Відкрився перший ІТ музей у Харкові
Серед експонатів Software and Computer Museum станція розробки, завдяки якій малювався Магістр Йода та персональний комп’ютер від ВВС.
Більше 100 різних технічних засобів, що відображають еволюцію у сфері ІТ, зібрані в експозиції музею програмного забезпечення та комп’ютерів. Це ПК, станції розробки, ігрові консолі, монітори та інше.
Вони зібрані в одній експозиції Software and Computer Museum, що відкрився у Харкові 29 серпня.
Сайт: sncmuseum.org
«Необхідно звернути увагу на назву. Вона обрана не випадково. Ми хочемо зробити акцент на тому, що програмне забезпечення первинне, як людська думка. Матеріальна складова завжди йде після», — стверджує команда Software and Computer Museum.
Чому туди варто сходити? По-перше, через досить велику та унікальну експозицію. Вона являє собою ряди технічних приладів, розміщених у хронологічному порядку виникнення. Серед експонатів є найприбутковіший проект Стіва Джобса та Стіва Возняка Apple II (1977 рік) — найбільш комерційно успішний ПК, який взагалі започаткував ринок персональних комп’ютерів, адже раніше ніхто навіть і гадки не мав, що з обчислювальною машиною можна працювати у себе вдома.
Також тут можна побачити Osborne 1 (1981 рік) — перший комерційно успішний ноутбук. Тридцять п'ять років тому було продано 125 тисяч цих
Крім того, унікальний експонат — векторна ігрова приставка Vectrex. Вона єдина у своєму технічному рішенні — ні до, ні після саме векторні консолі не розроблювались. Ще варто звернути увагу на станцію розробки. Завдяки такий машині було намальовано легендарного магістра Йоду.
По-друге, велике значення має атмосфера музею. Вона надихає на створення нового, креатив та викликає неабияке захоплення людьми, що творять технічний прогрес.
Засновники Software and Computer Museum — харків’яни Антон Трубніков, Олександр Коваленко та Сергій Цимбал. Вони надихнулись проектами Каліфорнійського музею комп’ютерної історії та вирішили створити щось подібне й в Україні. За їх словами, аналогічної колекції на загальному огляді в країні досі не було.
Команда Software and Computer Museum сподівається, що знайомство з еволюцією програмного забезпечення та обчислювальної техніки сприятиме ще більшій зацікавленості інформаційними технологіями у дітей та молоді.
Окрім того, на базі музею заснована безкоштовна освітня програма, метою якої є підвищення комп’ютерної грамотності для людей віком від 40 років. У подальшому планується проведення різноманітних заходів.
14 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів