Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Вибір вузу

Здрастуйте, я випускник, більше всього мене цікавлять спеціальності пов`язані зі штучним інтелектом, кібербезпекою, робототехнікою.

Зупинився на хнуре, в нього, як я зрозумів представлені всі спеціальності, які мене цікавлять.
Цікаво дізнатися відгуки людей, які там навчалися, особливо цікавить якість гуртожитків.

Бали ЗНО:
Укр мова 182
Англійська мова 181
Математика 161

Якщо є якісь альтернативи, де я прохожу на бюджет або на котракт не більше 15к за рік, то пропонуйте, буде цікаво почитати.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Хтось щось може розповісти про факультет кібербезпеки в ХНУРЕ?В який гуртожиток селять, наскільки актуальні знання?

Так это.. В институт Поплавского, не?... Крапива ты моя, крапива....

Котракт не надо. Если действительно хорошо знаешь, то поступишь и так.

Есть тут те, кто учиться/учился на экономической кибернетике?Больше всего интересует данный факультет в ХНЭУ им.Кузнеца.Насколько это далеко от программирования?Если я в дальнейшем захочу открыть своё дело связанное как-то с IT, то будут ли мне получение знания полезны?

Швидкий пошук в гуглі дозволяє знайти опис аналогічної спеціальності у КНЕУ kneu.edu.ua/...​_cyber/Cyber_bachelor.pdf . Думаю, це дасть Вам уявлення про список курсів і виділені на них години, а от як міряти близько-далеко від програмування, то вже якось самі придумайте.

есть такие с дну. по сути это обычная экономическая специальность.

Поступай куда угодно, только не на контракт. Причина проста — в Украине IT не учат, а если и учат, то качество далеко от идеала и даже 15к в год этого не стоит. Если посчитать, то 6 лет учебы на контракте тебе обойдётся в 90к гривен, что на данный момент около 3.5к долларов. Эти деньги + твоё желание освоить какую-то технологию можно использовать для твоего обучения вне университета. Пример: подтянуть английский и смотреть/купить курсы зарубежных ВУЗов + посещение толковых конференций, билеты на которые тоже стоят денег. На конференциях и единомышленников найдёшь, и много полезного узнаешь тоже. Но даже если выберешь контрак, что я НЕ РЕКОМЕНДУЮ, то не забывай, что за хорошую успеваемость тебя могут в любой момент перевести на бюджет. Повторюсь, мой расклад будет работать только если тебя не нужно пинать для саморазвития, таких людей не много, но в основном только такие люди и становятся профессионалами, удачи :]

Знаю множество примеров (не ИТ)

на этом можно было бы и закончить.

только какое это имеет отношение к программированию и клепанию на галере? документ нужен, если ты хочешь прыгнуть в какую-то менеджерскую должность или если тебе нечего показать. в любом другом варианте никто твой диплом даже не спросит.

А вот на внутреннем рынке очень даже

кто в здравом уме там будет работать?

А кибербезопасность это вообще гос.сектор.

если это вообще можно назвать кибер и безопасностью

Если хочешь зарплату выше 12-15к

то просто переходишь на галеру джуниором и получаешь столько.

Еще раз повторюсь, это НЕ про галеры.

только вы не обьяснили зачем работать дешевле и со всеми заморочками внутреннего рынка.

Первая мысль — родители топикстартера залогинились ><

Само обучение ради корочки уже меня пугает. Человек вроде как за знаниями решил пойти в универ, вот я ему и говорю, что знания там вовсе не те, на которые он рассчитывает. Нужен ли диплом — я не брался отвечать, но то, что наше образование не стоит и копейки — это я говорю с полной уверенностью.

Взагалі-то головний аргумент це складність у перекваліфікації у тракториста за відсутності фахового диплому.

Этот коммент явно мимо.

В Украине диплом нужен, лучше диплом стационара, а еще лучше — КПИ. Возможно, в 21 год на галере диплом никому не сдался, но в 35 в обычной конторе его отсутствие вызовет как минимум удивление. Знаю множество примеров (не ИТ) когда хорошему спкциалисту больше 8к

 это все относится к ИТ чуть менее чем никак.

Я скажу более и не к ИТ все это относиться чуть меньше чем никак. Наверное для работы заправщиком или в Макдональдс диплом нужен, а ну ещё гос мамонты. На всех интервью говорил про отсутствие онного. В основном перекупали. Для трактора наверное полезен, но в любой вменяемой стране корочки нашего вуза чуток хуже чем туалетная бумага, так как подтереться не удобно, а процесс аккредитации будет сложнее и дольше получения местного образования. Я не имею в виду Польши/Болгарии. ТСу для ИИ и робототехники надо над математикой работать. А вуз выбрать гдеугодно но не у нас

обычно при эвалюации всем пофиг от кого диплом — он в базе есть? есть. часы на какой-то CS подходят? подходят. велкам ту нью ворлд.

ТСу для ИИ и робототехники надо над математикой работать. А вуз выбрать гдеугодно но не у нас

Маняматику как раз можно нормально выучить в украинских вузах. Ту, которая прикладывается к айти.

в Макдональдс

Не потрібен, навпаки вони рекламують що студентів на роботу беруть.

Між іншим, якщо розібратися то макдональдс майбутній зірці ІТ дасть непоганий приклад організації високоефективних кросфункціональних команд.

-

А скільки балів з фізики?

Так, не бачив для себе сенсу здавати ще щось

Зараз фізику майже ніхто не здає (~7% вступників) як, власне, і хімію (теж ~7%). Трохи кращі показники з біології (~25%). Ну не любить молоде покоління ці предмети, що тут зробиш :)

Фізика найцікавіший предмет, як так можна.

преподавателей в городе, которые могут интересно поднести физику можно на пальцах одной руки посчитать, а то и вообще даже руки не надо. я лично сдавал физику, ни капли не жалею, что когда-то ее выбрал.

Статистика каже, що якось можна :)
А взагалі, є і об’єктивні причини, чому зараз ніхто не хоче зв’язуватися з фізикою:
* Як результат ЗНО, безальтернативно фізику приймають лише на фізичні спеціальності, а їх небагато і не кожен туди хоче (дивіться Додаток 2.3 vstup.univ.kiev.ua/...​а прийому до КНУ 2017.pdf).
* Фізика — дуже складний предмет. Часто стогнуть, що математика складна, але забувають, що те все потім використовується в курсі фізики. Тобто для вивчення фізики треба знати ввесь курс шкільної математики, а потім довчити ще і власне фізику: пояснення явищ, експериментальні закони, виробити навички формалізувати задачу та нехтувати частиною ефектів.
* У нас «в середньому по лікарні» відверто жахливий рівень викладання. А що власне хотіти? Праця вчителя низькооплачувана, виснажлива і спряжена з жахливими нервами. Спробуйте написати тисячу звітів на звіти, а потім ще підготувати і відчитати пару уроків на 30 душ. Я ще мовчу, що серед школоти нерідко попадаються закінчені моральні уроди і попробуйте з ними справитись. А чуть що витворять — винен вчитель і привіт прокуратура. Здогадайтесь тепер, який процент випускників йде в педвузи, бо хоче когось чомусь навчити, а який, бо нікуди більше не взяли, і як вони потім будуть в школі викладати. А ще дивуємось, що академія пед.наук пробиває чергове дно з черговим «лептонним богом» чи «квантово-орбітальною культурологією». Що сіємо, те потім і жнемо (testportal.gov.ua/...​/12/analit_mater_2015.pdf).
* Хто після школи зібрався в науку, то раптом виявить, що підготовка професійних фізиків у нас теж нікудишня. У мене цілий список, що у нас не так (привіт, рідний КНУ), але як я все вивалю, то люди звідти зі мною здороватись перестануть.
* А хто в науку не зібрався, виявить, що окрім кількох старіючих НДІ ніде більше фізики в нашій країні не потрібні — у нас нема високотехнологічного виробництва, що потребувало би таких спеціалістів. Єдине для чого може придатися отриманий диплом — виїхати за кордон і займатися наукою чи виробництвом там.
Так що як би я не любив свою спеціальність, але з таким чемоданом проблем ситуація виглядає цілком природно :(

Я вам скажу, що підвалини цього були закладені ще у СРСР. Я вчив фізику сам і ходив до репетитора, бо рівень викладання в школі був відверто низький. Фізику гарно викладали в основному в спеціалізованих школах. Були, щоправда ще непогані вчителі й у деяких звичайних школах, але їх з настанням небуття 90-х тупо видавили. От зараз ми й бачимо результати нехтування й байдужості 80-х та барижності 90-х.

Физику и математику только в спец школах и надо преподавать (желательно, по национальному признаку и происхождению). Иначе науку потом замарают крестьянские дети с неотмытым навозом на руках.

Милейший, преджЬ чемъ разсказывать про крестьянскіхъ дЬтей, разскажитЬ намъ про своё происхождение ? Могу разсказать про своЬ , какъ правнукъ выкреста.

Проделки селюков хорошо задокументированы.
ru.wikipedia.org/...​зм_в_советской_математике
polit.ru/...​e/2009/07/28/ilyashenko2

Происхождение местной публики меня не интересует.

Ви там навчаєтесь?Як там справи з хабарями?Я не думаю, що ви б мені рекомендували поганий університет, але чому ж ЛП в рейтингах на доу займає такі низькі місця?

А в якому стані гуртожитки?А то мені до Львова 700км, а на квартиру чи якийсь хостел не дуже хочеться витрачатися, особливо якщо на бюджет не проскочу.

Ну це нормальна сума, але чи є сенс іти на контракт на цю спеціальність, чи краще піти кудись на бюджет в ту ж саму політехніку чи хнуре, на якісь менш популярні спеціальності?Як ви вважаєте?

А з цих кафедр в подальшому можна якось вступити на магістратуру в іноземний вуз чи попрактикуватися за кордоном?Чи це взагалі не залежить ні від вузу, ні від кафедри і не потрібно навіть на цьому увагу акцентувати?

Как и везде — ремонт силами студентов, но жить таки можно.

Я думаю, многие указывают высокий уровень коррупции в ЛП не потому, что иначе не сдашь, а потому что купить можно почти любой предмет, при желании даже на хорошие баллы.
Ну и учиться приходится в окружении, где 90% людей просто дают деньги и получают свои 50 баллов, а это уж никак не добавляет интереса к обучению.

Не треба лізти в цю шарагу. нічого хорошого тут не знайдете.
Львів сам по собі як місто, абсолютно непригодне для життя. Тотальна відсутність інфраструктури, будинки які так і хочуть впасти прямо тобі на голову. Машини які перекривають і так вузенькі тротуари, жахливі корки.
А сама політехніка наповнена неадекватними викладачами, колосальною кількістю хабарів і неймовірно застарілою програмою.
Хоч і проблема з хабарями та програмою частково знімається новими кафедрами (типу IOT), але неадекватні викладачі нікуди не дінуться.
Гуртожитки знаходяться в стані «треба було залишатися вдома».
Простіше кажучи: Гуртожиток не для життя, а для виживання.
А взагалі, оскільки вам дуже далеко до Львова, я б порекомендував зупинити свій вибір на місті яке знаходиться ближче до вас.

такий опис можна додати до будь якого внз\міста в Україні

вот именно, хоть ты назови кафедру «БЛОКЧЕЙН БИГДАТА КАФЕДРА» ничего по сути не изменится — старые преподы, старые вузы, старая программа, старое управление, старая инфраструктура итд итп. что мы сейчас и видим во всех этих харьковах\львовах. если и получать образование где-то, то валить отсюда на тракторе.

З хабарями там справи відверто погано, принаймі так було давно-давно, коли я там навчався. Я чесно кажучи не розумію що то за 10% опитанних, які і не стикались з хабарництвом особисто і не знає нікого хто б там стикався. То не означає що без хабара неможливо вчитись — якщо вчишся хоч трохи то будеш все здавати без хабарів, але загальний рівень викладання через то що 60% не вчаться а купляють сессію нижне плінтуса.

Так, там зявились якісь тіпа модні пару напрямків за чиєїсь підтримки. От тільки на тих напрямках вчиться добре якщо відсотків 10-20 всіх студентів.

Эта тема уже обсуждалась далеко не один раз на форуме, почему бы не погуглить?

Кафедра ИИ есть на факультете КН — норм факультет.
КН в основном селят в 4ю общагу. Жить можно, весело, состояние комнаты зависит только от тебя и соседей.
По состоянию душевых, кухонь и т.п. Ну... Это общага а не отель, маэмо шо маэмо.
Другое дело что в 4ке какая-то хрень творилась после того как мой курс оттуда съехал со сменой власти у студенческого самоуправления и они воевали с комендой.
А, да, Коменда забавная. Если подружишься с ней — будет все зашибись, но она уж очень манерная женщина.
И привыкай к тому что посещения посторонних закрыты 80% года.
Комендантского часа нет, приходи когда попало, но придется подождать пока вахтер откроет.

штучним інтелектом, кібербезпекою, робототехнікою

практично кожен напрям де є щось повязане з розробкою пз\радіотехнікою буде це все зачіпати. Питання наскільки глибоко
якщо хочеш глибоко то

робототехнікою

потрібен радіотехнічний\електроніка\прикладна фізика

кібербезпекою

безпека або захист інформації

штучним інтелектом

компютерні науки, інженерія пз, прикладна математика

прикладна математика дуже залежить від ВНЗ. у мене на ПМ жодного предмету, який був би якось пов’язаний із штучним інтелектом немає(

Математика 161
штучним інтелектом

Как-то так себе

у меня по старому зно было вообще 130, но это не мешало мне нормально гонять матан и дифуры. зно, как и любой другой тест показывает насколько ты хорошо подготовился к сдаче конкретного теста, а не твои способности к изучению чего-то.

У меня зно было 198, и я его сдавал через три года, после окончания школы. хз, что там сложного. Простенькие задачки на знание программы.

Плюсую, мене і вчителі, і репетитори хвалять, просто ніхто не змушував вчитися, от я й забив на математику.
З розумінням алгебри в мене все нормально, просто не вчив її довгий час.
А коли в 11 спохватився, то було вже пізно. Та й алгебра в мене нормально йде, а от з геометрією проблеми, не подобається вона мені. В вузах, до речі, геометрії багато?

Геометрії в шкільному сенсі у ВУЗах немає. Хіба що поступите на мехмат і диференціюєтесь на кафедру геометрії (та топології), або поступите на якусь інженерну спеціальність (тільки не комп’ютерну, а машбуд чи щось в тому дусі), то отам можуть нарисною геометрією жучити.

Это на каком факультет вас так обидели, что вы советуете такую коррупционную клоаку, как ХИРЭ?

ФКН — это факультет для тех, кто не смог асилить мехмат. Инфа сотка

Кошмар! Оказывается чтобы чему-то научиться, нужно много вкалывать!!!

Ужас! Тех кого много жалеет мамка в детстве, те вырастают в тупых безработных мамкиных сынков!!!

Сколько открытий чудных нам мир готовит!!!

Ну да, лучше ныть о плохом образовании и хреновых преподавателях!

По моим данным (со слов знакомых, да), в ХИРЭ народ тупо платил каждую сессию по профильным предметам. Плюс цирк с выборами ректора.

В то время как у нас косо-криво преподавали Фортран.

Мехмат крут, не спорю. Но это другой уровень, который не каждому подойдёт.

Зачем гнать на вуз из-за факультета для неудачников?

Підписатись на коментарі