Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Що таке freelance і web-програмування

Чувак відкриває черговий танцювальний зал орендувавши для цього кімнату в будинку культури (навчає танців) і йому треба почепити три люстра 1,75 м на 2 м і хоче знайти хто б йому повісив. Інший хлоп який на нього працює каже що у мене є брат який зможе. Цей братішка пропонує мені підзаробити і ми прибуваємо на місце.

Я гадав що потрібно буде їх перенести, кудись поставити і максимум трохи попрацювати викруткою, але побачивши ці люстра і перетягнувши два з трьох я зрозумів що нічого немає і потрібно придумати як їх ліпити до стіни. Як найбільш сміливий з трійки я кажу що 600 грн., тобто по 300 на рило, а не 300 грн. всього. Танцюрист погоджується і на своїй б/у іномарочці їде зі своєю тьолочкою в місто поблизу. Потім почалося. Замовник не хоче нічого робити і ніяк не може знайти часу (бо він дуже, дуже, дуже зайнятий) для того щоб взяти в адміністрації ключа, відкрити залу, подивитися що ж виходить і сказати що так а що ні. Мій трішки неадекватний знайомий який і спілкувався з танцюристом теж не кращий, але до суті. Суть полягає в тому що пацанчик при грошенятах хоче щоб йому за копійки зробили роботу а два аматора які ручною пилкою не можуть рівно відрізати планку беруться за роботу. По пунктам:

  • Вирішили ставити люстра на бруски в яких потірбно було зробити пропили в які люстра будуть ставитися. Потрібні навички і інструменти відсутні тому знайшли бухарика який ніби як столяр (принамні в столярці прцює і щось стругає) і який з сосни (хоча йому казали не з сосни) випиляв сучкуваті і кривуваті бруски одни з яких розпався коли я його взяв до рук.
  • Просверливши в брусках отвори для болтів приходить розуміння що бруски спершу потрібно було чимось обробити бо дерево, воно сохне і т.д., але пофіг, не будемо морочитися піде й так тим паче що як і чим обробляти ми не знаємо.
  • Стіна, яка спочатку видавалася лише трохи нерівною, виявилась занадто нерівною, коли через її нерівність один край першого люстра ледь не на сантиметр відстав від стін (центр люстра знаходиться на горбі через що його край не прилягає до стіни). Потрібно було вирівняти стіну.
  • Через те що підлога знаходиться під кутом орієнтувалися по натягнутій нитці і нижні бруски трохи нерівно закріплені.
  • Отвори для болтів в брусках просверлені не на одному рівні і під різними кутами що, якщо придивитися, виглядає неакуратно.
Як зрозуміло з вищеописаного для того щоб толково виконати роботу потрібно знати не тільки як вмикається дрелька а ще й володіти певним доволі широким комплексом знань і вмінь та й часу це може зайняти немало..

З його ставленням коли він гроші заплатить невідомо тому роботи призупинені.

Що ще варто знати так це те що танцюрист тримає при собі фотографа—аматора (у фотографа власний дорогущий фотоапарат) якому він платить 1000 грн. за місяць.

Все вищеописане мені нагадує freelance (ми теж два фріленсара) і web—програмування. Freelance тому що як і у в замовників зі всіляких fl.ru, freelancehunt.com, weblancer`ах і т.д. у нашого героя вистачає часу і грошей на постійні виходи на природу з шашликами, поїздки в Єгипет, дорогі годинники і зачіски в недешевих перукарнях, але при цьому вони шукають лошків які ледь не задурно щось зроблять. Процес і те з якого лайна воно буде зроблене їх не цікавлять. Потрібно щоб на завтра і якомога дешевше (за такі гроші що вони самі й пальцем не поворухнуть). А тепер найцікавіше — чому мені це все нагадує сайтобудування. Крім того що freelance = сайтики процес встановлення дзеркал мені нагадав сайтобудування: невзрачна, але міцна стіна в старій будівлі побудованій ще при Союзі це гіпертекст в Світовій паутині і примітивні технології HTML, CSS для розмітки тексту; товстий шар штукатурки пофарбований в приємний відтінок рожевого який здалеку здається рівним, але при ретельнішому огляді виявляється горбистим і місцями потрісканий це спроба приховати нудну стіну яка тим не менше гарно виконує свою роботу, JavaScript, ангулярки, Sass’и, SPA і ставлення до документів зі стилями як до засобів для побудови GUI; моя з напарником робота це робота вебопрограмістів, себто кустарщина і їхні проблеми схожі з нашими: то болти чомусь починають прокручуватися разом з дюбелем і нічого не тримають, а тут ось потрібно шматочок дерева підкласти а то криво стоїть а тепер потрібно думати що зробити щоб дзеркало не лопнуло затиснуте між кривим бруском і кривою стіною та і в цілому треба зробити з лайна і палок щось що хоч виглядає пристойно. І до всього так само як і від вебщиків вимагається багато чого вміти (JavaScript, jQuery, CSS, PHP, Angualr, pixel perfect верстка, MySQL, Twitter bootstrap, Opencart, Wordpress...).

Ледь не забув про нас, гоблінів. Ми вдвох символізуємо фрілансерів, тобто ораву школярів і низькокваліфіковане стадо яке щось трохи знаючи і вміючи, суне голову куди не слід намагаючись заробити грошей.

Ознайомившись з .NET і Windows Presentation Foundation в мене склалося враження що для розробки під Вінду, на відміну від сайтобудування, по суті достатньо освоїтися з WPF і однією з мов .NET (простими і логічним технологіями).

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я наржалса с вас)я вдома когда что-то делаю,то у меня оно либо ламаетьса,либо стоит в разобраном виде годами)так что на твоём месте я бы на клей посадил)лижбы день продержалось)

Интересная статья. Добавлю от себя. Да, автор прав на счёт того, что нужно как минимум ориентироваться в технологиях. Но не стоит специально их все учить или углублятся. Как сейчас помню, свой первый заказ на фрилансе. Нужно было на сайте Landistore поправить меню. Я сам по себе веб-разработчик. Но пообщавшись с ихней командой, понял что не нужно тупо долбить один язык. Да придерживаться своей направленности, но и не забывать держаться на плаву. И знать, хотя бы, что есть такие понятия как Android Studio, Unity и так дальше

Хорошая статья. Вот только знать все технологии на кустарном уровне совсем необязательно. Лучше освоить одну и топить за нее по полной программе. А в целом +

люто плюсую ))
Цю тему можна розвинути і вийде хороше гумористичне оповідання))

Ага, отечественный фриланс во всей красоте :)

від вебщиків вимагається багато чого вміти (JavaScript, jQuery, CSS, PHP, Angualr, pixel perfect верстка, MySQL, Twitter bootstrap, Opencart, Wordpress...).
для розробки під Вінду, на відміну від сайтобудування, по суті достатньо освоїтися з WPF і однією з мов .NET (простими і логічним технологіями).

Кто вам сказал, что это все надо? Вы так же само можете знать пару технологий и нормально работать. Например, выкиньте из списка: jQuery, PHP, MySQL, Twitter bootstrap, Opencart, Wordpress (это то, чего я не знаю либо не использую)

Було б смішно, якби не бачив того самого у будь-якій галузі. А особливо у будівництві :)

Додай сюди характерну рису танцюриста: коли щось не виходить, зрозуміло з його вини — надати контакти реальних виконавців і звалити в синю далечинь. При цьому танцюрист замовником не є — ним виявляється бандит-сутенер з Одеси. А що робить танцюрист? Те саме з новим проектом, гадаючи що цього разу — вийде обов′язково. Дуже дивується, коли його виловлюють и пиzдять. Це не допомагає йому зрозуміти суть, але гроші йому потрібно компенсувати. То ж на наступному проекті виконавці будуть ще дешевші :)

С небольшой поправкой, что на WPF ты десктоп сделаешь. Для веба(SPA) опять таки нужен «мамкин ангулярщик».

Підписатись на коментарі