Хто веде ФОП самостійно? 3 група, міжкурсова різниця

оформила ФОП, перейшла на 3 категорію. Отримую платежі в валюті на приват, одразу 50% йде на конвертацію по міжбанку, 50% я можу продати по комерційному курсу на торгах.

Раніше йшла мова про міжкурсову різницю (якщо я продала валюту дорожче, ніж я би отримала, якби продала на міжбанку в той же день) і плату податку на такий пасивний дохід. Як зараз?

Якщо так — то якою датою показувати надходження ? в день зарахування валюти чи в день продажу на гривні? Що писати у книзі?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

просветите пожалуйста:

я ФОП 3 группы на упрощенной системе, получаю доход в валюте, продаю ее частями, если я продаю ее по курсу большему, чем она зашла мне на счет (я уже внесла гривневый эквивалент на дату поступления в книгу доходов), надо ли добавлять к доходу разницу курсов? если да. то как узнать какую именнно валюту я продаю, ведь она мне поступала в разное время по разным курсам.

или фраза из консультации в ветке :
«Курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи — підприємця платника єдиного податку.»
как раз относится к моему случаю и мне не надо париться по поводу курсовых разниц?

спасибо!

Доброго утра. Плательщики единого налога не учитывают курсовую разницу в доход. Считают валюту по курсу НБУ на момент её поступления на текущий валютный счёт.
Если нужна помощь в ведении бухгалтерии, обращайтесь: +38-096-728-26-99 (viber, telegram,
WhatsApp) полные контакты в профиле.

Станом на осінь 2019го ДПС пише так: «при подальшому продажу частини валютної виручки на міжбанківському валютному ринку, де курс іноземної валюти значно вище за офіційний курс Національного банку України, в результаті чого виникає позитивна різниця, яка перераховується на розрахунковий рахунок в національній валюті фізичної особи — підприємця, сума позитивної різниці включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податків та відображається у річній податковій декларації про доходи.»

www.visnuk.com.ua/...​ivnoyi-kursovoyi-riznitsi

Скоріше за все, мається на увазі особистий дохід за ставкою 18%.

Доброго дня. Це для ФОП на загальній системі оподаткування. Для них і раніше потрібно було враховувати курсову різницю

Виходить, різниця оподатковується по 5%?
Таксер посилається на цей пункт
zakon.rada.gov.ua/...​w/2755-17/paran7059#n7059

Якщо так — то якою датою показувати надходження ? в день зарахування валюти чи в день продажу на гривні? Що писати у книзі?

с 20 июня обязательная продажа валюты отменена НБУ.

Поэтому:
— доход формируется по дате зачисления ср-в на Ваш валютный счет = $дол * курс НБУ (на дату зачисления)
— в книге доходов делается одна запись (в дату зачисления валюты / сумма в грн как рассчитано выше)

Если Вас интересует современное бух обслуживание ФОП, рад буду помочь.

С уважением

Добрий день. Якщо множити то курс валюти НБУ має 6 цифр після коми, л=лишати дві чи чотири, чи всі 6 цифр?

Доброго дня! Множите на курс НБУ з усіма цифрами після коми.

а хтось може порадити, як зняти залишок валюти з рахунку фоп без конвертації(як особисті кошти) на свою валютну карту? дякую заздалегідь

Доброго дня, ви можете зняти валюту лиш на відрядження

Добрый день, а снять наличными в отделении банка просто валюту можно? как доход от предпринимательской деятельности? Спасибо

Доброго дня , валюту можна зняти лише на відрядження, а просто як дохід не можна.

Якщо у вас рахунки відкриті в приватбанку, ви можете оформити відрядження, вам при цьому оформлять валютну картку і перерахують кошти на неї. Зняти без комісії, нажаль, не зможете. Комісія складатиме 3% якщо знімете готівкою у відділенні Приватбанку, 2% — якщо за кордоном, і 0% тільки якщо за кордоном будете розраховуватись карткою

нікому не раджу так робити, після того, як залишився за кордоном без грошей завдяки приватбанку

К сожалению никак (учитывая, что командировка не вариант). Держите ее на счете ФОП или на депозите; продавайте, когда курс будет интереснее.

Добрый день, а снять наличными в отделении банка просто валюту можно? как доход от предпринимательской деятельности? Спасибо

можна перевести на депозит, а там уже снять ка кдепозит, но зависит от банка

Без конвертации такое перечисление возможно провести только в двух банках — Моно и Правекс.

З 1 березня 2019 норму обов’язкового продажу валютних надходжень знижено з 50% до 30%

Нацбанк розширив перелік валютних послаблень для бізнесу, які введено в дію 7 лютого разом з Законом України «Про валюту і валютні операції». Додатково до більш ніж 20 інших валютних послаблень для фізичних та юридичних осіб, презентованих на початку січня, Національний банк вирішив:

знизити норму обов’язкового продажу валютних надходжень бізнесом — з 50% до 30%, починаючи з 1 березня.
дозволити бізнесу репатріацію дивідендів в іноземній валюті за 2018 рік. Такі операції здійснюватимуться в межах загального ліміту на повернення дивідендів, нарахованих за періоди до 2018 року включно, у межах 7 млн євро на місяць;
скасувати для бізнесу вимогу щодо попереднього резервування коштів у гривні для подальшої купівлі валюти (режим Т+1) з 7 лютого;
Зазначені зміни затверджені постановами Правління НБУ № 33 від 05.02.2019 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції», а також № 35 від 06.02.2019 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Зіткнувся з тим, що відділ консультації в місцевій ДФС ліквідовано, тому довелось шукати відповіді на форумі. І випадково побачив, що Ольга надає консультацію по телефону. Вирішили всі питання, що мене цікавили. Дуже вдячний та рекомендую!

Доброго дня. Курсова різниця не входить до доходу підприємця на єдиному податку, нижче приведу роз’яснення з сайту ДФС. Так як на сьогодні 50% валюти автоматично продається, а 50% залишається на поточному гривневому рахунку, то потрібно дохілд рахувати наступним чином: 50% валюти по курсу НБУ на дату надходження на поточний рахнок ФОП (саме на поточний 2600, а не розподільчий рахунок 2603, оскільки це внутрішній рахунок банку саме для розподілення валюти, він не відображається навіть в переліку Ваших рахунків на сайті ДФС в електронному кабінеті). наступні 50% валюти — по курсу обов’язкового продажу на дату продажу, включаючи комісію за продаж валюти. Саме ці суми ви показуєте в книзі. В деяких банках зарахування 50% валюти на поточний рахунок і обов’язковий продаж відбувається в один день, то ви вписуєте загальною сумою в одну стрічку в книзі доходів. В деяких банках в перший день зараховують на поточний валютний рахунок, на другий день відбувається обов’язковий продаж. То вписати потрібно буде двома рядками.
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) спрощена система оподаткування, обліку та звітності — особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. ХІV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Згідно з п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
Тобто усі вартісні показники, що включаються до доходу фізичної особи — підприємця відображаються у національній валюті України, при цьому показники, виражені в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу також є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням фізичної особи — підприємця не є доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

Доброго дня! Допоможіть будь ласка розібратися. Я ФОП 3 гр. Клієнт перерахував на мій рахунок 2267 $. 08.05 на розподільчий рахунок зайшло 2259 $(8$ комісія). 08.05 на поточний рахунок зараховані 1581,30 $, 10.05 −17694,75 грн (від обов’язкового продажу 677,70$). Як правильно і якими датами потрібно відобразити дохід.
Я розумію так:
08.05 — 41651,47 грн (1581,30$ за курсом НБУ на 08.05)
10.05 — 17789,32 грн (677,70$ за курсом НБУ на 10.05)
Правильно чи ні? І як бути з комісією 8$, ніде у виписках вона не відображається

10.05 — 17789,32 грн (677,70$ за курсом НБУ на 10.05)

Ні.
10.05. — сумма в грн., що надійшла від обов’язкового продажу на Ваш «гривневий» рахунок.

ну да только там сумма которая зашла на счёт ниже суммы которая по курсу НБУ и соотв. это занижение облагаемой базы штраф 50% от суммы недоплаты + пеня + ещё какой-то административный штраф ))

а так всё правильно сделал! (к) (тм)

хм.... так как правильно-то?
в других источниках пишут также, как Коваленко Марина написала, зачисляется сумма в гривне от обязательной продажи валюты (в моём случае 17694,75), датой зачисления на гривневый счёт

У Вас доход учитывается по принципу «Кассового метода».
" Касовий метод — це метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання готівкових коштів."

и что с комиссией делать?

Эта комиссия у Вас не попадает даже на распределительный счёт. Не говоря уже о расчётных счетах ФОП.

ніде у виписках вона не відображається

Поэтому, ничего с ней не делайте. К Инвойсам, на всякий случай, приложите свифтовку из банка, в которой указана эта комиссия.

Нашла тут статью i.factor.ua/...​sue-39/article-36431.html
Настаивают на том, что сумма комиссионного вознаграждения за продажу валюты, уплаченная банку, не уменьшает объект обложения единым налогом

Правильно. Но, это не имеет отношения к

8$ комісія

«Cумма комиссионного вознаграждения за продажу валюты, уплаченная банку, не уменьшает объект обложения единым налогом.»

Имеется ввиду, сумма от обязательной продажи валюты, которая поступает на «гривневый» счёт. Есть банки (Укрсиббанк, например), которые в выписке показывают всю сумму с комиссией, а потом отдельной операцией снимают «комиссионного вознаграждения за продажу валюты». А есть (ПриватБанк, например) — показывают сумму уже без комиссии, а сумму комиссии видно в расшифровке платежа.

Так вот, Вам нужно делать запись в Книгу на сумму с учётом этой комиссии.

Поняла, огромное спасибо за помощь!

Нет никакого занижения.
«До складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України.
Валютні ж кошти, перераховуються у гривні за офіційним курсом Національного банку України на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи — підприємця.»
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 06.06.2018 р. N 2484/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК

большое спасибо, всё очень чётно написано. О комиссии ещё расскажите, пожалуйста)

по комиссии лучше договориться, чтобы её платил заказчик. иначе постоянно будете что-то придумывать как с ней быть, а хороших решений и нет.

на будущее будем договариваться, а сейчас что делать? я так понимаю, что в доход комиссию нужно отображать, а как показывать правильно?

в договоре указано за чей счет комиссия? попросите доплатить $8 и тогда все цифры сойдутся, это будет лучший вариант.

Подниму договор, сейчас не вспомню. Доплатить с этим клиентом не получится, на будущее уже учту. А сейчас как выкручиваться?

Обычно предлагают два варианта: нарисовать инвойс (акт) за вычетом суммы комиссии или занести в книгу доходов полную сумму (и запастись swift выпиской в которой видно изначальную сумму). Выбирать вам.

Наталья, добрый день. Проще всего переделать инвойсы и акты (если готовили) на суммы, которые заходили реально на транзитный счёт, чем доказывать потом в налоговой со свифтовками разницы. Если вам нужна помощь в ведении бухгалтерии ФОП, вы хотите избавиться от этого груза, обрашайтесь, с радостью возьмём ваши заботы по бухгалтерии на себя. Ведём бухгалтерию ФОП «под ключ» с подготовкой всех необходимых документов (договоров, актов, инвойсов). Компания BIP (Бухгалтер Ідеального Підприємця): skype: bip_net_ua ; моб.тел.: +38 096-728-26-99 (viber, telegram, WhatsApp).
Если возникают вопросы, обращайтесь!

Курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи — підприємця платника єдиного податку.
kyiv.sfs.gov.ua/...​nih-osib/print-69432.html

А «при перерахунку» це «до» чи «після» чи «під час»?

Щиро вдячна Ользі Ошийко за консультацію і вичерпну інформацію, що стосувалась Доходу в іноземній валюті.

Набирайте 0977221479 із задоволенням проконсультую))

Очень грамотно!!! быстро и понятно обьясняет бухгалтер Ольга Ошийко. Спасибо!

Дякую! За гарний відгук та рекомендацію.

Доброго дня, Ольго. Чи можу я отримати консультацыю по скайпу?

Консультація в Ольги Шийко на найвищому рівні. Дуже задоволена, відпали всі зайві питання і знайшли потрібні рішення. Однозначно рекомендую)

Не межкурсовая разница, но все же. Если в декларации указал больший доход(не существенно около тысячи грн разницы) чем фактически был в квартале и за него же уплатил больший налог чем это грозит? Нужно ли подавать корректирующую декларацию в сторону уменьшения или можно «забить»?

ви можете подату уточнюючу декларацію, а та переплата по податку, що буде, залишиться на наступний період. я купила собі підписку на таксері, і там видно, що якщо я заплатила раніше, ніж потрібно «в строк» — в мене йде переплата, а зараховуються вони в конкретну дату і типу «знімаються» з рахунку

Ось я і думаю чи є сенс подавати уточнюючу декларацію, переплати мені не шкода, просто не хочу дуже ускладнювати.

було б непогано почути думку бухгалтера

Нет в следующем квартале подаёшь правильные цифры и всё.

Доброго дня. Потрібно подавати уточнюючу. ПОЯСНЮ ЧОМУ. При отримані оплати за ваші послуги , повинен бути оформлений акт , який підтверджує , які саме послуги і на яку суму ви надали. Підприємцю на єдиному податку ,потрібно обовязково мати первинну документацію,щоб підтвердити ,що дохід отриманий по його видам діяльності. Відсутність документів може спричинити оподаткування доходу податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, і можуть позбавити платника єдиного податку.Поскільки у вас на завищену суму немає документів, ТОМУ краще подайте уточнюючу )) якщо будуть питання тел. 0977221479

Валютная выручка включается в доход предпринимателя в гривневом эквиваленте. Когда отражаете её в книге учёта доходов, обратите внимание на следующие моменты:
• сумма, поступившая на текущий счёт предпринимателя в гривнах после обязательной продажи банком 50% валютной выручки, фиксируется в книге учёта доходов на дату зачисления денег в гривнах на р/с ФЛП;
• 50% выручки в иностранной валюте, которые не подлежат обязательному обмену, отражают в гривнах по официальному курсу НБУ, действовавшему на дату поступления денег на валютный счёт. Дата записи в книге учёта доходов — день зачисления денег на валютный счёт ФЛП.
Сумму положительной курсовой разницы от продажи валюты ФЛП-единщик не включает в доход. То есть если после обмена оставшихся 50% валюты вы получили сумму больше, чем отнесли в доход на день поступления денег на счёт, разницу фиксировать в книге не нужно. Если после обмена, наоборот, получили меньшую сумму, чем отразили в доходах, доход не корректируется

В електронном варианте журнала Дт-Кт от 20.10.2017 есть статья «Валютні операції у фізособи-„єдинника“: наслідки в оподаткуванні», где это указано со ссылками на пункты Налогового кодекса, постанов НБУ и т.п. Советую найти, распечатать и вложить в журнал ФОП, т.к. ранее в одном документе/статье эти все моменты в кучу толком не сводились и было трудно аргументировать свою точку зрения инспектору в случае проверки. По состоянию на февраль 2018 пока изменений не было.

а якщо, наприклад, валюта зайшла в грудні, а гривні від обов*язкового продажу прийшли в січні. Ці дані попадуть до різних декларацій?

если от обязательной продажи, деньги зашли в январе, то отражать их нужно в декларации за 1 квартал 2018. А оплата на распределительный счет зашла 31 декабря?

думаю, що 28го, 31го би технічно не могли зробити обов"язковий продаж

Я это, спрашиваю к тому, что банки обязаны делать продажу валюты на следующий рабочий день, после захода валюты на распределительный счет.

в мене зайшли 28.12.17 на вал. рахунок, 50% від продажу на гривневий 3.1.18
запит від 12.1.18 до податкової через кабінет платника податків, щодо як звітуватися, поки що не має відповіді,
завтра останній термін подачі декларації.
я бачу вихід подавати дані доходу повністю у 2017, як були зараховані на вал. рахунок по курсу НБУ.
Якщо прийде відповідь із податкової, тоді подам коригувальну декларацію за 2017 (при потребі в сторону зменшення доходу та податку).
Інакше можна налетіти на штраф (5% від «самостійно виявленої суми недоплати податку», або ще більше, якщо «виявить податкова»).

выше ответила подробно, как нужно отображать доход в книге доходов и соответственно в декларации

дякую, приблизно я так і думав, але на всяк випадок перестрахувався,
заодно поки що включив у дохід курсову різницю (хоча із попередніх періодів бачу, що в мене через неї переплата ЄП) і подав звіт.
згідно закону про звернення громадян ще не закінчився місяць від часу мого звернення до податкової.
а на тому тижні буду подавати зкориговану декларацію, та платиму податок із огляду на відповідь податкової та\або Ваші рекомендації.

если будут еще вопросы, обращайтесь. Мой телефон 067 725 77 08 Наталья.

Читайте выше, подробно описала, как отображается доход.

Отримав лист з податкової, що згідно ПК ст. 292 п.5 дохід в іноземній валюті перераховується у гривнях за офіційним курсом на дату отримання такого доходу.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Напишіть офіційного листа в свою ДФС і робіть так як вони скажуть. Якщо прийде колись там перевірка то у Вас буде офіційний захист перед перевіряючим (який швидше всього не знатиме правильної відповіді)

делается. подписуете приватом ЕЦП документ, шлете по почте на оф адрес.
ну и никто вам не мешает просто продать 100% от выручки(в привате это можно поставить автоматом).

Если есть ЕЦП от налоговой, то можно письмо написать в онлайн кабинете налогоплательщика

На эту тему есть уже официальные разьяснения налоговой на сайте ДФС. И письма писать нет необходимости ).

Мне знакомая бухгалтер показывала разъяснение от налоговой фто для ФОП 3-й группы курсовую разницу считать не надо.

а можна і сюди це фото-роз’яснення?

гыгы. может он имел в виду, что не есть доходом ФОП, но есть доходом физлица(18%) ;)
вообще проще заплатить штраф(500) и проценты, чем этим заморачиватся.

на спрощеній системі 3 групи один податок — 5% і ЄСВ 704 грн. інших ставок немає

Ага. Я в курсе. У меня тоже 3я группа. Но также в курсе, что нарушения налоговая находит на пустом месте.
Еще раз говорю, если вы не храните годами доллары на счету ФОП и имеете доход от $1000, нет особого смысла заморачиватся по поводу курсовой разницы.

По идее нету. Кроме надежности банка и шанса новых законов. Но если вы решили платить курсовую разницу(я плачу), то лучше до конца квартала, не дальше. Я держу недельный зароботок где-то. Еще недельный — в гривне. Остальное трачу.
Остатка на счету как раз ± хватает на налог в конце квартала.

Внизу

Курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи — підприємця платника єдиного податку.

(5% — если 3я категория) от полной суммы по курсу НБУ на день поступленя валюты на распределительный счет (счет на котором отображается до обязательной продажи). Если так получилось и зачслили в субботу или выходной (редко но бывает) — курс НБУ на 18.00 вечера предыдущего дня
minfin.com.ua/currency/nbu

Влезу в тред со своим вопросом: как правильно продать валюту сейчас? с июня она копилась на счету, налог за нее не платил (с подачи наших бухгалтеров), думал вообще пока не снимать, но бухгалтера убеждают, что лучше продать до окончания года, а то могут быть проблемы с инспекциями и прочими
или если не продавать — как правильно заплатить за эту валюту налоги сейчас?

Бухгалтеров — на проспект. Проконсультироваться с налоговой как откорректировать сумму дохода, подать дополнительные декларации, уплатить налог, штраф и пеню. С продажей это никак не связано.

а чого мають бути проблеми, якщо Ваші бухгалтера все ведуть коректно?) повинні вести точніше..

вот в этом и нюанс... буду звонить на горячую линию, а то письмо писать уже поздно

Як справи? Виписали вам штраф і пеню в податковій?

Немного некропост, я смотрю :)
Нет, как ни странно: я продал все до конца месяца, сходил в налоговую, где меня проверили по их базам и сказали, что все чисто и со спокойной душой ушел на новогодние каникулы. Собственно, после того я несколько детальнее изучил вопрос — оказалось, что остающаяся валюта — это не проблема, если она задекларирована как доход в гривне (чего я не сделал) на момент поступления (= до окончания отчетного периода — почему у меня и не возникло проблем после продажи).
Но за счет наличия курсовой разницы и того, что валюту можно продать сильно позже ее захода на счет — имеем головную боль с тем, как учитывать все эти суммы. Именно поэтому бухгалтера обычно очень настойчиво просят продавать валюту до конца каждого года.

это не проблема, если она задекларирована как доход в гривне (чего я не сделал)

Не дуже розумію — декларація ж подається щоквартально, а ви виходить з червня по грудень 17-го року (тобто кілька кварталів) не продавали долари і не зазначали у деклараціях дохід?

Саме так. Але, як мені пояснили бухгалтери, а пізніше — податкова, «головною» декларацією все ж таки є годова, а не квартальна.
З податковою у нас як завжди: написане одне, а робиться по-інакшому :)

так але штрафи нараховуються з моменту несплати а це таки квартал

ЗЫ: тобто щоби виправити ситуацію потрібно
— подати річну уточнюючу декларацію (а точніше уточнюючу за квартал якого стосується уточнення)
— обрахувати самостійно пеню та штраф
— сплатити самостійно податок + пеню + штраф

знову же ж таки суто технічно тут починаються розбіжності бо з одного боку немає зобов’язань сплатити штраф доки не отримано пряме повідомлення від податкової з іншого ж боку немає такого прямого зобов’язання з боку податкової таке повідомлення надсилати точніше проводити перевірку за кожний звітний період але з іншого боку пеня нараховується вже з моменту несплати (точніше треба дивитися дати але то вже технічні нюанси) і ніяк не припиняє нараховуватися доки не буде сплачена повністю і ще з іншого боку існують правила припинення виданого ЄП які чудово працюють «вчорашнім днем» така практика вже є що відповідно виливається у інші суми податків та штрафів та пені і то вже взагалі за весь період з моменту формального припинення ЄП

навряд чи я можу порадити зловживати чи просто недбайливо ставитися до цих моментів ))

Фокус в тому, що десь після нового 2018 року я був в податковій та разом с працівником дивився, чи є на мені будь-які штрафи — нічого не було. Звичайно, було б непогано перевірити це знов.

у цьому місці неймовірно прикольно фішка але реальність така як я написав )) тобто ймовірніть «пропетляти» тут 50/50 «або так або ні» і якщо ні слід готуватися «по повній» це все що я маю про це сказати

Богдан, доброго дня. Ваш інспектор не побачив ніяких боргів у вас, оскільки вірогідніше всього бухгалтер подавав декларації з нульовими доходами.
В роз’ясненнях ДПС в ЗІР вказано, що курсові різниці ФОП на єдиному податку в дохід не включає. Доходом ФОП в валюті є сума валюти по курсу НБУ на дату зарахування коштів на поточний валютний рахунок.
Тобто вам потрібно було подавати щоквартально декларації, в яких відображати дохід (валюта, яка надійшла в даному кварталі по курсу НБУ). Декларації подаються наростаючим підсумком.
Наразі, щоб вам не нарахували штраф як розмірі 20%, раджу спочатку порахувати вірно свій дохід, сплатити з нього єдиний податок і через пару днів подати уточнюючі декларації за той період. В даному випадку ви сплатите лише 3% штрафу, замість 20.
Якщо потрібна буде допомога в розрахунках та поданні уточнюючих декларацій, звертайтеся: +38 096 728 26 99 (viber, telegram, WhatsApp), skype: bip_net_ua, компанія BIP (Бухгалтер Ідеального Підприємця; наш сайт: bip.net.ua)
З радістю допоможу!

Добрый день! Валютная выручка включается в доход предпринимателя в гривневом эквиваленте. Когда отражаете её в книге учёта доходов, обратите внимание на следующие моменты:
— сумма, поступившая на текущий счёт предпринимателя в гривнах после обязательной продажи банком 50% валютной выручки, фиксируется в книге учёта доходов на дату зачисления денег в гривнах на р/с ФЛП; ( в приват обычно продажа на второй день поступления валюты )
-50% выручки в иностранной валюте, которые не подлежат обязательному обмену, отражают в гривнах по официальному курсу НБУ, действовавшему на дату поступления денег на валютный счёт. Дата записи в книге учёта доходов — день зачисления денег на валютный счёт ФЛП. ( в приват это дата в день поступления валюты)
если есть вопросы могу проконсультировать по тел. 097 722 14 79

Я бы вам рекомендовал убрать из этой цепочки приват. Если хотите гос банк: ощадбанк, укргаз банк. Или банк с иностранным капиталом. И да, в день поступления валюты

чим інший банк буде кращим в даному питанні?

Наталья, просто послушайте совет. Здесь часто звучит организация в которой я к сожалению работаю.

А что приват может сделать такого, что сильно навредит ФОП? Зато у него сейчас для ИТ проценты переводов — 0%.

наскільки актуальні ці дані? адже зараз вже не 25/75%, а 50/50... в нас же щодня все змінюється :)

Таксер кстати сам умеет ее вычислять / вести книгу доходов.

старая статья, там даже обязательная продажа в размере 75%

налог платишь по курсу НБУ, который был в день поступления всей валюты. Курсовая разница НЕ оплачивается. (инфа сотка от бухгалтерии)

по курсу НБУ чи міжбанк? бо 50% автоматично конвертуються саме по міжбанку

те, что легли в гривнах вы так и записываете в гривнах, с точным временем поступления на счет. а остаток — по курсу НБУ. Если гривны пришли на следующий день — их на следующий день декларируете. Старайтесь не получать деньги в последний день квартала, возникает неопределенность если гривны прийдет в другом квартале.

50% по курсу НБУ, 50% от гривны что пришла на счет + комиссии (крч по курсу продажи)

Комиссии только в случае, если они были списаны со счета после поступления денег на него.

Насколько я знаю, сейчас курсовая разница не учитывается.
Ибо как ее посчитать, если тебе регулярно заходят платежи, половину которых банк продает автоматически, а вторая просто лежит в долларе, и потом, не скоро, ты продаешь сотню баксов на межбанке. Это 100 баксов из какого платежа? с какой датой считать курсовую разницу?

але якось раніше рахували.. бо ця тема не з пальця висмоктана

Курсова різниця не вважається доходом ФОПа, наскільки я знаю

У налоговой концепция регулярно меняется. Это скрин примерно годичной давности из базы вопросов и ответов: imgur.com/qrWWgY1

Про курсовую разницу и раньше были холивары. Сейчас везде пишут не платить. Но сейчас и с этой половинной продажей есть 2 мнения, так как описано выше и есть те кто считает, что 100% нужно считать по курсу НБУ, тогда отпадают все недопонимания с разницей, комиссией и прочими процентами продаж, аргументируют это HK. Я пока считаю привычно 50% НБУ 50% что банк зачислил в грн.

Курсовая разница у ФОПа не учитывается.

В бухгалтерии тоже есть :) принципы FIFO и LIFO для учёта средств, стоимость которых постоянно изменяется. Но на упрощенке они не применяются, поскольку упрощенка. Хорошо хоть двойного обложения нет для ещё большей простоты: сначала заплати 5% по курсу НБУ на дату поступления, а потом 5% с реальной цены продажи — совсем же просто, да? :)

Поиск: позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти
Раздел: оподаткуваня
zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

Вся валютная сумма в день зачисления по курсу НБУ, курсовые разницы не учитываются.

Питання
Чи включається до складу доходів ФОП позитивна курсова різниця, яка перерахована на його розрахунковий
рахунок у національній валюті та виникла при продажу валютної виручки, отриманої від здійснення ЗЕД, на
міжбанківському валютному ринку?
Коротка:
Якщо валютні кошти, що надходять на валютний рахунок фізичної особи підприємця від здійснення
зовнішньоекономічної діяльності, пов’язані з підприємницькою діяльністю, то вони перераховуються у гривні за
офіційним курсом Національного банку України на дату надходження, включаються до валового доходу та від
ображаються у Книзі обліку доходів та витрат. При подальшому продажу частини валютної виручки на
міжбанківському валютному ринку, де курс іноземної валюти значно вище за офіційний курс Національного
банку України, в результаті чого виникає позитивна різниця, яка перераховується на розрахунковий рахунок в
національній валюті фізичної особи — підприємця, сума позитивної різниці включається до складу загального
річного оподатковуваного доходу платника податків та відображається у річній податковій декларації про
доходи.

Підписатись на коментарі