Join Yalantis and get a $1000 sign-in bonus! React.js, React Native, Python, Java, DevOps, BА. Apply now!
×Закрыть

Як стати про верстальщиком HTML/CSS

Привіт, хочу верстати на основі Bootstrap 4 (базово знаю 3ій), але не розбираюсь добре в css.

Підскажіть які технології зараз актуальні для верстання, чи є якась хороша література?

Дякую
P.S. Якщо раптом ви верстальщик зі Львова і відкриті для підзаробітку в стартап проекті, тоді плз в лічку skype: roman_buchyn

P.S.2: рекомендувати не вчити, не варто, я не за цим прийшов)

P.S.3 я не прийшов сюди перекваліфіковуватись. Просто цікаво здобути такий досвід :) І хватить вимахуватись розумними коментарями якщо немає по суті що сказати))

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn

Похожие топики

Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

бутстрап для лохів. Недонабір ксс стилів, які спотикаються об любу кастомну задумку в дизайні. Нормальному фронту цього не треба. По темі достатньо прочитати книжку pikabu.ru/...​d_makfarland_2016_4179657
Це все одно що починати вчити джейквері без знання натівного джаваскріпта(в принципі для сучасних вайтішників поширена практика)

Дякую, почитаю. Ну Бутстреп для мене хороший, бо не дуже шарю в стилях, це легкий старт і впевненість що на різних моніторах буде виглядати нормально, але давно хочеться розібратись краще з версткою, що якщо треба щось підправити, то спромігся :)

бутстрап для лохів. Недонабір ксс стилів, які спотикаються об любу кастомну задумку в дизайні. Нормальному фронту цього не треба.

Это верстальщику не надо. Для нормального фронта бутстрап (или другой css-framework, их больше чем два в природе) является отличным инструментом, экономящим время для написания собственно логики приложения. Другой вопрос что фронт должен знать css, а по бутстрапу можно доками пользоваться.

Поддерживаю! Экономит кучу времени. К то му же это все кастомизируется для проекта.

возможно, на вкус и цвет... да, это всего лишь инструмент, может просто у меня исторически сложилась нелюбовь к нему) мне гораздо проще написать своих пару стилей. Зачастую точки перехода от одних стилей к другим не всегда можно установить одинаково для всех елементов...Ну короче это такое- демагогия. Главное юзать то, с чем тебе удобно и быстро работать

Зависит от того что писать. Для сайта где форм и интерактива нет или почти нет может быть удобнее без фреймворка. Особенно если дизайн нарисован дизайнером. Для веб-приложений с формочками и админок удобнее с фреймворком, особенно когда всё часто меняется.

Пора звернутись до лікаря)

Література:
HTML: www.w3.org/TR/html
CSS: www.w3.org/Style/CSS/specs.en.html

Привіт, хочу верстати на основі Bootstrap 4 (базово знаю 3ій), але не розбираюсь добре в css.

Тут допоможе Bootstrap 4 документація. Bootstrap має хорошу документацію з прикладами й поясненнями.

Підскажіть які технології зараз актуальні для верстання, чи є якась хороша література?

Верстай як простіше й використовуй HTML теги за призначенням.

udacity для бази а далі sass і практика

Курс на Udemy? (это как пример)

Качаю, але якось більше люблю книжки, щоб концептуально до цього підійти)

Я перепрошую, а точно 10 років досвіду? Чи 10 років кодингу? Це різні речі.
Бо, як на мене, це запитання не може задати людина, яка має 10 років досвіду програмування.

Легко: якщо програмувати не веб.

Спокуха, у меня тут братки с 10 и 18 лет опыта, которые никогда не слышали про SOLID, вся логика приложений в static Helper классах и функции по 300 строк по 5 вложенных if-ов.

Самое смешное, что когда у тебя будет 10 или 18 лет опыта, ты наконец сам поймешь какой же лол этот солид.

Все верно, вот скоро будет AWS Re:Invent, недавно был MS: Build и там паралельно и независимо разработчики и архитекторы поднимали/поднимают самую инновационную тему десятилетия «солид это лол».

Мене завжди пруть чувачки які говнокодять ентерпрайз і думають, що вже дуже круті:) Якщо цікаво, то я звільнився з ЗП вищою за TL по статистиці ДОУ, удачі з вивченням фреймворків. Невже так важко писати по темі.
І так до тих хто вживає SOLID у спілкуванні більше скептично до них ставлюсь, бо досвідченим такі абревіатури не потрібні, це вже само собою розуміється.

Тут никто твоей зарплатой не интересовался, но если уже хочешь похвастаться, возвращайся когда перевалишь за медиану рынка по Штатам ;)
По теме:
www.material-ui.com/
ant.design/docs/react/introduce

Удачи на пути «про» в верстке и с фреймворками.

Просто до чого питання що я за дев, якщо моє питання як навчитись верстати :)

Просто ваш топик похож на вопрос как войти в айти, типа знаю бутстрап 3, что еще надо что бы наконец-то довойти. Мне тоже сначала показалось что это вопрос новичка.

в принципі, все нижче вже написали.
IMHO, по-перше, це нудно, по-друге — ти реально готовий витратити рік часу, щоб стати «про» в галузі верстки, заради верстки одного проекту ?
P.S.
Зайди на апворк, пошукай там верстальщиків з України. :)

Верстальщика я шукатиму, але хочу спробувати самому прокачуватись, думаю 2 місяці Макс, враховуючи що проект на основі Bootstrap 4, головне дізнатись що зараз ще актуально в Html5, css.

А для чого? Шоб після 2 міс давати рекомендації людині, яку знайдете, у якої вже десять проектів, починаючі з, може, ще другого бутстрепу? Якщо Ваша ціль — заробити гроші та маєте в цьому експертизу, то краще сфокусуйтесь на тому, як знайти гроші тому, у кого експертиза в бутстрепі.

складно це.
1. дизайн також сам будеш створювати? як не знайомий близько з можливостями інструменту, вийде не оптимально вже на стадії малюнку(наприклад, якось я у 200х році отримав мокап, де текст був у декілька колонок — дизайнер був зі світу поліграфії; або навпаки — зараз малювати структуру на базі статичної сітки замість display: grid та отримувати вузьку полоску контенту з величезними зазорами по боках)
2. як будеш використовувати фреймворк, доведеться шукати як вирішувати проблему саме за допомогою його — при чому, конкретною версією. як не будеш використовувати фреймворк, будеш набивати шишки з крос-браузерністю та унікальними проблемами.
3. навіть працюючи з фреймворком, навряд чи зможеш одразу писати нормально структурований код(бо це потребує років досвіду) — то ж з часом підтримувати стане все складніше
4. усе це(#1,2,3) вимагатиме від тебе багато часу. який можна було б витратити на маркетінг або бізнес-логіку або проробку відгуків.

що робити? віддати дізайн та верстання двом різним людям. або тупо взяти шаблонну структуру та якийсь бутстрап, як нижче радять.

Та планую Bootstrap 4, я ознайомлений з 3, не планую перекваліфікуватися у верстальщика на завжди, цікавить просто література і що зараз актуально

У меня точно такая же тема была, что занимался раньше всем чем угодно, кроме веба. В общем, когда возникла необходимость, что я сделал: изучил первым делом bootstrap, и пописал походу всякой фигни под него. Потом js + jQuery, и ко всякой фигне добавил работу на джаваскрипте. Дальше можно делать одностраничные приложения под ajax. Затем изучил angular и vuejs, причём второй вариант мне показался более беспроблемным. Затем можно в инете нарыть готовые шаблоны, и под них пилить фронт-энд, чтобы не изобретать велосипед. Например, Metronix на мой взгляд довольно стильно сделан. Большинство поддерживают мобильную версию и большой экран.

Нащо тобі той гемор? Залишайся в NET. Левову долю часу ти проводитимеш не роблячи гарний дизайн, а займаючись сексом у мозок із 100500 документованих і не дуже відмінностей у різних барузерах.

Приклад: ще за царя гороха у JS з′явилася директива let. Але... використати її неможливо, поки є люди із старими мобільними куди старий браузер прошитий по дефолту і не оновлюється. Що вже казати про такі «дріб′язки» як змінні в CSS.

Мені для свого стартапу)) Хочу просто мати можливість контролювати якість роботи і самостійно вносити правки як мінімум. Програма як максимум стати Про в даному напрямку також хоча б на деякий час

Тю. Та візьми якийсь конструктор, зроби щось стандартне. Як вистрелить — наймеш дизайнера і переробиш.

Мені треба «про», а не базовий конструктор

у всех конструкторов есть версия «про» на любой вкус и карман

Это так не работает. Если планируешь нанимать разработчиков — не трогай код, доверься специалистам, которых наймешь. Учить стоит только если нет желания/денег нанять.

Я лично уволюсь, если CEO или кто-либо ещё начнет вносить правки в мою часть работы. У каждого должна быть своя зона ответсвенности. Фронтендщик не лезет в бекенд, бекендщик во фронт, оба они не лезут к выстраиванию отношений с клиентами, а CEO не лезет в код вообще.

У каждого должна быть своя зона ответсвенности. Фронтендщик не лезет в бекенд, бекендщик во фронт, оба они не лезут к выстраиванию отношений с клиентами

Не, ну если очень хочется, то можно.

Выстрелить себе в ногу можно конечно, отчего же не выстрелить.

Приклад: ще за царя гороха у JS з′явилася директива let. Але... використати її неможливо, поки є люди із старими мобільними куди старий браузер прошитий по дефолту і не оновлюється.

Хм, а если у кого-то ещё жив какой-нибудь доисторический компьютер, где браузер только текстовый, то что? Никто не делает фронт под старые мобильники. Во-первых, определяются со списком поддерживаемых браузеров. В 2018 году обосновано в него включать IE11 (если нужно обслуживать корпоративных клиентов, зависших на старых виндах), Chrome (последняя версия или две), Firefox (последняя версия или две), Safari (последняя версия или где). В зависимости от планируемой аудитории проекта можно убрать IE11. Во-вторых, берут babel, настраивают в соответствии со списком нужніх браузеров и используют let не задумываясь в каком браузере он поддерживается, а в каком нет. С css сложнее, но имея список браузеров справиться можно даже методом тыка (правда долго).

W3m, lynx, links2 — лучшие из браузеров. Именно по-этому JS и не нужен.

Интересно, как вы написали этот комментарий без JS?

Превозмогая...

Подписаться на комментарии