Як потрапити в тренінг центр ІТ-компанії. Поради початківцям
Автор: Галина Драган
Вічне питання — як потрапити в ІТ без досвіду роботи, коли всі вакансії передбачають 1+, 2+ і т.д. років досвіду. Так де ж цей досвід взяти і з чого почати?
У цій статті хотілось би поділитись власним досвідом запуску такого явища, як Training Center (далі — TC) та розказати, які вміння та навики повинні бути у «молодих-перспективних» кандидатів, щоб потрапити на навчання (і на роботу).
Два слова про нас: TechMagic — ІТ компанія, спеціалізуємося на розробці стартапів зі США, Британії, Австралії і т.д. з технологічним фокусом на JavaScript stack, Salesforce та мобільну розробку — iOS & Android. Зараз об’єднуємо близько 100 співробітників у Львові.
Для чого нам було заварювати всю цю кашу?
Вперше ідея запуску ТС до нас прийшла навесні минулого року.
У нас в компанії є багато скілових девелоперів, які прагнуть ділитись своїми знаннями, водночас нам завжди потрібні нові працівники — лояльні та мотивовані, яких ми зможемо виховати і вивчити «з нуля», заклавши наші цінності і правильний підхід до роботи.
Відтоді успішно «зарелізили» вже 3 навчальних центри — два по JavaScript та один по SalesForce. Сумарно працевлаштували 11 людей. Незабаром, вже у листопаді цього року, стартуватиме набір на
Перший JS Training Center. Конкуренція серед трейні.
Після того, як ми опублікували анонс на DOU, за перші тижні отримали більше 400 вхідних резюме. Фільтрували ці CV за технічною освітою або наявністю front-end курсів (якщо освіта непрофільна), а також рівнем англійської мови (рівень мав бути хоча б Intermediate). Близько 100 осіб ми запросили на складання тесту в наш офіс, який включав технічну частину та тест з англійської мови. Ті, хто добре впорались із завданням, були запрошені на співбесіду з рекрутером та технічним спеціалістом.
Конкурс склав 133 людини на місце.
За результами інтерв’ю 10 відібраних щасливчиків мали змогу брати участь в інтенсивному навчанні. Курс включав 2 частини: теоретичну (2 тижні) та практичну (3 місяці практики на навчальному проекті).
Навчання було дійсно дуже насичене, вижили тільки найсильніші).
На практичну частину ми відібрали тільки трьох найсильніших студентів. Графік протягом цих 3 місяців не відрізнявся від стандартного робочого тижня — 8 год. на день. Студенти отримували від компанії стипендію.
Навчальним проектом для студентів став софт для автоматизації рекрутингу — можливість трекати статус по кожній вакансії, кандидату і формувати аналітику.
Всі троє випускників і досі успішно працюють в наc. За рік хлопці показали нереальний прогрес у своїх знаннях та навиках. М — мотивація.
JS Training Center 2.0
Цього року ми вирішили повторити програму. Врахували певні уроки і постаралися вдосконалити процес відбору і формат навчання. Студенти також отримали від компанії стипендії на навчання.
Від тих, в кого освіта нетехнічна, ми вимагали завершені курси: SoftServe academy, LITS, Prometheus, Coursera. Як великий плюс: будь-який досвід програмування (міг бути некомерційний) + приклади коду на GitHub.
Студенти цього випуску написали внутрішню систему для автоматизації Performance Review процесу в компанії.
З чим учасники працювали протягом стажування?
— HTML, CSS, responsive design
— Javascript, ES6, Javascript code styles
— Git, Github, npm, bower
— Angular
— HTTP, REST, AWS
— Node.JS fundamentals
— Express.JS
— MongoDB, Mongoose
Що самі випускники розповідають про наш TC?
Юрій Денега
«Шлях розвитку стажерів включає в себе немало труднощів у вигляді — швидкого освоєння стеку нових технологій, базових навиків роботи в команді чи грамотного розприділення власного часу. Але суть стажування — це якраз дати можливість зрозуміти, що означає робота програміста в реальності та без прикрас.
Тренінг центр, у якому я взяв участь, залишив однозначно тільки позитивні спогади, бо навіть труднощі, з якими я стикався, мотивували ще більше працювати і розвиватись, і не падати духом».
SalesForce — одні з перших у Львові
Наступним був TC по SalesForce (хто не в курсі — світовий лідер в сфері CRM, і однойменна Cloud-платформа для розробки та інтеграції рішень для бізнесу). В Україні є буквально декілька компаній, які системно розвивають цей напрям. A SalesForce розробники — це ще ті рідкісні птахи, тому варіантів не було — треба ростити своїх. Вивчали такі технології як Apex, Visual Force, Lightning, SOQL, SOSL, Force.com sites.
Серед основних вимог до кандидатів були: технічна освіта або профільні технічні курси, мінімальний некомерційний досвід з Java або С# (було великим плюсом, якщо кандидати у своїх CV вказували лінки на GitHub), рівень англійської — мінімум intermediate і вище.
Оскільки цей напрям менш відомий ніж JavaScript, то ми отримали орієнтовно 100 заявок.
Конкурс складав: 25 людей на одне місце.
Окрім технічних навиків, велику увагу ми звертали на особистісні якості кандидатів. Для початківців просто must have — це шалена мотивація вчитись і докладати великі зусилля до освоєння нового (великий плюс — коли такі речі були підкріплені реальними фактами і прикладами з життя).
Відгук одного з наших випускників, Ігоря Майби:
«Вважаю, що Salesforce Training Center від Techmagic виявився дуже вдалим курсом пізнання цієї CRM системи. Сам курс проходив у два етапи: два тижні теоретичного матеріалу присвяченого адмініструванню Salesforce ORG та тривіальної розробки (custom objects, custom fields, workflows тощо) і два тижні для практичних навиків. Нашим ментором був Senior розробник Володимир Бабін і практичне завдання, яке він перед нами поставив, було доволі багатогранним в плані навичок, які потрібно було застосувати».
Як виділитися серед кандидатів і отримати класний job offer
Студенти шукають свою першу роботу в середньому
Покажіть власні pet-проекти
Придумайте і розробіть невеличкий проект, викладіть його на GitHub. Класно, якщо можете показати розроблені сайти/інтернет магазини для друга/брата/знайомого;
Продемонструйте як Ви навчаєтеся
Ось кілька пунктів, які Вам допоможуть отримати хорошу базу: підписка на технічні блоги, профільна література, подкасти, участь в конференціях. Проглядайте код OpenSource проектів.
Не халявте з курсовими і дипломними
Так, ці речі в нашій країні вже давно знецінені. Проте, якщо Ви навчаєтеся на технічній спеціальності — у Вас є можливість побавитися з різними підходами, по кілька разів переписати свої програми. Вибирайте складну і цікаву тему, і максимально заглибтеся в неї. Навчання в універі — унікальна пора, коли у Вас є час на саморозвиток і дослідження.
Знайдіть собі ментора
Знайдіть людей, які можуть Вам допомогти в опануванні технологій. Якщо не маєте таких знайомих, звертайтеся до тих, хто пише технічні статті. Ці люди, зазвичай готові ділитися знаннями, і будуть раді дати Вам фідбек чи порекомендувати корисні матеріали.
Розкажіть про Ваші досягнення
Важливо грамотно сформувати резюме, описати свої навички, обов’язково перевірити його на наявність помилок (скористайтеся сервісом Grammarly). Створіть собі професійний мейл, не присилайте в компанію резюме з пошти типу [email protected]. Не забувайте вказати номер телефону.
Покажіть, що Ви докладаєте зусилля :) І з допомогою компанії — покажете швидкий ріст.
Будьте готові проспівбесідувати компанію
Ви прийшли на співбесіду не тільки, щоб себе показати. Вам потрібно зрозуміти, з ким Ви будете мати справу і яка доля Вас чекає в компанії. Багато кандидатів даремно ігнорують цю частину і не готують ніяких питань до інтерв’юверів. Ви дізнаєтеся багато цікавого, плюс грамотні питання виділять Вас серед десятків інших кандидатів, які приходили за тиждень.
Вчіть англійську
Без англійської в ІТ ніяк — ми очікуємо від кандидатів Intermediate рівень і вище.
Наш наступний TC планується як JS & QA, набір розпочнеться у лиcтопаді цього року. Плануємо об’єднати ці 2 напрямки у один потік — студенти по JS будуть розробляти навчальний проект, студенти-QA будуть залучені до тестування цього ж продукту.
За новинами слідкуйте на DOU, вже незабаром буде анонс про набір.
16 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів