3 дня OpenHack Kyiv для embedded розробника: є смисл?

Оссь що прилетіло на мило.

OpenHack Kyiv:

Приєднайтесь до нас на ці три дні, аби поспілкуватися з колегами зі спільноти роробників та дізнатися, як побудувати IoT рішення, збирати та аналізувати великі масиви даних у Cloud та багато іншого. Протягом OpenHack Ви:

Створите умовні моделі IoT пристроїв, надсилатимете дані в Azure IoT Hub, використовуватимете IoT Edge для керування та виконання завдань на пристроях.
Дізнайтеся, як працювати ефективно з величезним обсягом даних та отримувати статистику з даних Azure Time Series Insights і Azure Databric — платформи аналітики на базі Apache Spark.
Вирішуватимете складні структуровані завдання, що збагатить Вас навичками та досвідом, необхідними для створення, застосування та управління рішеннями IoT.
Поспілкуєтеся з іншими членами спільноти та професійними розробниками від стартапів і до великих компаній, а також з експертами Майкрософт.
Отримаєте відповіді на свої запитання від професіоналів з Майкрософт та експертів спільноти розробників.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Рекламная акция Мелкомягких — «покупайте наших слонов».
Кстати, ты на Root Linux пойдешь?

та не кличуть,
вот в мелкомяхких десь колись засвітився, от тепер запрошують.

Грошей даси — запросять :)

на халяву і Мєлколсофт сладкій

1) IoT рішення дешевше будувати на основі Cortex m0 m3 ядер, так як там багато дешевих проців. Якщо порівнювати по відношенню начинки до ціни — той же STM32 буде дешевше Ардуінки %) Ну та й у NXP є дуже енергоефективні рішення. TI якось не зайшов мені особисто, бо дорогий.

2) Не використовують того, бо зараз делитанти — рушій маркетингу та ваги іллюзорних цінностей для підняття довіри інвесторів. Вигідніше продвигать продукти як «простий Hello World на JavaScript’і / Python’і для школярів» ніж «Берем FreeRTOS та сішку 99».

3) Зазвичай люде намагаються нав’язувати свої архітектурні рішення та сервіси — щоб потім «стадо» йшло й писало свої Hello World’и під Azure / AWS тощо. Для Hello World’ів воно може й нічьо, але потім ціна обслуговування буде до 40% загального прибутку... бо формується індивідуально — ніякої прозорості, завше «подзвоніть нашим сейлс-чувакам та домовляйтесь індивідуально».

Якщо хочете IoT — навчіться паяти ручками якійсь STM32 / LPC1103 та зашивать туди FreeRTOS, а не «малинку за 15$ шоб світодіодом помигать, та температуру/вологість по мережі прокинуть».

1) до чого тут Кортекс та Ардуіно?
2) то це не використовує? хоча бачу використовують свої «хмари», але подрачують на Azur
3) пан з якого бункера виліз?
п.с.

Якщо хочете IoT — навчіться паяти ручками

OMG

1) Ціна
imrad.com.ua/ru/atmega8-16au
imrad.com.ua/ru/lpc1114fbd48-301-151
imrad.com.ua/ru/stm32f103vbt6
2) Зараз нема українських галерок де б брали FreeRTOS + Cortex-m0 / m3 для IoT.
3) З того де думають про конкурентоспроможність та довгострокові перспективи.

Ну якщо омг, то штопай, пане, «Hello World’и» та будь частиною стада.

Юрий, ну вообще флаймен достаточно опытный эмбеддер. Ваш эмм.. месседж не в тему.

Якщо досвідчений — то нехай будує та підтримує свої рішення.

ти тему топіка прочитав?

3 дня OpenHack Kyiv для embedded розробника: є смисл?

вопрос, чи є смисл пробовать асіліть #ВіндоувсАзуреБігДатаІоТКлауд
вакансії то проскакують із побажаннями знання ІоТ Азура,
дай халявний зертифікат можна подшить в рузюме (і заодно освіжить модними словами).

3) З того де думають про конкурентоспроможність та довгострокові перспективи.

ага саппортить своє вєлосіпєдно-костильне рєшєнія?!

2) Зараз нема українських галерок де б брали FreeRTOS + Cortex-m0 / m3 для IoT.

є внутрішній ринок де тобі насиплять десь так 10..20Кгрн і будь щасливим

1) Ціна

для чого мені ті мікрухи, якщо в мене є давно власний забутий лунапарк із шлюхами
github.com/...​ndroid-Home-IR-Automation
github.com/...​/BLE-NRF51822-LBS-ANDROID

Ok, забув де ми живем, які тут у людей цілі та цінності.

той же STM32 буде дешевше Ардуінки

STM32F407 + ETH PHY ніфіга не дешевше з Атмегою + ETH PHY, або raspberry zero W
хоча можна взяти STM32F103 і «пісяти кипятком» :)

«Берем FreeRTOS та сішку 99»

нє, маркєтінговий хід FreeRTOS + С++11 з ексепшенами і повною стандартною бібліотекою

«стадо» йшло й писало свої Hello World’и під Azure / AWS тощо

а що, dedicated server буде ліпше?
як на мене, на AWS можна рік тримати безплатно інстанс віртуалки, дешево і сердито

Якщо хочете IoT — навчіться паяти ручками якійсь STM32 / LPC1103 та зашивать туди FreeRTOS, а не «малинку за 15$ шоб світодіодом помигать, та температуру/вологість по мережі прокинуть».

по ціні написав вище: для «погратися» (або PоC): STM32 / LPC1103 виходить дорожче RPI0W

FreeRTOS (поза)вчорашній день, зараз POSIX сумісні RTOS в тренді: Nuttx, RIOT

imrad.com.ua/ru/stm32f103r8t6 112 грн
imrad.com.ua/ru/stm32f105rct6 140 грн

STM32F407 це Cortex-m4 ядро, його не те що некоректно порівнювати з ATMEGA, то як дизельним двигуном човна дерева рубать...

С++11 з ексепшенами і повною стандартною бібліотекою

Кому шо... а паяльник в руках треба вміть тримать.
Можна й на rust’і, тулчейн є — було б бажання.

як на мене, на AWS можна рік тримати безплатно інстанс віртуалки, дешево і сердито

Є моменти з ECS / Fargate та бреднями з лямбдами... там цінова політика не така вже й прозора.
Є ще AWS GreenGrass та пару підходів з IoT’ом та відповідним стрімінгом по MQTT / вебсокетам... багато заморочок, й невідомо скільки на яких маштабах то буде коштувати.

«Віртуалки» вже давно ніхто для такого не тримає.

по ціні написав вище: для «погратися» (або PоC): STM32 / LPC1103 виходить дорожче RPI0W

Якщо паяльник тримать — одна платка обходиться в 350-400грн потолок.

Nuttx, RIOT

Overkill для більшості задач, марнування бюджету та обчислювальних ресурсів... в малих маштабах до 10К пристроїв може й нічього, але потім буде сильно бити по карману, обернена сумісність й довгострокова підтримка може стати пеклом.

так тоді і FreeRTOS оверкіл, який в мене на Атмезі32 з"їв 80% ROM

FreeRTOS + LwIP vs. Nuttx + uIP,
я б не сказав, що перше буде ліпше,якісніше, економніше чим друге.

вартість включає не тільки розробку, а й відладку, тестування і т.д.
тому, чи не простіше написати POSIX код і відладити під POSIX хостом, та портувати на POSIX RTOS?

P.S.
Юра, паяльник я навчився тримати коли тебе ще в планах не було,
а програми писати коли ти до дитячого садочку почав ходити

так тоді і FreeRTOS оверкіл,

Її можна дуже сильно порізать під Cortex m0 ядра

FreeRTOS + LwIP

Залізо дешевше, розробників під FreeRTOS на ринку більше, цикл відладки майже той самий.
Якщо дуже хочеться спростити цикл відладки — можна використати той же golang під embd або gobot та написати відповідні тести з моками.

чи не простіше написати POSIX код і відладити під POSIX хостом,

Є вади й обмеження оберненої сумісності — не все що буде працювати під Posix x86 буде так само працювати під Posix ARMv7.

Юра, паяльник я навчився тримати коли тебе ще в планах не було,

Тоді думаю можна було б спаять нормальну платку з дешевим stm32 контроллером... а не куплять STM32 Discovery й казать що «воно дорожче атмеги».

Підписатись на коментарі