Як прекрасно і красиво мене рекрутили в Nextiva

Закінчувався місяць серпень, ніщо не віщувало грандіозних змін і життя йшло неспішним темпом офісного працівника на роботу у понеділок. Я, представник відділу оцінки якості Тех. Підтримки, якийсь час назад перестав активно підшукувати собі цікаві вакансії і сконцентрувався трішки більше на саморозвитку, проте ніколи не нехтував можливістю переглянути пропозиції, які надходили на пошту чи у Linkedin.

Перед тим, як я почну, хотілось би також уточнити, що до моменту, про який ітиметься далі, досвід спілкування із рекрутерами в мене був аж ніяк не негативний.

Отож, 21 серпня у LinkedIn мені надійшло повідомлення, що мій знайомий порекомендував мене на посаду Support Representative в Nextiva. Верхня планка зарплатної вилки була суттєво вищою, від мого середнього прибутку, тому я вирішив розглянути дану вакансію з перспективою переїзду в офіс у Києві. Спілкування моє почалось з Freelance HR — Ксенією Тушко.

Перше враження

Важко сказати, що дівчина справила враження професіонала. Під час переписки вона перестрибувала з російською на українську, без причин, час від часу і могла відповідати на повідомлення з LinkedIn у Skype. Спочатку це видалось кумендним, згодом — дивним. Дівчина ще кілька разів умудрилась переплутати серпень з вереснем і на цьому досвід мого спілкування з нею практично завершився. Мене повідомили, що зі мною по телефону зв’яжеться HR компанії — Антоніна для перевірки мого розмовного рівня англійської. Як виявилось, 3-х хвилин для цього достатньо. Проте рівень англійської був очевидно не вражаючим. Рівень англійської самої Антоніни.

Якось себе переконавши, що можливо це найбільша проблема цієї компанії і люди, з якими я працюватиму згодом, є справжніми професіоналами своєї справи, я вирішив не загострювати на цьому уваги і подивитись, що буде далі. Мене повідомили, що перевірку мовних аспектів я пройшов, ми уточнили дату, коли я зможу почати працювати і визначили дату наступної, технічної співбесіди.

Нативні спікери

Вже через день мені був відомий час співбесіди. Англомовний представник — Jason O’Fallon провів зі мною трішки більше 12-ти хвилин у скайпі, після чого я отримав одобрення своєї кандидатури і був повідомлений, що надалі мене чекає остання співбесіда, з керівником відділу підтримки у США, де буде обговорено остаточну цифру заробітної плати та деякі інші деталі. Я уточнив, чи потрібно мені щось додатково підівчити і отримав відповідь,що усі необхідні знання я отримаю під час оплачуваного навчального періоду, що триває у Nextiva 3 тижні.

І от, «Final Boss», Jamie Brown. Ми розпочали з 5-ти хвилинного письмово тесту у Skype та провели орієнтовно 6 хвилин у розмовному форматі. Мені повідомили, що відгуки про мене були отримані позитивні, рівень усної та письмової англійської також влаштовує компанію. Я, затамувавши подих, уже був готовий злегка повоювати за омріяну цифру зелених купюр але не довелось. Мені запропонували верхній рівень зарплатної вилки на даній посаді без торгів. На позитивній ноті ми попрощались, попередньо ще раз уточнивши дату, коли я зможу розпочати роботу.

Неочікуваний поворот

І от, майже тиждень позаду, мозок вирішує гору потенційних проблем з переїздом та іншими деталями, що повинні б чекати мене у процесі грандіозних змін. Але ні. Коли я вирішив запитати у Ксенії, коли я отримаю «оффер», то був повідомлений, що в силу рівня моєї англійської, мою кандидатуру було відхилено. Будучи дипломованим філологом із спеціалізацією «англійська мова і література», пропрацювавши більше двох з половиною років в сфері підтримки англомовних клієнтів, я поперхнувся кавою. Сіра речовина прогнала за кілька секунд увесь процес відбору і не знайшла логіки у відмові, тому я попросив уточнити, чи не сталось раптом помилки.

Післясмак

Ніколи не вважав себе людиною, що не вміє чекати. Моделюючи своє ставлення до ситуації я розумів, що всяке могло статись і не хотів робити поспішних висновків. У мене ніколи не було проблем із сприйняттям «Ні». Обґрунтовані відмови дають розуміння того, чого, на думку інтерв’юерів не вистачає у тобі, як у кандидаті, але

На момент написання даної статті, 31 серпня, пройшло три доби з моменту, коли я попросив уточнити інформацію стосовно такої дивної відмови і не отримав анічогісінько. Ксенія Тушко більше мені не писала, Jamie Brown не відповів мені у Skype, саме тому зараз ви це читаєте.

Написання даного матеріалу є не стільки висвітленням незрозумілого процесу рекрутингу вищезгаданої компанії, як проханням до інших рекрутерів та роботодавців ставитись до кандидатів так, як би вони хотіли, щоб ставились до них і їх працівників. Ігнор вже погодженого кандидата залишає дивний післясмак, будує певне ставлення до компанії не тільки у людини, що зіткнулась з даним негативним аспектом, а і у кола її знайомих. Рано чи пізно, це спрацює проти вас.

Як результат, тиждень був витрачений в нікуди. Навіть якщо завтра мене повідомлять, що все це було помилкою, я змушений буду відмовитись від посади через вже вибудуване негативне ставлення до компанії в цілому, при тому, що решта її працівників цілком могли б видатись прекрасними людьми. Або ж, я ніколи не дізнаюсь, чого саме в мені не побачили.

Post Scriptum — У самовиправдання скажу, що компанії, де я зараз працюю, у успішно віддав вже більш ніж два з половиною роки свого життя і перебіжчиком чи тим, хто готовий бігти, невідомо куди за мізерну різницю в заробітній платі, себе не вважаю.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Пост обиженного кандидата. Не понимаю, в чем бугурт? Отказали, даже по нелепой причине, значит либо нашли кого-то другого подешевле\умнее\whatever, либо еще миллион бюрократических причин в компании. Не статьи тут или на Ебаном надо писать, а ботанить, и искать другие вакансии.

Почему очередной «срыватель покров» всегда регается под анонимом?

Вчора мені віддзвонилась Ксенія Тушко з вибаченням за ситуацію, що склалась. Тепер немає сенсу залишатись анонімом.

Ще претензії будуть?

мені здається, що Ви можете це надіслати на Затишне IT

Ще вчора надіслав. Поки не відписали нічого

адіслати на Затишне IT
Ще вчора надіслав.
як проханням до інших рекрутерів та роботодавців

Ой деточка, какой же ты бескорыстный и добрый человек, как я мог это не заметить.
Теперь мне стало видно, что цель была в вежлевой форме донести до рекрутеров лучшие практики по найму сотрудников.
А никак не засрать инет обиженными комментами.

Неуважно читаєте статтю і коментарі. І на «ти» переходите безпідставно

Це інтернет, тут ніхто нікому нічого не зобов’язаний.

Hope is a first step on a road to disappointment.
Можливо ви були overqualified і HR не збрехала (якщо сформуловано було саме «невідповідний»). Може й збрехала і щось інше було. Вони, звичайно, по свинські повелися, але не треба до оферу щось серйозно робити та переживати. Ви не втратили тиждень, ви втратили годину і наче чомусь навчились.

Такі моменти більш підходять для Dev-ів. Коли ти — Support Representative чи хтось у цьому роді, то твоя потенційна зарплата не настільки велика, щоб її «зажали» платити. Тому і «кидати» таких працівників сенсу немає, як на мене. Справа просто в ставленні

Тест повідомлення рекрутера: «Добрый день, (имя)
Получила ответ из компании, что, к сожалению, они не готовы предложить вам сотрудничество, так как были проблеми с общением на английском)
Благодарю за уделенное время,
Будем на связи)»

Навряд чи його можна трактувати по іншому

Ни о чем
Прикрыли финансирование, закрылась вакансия. Сплошь и рядом. В начале моей карьеры было и со мной такое, после оффера и подписанных документов про выход, но честно написали что нет финансирования, потом было что и компания, где я работала и собеседовала закрывала вакансии уже после аппрува, ничего особенного

Як вже хтось писав, просто повідомити про це зовсім не важко. А ігнорувати чи придумувати невідповідні відмазки — це вже крайнощі

Это почти принцип Украинских компания — не давать ответ тем, кто не подошел.

Прям як в житті. Не сподобався дівчині хлопець, то вже не дає. Сподобався —>"ламається" —> ДАЄ!
Коли вже рекрутери ( чи хто там ) вже начнуть «ламатися» і відповідати?

Ви можете до пенсії вдосконалювати свій оксфордський акцент та граматику, але коли Вас планували посадити на сапорт техасців, то мені, наприклад, не дивно, що випускнику філфаку відмовили.
Не знаю, чи це є правда, але вірогідність не відкидаю. Може, навідь даю підказку компанії як викрутитися )

Дякую за підказку, але у мене зовсім не має акценту. Я захоплювався англійською і практикував її з носіями мови ще з класу 8-го. Маю кількох друзів у США, з якими активно спілкуюсь і зауважень досі не було

Извените за критику, но вы даже не смогли понять, к чему ведёт Дмитрий — вероятно зацикленность на языковом аспекте мешает. Попробуйте посмотреть на ситуацию шире. А вообще расслабтесь, у американских компаний всё нередко в духе «а сегодня заыбли что будет вчера », да простит меня Кузьмин за перефразировку

Був момент проходив співбесіду у цю компанію. загалом враження позитивні, дівчина HR була дуже ввічливою, більше того, спонукала до розгляду вакансії навіть тоді, коли відмовлявся :) Спочатку зробив тестове завдання, тоді покликали у офіс на інтерв’ю, а ось там мене ніхто не зустрів, довелося прочекати хвилин 10 у холі на їхньому поверсі, зрештою, зустріли і провели. Була співбесіда з Java-девелопером, хоч і йшов на позицію девопс інженера. Загалом все було ок, але співробітник мене одразу попередив, що вони потребують інженера, котрий побудує їм всю локальну інфраструктуру, клауду немає і не буде. Офіс непоганий, видно що бабла багато вкинуто, але на весь арендований поверх я побачив кілька десятків співробітників, хоч офісу вже майже рік.
В результаті дівчина-HR довго не відповідала, а в той час я проходив співбесіду в іншій компанії і вирішив ї запитати як справи, відповіла що компанія в роздумах, бо намагаються зарекрутувати іншого кандидата з кращим експірієнсом, але той прийняв офер в іншій компанії :) Дівчина навіть мені показала результати моєї співбесіди і там все було у плюсах)))) Врешті решт я вирішив зачекати, але коли вже отримав остаточний офер в іншій компанії, вирішив ще раз запитати як справи, відповідь була та ж сама, чекають відповіді від іншого кандидата і навіть текстом вже підготовлена відмова мені (дівчинка показала) з причиною, що вибрали іншого кандидата який має експірієнс більший в їх потребах.
Відповідь була простою — нехай не переймаються, поки ви думали я вже знайшов інше місце :)

Наші рекрутери...якось була співбесіда після якої дуже розкритикували англійську, тиждень пізніше я пройшов співбесіду в компанію у США, де без проблем зараз працюю.

понабирают тупых телок — дадут им шилдик — Freelance HR и те рыскают в поисках нового мяса...
Мне через день приходят офферы, в которых в приветствии меня называют другим именем (например, Добрый день Джеймс). Профессионалки одним словом

Перефразую відомий анекдот:
— Алло! Это рекрутер Антонина?
— Да, Сергей Иванович.
— Но я не Сергей Иванович!
— Я знаю.

Нажаль, в мене також був аналогічний негативний досвід спілкування з HRами. В резюме зазначена вичерпна назва моєї спеціальності. В дзвінку ввічливим тоном дівчина запросила прийти на співбесіду. Наступного дня пройшовши тест з англійської і елементарної математики, настала черга власне співбесіди з начальником відділу за присутності HRа.В мене склалося цілком позитивне враження від людей як спеціалістів. Через пару днів зателефонувала HR і повідомила що «в Вас прекрасна освіта (транспортний логіст) , проте нам потрібна людина з іншої спеціальністю (менеджер ЗЕД)». Тобто тести пройшов успішно, а от спеціальність не підійшла. Виникло питання: куди дивилась HR коли переглядала моє резюме?

Будучи дипломованим філологом із спеціалізацією «англійська мова і література», пропрацювавши більше двох з половиною років в сфері підтримки англомовних клієнтів, я поперхнувся кавою.

Афтор, перепишите ваш пост на английском языке, иначе это ваше утверждение — пук в воду.

Я не збираюсь тут нікому і нічого доводити, тим самим віддаючи компанії, що забрала в мене тиждень, ще годину.
Можете сміло мені не вірити

Какой тогда глубокий смысл тратить 1+ часов на то, чтоб написать этот текст, выложить сюда и отвечать на каменты? Сильно пригорело?

Просто бомбануло, вот и.

Все правильно сделал, не поленился написать. Процесс собеседования у них реально хреновый.

Я вже відповідав на схоже питання. Я хотів поділитись досвідом і почитати про аналогічний досвід інших в коментарях. Це мене не обтяжує і це в моїх же ж інтересах. Переклад статті — ваша примха.

пройшло три доби

Три доби? Я вже більше двох років чекаю результатів по тестовим завданням!

Ну тут два варіанти: або, або.

аналогічная хєрня, 2+ :8( ... а на одной галере как-то сказали, что у меня слишком американский акцент (и это правда — первый учитель был реэмигрант из Штатов), и меня придецца переучивать говорить по-людски (?), поэтому пшолка-я-нахЪ

А мені якось сказали що я дуже балакучий і не впишуся в колектив задротів-аутистів.

Может, чегой-то с бюджетом не сложилось. Типа. в последний момент проект/позиция отменилась. Бывает.

На этот счёт HR скоты полные, притом все 100%, без даже самых редких исключений: они тратят чужое время так, как будто бы оно ничего не стоит, как будто бы оно у людей есть в запасе в неограниченном количестве.

Я считаю, это может исправить только порка, публично, так чтобы весь майдан собрался. Потому что то что они творят — страшнее советской сберкассы, ЖЭКа и укрпочты вместе взятых. И повторюсь, ни одного исключения, никогда, нигде, ни от кого не слышал.

Эхх молодежжж©
Пора перестать париться по поводу потраченного времени на интервью и видеть в этом только положительное, а именно опыт прохождения интервью!

А не проще уволить всех куриц, которые только тем и занимаются что тратят чужое время и отсеивают людей по личным симпатиям? Так говоришь, будто молодость это что-то плохое, что пренепременно надо поменять на опыт прохождения интервью.

видеть в этом только положительное

угу... радуємся всьому... «слава богу, птичка не корова».
час, між іншим, ресурс невідновлювальний.

Ха. Я теж проходив співбесіду в цю компанію.
5 раундів співбесіди, що б в кінці мені повідомили,
«ви гарний спеціаліст», але ми шукаємо когось з більшим досвідом Java а не Python ...
Це що не можна побачити з резюме або перших пару співбесід ...
Не те що б мене це сильно заділо, я вже мав оффер на руках, але вони згаяли доволі багато мого часу.

В мене було лише тестове завдання і інтерв’єю в офсі)

Написання даного матеріалу є не стільки висвітленням незрозумілого процесу рекрутингу вищезгаданої компанії,

Тогда зачем вы упомянули название компании?

Ігнор вже погодженого кандидата залишає дивний післясмак

Кто вам сказал что вы «вже погоджений кандидат»? Вы, как специалист по английскому языку и литературе с 2+ годами ОР в ИТ поддержке, не в курсе что у америкосов не принято сообщать плохие новости напрямую?

є не стільки

Ця фраза вказує на те, що повністю упускати з виду цей факт я не хотів

Ця фраза вказує на те, що повністю упускати з виду цей факт я не хотів

Нет, эта фраза указывает что вы просто черезчур слабовольны, чтобы написать открытый наезд
на компанию.
Если бы вы не хотели, то не указывали название компании :)

Тот факт что вы не ответили на ту часть которая про «вже погодженого кандидата», так же указывает на ваши приоритеты в этом аннонимном отзыве :)

Як на мене, із самої статті доволі все чітко зрозуміло в цьому плані.

Стосовно відкритих «наїздів», то я не позиціоную це настільки критично-негативно. І сила волі тут нідочого. Анонімність це швидше пересторога і навряд чи вам вийде змінити мою думку в цьому плані. Проте, якщо ви справді висловити конструктивну критику чи ба, навіть поради, із задоволенням прочитаю.

Богдан, вы статью читали?
"

Мені запропонували верхній рівень зарплатної вилки на даній посаді без торгів. На позитивній ноті ми попрощались, попередньо ще раз уточнивши дату, коли я зможу розпочати роботу.

" — Только мне одному кажется, что это и есть «узгоджений» кандидат?

З.Ы. А по поводу открытых наездов улыбнуло. Видно и ИТ-шникам не чужда жизнь по понятиям

Мені запропонували верхній рівень зарплатної вилки на даній посаді без торгів. На позитивній ноті ми попрощались, попередньо ще раз уточнивши дату, коли я зможу розпочати роботу.
Только мне одному кажется, что это и есть «узгоджений» кандидат?

---
Alexey Filippov, вы согласны работать за 5К багзов в месяц? Когда вы сможете выйти на работу? Первое октября 2017 года будет приемлимой датой? Было очень приятно с вами пообщаться.
---
Вот это то что __скорее всего__ прозвучало в разговоре. :)

А «соглассованый кандидат» — это как раз получение оффера. Кандидат не станет «соглассованым» пока его не согласовали. А если интервью проводил 1 человек, то с кем он согласовывал кандидатуру, еще до окончания интервью?

P.S. Я надеюсь, что вы поняли что вопросы выше не являются обязательством с моей стороны взять вас на работу.

Видимо у нас с Вами разное представление о деловом общении взрослых людей. И еще раз — ТС написал, что ему в процессе общения ПРЕДЛОЖИЛИ верхную планку вилки. Растолкуйте-ка мне разные значения этого слова, хотя Вы правы, я уже понял, что можно говорить что угодно, если не собираться следовать своим словам в дальнейшем.

ТС написал, что ему в процессе общения ПРЕДЛОЖИЛИ
Alexey Filippov, вы согласны работать за 5К багзов в месяц?

То есть вот это не выглядит для вас как предложение?
Проблема в том что есть куча полайт формулировок, которые по факту являются уточнениями, но выглядат как предложение чего-то.

По факту предложение — это оффер. Все остальное — переговоры.

Последний раз говорю — согласно словам ТС ему ПРЕДЛОЖИЛИ. А «согласны ли вы... ?» не является предложением. А вот «Мы предлагаем Вам ... баксов. Когда можете выйти?» — предложение. Потому что там есть слово предлагаем. Понимаете? Если нет, то я сливаюсь...

согласно словам ТС ему ПРЕДЛОЖИЛИ.

Я уверен что Jimbo Bastard — это достаточный авторитет, чтобы его слова воспринимались не веру :)

А «согласны ли вы... ?» не является предложением.

Странно, все офферы которые мне делали начинались именно так :)

Вы дейтствительно сейчас хотите скатываться в дискуссию о том, чьи слова авторитетнее? По факту мы имеем стартовый пост и отталкиваться можем только от него и если Вы не верите в указанное там, то смысл вообще данной беседы и дискуссии?

Странно, но все офферы которые делались мне начинались именно со слова оффер. А в ЗАГСе спрашивали «согласны ли вы...». Вы ничего не путаете?

По факту мы имеем стартовый пост и отталкиваться можем только от него и если Вы не верите в указанное там, то смысл вообще данной беседы и дискуссии?

Смысл в том чтобы:
1) Получить доказательства обвинений
2) Донести до сообщества, что любые обвинения нужно подтверждать фактами

Якщо до мене звернеться хтось із редакторів Dou, з проханням надати підтвердження історії, я з радістю надам «скріншоти» переписок в LinkedIn та Skype. Розмови по телефону\скайпу я не записував, бо ще не настільки параноїдально ставлюсь до людей.

У випадку з вами, робити це, не бачу сенсу, так як це просто виглядатиме так, ніби то я намагаюсь щось довести людині, яку не знаю і з якою мої життєві шляхи навряд чи колись перетнуться.

Раджу вам вважати брехнею абсолютно все вищенаписане і піти своєю дорогою або ж звернутись до редакторів Доу із скаргою на «брехливий» пост )

Увы, спорить с аноном — изначально гиблое дело.Оно сольется и исчезнет, не оставив никаких зацепок.

Стаття першопочатково подавалась з перевіреного, основного акаунту. Проте, так як її порадили мені розмістити на форумі, я уточнив у модератора — Vladislava Zatsarinnaya, чи не виникне проблем, якщо вона буде «залита» анонімно. Можете зв’язатись з нею напряму, якщо я раптом «злиюсь».

Какой смысл анонимно гадить компании? Ваши слова никак не проверить, даже представители компании не знают кого они обидели и как эту проблему решить. Просто вброс, пустышка?

Представникам компанії я писав напряму.

Сюди написав щоб поділитись досвідом та починати про аналоогічний досвід людей в коментарях.

Я не гадив компанії. Я описав процес і висловив мінімально-негативне ставлення до окремих людей, вказавши, що решта працівників швидш за все — прекрасні люди та професіонали. Прочитайте статтю уважніше, будь-ласка

Если у тебя спрашивают «когда можешь выйти» и говорят «мы согласны на твои условия по деньгам» — это и есть утвержденный кандидат.
По поводу «не принято» — где принято а где и нет.

Если у тебя спрашивают «когда можешь выйти» и говорят «мы согласны на твои условия по деньгам» — это и есть утвержденный кандидат.

То есть вы присутствовали при собеседовании и слышали __обещания__ со стороны нанимателя?

Мой посыл в том что кандидат вполне мог принять желаемое за действительное. А для того чтобы писать подобные статьи нужно быть уверенным в своей правоте, ИМХО.

А Вы присутствовали? Чем Ваши рассуждения «мог» и «не мог» хоть на копейку ценнее поста автора?

А Вы присутствовали? Чем Ваши рассуждения «мог» и «не мог» хоть на копейку ценнее поста автора?
А для того чтобы писать подобные статьи нужно быть уверенным в своей правоте, ИМХО.

Я не присутствовал, поэтому я и не обвиняю ни автора во лжи, ни контору. Я лишь хочу чтобы люди аккуратно подходили к обвинениям и предоставляли доказательства.

Я в США заметил , что могут прям кипятком писать от кандидата и задавать кучу уточняющих специфических вопросов, котыое по факту могли бы и не задавать, но таки задают канальи и при этом могу запросто пропасть и оффер не прислать.
А все мои интервью закончившиеся оффером , были спокойные , размеренные, без истеричной радости от общения со мной :)

«Істеричної радості», як ви кажете, не було. Звичайні, проміжні похвали, в рамках професійного тону.

В мене справді мало досвіду в плані співбесід і тому наївність у мені бентежать така поведінка роботодавців.

Дякую за коментар )

Не потрапити на роботу в компанію, де є внутрішні неузгодженості, — це вже плюс. Пропоную радіти.

Подписаться на комментарии