и быть такого в жизни не может?

а с меня взяли налог с 6000 грн

Нет. Найди статью в НК которая обяжет налоговую выписать тебе платежку на налог с 6000 грн. Спойлер: её нет. Сотни тыщь людей получают на свои украинские счета СВИФТ переводы, платят тут в Украине платежными картами заграничных банков. И ни одном из них не выписали платежку на уплату «прибыли» с курсовой разницы.

Наверное много написал. Кратко: как налоговая свяжет две суммы 100 долларов в 2018 году и 100 долларов в 2048 году и поймёт что это одна и та же сумма, уплаченная за ценные бумаги, что позволяет ей претендовать на курсовую разницу (которая не факт что буде существовать в 2048 году в НК соединенных штатов европы)?

Статья 170 п 2. 18%

18% от чего именно? От любой суммы которая поступила международным банковским переводом на мой украинский счёт? Нет, статья 163.1.3. с тобой не согласна.

Віталій, Shapod
Ми вирішили 4-й Kyiv Invest Meetup присвятити суто темі податків з інвестицій.
Можна буде вживу все обговорити і вирішити як правильно)
www.facebook.com/events/945242862532350

Я вже робив запит про інвест доходи, поки мені дали відписку.
Перед тим як декларацію подавати, ще раз подам інший запит у січні.

резидент Украины обязано рассчитать, задекларировать и/или оплатить налог на следующие виды доходов

А ещё он должен иметь трудовую книжку и планить со своих доходов 18% и т. д. и т. п. Но тут все платят только 5%.

Ты не в ту церковь со своей верой зашел.

не дипвеб что бы из себя тут строить криминала

Забавно слушать такое от человека живущего в стране где минимизация налогов является чем-то что само собой разумеетеся. Был бы ты украинским пердуном пенсионного возраста на ланосе которого агрят евробляхеры которые купили в Европе за в два раза дешевле машину вда раза лучшую машину чем его ланос — я бы ещё понял твоё нытье за налоги.

нифига не оптимизация а обычный криминал, тебя наебали))

Повтори это каждому айтишнику который указал в профиле Украина ))

легко, а зачем?

Затем же зачем ты говорил это мне. Усовестить наверное. Ну или какая там у тебя мотивация.

Автору вот этой темы
dou.ua/forums/topic/25857
писать не надо — он не такой как все.

ты предлагаешь нелегальное решение вопроса

Ты ошибаешься.

ты писал про законы можно игнорить

Я писал что законы надо использовать, а не тупо следовать каким-то мифам о необходимости платить овердофига налогов. Тут почти каждый первый прямо сейчас так работает за исключением небольшого числа тех кто за границей работает на ставку в штате. Но и за границей активно используют разные схемы снижения налогов на доход физлица. И никто не считает это не то что незаконным, а даже постыдным.

вот твоя цитата, уже переобулся

только в твоих фантазиях

работать на фирму как ФОП и работать на фирму как наемный работник с уплатой НДФЛ — это тоже выбирать

Как ты заявишь возвращаемые деньги

, только в данном случае не возвращаемые, а получаемые за работу.

Я заявил что это доход ФОП и плачу только 5%.

Вопрос как налоговая будет считать прибыль

Никак, какая прибыль? Это вообще две совершенно разные не связанные с собой суммы. С точки зрения налоговой.

Не будет ли быть так, что они через 10 лет посмотрят, что я отправил 3000 грн, в итоге получил 9000

Ты когда выезаешь за границу на отдых — в налоговой отчитываешься о вывезенных 100 баксах на такси? Когда обратно возвращаешься отчитываешься что привез 5 баксов?

как и везде в мире

Если бы в Украине было как и везде в мире то этой ветки бы небыло. Вообще не-бы-ло. Это раз.

Два. Как ты заявишь возвращаемые деньги, так они и будут оценены налоговой. Налоговая ничего не контролирует, налоговая собирает налоги.

П.С.
То что ты тут с видом эксперта пишешь как раз есть не как и везде в мире — когда чиновник по своему разумению чего-то там насчитывает: евробляхерам по справочнику Шваке стоимость авто, человеку заводещему деньги в страну — какую-то еб***у курсовую разницу. Ты почитай НК, почему-то он облагает инвестиции в украинские ценные бумаги нерезидентов украинским налогом. Но ничего не говорит о зарубежные ценных бумагах. Совсем ничего. Тем более что тут вообще нет операций с ценными бумагамии, если бы о том что является темой ветки.

да нахер тех бляхеров вы их везде тут будете приплетать?

Как пример массового скудоумия населения которое хочет чтобы кто-то другой платил больше налогов потому-что-потому.

а так ты просто советуешь предоставлять налоговой фиктивные документы?

посоветую обратиться к специалисту который скажет какой вариант сведёт к минимуму, вплоть до 0, сумму налогов которые надо заплатить с возвращенных денег. Если на специалиста траться лень или сумма невелика то вообще никак не представлять — просто возвращать малыми суммами по мере надобности.

Кто-то знает по поводу европейских accumulated ETF- как облагаются налогами продажи тех же ishares ireland domiciled? Есть ли двойное налогооблажение, или как со Штатами есть tax treaty?
И что с продажами gold ETF? Насколько я знаю, законодательство Штатов отличает продажи stocks ETF и commodity ETF(на золото в частности). Как с этим обстоят дела для ireland domiciled?

Ірландія не претендує на інвестиційні податки нерезидента, частково тому irish domicile такі популярні.
Вам слід тільки податки в Україні планувати і платити.

про податки з ETFs, США та Ірландія — стаття мого партнера
blog.liga.net/...​vmaslennikov/article/3178

Віталій, дякую, це я наплутав, ось правильна стаття про податки з ETFs!
blog.liga.net/...​maslennikov/article/31781
немає тестувальника в команді))

Добрый день. У меня есть пару вопросов, помогите пожалуйста.
Какой размер налога на прбыль от продажи иностранных акций?
И какой налог на дивиденды?
Откуда налогавая узнает о размере прибыли?

Lyubomyr,
а все-таки, 9% или 18%?
нашел вот такую инфу:
buh.ligazakon.net/...​oluchennye-ot-nerezidenta
если резидент получает дивиденды от нереза, то 9% + 1.5%

так, це хороші новини, я не бачив це розяснення, це вже за 2017 діє!
Враховуючи викладене, у разі отримання у 2017 році платником податку — фізичною особою — резидентом іноземних доходів (дивідендів), їх сума підлягає оподаткуванню за ставкою податку на доходи фізичних осіб у розмірі 9 % та військовим збором — 1,5 %.
Порядок оподаткування доходів нерезидента надано в листі ДФС України від 03.11.2017 N 2514/З/99-99-13-02-03-14/ІПК.

это типа, если IB снимает 15%, то можно вообще не платить в Украине?
и не отчитываться?
думаю, нереально получить заверенную в США копию, что ты там заплатил 15%
не думаю что будет большой штраф, т.к. реально ты не должен здесь ничего платить

Відкрив рахунок в IB, swift відправляв через Приват.
Для отпримання ліцензії надав:
— довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків (дохід тільки ФОП)
— заяву про видачу ліцензії
— Interactive Brokers (U.K.) Limited Customer Agreement (www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1552)
— wire deposit notification від IB
Ліцензія була готова через 15 хв після створення переказу, через 30 хв гроші вже надійшли на рахункок у брокера.

Алекс, welcome to the club! У нас є закрита група інвесторів на фб, напишіть в особисті, якщо вам цікаво було б приєднатися

15 мин??? Мне 1 месяц ерундой страдали

Добрий день, скажіть будь-ласка, що у Вас вимагав Приватбанк для swift платежу?

Все зі списку вище крім заяви на видачу ліцензії. Для підтвердження доходів можна надавати довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків або податкову декларацію разом з квитанцією № 2

Я тут немного перемогы принес bank.gov.ua/...​_id=68539732&cat_id=55838

Так, до переліку документів необхідних для отримання таких ліцензій додається можливість подання на підтвердження джерел походження коштів документів, що стосуються результатів його підприємницької діяльності або продажу рухомого та/або нерухомого майна (податкової декларації про майновий стан і доходи, декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця, договору про продаж рухомого та/або нерухомого майна). Нагадаємо, фізична особа може отримати е-ліцензію незалежно від того є вона підприємцем чи ні, якщо метою отримання ліцензії є операції, не пов’язані з її підприємницькою діяльністю.

А для внутридневной торговли необходима данная лицензия? И кто торговал (именно внутри дня) может поделиться своей историей открытия счёта и различных возникающих вопросов. Ещё вопрос, для внутридневной торговли для открытия счета необходимо не менее 25к, эта сумма необходима лишь для открытия счёта или сумма на счету должна быть постоянно не менее данной цифры?

ліцензія потрібна щоб вивести гроші на брокерський.
Як сімейний фінансовий радник не рекомендував би непрофесійному інвестору грати на ринках, тим паче в рамках дня!
Найвідоміше парі у фінансовому світі або як Уоррен Баффет виграв 1 млн. дол у хедж фондів.
simeinyi-budzhet.ua/...​nvestments/warren-buffet

что-то вы в ответ на вопрос о теплом, ссылку про мягкое скидываете. Причем тут это пари к вопросу этому?

25k только для американских резидентов

PDT rule не знает твое гражданство — оно для всех

открой у европейского брокера и торгуй на здоровье.

Интересен такой момент.
Допустим я выбрал брокера оптимального по тарифам, интерфейсу, поддержке (e.g. EXANTE). Перевел туда 10К, купил акции «гуглов всяких». Через полгода EXANTE ввязался в очередной хакерский скандал и его решили прикрыть/временно заморозить.
Что мне делать?
В теории я знаю, что запись о твоем владении акциями хранится в специальном депозитарии и независимо от того что становится с брокером, ты владельцем ценных бумаг быть не перестаешь.
Отсюда 2 вопроса:
1) как реально проверить что брокер купил тебе акции, а не поступил как «форекс разводилы начала 2000х», присвоив деньги себе, а тебе только сказав о покупке.
2) Если вдруг что случается с брокером, что тебе делать? Какая процедура перехода к другому брокеру (e.g. IB — надежному, но с бОльшими тарифами и страшным интерфейсом) с сохранением всех твоих текущих активов?

Я не представник EXANTE, думаю такі питання логічно задавати їм.
Я зробив це за вас, внизу їх відповідь.
Моя думка щодо вибору брокера викладена тут k750.media/post/1288. Мої рахунки і там і там, кому не подобається, можете шукати третього (Saxo)

Любомир на сайте расписанны все регулации и лицензии.
Такого не может быть «Решили прикрыть» все клиентские активы находятся на другом счете этот счет не имеет отношения к активом Экзанте.
support.exante.eu/...​ои-деньги-в-безопасности

exante не брокер а диллер. там не акции а cfd

Уважаемые форумчане, если кому будет интересна тема инвестирования в акции международных компаний обращайтесь ко мне на почту slusar.an@gmail.com , звоните , приезжайте к нам. (Фридом Финанс) , Буду рад рассказать и показать как это устроенно и работает.

Добрый день, в уже есть где либо информация как будет налогоолагаться прибыль-потери с таких сделок (при использовании зарубежного инвестиционного счета в $)? А именно:
1) Если купить 1 акциюю за 100$ когда курс был 25, продать за 101$ , когда курс 30 ? Будем платить от прибыли в 1$ или от 530 грн?
2) Отчетным год является когда получена прибыль на инвест. счет или выведена на р.с. (В Украине всенда ранее опиралист на дату зачисления средств на счет а не дату сделки).
3) Необходимость что-либо декларировать в стране, в которой зарегистрирована компания, с бумагами которой работаете?

Буду рад если кто-либо сможет направить на кодекс и статьи по пунктам 2) 3).
Так как при использовании брокера внутри страны вопросов намного меньше, чем при самостоятельной работе без посредника...

Вероятно надо ждать до конца года, чтобы ответить на эти вопросы, правктики в стране еще нет...

Гарні питання, в мене були схожі. Я написав в податкову запит на індивідуальну консультацію з питань практичного застосування... Поділюсь, коли буде відповідь

Олексій,
ось що вдалося дізнатися по темі податків з інозмених доходів
simeinyi-budzhet.ua/...​es/podatry-z-investytsiy

Любомир,не совем понял момент по налогам на дивиденды. Проясните пожалуйста с какой суммы платится 19,5%? После вычета 15% штатовских налогов, или до?

По Закону якщо в Штатах 15% заплатити, то у нас тільки різницю доплачуєте.
Але як для ДФС взяти «легалізована у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній уставнові України...» ((
поки таких сміливців я не знайшов...

Алекс,
при rebalance не обовязково продавати, часто достатньо просто докупити нових класыв активів, щоб зберегти пропорцію.
Я свою декларацію подаю вже більше 10 років, бо торгував на UX. Останні 2 роки через електронний кабінет. В мене стратегія Все просто.
Мені легко її скласти і подати, однак згоден що пересічний інвестор не має цим займатись. Бухгалтери поки в цьому не шарять, але через рік буде попит, буде і пропозиція. Я думаю в районі 100-200 дол декларація мала б коштувати.
Якщо виберете Unit-linked, скажіть, дам контакти перевіреного фін радника, який працює з 2 з 3 unit linked компаній, що беруть українців.

Коллеги, а перевод договора IB на русский кому-то выдали? Именно не справка об открытии, а сам договор?

А для чого російський? Можна ж в банки і на англ документи подавати.

В целом да, но в одном из банков — нет:). В саппорте IB отказали, сказали для UK branch — не выдаем переведенный.

Печаль. Боюсь ви звязались з бюрократичним банком

Добрый день! Просьба к специалистам в инвестировании подсказать — какое минимальное количество акций я могу купить через брокера. Просто акции которые я хочу приобрести дороже 300 долл, а я где-то встречал ограничение что торгуются лотами не менее 100штук. Так ли это?
Спасибо!

точно можна купити і менше 100шт.

Через нашу компанию Вы можете купить сколько угодно, хоть одну. Если кому то интересны эти интсрументы, американский фондовый рынок и тд. пишите мне на почту. Буду рад дать консультацию. slusar.an@gmail.com Александр

Вы можете купить любое количество акций, обращайтесь если понадобится консультация slusar.an@gmail.com

Застрял на вопросе на Interactive Brokers — Do you qualify for the benefits of a US income tax treaty?
Ушел читать соглашения. Может кто подскажет правильный ответ?))

Yes

Подтверждаю — правильный yes. Я даже заморочился и советовался с tax advisor в Штатах. Вопрос хитро звучит — ’do you qualify for the benefits" — in general, то есть существует ли double taxation treaty между U.S. — Ukraine, или подпадаю ли я конкретно. Там просто в соглашении перечислены категории граждан (моряки, ученые и т.д.), для которых действуют спец условия. Себя я там не нашел.
Но advisor сказал что правильный ответ — да.

@Lyubomyr Ostapiv, Вы очень хвалите Exante, хотя про них очень много негативных отзывов в интернете. Много ли ваших знакомых которые за последние года выводили деньги с их платформы?

1) «Справедливості раді» не хвалю EXANTE, а написав що у них хороша підтримка та зручний інтерфейс
2) Хоча мій основний рахунок в EXANTE, більшість мої клієнтів обирають IB
Хто виводив не знаю, вся тема інвестування тільки запрацювала з літа 2017.

Подниму тему. С ФОПами ситуация прояснилась?

Вже давно. Деякі західні банки посилають, Приват допускає і допомагає отримувати ліцензію.
Ще був десь лист НБУ як відповідь фіз особі, але треба шукати.
Ми доречі в рамках iPlan.ua допомагаємо клієнтам з ліцензіями і формуванням інвест портфелів.

И в подтверждение происхождения инвестируемых средств принимают налоговую декларацию ФОПа?

так. Ось моя історія
simeinyi-budzhet.ua/...​nvestments/nbu-e-licence

Ваш кейс я видел, но там хоть что то есть в декларации физ лица. А мне как, пустую подавать?)

Беріть довідку фіз особи з ДФС через ел кабінет, там будуть ваші ФОП доходи.

По-прежнему нельзя (Приват, Аваль), если у вас доходы только от СПД. Написал неделю назад в НБУ запрос по поводу происхождения средств, жду

Успешно открыл акк в Exante.
Переводил деньги с текущего счёта в Привате.
Возникли проблемы с валютным контролем в банке, они:
1. Не распознали доход от продажи недвиги как мой доход. Решилось высылкой им договора купли-продажи.
2. Твёрдо настояли на том, что брокер должен дать документ, в котором будет указана сумма и валюта перевода. При том что это странно, т.к. брокеру собственно по барабану какими суммами и когда клиент хочет пополнять счёт. Звонила даже начальник направления SWIFT-платежей(спасибо Любомиру за контакт), сказала что понимает «странность» ситуации, но пока что дела обстоят именно так. Решилось общением с менеджером в Exante, он(не сразу) сделал необходимый документ.

С регистрацией в самом Exante тоже была проблема — они нашли у себя в базе какого-то чиновника с такими же ФИО и сказали что нужно доказать что я не он :) Паспортные данные (гражданский + загран) не помогли. Решилось предоставлением счетов от Киевэнерго за коммуналку + свидетельства о браке (т.к. счета приходят на жену :)

Welcome to the club!
Цього року трохи більше сотні ліцензій, в 2018 думаю буде більше тисячі!!
Готую з партнерами інвест конференцію на січень-лютий, щоб розказати про розумний підхід до формування інвест портфелів на 10-20 років.
Доречі — такий тренінг (2.5 год) замовило кілька компаній, якщо цікаво — пишіть своєму HR)

Національний банк України (НБУ) видав 115 електронних ліцензій для переказу коштів фізичних осіб за кордон з метою інвестування, повідомили у Нацбанку.
За даними НБУ, таку кількість е-ліцензій для інвестування було видано за п’ять місяців — з часу запровадження цього інструменту 3 липня 2017 року.
Інвестування було дозволено на суму менше ніж $5,8 млн.

Спокойно инвестировал в тесла груп. Никаких проблем с бумагами и прочих траблов. Уже и продавал в Насдак груп

через IB?

Процес отримання ліцензії через Приват пройшов онлайн без особливих проблем.
Деталі і інструкція на AIN
ain.ua/...​-za-kordon-vlasnij-dosvid

Кто-нибудь знает, существукт ли ограничения по давности доходов для справки из налоговой? Подойдут ли доходы полученные в 2011-2012 годах?

це вирішують банки. Малоймовірно.

Кто-нибудь знает насчёт такого нюанса — если я сейчас куплю акции как налоговый резидент Украины, а затем мигрирую в Германию, как нужно будет считать/платить налоги?
Пока я понимаю что на все операции до переезда + 183 дня после переезда должны будут платиться налоги в Украину, а после — в Германию. Так ли это?
Ну и штатовские налоги (до 15% на дивиденды, например) нужно будет считать с учётом tax treaty сначала для Украины, а по истечении полугода на новом месте — для Германии, да?

как нужно будет считать/платить налоги?

Скоре всего, по месту постоянного проживания. А в Германии место постоянного проживания у тебя возникнет не через 180 дней, а с момента регистрации при въезде в жильё (это не нужно туристам, но нужно для снимающих/покупающих квартиру на долгое время).

Если при этом, у тебя возникнет 2 места проживания (в Украине и Германии) — кури соглашение об избежании двойного налогообложения, что там сказано о дивидентах. Скорее всего, 1) дивиденты облагаются лишь в одной из стран 2) платить в той стране, где провёл больше времени по концу года. Но надо читать...

Andrew
ви наврядчи на цьому форумі отримаєте кваліфіковану і вичерпну відповідь на ваше питання.
В цілому податкове резидентсво у німців — 6+ міс, і є виявляється угода Treaty between Government of Ukraine and the Federal Republic of Germany on Avoidance of Double Taxation with respect to taxes on income and estate.

В цілому податкове резидентсво у німців — 6+ міс

6 месяцев — роли не играют. Для германского фискуса играет роль наличие ВНЖ/гражданства + регистрация (или даже просто спонтанная возможность) проживания в стране.
Даже если такая возможность есть лишь в личной комнате родительского дома, которая стоит свободна, но в которой чел год не был. Всё равно, за этот год германский фискус будет считать чела своим клиентом.

Наскільки я бачу 6 міс роль грають. Однак як це часто буває з податковими правилами все значно складніше.
German tax residence of individuals

Germany has two types of tax residence:

Place of residence
Habitual abode
A person has his/her place of residence where the person has a home which implicates that he/she intends to retain this home and use it (§ 8 General Fiscal code). This home can be of very modest character and it must not be the main residence. The person must have the authority of disposal over this place. It is irrelevant whether he or she owns or rents this place. A hotel room in general does not provide a person the required authority of disposal. However, a hotel may be deemed as a place of residence if a specific hotel room is rented on a long-term basis.

Tax resident in Germany could also be a person who works for a longer period abroad and keeps his home at his/her disposal. This is even the case if the person does not use the home for a longer period and is de-registered with the registry office. If this person rents the place out and cannot use it for the period of rent he/she loses its status as tax residence in Germany.

The second type of tax residence is the habitual abode (§ 9 General Fiscal Code). A person has its habitual abode at a place or an area where this person stays not only on a temporary basis. This is the case if the stay exceeds six months and is not interrupted for a longer period. Short-term breaks abroad do not interrupt the six-month period. However, vacations, health treatments or other private purposes do not lead to a tax residency in Germany if the stay does not exceed one year. This means that a job or business related stay in German hotels for a period of more than six month lead to a tax residency in Germany.

If a person is a tax resident in Germany they are subject to German income tax with their total income wherever it is earned. However, foreign sourced income might not been taxed in Germany if a Double Taxation Convention provides a respective cover.

If a person is not a tax resident in Germany it will only be liable to German income tax with income from German sources defined in § 49 Income Tax Code.

If a person is tax resident in Germany he/she is also liable to German inheritance and gift tax. This applies for a decedent or donor as well as a beneficiary.

В первом абзаце (про квартиры, комнаты и гостиничные номера) — неожиданно-хорошо всё расписано.:) До сих пор, я эту информацию встречал лишь на немецком.

Так что, если будет ВНЖ в Германии + зарегистрированное жильё, 6 месяцев германским налоговикам будут до лампочки — и по концу года они затребуют декларацию. И тут всё будет зависеть от места получения дохода/источника дохода/что об этом сказано в договоре об избежании двойного налогообложения.

Tax resident in Germany could also be a person who works for a longer period abroad and keeps his home at his/her disposal. This is even the case if the person does not use the home for a longer period and is de-registered with the registry office. If this person rents the place out and cannot use it for the period of rent he/she loses its status as tax residence in Germany.

В связи с этим, есть одна драматическая история. Приблизительно выглядящая так:

«Борису Беккеру в 2002 году светило три года тюрьмы за неуплату налогов — в период с 1991 по 1993 он недоплатил в немецкую казну 1.7 миллиона евро. В течение долгого времени он утверждал, что жил в Монако и платил налоги там, в то время, как сторона обвинения настаивала на том, что все это время он числился налоговым резидентом Мюнхена, поскольку владел там недвижимостью.

В 2002 году судебная эпопея Бориса закончилась тем, что он признался в своем злодеянии, но списывал его на то, что был молод и глуп, почти не понимал немецкого налогового законодательства и не слушал своих финансовых советников. Беккер добровольно выплатил в казну три миллиона евро, заплатил штраф в 300 тысяч евро и получил условный срок в два года.

„Это моя самая важная победа. Я счастлив, что все это наконец закончилось. Теперь я свободный человек, и это самое важное“.»

Есть ещё много других историй (включая и гостиничные номера) — но они на немецком и мне лениво переводить. :)

Я ФОП і отримав ліцензію НБУ через Приват. Подавав все електронно.
Тому можливо якомусь ФОП і відмовили, але це точно законно і можливо
Чекаємо уточнення НБУ, щоб всі банки тракутвали норми однаково.

Стоит почитать текст самого постановления:
1.11. Індивідуальна ліцензія на здійснення фізичною особою - резидентом, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, інвестиції за кордон на суму до 50 000 доларів США включно...
bank.gov.ua/...​t/download?docId=50408939
С чего следует, что получающие деньги через свой ФОП — не смогут получить такую лицензию.

Вот народ уже отписался об отказах:
forum.finance.ua/...​ic.php?p=4196536#p4196536

Я уже тоже ниже писал, что отказали как ФОПу

Я ФОП і отримав ліцензію НБУ через Приват. Подавав все електронно.
Тому можливо якомусь ФОП і відмовили, але це точно законно і можливо
Чекаємо уточнення НБУ, щоб всі банки тракутвали норми однаково.

Подавал просто справку из налоговой с печатью?

Через эл кабинет сделал, печати нет.
«Відповідь на запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з державного реєстру фізичних осіб».

Спасибо! а за какой период делал? или лишь бы доходы покрывали переводимую сумму?
И ты вносил заранее средства или ждал получение лицензии?

за год, это мне нужно было и для декларации физика еще раньше.
Внес средства заранее, поскольку в Привате создаешь свифтовку, и там уже прикрепляешь доки на лицензию.

И при этом у тебя в выписке за год доходы только как СПД значатся? Буду пробовать. Мне Приват изначально говорил, что можно сначала подать заявку, а после получение лицензии вносить средства

Неа, у меня еще пасивные доходы есть и плюс еще я («лох») декларирую и плачу 19.5% с «доходи з іноземних джерел».
Но львиная доля моих доходов это ФОП, остальных на сумму лицензии не хватило бы.

А, ну поэтому и дали, что есть доход с нормальным налогообложением. А как договор с брокером аттачил? там же только jpg и png можно прикладывать, а у IB договор на 38 страниц pdf

Атачил договор, но попросили еще Договор с моим именем, а не оферту.
IB меня напряг своим интерфейсом и поддержкой, я решил пользоваться EXANTE. Если что, у меня есть на 500 евро промокод рефералки для нас двоих на покрытие комиссий)))

Доход — не дохода ФОПа на сумму лицензию не хватило, поэтому 100% что его учитывают.

добрый день.
возможно эта информация кому то поможет, я делал официальный запрос у нацбанка о возможности получить e лицензию как физ лицо, если я физлицо предприниматель. они ответили что да возможно, только платить нужно со счета физлица (обычного не предпринимательского).
ниже по ссылке полный ответ:
drive.google.com/...​nOxAowxjHfSvBQJrFT7v0AeSh

О, це добре.
Зараз додам в свою статтю

а кто-то разобрался с налогами или еще сама налоговая не разобралась? например, инвестировал я 10к, через год у меня 11к, через 2 года я вывел назад все деньги и это уже 12к.
1. нужно ли мне платить за заработанную тысячу после первого года, если я ее не вывожу?
2. когда все вывожу через 2года, как налоговая понимает, что я должен платить только за разницу? или она не понимает и я плачу за все?

Олег, практика буде тільки в 2018. Розяснень не бачив поки.
Ймовірно сама методика розрахунку прибутку нічим не буде відрізнятись від такої ж щодо укр цінних паперів. Питання тільки обрахунку курсових різниць.
Наказ Мінфіну України від 22.11.2011р. № 1484 та Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.11.2011р. № 1689 «Про затвердження Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента»

Олег, это ещё надо постараться заработать 10%=1К дивидендов в год, такое можно получить только с рискованных REIT’ов (www.dividend.com/...​reits-dividend-stocks.php) или MLP. В среднем ставка дивидендов с топ акций не превышает 1-3% в год (вот парочка из топа S&P 500 finance.yahoo.com/...​PM,XOM,GOOG,GOOGL/view/fv, смотри Annual Div Rate), которые обычно выплачиваются раз в квартал. Не по всем акциям выплачивают дивиденды, например Амазон/Facebook/Google не платят дивидендов, а вот Nvidia, Microsoft и Apple платят.

Но ты скорее говоришь не о дивидендах, а о росте стоимости акций. У тебя не будет прибыли пока ты не продашь акции, то есть твой вариант с 11К не совсем корректный. После продажи акций тебе надо уплатить налоги с прибыли, то есть с разницы между базой и стоимостью продажи (это если ты в минус не уйдешь).

За продажу/покупку акций надо платить денежку брокеру, поэтому важно выбрать правильного брокера с подходящей стоимостью операций, с приемлимым месячным платежом, подходящим минимальным балансом счета.

Мене влаштує менше 10% в рік))

Із закінченням 2017 року Уоррен Баффет оформив свою перемогу над хедж-фондами у парі, яке уклав 10 років тому. Голова Berkshire Hathaway у 2007 році поставив $ 1 млн., що зростання індексу S&P 500 перевищить вибір активів хедж-фондів протягом 10 років.

Станом на п’ятницю S&P 500 показав річний прибуток 7,1% за часовий період парі. Кошти хедж-фондів, вибрані «Протеже Партнерз», менеджерами, з якими він уклав парі, отримали 2,1%, повідомляє The Wall Street Journal.

Кожна сторона спочатку поставила 320 тисяч доларів США на державну облігації з нульовим купоном, що, за їх оцінками, до 2018 року коштуватиме 1 мільйон доларів. Але її було конвертовано в акції класу B Berkshire Hathaway, адже вартість облігації виросла швидше, ніж очікувалося. 11.200 акцій, які вони придбали в 2012 році, вже коштують 2,2 мільйони доларів.

Баффет давно вказував на проблему з обіцянками хеджевих фондів перевершити ринок і їх високі комісійні збори, які відбирають частину прибутку клієнтів.
Він довів свою правоту на обох фронтах.

Активно керовані фонди спостерігали відплив коштів, а пасивні фонди отримали більше після фінансової кризи. Тим часом, велика кількість ETFs зробила інвестування дешевшим і простішим для інвесторів і дозволяє покупки практично будь-якої групи акцій.

«Я думаю, що подвоєння ставки з Уорреном Баффетом на наступні 10 років буде мати більше шансів перемогти», заявив Тід Сейдес, засновник Protégé Partners. «S&P 500 виглядає переоціненим і має великі шанси розчаровувати пасивних інвесторів».

Уоррен Баффет віддасть призові гроші некомерційній організації Girls Inc. of Omaha, Nebraska.

Что вы думаете о курсах «ПУТЬ К ФИНАНСОВОЙ НЕЗАВИСИМОСТИ» от Эдварда Дубинского fintelect.me/pkfn ?
Кто-то уже принимал участие? Насколько это может быть полезным?
Общее направление — инвестировать надо в валюте, и в американский фондовый рынок.
Буду благодарен за отзывы. Спасибо.

Тренінги не проходив. оскільки і сам консультую/інвестую)
Філософія і думки Едварда розумні, я навіть його в своїй книзі згадав поручи із Савенком

«Також мені імпонує філософія Едварда Дубінського, засновника спільноти «Честно о деньгах»:
• Швидко створити капітал неможливо! Тільки «в довгу»
• Інвестування має бути тільки в твердій валюті (долар чи євро замість гривень чи рублів)
• Можливо, в казино дехто виграє. Але капітал на житло, навчання дітей, пенсію точно не створюють у казино.

Лучше в биткоины

Я намекал на то, что инструмент стал нестабильным и непредсказуемым для «спокойных» инвестиций. Два обвала плюс отыгрышь и все за одну неделю.

www.xe.com/...​/?from=XBT&to=USD&view=1M

Не претендую на истину, но я бы не стал.

Еще немного по брокерам.
Interactive Brokers открывает счет от $10К, основана в 1978 году.
Just2Trade открывает счет от $2.5K, основана в 2006 году.
Обе работают с UA citizens.

IB безумовний лідер.
Можна і такі варіанти розглядати
www.lynxbroker.de
www.captrader.com.
exante.eu

Соглашусь, но не все сразу могут с 10К начинать.. Поэтому привел пример и с меньшим порогом вхождения.

Так.
Просто як на мене якщо менше 10К, то витрати часу на доки, комісії і свіфти роблять цю справу сумнівною.
Я чесно кажучи клієнтам навіть 20К рекомендую як мінімум для інвестування.

Хм, к примеру если покупать надолго, то сколько это будет стоить?.. 0.5% за перевод + $12 + комиссия $2.5 сделку? Если брать надолго и не делать ребалансировок, то вполне оправдано, как по мне.

Ви вірно написали. При довготерміновому інвестування свіфт і комісії це мізер

Похоже, Just2Trade принадлежит российской компании ФИНАМ. Стоит это учитывать.
guide-investor.com/brokery/just2trade
После того как Just2Trade был куплен Финамом, он стал европейским брокером (соответственно, был сменен адрес). И на текущий момент он работает практически во всех странах мира.

Хороший сайт с возможностью посмотреть историю по различным популярным вариантам asset allocation
portfoliocharts.com/portfolios

А здесь поиграться со своим видением портфолио
www.portfoliovisualizer.com/...​st-asset-class-allocation

Но всегда нужно помнить приписку мелким шрифтом: Past performance does not guarantee future results.

Можна ще в Betterment, дуже крута візуалізація!
в мене правда SSN є, не впевнений що без нього пропустить

Марина,
Financial planning на основе iShares и Vanguard ETFs я делаю, детали и референсы в личку.
больше о услугах на iPlan.com.ua
Открыть брокерский счет можно напрямую на вас в Interactive Brokers или Exante.
По e-лицензиям полет нормальный, уже 20 выдано, скоро будет намного больше.
Есть туманность по налогам и украинским и частично американским Но если инвестируете в долгую, то они на сейчас не так важны, а потом будут разьяснения от укр налоговой.

Маріна,
це нормально і правильно що ви хочете займатись справою, в якій ви професіонал і в якій ваша ефективність найбільша.
Брокери це всього лиш інструмент, я вам написав двох хороших, які приймають українців (від 10К). Рахунок напряму на вас відкривається.

Я роблю те, що в США називають Financial Planning (можете погуглити CFP) по моделі fee only.
з репутацією все чудово, можете подивитись лікден і секцію рекомендацій там.

ETF — знову ж таки, Blackrock(iShares) та Vanguard це найкраща репутація яка тільки можлива, ось цифри
The World’s 500 Largest Asset Managers
www.fundresearch.de/...​2016/PI500_2016_final.pdf

Понимаете, я в этом ничего не понимаю и что самое важное: и не хочу. Мне это не интересно. Я код колбасю, а профессиональные брокеры нихай инвестируют.

Если так, то отдайте свои деньги профессиональному брокеру и главное (главное!) не забудьте сказать «крэкс, фэкс, пэкс!». И идите дальше колбасить. Но только потом не удивляйтесь. ;)

Я в полной мере приветствую цивилизованные финансовые инструменты. Я лишь считаю крайне глупо осознанно отдать кому либо в ДУ свои столь непростым путем заработанные деньги и не интересоваться темой хотябы на базовом уровне (куда они вложены, какие могут быть риски и тп.). Это ваши деньги, и они должны вас интересовать в первую очередь (желательно, больше чем код, который вы колбасите, чтобы их заработать).

Весь цивилизованный мир пользуется цивилизованными финансовыми и инвестиционными инструментами. Есть профессиональные компании со столетней историей и репутацией, которые окзывают услуги в этой области.

Это, мягко говоря, не совем правда. В «цивилизованном Мире» финансовая грамотность населения намного выше, чем в Украине. Отчасти оттого, что о налогах и пенсиях приходится заботиться самому. В целом, среднестатистический инженер в местых «лидерах рынка» довольно грамотен в отношении личных финансов, рынков, инвестиций и т.д. И серьезные компании своим сотрудникам в этом помогают — регулярно проводят на эту тему курсы/тренинги/семинары/Q&A.

Почему в Союзе финансовая грамотность населения было около нуля — это понятно, но почему спустя четверть века после распада она на том же уровне — это вопрос.

Привильно-ли я понимаю, что ФОП-ам выдачача лицензий не светит?

Ні, ФОП йде як фіз особа в даноум випадку. Плюс підтвердити доходи може

Документи (інформацію), що свідчать про наявність доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії. Такими документами (інформацією) можуть бути:
Ø декларації про майновий стан і доходи з відміткою контролюючого органу України про їх отримання,
Ø довідки (відомості) контролюючого органу про суми виплачених фізичній особі (заявнику) доходів та сплачених податків,
Ø інформація з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції з декларацій про майновий стан і доходи, які подавалися фізичною особою (заявником) на виконання вимог законодавства у сфері запобігання корупції;

А как тогда трактовать это:

«1.10. Індивідуальна ліцензія для здійснення фізичною особою-
резидентом, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, оплати послуг за
договором страхування життя, укладеним з нерезидентом, на суму до 50 000
доларів США включно (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за
офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним
банком на дату видачі індивідуальної ліцензії) видається Національним банком
в електронній формі за допомогою автоматизованої інформаційної системи
Національного банку України «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення
фізичними особами валютних операцій»

bank.gov.ua/...​t/download?docId=50408939
Я полагаю ФОП это как раз такой «суб’єкт підприємницької діяльності». И там по тексту еще много таких оговорок

Я трактую так:
Людина є фіз особою і ФОП одночасно.
Тому з рахунків ФОПа інвестувати не можу, а з рахунків фіз особи без проблем.
Знаю що деякі банки (Укргаз...) ще щодо цієї норми сумніваються, але в цілому на моюу думку все досить однозначно.

vanguard, fidelity здається дають персонального консультанта якщо інвестувати > 100K, не в курсі як воно для нерезидентів сша, але гуглити по цих ключових словах

можна тоді інвестувати 50 + 50, скласти портфоліо 100% з федепальних бондів які макс стабільні (2%-3% дохід, що покриває інфляцію), як буде 100 — перебалансувати, додати індекс фонди, закордонні стоки / бонди etc

тут проблема тільки чи дадуть аккаунт нерезиденту, решта все легко вирішується

Де ви бачили персонального консультанта в США на сумі 100К??
Це хіба що гібридна модель як в www.personalcapital.com/wealth-management або робоедвайзори.

www.nerdwallet.com/...​-advisor-services-review

в vanguard після 50к робо, після 500к особистий фін консультант, в інших є не робо на менших інвестиціях, сходу не пам’ятав ліміти всюди але варіанти можна знайти. роботи не так вже і погано, особливо для портфоліо з фондів і бондів

Згоден, робо дуже хороший варіант на сумах до мільйону. Просто портфель ETFs збирається, раз в рік можливо оновлення, і власне все.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Получить лицензию на покупку активов за рубежом можно в ПБ через П24.

18 Серпня 2017р
ПриватБанк найактивніше оформляє ліцензії на купівлю акцій Apple
ПриватБанк став лідером банківського ринку з надання ліцензій на інвестиції українців у закордонні активи. Як повідомили в банку, що одним з перших адаптувався до політики лібералізації валютного законодавства, найчастіше українці цікавляться ліцензіями для купівлі акцій провідних світових компаній або відкриття рахунку за кордоном.

«Більше ніж половина клієнтських запитів стосується безпосередньо інвестування в іноземні активи, такі як акції корпорації Apple або інших відомих компаній, — відзначає керівник напрямку „Платежі та перекази“ ПриватБанку Олексій Путятін. — На другому місці переказ грошей на рахунки в закордонних банках, а на третьому — йде купівля закордонної нерухомості».

Щоб інвестувати в закордонні активи через ПриватБанк, достатньо оформити заявку онлайн у Приват24. ПриватБанк допоможе отримати індивідуальну електронну ліцензію НБУ безкоштовно. Крім того, банк забезпечить підтримку клієнтам на всіх етапах отримання ліцензії та надсилання платежу.

Нагадаємо, з 3 липня 2017 р. Нацбанк відкрив видачу фізичним особам індивідуальних ліцензій в електронній формі за допомогою автоматизованої інформаційної системи НБУ на такі цілі:

— виконання зобов’язань перед нерезидентом за договорами страхування життя;

— розміщення коштів на особистому рахунку за межами України;

— здійснення інвестиції за кордон (у формі створення юридичних осіб за кордоном, придбання корпоративних прав і цінних паперів іноземних емітентів, прав власності на нерухоме майно, розташоване за межами України).

Згідно з новими правилами НБУ, сума, яку клієнт — фізична особа — може перерахувати за кордон, становить 50 тис. дол. на рік.

privatbank.ua/...​i-na-pokupku-akcij-apple

Только поправка, работают с юр лицами.

вот так ответили в поддержке ПБ. Странно.

Проверил, но в Привате24 такой опции не нашел, саппорт тоже не в курсе )

Опция поидее только у юриков в приват24.

Мне ответили в ФБ
Приват24 меню Все услуги — Платежи
— подать заявку на отправку SWIFT-перевода.
— к заявке прикрепитьЗаявление на получение лицензии НБУ и необходимые документы
privatbank.ua/ru/get-e-licens
docs.google.com/...​RMbhI_PaHjTWhy_JIVJE/edit

Пока что от Привата удалось добиться, что лицензия выдается не на срок, а на каждую операцию, и, соответственно, под конкретную суму. Срок действия — 1 день. Геморройно, конечно. Ну да ладно. Деньги на счет можно вносить после получения валютной лицензии. Единственное, что мне так и не могут сказать, это как подтвердить доходы, если ты СПД

ФОП может так підтвердити доходи
Ø декларації про майновий стан і доходи з відміткою контролюючого органу України про їх отримання,

Я ещё ищу легкие пути, типа выписки по счету физика, куда бабло со счета СПД переводилось ) Кстати, а её можно подать онлайн?

В смислі, що саме онлайн?
Ви все одно звіти ФОПів здаєте, відповідно вони у вас точно є, і квитанція що податкова отримала теж у вас має бути)

Не, приват сказал, что налоговые отчёты по СПД на катят. Я думал, вы о подаче декаларации о доходах. Попробовал через igov сделать запрос на Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Посмотрим что там будет, может он прокатит

Аваль ответил: «індивідуальні ліцензії в електронній формі надаються на здійснення фізичною особою — резидентом, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності »

видимо только для депутатов, судей, прокуров и тд

Схоже дійсно потрібна річна декларація в Приваті.
Або кажуть взяти довідку про доходи.
У вас вийшло через iGov? Я на початку року через ел кабінет таке робив.

Я им сбросил выписку с igov — сказали, что подойдёт, нужна только печать контролирующего органа. Я написал в Минсдох с вопросом о том где можно либо поставить печать, либо получить такую же с печатью. Пока тишина

Говорив щойно з Приватом:
або Декларація фізика
або довідка про дохоли від держ органу
прогноз по НБУ позитивний, можливо дозволять і декларацію ФОПа скоро.
Також дуже бажано для фін моніторингу, щоб Договір з брокером мав укр/рос переклад.

Угу. Ну, я пока открыл счет в IB и жду, когда будет больше ясности и прозрачности. А то как-то опять реформы только на бумаге

Вот так можно:

Ø довідки (відомості) контролюючого органу про суми виплачених фізичній особі (заявнику) доходів та сплачених податків,

Кстати, эту справку можно заказать на igov.org.ua/service/1561/general

Можно и там, и в кабинете платильщика налогов на sfs. Проблема в «отметке контролирующих органов»

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Всі кажуть про торгівлю акціями. А як мені купити акції, скажемо Tesla, та покласти їх в сейф на десятиріччя, щоб на пенсії продати?

Так тут как раз весь топик об этом, о долгосрочных вложениях

Тут, мне кажется, вопрос касался заказа бумажных акций. Это можно, но будет дороговато и есть ли в этом смысл?

Ну , мож просто человек не в курсе, что все в депозитариях хранится. А так конечно можно у брокера получить stock cerificate

початківцям дуже рекомендується подивитись відео
«Инвестирование — это то, что вас обеспечит в будущем»
www.youtube.com/...​8y5AgIb0YkIEFQGGz&index=2

Новичкам ещё можно рекомендовать классику «Разумный инвестор», а также блоги roundabout.ru (особенно ранние посты) и fintraining.livejournal.com (только скипать посты об инвестиции в недвижку)

Новичкам ещё можно рекомендовать классику «Разумный инвестор»

Отличная рекомендация, чтобы сразу отбить всю охоту изучать инвестирование )

«Разумный инвестор» для кого угодно, но не для новачков

Згоден з вами, Розумний інвестор це фундамент, але новачки його не подужають. Головне основу ідея звідти взяти.
Я як правило рекомендую вижимки з Бафета почитати про принципи, а також кілька відео

Ну хз, мне норм зашло. Ещё отличный сабреддит есть www.reddit.com/r/financialindependence

Самий крутий матеріал в російськомовному сегменті який мені попадався:
gregbar.livejournal.com/761787.html

Мужик з нуля на пальцах зрозумілою мовою вводить в інвестування на фондовому ринку

На перший погляд добре, але ще почитаю уважніше. в СНГ я тільки Савенка слухаю.
ІМХО краще все таки знати англійську і дивитись на BlackRock, Vanguard і т.д

У нього ще класна книжка для новачків є, «Инвестировать это просто», також просто і доступно описано

Ок. Я долго этого ждал, как и большенство украинцев. Достану давно закрышеные на «черный день» 2000 грн, куплю 79 баксов и стану инвестором. Только не могу выбрать Amazon или Tesla? А может FB?

Хопёр-Инвест.
Одно неловкое движение — и ты уже в хопре.

Хопёр-Инвест.
Одно неловкое движение — и ты уже в хопре.

ru.wikipedia.org/wiki/Хопёр
Это что ли? Та не, я предпочту Днепр.

Радуют такие нововведения.

— з розміщення коштів на власних рахунках за межами України,
Щоб отримати е-ліцензію фізична особа має звернутися в будь-який уповноважений банк, в якому вона має відкритий власний рахунок, та подати такі документи (у паперовій або електронній формі):
— заяву до НБУ про видачу е-ліцензії,
— документи, що свідчать про наявність у цієї фізичної особи доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії,
— оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України (крім випадку переказу коштів на власний рахунок).

Т.е. если я правильно понимаю, теперь можно хранить деньги на депозитах в заграничных банках?
И вопрос по поводу подтверждения доходов — как подтверждать накопления за длительный период? Со всех своих/родительских работ справки?

ПОДАТКИ
Варто себе пересилити і навчитись їх платити, якщо крім армії, хочемо освіту, НАБУ, дороги і хоча б частково медицину і суди.
основні варіанти наразі такі:
1) ФОП отримав $50К в Україні, заплатив 5К податку, проінвестував 45К. За рік заробив 4К інвестиційного доходу (зафіксованого), задекларував їх, заплатив до 1 серпня 780 дол податку (в грн)
2) Фізична особа отримав $50К на Payoneer, мав з того заплатити 19.5%, але по факту нічого не платить. Далі інвестує $50K на брокерський рахунок, заробляє 4.5К прибутку. Знову ж таки задекларувати і заплатити з 4.5К — 878 дол податку. По факту цього не зробить, але коли введуть обмін інформацією між податковими органами ЄС, США — Україна, то все таки доведеться це зробити, плюс штрафи та пеня.
3) Фізична особа відкрила ошфор в Белізі, і всі $50 отримує туди. Далі цю ж суму інвестує прямо з компанії. Якщо інвестиційний дохід effectively connected with United States, то з інвест прибутку частка Америки −30%. Що таке Controlled Foreign Corporation — CFC — можна почитати тут www.nexus.ua/...​myie-inostrannyie-kompani. Як скоро Україна введе не знаю, адже тут мають бджоли проти меду проголосувати в ВР.

1. Вроде как да, но так как пока нет ни практики, ни разъяснений смущает момент возврата и начального капитала. Т.е. если ты вернул не только заработанные 4К, но и основные 45К, то не попадешь ли на 19.5% от полной суммы 49К?

потестую, через рік напишу))

Ну меня это больше теоретически интересует пока, так как возвращать раньше чем через 20 лет не планирую ) Написал своему менеджеру в банке, жду деталей по лицензии и в путь )

успішної подорожі) якщо потрібен буде iPlan, пишіть.

Доброго дня, я перепрошую, рік пройшов, ви просестували? і де можна почитати відповідь? Дякую

Саша, я обрав стратегію щоб поки не було прибутку ;)
ain.ua/...​3/19/podatki-z-investicij

Також писав запит в податкову, ось їх офіційна відповідь
drive.google.com/...​HjVgNWO6/view?usp=sharing

Також я створив телеграм канал по темі особистих податків, приєднуйтесь
t.me/UAtaxesYou

Налог с полученной прибыли платить нужно у источника дохода (США, Кипр, Нидерланды и т.д.), а потом эта бумажка показывается в нашей налоговой. Если налог равен или больше украинского, то ничего в Украине платить уже не нужно.

А какая прибыль с акций? ТОлько capital gain и дивиденды. На первое в США налог не платится, платишь только 18% при заводе в Украину, на второе уже выяснили, что 15% платишь в США и всё, в Украине уже ничего не платишь

Потому и выбираются юрисдикции под конкретные задачи. Можно создать цепочку компаний для получения нужного результата :)

Что касается тела инвестиции, то это terra nova. Нужно подождать разъяснений.

ФОП отримав $50К в Україні, заплатив 5К податку, проінвестував 45К.

По-перше ФОП-и з цього explicitly виключені, по-друге ФОП не може інвестувати як ФОП, а лише як фізична особа.

Та ясно що не ФОП, 0.25% в Приваті і гроші на картці фізика.
Хоча це й втрати 2-3% на конвертаціях.
Деяку уми навіть умудряються відправляти себе у відрядження і знамати напряму долари)

Переказ з ФОП на карту для виплат, пишіть у Приват якщо ви в ІТ)

Зачем на КДВ, когда на Универсальную — 0%?
Кстати, там 0.5%, тащемта. Мы же о тарифе «IT Expert» говорим?

зняти ж з Універсальної 1%.

Тема, кажется, об инвестировании за границу, а для этого вовсе не обязательно снимать наличные, не так ли? ;-)
Но если уж очень хочется — 2600 -> Универсальная -> депозит 1 месяц -> КДВ. 0% по всей цепочке.

згоден, можна не знімати і тоді 0%)
Але тоді за скільки днів вдастся конвертнути грн в дол з Універсальної на доларову карту?

Не понял сути вопроса. Речь шла о том, что можно избежать комиссии вообще при получении наличной гривны, переводя с счёта ФЛП на счёт физлица. На этот вопрос я уже ответил, включая указание срока.
Доллары при чём?

Відповіли, претензій немає)

Что значит «умудряются»? Это законное право.

Формально — да. Фактически же это — подделка командировочной сметы (в тех случаях, когда на самом деле никуда не едут).

Ну

в тех случаях, когда на самом деле никуда не едут

 — да, но в остальных — извините! В конце концов я сомневаюсь что хотя бы раз в году айтишник не выезжает куда-то за пределы Украины.

В конце концов я сомневаюсь что хотя бы раз в году айтишник не выезжает куда-то за пределы Украины.

Обобщения — неблагодарное дело. Некоторым отпуск и/или подобное вообще не нужны.

не впевнений що це законно — придумувати міфічні відрядження для того щоб зняти дол ;)

Чуть выше почитайте. Выдавать отпуск за

відрядження

IMO в «серой зоне».

освіту, НАБУ, дороги і хоча б частково медици

А если я не хочу платить за других?

. Як скоро Україна введе не знаю, адже тут мають бджоли проти меду проголосувати в ВР

То есть никогда, правильно?

Уплата налогов начинается в эмиграции.

Не нашёл информации о стоимости такой лицензии. Если открыть акк на том же Interactive Brokers(для інвестицій за кордон), то можно ли туда забросить сразу или придется ещё счет в каком-то банке открывать(з розміщення коштів на власних рахунках за межами України)? Плюс осталось подождать пока банки адаптируется к этой перемоге, чтобы wire fee не съел всю прибыль. Кстати, посоветуйте тогда надежных брокеров для buy and hold, т.е. без требования по ежемесячной активности, и доступом хотя бы к Vanguard ETF Ireland Domiciled и работающих с украинцами

У Interactive Brokers группа банков за спиной — эккаунт/депозит придётся открывать прямо у них, на него же класть баблос.

Под крышей Interactive Brokers работают германские «дочки»: www.lynxbroker.de и www.captrader.com. У них нет помесячных сборов/требований ежемесячной активности. С другой стороны, меньше требования по депозиту (что-то типа 2-4к, вместо 10к), дороже стоимость транзакций (но терпимо, если совершать немного сделок в месяц — если много, есть смысл идти на IB). Насчёт приёма украинских резидентов — не в теме, возможно проблем нет.

А у вас с кем-то из этих дочек есть личный опыт? И не совсем понял по банкам. Я же могу напрямую на акк IB завайрить деньги из Украины(если это попадает под первый пункт), зачем мне другие банки?

Эккаунт у трейдера это всегда риск. На такой эккаунт легко деньги положить — но бывает тяжело снять (и это, если трейдер вообще не исчезнет в один прекрасный момент, со всеми деньгами). Потому, если у вас хороший банк (я не имею в виду банки в Украине :) ), при этом есть возможность торговать прямо со своего банковского счёта — это неплохой вариант. Но такое редкость (либо, неадекватно дорого).

С германскими «дочками» я лично дела не имел. Есть приятели, которые через них торгуют в амерскими акциями (нечастая покупка/продажа) — вроде, всё устраивает.

Не, понятно, что речь идет не о хранении денег на счету брокера ) Речь только о переводе для покупки ETF, а уж сами покупки и владение отображается у депозиториев. Да и на счету не так страшно хранить, тот же IB хранит всего 5%, а остальное распределено по целому списку «приличных» заведений ))
Branch Banking and Trust Company
Bank of the West
BMO Harris Bank, N.A.
Citizens Bank, N.A.
Fifth Third Bank
KeyBank National Association
Standard Chartered Bank
SunTrust Bank
The Bank of Nova Scotia
US Bank, N.A.
Wells Fargo, N.A

Ну да, IB этим (+ контролем многочисленных регуляторов в приличных странах) и хорош. :)

Если верить этой ссылке www.stockbrokers.com/...​ides/internationaltrading, то с Украиной работает пока что всего 4 брокера. И судя по комиссиям и рейтингам, альтернативы IB нет. 10Куе старт и 120 уе в год за акк. Осталось дождаться налоговой с официальными разъяснениями как будет происходить налогообложение таких инвестиций

На этом сайте очень ограниченный выбор трейдеров. Возможно, лишь те, кто за включение в список заплатил. :)

Згоден, я теж альтернативи IB поки не бачу.
Хочу ще в charles schwab написати на рахунок рахунків для українців, подивимось що вони скажуть.

Судя по тому, что у этих чуваков ( www.captrader.com ) в меню есть даже рашко-язык — против резидентов пост-ордынских територий, едва ли они будут сильно против. Хоть и не в списке по ссылке выше...

Для мене наявність російськомовної підтримки — це швидше мінус) Це значить що контора на СНГ має орієнтацію, ІМХо краще щоб все було English

Осталось дождаться налоговой с официальными разъяснениями как будет происходить налогообложение таких инвестиций

Получили разъяснение? Что говорят?

Неа, пока туго. Приват отвечает стандартным темплейтом, ОТП ваще не отвечает, Аваль сказал, что на эти вопросы сможет ответить только в конце сентября. Если будет какая-то конкретика, поделюсь обязательно

Вчора говорив з укр брокером, вже більше 10 людей отримали. Якщо більше 10К, то рахунок напряму в європейського брокера.
Банки поки не знають як і що, тому вони головний тормоз процесу. Але це виправиться.
Доходи підтвердити не важко, головне показати офіційний дохід (ФОП, зп,...) більший суми інвестиції.
Податкова теж не знає, але логічно що будуть розьяснення. Та й в цілому є чітко прописана методика інвест прибутку з акцій і облігацій в Україні, теж саме застосовується до іноземних цінних паперів. Питання тільки в валютних курсах.
Ось хороша стаття по темі

Це було не складно, — український акціонер Apple

Олексій Сухоруков, керуючий директор інвестгрупи Універ, розповів, як йому вдалося стати акціонером Apple та Facebook.

Уже місяць українці можуть легально і досить просто інвестувати кошти в закордонні активи. Це можуть бути як об’єкти нерухомості, так і, наприклад, акції зарубіжних компаній.

У липні НБУ почав процедуру видачі електронних індивідуальних ліцензій для фізосіб. Цю ліцензію можна отримати через будь-який український банк. Як запевняють в НБУ, ліцензії видаються за кілька хвилин і діють протягом дня на один платіж.

Як тільки гроші потрапляють на рахунок брокера, власник ліцензії може інвестувати в будь-які закордонні акції.

НВ Бізнес поговорив з керуючим директором інвестгрупи Універ Олексієм Сухоруковим — одним з перших українців, який купив акції відомих у світі компаній Apple і Facebook, після того як НБУ зняв обмеження на валютному ринку.

— Розкажіть, будь ласка, скільки акцій і яких компаній ви купили за кордоном, і завдяки чому це стало можливим?

— Я зробив пробну закупівлю. Було куплено три акції Apple і три акції Facebook. Це стало можливим завдяки тому, що я отримав електронну індивідуальну валютну ліцензію Нацбанку на таку операцію.

— Наскільки її було важко отримати?

— Це було не складно. Це було трохи довше, ніж я очікував. Просто тому, що у банку не була налагоджена ця процедура. Я був першим клієнтом банку, який захотів зробити такий платіж, для чого потрібна була така ліцензія.

— Який банк? Як проходив сам процес оформлення?

— Це був найближчий до нашого офісу ПриватБанк, який допоміг мені це зробити. Заодно допоміг собі налагодити цю процедуру. Я прийшов у відділення, вони сказали, що потрібно звернутися до головного офісу. Після чого зі мною зв’язалася з головного офісу і провели мене по цій процедурі буквально за руку.

— Які документи необхідно було подати?

— Перше — це було підтвердження того, що у мене в Україні є дохід, з якого сплачено податки. І якби у мене цього документа не було, то такий платіж був би неможливий. Обов’язкова умова, що платіж повинен бути менше, ніж дохід, отриманий за якийсь період. Тобто ви повинні підтвердити, що у вас є легальний дохід. Друге — я надав документи, які підтверджують реквізити платежу. У платіжці, яку я подавав, я вказував, номер рахунку, і потрібно було довести, що це саме ті реквізити, за якими я повинен платити, і це ті реквізити, які будуть використовуватися для того, щоб я зробив інвестиції. У моєму випадку це був договір з Універом, в якому були вказані платіжні реквізити, куди платити. І третій документ зовсім простий — це заява за формою, встановленою Нацбанком, де потрібно було вказати свої ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер, суму платежу, валюту платежу.

— У вас до цього вже був рахунок за кордоном. Ці гроші просто переслали на нього і з цього рахунку ви купили акції, правильно?

— Не зовсім так. У мене рахунки за кордоном були, але це окрема історія. Вони не були використані в цій операції. Мета всієї цієї історії полягає в тому, щоб перевірити, як працює процедура. Не просто купити, а переконатися, що все працює, і розуміти, як це працює, щоб потім пропонувати нашим клієнтам. Після того, як всі зміни вступили в силу, коли ми зрозуміли, що вже можна, ми відкрили рахунок і почали пробні операції. Це була не перша операція в рамках цього експерименту, але перша з отриманням електронної ліцензії. Перша була зроблена з рахунку іншого клієнта в іноземному банку, для платежу з якого ніяка електронна ліцензія Нацбанку не потрібна. Для того, щоб гроші пішли з України, потрібно отримувати таку ліцензію. І гроші пішли з мого рахунку в Україні на рахунок брокера, в якому у Універа відкритий свій рахунок.

— Як довго зайняла вся процедура оформлення документів?

— Оскільки це була перша електронна ліцензія, отримана ПриватБанком, це зайняло чотири дні. Я думаю, що зараз це буде займати пару днів, можливо, навіть один день.

— Якщо громадянин України хоче купити акції за кордоном, що він повинен для цього зробити?

— Він повинен вибрати брокера, де він хоче відкрити рахунок. Це може бути український брокер, це може бути іноземний брокер. Скажу відразу, що в іноземного брокера відкрити рахунок простіше. Не потрібно нікуди їздити. Ви заходите на сайт, завантажуєте скан-копії паспорта, документів, що підтверджують місце проживання. Після цього через дуже короткий проміжок часу вам відкривається рахунок, який активізується після того, як на нього зайдуть гроші. Вся процедура повністю безпаперова. Якщо ви віддаєте перевагу працювати через українського брокера, то потрібно буде приїхати особисто, підписати паперові договори. Наш ринок перезарегульований. Тому відкрити рахунок в українського брокера буде складніше. Але є переваги. Іноземні брокери в більшості своїй беруть на рахунок від десяти тисяч євро або доларів. Через українського брокера можна торгувати з меншою сумою, на порядок меншою.

— Припустимо, людина хоче купити акції Apple або Facebook, у неї є на руках 10-15 тис. доларів. Розкажіть, що він повинен принести такі-то документи?

— По кроках процедура виглядає наступним чином. Якщо людина, громадянин України, хоче з українського банку інвестувати, наприклад, 15 тис. євро. Перше що вона робить — вона приходить в свій банк і відкриває валютний рахунок, якщо у неї такого рахунку не було. Складає на цей рахунок необхідні їй кошти, подає платіжку на переказ цих коштів за реквізитами, які дасть йому брокер. Якщо сума більше 10 тис. євро, то найпростіше працювати з іноземним брокером. Заходите на сайт, завантажуєте паспорт, довідку про місце проживання.

Через дуже короткий проміжок часу вам підтверджується рахунок і на підтвердженні рахунку вам вказуються реквізити, на які ви можете заплатити гроші. В євро один рахунок, в доларах інший рахунок, в рублях третій рахунок, в гривнях не приймають. З цими реквізитами ви йдете в свій банк і подаєте платіжне доручення. Якщо у вас вже є валютний рахунок, ви вказуєте в якості списання цей рахунок. Якщо його немає, ви відкриваєте цей рахунок, на цей рахунок складаєте гроші і ваша платіжка потрапляє у чергу. Для того, щоб вона з цієї черги пішла на виконання, потрібно, щоб ваш банк отримав електронну ліцензію.

Для цього ви даєте йому три документа додаткових. Перше — це заява на отримання ліцензії. Тому ви вказуєте ім’я, по батькові, суму платежу, валюту платежу і так далі. Друге — це договір або інший документ, який підтверджує реквізити платежу. Третій документ — це довідка або податкова декларація, яка підтверджує, що доходи у вас в Україні є і вони більше, ніж сума платежу, яку ви хочете зробити. Після того, як ці документи банк приймає, через якусь кількість годин або днів він отримує для вас в Нацбанку електронну ліцензію і відпускає ваш платіж. Далі гроші пішли, ви їх побачили у себе на брокерському рахунку і робите операцію купівлі будь-якої акції, яка на той момент вам здається привабливою.

— І ви були першим, хто пройшов цю процедуру в нашій країні?

— Думаю, що ні. Я пройшов це першим у ПриватБанку. Оскільки номер ліцензії був 14, мабуть, 13 осіб до мене змогли це зробити.

— Якщо говорити про те, що ви купили акції, а як тепер гроші, які ви заробите за кордоном, ви зможете завести назад в Україну?

— Я подаю брокеру заяву на виведення. Протягом короткого часу він виводить гроші на той рахунок, який я вкажу, в тому числі в Україні.

— На це ліцензію не треба отримувати?

— Ні. Електронні ліцензії з’явилися тільки завдяки тому, що вони прописані в декреті про валютне регулювання. Вони там вже 24 з гаком роки. І те, що зробив Нацбанк, — він пхнув у букву цього декрету дух лібералізації. Самі ліцензії в декреті є, як і сам декрет. Але оскільки ці ліцензії електронні, то це концептуально змінює ситуацію. Це вже не є проблемою. Якщо раніше для отримання індивідуальних ліцензій потрібно було вказати ціну, за якою ви хочете купити, суму, довести, що ці гроші вже лежать у вас на рахунку, і чекати 30 днів, протягом яких ціна повинна бути незмінна. Зрозуміло, що це не працювало. Це не працювало для біржових операцій. Коли ви купуєте якусь фабрику у Польщі, ви договорилися з її власником, зафіксували ціну. 30 днів для такої операції — це не проблема. І такі ліцензії були. Але коли мова йде про біржову операцію, ви не можете зафіксувати на 30 днів суму. Тому що через 30 днів ви просто можете не захотіти купувати ці акції.

Если заниматься value investing по принципу buy-and-hold, то поидее вопрос с налогом и курсом не должен сильно волновать сейчас, ведь продавать прийдется через 20-30 лет) Тогда и интересоваться что да как. Если же заниматься техническим анализом и играть на волатильности, то да, эт важно.

А buy-and-hold тоже у тех же брокеров делается? А брокер не прогорит? Нельзя получить бумажные копии акций?

практика сейчас уже считается устаревшей

Разве в мире денег кто-то работает чисто на доверии? Брокеры тоже ж люди: могут и обанкротится, и просто закрыть деятельность, и элементарно потерять базу данных. Как потом доказывать свою собственность?

Акції мають бути у зберігача, а не у брокера
en.wikipedia.org/wiki/Custodian_bank
У Interactive є здається навіть свій окермий зберігач є.
Крім того, до певної суми вклади захищені
Customer securities accounts at Interactive Brokers LLC are protected by the Securities Investor Protection Corporation („SIPC”) for a maximum coverage of $500,000 (with a cash sublimit of $250,000) and under Interactive Brokers LLC’s excess SIPC policy with certain underwriters at Lloyd’s of London 1 for up to an additional $30 million (with a cash sublimit of $900,000) subject to an aggregate limit of $150 million. Futures and options on futures are not covered. As with all securities firms, this coverage provides protection against failure of a broker-dealer, not against loss of market value of securities.

Брокер при оформлении сделки всего лишь посредник, купленные вами акции хранятся в специальных депозитариях. Поидее, если брокер обанкротится, то можно обратиться к другому, и он сможет продолжить осуществлять операци от вашего лица. (Что касается процедуры идентификации — это надо узнавать).

Ireland Domiciled

- щоб не платити в США 10%?

Чтобы не траблиться с 40% Estate Tax ) Кстати, а почему 10%? Если речь о дивидендах, то 15% по соглашению о двойном налогообложении, если о capital gains — то вроде не облагается совсем.

40% — так, якщо щось трапилось, то це реальна проблема. І мало хто про це знає!!
З приводу дивідендів почитаю уважно tax treaty, чомусь був впевнений що 10%.

www.irs.gov/pub/irs-trty/ukrain.pdf

However, such dividends may also be taxed in the first Contracting State, and according to
the laws of that State, but the tax so charged shall not exceed:
a) 5 percent of the gross amount of the dividends, if the beneficial owner is a
company that owns at least 10 percent of the voting stock (or, if the company does not
have voting stock, at least 10 percent of the authorized capital) and, in the case of
Ukraine, nonresidents of Ukraine own at least 20 percent of the voting stock (or if the
company does not have voting stock, at least 20 percent of the authorized capital);
b) 15 percent of the gross amount of the dividends in all other cases

Бачив, але неясно чи різниця між компанією і фіз особою. У визначеннях є „national”
1. Dividends that are paid by a company that is a resident of a contracting State and that are beneficially owned by a resident of the other Contracting State may be taxed in that other State.

Как по мне — надежнее всего у банка. За лот в 100 акций около 30$ берут, и держи сколько хочешь. Брокерские услуги предоставляет почти любой европейский банк

А как они с украинцами работают? А доступ к площадкам США есть? Не понял за что 30уе. За покупку 100 акций? Так это очень дорого. И какой минимальный лот? У того же IB я могу хоть по одной покупать. Да и надежность, что банка, что брокера одинакова — зависит об надежности депозитария, который за ними стоит

С нерезидентами где как, в крупных европейских банках для физ лиц не всегда спешат открывать, либо требуют не понятные(для меня) документы, и что желание хранить у них деньги — это банальная перестраховка от нестабильной полит. ситуации в стране(+полное отсутствие возможности инвестиции) — для них не аргумент....Каждый банк индивидуально, нужно узнавать. В Польше Milenium точно работает, большинство банков из балтийских стран тоже. Да, есть доступ к NYSE, NASDAQ. На сколько я знаю, то минимальный лот обычно 100 акций. Есть способы как купить смешанный лот, но я это тему не «вкуривал». Но стоит помнить, что возможность покупки 1 акции — очень сильный признак «кухни». Как там у IB не знаю. USD 0.03 за акцию(30$ мин), но это тоже от банка к банку, если для инвестиций то норм, для трейдинга — это дорого, но я не занимаюсь трейдингом. Лично мне банк больше внушает доверия, чем просто брокер, но если брокер с мировым именем и в нормальной юрисдиции, то наверное тоже хорошо, но я выбираю банк.
Вы с IB уже работаете или только прощупываете почву?

Загуглил, действительно есть odd-lots. Ранее не сталкивался с ними.

Только прощупываю, жду ж от банка деталей по получению лицензии, они пока сами ничего сказать не могут. 1 акция — это нормально в США точно. Тот же тикер VOO стоит больше 225 на моменте, т.е. лот 100 акций — это 22Куе ))

USD 0.03 за акцию(30$ мин), но это тоже от банка к банку, если для инвестиций то норм

как по мне, как раз для инвестиций это очень дорого, потому что ну сколько дев может инвестировать ежемесячно? Ну 1-1.5Куе максимум, и 30 уе — это нереальных 2-3%, который сводят на нет всю прелесть инвестирования )

Да, при сумме 1-2к в месяц, то ИМХО лучше раз в год покупать покупать что-то, или даже лучше ETFы. Переводя по 1-2к у.е вы потеряете на комиссии банка прилично. В привате берут 0,5% + 12 USD за свифт. Ну и на таких суммах проще открывать счет в ближнем зарубежье и налом туда привезти раз в год кинуть на счет, без комиссий и попутешествовать за одно. Без вопросов можно через границу до 10к на человека.

Ну вот я и жду, что тот же свифт услуга в банках подтянется под новые реалии, либо какие-то альтернатива аля Ibox Bank сделают свифты доступными. Для тех же дочек европейских банков это должно быть копейки. В общем, посмотрим, пока ж никто ниче не может сказать от банков )) Раз в год кататься тоже не подходит, так как, покупая регулярно, ты усредняешься. А раз в год можно как выиграть, так и проиграть. Это уже требует тщательного анализа, т.е. уже не подходит для пассивного инвестора

VOO довольно жирно вырос YTD 20% за пол года — это успех)) Единственное что сейчас смущает, это то что в 2000 обвал SP500 был, в 2007...И вот уже как 10 лет рост....

Для играющего в длинную это не имеет значений ) Понятно, что циклы никто не отменял, и впереди коррекция, но это же наоборот отлично — можно будет прикупить VOO по дешевке ) Тем более, что в нормальном портфеле будет что-то типа VGLT, который позволит пережить период волатильности без особых потерь )

Да, это если ждать коррекцию еще год два ))))

Для пассивного инвестора год — ваще не срок ) Он пожинает свои плоды намного позже ) Если на коротком промежутке активное управление инвестициями может выиграть, то как показывает практикта того же Vanguard и Berkshire Hathaway на длинном промежутке пассивное управление ваще ни разу не хуже активного, а то и лучше )

Согласен, но не хочется купить прямо перед коррекцией и ждать два-три года восстановления :) В перспективе 5-10 лет конечно это не имеет значения. Но как Баффет ждать экзита 20-30 лет не хочется всё же :)

Поэтому и имеет смысл покупать в регулярно, но мало ) Ведь тогда, докупаясь во время коррекции и ребалансируясь через бонды, ты намного ускоряешь свой выход )

Тогда докупаешь ребалансировкой. Когда ты считаешь твой портфель тебе пофиг с на отдельные позиции, ты считаешь ликвидационную стоимость по текущим ценам ,а прибыль — от средней цены позиции

Кстати, вот картинка для 80/20 акции бонды — qvmgroup.com/...​uploads/2013/07/80-20.png

А вот для 60/40 qvmgroup.com/...​uploads/2013/07/60-40.png
Как видишь, уже в 2010 году такие портфели выкарабкались из 2007

торгуя на коротких интервалах можно уменьшить риск заморозки денег на пару лет и тем самым освободить капитал для ну очень выгодной распродажи на пике спада. И тем самым значительно уменьшить риски и увеличить доходность

Ну как бы статистика говорит соверщенно об обратном, что именно такие активно управляемые фонды проигрывают в 90% случаев пассивным на дистанции 5-10 лет www.indexologyblog.com/...​in-battles-but-lose-wars А у оставшихся 10% медианная альфа опережения ниже медианной альфы отставания первых. Т.е. в сумме все активно управляемые фонды проигрывают чистому индексу

Опять-таки, это твоя работа, и это супер, если ты находишься в 10% ) А мы сейчас говорим о людях, у которых есть своя работа — Software Engineering, вот это всё ) Поэтому asset allocation по широкому индексу с ежегодной балансировкой для нас самое то )

Следить легко, а вот правильно реагировать довольно сложно, что б оставаться в плюсе, купить на пике и продать на дне — просто, гораздо сложнее наоборот :) Краткосрочные сделки, не говоря уже о интрадей трейдинге требуют куда больше времени и цель у них другая. У меня цель, я так понимаю у Геннадия тоже, — сбережение капитала и получение небольшого дохода от него в долгосрочной перспективе.
А если фортанёт, то получить и все 60% за год, как это было с NASDAQ:NFLX. За 5 лет +1500%...Но поезд ушёл, правда неизвестно пришел ли в пункт назначения)

Як думаєте, є нам сенс створити закриту ФБ групу інвесторів, у них ціль збереження капіталу і довгострокова перспектива?
судячи з цього посту на форумі, нам корисно поспілкуватися)

Я стараюсь вообще ограничить пребывание в соц. сетях, слишком уж они время съедают...:(

В смысле минимальный холд до 30 дней? Через какого брокера торгуете?

я поки нічого не купую з акцій, оскільки прогнозую маштабну кризу вже скоро.
Аргументи ось в цьому відео навів www.youtube.com/watch?v=xTGqDdZf_kE&t=9s

Знать бы как оно сложиться...Еще возможно 2 года восходящий тренд будет, а может и все 5...Или вот-вот пойдёт вниз...Но ситуация интересная, пузырь доткомов вроде был, просто кризис был...Явных причин сейчас падать нету, кроме как политика...

Так то оно так, но если бы он покупал только «на дне», то получил бы значительно больше и смог бы выйти на пенсию досрочно :)

Ха, теперь компанию в Эстонии можно зарегистировать и выкупить буквально не вылезая из Киева.

А что это дает?

Холдинговую компанию без налога на нераспределенную прибыль, соцстрахования и налогов на удаленных работников и уже внутри ЕС с ЕС-НДС, 100% управляемую через Интернет без единой живой бумажки, например.

Так, але як в Естонії відкрити рахунок в банку без «естонських» операції.
чи вже хтось пробував Holvi?

Берете і відкриваєте. Тепер навіть їхати туди не треба, як рік тому.

Ага, розкажіть це моєму знайомому, якому Свед закрив, а інші банки морозяться.
Чи людям яких СЕБ відфутболив, тільки тому що засновник резидент України.

LHV політ нормальний.

Не могу на сайте найти. У них есть доступ к рынку ценных бумаг?

Не знаю, не интересовался :( Поддержка отвечает быстро, напишите.

Я уже про них почитал, тарифы интересные у них, но банк довольно молодой. Наврное по этому и тарифы интересные)))

В Сведе как частое лицо был? Чего закрыли хоть сказали?

Так погодите тут про какие счета вообще речь идет?

Про физ. лиц интересно. Вон ув Lyubomyr Ostapiv написал, что в Сведе закрыли его другу счет.)

Мова йшла про рахунок естонської компанії в Сведі.
LHV нічого не можу сказати, хоча написано LHV Bank has been identified as a partner in the virtual E-residency of Estonia program, enabling e-Residents to open a bank account in Estonia.
Тим не менш операції з своїми пенсійними грошима я б через маленький молодий банк не проводив би. Для операційки компанії може і ОК.

Да, мне тоже для своего кэша LHV не внушил доверия...Слишком молодой, плюс как написано бывший толи брокер толи что-то в этом духе...

а сколько назад в Украину потом зачислить разрешили?))

Зачислить в Украину из-за рубежа — не проблема. Проблема, как потом зачисленное (после украинских налогов) — обратно зарубеж вывести.
Похоже, начало легчать...

А нафіга його заводити, щоб потім виводити ? :)

Например, чтобы заплатить с баблоса 5-10% налогов в Украине, вместо 35+% в Германии.

можно заплатить налоги не заводя, но это будет НДФЛ

Это, вроде, тоже под 20%. Хотя, я в украинских налоговых кодексах — (пока) не силён. :)

розкажіть, як ви працюєте по контракту в Німеччині і німці вам платять, не вираховуючи податки ?

как обычный контрактор — всё приходит на счёт, включая НДС...

Einzelunternehmer ?
Так ви тоді самі податки платите, подоходний + ПДВ, хіба ні ?

Ну да. Если есть доход и непереданный НДС...

Bезде есть свои тонкости. Скажем, «физик»-резидент Германии должен платить подоходный налог.
Но этот налог будeт 0, если доход тоже 0. :)

В Украине, кстати, реально жмотский кодекс. И в расходы не пустишь (говорят), даже авто и оплату бензина для проезда на работу...

все очень просто. чтобы выйти в ноль после всех манипуляций, вам нужно получить доход 24%+ с этой инвестиции..

facepalm

вы когда-нибудь хотя бы депозит открывали?

Конверт выгоднее. Увы, на Украине платить налоги не только не выгодно, но и опасно. Если ты работаешь в черную, до определенного предела ты никому не интересен. А вот если в белую, м... найдут неправильно поставленную запятую в книге учёта и иди сюда, мой сладкий — штрафами обдерут до нитки

Ще порекомендуй задекларувати та чекати на обшук із пропозицією інвестувати.

месье работает по-черному?
тогда это будет проблемой, да.

Извиняюсь, а Крым чей?

какая милая подъебка
а вообще, мне не сложно просветить: украинский
или что вы имели в виду? фамилию владельца спрашивали?

Это же о@но. Ведь сколько украинцев не могло заснуть над зашитыми в подушку баксами ожидая цэй пэрэломный момэнт.

иди жалобу напиши в спортлото

створити собі портфоліо можна тут )))
www.ishares.com/...​trategies/build-your-core

Підписатись на коментарі