Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

SymfonyCon Cluj 2017 та реліз Symfony 4

Привіт, мене звати Олена, я PHP розробниця і декілька днів в середині листопада я провела в місті Клуж (Румунія) на міжнародній конференції Symfony Con Cluj 2017. І так як це моя перша конференція такого рівня і вже 30 листопада 2017 вийде такий довгоочікуваний Symfony 4, я хочу поділитись з вами своєю історією, про що розповідали на конференції та чому Symfony 4 такий крутий.


Кожен бажаючий в день Хакатону міг зробити собі тимчасове тату.

Передумова

Взагалі-то я програмую останні три роки, але на різних фреймворках або взагалі на фреймворках, залежно від проекту, про які навіть ніхто і не знає.

Останній проект я почала розроблювати з нуля використовуючи Symfony. Так як за пару днів даний фреймворк не вивчиш, для отримання знань були задіяні всі відомі і дозволені методи: документація, курси KNPUniversity, канал Symfony в телеграмі та відео на ютюбі.

Саме в цей час я почала більше дізнаватись про ком’юніті та взагалі наскільки вона активна не тільки в Україні, а й в Європі. Також я підписалась на акаунти SensioLabs та SymfonyCon в твітері, щоб відразу дізнаватись актуальні новини ком’юніті.

Scholarship

Підписавшись на вище згадані акаунти, я почала дізнаватись про різні можливості відвідувань конференцій та мітапів SensioLabs безкоштовно. Тому одного разу мені прийшов лист, що організація PHPWomen проводить Scholarship, подавши заявку на який можна було отримати квиток та оплату проїзду і проживання.

Для себе я вирішила що це крута можливість, адже мені є що про себе написати в заявці, а так як конференція міжнародна там буде що побачити і почути. В заявці я написала, що цікавлюсь розвитком PHP ком’юніті в Києві, допомагаю організовувати мітапи PHP Friends Club Ukraine та взагалі люблю програмувати і ще ні разу не була на міжнародних конференціях.

Місце проведення конференції Grand Hotel Italia.

Конференція

Отже квиток я отримала, тільки той, що без оплати проїзду і житла, тому квитки до Клужа купила і житло орендувала за властні кошти. Вважаю це інвестицією у власний розвиток, тому ні каплі не жалкую за потрачені кошти.

І от настав день конференції, в супер крутому 5-ти зірковому отелі Grand Hotel Italia зустрілись незліченна кулькість Symfony розробників і розробниць для отримання нової інформації, нетворкінгу та щоб гарно і корисно провести час.

При вході до головного холу, де розміщувались стенди продуктів та смаколики.

В холі готелю були стенди продуктів SensioLabs, SensioUniversity, blackfire.io, PitechPlus. Також постійно багато смаколиків на столах та безлімітні вода, чай і кава. Також був ланч по типу шведського стола.

Всі доповіді були в одному залі, який просто за допомогою спеціальних конструкцій розділяли на три зали з дуже чудовою шумоізоляцією. Насправді такі конструкції бачила перший раз в житті, в Україні залів з такими конструкціями дійсно не вистачає.

Перша доповідь на потоці Advanced Symfony.

Взагалі було три потоки: Advanced Symfony, Beginner Symfony i PHP. Всі доповіді були одночасно, тому в будь якому разі потрібно було робити вибір яку з доповідей тобі хочеться послухати більше.

Так як я працюю з Symfony недавно, для мене найцікавішими були доповіді з Beginner Symfony i PHP там було більше практичних навичок ніж теорії. Доповіді як першого так і другого дня доступні за наступним лінком joind.in/event/symfonycon-cluj-2017.

Я не відвідувала всі доповіді,і тому звичайно я не можу дати адекватну оцінку всіх виступів, та і в залежності від досвіду кожного розробника одна і та сама доповідь буде сприйнята по різному. Єдине що можу сказати, це те, що спікери великі молодці, так як виступити на такому рівні дається можливість тільки з крутими темами.

Презентація демо Symfony 4.

Ще мені дуже сподобалась організація конференції, так як я вважаю, що це дуже делікатна праця. Добре, коли говорили за декілька хвилин до закінчення доповіді спікеру, що час закінчується, так як таким чином проявляється повага не тільки до всіх спікерів, а і до слухачів. Мені було важливо, щоб доповіді закінчувались вчасно, щоб була можливість задати ще пару питань спікеру, потім змінити залу, зайняти місце або випити каву.

Стенд з розкладом першого дня конференції.

Вечірка

Вечірка заслуговує окремої уваги, декілька сотень програмістів танцюють під діджей-сети хітів. Думаю ви зрозуміли, що більше описувати тут немає чого.

Місце проведення Хакатону — офіс компанії Academy +Plus.

Symfony 4

До речі, щоб 30 листопада 2017 року всі мали змогу оцінити і офіційно використовувати новий Symfony 4, була зроблена космічна кількість роботи безліччю розробниками і розробницями з усіх куточків світу.

Зрозуміло, що вся підготовка була зроблена не за один день, але на конференції була можливість контриб’ютити в проекти (якщо ви ще досі не почали) і робити життя для себе та твоїх колег простіше.

Наприклад, під час Хакатону було зроблено більше 150 пул реквестів з тегом #SymfonyConHackday2017, які стосувались оновлення бандлів для підтримки нової версії фреймворку. Відчуття, що твій невеликий внесок в довгій перспективі принесе багато користі — безцінне, а люди поруч з тобою займаються тим самим і вами всіма рухає одна ціль — творити багато коду, тільки допомагали рухатись вперед :)

Andrew Marcinkevičiu, я і Ryan Weaver

Звичайно, під кінець хочеться зробити висновок, чому саме потрібно їхати на такі вузькопрофільні конференції ком’юніті.

Конференція мені дала безліч вражень:

  • Дуже крутих і відкритих нових друзів. Адже за весь час я познайомилась не тільки з робробниками і організаторами, а і просто з мешканцями Румунії, які допомогали знайти дорогу чи купити квиток.
  • Круту ком’юніті, з якою ще хочеться зустрічатись та обговорювати актуальні теми знову і знову.
  • Що контріб’ютити в опенсорсні проекти потрібно було починати ще вчора, адже це твій внесок, який потім буде оцінений кожним.
  • Підтримку та левову дозу мотивації на майбутній розвиток та нові починання.
  • Незабутні спогади та емоції, якими хочеться ділитись з кожним!
  • І, звичайно, не забувати та обов’язково брати участь у різних програмах, чи просто просити компанію оплатити квиток.

Fabien Potencier і я!

Дякую і організаторам, і ком’юніті, і всім хто був причетний до цієї конференції та до фреймворку, який ми творимо разом!

P.S. приєднуйтесь до флешмобу «Чому я люблю Symfony?» в твітері.

P.P.S. напишіть пліз в коменти вашу думку щодо розвитку Symfony в Україні та чи вдосталь вам мітапів та конференцій по даній темі?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Не заперечую того факту, що Symfony крутий, але в статті так і не знайщов нічого про те

чому Symfony 4 такий крутий.

Хм, интересная идея продолжения данной статьи с технической точки зрения... Будет время в выходные — попробую продолжить данную статью.

@lena и ниодной фотки с нами .... эх ты

да, было бы отлично вторую часть о Симфони 4, мало уделила вниманиея конечно.
И с совмесными фоточками!

Підписатись на коментарі