×

Сдача электронной отчётности в налоговую

Хочу задать вопрос о том, как обстоят дела с этим на сегодняшний день.
На доу уже есть несколько подобных тем:
1. dou.ua/forums/topic/3587
2. dou.ua/...​rukovodstvo-polzovatelya
3. dou.ua/forums/topic/12849
4. dou.ua/forums/topic/13424
Похоже, тема актуальная, но не хотелось поднимать мертвецов. К тому же на мысли о возможности подачи отчётности без раскрытия данных третьей стороне (Taxer, iFin, Приват и ещё более сомнительные сервисы) натолкнули такие проекты, как:
github.com/dstucrypt/agent
github.com/dstucrypt/dstukeys
github.com/dstucrypt/ukurwa4145
github.com/...​er/Cryptography-standards
и мамонт вроде sourceforge.net/projects/dstu4145-2002
Может, кто подскажет, есть ли болле юзабельные наработки, а если нет — возможно ли на данный момент уже накодить клиент за пару вечеров из подручных материалов (не считая создания самих ключей, естественно), вобщем хотелось бы как-то резюмировать алгоритм создания и отправки отчётности. А в идеале — забыть о такой необходимости вообще :)

UPD начинать, я так думаю, нужно отсюда acskidd.gov.ua/certificates-search.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Если интересуетесь этой темой, могу еще поделиться ссылкой на FTP налоговой, куда выкладывают описание формата и структуры бланков отчетности (только сама налоговая) — bit.ly/2GWKTBc

а зачем ваши данные тому же таксеру? или это пароноя. Просто можно работать, а можно самому писать все сервисы.

А можно и не самому. Будет желание, можете поучаствовать.

Ну так его поддерживать надо. На это надо тратить ресурсы. Имхо, это гон. Уже ж есть работающий софт.

github.com/GorulkoAV/EUSignDFS — про подпись, шифрование и формирование пакета (матрешки) в понимании ДФС, в реадмишках расписывал ссылки на нормативку (чуток сумбурная она у них, но если есть что раскурочивать от обмена через МЕДок, то сообразить не сложно). Конечно, если исходный отчет отчет в XML уже рисует/формирует какая-то приблуда или свое ПО. Раскрывает ответные пакеты от ДФС на ура, пробить тесты на подпись и сдачу отчетности в ДФС не удалось, сказали — спасибо и на этом все заглохло. Возят нарочными счета в ДФС.

а вот за это спасибо!

Спасибо разработчикам библиотеки, которые на сайте все еще держат iit.com.ua/...​files/EUSignMSWindows.rar, убрав только ссылки со страниц.
Спасибо им и за описания интерфейса библиотеки на их сайте в разделе скачиваний.
Ну и за вот это дело уже ДФС — sfs.gov.ua/...​vitnist/programniy-modul из которого легко получить исходный код на Java, инструментов уйма.
Имея код и пакеты от МЕДка для извращений, намного легче понять и осмыслить текст о формате транспортного файла — km.sfs.gov.ua/...​vani-dokumenti/64934.html, в той части, когда несколько файлов в одном пакете.
Программу писал так, что этапы подписи и шифрования (а это разные лица, не на одном компе и не на одном этаже, каждый со своим ключом) и сбора матрешки в пакет разделил на логические шаги подписи файлов на сетевом диске. По итогу, последний файл — просто по почте отправить на адрес приема отчетности ДФС, Но кажись запутался в сертификатах, ПО выбирает по умолчанию сертификат другой дырки на ДФС, через API вебовского кабинета.

Ну и вот такое прочитать zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3792-12, когда с сайта ДФС скачаете www.acskidd.gov.ua/korustyvach_csk, чтоб написать дергалку ее функций для получения пакета с подписанным и зашифрованным отчетом на ящик их приема в ДФС. Можно софт и не писать, просто с помощью этого ПО подписывать и шифровать файлы этапов и добавлять текстовые заголовки в начало файлов (можно даже батники написать для каждого этапа). Проделав один раз это руками, поймете насколько это доступные элементарные действия.

Стаття 24. Вільне копіювання, модифікація і декомпіляція
комп’ютерних програм

1. Особа, яка правомірно володіє правомірно виготовленим
примірником комп’ютерної програми, має право без згоди автора або
іншої особи, яка має авторське право на цю програму: ( Абзац
перший частини першої статті 24 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 850-IV ( 850-15 ) від 22.05.2003 )

1) внести до комп’ютерної програми зміни (модифікації) з
метою забезпечення її функціонування на технічних засобах особи,
яка використовує ці програми, і вчинення дій, пов’язаних з
функціонуванням комп’ютерної програми відповідно до її
призначення, зокрема запис і збереження в пам’яті комп’ютера, а
також виправлення явних помилок, якщо інше не передбачено угодою з
автором чи іншою особою, яка має авторське право;

2) виготовити одну копію комп’ютерної програми за умови, що
ця копія призначена тільки для архівних цілей або для заміни
правомірно придбаного примірника у випадках, якщо оригінал
комп’ютерної програми буде втраченим, знищеним або стане
непридатним для використання. При цьому копія комп’ютерної
програми не може бути використана для інших цілей, ніж зазначено у
цьому пункті та пункті 1 цієї частини, і має бути знищена у разі,
якщо володіння примірником цієї комп’ютерної програми перестає
бути правомірним;

3) декомпілювати комп’ютерну програму (перетворити її з
об’єктного коду у вихідний текст) з метою одержання інформації,
необхідної для досягнення її взаємодії із незалежно розробленою
комп’ютерною програмою, за дотримання таких умов:

а) інформація, необхідна для досягнення здатності до
взаємодії, раніше не була доступною цій особі з інших джерел;

б) зазначені дії здійснюються тільки щодо тих частин
комп’ютерної програми, які необхідні для досягнення здатності до
взаємодії;

в) інформація, одержана в результаті декомпіляції, може
використовуватися лише для досягнення здатності до її взаємодії з
іншими програмами, але не може передаватися іншим особам, крім
випадків, якщо це необхідно для досягнення здатності до взаємодії
з іншими програмами, а також не може використовуватися для
розроблення комп’ютерної програми, схожої на декомпільовану
комп’ютерну програму, або для вчинення будь-якої іншої дії, що
порушує авторське право;

4) спостерігати, вивчати, досліджувати функціонування
комп’ютерної програми з метою визначення ідей і принципів, що
лежать в її основі, за умови, що це робиться в процесі виконання
будь-якої дії із завантаження, показу, функціонування, передачі чи
запису в пам’ять (збереження) комп’ютерної програми.

2. Застосування положень цієї статті не повинно завдавати
шкоди використанню комп’ютерної програми і не повинно обмежувати
законні інтереси автора та (або) іншої особи, яка має авторське
право на комп’ютерну програму.

Резюмирую советы патриотического цвета нации: надо платить сколько скажут за то, что предлагают, не проявлять инициативы, или творческого инженерного подхода, смириться, потерпеть, ещё потерпеть, а там уже и сплав по Днепру недалеко, так зачем дёргаться-то? :)

Може повторюсь але варіантів маса, Тих що ставиться безпосередньо на ПК:
1. FreeZvit безкоштовне створення звітів + Соната безкоштовна відправка (умовно безкоштовно там є обмеження по звітності)
opz.org.ua/...​iles&op=view_file&lid=214
sonata.biz.ua/download
2. Ліцензійна Соната ціни тут sonata.biz.ua/download
3. Ліцензійний Медок ціни тут medoc.ua/uk/page/buy-medoc
4. Ну і Кабінет платника від ДФС cabinet.sfs.gov.ua але він поки бета і часто глючить

Тема про те, що не глючить, і до чого є сорці. Це не форум бухгалтерів начебто (але останнім часом є деякі сумніви), що легко та невимушено запускають щось накшталт того ж «Пєтя»: потенційна малварь не цікавить. Дуже дивно не мати можливості відсилати налогові декларації власній державі без залучання третіх сторін, як безальтернативного факту. Як користувач та громадянин я не бажаю знати особливості внутрішнього устрою бюрократії у країні — нехай цією смертною нудьгою займаються бухгалтери, юристи, економісти, політики, завхози, хто завгодно, кому з якоїсь дивної причини це може бути цікаво. А як в інженера, в мене є бажання вирішити це питання один єдиний раз, та забути про нього.

Ніби дав дієві поради, з власного досвіду.... Ще раз: держава надає БЕЗКОШТОВНИЙ софт для подання ел.звітності, але він: часто глючить, кривий, незручний (називайте як завгодно).
sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist
Тому нічого «дивного» не бачу у тому, що з’явились «треті сторони» які дають інструменти для подачі ел.звітності, які значно кращі/зручніші/інтуїтивніші/захищеніші і хочуть на цьому заробити, а чим користуватись вже вибір кожного.
Просто сісти і за кілька вечорів «накодити» не розібравшись у «бюрократії країни» не вийде, бо модуль криптозахисту належить державній установі, і виключно вона надає право третім особам право використовувати його у своїх програмних продуктах, звісно не безкоштовно. Отримати сертифікацію ще той квест (як показує досвід софту для подання «Е-декларацій»), а якщо її не пройти, то навіть якщо Вашу звітність прийме ДФС, то потім у них будуть законі підстави визнати таку звітність недійсною....
Більш детально про КСЗІ читаємо тут....
www.dsszzi.gov.ua/...​ish/category?cat_id=39136

Насправді дякую за дуже практичні поради. Засмутив дещо сам підхід, але начебто починаю розуміти його обгрунтованність: сертифікацію державою можна зрозуміти. Але це на етапі генерації ключей, чи не так (виправте будь-ласка, якщо помиляюсь), а сам алгоритм шифрування відомий (у топіку навів деякі конкретні приклади реаліцації, проте може є й кращі), тож при наявності ключа чи не повинна бути можливість самостійно все закодувати-підписати цим ключем? Залишається лише трохи автоматизувати підпис та відправку (якусь верифікацію?) декларації.

Практично Ви можете взяти готову крипто-бібліотеку з будь-якої програми, і написати щось своє, але зробивши це Ви будете порушувати законодавство (наприклад про інтелектуальні права), почитайте більш детально що таке КСЗІ, адже це не тільки ключ і сертифікати підпису...
В додаток до цього майже щороку змінюються форми подання звітності, в тому числі і для ФОП, зараз бухгалтери закидають камінням, адже для них візуально форма майже не змінна, змінюються XML-форми, де додають чи забирають чи перейменовують певні поля, і звіт уже не прийметься, тому знову ж не вийде написати раз і забути як страшний сон, то все треба буде періодично підтримувати, знову ж тратити свій час, а для чого? Ліцензії відповідного ПЗ для ФОПів 200-300 грн на рік, якщо Ви клієнт ПриватБанку для бізнесу — то безкоштовно... Тож зважте чи варто воно того...

наприклад про інтелектуальні права

Не буду, у тім-то й річ, що то є адекватні, відкриті для спільноти та правомірного використання компоненти, тобто саме такі, якими й повинні бути державні інформаційні технології здорової людини.

Якщо я вірно зрозумів, то Вам потрібно щось таке zvitok.ukrbb.net, знову ж велосипед вже винайшли, нащо робити самому?

Де ісходні коди? Як це працює на Mac OS та Linux? Як я може зробити власний патч за такої потреби? Це «рішення» — щось із заскорузлого минулого.

Зв’язуйтесь з розробником, може допоможе...

Дуже дивно не мати можливості відсилати налогові декларації власній державі без залучання третіх сторін, як безальтернативного факту

вже обговорювалося багато разів...
1) є безкоштовний варіант, який надає податкова, однак там наче навмисне зробили все так, що користуватися нема бажання
2) є платний медок/сота, власники якого наче афілійовані з податковою, в основному все працює ок, ну правда буває Пєтя ))
2а, 2б і т.д. ) інші платні рішення

Ось вам, панове, чи не здається дивним таке полеження речей, чи то це тільки я дивуюсь абсурдності того, що повинен комусь там платити за можливість відправити шифрований звіт? Середньовіччя ж!

Ті 200 грн. на рік (чи скільки там, навіть толком не зауважив коли платив) не варті здіймання галасу, як на мене. А навіть якщо і здається, то що саме ви пропонуєте? Швидше за все, +1 програмне рішення, котре буде певний час безкоштовним, однак після досягнення N користувачів стане обов’язково платним, зважаючи на затрати годино-людей на створення...

не варті здіймання галасу

А ще не варті уваги гроші, що заплатив, щоб отримати ключа, та не мати справ з сервісом у налогової, заплатив, щоб вести бізнес, та ніхто не нагрів, заплатив, щоб не було небажаних перевірок, заплатив даїшнику, щоб не було проблем — така логіка? Річ не у здатності платити, а у можливості цього НЕ робити.

Коні і люди змішалися, бо хабар і платна програма — різні речі (якщо цікаво, то особисто я хабарі не даю). Робіть свій варіант електронної звітності, успіхів.

Якось сам вирішу, що мені робити, але вам також вдачі з ігноруванням прозорості держпослуг. З таким настроєм у цій країні вона не завадить, всім нам.

У вас якийсь юнацький максималізм, хоча мабуть це нормально. Однак шукати протистояння на доу не варто. Тим більше на тематику звітності, котра потрібна раз на квартал, котру 99% програмістів віддають на аутсорс і про котру більшості з нас хочеться менше думати. Я мав на увазі, що якщо ви взялися за створення власної системи подачі звітності, то бажаю в цьому успіхів. А вирішувати вам, звісно.

юнацький

Це навряд. Хіба що інфантильний, нехай старе фото не вводить в оману :)
Так, насправді, це лише моя точка зору, перепрошую, якщо перетнув межу, виказуючи праведне обурення: мені потрібно бути чемнішим. Мабуть, це дійсно не дуже цікаво для всіх, проте я досі здивований відсутністю будь-якої ініціативи спільноти. Хоча те, що такі проекти взагалі є (наведені у прикладах) — вже щось...

стане обов’язково платним

хостінг може і повинен бути платним, але клієнт — компілюєш із сорців пакетним менеджером на свій смак (чи просто ставиш щось на скриптовій мові) — це й все. Це доу взагалі, чи яслі?

Средневековье, это когда к тебе приходят и просто забирают, столько сколько феодал считает нужным.

Ну самый ленивый вариант — это Медок (для параноиков его можно держать в виртуалке). Недорого и без головняка.

+ знайти нормального бухгалтера, котрий(-а) зможе в разі потреби щось підказати

сорі, медок ні до чого. в них є версія «лайт», називається сота і запускається в браузері. а медок — це більш наворочена версія для великих підприємств.

По деньгам то же самое, но я как бы предпочитаю чтобы архив моих документов хранился локально.

сходите в военкомат, там всё объяснят

Сходите в налоговую, там всё объяснят

В налоговой могут и не объяснить.
Мне письменную консультацию по 1 дф уже месяц ответить не могут

третьей стороне ваши данные нафиг не нужны — таких как вы там тысячи. И чем не устраивает OPZ.

без раскрытия данных третьей стороне (Taxer, iFin, Приват и ещё более сомнительные сервисы)

Т.е. вести финансы в Привате — ок, а подавать отчетность через них же — не ок?

Вам никто не запрещает.

официальный личный кабинет cabinet.sfs.gov.ua , там можно и отчёты слать, я так годовой ЕСВ отправил, правда с мелкими багами (например, не могу поставить ключ печати)

щоб поставити підпис печатки, має бути встановление прапорець в чекбоксі в налаштуваннях профілю

я знаю, але тиждень тому він ще не ставився :)
Зараз же я не можу зайти в розділ, щоб створити звіт :)

о, а ви кажете мінорні баги) там якраз в розділі подачі і перегляді звітності їх достатньо)

ну да, багов в принципе хватает, как и во всём нашем государственном :)

щоб поставити підпис печатки, має бути встановление прапорець в чекбоксі в налаштуваннях профілю

Підписатись на коментарі