Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Ділюся Python-матеріалами і не тільки

Всім привіт! :)
Мене звати Остап, мені 18.
Я студент 4-го курсу коледжу за напрямком «Розробка ПЗ».
Програма там застаріла і 1.5 роки тому я подався у самоучки.
Для себе я тоді вибрав напрямок — Python, адже мені дуже сподобався широкий спектр задач які він може вирішити.
За час свого самонавчання я познайомився з безліччю нових людей, отримав багато досвіду, спробував різні технології.
На початку я уявлення не мав за що мені братися, з чого починати, тому я писав усім підряд, щоб почути пораду та знайти хоч якісь матеріали для навчання.
За цей час я пройшов неймовірну кількість онлайн-туторіалів, уроків, книг і я знаю, як важко початківцю знайти за що загачитися та прямувати вперід.
Заради цього і пишу цей пост, щоб поділитися всім корисним, що назбирав та пройшов за цей час.
Нижче ви знайдете матеріали по Python, Django, HTML/CSS, MySQL, Git, багато хороших книг, конспектів, задач.

Python

1. stepik.org/course/67 — курс для новачків, з нього я і розпочав вивчати Python.

2. stepik.org/course/512 — продовження попереднього курсу, але з більшим поглибленням.

3. www.youtube.com/...​HDgROfUUHMbrrdsy_b2y2V_rj — хороший курс, який також для новачків.

4. younglinux.info/oopython.php — чудовий курс про основи ООП в Python. Чудове подання та «мастхев» для кожного початківця.

5. www.youtube.com/user/sentdex/videos — канал іноземного кодера, у якого є багато цікавих відео про написання різних Python-речей.

6. pythonworld.ru — незамінна Python-енциклопедія для кожного початківця-пітоніста, яка містить список усіх вбудованих методів відповідних типів даних та не тільки.

7. python-3.ru — блог про Python та написання різних проектів на ньому же.

8. www.youtube.com/...​DvI5AJmcPv36M6PUrQ/videos — відео про різні цікаві речі на Python.

9. codeguida.com — хороші статті про елементи Python, зокрема звідси я почав вивчати роботу з API у Python.

Python GUI (графічний інтерфейс)

Хоч Python і є скриптовою мовою і графіка тут річ екзотична, але кілька фреймворків і матеріалів є.

PyQT, імхо, найкращий фреймворк для графіки на Python:

1. Нижче я дам посилання на архів моїх матеріалів, де ви знайдете хорошу книгу про Python та PyQT — Python 3 и PyQt 5. Разработка приложений.

2. Маю дуже хороший відео-курс про PyQT, який ви не знайдете на просторах інтернету. Кому буде потрібно — мої контакти в описі профілю :)

3. python-3.ru/category/pyqt — курс по основам PyQT.

Tkinter, вбудована бібліотека для простої графіки:

1. younglinux.info/tkinter/tkinter.php — курс.

Django (Python)

Обожнюю цей фреймворк. Детальніше про нього читаємо у гуглі ;)

1. www.vitaliypodoba.com/...​oks/django-for-beginners — чудовий блог через який я і поринув у світ програмування та Python. Це лінк на книгу «Django для початківців». З неї я і розпочинав вивчати цей фреймворк. Платна, проте це копійки за такий матеріал ще й на українській. Інформація у ній трохи застаріла, але дає чудову базу, без якої не обійтися. + я «на ходу» переробляв застаріле на нове, що дає хороший досвід.

2. tutorial.djangogirls.org/uk — хороший курс по основам Django.

3. У архіві ви знайдете «мастхев» книгу для джангістів — Two Scoops of Django 1.11: Best Practices for the Django Web Framework

4. www.youtube.com/...​/UCWEHue8kksIaktO8KTTN_zg — канал, який дав мені дуже багато. Написання різних сервісів на Django для початківців, з чудовим об’ясненням. Дивіться на плейлисти групи «Try Django».

5. arevej.me — міні-блог з кількома статтями про Django.

6. metanit.com/python/django — курс по Django.

Kivy

Фреймворк для створення кросплатформенних додатків на Python, зокрема на Android.

1. У архіві будуть книги по Kivy.

2. kivy.readthedocs.io/en/latest/index.html — документація.

3. kivy.org/#home — офіціний сайт.

4. github.com/...​iki/List-of-Kivy-Projects — список проектів на Kivy.

5. inclem.net/pages/kivy-crash-course — міні-курс по Kivy.

6. habr.com/post/189660 — Kivy та PlayMarket.

Сайти із задачами по Python та інших мовах

1. www.pythonchallenge.com

2. codecombat.com

3. checkio.org

4. codeforces.com

5. www.codewars.com

6. empireofcode.com

Інше (Python):

1. www.fullstackpython.com/table-of-contents.html — таблиця Full-stack Python-Developer

2. www.dreamincode.net/...​-mega-project-ideas-list — ідеї для проектів на Python.

HTML/CSS

1. htmlacademy.ru — дає чудову базу. «Мастхев». Поглиблені уроки платні, але доволі дешеві і варті цього.

2. Академія із попереднього пункту має вебінари, які дуже хороші, але дорогі. Але у кожному з нас живе пірат :D Гугл в допомогу.

3. oscorp.pro/...​chnost-adaptivnoj-verstki — надзвичайно чудовий гайд по флексбоксам.

4. webref.ru — енциклопедія зі всіма тегами та атрибутами.

Я не люблю front-end, проте даних матеріалів вистачає, щоб верстати на середньому рівні.

JavaScript

1. learn.javascript.ru — біблія JS.

MySQL

1. www.youtube.com/...​U4_4RU0sKfID6OY-np6uGmhlf — хороший курс для вивчення основ SQL, зокрема СКБД — MySQL.

2. У архіві ви знайдете мої конспекти по цих уроках, які можуть вам пригодитися.

Git

1. githowto.com/uk — неймовірний курс для початківців. Вистачить «з головою» для роботи з Git.

Мій архів із матеріалами

Посилання — drive.google.com/...​DTdZVBRVzin22?usp=sharing

У даному архіві є багато книг по Python і не тільки, конспекти по SQL та Git, понад 100 файлів-конспектів по Python, файл із задачами для початківців у Python, а також кілька речень про будову інтернету для самих маленьких.

Ось і все! Надіюся, що кожен з Python-початківців почерпне щось длся себе! ;)
У кого є питання, пропозиції — пишіть, буду радий поспілкуватися!
Мої контакти ви можете знайти в описі профілю.
P.s: на даний момент я шукаю роботу на посаду Junior Python Developer у м. Львів, якщо у когось є пропозиції чи певна інформація — буду дуже вдячний.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному6
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Называется, отправь десяти програмистам и будет тебе >>>("щастя!").

Всем привет. Так и не нашел ответ, на какие курсы лучше пойти, что изучить чтобы стать Python специалистом.
Попросил специалиста, который имеет 2+ года опыта, что бы мне составили план изучения, исходя из личной практики.

Делюсь с вами ссылкой bit.ly/2WxtvOd

Так как выбрать среди сотни курсов, видео уроков, книг — достаточно сложная задача. Как по мне, самый быстрый способ достичь результата — это использовать опыт того, кто уже работает в этой сфере и может поделиться: что лучше изучить, что быстрее даст результат.

В этой ветке десятки экспертов дали совет, но выбрать из всего этого так же тяжело. Гораздо легче, когда есть план обучения от одного специалиста, который уже прошел этот путь, и может составить программу, которую он считает наиболее эффективной.

Что вы об этом думаете?

Добрый день.
Можно восстановить архив с гугл диска ?

Дякую за упорядковані посилання, дуже актуально. Доречі, знайшли роботу у Львові?

smartprogress.do/goal/222069
подбор ссылок, обновляется периодически

юдеми дичь полнейшая, никому не рекомендую. не стоит даже тех 10 баксов, которые за них просят.

а теперь набор посерьезнее
курсы
www.coursera.org/learn/diving-in-python
www.coursera.org/...​learn/oop-patterns-python
www.edx.org/...​inuxfoundationx-lfs101x-1
www.coursera.org/learn/python-for-web
конкретно эти от мфти вроде все еще в бета тесте(но это не точно, может уже и выкатили), курсы сложные + скоро будет еще один для закрытия специализации по питону.
видосы
www.youtube.com/watch?v=xhoX3-NdM9k
www.youtube.com/...​aSpTTNp7HBYzCBByaE1h54ruW
www.youtube.com/watch?v=KdZ4HF1SrFs (этот человек так же присутствует во втором курсе от мфти)
www.youtube.com/...​aylists?disable_polymer=1
www.youtube.com/...​aylists?disable_polymer=1
ссылки
automatetheboringstuff.com
www.reddit.com/r/Python
medium.freecodecamp.org/...​-with-python-997ace2d8abe
www.obeythetestinggoat.com
www.fullstackpython.com/table-of-contents.html
остальные базовые вещи по типу гита, регекса, работы с файлами или элементарные запросы для бд, или, упаси господи подергать что-то из селениума — это даже обьяснять не надо т.к. спокойно покрывается за пару вечеров и само собой разумеющееся.
если полностью пройти курсы в том порядке, что я скинул, то это можно сразу подавать свою тушку на стронг джуниора и ничего не бояться.

Дякую! Цінна інформація!

Про блог Віталія Подоби я згадав у пості :)
А Fluent Python вроді є у архіві, але можу помилятися.

До речі, планую написати ще окремий пост про зібрані з мого досвіду питання, які задають на співбесіді Junior Python Developer.

А напишіть. Ось, до речі цікавий витяг з r/devops (це тим що я цікавлюся), що дядьки роблять на пайтоні в моїй царині -

So just to list a few that I’ve built recently:
Script that runs in Lambda accepting a json string of instance ARNs and state values (on/off), that runs on a schedule to manage any RDS/EC2 instances that don’t need to be on 24/7 like dev servers and internal prototyping boxes.

Small serverless web-frontend for the above that lets our internal teams toggle their particular servers’ state values. Useful if they are doing something that will need to run overnight.

Simple API that allows us to pass data from our front end tools to our provider’s data without needing to connect directly to their database backend.

Simple web tool for testing and generating oauth2 tokens — basically, provide it a client secret from your provider, and it will let you test the entire oauth2 flow within the tool, then give you the token output for testing.

Converted the first script into a Python module for handling instance state, so our data team can programmatically turn RDS instances on and off (Basically, ghetto AWS batch kind of stuff).

Built a quick module for process management for any services that we aren’t doing config management on. This hooks into our alerting tools so we can quickly see if a process has stopped on server.

A few quick reporting lambda functions that grab data from various RDS/DynamoDB sources and compile them into CSVs — this is mostly for non-technical managers who just want to be able to see quickly what is happening within the datastores. This will all be superseded with a pretty dashboard at some point soon.

Dozens of scripts for basic data handling, and shunting data between different AWS services, local servers and archival storage.

A few shell commands that wrap-around Ansible and Terraform to get state data about running infrastructure. The big one parses the output of Terraform’s status command, iterates over each object and returns it’s current Ansible compliance state. We have monitoring tools that listen for the output of this command as well as being able to run it manually.

Дякую, цікаво почитати.

Чудова інформація! Дякую, що доповнили :)

Спасибо! удачи в поиске!

3 ссылка битая

Хм, у мене все відкриває. Якщо ви про 3-й лінк Python-матеріалів — знайдіть у YouTube «Хауди Хо Python джедай» ;)

Це само собою, але ці сайти майже ідентичні, питання у мові інтерфейсу ;)

власне, який тоді сенс давати посилання на російську копію при наявності англійського оригіналу?

По-перше, я не знав про англійський оригінал, справді. По-друге, я поділився тим, що маю.

ок ок, я не мав на меті наїхати, вибачте
дякую за підбірку до речі

Оригинал — на русском языке. Английская версия появилась относительно недавно. Но некоторые материалы в английской версии более свежие.

Підписатись на коментарі