×

Обсуждения корпоративного телекома

Ребята, выношу на обсуждение работу компаний провайдеров, которые работаю в корпоративном сегменте. Кто с какой работает и какие отзывы, с какими лучше не работать?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

З того що я спостерігаю, в будь-якого провайдера трапляються збої, в кращих це стається лише трохи рідше. Epic fail компанії — використовувати лише одного провайдера. Наступний epic fail компанії — підключити декілька провайдерів, однак не налаштувати на маршрутизаторі автоматичне перемикання між каналами, а залишити це на ручне керування місцевим адміном.

а ще можна забути зробити моніторинг резервного каналу, щоб в самий відповідальний момент виявилося, що резервний канал давно не працює; не мати адміна взагалі (налаштували — і добре, що там може поламатися)

навеяло
два крестьянина
— если бы я был царем — каждый день бы спал на свежем сене
— а если бы я был царем — я бы сало с ... салом ел (без хлеба)
P.S. в корпораптивном сегменте — multihomed AS, прямые подключения к Internet backbone и т.д.
а «один роутер с одним резервным каналом» — это SOHO

ти занадто хорошої думки про український корпоративний сегмент.

Розказую з живого прикладу. Міжнародна організація з сертифікатом від аудиту щодо інформаційної безпеки і всіма понтами. Розмовляю з мережевим адміном, питаю як все побудовано. Той розказує — ну воно все класно, тільки в цьому районі одна підстанція і якщо вона вирубається, то всі провайдери пропадають. Хоча на папері є резерв. Ок, є дизель-генератор, який може живити організацію хоч би й цілий день. Але! За вимогами пожежної безпеки цей генератор не може стояти заправлений. Тобто в разі виникнення блекауту черговий біжить заправляти генератор і тоді тільки працюємо. У цей час сидимо на упсах. І таких нюансів купа!
Тобто якщо хочете дійсно мати безперебійний зв’язок, повинен бути перемикач між провайдерами. В моєму випадку, так як без світла жоден провідний не працює (бо в проміжних роутерах нема упсів), в якості резервного в мене usb модем інтертелекому, який підключений до маршрутизатора mikrotik, котрий перемикає коли основний пропадає.

За вимогами пожежної безпеки цей генератор не може стояти заправлений

O.o
Це фігня якась.

Це інформація станом на 2009 рік, можливо щось змінилося. Певна річ, що в основному на це забивають.

Честно признать больше похоже на какие-то байки там у генератора заправки на сутки а то и больше работы об какой вообще «заправке генератора ручными средствами дежурного» вообще речь?

Возможно у них там что-то ручное киловатт на 5 тогда наверное да содержится оно в помещении надо полагать и в таком случае таки да держать его заправленным нельзя но внешний стационарный дизель-генератор даже на 50 кВт весит тонну «сухого» веса а в шумозащитном кожухе так и все полторы а бак у него на 400-800 литров сутки-двое как и чем такой заправить «вручную»?

На прошлой работе бачок был на 4 куба

Буде час і натхнення — підійдіть поговорити до відповідального за пожежну безпеку, якщо такий є. Якщо нема, то швидше за все, офіс орендований, тоді до відповідального за пожежну безпеку цього бізнес-центру, якщо в нього буде бажання розмовляти. Є не дуже зручні з точки зору програмістів пожежні правила, є ті хто забивають, а є хто часом навіть виконує.

Є не дуже зручні з точки зору програмістів пожежні правила, є ті хто забивають, а є хто часом навіть виконує.

Навряд чи в мене є час на то бо в мене є офіс.

Если нормальный провайдер у него должны стоять как минимум 2 источника резервного питания, а площадки должны работать с бесперебойниками :)

Це якщо провайдер і користувач в безпосередній близькості. А якщо ні, тоді на проміжних роутерах повинні бути упси. Я якось звертався до провайдера з пропозицією поставити упси там де їх зараз нема по дорозі. Відповідь була — це значно вплине на ціну послуги за місяць, навіть якщо ви готові на це підвищення, то інші користувачі за вашою адресою поки що не готові. Я знаю, як повинно бути, проте розказую реалії...

Что Вы имеете ввиду под промежуточным роутером? При корпоративном включении, площадки, с которых идут включения заупсованы, по крайней мере если это какой-нибудь БЦ или ОЦ..А площадки провайдеров для физиков, как правило нет, потому что если брать в разрезе одного физика, то он платит мало и если откажется от услуг, то много компания не потеряет, а вот если откажется какой то корпорейт, то это уже больнее..))

Визнаю, я не володію термінологією на належному рівні. З корпоративним включенням я стикався лише як користувач (працівник організації, котра користувалася корпоративним включенням), а також трохи спілкувався з тамтешнім мережевим адміном. При цьому спостерігав відсутність зв’язку попри те, що це було корпоративне включення.

На промежуточных площадках тупо нет дополнительного места под упсы, поскольку они орендованы. А непосредственное подключение оптикой без промежуточных узлов в Киеве стоит такие деньги, что не всякая корпорация согласна их платить. Связано с тем, что все площадки и каналы в собственности Укртелекома.

В собственности укртелекома канализация) и некоторые кабельные вводы в здания, а оптика в них и площадки, как правило, собственность провайдеров, если оптику тянут они, а не арендуют.

В этом случае (если необходима высокая отказоустойчивость) необходимо брать провайдера с 2-х разных площадок, соотвественно с автоматическим переключением.

А потом опять на Леонтовича сгорит щиток ввода, как в 2008м и все будет пофигу.

Підписатись на коментарі