×

Ідея як працевлаштуватись Trainee/Junior

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Якщо домовитись з працедавцем про вивчення конкретного стека технологій, який їм потрібен, вивчати та освоювати його — і при відкритті вакансії — відразу закрити її своєю скромною персоною?

Профіт роботодавцю:
— Має кадровий резерв молодшого спеціаліста, «заточеного» на потрібні технології;
— При відкритті вакансії — закриває її майже миттєво;

Безглуздо, чи є сенс в такій домовленності?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

приходишь в компани и платишь за менторство миду или синьору)

Браво! Вы только-что изобрели кумовство)))

Якщо домовитись з працедавцем про вивчення конкретного стека технологій, який їм потрібен, вивчати та освоювати його — і при відкритті вакансії — відразу закрити її своєю скромною персоною?

Есть смысл, если речь идет о чем-то редком — т.е. или язык внутри компании (сами разработали, сами используют), или какой-нибудь COBOL.
Другое дело, зачем тебе этот мертвый груз.

за COBOL- платят очень хорошо

Вакансий немного. Да и скучно...

Чем Oracle веселее старых айбиэмовских фреймов?
Тем ,что не используется маленький черный терминал для работы?)
Суть та же самая- CRUD. В Коболе еще встроена бизнес-логика в сам язык.

А я и не говорил, что PL/SQL сильно веселый, да и на обсуждение моего выбора не напрашивался О_о

+ нет никакой гарантии что джун не свалит во время обучения в другую контору, выйдет обучали его зря

Ну как чутка.. Предложение джуну с 400 на 600 прыгнуть, это как мидлу с 2к на 3к.. Довольно существенно получается :)

Кому як :)
В мене зараз в 1С близько 600$.
Мені на 300$ перейти в iOS — ніразу не шкода і бути з такою зп з пів року — також не складно буде.
Інша справа, коли вже і добре працюєш, і в роках досвід є, а ставку не підіймають. Тоді вже не круто.

Чтобы не свалил, надо превентивно повышать ЗП.

Вроде как в соседнем топике у кого-то контракт с отработкой 2 месяца если написать такой же ж но с отработкой год имхо для «чтобы не свалил джуна» будет достаточно профитЪ.

Ага, только найти потом разрабов им будет проблематично ) Заслышав название компании будут сразу в спам и черный список бросать)

только найти потом разрабов им будет проблематично

Да ладно не первый раз слухи об «кабальных контрактах» существуют не менее чем постоянно кто не читает доу кто не читает все 700 страниц контакта мелким шрифтом кто вообще ничего не читает кто вообще не умеет читать куча народу всегда есть как только есть куча народу так сразу же ж образуется положительная обратная связь «у всех работает а у тебя нет?» (к) (тм) равно как и группа поддерживающих и понеслась всё будет ок.

Не розумію таку позицію джунів.
Я особисто був-би щасливий знайти місце, де я міг-би рости активно та без зупину на протязі хоча-б 2-3 років (із адекватним розміром компенсації :) ).

Заради 200-300 баксів пригати — якось не комільфо.

Ни одна галера из ТОП 5 не берет джунов с улицы. У всех есть внутренние курсы с которых они набирают молодняк. Пройти на эти курсы не такая уж большая проблема, а дальше зависит от тебя, как покажешь себя. Я так отправил одного знакомого на курсы Софтсерва, в итоге он проучился месяц из положенных трех и его забрали интерном на проект.

Зависит от компании.
Ты можешь выйти с этих курсов и в той компании на этот момент не окажется вакансий.
И тебе снова придётся искать что-то.

Конечно может быть и такое. Даже больше скажу, если в группу берут 10 человек, то 10 вакансий интернов не будет никогда, максимум 2-3. И уже от человека зависит как он себя покажет, чтобы вайти. Другое дело, что после курсов от компаний у тебя есть реальные шансы устроиться джуном или интерном. А вот какие есть другие способы устроиться джуном я хз.

На софтсервовские курсы ищут мидлов по цене интерна, так что проще сразу идти куда-то мидлом)

Ну если человек может устроиться куда-то мидлом, то конечно лучше сделать это, а не идти на курсы. Правда если бы ТС мог это сделать, то вряд ли создавал бы эту тему)
А насчет курсов — знаком только с курсами по WebUI. Сперва тестовые вопросы по основам HTML и CSS, плюс несколько задачек по JS вроде написать заполнение двумерного массива или какой-нибудь генератор чисел Фибоначчи. Второй этап — поговорить 5 минут с преподом английского на какую-нибудь свободную тему вроде хобби. Третий этап — собеседование с преподавателем группы, где могут поспрашивать про то с чем ты разбирался уже или позадавать какие-нибудь простенькие вопросы по JS. Потом 3 месяца колупания в каком-нибудь ангуларе да и все. Если это для тебя уровень мидлов, то у меня плохие новости)
Я кстати встречал людей, прошедших все эти этапы, закончивших курсы, но не имеющих даже элементарных знаний. Так что для человека, который потратил хотя бы пару месяцев на самостотельное изучение требуемой области, не составит никаких проблем попасть на такие курсы.

Я был на последнем этапе на .Net курсы, нас собеседовали в 2-м с другим парнем. Задали около 5 вопросов и задачку, один из вопросов:
-Чем string и stringbuilder отличаются.
— один immutable а 2-й наоборот.
-А где используется stringbuilder?
-Ни разу не встречал.
В итоге собес на отъебись 15 мин на 2 человек.
Но спасибо ребяткам что сэкономили мне время, т.к. я через месяц спокойно устроился на работу.

1. Если ты говоришь iOS (Swift), то ты как бы намекаешь работодателю, что ты абсолютно бесполезен. Следовательно, учи еще и обжс.
2. Если у тебя нет гитхаба, то ты как бы намекаешь работодателю, что твое обучение не идет дальше просмотра видео и копирования туториалов в рейвендерлиха. Следовательно, делай проекты и коммить в гитхаб.
3. Конкретного стека технологий в иос не существует. Наверное, ты о конкретном стеке фреймворков и языков? У меня, лично, планка падает, когда формошлепство называют стеком технологий.

Дякую, за відповідь!

1. Вивчати Objective-C планував, але вже після працевлаштування. Гадаєте одного SWIFT — не достатньо для працевлаштування?
2. Звичайно без Pet-Project-а — я для працедавця «Темная лошадка». Коли зможу — обов’язково зроблю :)
3. Саме про фреймворки річ шла, без мов (стосовно цього — повторюсь з запитанням із п. 1)

Гадаєте одного SWIFT — не достатньо для працевлаштування?

Я не могу говорить за всех. Как по мне, человек, который не знает даж обжс, абсолютно ни о чем, т.к. свифта он точно не знает, но и с обжс не справился. Соответственно, резюме таких лично я не рассматриваю.

Питання не у великій конкуренції. Безпалєзно тому, що практично жоден старший пацан не возьме на себе відповідальність сказати що «через півроку-рік нам в компанії буде потрібний такий-то спеціаліст».

Дякую тим, хто відгукнувся.

Із частини коментарів — випливає висновок «Велика конкуренція. Забудь про все це».

Виникає резонне запитання — як тоді працевлаштуватись без комерційного досвіду?

Ходити по співбесідах, питати тих, хто задавав технічні питання «чого я не знаю і що почитати». Десь після 10 спроб стандартні питання запам’ятовуються й буде шанс пройти кудись.

Дякую!
Сподіваюсь, що вказаних вами дій, буде достатньо.

Якщо продовжувати дану тему — які порадите мобільні додатки/аплікації розробити, щоб вони були:
1.) достатнім випробуванням навиків для джуна;
2.) достатньо цікавими, щоб продемонструвати їх потенційному працедавцю.

Just in case — для iOS (SWIFT)

Делайте что-то нужное и полезное. Это мотивирует. Делайте не себе, а кому-то, пусть даже бесплатно. Это покажет с чем придется столкнутся, когда делаешь то, что надо кому-то, а не как сам считаешь лучше. Джун должен уметь написать что угодно, да это будет корявый говнокод, который долго пишется. Но если джун говорит, я это не умею и потому писать не буду, то маловероятно, что он будет хорошим разработчиком.

+
як гадаєте — досвід як розробника 1С в 1.5-2 роки — матиме значення? :)

Якщо сарказм, то не зовсім доречний :)

В топіку не було написано про 1С, тому ці ваканії на перший погляд досить релевантні для Вашого досвіду.

В загальному випадку шукати стажування можна тут
dou.ua/...​nta/tags/Junior дайджест
t.me/junior_dou_ua

Згоден. Мені варто було вказати.
Річ йде про розробку за напрямком iOS (бажано SWIFT)

На джуніор дайджест в Телеграмі вже підписаний і про дайждести на сайті також проінформований
Але тим не менш — дякую за вказівку! :)

Ось такого типу ще час від часу бувають курси з працевлаштуванням
dou.ua/calendar/14863

Або такого типу час від часу бувають стажуваня, але (в даному випадку) не в Києві
dou.ua/forums/topic/14268

А ось про такого роду стажування/курси — не знав!

Дякую за поміч :)
Обов’язково тепер буду, час від часу, перевіряти наявність чогось цікавого, в розділі «Календар» :)

Что за джуниор дайджесты ? Можно ссылку я таки тоже хачу)

Ні. Буде заважати. В українському IT (та й не тільки ІТ) спроба змінити напрямок викликає агресивний подив і підозру у вашій неадекватності, навіть якщо ви намагаєтесь зіскочити з технології чи мови, що доживає останні дні. Виключення тільки, якщо вся контора, в якій ви працюєте, вирішила перейти на іншу мову чи технологію.

Та пофіг. Треба показати на співбесіді, що розумієш нову мову, архітектуру й алгоритми.

На співбесіду ще попасти треба, а без запису 2 роки досвіду у потрібній технології це не реально.

Саме з 1c перехід важко дається, я таке бачила, погано заходять незвичні для 1c концепції. На мою думку, краще не розраховувати на цей досвід і розглядати себе без нього, так буде трохи тверезіше.

Про які конкретно концепції йде річ?

Мені, наприклад, доволі знайомим здається програмне створення та роботу елементів форми керованої форми. Але суміжного дійсно мало :)
Функціональні задатки, кортежі, опціонали, закриття — це все дійсно для 1С — не знайоме. Але тут допомагають базові знання Java. Опціонали — це взагалі крута штука, після Java :)
Extension, Lazy, @IBInspectable/@IBDezinable, Typealias туди-ж само :)

Проте, гадаю, в роботі программіста — знання синтаксису це не основний показник його кваліфікації. Вміння ефективно використовувати інструменти, які надає мова — це вже показник. А в цьому плані, я гадаю, досвід в будь-якій мові программування (котрий дає навички користування певними інструментами) буде певною перевагою. Хоча цей досвід і буде заважати сприйняти те, що відомо, з нової точки зору (як наприклад, робота з IB, Layer в SWIFT та робота з формами в 1С).

Із того, що складно дається, і можливо пов’язано із досвідом в 1С — це MVC.
Я щиро не розумію — чому розподіл йде саме на ці три складові.

Model наприклад може складатить зі статичних данних (константи) та динамічних (котрі змінюються в процесі роботи користувача). Як на мене — важлива різниця, оскільки (наприклад) перші — можна підгрузити в кеш при старті і не перейматись «А чи змінились вони». Другі — постійно потрібно контролювати, роблячи запит в базу (і як я зрозумів зі Стенфордського курсу — сповіщення із Model в Controller (як із View в Controller) — не можливі). Як на мене вже цього достатньо, щоб розділяти Model на статичну та динамічну складові.

Знаю, що можу щось не корректно розуміти (пф, скоріш за все так і є), але я вивчаю SWIFT лише 1 місяць :)

причесать резюме
повышать навыки за счет тестовых заданий(ну, в смысле, сделать тестовое с применением либы или фреймворка и записать базовое знание в резюме — если разбирался с ним, конечно)
рассылать резюме с рассчетом на актуальные сейчас вакансии(как следствие — если сразу ответ не дают, то не останавливаться, неделями надеясь на ответ)
качать английский
ходить на конференции по своему направлению
пройти какую-то не дорогую(бесплатную?) сертификацию, например, brainbench

все это не сильно увеличивает «стоимость в глазах», но точно выделит резюме из кучи резюме того же уровня

Жоден з цих пунктів, хіба що крім англійської ніяк не вплине на успіх. Єдиний пункт, який треба правити, щоб резюме запрацювало — це пункт досвід. Лише коли там записано — «2 роки», починають діяти інші пункти.

Поищите курсы айти академий при крупных компаниях. Обычно оттуда и набирают к себе джунов. Пару месяцев поднатаскают вас и по результатам могут взять к себе

Тільки якщо у вас в резюме не вказаний досвід, ну хоч 1 рочок, то після таких курсів маєте великі шанси навіть не потрапити в цю компанію на співбесіду на проект, навіть якщо ви кращий на курсі.

если нет опыта — зачем врать, а если есть опыт — то зачем идти на курсы?

Я теж так думав, коли йшов на такі курси, тричі.

наверное, вы путаете платные курсы и курсы внутри компаний которые готовят специалистов для себя. у первых и вторых цели разные

Я про курси де готують для себе. Навіть стипендію отримував, як один з кращих.

разные бывают ситуации. но все же странно...
если уже 3 курса прошли, и не берут — может стоит подтянуть английский? это очень индивидуально. я советую из своего личного опыта. из нашей группы все работают, кто-то нашел работу в другом месте, кого-то пригласили после курсов.

Та мені вже пізно. В мене зараз ціль отримати професію вантажника, але теж щось за два роки не продвинувся. Теж треба досвід і вміння переконати, що я саме той хто їм потрібний.

Та мені вже пізно.

Вот поэтому и не берут. Вам завтра скажут что-то выучить, а у вас уже «поздно»..

Плутаєте причину і наслідок. Що пізно я прийняв 2 роки тому, а не брали 17 років.

блять, як ? як 17 років можна шукати роботу ? На що ти жив ці 17 років ?
Хтось дуже товсто тролить

З цих 17 років я пропрацював в колоайтішній сфері сумарно 9 років і у вдалі роки заробляв до 4000 у.е. на рік. А в середньому біля 1000 у.е. на рік.
А щодо як, то спочатку думав, що підійде будьякий досвід, тому працював сисадміном і програмістом 1С, звичайно за малу зарплатню, виключно заради досвіду. Потім працював уже програмістом, знову ж за іжу і досвід , але не знав, що якщо посилань на проекти не зможу дати, то це не досвід. А коли таки влаштувався реально програмістом (за їжу і досвід) і почав отримувати реальний, і головне такий, що мав шанси бути визнаним роботодавцями, досвід, прийшла старість і все скінчилось.
Так що, якщо Ви чогось не розумієете, це не значить, що Вас тролять.

і за 17 років з досвідом адміна і дева не зміг себе реалізувати ?

Ні, не зміг. Я намагався стати програмістом, і попервах вважав, що адмінство і 1С будуть сходинкою, таким собі «досвідом в ІТ».

Зараз проблема у старості і старечому маразмі, що заважає працювати програмістом. А коли я був молодим, тобто коли мені було менше ніж 45 років і 1 місяць (а саме в цьому віці мене раптом підкосив маразм), ця вакансія мені б не підійшла, бо з Білої Церкви до Харкова їздити довго і дорого, а на джунівську зарплатню житло не знімеш. А в Києві подібні вакансії трапляються рідше, бо тут достатньо приїзжих з досвідом.

а не брали 17 років

Как то слабовато знаете английский, как для 17 лет попыток стать программистом.

А як ви здогадались про мій рівень англійської?
Але так, рівень англійської низький. Вчити мову вдавалось лише поки була робота. Коли безробітний, і надієшся з дня на день влаштуватись, не знаючи який режим роботи буде, йти на курси якось важкувато. До того ж живу не в Києві, а їздити в Київ лише на курси накладо і по часу і по грошах.
Що цікаво, тести в інтернеті на визначення рівня володіння англійської чомусь мені часто дають рівень від продвинутого до вільного, а на очних курсах мене погоджуються брати лише на рівень елементарі.

А як ви здогадались про мій рівень англійської?

с профиля

Коли безробітний
До того ж
і по грошах

Это никому не интересно. По факту, Вы за 17 лет не выучили английский. Вы брались за кучу технологий и как я понимаю, ничего не выучили хорошо. У Вас стек тыжпрограмиста, что показывает неспособность доводить дело до конца.

Хотите получить работу — выучите наконец английский и один язык. Этого достаточно. Если у Вас хороший письменный английский, upwork Вас ждет. Если конечно, Вы не из тех, кто ищет работу в большой компании, где его всему научат, вместо того, что бы искать как заработать деньги.

Ви таки дедукцією володієте краще з Шерлока Холмса.
В профілі точно нічого немає про мій рівень.

Вы брались за кучу технологий и как я понимаю, ничего не выучили хорошо.

Дедукція?

Хотите получить работу

Знов дедуктивний метод?

Это никому не интересно.

Навіщо ж ви підняли цю тему? Я скориставшись своїми, слабенькими треба сказати, дедуктивними здібностями, вирішив, що Вам це цікаво. От не розумію я людей, тому й з роботою не складається.

врать в резюме насчет опыта при полном его отсутствии неразумно. ведь это легко проверить. а насчет весло и плеть — лично у меня все открыто. никому ничего не обещают — могут пригласить если будет открыта вакансия

У мене в ті далекі часи, коли я мав здібності до програмування, вистачало нахабства тільки на те, щоб весь час роботи записати у досвід, і неповні перший і останній місяць порахувати як повні, типу допуск на округлення. Хоч і намагався цього уникати.

Я уже писал в другом топике- 100% людей устраиваются на свою самую первую работу, не имея коммерческого опыта. Но вакансий трейни, где берут людей без опыта- только 5% из общего числа вакансий для джунов. Еще процентов 15%- устраиваются после курсов от компаний и других.
Остальные 80% -врут про опыт. Либо устраиваются по знакомству.

а знаешь почему врут? потому что комапнии которые ищут, неадекватно подходят к вопросу найма. Ищут кандидата с более сильными скилами, даже когда нужен просто тот у кого скилы на достаточном уровне чтобы делать эту работу

И скилы определяются годами в технологии. Хотя можно иметь стаж 10 лет, но нихрена кроме своего проекта не знать, и быть профнепригодным для любой другой работы.

ооо да, я таких ребята видел и не раз, а судя по отзывам тут такие сиьеры, как знамена переддаются с галеры на галеру, насиживая «опыт»)

А з мого квазідосвіду, така робота не вважається досвідом і після неї треба починати спочатку.

Якщо Ви вмієте вести розмову з людьми, то для Вас це дійсно не проблема.

В тому то й справа, що набирають акторів, а потім дивуються, що люди не справляються з роботою. А ті хто б міг впоратись, на фоні акторів виглядають непрезентабельно.

Це не в айті. Це всюди. Тебе сприймають не який ти є, а яким ти себе зумієш показати. Тому вміння себе показати — то головний, а може й єдиний навик, що потрібний для успіху в житті.

1. Зверніть увагу на невеликі відчизняні продуктові компанії. В рамках обмеженого бюджету на ФОП їм доводиться набирати спеціалістів з мінімальним досвідом і навіть без нього. Вимоги до знання англ. мови можуть бути мінімальними.
2. Створіть профіль на Гітхабі — публікуйте свої ПЕТ проекти. Фіксіть баги в існуючих опенсорс-проектах (для новачків там досить роботи, наприклад фіксінг дрібних багів, якими не люблять займатися розробники з досвідом).
3. Опублікуйте нарешті резюме на Джині і експерементуйте з його текстовкою.

Ніяк. Це все одно що ти домовлятимеся із ларьком «шаурма» що в них через півроку буде піца. Замість того щоб піти в піцерію коли тобі треба. Так само із джунами — вас сотні на одне місце, ще один нах не надо нікому.

Работодатель не хочет человека, который выучил (почитал про) определенный стек, он хочет специалиста, который имеет реальный (коммерческий) опыт работы в определенных технологиях.

100% программистов устраивались на свою первую работу, не имея коммерческого опыта.

коммерческий опыт можно получить не устраиваясь на работу

Для меня работа- это обмен времени на деньги, а не обязательно просиживание штанов в опенспейсе.
Но даже этот, ваш первый обмен вашего времени на деньги -вы получили, не имея ранее опыта обмена времени на деньги ,что и требовалось доказать.
Точно также, если вы имели ввиду опенсорс- тоже первый раз вы коммитили в опенсорс, не имея ранее опыта коммита в опенсорс.

Ну, не томіть! Відкрийте таємницю. Як це зробити? Адже комерційний досвід — це робота по найму над проектами, на котрі можеш дати посилання в резюме.

предпринимательство, в котором будет доля программирования — определенный процент начинает с фриланса

Бізнесмен і програміст — то дуже різні професії, і здібності до обох мають невряд чи більше пари відсотків.

нужен комерческий опыт программирования или сам факт работы программистом?

Досвід комерційний (іншого не існує) в конкретній потрібній роботодавцю мові/технології/фреймворку. Можеш мати 100 років комерційного досвіду в 1С чи Делфі, для роботодавця, що шукає Java чи С# програміста ти джун без жодного досвіду. І то деякі роботодавці відмовляютья вважати джуном людину без 2 років відповідного досвіду. Більше того, навіть маючи такий досвід, але не маючи можливість дати посилань на проекти в яких працював (проект так і не дожив до релізу, НДА, внутрішній проект), можеш дізнатись, що ти не маєш досвіду, а тому брешеш, коли стверджуєш протилежне.

ну неправда, в половине вакансий нужны синьоры с 3мя годами опыта, мидл-то где?) на 2.5 годах?)

Більше того, навіть маючи такий досвід, але не маючи можливість дати посилань на проекти в яких працював (проект так і не дожив до релізу, НДА, внутрішній проект), можеш дізнатись, що ти не маєш досвіду, а тому брешеш, коли стверджуєш протилежне.

ну а с такими работодателями лучше не связываться как мне кажется
P.S.: такое лютое нда, что название работы нельзя назвать, не работает в украине

ну а с такими работодателями лучше не связываться как мне кажется

Це якщо є вибір. У новачків зазвичай його нема, йдуть куди беруть, навіть якщо треба забути все, що вже знаєш і вмієш і вчити інше. До тогож підписати НДА дають коли вже оформився на роботу, і вже назад відмотати важко, простіше підписати.

P.S.: такое лютое нда, что название работы нельзя назвать, не работает в украине

До чого тут працює чи не працює? Підписався — виконуй.
Я в Сайбервіжині давав підписку — нікому не говорити назву «Сайбервіжин», нікому не говорити про проекти над якими працював, нікому не говорити про мови програмування і технології які використовувались в роботі, нікому не говорити про клієнтів, не працювати з фірмами які працюють хоч з одним клієнтом компанії, і головне нікому (!!!) не говорити, що підписав НДА.
Тому після звільнення я не мав досвіду, хоч і реально не мав, бо другу половину терміну, що там працював, займався аналізом логів, тому власне і звільнився.
Срок НДА вийшов півроку тому, і тепер я маю право всує вимовляти назву «Сайбервижин», хоч давати посилання на проект для Майкрософт в якому я тоді приймав участь уже сенсу не було б навіть якби я зараз шукав роботу програміста.

Це якщо є вибір. У новачків зазвичай його нема, йдуть куди беруть, навіть якщо треба забути все, що вже знаєш і вмієш і вчити інше. До тогож підписати НДА дають коли вже оформився на роботу, і вже назад відмотати важко, простіше підписати.

ну так это ж уже не новичок, раз все было, а нда часто не имеет юридической силы, в зависимости от того что про права знает тот, кто текст нда составлял

ну так это ж уже не новичок

А ким я був після звільнення? Новачок без офіційного (отже ніякого) досвіду.

а нда часто не имеет юридической силы

Яка різниця, чи має юридичну силу чи ні? Підписав — виконуй. А інакше можуть назвати тебе підаром і гамном. Вони і в випадку виконання тобою домовленностей, можуть так назвати, але в цьому випадку будеш знати, що вони не праві, і зможеш тихенько собі думати: «самі ви такі.».

оно же не так работает, все договора составленны так что стороны имеют обязанности друг перед другом, а если кто-то отлынивает, то значит соглашается с другими определенными условиями. у каждой стороны есть законный выбор между выполнением обязанностельств и последствиями их невыполнения

так что не говно, а решил выбрать альтернативный путь, не то что бы это очень круто махать законом и посылать всех и вся, но эти нда написаныы в основном чтобы стадо контролировать, а не с какой-то мегацелью обязательной для выживания в бизнесе

Яка різниця, чи має юридичну силу чи ні? Підписав — виконуй.

Это называется правовое государство. Я под дулом пистолета заставил тебя переписать на меня свой бизнес, ты пошел потом в суд и оспорил.

На сколько правовое государство Украина, это другой вопрос.

Мені ніхто пістолета до голови не приставляв. Я міг спокійно відмовитись його підписувати і звільнитись через тиждень після працевлаштування, хоч можливо довелося б заплатити штраф у 2000 у.е.
До того ж там не було ніяких зобов’язань, які я фізично не зміг би виконати.

Я в Сайбервіжині давав підписку — нікому не говорити назву «Сайбервіжин», нікому не говорити про проекти над якими працював, нікому не говорити про мови програмування і технології які використовувались в роботі, нікому не говорити про клієнтів, не працювати з фірмами які працюють хоч з одним клієнтом компанії, і головне нікому (!!!) не говорити, що підписав НДА.

Если бы этого все придерживались, то все бы были безработными, как вы.

Тобто, Ви вважаєте, що на договорні зобов’язання можна плювати?
Як на мене, підписання договору, знаючи, що всеодно його виконувати не будеш (не має значення з якої причини — чи договір юридично не має сили, чи у противної сторони нема реальних можливостей вас примусити, чи інші) — то шахрайство.

Потому что такое обещание нарушает права человека. Конечно такие правила СБ ,все подписывают при устройстве на работу. Но я не представляю, как можно

не працювати з фірмами які працюють хоч з одним клієнтом компанії,

Очень часто всякие гуглы имеют тысячи фирм подрядчиков- так получается нужно вообще уходить из программистов, раз подписали договор? А то вдруг они работают с одним и тем же клиентом? Даже и разные галеры зачастую работают с одним и тем же крупным клиентом.
Все теперь, зубы на полку?

Я в Сайбервіжині давав підписку — нікому не говорити назву «Сайбервіжин»

А смысл работать в компании, если потом она не сможет подтвердить опыт работы в ней?

Потому что такое обещание нарушает права человека.

Вам за те і платять зарплатню, що ви працюючи на компанію мусите відмовитись від деяких своїх прав. Наприклад право самому розпоряджатись своїм часом, або право спілкуватись з ким завгодно на будь які теми.

А смысл работать в компании, если потом она не сможет подтвердить опыт работы в ней?

А, що краще взагалі сидіти без роботи? Тим більше, що НДА дали підписати вже після того, як підписав договір, де за звільнення за моєю ініціативою штраф у 2000 зелених, і тиждень вже пропрацював. Хоч, якби показали це ще на співбесіді, нічого б не змінилося, не та була ситуція, щоб перебирати — перший офер за майже півтора роки після звільнення з попередньої роботи після першої повноцінної співбесіди за цей же термін.
Пара чоловік відразу звільнились, коли їм дали підписати такий НДА. Але то були не джуни, і могли легко знайти іншу контору.

Вам за те і платять зарплатню, що ви працюючи на компанію мусите відмовитись від деяких своїх прав. Наприклад право самому розпоряджатись своїм часом

Вибачте, але дурня. При чому повна.
Платять за комерційний результат. Тратьте хоч 80 годин в тиждень. Якщо ваша робота не дає профіту — вас посилають.
Якщо за 40 годин в тиждень — даєте більше профіту, ніж від вас очікували — можете висовувати свої вимоги які, повірте, будуть проігноровані лише не далекобачними особами.

Кажу це з особистого досвіду :)

Ні. Платять тому, що так домовились. А за результатами вашої роботи або звільняють або продовжують виконувати домовленності про оплату.
Тим більше коли вас беруть на роботу і домовляються про оплату, ви ще не маєте жодних результатів, і торгуєтесь про компенсацію за затрачений час, за те, що вам щодня треба їздити на роботу, виконувати накази, і т.п., і т.і.

Это с вашей точки зрения. А с точки зрения нанимателя, ему нужно генерировать прибыль, если же вы не относитесь к своей работе, как к чему-то, что помогает генерировать прибыль, а работаете только потому, что договорились, то вы долго не проработаете. За имитацию бурной деятельности уже деньги особо не платят.

ЗЫ: А на ваши потребности в еде или трамвае, всем плевать с большой колокольни. Потому, все разговоры, увеличьте мне денег, потому, что мне не хватает, это глупости.

если же вы не относитесь к своей работе, как к чему-то, что помогает генерировать прибыль, а работаете только потому, что договорились, то вы долго не проработаете. За имитацию бурной деятельности уже деньги особо не платят.

Не зрозумів, це ви зі мною сперечаєтесь, чи роз’язнюєте своїми словами мою тезу:

А за результатами вашої роботи або звільняють або продовжують виконувати домовленності про оплату.

?

Есть же еще куча вакансий, где жирным написано в тексте объявления, даже здесь на ДОУ видел- «считается только опыт в офисе, фриланс не считается.»

Це не потрібно ні кандидату на вакансію, ні роботодавцю. Для чого вам заточувати свої навички під конкретного роботодавця? Для чого роботодавцю домовлятись з конкретними кандидатами, котрі ще невідомо як вивчать той перелік технологій, що їм дадуть?

Для цього треба знати конкретного працедавця. Чув про такий варіант в реалі, але більшість працедавців — безликі корпорації, з ними не пройде. Та й не знають вони, які технології потрібні будуть за рік, і навіть який замовник прийде за 3 місяці.

Trainee обычно обучают для постепенного внедрения в текущий проект(ы). Если открывается вакансия, которую надо быстро закрыть, то скоре всего туда будет требоваться более квалифицированный специалист (не ниже middle). Поэтому мне данная схема видится сомнительной, хотя все возможно и будет зависеть от уровня вашей подготовки и случая.

Безглуздо

ринок переповнений джунами з різних курсів. За день приходять десятки резюме. Декількох нормальних знайдуть. Можуть гіршого взяти за менші гроші. Можуть кращого взяти за менші гроші. Для чого паритись і вчити самому ?

Підписатись на коментарі