Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Антон Ципко: «Секрети успіху на Олімпіадах — досвід, знання та вчителі»

На цьому тижні в Тегерані завершилася Міжнародна олімпіада з інформатики серед школярів (IOI-2017), де українські учні завоювали одну золоту та дві срібні медалі. Одним із лідерів української команди був 17-річний Антон Ципко. Він здобув золоту нагороду та посів 8-е місце в загальному заліку (найкращий особистий результат наших збірників починаючи з 2006-го року).

— Антоне, по-перше, поздоровляю з таким успіхом. Розкажи дещо про себе та нашу збірну на цих змаганнях.

— Дякую за привітання. Я з смт. Голованівськ, Кіровоградської області. Навчаюсь у звичайній середній школі, цікавлюсь олімпіадним програмуванням. Цього року я в складі збірної України поїхав на Олімпіаду до Ірану. До складу нашої команди входило четверо учасників: я, Станіслав Томаш з Ужгорода (11 клас, срібло), Ілля Коваль із Харкова (10 клас, срібло) та Назарій Деньга з Кременчука (9 клас, диплом учасника).

В Іран ми приїхали ще в минулу п’ятницю. Сам турнір складався з двох змагальних днів. По три задачі на змагальний день. За кожну задачу можна отримати максимум 100 балів. Мій результат — 414 балів із 600 можливих. Це восьмий особистий результат на турнірі. Цього вистачило для золотої медалі.

На турнірі було понад 300 учасників. За регламентом половина з них отримує якісь нагороди. Золото, срібло та бронза розподіляються в пропорції 1:2:3. Тому цього року в нашої збірної золото та два срібла.

— Що запам’яталося на змаганнях?

— Ну, мені загалом важко її з чимось порівнювати, бо це моя перша Міжнародна олімпіада з інформатики. Минулого року я теж потрапив до команди, але турнір IOI-2016 відбувався в російській Казані, і у Міністерстві Освіти вирішили бойкотувати ті змагання.

Цього року місце проведення — Іран. Загалом дуже сподобалась організація. Усе було на вищому рівні. Задачі цього року були трохи важчі, ніж зазвичай, але впорався.

Дуже гарно цього року виступили представники Японії — у них одразу три золоті медалі. А ось Китай виступив неочікувано погано — «всього» два золота, хоча вони завжди беруть 3-4 золоті медалі. Хоча за збірну США, здається, грав теж представник Китаю, і в нього теж золото.

— В чому секрет успіху азійських школярів?

— Думаю, особливого секрету нема. У них дуже сильна конкуренція та підтримка держави. Звідси й результати.

— В Україні з цим важче? Як проходить підготовка до Олімпіад в Україні?

— У нас переможцям всеукраїнських та міжнародних змагань платять стипендії. Учасники олімпіад також мають додаткові бали під час вступу до вишів.

З організацією нашої поїздки нам посприяла компанія RiverSoft, вона ж допомогла організувати літню та зимову школи в Кременчуці для підготовки до змагань.

За результатами Всеукраїнської олімпіади визначають вісім кращих учасників. Потім з ними проводять збори і визначають чотирьох кращих. Вони і їдуть у складі збірної України на міжнародні змагання.

— Який секрет успіху в підготовці?

— Багато що залежить від учителів. Я займаюсь дистанційно з вчителем із Кременчука Мельником Валентином Івановичем і їжджу на підготовчі школи, де багато чого цікавого розказують.

Ми розв’язуємо задачі онлайн. Але, наприклад, у Мельника ми розв’язуємо задачі разом. І є стимул їх розв’язувати — уже там з’являється дух змагання, і це затягує. На жаль, нам в Україні бракує підготовчих турнірів.

— Мабуть, для вдалого виступу треба гарно знати математику?

— Математика важлива, але не тільки. Організатори міжнародних олімпіад намагаються робити задачі так, щоб чисті математики не мали перевагу над іншими. Але базовий курс математики все одно треба знати, плюс є певні теми та види задач, що часто зустрічаються на змаганнях.

Дуже важливі алгоритми та досвід їх використання. Також потрібна конкуренція, бо самому готуватися буде важко. Хоча все залежить від людини — може хтось і може ефективно готуватися самотужки, але все ж, як на мене, для вдалих виступів нам потрібно мати більше власних внутрішньоукраїнських змагань.

— В цьому році ти закінчив школу. Де плануєш продовжити навчання?

— Я подумав і вирішив, що хочу навчатись у США. Мене вже прийняли до Orange Coast College — це один із найкращих коледжів у Лос-Анджелесі. Планую провчитися там два роки, підтягнути рівень англійської мови та перевестись до Університету.

— Чим плануєш займатися після навчання?

— Можливо, якщо будуть якісь ідеї, то зроблю свій стартап, а ні, то буду працювати програмістом, бо мені це подобається.

P.S. Фото збірної України: pp.userapi.com/...​486/66a39/jkhcfOXVVMY.jpg

Результати 2017-го року: stats.ioinformatics.org/results/2017
Сайт Олімпіади: ioi2017.org
Результати: scoreboard.ioi2017.org/Ranking.html
Сторінка збірної України: stats.ioinformatics.org/results/UKR

Антон Павлушко, спеціально для DOU

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

у россиян первые два места місце в загальному заліку

це де такий залік? і за який рік? росіяни вже не ті — кращий з них 19-й

Згадалося дитинство. Так само брав участь в олімпіадах. :-) Але я доходив тільки до Всеукраїнського етапу. До Міжнародного не вистачало трошки балів.

Щиро радий за вас, хлопці! Так тримати!

чому вона проходить в Тегерані ?

Ну судя по 4 золотым медалькам 4 года подряд он что-то может)

Також Yuta місяцем раніше зайняв абсолютне перше місце на IMO (олімпіада з математики), що є феноменальним результатом.

ух ти :) але там було декілька людей з таким показником, до того ж 3-ю задачу з них ніхто не вирішив, хоча було декілька людей, що таки взяли з неї бали.

було б там 42 з 42, то без питань був би крутим

мабуть він реально дуже сильний математик, а вже програмування як похідна від цього вийшла

ну чо, заздримо :)

Молодцы и самые лучшие :) Пусть у них получится всё, чего они захотят.

Читаю задачи — и как будто бы заново оживаю... Круды, формы, билды — они каждый день под лампами дневного света, а вот эти олимпиадные задачи, как будто бы передают привет из атмосферного прошлого, которое, кажется, было только вчера, хотя прошло уже больше 15 лет...

Спасибо вам за эту тему, Антон.

Та я шо :)

Ще було б непогано, якби лідери нашого софтверного ринку звернули увагу на дитячі турніри і возили хлопців на різні змагання

Хорошие задачи, классические, сейчас такие редко встретишь. Не понравилось только однообразие, задачи слишком однотипные, как для международного уровня. Молодцы!

Поздравляю ребят с победами!

RiverSoft — ніколи не чув про цю компанію, але їм респект за допомогу в підготовці наших збірників.

Цікаво, чи є програми підтримки та розвитку українського дитячого спортивного програмування у наших великих компаній — епами, софтсерви, глобаллоджикі і ко?

Підписатись на коментарі