Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Чи є на форумі хтось з Італії?

Я працюю в IT індустрії Італії, мешкаю на півночі Італії, на Міланщині. Чи є на форумі хтось подібний до мене?

SELECT TOP 100 * FROM NORTH_ITALY WHERE PERSON LIKE '%more_or_less_me%' ORDER BY DISTANCE, IS_FRIENDLY DESC
👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

В якому режимі, як правило, працюють італійські контрактори forfettario (< 65k), ordinario, чи відкривають фірму?

Один рекрутер скинув типові зарплати в Італії, річна гросс в євро:

IOS Developer, Android Developer, Full Stack Developer, PHP Web Developer, Back End Developer: досвіду 2 роки — 28k, 8 років — 50k
UX UI Mobile Designer: 3р — 28k, 5р — 40k
Data Scientist/ ML Engineer: 2р — 37k, 4р — 41k
Big Data Engineer: 1р — 26k, 8р — 50k
Data Analyst/BI : 2р — 28k, 5р — 36k
Data Engineer SQL: 3р — 35k, 8р — 55k
Big Data Engineer: 3р — 30k, 8р — 55k

податки до 28k — 27%, до 55k 38%

податки:
спочатку десь 9% пенсійних
згодом
0-15k — 23%
а вже на частину що між 15k та 28k — 27%
далі на частину що між 28k та 55k — 38%

Та, то таке, основне потолки — вогень, в Україні вже 10k на місяць.

Працював з італійцями з Болонії(Bologna). Всі сидять на контрактах для німців і Швейцарії. Зарплати ближче до 55, знайти роботу в тому регіоні не складно. Технічного не супер круті, голосні, безконфліктні, не злопамятні.

контракти для німців і Швейцарії до 55?

Так, але це ставки до весни 2021. Як там тепер — не знаю, я змінив фірму.
Плюс контрактовні-прокладки теж мають з чогось жити.

55 це мало для контракту. Я на 65 навіть відмовлявся у порівнянні зі стандартною на 40-45.

Я на 65 навіть відмовлявся у порівнянні зі стандартною на 40-45.

Чому? На Forfettario з 65k на руки буде десь 45k в рік.
А на звичайному контракті 40-45k буде максимум 30k з 13 зарплатою.

65k forfettario хоч завтра можуть відмінити, ніяких гарантій немає. Порахуй ще TFR, інші пенсійні відчислення, не оплачуванний пошук нової работи, головну біль з банками (якщо потрібно). Окрема стоять відпускні та відгули, якщо ти їх робиш то маєш не фактурити, якщо є домовленність 65 розмазати на менше менше ніж 11 місяців то ОК, але мені одна фірма якось вказала якщо домовляємося на 65 то 65/12 на кожен місяць який працюю.

Що там з ринком нерухомості на півночі Італії? Згідно immobiliare в провінції Мілан ріст +15%. В горах за рік падіння на −3%. Дивно, здавалося б який резон тепер жити в Мілані?

Працевлаштування у горах складне :). Жарти жартами але Мілан це Мілан, а гори це особливий випадок. Жити повноцінним життям у горах неможливо. Та й міф про те що у малих містах усе так само як і у великих вже давно скінчився.

Там з гір до Мілану 40-60 хв на пасанте. Та й смартворкінг у всіх зараз, а у великої частини назавжди.

Там з гір до Мілану 40-60 хв на пасанте. Та й смартворкінг у всіх зараз, а у великої частини назавжди.

40 хв з Milano Republica це Gallarare / Saronno / Camnago / Meda і тд. І це має добре пощастити щоб не потрібно було ще брати метро або щось інше по Мілану. Смартворкінг далеко не усіх зараз (звісно я не про ІТ) і те що є у багатьох тимчасове.

Та й міф про те що у малих містах усе так само як і у великих вже давно скінчився.

Що маєте на увазі? Я щось пропустив?

Що маєте на увазі? Я щось пропустив?

я маю на увазі інфраструктуру, послуги та розваги/вільний час.Особливо без того щоб заводити машину і кудись їхати щоб випити капучіно десь не у сільському барі.Спробуй оптоволокно собі зробити у малих містах) особливо у горах) Або дітей завести)

Хто має які поради, як дідстатися Києва з міланських аеропортів (Malpensa, Linate, Bergamo)? Хотілося б потратити до Києва у найближчі місяці.

1) Зараз такі правила, що просто одного бажання поїхати мало — не пустять, треба дуже вагома пістава (наприклад, по роботі, або член військової міссії НАТО). Який привід можна винайти, щоб пустили до Києва і назад в Мілан повернутися можна було без проблем?
2) Якщо хочу поїхати до Києва на 3 місяці, чи можна змудрувати і не платити коронавірусну страховку на три місяці?

Моя мати вилетіла у листопаді (проїхавши півкраїни до Ломбардії), тоді Ломбардія була червона. Заповнила бланк що має летіти доглядати за своєю мамою яка потребує догляду у зв’язку з похилим віком та не дуже гарним здоров’ям. І це було правдою. Звісно перевірок не було.

Назад на днях, побачимо, але проблем не бачу так як ті хто резиденти мають право повернутися додому.

6 місяців української страховки коштували 800 грв

Назад на днях, побачимо, але проблем не бачу так як ті хто резиденти мають право повернутися додому.

Повернулась без проблем.

Якщо у вас громадянство України і резиденція Італії то мають пустити в обидва боки. Звичайно про тест варто дізнатися наперед. Запитайте тут хто літав www.facebook.com/groups/UcrainiinItalia

Ну і яким видався 2020-й? cassa integrazione усі задоволені? :)

Привет! Хочу пожить в Италии, в нынешней ситуации для этого нужно получать визу Д, по безвизу не поедешь. Думаю получить визу независимого специалиста, сам senior software engeener. Кто получал такую визу? Говорят нужен предварительный контракт с заинтересованной в моих услугах компании.

Привіт! Хочу переїхати до Італії як lavoro спеціаліст. Може хто робив собі таку візу? Кажуть потрібен переддоговір зацікавленності від будь-якої компанії в моїх послугах. Чи це так?

Привіт, вам сюди italiastartupvisa.mise.gov.it механізм працюючий, треба знайти в Італії того хто зацікавлений у ваших послугах і кого формально можна вставити в подання на нулу осту.

Який банк в Італії можете порекомендували для поточних рахунків, щоб по функціоналу наближався до нашого Привату?

Я так розумію що багато чого що є в Привату в Італії просто анреал.

Ну це ясно, хоча б наближено хто Fineco, DB? Бо UniCredit то якийсь шлак часів пізнього Неоліту.

У мене BPM (youweb), наче більш менш усе є що потрібно. Раніше був Webank, але він якийсь тормозний. Є CheBanca але не дуже userfriendly, так само BPER. Малі cassa di risparmio раніше взагалі використували одну і ту саму вебплатформу з власним лого, то взагалі жах.

А хіба можливо одночасно мати cassa integrazione i smart working?

Чому ні? Відсоток часу по cassa взагалі не працюєш.

в один і той самий день? не більше 8 год разом.

Переводять на cassa integrazione. В когось теж так? Які підводні камені?

Хохо. Платять довго (якщо звісно фірма не виплачує сама раніше), платять мало, 13 та 14 не видається (здається), відпускні та відгульні не прогресують.

Можна міняти роботу під час цього чудового періоду?

Здається смартворкінг мінімум до новго року нас чекає.

Добре вам. У нас з 01/07 усі в офіс.

www.youtube.com/...​/UCs9zXtAXsP8_dRr8PQ_7eJQ Ось тут роказує українка все про Італію, цікаво послухати

Таке враження, що з 4 травня будуть звати велику частину людей на роботу з карантину.
І що тоді станеться 10-14 травня, коли знов поінфікуються люди у поїздах і в офісах і почнуть массово гинути?

Знов карантин, чи знайдуть методи так обробити громадську думку, щоб коли вмирає 1000
інфікованих щодня це буде вважатися нормальним і всі будуть радіти що тільки 1000 смертей у день, а не 10000?

А якщо знов карантин, то це будуть цикли 3 місяці карантину 1 місяць роботи і так багато років?

Чи планують з 4 травня відкривати адміністративні послуги, там комуни і т.д.?

Так, але частина працівників усе одно буде працювати з дома. І не факт що Ломбардія не продовжить карантин окремим регіональним рішенням.

Пора закінчювати з цією дурнею. Індустрільний сектор працює вже майже 100%. Префектури клали на перевірки. Ми були закриті лише 30 березня — 6 квітня. Інфіковані або інфікуються на работі, або у лікарні/домі престарілих через низький рівень медицини та обслуговування (привіт Фонтані). А ці мудаки спорт в одну особу заборонили.

закриті лише 30 березня — 6 квітня

:0 що ви таке важливе для республіки клепаєте?

UNO DEI PRINCIPALI PRODUTTORI MONDIALI DI COMPONENTI PER APPARECCHI DOMESTICI PER LA COTTURA A GAS.))))

Автосертифікація ще буде потрібна після 4 травня?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Сидячи в блокованому Мілані починаю подумувати про релокацію в більш екологічне місце Італії та перехід на ремоут. В порядку спадання пріоритету придивляюся до:
1) Больцано,
2) Тренто,
3) Аоста,
4) Трієст.

Які підводні камені?
Чи є там хоч трішки ІТ?
Як там з дітьми, в плані отримання освіти?

Думаю, що найближчим часом (років зо два, доки не закінчиться лиxоманка з коронавірусом) це не актуально. А потім ситуація з роботами може змінитися. У Аості мені невідомо нічого про ІТ, в Trentino-Alto Adige і в Трієсті дещо є. Деякі люди за сімейними обставинами переводились у Трієсте з Мілана.Скоріше за все, там набагато менший вибір.

Якраз ціни на нерухомість впадуть.

В Італіі є дуже багато місць з чудовою природою на любий смак, але чомусь в усіх гарних місцях немає роботи ІТ, а там де є робота, за природними умовами це найгірші місця.

Щойно дізнався, в Трієсті є металургійний завод, який періодично засипає місто. :(((((((

Я в Тренто прожив більше 8 років (навчання/робота). Роботи дуже мало, ринок работодавця, ціни скотські на нерухомість при стандартній північно італійській оплаті, саме місто мале для будь чого. Доречі не така вже й гарна якість повітря, А22 дає знати (особливо в останній час коли куди більше вантажного руху). Больцано, ціни взагалі захмарні, зарплати на якийсь мізер кращі (взагалі краще зразу у Інсбрук), повітря ті ж проблеми що у Тренто + мусорозжигаючий завод. І тут і там мало сонця зранку або/та ввечері, звісно можна жити десь у Sopramonte але то Trento лише формально

Я для себе вирішив що наступний крок або Німеччина або Швейцарія.

Я для себе вирішив що наступний крок або Німеччина або Швейцарія.

Через екологію, чи фінанси?

Екологія, по фінансам буде гірше. Тут ми працюємо добре вдвох, там навряд.

Ну я ж не Неаполь написав, а столицю.

Неаполь це навіть не Україна, навіть не знаю... хай буде Кишинів і то багато.

а тим часом вмерло 827 iз 12462 заслабших

ну да а если считать по выжившим то выживших что-то там чуть больше тысячи из более чем 12 тысяч заражённых ))

І як воно порівняти ситуацію і свої думки про пандемію через рік?

Ну ось, вірус крокує світом. В Італії вже 366 померло (данні не найсвіжіші).

Всім начхати на заборони, блоків немає....думаю це лише antipasto.

Вже 463 мертвих, а зараз щодня буде збільшуватись кількість заслабших на 10-30 відсотків. Вже вся Італія заблокована, зі свого міста нікуди не можна виїхати. Думаю, Італію повністю ізолюють, якщо найближчим часов вірус не розповсюдиться по Німеччигі, Франції і взагалі від Атлантики до Тихого океану. А блоки скоро будуть, вже є. І доведеться їм підкоритися.

ха-ха, тепер взагалі незрозуміло де ці блоки ставити. Кожен бути робити на власний розсуд.

Ну як це де? Хто де живе, там має і лишатися. За деякими винятками, не можна зовсім переміщуватися, а бажано і зовсім не виходити з оселі.

Не де хто має залишатися а де мають стояти блоки. Знаю село біля Кампобассо де стоять блоки а навколи Брешії нічого немає. Судячи з tangenziale sud де я сьогодні проїхав на работу — типовий ранішній трафік. Більшість клала на усі обмеження.

Думаю європейці важко сприймають подібні обмеження, в усякому випадку важче ніж китайці.
Як на мене краще тимчасові збитки для туризму ніж глобальна епідемія та ще одна Велика Депресія, тіки у глобальному масштабі.
Втім невпевнений шо це вже можна відвернути.

Так, думаю це ще лиш квіточки, а ягідки будуть у квітні-травні ...

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

За останніми данними у тільки у Ломбардії вже десь тисяча слабих на вірус і більше 30 вже померло. І перестають вказувати вік тих, які вмерли. Мабуть, щоб не лякати молодих. А ще у п’ятницю 21 лютого писали лише про декількох слабих.

Расслабься, чувак. бо замість пневмоніі буде в тебе інфаркт

З одного боку кажуть, що для молодих і для середнього віку вірус не дуже страшний. А один з перших слабих на вірус якому 38 років ще й досі в поганому критичному стані. Цей пацієнт (на нього кажуть пацієнт номер 1 ?) у тому числі спортсмен-аматор, марафонець, а не чистий офісний планктон. І думаю, що лікують його якнайкраще, бо він міг би стати прапором оптимізму, якби швидко вчуняв. Але ще й досі не може вчуняти. Отже, небезпека не тільки для тих, кому більше 65 років.Вже зараз очевидно, що ліжок інтенсивного лікування на усіх не вистачить.

так у него может быть какое-то заболевание, которое не мешает быть марафонцем, но очень усложняет жизнь при коронавирусе.Например диабетики в группе риска при коронавирусе, а вот марафоны бегать они могут. Так что марафонец это вовсе не значит здоровый человек.

Часто пишуть, що такий собі пацієнт помер, бо мав проблеми з імунітетом, обтяжений іншими хворобами і т.і. Це завжди підкреслюється. В данному разі швидше за все вже б була інфо.

Як хто ховається від віруса? Ми поки що декілька днів не ходимо до міланського офісу, працюємо з дому. Але не знаю, чи таке буде довго. У магазинах на міланщині асортимент майже не змінився, харчі є. Дехто з колег їздив на вихідні в Альто Адідже на лижах кататися. Людей на вулицях мало. Як у вас?

У Вероні кілька перших випадків є, але в принципі всім все одно :) Я вирішив теж працювати вдома а не в коворкінгу на всяк випадок :)

Наскільки я знаю, у Вероні поки що лічені випадки, так як днів 10 тому у Мілані ...

В Сан Маріно вже є 8-ро (((

Таке враження, що багато людей не мають зовсім симптомів навіть протягом 30 днів або ж ніколи. І тим часом інфікують усіх інших. Деякі в свою чергу так само без симптомів. А потім різко зненацька за 10 днів інфікованих 1000 осіб.

У нас смартворкінг через день. Заборонені trasferte/visite і наші і до нас.

Пишуть, що пік буде десь між березнем і квітнем ...

Цікава стаття habr.com/ru/post/437106
І один з коментарів там чувака Болоньї:

Сейчас я получаю в районе 40000. Моя знакомая в Феррари получает 44000. Для Италии это неплохие зарплаты. У нас с женой на двоих около 70000 в год. Это уже нормально. Мы купили квартиру в кредит(110квм). Ставка фиксированная и мы платим 540 евро а месяц, а это меньше чем мы платили аренду. У нас на семью 2 новых машины(куга и экоспорт) и в принципе мы ни в чем себе не отказываем, мясо на столе каждый день, ресторан каждый уикенд, море, лыжи ну и т.д.

Норма, у меня тоже сейчас 40k. Жена увы до 30 не доходит . Зато 2-я машина не нужна.

>Да, на севере, в Трентино например, лучше сразу начинать разговор на немецком, будет проще.
А вот это он зря. В Alto-Adige да, но в Трентино его знают хуже английского.

В нас на двох 75k в Мілані. От якби житло було дешевшим. Думаю переїхати в гори за Бергамо, в годинній доступності до Мілану, є дуже спокусливі хатки.

Для мене година це занадто. Я навпаки думаю наблизитись до Мілану зі сходу через декілька років, бо усі цікаві multinazionali саме там.

Для мене година це занадто.

Пів Києва так добирається. Там чисте повтр’я, влітку прохолодно, взимку сніг як на Батьківщині.

Я навпаки думаю наблизитись до Мілану зі сходу через декілька років, бо усі цікаві multinazionali саме там.

Зі сходу тільки ENI, всі решту це район порта Гарібалді — Чентралє і південно-західніше.

Хтів би я добиратися як пів Києва то лишався би в Ірпіні)
У мене знайомий часто вихідні проводить у Sondrio, інколи доводилось зранку напряму у Мілан, то зранку від Lecco 2-2.5 години. А самому Бергамо повітря брудне.

На сході багато чого у першу чергу Segrate (мене не цікавлять фірми де core business IT, хоча для прикладу у Segrate є IBM).

Mondadori ще є в Сеграте і пару стартапів.

У мене таке враження, що останні кілька років посилився процес переводу ІТ з Італії у більш дешеві країни: Індія, Шрі Ланка, Румунія. А з більш дорогої Ломбардії переводять не тільки за кордон, а і в південні італійські регіони. Не можливо все віддати на outsourcing, але цілком імовірно зменшення робочих мість в ІТ у Мілані.

знайшов аналог зарплати-доу www.experteer.it для ІТ в Мілані, в рік, ґрос, в тис. євро:
стажер/випускник 11-14, середня 12
спеціаліст 30-40, середня 35
сеньйор/проджект менеджер 40-55, середня 47
тім лід 56-76, середня 66
сеньйор менеджер 92-125, середня 109
директор відділення 106-144, середня 125

А хтось працює по схемі autonomo з закордонними не італійськими замовниками? Чи є можливість використовувати autonomo для зовнішніх контрактів в тому числі з Україною?

Так можна, з будь-якої країни.

Підримуючи тренд ДОУ, які у вас % від сімейної зарплати після податків йдуть на
1) житло: оренду+комунальні послуги+кондомініале+іпотеку
2) харчування: супермаркет+ринок+ресторани
В мене 18% і 14%, відповідно.

Приблизно
1) 20%, після зміни банку іпотеки, що вже настпуного місяця, 18%.
2) десь 16%

Але перший пункт ще залежить від розмірів житла та типу, у мене наприклад загальна 88 квадратів, а комунальні +150 евро в плюсі тільки за паркомісця у підземному гаражі . Та і якось неправильно порівнювати аренду яка ніколи не скінчиться, та іпотеку яка закінчиться через 10-15-20 років.

Зарплатні діапазони Data Scientist в Мілані з it.jooble.org
Наведена річна грос зарплата, податок 30-35%

Data Scientist 24.000 € — 32.000 €
Big Data Engineer 24.000 € — 32.000 €
Python Developer — Big Data(m/f) 28.000 € — 32.000 €
Data Analyst 27.000 € — 37.000 €
Data Analyst 30.000 € — 35.000 €
Data Scientist 30.000 € — 35.000 €
Business Analyst- Data WareHouse 30.000 € — 35.000 €
NPLs Investments Analyst 30.000 € — 35.000 €
BIG DATA DEVELOPER 32.000 € — 35.000 €
DATA ENGINEER 30.000 € — 42.000 €
DATA SCIENTIST 30.000 € — 44.000 €
Pre Sales Tecnico — Data Science 35.000 € — 40.000 €
Senior Algorithm Developer/Machine Learning — Biomedicale 35.000 € — 42.000 €
Data Manager 40.000 € — 41.000 €
Data Scientist 45.000 € — 60.000 €
Data Architect 60.000 € — 75.000 €

Ніщєброди...

А у Львові, Києві, які зарплати в Data Science? Хоча б 10.000 € ?

Завтра будуть результати зарплатного опитування.

Ну ось, в Києві в перерахунку на податок 33%, медіанний річний гросс київського Data Scientist 21.000 €

Ну от. А вартість проживання у нас менша

Імхо, трохи занижені, 34-35k по області можна і міцним середнячком у вебі отримувати. Звісно потрібно вміти себе продати та попасти у зручний момент + не сидіти по хх років на одному місці сподіваючись отримати збільшення заробітної платні. У мене за останні 1,5 роки 3 оффера було на >35k ( один трохи менше, але 2 дня з дому) + ще один на 32 але +1 місячна зарплата бонусом. +зазвичає це без урахування restaurant tickets (це ± ще 2k брутто). І це там де проживати коштує як у Києві або і менше. Враховуйте те що 30-32k це середня зарплата по Ломбардії www.repubblica.it/...​nce-128048373/?refresh_ce

www.numbeo.com/cost-of-living показує що в Мілані прожиття дорожче в 2.6 рази ніж в Києві.

dou.ua/...​rums/topic/22592/#1248198 уже обсуждали немного, но разница между Мюнхеном и Миланом больше чем написано на numbeo

чем отличается

Data Scientist 24.000 € — 32.000 €

от :

Data Scientist 30.000 € — 35.000 €

и от :

DATA SCIENTIST 30.000 € — 44.000 €

???

Перша джун, інші мідли. Часто не пишуть сеньйоріті левел.

Для когось може бути дуже гарна робота. Переваги: не треба перенапружуватись, можна багато косити по хворобі/декрет etc,з такої роботи практично нікого не звільняють і можна сидіти до пенсії, тривалість роботи гтдин на день мабуть теж невелика. Скоріше всього зарплата не астрономічна але як для жінки з дітьми яка зірок з неба не хапає то може бути просто чудова робота.

Ну так воно і є, припреться хтось з півдня та байдикуватиме. А потім плачемся що servizi p.a. у більшості випадків херня. Відбір складний та потрібно багато вчити... пройдуть лише ті хто сидять без работи бо зазубрять.

Не факт що з півдня. У мене таке враження, що стиль роботи у комуні корінним чином відрізняється від стилю приватних підприємств. Там люди працюють дуже повільно, бережуть своє здоров’я, але часто виконана робота є якісною...

Не факт то таке. Моя друга половина працює у фірмі що обслуговує comune di Brescia в тих речах де краще віддати частній фірмі. Але щодня доводитися мати справу з комунальними працівниками. Так от більшість там з півдня. І нагло знимає трубку телефону щоб зажди було занято ... саме яісна праця)))

У мене склалося враження,що якщо вже після усіх відмовок візьмуться за справу, то зроблять її. І досить якісно. Але часто буває, що не працює комп’ютер/система/програма/немає інтернету, не знають на яку кнопку натиснути, кожен працівник комуни інтерпретує по своєму правила.

Зате люди, яким до смаку така робота, просто насолоджуються життям: можна піти декілька разів попити кави, потеревенити з колегами, обговорити останні події. Можна піти надовго на лікарняний. Там принцип у комуні
— головне, щоб не було розумового виснаження, щоб працівники не втратили здоров’я на роботі. Не знаю, можливо їм і талони на посилене харчування дають. Наскільки я розумію, десь о 16.00 вони вже йдуть додому.

Декілька раз попити кави це взагалі будь кому можливо хто працює за монітором (кожні 2 години перерва на 15 хв). Де б я не працював усі обговорювали останні новини та пили каву. О 16 йдуть додому якщо відпрацювали положенні години, пробивання входу виходу ніхто не скасовував (навпаки останнім часом почали більше ловити на цьому, он у новинах майже щодня). Талони (buoni pasto) стандартні.
Якщо не знати на які кнопки тиснути то точно не зробиш справу якісно.

Так це зрада чи перемога ???
У нас бы после такого сайта все кричали — воры !!! баблосы отмыли !!!
злочинна влада !!! шоколадныйБарыга и т.д.

Усе залежить від того що Ви бажаєте кричати.

Це зрада і перемога одночасно: для громадян, які прийшли з бюрократичних питань у комуну це зрада. Для працівників комуни це перемога: не потрібно перенапружуватись, можна завжди сказати , що проблема в програмі сайті інтернеті і т.д. Для програмістів це скоріше перемога: створення нових робочих місць — якась єврокопійка і програмістам з носа скапає, підтримка софта, еволяція...

Для програмістів це ні перемога ні зрада, тим паче шукається не фігура програміста. Це великий геморой за копійки, лише вивчити не технічну частину того що будуть питати на 3х екзаменах це...та ну нахер.

Переглянув тричі, не знайшов.

)))

ART. 3 — TRATTAMENTO ECONOMICO
Il trattamento economico previsto dal Contratto Collettivo Nazionale di Lavoro del
Comparto «Regioni-Autonomie Locali» è costituito dallo stipendio tabellare (alla data
odierna € 22.135,47.= lordi annui), dall’indennità di comparto (alla data odierna € 622,80.=
lordi annui), dalla 13ª mensilità (alla data odierna € 1.844,62.= lordi annui), dal trattamento
economico accessorio, se dovuto, e da altri compensi o indennità contrattualmente previsti
connessi alle specifiche caratteristiche della effettiva prestazione lavorativa. Spetta inoltre,
ove ricorrano i presupposti di legge, l’assegno per il nucleo familiare. Tutti i compensi sono
soggetti alle ritenute fiscali, previdenziali ed assistenziali di legge.

Если кому интересно, то тут резальт и предложенные тесты. www.comune.brescia.it/...​irettivo-Informatico.aspx
Если коротко, документы подали 30 человек, на первый тест пришли 10 человек (5 человек на место), 60% завалили, оставшиеся четыре прошли до победного конца. Победители от 71 по 83 год рождения. Места получили 80-й и 83-й год рождения.

В Италии, на «гуманитарных» конкурсах, в гос. учреждения обычно приходит сдавать на порядок больше участников.

Це типу на комп’ютерщика в міську раду?

Ні, це позиція повноцінного Software Engineer та частково PM. Глянь друге тестове завдання.

В комуні? На яку зарплату?

Ехх, якби потенціал цих кандидатів та в корисне русло за 22к.

Кто то получал lavoro autonomo как IT freelancer?

А что вообще в Милане по ЗП?
Какая налоговая система?
Комфортно-ли жить если один только работает, и сильно-ли лучше если работают оба?

Гипотетически:
В Польше на минимальную ЗП (2100 злотых грязными) на полный день, можно спокойно снять комнату/старую квартиру, нормально питаться и одеваться. Понятное дело что на отпуск не отложить.

А что в Италии можно на минимальную ЗП?

Понятия минимальной зарплаты нету, есть стандартная плата национального контракта. Программист как минималка обычно попадает под 4й (или 5й) уровень контракта Commercio (ниже это вобще грабёж) это 22k грязными, что в переводе 12 зарплат чистых почти по 1400 евро в месяц (это без обязательного выходного пособия ). Ну тоже жить можно,у меня в Брешии от 400-500 хата, 150-250 еда ну и тд.. на электричку на море с палаткой тоже хватит :). Милан всё конечно дороже, но тоже в ноль выходить можно. Но не выбить себе больше "минималки".....надо себя очень не любить, тут уже 30k по северу Италии после кризиса стала нормальным явлением.
Налоговая система прогрессивная, уровень налогов до 15к грязными — 23%. 15k-28k — 27%, 28k-55k — 38%, 55k-75k — 41% больше чем 75k — 43%. Общая сумма налогов с 30k будет 15k*0.23+13k*0.27+2k*0.38. Часть денег можно получить обратно через налоговою декларацию, за разные вещи, например % от ипотеки. Долго рассказывать про всё.

Ну, так а сколько в Милане получает твердый такой мидл дев, скажем джавист? Грязными конечно-же...

Если не дурак то 35 точно получает.

Ну, я-бы сказал «как-то так» что-ли...

Жаль малость

В Италию за IT и деньгами ехать не стоит. Но если поднатужиться, то можно получать приличную зарплату как для страны. А если отталкиватся от стоимости жилья, то имхо лучше здесь, в Брешии (как и в ряде других городов северной Италии) с 30-40k и студиями/однокомнатными/двухкомнатными от 30/45/60k чем с зарплатой в 2 раза больше в каком то образном Аугсбурге где жильё в 3-4 раза дороже. Причём даже твёрдый мидл не думаю что с ходу выбьет 70k в том же образном Аугсбурге. Более низкие цены на жильё, это значит более низкий порог входа, насобирать 20K первого взноса это куда легче чем 60k ну и тд.

И как сейчас «вход со стороны» в Италию?
Квоты есть-же, а на Голубую Карту — обычно ЗП не хватает.

В квоту надо пролазить наверное.

«Весело» я-бы сказал.

А как легализация работает?

Если, допустим, кто-то теряет работу — сколько у него времени на поиск новой?
Насколько сложно, документально, сменить работу?
Если он уже в Италии — снова квота, или уже без?
Процедура продления ВНЖ есть, или просто полная подача на новый?

Что по супругам? Право работать возникает сразу при выдаче ВНЖ, или надо ждать год-два?
Где найти англоязычную информацию про основания для ВНЖ и их отзывы?

Из того что я знаю. Полученное ВНЖ (сразу после визу) на работу даёт право менять работу без каких либо проблем и действует до своего выданного срока. То есть новую работу надо найти пока не упадёт ВНЖ. Сначала дадут на 6-12 месяцев, потом год-два, 5 и бессрочное. Как-то так. Процедура обновления есть. Работу сменить — проблема её найти а не доки.
Супруга вьедет не сразу. Супруг делает «восстановление семьи» (ricongiungimento familiare) после чего она сможет вьехать/житть/работать.

Кстати полез любопытствовать ... для Италии для Голубой Карты надо 25K ))))) sportelloimmigrazione.it/...​tranieri-qualificati.html

Жаль что безусловно требуют ВО, а не как разрешено директивой признавать 5 лет ОР вместо ВО.

До недавнего времени высшее образование в Италии это было 5 лет полного цикла, после разбили на 3+2 но если честно 3х летку мало ценят. Так что имхо это уже поблажка.

Поблажка, поблажкой. Я о том, что директива разрешает странам признавать опыт работы вместо ВО, и Италия этим правом не воспользовалась.

Сами же понимаете разрешает и обязывает разные вещи. А я всего лишь попробовал оценить эту ситуацию с точки зрения состояния дел в Италии.

А кто воспользовался этим правом, известно? Про Польшу и Германию знаю, а ещё кто?

Германия не воспользовалась. Точнее: на стартовой позиции, но не пошли дальше.
Знаю что, Латвия с 09.2017 внесла в закон поправки. Но есть-ли те кто получил без ВО — без понятия.

Согласно ec.europa.eu/...​ential-information-faq_en правом пользуются:

DE, EE, EL, ES, FR, LT, LU, MT, PL, PT, SE, SK
Но нужно еще всегда смотреть на eurostat:
«Голубые карты ЕС»
appsso.eurostat.ec.europa.eu/...​e&lang=EN&cfo=###,###.##

«Местные ВНЖ для специалистов» (может не включать в себя голубые карты)
appsso.eurostat.ec.europa.eu/...​e&lang=EN&cfo=###,###.##

В Мілані Java dev від 30 до 40к, сильно залежить від того що вмієш і компанії. Багато консалтингу. Квартира 55-70 м2 в передмісті (15 км від центру) 700-900 з комунальними. В самому Мілані така буде 1000 — 1200.

работаю год с итальянцами. пару раз была в командировке в Милане.то, что видела:
— кризис внутри страны между севером и югом.проведенный референдум еще больше усугубляет ситуацию и без того нестабильную.
— денег много нет.т.е заработать на сыры тут не выйдет.средняч зп по палате среди it спецов от 1200€ до 2000€ в месяц.жить можно, но хорошо жить -крайне сложно с такой зп в том же Милане. если работать вдвоем, то возможно и отдыхать ездить не в палатке)) наверное, как и везде.
— квартиры многие снимают за городом : это и дешевле, и народу меньше, да и спокойней.на примере моих, только 1 живет в Милане, остальные в пригороде. у 90% есть машины или ездят электричками.добраться можно куда угодно практически 24часа нонстоп.
— ну и шеф перевел контракты в Германию.по его словам и 20 годам бизнеса, в Италии ловить в перспективе нечего.
— внж и карту можно сделать, много бумажной волокиты на итальянском языке.

имхо, я бы может и ехала в Италию на внж, как стартовую площадку с перспективой переезда в др страны. но не переезд со мненой «шила-на-мыло», но только на север Италии и не в крупные города, как ребята здесь отписались. и да.тут все на итальянском.так что тоже такой себе минус в корзину за :)
неоспаримый плюс : сами итальянцы))

от 1200€ до 2000€ в месяц

Зарплата офіціанта в Мілані 1800€.

неоспаримый плюс : сами итальянцы

Абаснуйте

«абасновываю»: они иногда еще более ленивы и пофигистичны, чем наши соотечественники.
но в то же время весьма не глупые и знают цену себе и другим.у меня только положительный опыт общения с коллегами. нет, заморочки есть.)) но мне, лично мне, близок их темперамент и живость) с ними проще : не такие зануды как немцы, не такие «себе на уме» как северные народы и т.д)
в остальном, с ними мне просто общаться, где-то есть ментальная схожесть.
прошу учесть, связывают не только отношения работа-офис, но и общение в неформальной обстановке.

насчет зарплаты.я таких официантов не встречал, не могу оспаривать. может ставка и % дают такое.но сотрудница 5 лет подрабатывала пока училась и ее зп была намного ниже (6 часов в день, 5 дней в неделю). речь идет о Милане и пригороде в радиусе 40км.
опять же такую как указала вилку, я знаю по финансовому направлению it сектора ряда банков Италии.можно и 2500€ получать, будучи менеджером высокого звена в банке или очень крутым хирургом.но это единичный, не массовый случай.

в Италии очень неплохо.особенно если там родиться. а особенно — родиться в семье с достатком выше среднего)
как замену трактора в Поляндию вполне можно пробовать)

Так молодь в Італії не жаліють. Знайомий офіціант з 1800€ має 45 год робочих в тиждень, правда 8 років стажу.
Так, вилка 1200 — 2000€ в ІТ банків це жорстоко. Як вони з вами поділилися своїм рівнем зарплати? Як правило роботодавці забороняють обговорювати свою зарплату з колегами. Є таке правило.

там вообще с работой сурово очень.я впервые когда приехала, была в шоке.мы тут жирно живем, я вас скажу)))
а как все делятся?;)
приятный пятничный вечер, хороший бокал красненького и впринципе дело в шляпе)
но если серьезно, то просто сошлись в общении с одним сотрудником в разговоре и он решил развеять мифы насчет «бабло в Эвропе».
медики и юристы могут получать много, но там зп прибавляют не за #попо-просиженые-часы, а за реальные проекты и то как ты вырастаешь в плане своей области.))

Так молодь в Італії не жаліють.

Среди молодежи в Италии безработица 33% Много «Mammoni» — живут с мамами в зрелом возрасте, ради работы переезжать не хотят. Нечего их жалеть )

Я не про те. 20 літньому офіціанту платитимуть в двічі менші ніж 40 літньому за ту саму роботу, як на мене це перебір.

патамушо досвід набирається, всякі там ситуації розрулювати, вітати знайомих клієнтів, знати, як себе вести з важкими, і т.д.
з часом стаєш обличчям ресторану

Именно))
у них вообще все похоже на династийности построено))
и да.официант 40+ это норма, причем качество обслуживания великолепное ( мне везло)) )
так что не зря им платят больше)

Мені щось не віриться у 15-20% flat tax, думаю можливо трохи знизять відсотки, але поріжуть перелік того що можна списувати у 730. А reddito di cittadinanza за чий рахунок буде платитися, в кого заберуть гроші?

Ну от. Знов євро знижується через політичну нестабільність у Італії.

Експорту стане трохи краще. Але те що буде жопа було зрозуміло після референдуму Renzi... а я тоді так сподівавася на нові scaglioni IRPEF.(

Що думаєте буде тут Греція-2 ?

Ну це навряд. Політично та економічно Італія набагато більш сильна та стабільна ніж Греція. Мабуть такі вийде знов, надцяте технічне правительство (яке зазвичай справляється) до наступних виборів цього літа/осені де M5S вже нічого не світить.

Як на мене M5S це як «Батьківщина» Тимошенко, а Ліга — це суміш Януковича з Тягнибоком. А Демократична партія, це умовні оранжеві.
Якщо вибори будуть в серпні, то Ліга втратить, оскільки їхні північні виборці будуть у відпустках.
M5S напевно матиме приблизно такий самий %. Підтримка Демократичної партії зросте за рахунок консолідації прогресивної молоді у великих містах.

M5S піде на спад, зараз їхній максисмум. Lega та FI отримають більше голосів (Lega не веде себе зараз як путана на відміну від M5S що дасть любому аби покерувати, а у FI повернеться Берлусконі бо він тепер може вибиратися). У серпні не дадуть вибори саме із за відпусток.

На вашу думку, хто для нас гірший M5S, Lega чи FI?

Абаснуйте.
Я колись робив опитування в ФБ «Українці в Італії», там більше половини українців з італійськими паспортами гоолосувли за M5S.

Хоча б на прикладі TAV Milano — Venezia. Я з Брешії, мені вона важлива, Lega розуміє її значення а от 5зірковим бовдурам на неї начхати. Звісно, їх електорат це напівголодні селяни...їм не до TAV.

Ясно, а як же скорочення податків? Вас це не зачіпає?

Не вірю. Flat Tax (яка антикоституційна) на 15% розвалить економіку, на 20 с хвостиком дещо краще але тим на кого це орієнтовано (тобто самий нижчий клас) нічого не отримає. У багатьох випадках, якщо наприклад ft зроблять 24% то це більше податків ніж 1 scaglione irpef fino a 15k без можливості detrazioni (які просто відмінять). Мені майже не вигідно бо чистий прибуток трохи збільшиться а от 730 rimborsi vari зменшиться.

а для Autonomo lavoro які сидять до 30к?

Не знаю, не рахував. Хоча як autonomo наприклад можеш мати rimborso per l’appartamento in affitto dove tiene lo studio або по машині...якщо усе це уберуть то мабуть цукером не стане

експорту може і краще, а особисто нам?

Так залежить від ряду речей. Наприклад якому секторі працюєш або як узяли іпотеку.

Іпотечний платіж не зміниться від того, що курс євро/$ коливається.

Ні але може сказатися на інфляції, це всередені Італії, що потягне зміни. Також дехто може узяти іпотеку/кредит прив’язаний до долару на Батьківщині. Я наприклад домовився та виплачую в євро за догляд за бабусею, а спочатку хотіли у доларах.

Цікаво. Одна справа брехати та перерахувати піплу (порівняйте передвиборні програми та нинішні розмови) а інше спробувати одноосібно зміни політику щодо росії залишаючи іншу ногу в НАТО ЄС і тд. Цікаво як швидко їх поставлять на місце ( про вийти з Євро вже ніхто не згадує).

Зненацька зрозумів ще одну перевагу життя у Італії: тут усі сіньори, а ІТ сіньори стають сіньорами у квадраті. Погано тільки, що на зарплаті це подвійне сіньорство не відбивається жодним чином ...

Из Болоньи никого ?

В Мілані шукаємо Java, Node.js девелопера.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Всім привіт, я вчуся в Італії 2 з половиною роки в Istituto tecnico superiore in quarta informatica a Modena Emilia-Romagna. Які шанси знайти тут роботу програмістом після закінчення навчання, чи потрібно йти в універ і які можливості з такою освітою в Україні?

Важко, але краще ніж шукати будь яку роботу. Шукай через Istituto, або centro impiego| informagiovani, якусь фірму яка візьме тебе на виріст.

Вітаю усіх резидентів Італії iз щонайменше чотирма вихідними і бажаю приємного відпочинку!

Привет, я 4 месяца уже в Риме. Учу итальянский. Ребят вопрос: на какую з/п здесь можно расчитивать начинающему фронтендщику и какой у них стек технологий в тренде?

В Мілані — Node.js, Git, Svn, PHP, HTML, CSS, AngularJS, MySQL, MongoDB.
Джун фронтендщик ~ 27.000 gross annual.

Начинающему лучше ориентироватся на apprendistato в лучшем случае на 750 в месяц. Или rimborso от 0 до 500-600. 27k это 1480 в месяц это нижняя планка middle, и то скорее на севере чем в центре.

Є apprendistato і є tirocinio (internship). Tirocinio гірше, бо не підпадає під стандартні рабочі закони і тд. Щодо оплати, то CCNL metalmeccanici (у мене більшість контрактів саме ці) то це 70% від стандартної плати www.conflavoro.it/...​ndustri-e-Artigianato.pdf ст. 2, 6 рівень, маємо 70% від 1330 грязними, що дасть 769 евро чистими. (8-9 років назад я як раз мав 750 евро :) )

Да... Не густо. Але починати з чогось треба
А як тут проходить найм(інтерв’ю і тп.), який мінімальний рівень італійської(A...B2)/ англійської? Як тут з кар’єрним/зарплатним ростом? Чи можливо, краще шукать у фрилансі...

Твій рівень фронтендити набагато важливіший за твій рівень італійської.

Мені важко щось казати про рівень італійської та найм при низькому рівні італійської . Я просто цього не знаю. А так усе як завжди, великі компанії 2-3-4 інтерв’ю і стільки ж або більше місяців (особливо якщо претендуєш на добрячі гроші), з меншими простіше, можна і за тиждень встигнути. Англійська, зазвичай 10-15 хвилин розмови.

з кар’єрним/зарплатним ростом

Буває, але важко знайти фірми, що дісно будуть робити.

фрилансі

Італійській? Ще гірше. Гроші державі наперед будеш платити, як відкриєш P.I.

І твій рівень італійської та знання законів, вміння підтримати розмову, зробити пару правильних жартів, набагато важливіше твоїх фронтендівських знань. Бо безробіття велике, початківців трохи більше ніж дофіга. От нащо брати тебе та ще й перекладати тобі завдання?

Бо безробіття велике, початківців трохи більше ніж дофіга.

Чому вони не їдуть до тої самої Німеччини? Мені справді цікаво (є знайомі не можуть внятно відповісти хоча «збираються» років з 10 вже як).

Це такий менталітет в італійців, відсутність мобільності, прив’язаність до місця, кухні і середовища в якому живуть. Також вони мастаки скиглити.

Окрім цього, поїхати кудись, це не так просто. Гроші на перший час потрібні чималі, а їх немає.

Знакомые-же есть. Разве нет?

А если нету? А если им все равно?

Спочатку подумав, що мова іде про футбольні клуби ...

... які зарплати, як клімат і екологія, як з пошуком житла, транспорт, ставлення до іноземців, необхідність знання італійської, перспективи отримання постійного резиденства і громадянсьва ...

Потрапив у Італію досить давно, стандартним шляхом: резюме, серія інтерв’ю, довге очікування бюрократичних процедур. Мною була зацікавлена велика
мультунаціональна корпорація, вони пробили усі перепони. Потім змінив декілька робіт. Інформатика не була core бізнесом для фірм моїх роботодавців.
З кожним роком переїхати у Італію негромадянам ЄС все важче і важче.
Думаю, що Італія це найбідніша із розвинених країн, зарплати відповідні. Великий відсоток молоді без роботи, особливо на півдні.
Клімат непоганий, але там де є робота він гірший, ніж там, де безробіття. У Ломбардії тумани і висока вологість повітря.
Житло у великих містах знайти важко, особливо для іноземців. Але з іншого боку квартиранта не так легко вигнати.
Дуже низькі відсотки по іпотеці. За кризові роки дикого обвалу цін не було, але нерухомість все ж таки троху здешевшала.
До кваліфікованих іноземців які чесно працюють ставлення непогане.
Мову бажано знати, на примітивному рівні вона вчиться швидко, особливо якщо знати одну
з неолатинських мов. Потрібні десятиліття для повного опанування мови на високому рівні.
На постійного резидента можна зробити запит через 5 років після отримання прописки.
Громадянство іноземці можуть попросити через 10 років (дружина або чоловік італійський громадянин — 2 роки) і чекати 2-4 роки рішення чи дадуть.

Думаю, що Італія це найбідніша із розвинених країн, зарплати відповідні.

Завжди цікавило, звідки взявся цей міт? Найцікавіше, що італійці теж в цьому впевнені.
Якщо подивитися на дані 2017 i.redd.it/8l896cmo6t001.jpg то середня зарплата на руки в Італії тільки на 8-9% нижча ніж в Бельгії і Австрії, на 11% ніж в Британії і 18% ніж в Нідерландах. А якщо взяти тільки північну Італію, то різниці з цими країнами по суті не буде.

Я мав на увазі великі за населенням промислово розвинуті країни G7: Canada, France, Germany, Italy, Japan, United Kingdom, United States. Хоча можливо Канада дещо бідніша?

Серед них дійсно.
А так Італія 8-ма економіка світу за ВВП.

Статистику під різним кутом мозжна крутити.

Наприклад Ломбардія за площею приблизно ± як середня українська область, а ВВП Gross domestic product
$93 billion Ukraine
$396 billion Lombardy
1:4 на користь Ломбардії

Порахуємо приблизно за площею 23 тис км² Ломбардія 600 тис км² Україна 1:26 на користь України.

Тобто на 1 квадратному км території Ломбардії продукується ВВП в 4*26=104 рази більше порівнюючи з Україною. Усі підрахунки приблизні, але цифра вражає.

там часом не заводи Ferrari і т.п. ?

Ferrari

це Maranello (MO), Emilia-Romagna. Північні області Італії самостійно, або разом, можуть тягатися з усіма «тими» країнами ЄС. Нажалі є центр та південь.

Звідки такі дані? Вікі каже Італія 36833$ для 2016.

звідки взявся цей міт?

А це і не міф.

В Мілані — Node.js, Git, Svn, PHP, HTML, CSS, AngularJS, MySQL, MongoDB.
Джун фронтендщик ~ 27.000 gross annual.

А якщо ще й врахувати „You would need around 3,989.58€ in Milan to maintain the same standard of life that you can have with 3,300.00€ in Berlin (assuming you rent in both cities).”

Ну не обов’язково ставати джуном фронтендщиком

Яка різниця, джун/сініор. Зарплати всерівно низькі, по крайній мірі в ІТ. Про це всі колеги італійці в один голос кажуть, з якими довелось спілкуватись.

Яка в Берліні з/п джуна фронтендщика?

Думаю десь 40k. Ви краще скажіть чи дадуть в Мілані сіньйору 80k? Я щось сумніваюсь шо так. А в Мюнхені це цілком реальна ЗП. При цьому витрати на життя, судячи з Нумбео, +/- однакові — «You would need around 4,024.16€ in Munich to maintain the same standard of life that you can have with 4,000.00€ in Milan (assuming you rent in both cities).»

чи дадуть в Мілані сіньйору 80k

ні звичайно, 45-65k

Думаю десь 40k.

Вы живете в альтернативном Берлине. Средний джун там идет от 25 до 30к гросс.
И да, верхняя граница в Берлине тоже ниже будет — в среднем случае около 55-65к для синьйора. В Мюнхене 80к реально, правда.

80k в Мюнхене это 44к чистыми, 65k в Милане это 39к чистыми. Жизнь в Мюнхене будет более дорогая чем разница на Нумбео. Да и соцпакет в Италии лучше.

И чуть не забыл, TFR в Италии, в отличии от немецкого Abfindung, это 100% обязаловка и равняется одной месячной зарплате в год. И если я не ошибаюсь, оплачиваемых отгулов (помимо отпуска и праздников) в Германии нету (в Италии это дней 10 как минимум в год).

Так я сравнивал и тут и там 1 класс.

www.calcolastipendionetto.it
Тут учитывается наличие детей и неработающей жены.
Если жена работает то считайте по отдельности одного члена семьи с детьми а другого без. Впрочем сумма на детей смешная, на 1 ребенка при зарплате в диапазоне 30-40к дают +50 евро в месяц. Потом плачутся что рождаемость низкая

Всегда пожалуйста. Да, налоги приличные.

75 квадратов в Милане, не в гетто, это не меньше 1000 в месяц. Надо отталкиваться от этой цифры и умножить на 3 чтобы жить честно но бедно, или на 4 что бы начинать думать об пунктах 2), 3) и 4).

Я бы лично меньше чем на 60-65к своих и 25-30к моей спутницы жизни не переехал бы в Милан.

Я бы лично меньше чем на 60-65к своих и 25-30к моей спутницы жизни не переехал бы в Милан.

60-65к в Мілані це зарплата менеджера середньої руки.
Більш реальніше мати 45к ви + 45к дружина.

А я і не казав що це зарплата сеньйора.
Якщо дружина не в ІТ то 45к то так само як 65к у сеньйора.

Так, навіть не уявляю де іноземці можуть заробити 45к, якщо поза ІТ.

Oil, gas, хімія, фармацевтика, адвокати, big4. Можливо, але це мізер.

Милан, Интер, Ювентус, Наполи, ...

25 хв на метро від Навільї якраз Assago, від 800 до 1000 www.immobiliare.it/...​9771254,9.141311645507814
В Мілані є тільки кілька нових районів де приємно жити — Tre Torri, більшість Мілану — загазована, із заторами, відсутністю місць для парковки. 90% ІТ-шників живуть в передмісті, багато доїжджають з Бергамо, Леко, Комо, Павії. Деякі навіть з Туріно і Болоньї.
Якщо сім’я без дітей то на пункти 1,2,3 потрібно мінімум 60к.

Намного ли улучшает ситуацию если работают двое?

Тільки так, і тільки в ІТ.

Між іншим, цього року лібералізували обмеження і податки для ФОПів. Для фрілансерів і ремоутників Італія стала більш атрактивною.

Я думаю це недового триватиме

Судячи з останніх намірів цього уряду, джунам теж може підфартити. +1.5к чистими при RAL до 26к. А ми як завжди : +0к.

доречі наскільки я розумію є шлях офіційного отримання італійського ВНЖ для «фрилансера» коли показуєш прибутки достатні для життя ну і податкі відповідно теж в Італії

В Берлине официальная средняя у сеньоров (2016) 58...60К (по разным источникам). Это, разумеется, включая и людей, работающих по ...дцать лет на одной позиции и не поднимающих попу с дивана, и чиновников госучреждений с плюшками куда вкуснее чем в бизнесе. Средняя цена перекупа синьора заметно выше. Думаю, 70...75К.

Такой вопрос на Молдаванке задавать надо

Good Mail, додайте мене в Лінкедін.

прочитать про релокэйт в Италию было бы интересно.

Самопиар с нонейм аккаунта...
Зачем?

Привіт,

Які ломбардські сайти пан може порекомендувати для:
— пошуку квартири
— пошуку роботи

Цікавлять Мілан, Бергамо.

Для пошуку роботи:
it.indeed.com
www.linkedin.com
meritocracy.is
www.iprogrammatori.it
Багато що є у агенств по пошуку работи, але потрібно фільтруфати більш серьозні, наприклад:
MAW Permanent, Spring Professional і тд.

Хм. А де розповідь про життя ІТ-шника в Італіі?

Усе: як потрапили, що за фірма, чим займаєтеся, які зарплати, як клімат і екологія, як з пошуком житла, транспорт, ставлення до іноземців, необхідність знання італійської, перспективи отримання постійного резиденства і громадянсьва, загальні враження і.т.п.

Ага и сразу же обзор от «жены ит-шинка»

Главное, чтобы не snack plate «garbage collector» %)

а что у вас там нету на фб групы типичный милан или типичная ломбардия?

Я, правда трохи східніше. Брешіа.

SELECT TOP 100 * FROM NORTH_ITALY WHERE PERSON LIKE ’%more_or_less_me%’ ORDER BY DISTANCE, IS_FRIENDLY DESC

Mamma mia! Che macello!

Перша людина яка увазгно читала і помітила. Треба мабудь так

SELECT TOP 100 * FROM NORTH_ITALY LIKE ’%more_or_less_me%’ ORDER BY DISTANCE, IS_FRIENDLY DESC

тепер зрозумів, чому ніхто на знаходився, SQL запит був неповний і синтаксично невірний

Если что sql запрос неправильный

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

додав більш зрозумілі для форума критерії

Звучит также нелепо как «Кремозагарная фабрика» на Якутии или «Лыжная артель града Гонолулу».

Вы уверены в том, что говорите?

Підписатись на коментарі