Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Вакансії і робота ’за знайомством’ в ІТ

Маю питання по працевлаштуванню: чи потрібні ІТ компаніям спеціалісти, які не займаються основною діяльністю компанії (бухгалтери, юристи, маркетологи... і т.д.) жодних таких вакансій ніколи не бачила і тут на сайті їх немає. Знайомі, бухгалтери, кажуть, що отримали роботу в іт компаніях виключно по знайомству. А не ’по знайомству’ таке можливо? Має хтось позитивний досвід?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А какая разница, в айти ты работаешь или не в айти, если ты не айтишник? Ну это, конечно, если не искать себе потенциального мужа-айтишника.

А в чем интерес именно к сфере IT? Думаете у бухгалтеров у них айтишные зарплаты?

а разве не очевидна разница между работой бухгалтера в айти и работой бухгалтера на заводе?

а разве не очевидна разница между работой бухгалтера в айти и работой бухгалтера на заводе?

На заводе народ куда более улыбчивый, и иногда заносит ништяки, чтобы порешать\аванс выдать ?

В отличии от айти где зажравшыеся 23-х летние синьйоры смотрят на всех остальных как на овно, и думают что им все должны только потому что вайтишники ?

А причем тут сеньоры? Менеджмент в целом более адекватен, офисы почище и получше, ФОПов вести проще, чем какого-нибудь поставщика из Мухосранска с вечно пропадающими накладными.

Менеджмент более адекватный? Тот самый из синьёров выросший? А как такое может быть?

Это когда это сыроеды допускались к административным должностям?
Я не погонщиков имею в виду.

На заводе бухгалтерия — это целый отдел. Каждый выполняет свою функцию, есть начальник, есть коллеги, с которыми можно посоветоваться. Это плохо или хорошо?

Кому-то хорошо, кому-то плохо, это от человека зависит, в айти бухгалтерия тоже отделом бывает с кучей сотрудников, кстати

Ну тогда в чем разница?

Там чуть выше ответ от Евгения

В каких-то частных случаях может и да, в целом — не всегда так.

Часто компании не имеют собственных бухгалтеров или юристов. Они нанимают компании которые занимаются их юридическими делами и ведут бухгалтерию.

А что касательно по знакомству... Я думаю бывает, но это скорее исключение из правил.

Я бы тебе посоветовал другое: вести фопы. Для программиста это куча возни и рутины, но для бухгалтера ещё и имеющего знакомых в налоговой можно получая за работу штуку в месяц тратить на одного фопа час. Тридцать фопов — тридцать штуцеров и не надо ходить в офис

куча возни и рутины

3 часа в год это куча возни? Бгггг)))

Айтишникам лень даже это, поэтому и отдают галерам ключи от интернет банка, сертификаты подачи отчетности и книгу доходов

раньше все было несколько печальней)

ну ок, раньше было максимум 15 часов в год))

народ, у которого долги, или фамилия поменялась, или декларация просрочена, или инвойс не занес

разгильдяйство это уже другой вид спорта))

є у великих компанiях i юридичний вiддiл, i маркетинговий, i штат бухгалтерiв. не зовсiм вiрно казати, що роботу вони знаходять по знайомству, в тому смислi, який зазвичай ми вкладаємо в цi слова.
просто коли вiдкривають подiбну вакансiю, спочатку можуть опитувати спiвробiтникiв — чи не знає хтось гарних бухгалтерiв, юристiв. якщо нiхто не рекомендує , шукають через сайти з працевлаштування (robota.ua, work.ua). але й тi, хто приходить по знайомству, проходить всi спiвбесiди на загальних умовах

Не надо идти в банк. Никакой. Крайне..... Крайне не рекомендую. Никому. В ближайшие 5 лет. Страховые/аудиторские — только с международным опытом. Например KPMG или смежные. Но имейте ввиду: что там совершенно другая работа и самое главное, окружение и отношение.

Например KPMG или смежные.

В свое время таких глупостей насоветовали, что просто ой... Ну во всяком случае по словам нашего тогдашнего начальства.

Ну в таком случае, я бы тогда просто поставил «жирную» точку после слова «лет» в своем предыдущем посте.

юрист может быть нужен там, но не здесь.

Юрист может быть нужен когда в офис нагрянет очередные маски шоу :-)

Дело в том, что хороший бухгалтер — на вес золота. И он обычно является хранителем «секретов Полишинеля»... Всякие секреты и секретики вайти-комапний, ну, вы меня понимаете — черная касса, зарплаты в конвертах. Так что этих сотрудников не обижают, это не расходный материал в виде вайтишников. А маркетологв в стране нормальных очень мало, поверьте, все ведь хотят писать код, войти в айти, и уж если копания нашла кого-то, то их тоже стараются не «обижать».

Яка ж дічь тут написана. Яка блін чорна каса і зарплати в конвертах?

А что, думаешь все в белую работают?))

Большинство компаний на внутреннем рынке так и работают.

Смотря какой. Тот, который умеет налоги минимизировать и обнал прятать, разумеется штучный товар и не с улицы.
А девочки, которые ведут СПД — там ничего сложного, но и работать можно годами без дедлайнов и рисков, там вакансии открываются только после удвоения штата или особо удачных выходов замуж.

Ну слышал я, что в одну из контор, где я работал попасть на собеседование на не связанные с продакшеном вакансии практически невозможно, и туда действительно приводили знакомых. Но с другой стороны ниже правильно сказали — вакансий таки вообще в общей массе не много, текучка на них, опять же не считая рекрутеров — не большая. По сути часто речь идёт о единичных вакансиях.

Недавно в линкедыне постучалась какая-то девочка из ноу-нейм айти конторы. Я посмотрел для интереса кто вообще они такие. Контора на человек 10, два сооснователя с парой лет работы у каждого, и пара джунов и вайтишников в сотрудниках, и в штате 2 девочки на не продакшен позициях аж 2 девочки — ейчар и маркетолог. Можно сказать прям семейный бизнес :)

Вакансии есть, но чаще используют для поиска такого персонала соцсети, work.ua / rabota.ua .

Я думаю на фоне найма сотен программистов такие вакансии просто не видны. Тем более текучка там низкая, из админперсонала только рекрутеры меняются часто.

Если должность не требует высокой квалификации (бухгалтер, оператор ПК, секретарь) и при этом зарплата выше минималки, то туда почти наверняка берут только по блату.
Выход из ситуации? Ну, либо заводить крепкие знакомства, либо овладевать специальностью, и выполнять такую работу, которая неподвластна блатной девочке или мальчику.

Бухгалтер — должность низкой квалификации? Серьезно?

чи потрібні ІТ компаніям спеціалісти,які не займаються основною діяльністю компанії (бухгалтери, юристи, маркетологи... і т.д.)

Ось, наприклад, 197 вакансій для маркетологів:
jobs.dou.ua/...​ncies/?category=Маркетинг

Бухгалтерів теж шукають, хоча це й не профільний сайт:
jobs.dou.ua/...​/youscan/vacancies/58131
jobs.dou.ua/...​s/bineks/vacancies/15701

Я шукаю вакансію юриста, але чомусь таких вакансій в іт компаніях не бачила на жодних сайтах, на work.ua / rabota ua, чи тут теж... тож, дякую за коменти,якшо потрібен юрист з 8-річним досвідом роботи,знаннями німецької+англійської мов, вмінням зберігати комерційні таємниці-маю одного кандидата на приміті..;)))

Вакансии просто не всегда Открыто публикуют на work /rabota),а ищут так.База кандидатов там достаточно хорошая, можно выбрать)

Укажите в резюме , что рассматриваете ИТ-сферу,как потенциальных работодателей) и успехов Вам)

Спробуйте пошукати ретельніше і уважніше, мені щойно вдалось таке знайти:
www.work.ua/jobs/3075175
www.work.ua/jobs/3017221
rabota.ua/...​any4102311/vacancy7085696
rabota.ua/...​any3196540/vacancy7114552

Сорі, я не уточнила,що шукаю у Львові.. можливості переїзду зараз не маю. Дякую за допомогу!)

Якщо в пошуку ввести Юрист і вказати місто Львів, то виведеться всього 11 вакансій, з яких нескладно знайти більш-менш підходящу:
www.work.ua/jobs-lviv-юрист

Та в тому то й справа,що не всі підходять, а якщо вибір тільки з одної компанії-можливості суттєво звужуються)

Шукала,у Львові немає. Тому власне і виникло в мене питання про вакансії по знайомствах... це до прикладу,як в органах влади-судах,прокуратурах і т.д.-ніби люди якісь там і працюють,а вакансій жодних нема. Складається враження,що працівнмки там працюють довічно і посада переається в спадок;)

Ясно.Знакомый недавно искал работу CFO (чз Линкедин нашел:добавил рекрутеров там,те расширили по своим каналам) Поиск работы до оффера занял 2.5мес.Локация-Киев,правда.

це до прикладу,як в органах влади-судах,прокуратурах і т.д.-ніби люди якісь там і працюють,а вакансій жодних нема.

Так які можуть бути вакансії для фахівця, який не вміє гуглом користуватися ? :)
ген. прокуратура
www.gp.gov.ua/ua/dskon.html
прокуратура Львова
lviv.gp.gov.ua/...​ications&_t=cat&id=116512

Серйозно? А ви спробуйте працевлаштуватися в прокуратуру,розкажите що з того вийшло!😆😆😆

Гугл вам в допомогу, не в образу вам сказано!😂

як в анекдоті: ну ти хоч лотерейний білет купи хоч документи на конкурс подайте :)

Якщо вам цікаво, конкурс пройти не проблема, проблема отримання посади. Реальне отримання посади, а не подача документів,участь у конкурсі чи набрання високих балів. Конкурс це ’опіум для народу’ - якщо словами класика.
я не говорю про речі,яких не знаю. Тому й цікавлюся от в людей з інших сфер діяльності,як воно в них.)

А це тому, що мало в яких ИТ компаніях взагалі є штатний юрист. В жодній з компаній де я працював — не було. Як правило компанії при потребі звертаються за зовнішніми консультаціями. Плюс у Львові далеко не кожна компанія представленна на ринку має свій центральний офіс.

З плюсів слід зазначити що все таки юрист то не офіс-менеджер а все ж таки носій певних спеціальних знань і його є сенс таки обирати за професійними ознаками а не за знайомством.

Погоджуюся: чомусь багато хто думає,що до юриста можна звертатимя тільки в крайніх випадках,коли арештовують рахунки чи виселяють з приміщення.. на жаль,гугл не дає оперативних і дієвих відповідей на всі випадки життя

А як Ви собі бачите роботу юриста в ИТ-компанії? Воно ж якось так і є насправді. Є якась потреба в юристі при її заснованні, при створенні з нуля і зміні бізнеспроцессів, і є потреба в юристі в усяких незрозумілиих ситуаціях, які доречі трапляються не так часто. І то і інше покривається разовими зверненнями за консультацією а для чого потрібен юрист в штаті компанії?

В компаніях з невеликою кількістю працівників,клієнтів,розміром доходів і т.д — ви праві- юрист не потрібен. Але якщо йде мова про великі компанії- тільки самі працівникт компанії створять поле для діяльності юриста.не говорячи вже про клієнтів, супровід бізнес-процесів, взаємодію з органами влади і т.д.

Але якщо йде мова про великі компанії- тільки самі працівникт компанії створять поле для діяльності юриста

Не зовсім зрозуміло чому вони не створюють її в маленьких компаніях, але створять у великих. Як правило великі та середні компанії будують достить таки масштабовану схему взаємодії з працівниками. До того ж не зрозуміло що взагалі у вашому розумінні велика компанія.

супровід бізнес-процесів

ото от що означає і для чого потрібно? Які такі бізнес-процесси ви можете супроводжувати в ИТ компаніії? Аренду офісу? Оплату комунальних?

взаємодію з органами влади

А їм взагалі потрібна така взаємодія? Взагалі зазвичай такою взаємодією займаються всякі там СОО.

Доречі, у Львові є щось, що називається ИТ-кластером, от там якраз таки можливо і можливість мати і в штаті юриста, для такої взаємодії.

Можливо в крупних компаніях і є в штаті юристи які працюють на фул-тайм. У Львові то можуть бути Софтсерв і Елекс. У кожній з них може бути по декілька юристів на тисячі працівників, у Софтсерва точно мав би бути. Ото і всесь ринок ИТ-юристів Львова.

Є ще купа людей, яка займається «подай-принеси» роботою як то наприклад супроводженням ПП. Але їх чи то бухгалтерами чи то юристами називати — то трохи перебільшення.

За 12 років роботи У Львові і 5 компаній в яких я працював, я в штаті юриста ще не бачив... можливо на найбільшій наразі в Україні компанії вони були, але лише в центральному офісі в Києві і наврядше більше ніж 1 юрист на пару тисяч інших працівників.

Відповідаю по порядку:
1. В компаніях назвемо їх ’сімейного типу’ ( 10 чол плюс- мінус 3 особи) з працівниками як правило домовляються. Про все: відпустку,оплату,додаткові гарантії і т.д. з власного досвіду можу сказати,що навіть коли працює близько 30 чол.-вже виникають питання з працівниками,які на 100% не вдається вирішити лише шляхом компромісу. Чи ви думаєте,що спори можуть бути тільки зовнішні?
2. Для початку назву оподаткування. комуналтні платежі, оренда і т.д , як бонус;)
3. Не чула,щоб соо спілкувався з податковою,ходив в суд, до реєстратора і т.д. але можливо у вас свій досвід.
Знову ж таки з власного досвіду: в компаніях 400 чол + жодне питання не вирішується без правового аналізу юриста.
Питання ’малих’ і ’великих’ компаній залишаю без відповіді. Це визначено законодавством,тому якщо буде потрібна консультація юриста-звертайтеся,буду рада допомогти;)

Питання ’малих’ і ’великих’ компаній залишаю без відповіді. Це визначено законодавством

Це я в тому плані, що наші уявлення про малі велики і середні суттєво відрізняються від того, що там прописанно в законодавстві. Для нас компанія в 50 людей це як правило все ще маленька і «сімейна» компанія.

коли працює близько 30 чол.-вже виникають питання з працівниками,які на 100% не вдається вирішити лише шляхом компромісу. Чи ви думаєте,що спори можуть бути тільки зовнішні?

О.. не дай боже в компанії в 30 чоловік мати з працівниками такі конфлікти до яких треба залучати юристів, і не дай боже про відпустки домовлятись використовуючи їх. Так, більшість проблем виріруються таки шляхом переговорів і для того юрист не потрібен, за виключенням зовсім вже виродженних випадків. Так відбувається і в компаніях на 30 і на 300 і на 3000 чоловік. Це в першу чергу робота лінійного менеджемнта.

оподаткування

Робиться 1 раз, коректується по мірі зміни законодавства. То по суті є одна з найпотрібніших в організаційному плані речей, але тим займаються, як правило, в фінансовому відділі. Які і звідки вони залучають компетенції — окреме питання.

Не чула,щоб соо спілкувався з податковою,

Я не чув а навіть бачив. Навіть двох СОО одночасно. І ще вони Тімліда до того спілкування залучали :).

Знову ж таки з власного досвіду: в компаніях 400 чол + жодне питання не вирішується без правового аналізу юриста.

Мій власний досвід — в компаніях де я працював на 700 чловік і на 500 в штаті нема юриста взагалі. Ні, звістно якимись юридичними сервісами ті компанії користувались, але штатного юриста не мали.

Ви знаєте, а я можливо і помилився, в одній з компаній, на яку я працював таки міг бут в штаті юрист. Компанія при тому була невеликоую — тоді близько 200 чоловік, і відрізнялась тим, що не мала «батьківської» компанії в юриздикції замовника. Так, вони ще згадували що таки бодались з якогось там приводу з податковою.

Кто-то в Украине должен разбираться с налетами маски шоу и прочими интересными моментами тоже

Користуватись час від часу послугами юриста і тримати його в штаті — це таки різні речі.

подписывается договор юридической поддержки, и по звонку юрист прилетает....

Кстати, да. Вполне может быть 1 юрист в ЦО. Командировочный, скажем так.Тоже такое встречала)

Лилия, если поиск работы для вас еще актуален и у вас есть опыт работы в сфере корпоративного и международного права, напишите мне в личку или в скайп.
Мы как раз ищем юриста в наш львовский офис.

Підписатись на коментарі