Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Вибір ноутбука для новачка в програмуванні

Доброго дня .
Нещодавно стикнувся з питання вибору ноутбуку для навчання. Це пов’язано з вступом до ВУЗу, де я збираюся вивчати програмну інженерію та все що з нею пов’язано. Але як не прогоріти? Тому що він стане моєю головною робочою «машиною». Для мене важлива потужність, хороша клавіатура та довговічність.
Які достойні екземпляри існують за ціною до 20 тис. грн.? На що в першу чергу слід звернути увагу при виборі?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Я смотрю на комментаторов ниже и офигеваю. Ноут для учебы! Объясните, нахрена

— 8Гб ОП це лише на початок
SSD на 240М,
до 40 тысяч что-то приличное сложно выбрать из ноутов
важлива потужність

На программной инженерии вполне хватит самых дешевых ноутов. Солюшны вряд ли будут включать больше 2-3 проектов, базы мелкие, простые, вычисления плевые. Долговечность вообще ни к чему, учитывая скорость развития технологий и бюджет до 20к.

Моё ИМХО:
Если очень важен бюджет, можно брать более-менее любой ноут нормальной марки и с нормальными отзывами на розетке. Если понимаешь, что есть запас по бюджету — первое на что можно смотреть — SSD+оперативка. 120 ГБ хватит за глаза при наличие HDD. Оперативки неплохо бы к 8, но не особо критично если нет. Не стоит брать с большой диагональю. Когда пойдут лабы, заунывные лекции по общим предметам — ты себе спасибо скажешь, что у тебя маленький ноут, на котором можно записать эту самую лекцию/доделать лабу/whatever. Соответственно смотри на батарею (а маленький экран поможет этой батарее продержаться подольше). На проц плюс-минус можно забить, как и видеокарту.
Возвращаясь к диагонали, если совсем хочется побольше экран — купи лучше монитор домой, если нет. Соответственно у тебя и дома будет нормальный экран и будет необходимая мобильность. В лабораторных скорее всего можно будет подключиться к местному монитору.
ПК конечно хорошо и можно собрать под себя, но, опять-таки, ноут развязывает руки. Когда у меня появился ноут в универе, я почувствовал себя в разы легче

По конкретике. В бюджет я бы взял такую комбинацию (ноут плюс моник)
rozetka.com.ua/...​ovo_80xl03wbra/p28306433
hard.rozetka.com.ua/...​ips_223v5lsb2_62/p377245

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Якось у свій студентський час (2016) купив був собі HP Pavilion G6 на AMD A10 4600M 8/256SSD, машинка була топ за свої гроші але автономність дно. Паралельно збирався ПК для стаціонару який дожив у моїй власності аж до 2022, настали екстренні відключення і я купив сінкпад. Це найкращий ноут який я десь бачив, по якості хіба що макбуки можуть тягатись (якби клава була приємніша у користуванні, але то просто смак такий). Ну зараз в 2023 можна умовно за 300 баксів взяти вживаний сінкпад Т480s і горя не знати, або якщо є більше грошей то щось з новіших, рекомендую серію X1 Carbon (саме такий у мене)

X1 carbon це звісно гарний апарат, проте це очікуваний результат від дорогого преміального флагману з розпаяною озп. Я собі думаю купляти останній е14 г5 в алюмінії з 7 райзеном і екраном 16:10. З Вашого досвіду, чи дійсно на сінкпадах гарна підтримка лінуксу та які враження від матеріалів сінкпаду, як себе поводить палмрест? Дякую

Щодо підтримки лінуксу все чудово, правда сканер пальця з коробки не працює на моїй моделі (X1 Carbon Gen 6, i5 8350u) тому треба руками дещо допиляти. Для мене розпаяна оперативка не проблема тому що поки вистачає 16 якщо працювати з під лінуксу (1-2 браузери, VSCode, Docker, кілька месенджерів, в цілому пакет для веб-розробки). З мінусів Х1 то неможливість відкривати кришку однією рукою тому що він дуже легкий, прям легше макбука ейр М1. З вашим бюджетом і справді буде цікавіше е14, але я не знаю чи не будуть приколів з графікою АМД на лінукс, у мене інтел тому все працює з коробки саме так як воно і повинне працювати. Щодо палмрест то тут я Х1 оцінюю максимально добре, працюю цілими днями без мишки без втоми для рук. Зовні сінкпад то дуже якісний продукт майже завжди, особливо оціню живучість петель і неймовірно зручну клавіатуру, і навіть Ctrl не в самому куті насправді зручно, кнопки PgUp-PgDn біля стрілок то ще одне геніальне рішення. Щодо вибору сінкпада раджу заглянути у відповідну гілку Reddit, там чомусь серію T ставлять вище ніж E, ну і багато корисного ще.

Дякую за рекомендацію, тепер у ціновому діапазоні 1.1к євро з’являється один конкурент — Т14 G3 з і5 1235u(10/12) та лоу павер дисплеєм на 400ніт. Обидва випромінюють якусь витривалість і надійність, проте т14 усе-таки іншої породи, трекпад приємніший, клавіатура не пласка, ремонт легший та ще й матеріали влучно підібрані, прогумований?? палмрест, достатньо місця, скловолокно знизу та 20% карбону на кришці. Щодо батареї я не певен, на редіті на форуму леново безліч відгуків про час живлення від батареї та складнощі з подолання трьох годин без живлення і це також із u серією інтела з 15вт тдп. Тож не можу я вирішити: потужніший у мультісреді е14 з менш преміальним виконанням чи минулорічний т14 з проблемною батареєю. Ще б я міг узяти л14 г4 з двома содім каналами та про райзеном (усе ще зен3), проте старий дизайн та співвідношення сторін дисплею повністю відштовхують від цього кандидата. Тож який краще узяти мобільній абітурі??

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я б міг привести вам в приклад декілька придатних моделей, а вам залишалося б тільки вибрати один девайс зі списку, спираючись на особисті переваги. Але, я подумав, і вирішив, що краще навчитися підбирати модель самому, а не тикати пальцем в один із запропонованих варіантів. Для цього потрібно лише знати, які характеристики важливі, а на які можна не звертати увагу. Тому я склав гайд у своєму блозі по вибору ноутбука для навчання — але і про вдалі приклади не забув:
https://geekmonkey.fun/Yak-vybraty-noutbuk-dlya-shkolyara-i-studenta

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Читал местные отзывы по поводу E серии thinkpad. Но может не всё так плохо? Для студента, который собирается подрабатывать чуток на фрилансе фронтендом, может подойдет эта серия?
Хочу IPS 15″
Вот типа таких
rozetka.com.ua/...​ovo_20ks005krt/p40377664
rozetka.com.ua/...​ovo_20ks0065rt/p44758824

Они совсем фигня и не?

для любого человека может подойти любой ноутбук, дело привычки.
я же говорю как оно по факту
1. е и л серии имеют от синкпадов только схожий дизайн
2. корпус не имеет никаких мил стандартов со всеми вытекающими
3. бывает клавиатуры ставят хуже
4. компоновка хуже
5. комплектующие ставят подешевле
я бы на вашем месте просто попустился и взял проверенный временем синкпад вида t540p и доставил туда шо надо. он еще половину форума тут переживет.
нормальные синкпады(бо в семье не без урода) славятся своей максимальной модульностью, стойкостью, ремонтопригодностью и комьюнити. именно благодаря комьюнити можно увидеть моды на какой-то x230, куда в 12.5″ ставят 13.3″ матрицу от хпса, доставляют третий мсата, меняют тачпады от разных моделей, делают вайтлист биосы итд итп.
если денег куры не клюют, то лучше взять т580\р51

Да я вот как-то боюсь Б/У брать. Так как если не повезет, то денег на второй ноут уже нет.

так а что там боятся то? ничего не распаяно, греть нечего, все остальное можно запросто проверить на месте т.к. на бизнес ноутбуках есть при загрузке возможность войти в диагностическую утилиту и проверть вообще все что душе угодно.

Ну тогда еще пару вопросов.
«подрастете — поймете, что обрезанная клавиатура лучше т.к. она центрированная и не надо сдвигать руки влево»
dou.ua/...​rums/topic/24269/#1361814
Наверное еще не вырос (без иронии), но когда сидел за ноутом без дополнительного цифрового блока, то было трудно/непривычно по коду перемещаться. Я активно пользуюсь Home/End, PgUp/Down, ну и стрелочками. Плюс Del и Enter. Дело привычки, наверное.

А Вы сами случайно не занимаетесь продажей этих самых thinkpad’ов?

Я активно пользуюсь Home/End, PgUp/Down, ну и стрелочками. Плюс Del и Enter. Дело привычки, наверное.

в синкпадах и прочих ноутбучных клавах пг клавишы зачастую сдвинуты ближе к стрелкам, а т.к. я использую только ноутбучную клаву и без ноутбука
www.lenovo.com/...​OARD-US-English/p/0B47190
то мне эти сдвинутые десктопные пг клавиши как-то погоды не делают, так же, как и цифроблок. лучше бы в т540р сделали клаву от т440р и пустое место использовали под фронтальные спикеры.

А Вы сами случайно не занимаетесь продажей этих самых thinkpad’ов?

когда как

А если вариант чтоб без гемороя со сборкой ноута заново, а просто купить и пользоваться года 2-3? А когда уже денег прибавиться купить уже что то посолиднее. Просто тоже рассматривал синкпады E серии, и не понимаю почему все так критикуют. Неужто хуже чем ideapad’ы и прочие ноуты из схожей ценовой категории?

еще раз повторю

для любого человека может подойти любой ноутбук, дело привычки.

все зависит от того шо вам надо. если вам нужен надежный аппарат с возможностью самому что-то поделать\настроить, то тут как бы выбора и нет. если вам пофик, то как бы пофик что брать.
у меня сейчас дома 5 пятнашек — t540p, hp zbook 15, dell m4800, xiaomi pro, huawei matebook d.
вот шоб меня все максимально устраивало(клавиатура, вес, модульность, матрица, качество материалов и сборки, цена) из этих 5 подходит только т540р.
в zbook 15 довольно геморно менять панель на 4к и клава никакая
в m4800 нельзя апгрейдить 1080р до 4к игзо, а 4к игзо стоит прилично и опять же клава такая себе
хуавей и сяоми очень похожи между собой, я бы отдал предпочтение хуавею т.к. при схожих параметрах он имеет матовый дисплей, не распаянную озу и цену в два раза ниже.

Епрст, не добавил в закладки все нужные Ваши комментарии по поводу ноутов и теперь их на до трудновато найти :(

бывает. спрашивайте, если что.

Які достойні екземпляри існують за ціною до 20 тис. грн.?

Свежачок! itc.ua/...​5-na-platforme-amd-rizen

Lenovo workstation бери точно подойдет!

В который раз могу посоветовать что-то из линейки ThinkPad, на OLX много достойных и недорогих б\у вариантов. Вот эти картинки — они лучше всяких слов )))
blogs.nasa.gov/...​2016/05/iss035e022360.jpg
upload.wikimedia.org/...​b/bd/STS-125_FD11_sim.jpg
tr2.cbsistatic.com/...​0074a3324bdf8/t61piss.jpg

Тс как дивайс? сам выбираю себе что-то за 20К!

x220 или x230 на ebay с core i7 можно найти до 150 баксов. Дальше самый дешевый ssd от 40 баксов(например intel на 80гб) и все. Если было меньше 4Гб памяти — добить до 4гб, дальше увеличивать память как деньги появятся.
Данный ноут ОЧЕНЬ долговечный и надежный, переживает падения с умеренной высоты, имеет безумно хорошую ремонтопригодность(поменять дисплей, например, стоит 50-60 баксов).
доставка — pesoto.com.ua

13ка, 1.5Кг. Можно везде носить. Есть возможность купить док станцию от 20 баксов. На постоянное место(в общагу) — на olx купить 19ку какуюто за 500грн бу. и клавиатуру с мышей по вкусу.

Маладєц! Тіки дивися, поки що не став останній реліз десятки, бо воно глючить на всіх останніх компах, бери осінній реліз, працює нормально.

І да, бажаю гарної роботи тобі й твоєму робочому коникові.

Мета — поставити операційку і користуватись нею — цього хіба мало?

вінда прекрасно з цим справляється

А навіщо?

Ладно, щоби скоротити цю басню.
Судячи по твоїх словах, ти думаєш, що вінда — це дефолтний варіант для всіх, а все решта ставлять, щоби помучитись або в якості «покарання».

Так от — це зовсім не так.
Операційка — це інструмент для задоволення робочих та не робочих потреб і обирається згідно того, наскільки вона їх задовільняє і наскільки добре людина нею володіє. І лінукс — цілком нормальний варіант для роботи, рівний вінді.
А у деяких випадках навіть кращий, бо під нього нема петі, нот-петі та іншого гівна, і робота не страждає від того, що хтось начіпляв троянів на лівих сайтах.

і ще немає купи софта для фото/відео обробки, тієї ж visual studio
нема вірусів, тому що система не популярна
та лінукс нормальний, але якщо саме він потрібен
для звичайних задач не бачу у ньому потреби, оскільки UI/UX лінукса залишає бажати кращого
ІМХО звісно

UI/UX лінукса залишає бажати кращого
і ще немає купи софта для фото/відео обробки, тієї ж visual studio

media3.giphy.com/...​a/vwI4mYEHP8k0w/giphy.gif

по сути с биллибоями общаться нет смысла и себе дороже, тем более жабаскриптером

Хз насчет софта по видеообработке, но давно в линукс завезли нормальный UI/UX? Как-то более-менее по-человечески из коробки выглядит только Kubuntu. Ну ещё Ubuntu Budgie. Но даже если найдешь красивую оболочку, большая часть софта будет выглядеть по-спартански.

P.S. Написал это из-под Kubuntu 17.10, которой и пользуюсь большую часть времени

давно в линукс завезли нормальный UI/UX?

давно и кде сюда не входит

даже если найдешь красивую оболочку, большая часть софта будет выглядеть по-спартански

тому що стандарту як такого на UI нема, а більшість софта заюзали GTK і їм хватає

Лично для ваших — может и не нужно. Но не говорите за других. Мне например винда не годится вообще никаким образом.

Ну ветка началась с того что заядлый линуксоид всунул любимую ось в чужой диалог про винду, так что как-бы дальше ход и тон дискуссии очевиден. Для моей работы вот тоже линукс удобнее, но я не понимаю стремления чтобы линукс был у всех.

но я не понимаю стремления чтобы линукс был у всех

насправді, можна назвати декілька причин, які зав’язані на поширеність системи:
— драйвера — купа розробників харду або не пишуть драйверів, або роблять їх спустя рукави (привіт ATI/AMD, Xerox та ін);
— аналогічно з софтом — чим більш поширений лінукс, тим собі дорожче його ігнорувати (привіт, Adobe, Sony);
— чим у більшої частини народу буде лінукс, тим більше буде потреба у якихось уніфікованих простих UI (власне, KDE простою не є, хоча і більш-менш юзабельна)

Це така собі синергія — поширеність системи впливає на рішення писати для неї софт, що, у свою чергу, впливає на поширеність системи.
Власне, від того, що лінукс стане більш поширеним, вінда нікуди не піде, вона з нами надовго, але розбавити процент вінди було б дуже добре.

— драйвера — купа розробників харду або не пишуть драйверів, або роблять їх спустя рукави (привіт ATI/AMD, Xerox та ін);
— аналогічно з софтом — чим більш поширений лінукс, тим собі дорожче його ігнорувати (привіт, Adobe, Sony);

Это сломать очень непросто и маловероятно что большое число людей будет ради этого переходить с винды, если оно им не нужно по работе. Это своего рода замкнутый круг: производители например не пишут или пишут как-нибудь драйвера под игровое железо, в результате под линуксом игровое железо хорошо если вообще как-то работает, а соответственно никто кроме как для работы не будет линукс ставить.

Например, у меня игровая видеокарта. Открываю браузер. Под виндой анимация прозрачности гладкая, под линуксом скачками. Под виндой ютуб работает хорошо, под линуксом видео часто помигивает, а-ля старый телевизор.

Или материнка новая, на борту блютуз и вай-фай. Под виндой делать не нужно ничего — беспроводная связь из коробки. Под линуксом для вайфая нужно собирать драйвера самому (что впрочем сводится к вбиванию волшебных комманд с SO после каждого обновления, но их нужно найти для начала), а блютуз вообще не знаю как запустить, к счастью мне не надо. Кстати, на форуме асуса об этом писали, но им как-то пофиг. Играет роль и то, что игры разрабатывают больше под винду, а железо это геймерским считается.

Итого, чтобы без проблем пользоваться мом железом, выбор операционки очевиден — винда.

а я могу сказать, что под линусом все наоборот — ставишь на ноут — все изкоробки работает, ставишь винду — выкачиваешь дрова с сайта производителя до того как начинаешь ставить винду, потом накатываешь, потом обпиливаешь всякую телеметрию и никому ненужные мс сервисы, доставляешь всякие кодеки итд

Смотря что подразумевать под «всё». На линуксе из-под коробки работают чаще «рабочие» штуки, все что через apt-get ставится. А игры, фотошоп, видосики — винда очевидный фаворит.

Відсутні HDD та обрізана клавіатура

подрастете — поймете, что обрезанная клавиатура лучше т.к. она центрированная и не надо сдвигать руки влево

Він може купити зовнішню клаву і не заморочуватися.

и внешний монитор. для этого тогда вообще не имеет смысла заморчиваться, а купить какой-то дешманский 8470p, который будет по производительности как тот обоссаный hp выше, но стоить раз так в 5 дешевле.

жаль шо деда вообще не бум-бум в выборе лептопов и их реальных цен. так бы можно было хоть поспорить продуктивно.

Забавные комментарии, чуть ли не игровые ноуты советуют с 16 ГБ оперативы и i7 процессорами.

В универе тебе с головой хватит абсолютно любого ноута на 3-4 года за 10-15к грн чтобы писать хелло ворлды на Паскале или тестовые БД на 10 строчек. А проектов, которые будут компилироваться полчаса, или фронта, который Вебпак будет на 6 ГБ оперативы отжирать, у тебя не будет с вероятностью 99% вплоть до момента пока ты устроишься на работу. Лучше остачу денег оставь на первое время универское (общага, поездки, тусы первые).

Другое дело если ты планируешь и фильмец посмотреть в высоком качестве и Дотку покатать, тогда цена до 20к поднимется.

Главное с разрешением экрана 1920×1080 возьми, пригодится при работе с кодом и кучей окон. Остальное вообще роли не играет в универе (если ты осознанно не будешь играть в игори и фильмы смотреть). А как работать пойдешь, там уже возьмешь что-то хорошее.

Ну... если взять Deep Learning, то 10-20 строчек кода на Python (скачивание тестового набора, построение сети, обучение, ...) могут потребовать хорошего железа. Но тут я больше за то, чтобы арендовать мощностя на Google по необходимости, а ноут должен быть лёгким и с большим разрешением. Остальное по SSH.

чуть ли не игровые ноуты советуют с 16 ГБ оперативы и i7 процессорами

Десяток-другой вкладок в хроме, IDE, виртуалка какая-нибудь — и 16Гб оперативы не кажется так уж много. У меня сейчас 11.6Гб занято памяти, хотя запущены всего лишь 4 окна хрома, IDE и ember-cli. Уж не знаю чем вам 16 много. Проц и оператива — это просто мощный комп. Если бы советовали игровой, то присоветовали бы ещё видеокарту.

Ну и вообще, ТС просил же:

Для мене важлива потужність, хороша клавіатура та довговічність

Странно было бы человеку, выбирающему мощный ноут, советовать 4 гига и i3

Так-то, если вспомнить на чем я учился программировать в 2000х, то можно конечно обойтись самым дешевым ноутом из современных. Но если что не потянет — портить нервы смолоду.

Вот не знаю, у меня открыт хром, FF с кучей вкладок, VS Code, vue-cli, фотошоп, слак и скайп одновременно в рабочее время, а иногда еще докер сверху. И ничего, в 4 ГБ помещается. По-моему только Слак может в наглую зависнуть или долго открываться после свертывания. Не спорю, может с 16 быстрее загрузится все это, но и так работает. А в универе так вообще больше 1-2 программ не открывал.

Дело хозяйское, если ТС не против потратить до 20к на ноут, то пусть берет хороший. Просто вопрос стоит вроде как о «ноуте для новичка в программировании». Дай бог чтобы доучился до момента когда ему нужно будет 8 ГБ на фронт-энд разработку. Большинство моих одногруппников с компьютерной инженерии не знали в чем отличие Джавы о Джаваскрипта.

Ну які 4 Гіга? Як воно туди влізе? ОС — 1-2гіга, фф — 1гіг, хром — 1гіг, фотошоп 2+гіга, слак + скайп + вс код — як мінімум гіг. 6гіг мінімум + докер. В своп воно все хіба що поміщається

Може і в свап, поняття не маю, але влізає нормально.

Фінальний батл: rozetka.com.ua/...​on/ids=38360472,36401584

HP ProBook 450 G5 (1LU51AV_V7)
Докладніше: rozetka.com.ua/...​_g5_1lu51av_v7/p38360472
Екран 15.6″ IPS (1920×1080) Full HD, матовий / Intel Core i5-8250U (1.6 — 3.4 ГГц) / RAM 8 ГБ / HDD 1 ТБ + SSD 128 ГБ / nVidia GeForce 930MX, 2 ГБ / без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth / веб-камера / DOS / 2.1 кг /
Докладніше: rozetka.com.ua/...​_g5_1lu51av_v7/p38360472

VS

Dell Inspiron 15 5570
Екран 15.6″ (1920×1080) Full HD, глянсовий з антивідблисковим покриттям/ Intel Core i7-8550U (1.8 — 4.0 ГГц)/ RAM 8 ГБ/ HDD 1 ТБ + SSD 128 ГБ/ AMD Radeon 530, 4 ГБ/ DVD ± RW/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth/ веб-камера/ Linux/ 2.2 кг/
Докладніше: rozetka.com.ua/...​57810s1ddl_80b/p36401584

Порівняння процесорів та відеокарт: drive.google.com/...​LkW_LPlXnHn0b8C4-lcZlt4BP

Аксіома Ескобара.

Ще раз — дивися в сторону Ryzen 5 та Ryzen 7, зеконом бабла та отримай нормальне залізо. А ще 17 дюймів. Рекомендую глянець, бо матовий екран не годиться для FullHD на маленькому екрані. На 30″ матовий звісно кращий, але ж не на 15 і не на 17.

Чого ти настільки женеся за ширпотребом? Багато хто ноути продає, шукай саме свій, один. А не ведися на залишки лайна на складах.

А ще краще — спитай може хто під замовлення нормально дістає, тобто сидить на фулфілменті якогось складу, де можна дістати залізяку під потребу.

А ще краще — спитай може хто під замовлення нормально дістає, тобто сидить на фулфілменті якогось складу, де можна дістати залізяку під потребу.

^this
стучитесь в личку

Я бы себе в такой ситуации купил бы небольшой ноутбук + монитор с клавиатурой.
Громоздкий ноутбук — это во многих ситуациях отсутствие ноутбука, потому что поленишься взять с собой.
Для простого текста размер экрана вообще не важен — можно увеличить шрифт.

Если ноутбук — то с интегрированным видео (ради большего времени автономной работы) и процессор с поддержкой 3D — к примеру, i3 + intel hd 520. Даже если не игрок и не собираешься заниматься программированием игр — некоторым приложениям 3D нужен.
Только intel, не amd (ради возможности на виртуалку поставить macOS — чтоб с самой операционкой поиграться, и для разработки под iOS, к примеру, если идти в направлении React и React Native, или swift учить).

8 гигабайт памяти (и с возможностью увеличения).
Если ноутбук на i3 — то там нормальные цены и хватит на хороший монитор.

Зрозумів, що доведеться трохи вийти за бюджет. Але як вам ось ця модель? — rozetka.com.ua/...​hp_1lu56av_v11/p38362464

(Екран 15.6″ IPS (1920×1080) Full HD, матовий / Intel Core i5-8250U (1.6 — 3.4 ГГц) / RAM 8 ГБ / HDD 1 ТБ + SSD 256 ГБ / Intel UHD 620 / без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth / веб-камера / DOS / 2.1 кг / сріблястий)

Але найприємніше це те, що він має 2 слоти для оперативної пам’яті, що дозволить в майбутньому змінювати конфігурацію ноутбука.

Якщо і5 −8ххх, то варто,сімка доволі сильно гріється, п’ятірки вистачить. Гарна модель, як по ціні, подивися ще скіки слотів на пам’ять. І почитай відгуки на ноутбукчек.
ЗИ. Подивився, нормально. Не дивися що 2 ядра, вистачить, як вже мені на полігончик з віртуалок вистачає...

Не дивися що 2 ядра, вистачить, як вже мені на полігончик з віртуалок вистачає...

2?
Intel пише, що 4 + HT — ark.intel.com/...​r-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

Все ок, я, не в змозі видалити допис, відредагував його. Тому коментатор вище був правий щодо першочергового запиту — rozetka.com.ua/...​r_nx_gt0eu_008/p25032649

Перед тим як зв′язуватися із розеткою, почитай відгуки як вони гарантію [не] виконують, як із ними судяться за це.

Мне в ноуте жены материнку заменили по гарантии под конец срока, аж не ожидал. Был глюк с редкими подвисаниями и частой невозможностью выключить ноут.

отправили недавно бп, вернули бп с пожженными и оголенными кабелями, сказали, что так и было, проблем не нашли. вот и думайте.

Вероятнее всего пересадили начинку, так что внутри может отказаться совсем другой блок другой мощности и другого производителя.

он в любом варианте не пашет, что до, что после.

я взагалі раджу тобі, на всі моделі , які тут світилися — передивится відгуки та рев’ю на www.notebookcheck.net
Допоможе у виборі.

рекомендую Dell Precision M4800. Зараз сам на такому сиджу. (i7-4940xm, 16 GB(up to 32), 240 SSD + 750 HDD, Intel HD 4600 + NVidia K2100, шикарне охолодження ноута). Проекти збираються на ура і швидко. Мінуси — важкий і на бегемота схожий. Правда цей конфіг за межами суми, але скромніші конфіги цієї моделі теж дуже нічого. І в суму влізеш.
А взагалі поради такі:
— Dell/Lenovo/HP/Acer або МАКБУК(визначайся яка платформа краще підходить).
— дискретне відео не сильно потрібне, хіба для Unity. Інтегроване відео не нижче Intel HD 4000. З AMD в мене не склалося, рекомендую NVIDIA(суб’єктивно)
— Оператива ДУЖЕ важлива, особливо на маках. Чим більше — тим краще. І щоб було куди рости.
— Проц вибирай ретельно. Об’єм кеша важливий при компіляції. Переваги проців нових поколінь сильно перебільшені. 4-5 покоління Intel може дати прикурити новішим моделям. Основна перевага новіших поколінь — енергозбереження. І не бери огризки типу i7 5хххU — це все двоядерники. Вони економні по живленню, це факт, але не надто потужні. cpuboss.com, www.userbenchmark.com — отут можна порівняти.
— ССД краще на MLC. Самсунги дорогі, але хороші, Kingston/Intel — цілком нормальні. З HDD — WD Scorpio Black, Hitachi (7200), Toshiba
— розмір екрану точно не 13(хіба що з монітором зовнішнім). Розширення бажано не нижче 1600*900, але і 4k тобі на 15″ екрані теж не потрібно
— Охолодження в ноута має бути хороше. Почитай відгуки про модель
— ремонтопридатність і можливість апгрейду не останні пункти. Знайомі з сервісу казали, що все, що вище 5-го покоління (особливо ультрабуки) фактично не ремонтуються

Мдя. Перепрошую, пропонувати станцію по ціні від 2000 баксів ..хто й де в ціну влізе ?

эта станция в ПОЛНОМ конфиге с 4к игзо дисплеем будет стоить даже дешевле 20к

Ціну, будь ласка. Бо те, що я побачив у пошуку, було від 37 тис.грн

обычные 1080р на ибее по 300-400-500 в зависимости от конфига и аукцион или нет. + еще есть купоны. какой смысл вообще покупать тут что-то в хер знает сколько раз дороже?
вот тебе пример на месте — thinkpad t540p
1080p тн(который можно запросто проапрейдить до 3к ипс)
8гб озу одной плашкой
500гб самсунг ссд
100вч акб
i7 4810mq, что по сути i7 7700hq
подсветки клавы и прочая муть
~12к грн. какие нафик 30тыщ.

Хлопці, додайте ще 33 відсотки за розтаможку.

никто не платит 33(на самом деле 32) процента за растаможку(да даже если и платит(только зачем?), то это не такая и большая сумма на 300$ — (300 — 180) * 0.32). ваш кэп.
если я говорю, что оно столько стоит, то оно столько стоит со всеми операционными расходами. а тот синкпад за 12к так вообще уже в украине с окончательной ценой.

Из личного опыта студента:
13″ все таки предпочтительнее (дело даже не в весе, а в том что 15.6 далеко не во все сумки влазит, что создает неудобства)
лучше SSD и 4 гб RAM, чем HDD и 8 (по ощущениям на первом все работает куда быстрее, ИДЕ запускаются без проблем.
не покупать ноут, не рассмотрев клавиатуру (я умудрилась нарваться на ту где поменяны местами 2 клавиши и отмучалась с ним год)
Процессора i3 7 поколения или i5 6-7 за глаза. На пни и тем более селероны даже не смотреть, смысла нет, в цене сильно не выиграть, а производительность ощутимо падает.
Батарея очень важна, потому что заряжать ноут ты все равно будешь забывать. И если производитель заявляет часов 8, то есть шанс хотя бы 2 дня на нем продержаться. Мне моих 12 заявленых хватает на 3-4 дня по 2-3 часа в день.
Я взяла acer swift 5 (не этого года, а прошлого, похож очень на Acer Aspire S5-371 за 15к). Так что до 20 найти вполне реально. Оперативку потом можно будет докупить если что.

Ну ТС у нас хлопець, і зайвий кілограм — це дрібниця. Про сумку вже вище відповіли) А от рекомендувати 4Гб ОЗП — я б за таке до в’язниці саджав би. Якраз таки краще спочатку 8Гб ОЗП і НЖМД, а потім докупити ССД

Если ходить с портфелем (два плеча) то лишний килограм ерунда, да. Если же с сумкой на одном плече, то совсем не ерунда, особенно, если ещё и гуляешь после учебы/работы с этой сумкой.

Ну ок, у всіх різні фізичні дані. Комусь, може й важко, комусь — ні.

НЖМД

Они же медленные до жути. После SSD я себе работать с обычным винтом даже не представляю как.

Тормозні, але не настільки, що прямо жах. Поки справи не дійшли до свопу — все прекрасно працює.

За ~10к dell latitude б\в: 15,6′ (1920*1080), Core i7 (4 ядра. — 8 потоків), 8 Gb RAM, жорсткий диск 320-500 Gb, батарея ~3 години. Далі за 2,5к купуємо ssd 240Gb і карман, щоб підключити його замість dvd-rom. Ще за ~1,5к купуємо б/в планку оперативки на 8Gb. Ітого за 14к, в нас: full HD (1920*1080), core i7, 16gb RAM, ssd 240+320/500 hdd, батарея 2-3 години, плюшки ноута бізнес-класу.

А Ви часто користуєтесь dvd? Я от не пам’ятаю, скільки років тому, останній раз користувався. Dvd заміняє флешка.

Який сенс купляти ssd на місце DVD-програвача, в якого пропусктна здатність SATA I?

С чего ты это взял?

Особистий досвід на двох ноутбуках. Люба стаття в ґуґлі на тему «upgrade laptop ssd»

Особистий досвід на двох ноутбуках.

Каких?

Люба стаття в ґуґлі на тему «upgrade laptop ssd»

От мне больше делать нечего, читать статьи от горе экспердов. Открываешь даташит на чипсет и смотришь. Там в помине нет SATA I, кроме разве что дореволюционных.

еще один эксперт. сата3 там, если ноут совсем не древний(ниже сэнди)

Даже в первом поколении IntelHD (IbexPeak чипсет, IronLake процессор) было от 2 до 6 SATA II (3.0 Gb/s).

На не бюджетних ноутах, в основному, сата порти на платі однакові, але якщо, раптом, ні! То можна просто поміняти місцями hdd i ssd. Це Вам лайф-хак, на майбутнє))))

На не бюджетних ноутах, в основному, сата порти на платі однакові

Не совсем, даже сайчас делают два SATA 6Gb/s и остальные SATA 3Gb/s, но всё равно это далеко не SATA I.

можна просто поміняти місцями hdd i ssd.

Раджу купити новий MacBook Air або Pro 13-ку не останьго покоління а моделі 2014+
По залізу від 128Гб ОЗУ / 8Гб ОЗУ вистачить для навчання (хібо що якщо дуже специфічні задачі будуть)
Ретіна ІМХО не принципова (монітор можна підключачи)
БУ не раджу (як мінімум буде вбита батарея)

З Плюсів є варіант прокачувати одразу swift/objective-C і стати тру мак-девом =)

Всі інші HP/Lenovo/Xiomi и інші ноунейм ШаурмаБуки так і лишатся ноунеймами
Тіки МакОС =)

І заради понтів пожертвувати здоров′ям очей?
Та шоб тобі самому на 13 сидіти, і то був єдиний твій комп :)

Які понти ? +/- схожі ноути будуть коштувати аналогічно епловим

За 13 сидів і був єдиний ноут для роботи/дома
Не помер — очі від іншого страждають

Це залежить виключно від віку. Це в 30 можеш хоч за 6″ сидіти і нічого вже не буде. А по молодості очі ще не на настільки тверді, спаскудити малим екраном помноженим на 8 годин — на раз!

Новий — 2014 року? 8 Gb ram та core i3 (2-3 покоління) — в 2018 році для програмування, серйозно? Це на ньому Ваш «тру-білд» середнього проекту скільки буде збиратись?

Там ефект плацебо працює, проекти збираються в 2 рази швидше. Не даремно ж чувак 20 к віддав за старий ноут)) Не то що там ноунейм якийсь

Від 2014 в залежності від бюджета там і 2017 року моделька влазить

Тру білди збиратимутся за рахунок ССД для студента нормально!
Згадайте які конфігруації були коли вчились ми — і нічого

ІМХО біжати за мегагерцами/гігабайтами — толку мало
Звісно якщо там не плануется свою крипту майніть )

Коли я вчився — самий топовий проц був Pentium iv ))). Я не маю досвіду роботи, конкретно з swift\object-c. Зате за ~10 років маю досвід в програмуванні на інших технологіях:
1) .Net — build проекта важкий процес + сам фреймворк і Visual Studio 20-30 Gb (залежить від вибору при встановленні, всіма фішками, лібами, тулзами, локальна дока і т.д.);
2) Android — build важкий + запуск на емуляторі — буде займати декілька хвилин на і7(2 ядра/4 потоки) 8Гб озу — знаю з особистого досвіду. Андроїд SDK під декілька версій + Джава + ліби тулзи + Android studio = 20-50 Gb;
3) Веб-розробка:
фронт-енд: build webpack, віджирає пару гігів оперативки і збирається від декількох секунд до хвилини. Якщо збираємо в продакшн — запускаємо і тупо йдемо пити каву.
Бек-енд: rebuild Node.js + гаряче перезавантаження сторінки браузера+ сервери трьох субд (томущо працюєш на двох проектах паралельно і ще до того підтримуєш легасі проекти)+плюс якийсь апач/nginx + розвернуті всілякі СІ та докери з вагрантами, щоб ганяти тести = ще декілька гігів оперативки і затримки на декілька секунд при ребілді проекта навіть на пристойному залізі;
4) про час на запуск тестів навіть писати не буду;

Від 2014 в залежності від бюджета там і 2017 року моделька влазить

Потому и надо брать самый свежий, а не

не останьго покоління а моделі 2014+

Особенно если учесть, что чипсет больше 64 не тянет, а если мобильный, то как правило 32.

Насправді я дуже приємно здивований досвідом на Мак після 10 років на Вінді.

Боже как можно советовать Air? За что? Или макос головного мозга в крайней ступени?

А что с ним не так для студента?
Он что ядро генту будет 20 раз за день собирать ?
Или крипту майнить?

Многие крутые проекты сделаны на куда более слабом железе
Но если единственное чем можно похвастатся то что у меня 64гб 2342гц и 100500 ядер — то конечно нада брать гроб десктоп и наслаждатся оверклокингами и прочими писькомерками

Для студента в украинском вузе с вероятностью 80% нужен будет Windows. Или за 10 лет что-то поменялось и украинские университеты стали сердцем разработки GNU/Linux и прочего BSD?

С вашего профиля на ДОУ.

web development from idea till backend...

Such much?

Не особо он безобразный (работал пару лет)
Монитор подключается без проблем фуллХД (только с 4к не выйдет на сколько помню)

Виходячи з такої логіка — треба купувати стаціонарний. До нього взагалі, майже що завгодно підключається і апгрейдити простіше. 😂

Яблодрочеры как монахи — ко всему привыкают.

нет, эйры и яблоки не горю желанием, просто где не прочитаю так сразу советуют брать MacPro, я то понимаю что за 3k $ это мега лучший вариант, но лимит только в 1k $

Лена, не всегда говножелезо вытягивает, вот в чем обидка. 8( У меня сейчас полигон на новом нотике (я внизу в письме давал характеристики) из 3 виртуалок линуксовых под VB — с докерами-шмокерами и прочим г-ном, так вот, когда все это взлетает, мне совершенно сухо и комфортно © крутиться со всем этим и ВИДЕТЬ как оно работает . На моем старичке Lenovo B560 выкрученном до предела (8Гб память 1333, 240Гб системный SSD , 750 Гб чорный WD 7200RPM для данных, но пентюх Р6200 двухъядерный 8( ) этот фокус не проходит нихрена. Ты совершенно права с тем, что нужна инвестиция в будущее и не всегда старое железо вытянет новые штучки.

Як ви ставитеся до такого варіанту? (ukrbay.com.ua/...​002epb/?utm_source=nadavi)

клавиатура с подсветкой — не стоит таких денег
в игровом ноутбуке, на котором почти нет места для установки игр

до 20 тис. грн.?

вариантов масса
hotline.ua/...​eFrom=19000&priceTo=20000
но на мой взгляд, лучше взять отдельно стационарный ПК с монитором нормальной диагонали и недорогой компактный нетбук, в рамках этого же бюджета суммарно

Клавиатура с подсветкой в принципе нонсенс. Она достаточно быстро изучается, а ещё её экран неплохо так подсвечивает.

Курс сліпого набору дає можливість вивчити букви і цифри, а основні спец.клавіші розташовані достатньо зручно, щоб не було потреби дивитися. Крім того, працювати в темряві шкідливо для очей. Однак як власник окремої клавіатури з підсвіткою, скажу — це прикольно.

працювати в темряві шкідливо для очей

Є такий розповсюджений міф. Але навряд чи ви знайдете когось, хто пошкодив.

Я, к примеру, не могу работать в темноте — глаза заметно устают и болят. Проблема решается одной-двумя светодиодными лампами 1W позади монитора.
Скорее всего усталость глаз есть даже у тех кто этого не замечает. И врачи единодушно говорят что нельзя работать в темноте — почти наверняка они правы.

Местные врачи, или реальные? А то местные любят ересь нести, не зная мат.части. А те кто знают — заинтересованы в том чтобы её как можно меньше знал пациент, и как можно больше бесполезных усилий вложил — так он дороже ценит мед.услуги типа Плацебо.

А ловить 1-2 зайчиков на мониторе — это изврат. Проще монику яркость и цвета настроить.

Подсветка расположена позади монитора, светит на стену и потолок, равномерно освещает (и учитывая два ватта — очень слабо освещает).
Если стена и потолок не освещаются, они совсем темные и получается сильный контраст между ними и экраном, из-за этого глаза устают (у меня это проявляется болезненными ощущениями, даже если у кто-то не замечает проблем при работе в темноте, это не значит что их нет).

Если нет прямого света из окна на экран — яркость и контраст у меня при работе с текстом и вебом всегда на минимуме (ноль яркости и 10 контрастности). Если повышаю — опять таки проблемы появляются при длительной работе (а учитывая что и работа, и развлечения за монитором — то часов 15 в день перед ним нахожусь).
В фильмах яркость и контраст немного повышаю.

При любых отклонениях, повышение яркости или контраста, отсутствие подсветки потолка и стены, слишком малое расстояние до монитора — высидеть перед ним хотя бы часов десять невозможно, глаза реально болят.

Я работал раньше в темноте, пока не начали глаза от этого уставать. А один раз был экспириенс когда я сидел спиной к окну (иначе на той квартире сесть не получалось) и из-за этого почти целый день держал шторы закрытыми. И так месяцев 5. Глаза сильно уставали. А после этого переехал в другую квартиру, где можно было сесть к окну лицом и разница ощущается очень сильно.

Не могу сказать насчет перманентного урона от сидения в темноте, но дискомфорт если так делать постоянно очень заметен.

Я смотрю на комментаторов ниже и офигеваю. Ноут для учебы! Объясните, нахрена

— 8Гб ОП це лише на початок
SSD на 240М,
до 40 тысяч что-то приличное сложно выбрать из ноутов
важлива потужність

На программной инженерии вполне хватит самых дешевых ноутов. Солюшны вряд ли будут включать больше 2-3 проектов, базы мелкие, простые, вычисления плевые. Долговечность вообще ни к чему, учитывая скорость развития технологий и бюджет до 20к.

Моё ИМХО:
Если очень важен бюджет, можно брать более-менее любой ноут нормальной марки и с нормальными отзывами на розетке. Если понимаешь, что есть запас по бюджету — первое на что можно смотреть — SSD+оперативка. 120 ГБ хватит за глаза при наличие HDD. Оперативки неплохо бы к 8, но не особо критично если нет. Не стоит брать с большой диагональю. Когда пойдут лабы, заунывные лекции по общим предметам — ты себе спасибо скажешь, что у тебя маленький ноут, на котором можно записать эту самую лекцию/доделать лабу/whatever. Соответственно смотри на батарею (а маленький экран поможет этой батарее продержаться подольше). На проц плюс-минус можно забить, как и видеокарту.
Возвращаясь к диагонали, если совсем хочется побольше экран — купи лучше монитор домой, если нет. Соответственно у тебя и дома будет нормальный экран и будет необходимая мобильность. В лабораторных скорее всего можно будет подключиться к местному монитору.
ПК конечно хорошо и можно собрать под себя, но, опять-таки, ноут развязывает руки. Когда у меня появился ноут в универе, я почувствовал себя в разы легче

По конкретике. В бюджет я бы взял такую комбинацию (ноут плюс моник)
rozetka.com.ua/...​ovo_80xl03wbra/p28306433
hard.rozetka.com.ua/...​ips_223v5lsb2_62/p377245

Мені подобається хід ваших думок. Придивлюся до цього ноутбука.

Раджу подивитись ось цей: rozetka.com.ua/...​ovo_80xl02s7ra/p19341280
Плюси: потужнійший процесор (i5), наявність HDD (1TB) + SSD(128GB).
Мінуси: на 1,4к дорожчий.
Конфігурація тут буде стандартна, на ССД ОС, на ХДД всякий хлам качаємо.
Якщо ставити на ССД лише ОС, браузери та програми типу IDE, то такий ССД буде жити довго.
Процесора тут теж вистачить на 4 роки навчання точно.
Конфігурація мого ноута на старті навчання була такою (до речі, теж Леново): i5 (Ivy Bridge), 6 ГБ ОП, GT740m, 1TB HDD. Це було в бородатому 2013. Нещодавно апгрейднув ноут до 12 ГБ ОП та вліпив ще 250 ГБ ССД (прийшлось витягнути оптичний диск, та й він не дуже треба). І цього запасу ще вистачить на без поняття скільки. Єдине, дискретна карта вже нічого з ігор нормально не тягне, та й теж, не дуже треба, для ігор краще ПК збирати (або консолі).
Я це ось до чого, конфігурації того ноута (що я кинув) вистачить на роки навчання з головою. Єдине, де можна буде покращити — ОП, 8 ГБ буде інколи мало, тому, апгрейд до 16 ГБ в майбутньому буде дуже бажаним.
На рахунок монітору, то я би придивлявся на діагональ не менше 23 дюймів (23-24), розширення фулл хд (ну це само собою), і тип матриці тільки IPS (ну або щось краще). Такі конфігурації є на розетці, в районі 4к гривень (наприклад hard.rozetka.com.ua/...​ps_243v7qsb_00/p19797925).
Так, по грошам це буде трішки дорожче, та воно того варте, немає сенсу купувати те, від чого потім будуть лиш одні страждання.

Краще пошукай щось на проці Ryzen 5 чи Ryzen 7. Але їх досить мало в продажі, навіть у розетці повимітали все що дешевше 20К.

Ryzen 5 чи Ryzen 7

 тянуть за собою дискретне відео, бо ці проци без відях.
З відяхами там 2200G / 2400G

Это не Ryzen 5/7, а Ryzen Mobile 5/7 и относительно не мобильных CPU у них урезаны кеши и Vega там без своей HBM памяти

речь шла именно о них, что вы себе там напридумывали — ваши проблемы.

Саме так. І вони себе на ноутах нормально показують порівняно із інтелами. Звісно на DDR4 2400, не менше.

Я й не кажу що то дозволить грати в ігри на максималках. Але це дозволить мати досить потужний GPU, та іноді пограти в ігри на середніх налаштуваннях. При цьому ноут не гавкнеться через рік-півтора.

Ноут для учебы! Объясните

Все просто, людина батькам розповідає про потребу для навчання, а насправді планує на ньому шпіляти.

Проблема в том, что их просто нет в Украине — дешёвых ноутов с базовыми параметрами.
1) Насколько бы ни был дёшев ноут, а большой экран нужен. Потому что зрение по молодости гробится просто таки отлично. Необратимо! Так что 17 дюймов могли бы и дать. Но обязательно даже FullHD (хотя почему бы и нет). Не обязательно даже IPS. Для зрения критична именно геометрия.
2) Обычный AMDшный проц, то есть чтобы и с графикой на борту, и по вменяемой цене. А не профанация как на младших интеловскхих процах.
3) 8 гектар памяти. Неужели так сложно понять, что памяти надо ВОСЕМЬ, а не три, и не четыре.
4) SSD и винт, или оставить место под апгрейд винтом. Как будто это что-то такое сложное — иметь SSD для программ и HDD для данных. Это позволит сэкономить как на объёме SSD, так и на скорости HDD (то есть меньше их убивать температурой, меньше тратить электроэнергию, по по возможности вообще шпиндель останавливать).
0) Поменьше выйебонов с клавиатурой. Чем стандартнее — тем лучше. Но каждый удак старается припереть модели у которых кнопки как-то по-особенному, и нельзя перенести привычку к стандартной клаве, приходится учить ещё и эту.
0) Корпус из толстого пластика. Матовый. Неужели это что-то заоблачное? Каждый пытается припереть такие нежные модельки, что на них дунь оно колеблется на ветру. А что это мобильное устройство и ему предстоят приключения — а зачем думать.

Проблема в том, что их просто нет в Украине — дешёвых ноутов с базовыми параметрами.

За 5-6 тысяч? Дофига

Насколько бы ни был дёшев ноут, а большой экран нужен. Потому что зрение по молодости гробится просто таки отлично.

Ну я думаю, что если человек не способен поменять разрешение/масштаб, то в айти ему делать нечего. Снова-таки, там не будет простыней текста, а вот время жизни батареи уменьшается от большого экрана, не говоря уже о том, что его неудобнее носить.

2) Обычный AMDшный проц, то есть чтобы и с графикой на борту, и по вменяемой цене. А не профанация как на младших интеловскхих процах.

зачем в ноуте для учебы?

3) 8 гектар памяти. Неужели так сложно понять, что памяти надо ВОСЕМЬ, а не три, и не четыре.

зачем именно НАДО в ноуте для учебы?

потому что 4гб у тебя скушает просто один хром с парой вкладок. 8гб это МИНИМУМ, который вообще имеет смысл ставить, если ты пользуешься хромоподобным софтом

открыта 21 вкладка. Кушает 2.4 Гб.

Для этого ставится один браузер НЕ хром и НЕ хромиум — под кучу текстовых вкладок. В моём случае это Palemoon — ветка Firefox. А Хром — под требовательные сайты (с косолапыми программистами) которые вообще только под Хром и деланы.

Зачем такая учёба, если она не практическая?

эм, в чем проблема практиковаться в программировании на ноуте за 6к?

Да хоть и за 3000 можно, вопрос лишь нужно ли. Время это время. А поверь, на экране малого разрешения оно тратится весьма круто. Без SSD тоже скучно. А не поиграть в молодости — ну это вообще позор джунглям, не на пенсии же гамать. К тому же в игровой среде развиваются навыки, которые в реальной жизни не получишь (по крайней мере дёшево).

Если деньги есть, оправдана ли экономия? IMHO ни разу. Есть то на чём сэкономить можно, но это точно не время.

Ноут не на один год берётся. Так случилось, что я печатаю этот коммент как раз на ноуте возрастом 9.8 лет :) Давай, расскажи сколько из современных железяк переживут такой срок. Тем не менее, вполне себе печатная машина. В данную минуту новый почтовый домен поднимаю с неё.

Отходил со второго по четвертый курс с нетбуком диагональю 10, слабее чем нынешние телефоны, поэтому знаю о чем говорю. Ничего, сдавал лабы, поднимал простенькие сервера. И не менял бы на 15-17″ ибо мобильность в универе была ценнее, чем лишний дюйм экрана. Под мобильностью я понимаю и время жизни батареи тоже.

Игры смотря какие. Может автор по героям третьим угорает. А за новинками с бюджетом 20к не угонишься.

Любой современный ноут откроет студию, поднимет свой мелкий сервер. В общем, именно в плане учебы проблем не будет.

Давай, расскажи сколько из современных железяк переживут такой срок.

Да-да, раньше трава была зеленее, а вода мокрее.

Планы продаж говна были меньше, а на разработку и тестирование железа времени тратили больше.

Я не спорю, можно и с десяткой диагональю ходить, имея стационарный комп. Но по нынешним временам это планшет. К нему требования к готовности расстаться выше на порядок. То есть к дешевизне.

Любой современный ноут откроет студию, поднимет свой мелкий сервер.

Производители не стесняются выпускать хлам, который с трудом открывает Windows и минуту шуршит винтом чтобы открыть окно IE.

По-моему тут вопрос в изгибе рук прокладки между экраном и креслом, а не в производителях.

неа, если выпустили говно на селероне с 2гб озу и еммц память, то как ни крути работать оно нормально не будет. даже значительно более производительные аппараты(z8300, 4gb ram, 1280×800) безбожно тормозят на десятке со всеми отключенными штуками.

Чем семерка не угодила для учебы?)

Тем что на ноутах её уже давно нет.

Ну конечно виноват пользователь, если вендор поставил винду на железо, едва ли соответствующее минимальным требованиям ОС.

А что если покупать ноут без ОС :-O

То все равно придется ставить ОС. Без ОС ноут будут продавать такой же что и с ОС (правда выбор будет еще меньше). И под устаревшей версией ОС он может тупо не завестись или работать через пень-колоду.

омойбог, у меня иногда ощущение, что я на форуме не программистов, а домохозяек. Семерку уже не можем поставить так, чтобы нормально работала.

Смысл в том, что да, конечно классно иметь 32 гига оперативы, i7 проц и SSD-шник на терабайт на борту. Как я и написал в оригинальном комментарии

Если понимаешь, что есть запас по бюджету — первое на что можно смотреть — SSD+оперативка.

Но при этом, если 20к — это поскрести по всем сусекам и в чем-то себе серьезно отказывать, то я не вижу смысл брать такой ноут ибо для учебы хватит любого нового ноута нормальной марки, который сейчас продается. Именно поэтому я акцентировал внимание прежде всего на базовой конфигурации

вы ради интереса попробуйте воткнуть семерку на новые ноутбуки с вин10 онли, часть дров просто не встанут.

разрешение/масштаб,

Играть с разрешениями можно было на ЭЛТ экранах, а на ЖК разрешение прибито гвоздями и неродные разрешения на вид ужасны. И масштаб не в каждой ОС не с каждый софтом хорошо работает, особенно когда учебный процесс построен на говне мамонта.

там не будет простыней текста,

Это в учёбе не будет простыней текста???

зачем в ноуте для учебы?

Для лабы по вычислениям с GPU, для программирования под OpenGL, для запуска инженерных пакетов.

зачем именно НАДО в ноуте для учебы?

8 ГБ сейчас минимум, ниже которого и обсуждать нечего. Даже жлобящийся на объемы железа яббл сейчас с 8ГБ начинает свои ноуты.

когда учебный процесс построен на говне мамонта.

Тогда говноноута тем более хватит

Это в учёбе не будет простыней текста???

Опечатался, имел ввиду простыни кода. Курсачи раз в полгода. Плюс имея монитор дополнительно дпма можно отлично работать с курсачом

Для лабы по вычислениям с GPU, для программирования под OpenGL, для запуска инженерных пакетов.

Хватит говноноута. Сдавал на своем эти лабы без всяких проблем.

8 ГБ сейчас минимум, ниже которого и обсуждать нечего.

Аргументация уровня бог)) для игр, возможно, для учебы 4 гига вполне хватит.

Вот вам примеры.
Для учебы на специальности по разработке САПР студенту может понадобится держать запущенным например VisualStudio + Inventor, если он учится писать плагин для Inventor. У последнего минимум 8 ГБ заявлен в требованиях.
Для студента-сетевика — держать кластер виртуалок для экспериментов с сетью.
Одно дело когда свопит на быстрый винт на десктопе, а когда свопит на дохлый ноутбучный винт, то хоть вешайся.

речь шла именно о чистом программировании, а не о САПР. Конечно, если необходимо работать с трехмерной графикой, то требования совсем другие, но в посте шла речь не об этом

Топикстартер сказал, что хочет изучать

програмну інженерію та все що з нею пов’язано

а что у него с этим связано — нам остается только догадываться.

Даже жлобящийся на объемы железа яббл сейчас с 8ГБ начинает свои ноуты.

Сейчас просто 2Гб модули уже не выпускают, поэтому яббл плачет и ставит 8Гб.

В том что между клавиатурой и моником есть прокладка. Приходится выделять ей место на столе. Приходится брать моник того же разрешения, что и экран ноута — иначе теряешь всё удобство рабочего стола. Приходится брать отдельную клаву. И по итогу приходишь к тому, что это просто десктоп.

Я так и не смог привыкнуть, потому у меня и десктоп, и ноут. Ноут бюджетный, который не жалко таскать с собой и пользовать везде где только придётся (уже 3 ремонта пережил). Десктоп — под комфортное пользование на нормальных скоростях, с 32 дюймами экрана и хранилищем с которого можно мусор не убирать потому что лень :)

Ноут ставится на док станцию ЗА монитором или если нет места то ВЫШЕ монитора.
Смена разрешения не проблема для современных ОС. У меня вообще на док станции два 2к монитора, а на ноуте 1333. Нет проблемы.

Я и не говорил, что нет решений. Лишь факт, что они нужны, что это нужно планировать.

Проблема с разрешением есть, когда активно эксплуатируешь рабочий стол. Когда у тебя там порядка 150 иконок, и по мановению волшебной палочки на очередном глюке они оказываются «упорядоченными» — оно весело.

То же самое с рабочим софтом. Панели инструментов раскладываются под разрешение экрана. Очень весело, когда софт решает «вау, новый экран, я тут всё поупорядочиваю», а потом на старом это уходит в неведомые дали за грань экрана.

Так что я предпочёл иметь раздельно стационарный комп и ноут. Благо синхронизация нескольких папок куда более простая задача.

Проблема иконок решается их выносом в отдельную папку. Ее просто открываете на весь экран, в папке не переупорядчиваются.
Отдельный комп у меня тоже есть, но используется в основном для игр(переключатеся переключателем hdmi)
Софт.. Ну не знаю. Все, что я использую умеет менять разрешение.

150 иконок,

иконки на рабочем столе не нужны

То же самое с рабочим софтом. Панели инструментов раскладываются под разрешение экрана. Очень весело, когда софт решает «вау, новый экран, я тут всё поупорядочиваю», а потом на старом это уходит в неведомые дали за грань экрана.

с таким никогда на линуксах не сталкивался. используйте нормульную ос.

UI Линукса ещё страшнее. Что-то надо доплиливать, а что-то не допилишь вовсе — я не собираюсь лезть в исходники больших проектов ради правки одной константы и потом пытаться всё это скомпилить и подружить, угадав какие костыли были добавлены в дистрибутив и не попали в исходники.

юи линукса есть под всех. все остальное по тексту вообще чушь.

Підтримую вашу думку повністю, перевага леново ще в тому що його і проапргейдити можна і що він дуже довговічний (знаю з досвіду)
Я міг би ше автору таке запропонувати варіант з замовленням ноуту за кордону, наприклад з ebay
Я взяв б.у. ноут Lenovo Thinkpad 16 RAM 500 SSD 15′ за 400 баксів, з розмитненням ще вийде нехай +100 баксів, і того за ціну близьку до 14к грн можна взяти досить таки хорошого звіра який літає вже скоро буде 2 рік, без проблем.

Леново мають вади по живленню. Перший же перебій по 220 — і вони вогоряють, запобіжники на платі не встигають спрацювати. Це тому що нормальні ноути живляться від 19В, а Леново догнали до 22В, а це змушує силові мосфети працювати на межі пробою. А ще коли їх пробиває, утворюється струм у сотню ампер, і тупо прожигає плату наскрізь — там дуже слабка ізоляція між шарами плати. Ремонту такі вже не підлягають.

Це ідіотизм від якого вже кілька років не можуть відмовитися. Чому — хз, колись це було щоб блоки живлення інших ноутів не підходили. Але китайці швидко налагодили випуск, тому зараз жодної причини.

Не знаю — в мене і на роботі леново вже 4-5 років, і в селі нетбук більше 6, мабуть, — проблем не було. Може, таке трапляється у випадку дефектів виробництва.

Ні. Вони ненадійні проти різкого підвищення вхідної напруги. Може це якісь окремі масові серії. Але подивися скільки їх на «розборі» по запчастинах, тобто ремонту не підлягали.

Ніколи такого не чув, знаю леново як мега надійні, і як єдині ноути які дозволяють брати космонавтам на МКС, це те що «продало» мені їх :)
www.quora.com/...​pace-Station-Lenovo-brand

не леново, а синкпады. обычные леновы к синкпадам имеют отношение примерно никакого. ради интереса рзаберите какой-то айдиапад и тешку. будете неприятно удивлены айдиападом.

ага, ну в мене thinkpad тому не перечатимусь

Ноут саме для навчання? Impression ImPAD W1101
Коштує 5.200 грн, має windows (я віддаю перевагу цій ОС), важить всього 1.5 кг з клавою, але на 8 годин батарейки не вистачить, потрібна зарядка. Для вивчення програмування студенту потужність не потрібна, достатньо екрану і текстового редактору. А на залишок можна купити щось більш потужне і менш мобільне. Я схиляюсь до повноцінного ПК, який можна апгрейдити відповідно до вимог по потужності. Ноутбук — це завжди компроміс, цікаві моделі стартують від 2к доларів, що поза бюджетом.

Проблема в тому, що 20000 — 5200 ноут — 2500 монітор — 300 периферія = 12000. За 12 тисяч навряд чи збереш щось дуже моцне. Не кажучи вже про те, що дешеві комплектуючі будуть попередньої генерації, відповідно при апгрейді доведеться купувати весь комплект наново. А щодо текстового редактору — не зовсім погоджуюсь. Я закінчив 6 років тому і то доводилось одночасно запускати, наприклад Visual Studio + SQL Management. А на слабкому ноуті студія буде лише запускатись 1,5 хвилини)

На перший рік вузу, думаю, ні студія ні sql не потрібні. Коли стане необхідно, можна буде купити за потребою.

в нас бази даних були з першого семестру, ну але так, в принципі навіть на найслабшому, який зараз продається, можна норм вчитися. Я купував 8 років тому звичайний нетбук Асус з 1 гб оперативи і був задоволений в принципі.

Які достойні екземпляри існують за ціною до 20 тис. грн.?

Собирай пк, если только в ВУЗе не сказали прямым текстом приходить со своей техникой. Сейчас до 40 тысяч что-то приличное сложно выбрать из ноутов (топовые модели могут доходить до 200 тысяч, а ты хочешь за 10% от этой суммы). Тем более мощное и долговечное. А если только ноут — выбери в магазине по бюджету любой, который нравится и на ощупь приятный.

Огромнейшая проблема ноутов, на мой взгляд, в том что туда пытаются напихать всего понемножку, размазав цену по всем компонентам. В результате вместо ноута с хорошим процессором и большой оперативой получаются ноуты с посредственным процем и памятью, но зато с дискретной картой (которая в том корпусе и с неадекватным охлаждением делает жизнь только хуже, играть все равно не выйдет).

Обрати внимание на наличие нескольких USB портов, чтобы одновременно подключать клаву-мышь и флешки.
Выбирай без мощной видеокарты, чтобы игры не играть.
Достаточно SSD на 240М, тебе ж фильмы не качать, а начальные проекты не велики.
Памяти 16Г или 8Г с возможностью сразу расширить до 16.
Экран не меньше 15″.
Проц i5 оптимален, выбери поновей.

В результате, если тебе действительно для обучения, бюджета в 20к будет предостаточно и за глаза.

Навскидку, за 19к:
rozetka.com.ua/...​ents/#tab=characteristics
Но это полуигровой (я на таком играю), можно взять подешевле.
И, если хочешь ежедневно по городу с ним бегать, можно поискать покрепче.

А через год появится понимание, куда тебе хочется двигаться. И ноуты другие появятся для осознанного выбора.

Любой бу макбук который найдешь за такие деньги.

твой выбор thinkpad t440p или t540p
мощный(на уровне нынешних i7 7700hq), лучшая клавиатура на рынке, максимально долговечный и ремонтопригодный, сертификация под убунту. если нужна консультация по синкпадам, то стучись в личку.

Якщо хочеш зберегти батарею в хорошому стані довго, не користуйся нею коли ноут вдома. Або слідкуй за заряджанням і після досягнення 100% відключай зарядку. Якщо ноут довго працюватиме від мережі через батарею, остання «атрофується».

Бред.

Знаю людей, кто специально работал без батареи от сети (что само по себе — идиотизм, т.к. любой перепад напряжения приводит к перезагрузке) — батарея умирала примерно через столько же времени, что у меня.

Был ноут, у которого была программная фича для сохранения батареи — не заряжать ее выше 80%. Тоже сдохла за полгода-год.

Макбук (б/у) держал 5 часов сразу же после покупки, через полтора года показывал те же результаты.

У мене в ноуті батарея «здохла» через два роки, у багатьох друзів ще раніше. А от у дружини в нетбуку якому уже як мінімум 5 років і працює в режимі зарядка/розрядка, батарея тримає заряд 2.5 години мінімум. Так, час автономної раніше був більший але ж йому 5 років.
І то, вона інколи може забути відключити зарядку.
Хочете сказати, що то якась особлива батарея?

Особлива прошивка контролера, яка змушує частіше купувати фірмову батарею.

Лoж, Пizдьож і Провокація. Тим хіба що китайському телефону батарею посадити можна, та й те не кожному. А от у ноута досить інтелектуальний контролер. Який до речі може самостійно приймати рішення про старіння батареї, навіть якщо того не відбулося фізично. Тому рекомендація раз на рік робити калібровку, тобто повний розряд.

Багато спорних комментарів, роставлю все по пунктам:
1)Марки:
-Марка Lenovo колись вийшла на ринок запускаючи багато дешевих компів, телефонів,
планшетів які систиматично ламалися.
-Марка HP, колись сам її мав і їхня сама велика проблема це дуже шумні винтилятори і при
чому вони ще й погано охолоджують, ноут цієї марки був у мене(ще живий але я вирішив
поміняти його на новий) у мого брата і сестри, три різні моделі а проблема одна і це
тепература, коли брат брав новий комп і по причині скидки взяв знову цю марку то наперед
заказав винтилятор для ноута.
Ах і ще будь готовий що більше ніж два роки в тебе батарея довго тримати не буде.
-Із марок якості не враховуючи яблуко можу відмітити samsun, dell i asus.
2)Чим має дихати ноут:
-ssd на 256 більш ніж хватає
-відео картка інтегрована, так ти і з економиш і комп буде довше тримати на батареї
-розшириня Full HD
-8 гб опиративки тобі точно станить
-раджу процесори прості i5, на відміну від amd вони потрибують менше енергії і відповідно
батарея довше тримає
-перші що я знайшов
rozetka.com.ua/...​15f58s2ddl_8bk/p32840175
rozetka.com.ua/...​s_x542ua_dm051/p22171486
3)Особистий вибір:
два роки тому я купив ASUS K550VX востановлиний офіційно від асус (з амазону в італії)
за 697 євро і я більш ніж довольний підходить і для ігор (з маленьким компромісом) і для навчання.
залишу силку на сайт де продається в укр, але ціна якась тут «пальона»
hotline.ua/...​/asus-k550vx-k550vx-wh71

Марка HP, колись сам її мав і їхня сама велика проблема це дуже шумні винтилятори і при чому вони ще й погано охолоджують

Проблема охолодження найчастіше у дискретному відео. Проц охолоджуєтьс добре, а от на відяхо варто ставити окремий кулер. А того не роблять.

Тому і рекомендував автору брати HP на процах Ryzen — там дуже непогане інтегроване відео, що в умовах охолодження ноута може дати фору більшості дискретних фігнюшок.

Але питання ще в тому, чи є можливість регулювати оберти вентилятора в бік збільшення. Бо зазвичай BIOS програмують в бік тихої роботи, аж ніяк не в бік імпульсного навантаження, яке за 100-200мс може перегріти проц. Тому в спекотні місяці варто збільшувати оберти, та й термопасту не гріх раз на два роки перед спекою міняти. І раз на рік пилососити, а то частіше.

А как на такие ноуты(в смысле с Ryzen) ложится linux(ubuntu)? Давно слышал, что для AMD какие-то танцы нужны. Тогда правда речь шла о видеокартах, но может в целом проблема с AMD комплектующими есть

Навряд чи є якісь трабли. Принаймні на попередньому поколінні траблів жодних. Бо це дууууууже поширені моделі, зокрема і для серверних платформ райзени досить непогано себе показали.

Але якщо саме ти плануєш купити — нічого складного в тому щоб загуглити одночасно бажану версію Linux + слово Ryzen + 2018.

Трабли були у 2016. Із тих пір ядро вже пропатчене. Ви ж не плануєте ставити старий лінукс на новий проц?

rozetka.com.ua/...​15f58s2ddl_8bk/p32840175

 — тут окрема графіка =)

rozetka.com.ua/...​s_x542ua_dm051/p22171486

 — тут сьоме покоління проца і він мобільний. Це дуже і дуже печальні проци які люблять тротлінг =)

Lenovo Legion — це ігровий ноут. Тільки якщо погратися, а не «для навчання».

www.olx.ua/...​uk/list/q-Thinkpad-T470s
www.olx.ua/uk/list/q-Latitude-5480
(також аналогічні іншіх років або інших розмірів)

Звертати увагу на: FHD, SSD, відсутність дискретного відео, відсутність CD, i5 або i7 6xxx, 7xxx.
За власними преференціями: матовий екран, симетрична клавіатура, розмір (14/15/17).

Любой современный офисный ноут и доступ на бесплатный облачный аккаунт

Якщо ти ще нічого не вмієш — то коли навчися все вже зміниться і ціни також. Тому потужність — то останнє що тобі треба.
Клавіатура — те саме, бо ти навіть 200 знаків на хвилину не набираєш.
Довговічність — так само, тобі через 2-3 роки вже апгрейд робити чи принаймні обслуговування. Бо пилюку воно сосе просто таки страшне.

Тому рекомендація строго протилежна: бери бюджетну модель. 17 дюймів, щоб не втрачати зір. Бажано із SSD та винтом одночасно, але якщо нема — краще SSD. Але краще таки пошукай.

Охолодження — найважливіша характеристика. Із поганим охолодженням ноут потрапить у ремонт щойно вийде гарантія, а то й раніше. І звісно ж не зможе працювати із максимальною швидкістю, навіть із половиною максимальної.

Чому так: бо лише в ідеальному всесвіті із ним нічого не станеться. В реальному — ти його впустиш може разів 2-3 на рік. В тебе ого намагатимуться вкрасти, може навіть успішно, чи віджати. Ймовірність ≈90% що ти прольєш на нього каву (останні 10% — що чай). Роздовбаєш якусь одну кнопку в процесі гри. Забудеш десь сумку із ноутом. А то й просто тобі його хтось розіб′є.

Якщо коротко, то ноут — мобільний пристрій, і в цьому його перевага. Не варто жертвувати цією перевагою через те, що купив дорогий ноут, який не можеш собі дозволити. Краще купи те, що задовольняє потреби вже зараз, без намагання заглядати у майбутні потреби. Вони зазвичай не змінюються в процесі навчання. Тому зеконом собі і бабло, і нерви, особливо якщо береш у кредит. Краще купиш собі шустре залізо коли це коштуватиме рази в 3-4 дешевше.

Рекомендую дивитися на проци AMD Ryzen 5 та AMD Ryzen 7 із потужною інтегрованою графікою. Вигода інтегрованої відяхи — ефективне охолодження, що дає більший срок служби. А ще у цих проців дуже приємна швидкість роботи із пам′яттю. Інтел такого не дає а ні по швидкості графіки, а ні по швидкодії пам′яті. Краще виробника HP, в них охолодження грамотно побудоване, та екран зазвичай кращий за інших.

Якщо звісно ти собі не іграшку купуєш. Якщо іграшку — то визнай це чесно та купуй саме іграшку: із потужною відяхою, все інше значення не має.

З усім згоден, тільки одне зауваження — 17″ то вже не мобільний пристрій, а скоріше компактний стаціонар у формі ноутбуку.

Це той самий самурай із мечем, але із 17-дюймовим. Насправді нема нічого складного в мобільності цього пристрою. Ти ж не будеш через нього дзвонити, прикладаючи до вуха? А те що вага 2.5кг, так то дрібничка.

Це все одно що член 17 см вважати стаціонарним :)

AMD Ryzen 5 та AMD Ryzen 7 із потужною інтегрованою графікою.

Ці проци без графіки взагаліто =)

Це десктопні є без графіки, є з графікою. Ноутбучні із графікою йдуть.
www.amd.com/...​zen-pro-processors-laptop

Про твій варіант можу сказати таке — 8Гб ОП це лише на початок, до скількох на твоїй моделі можна підняти ОП ? Яка ціна планки ? 128 Гб ссд-щка — ні про що, мінімальний розмір системного диска НМД зараз — не менше 256 Гб (240, є різні ємності, але в принципі — 256 — це необхідний мінімум.) ССД є. Далі. Тобі потрібен диск для збереження даних Диск тобі потрібен не менш ніж 1 Тб. Тобто — додай вартість HDD+ подивися як він кріппиться,можливо тобі ще знадобиться додатковий кедді для нього. Коротше — я б додав ще 3-4 тисячі до вартості твого вибору... А, іще — ну да 4 Гб на відеокарті..то тобі грати чи вчитися ?

Щоб вчитися вистачить. Але дискретна графіка на ноуті — то точно не для роботи, а для ігор, і не час от часу, а так щоб половину вільного часу.

8 гіг для навчання — із головою. В мене на деяких серверах менше.

вот вполне себе норм машинка. В ведьмака не поиграешь, но маленький, шустрый.. для задач студента с головой достаточно
hotline.ua/...​8256-fingerprint-edition

20k це $750, можна знайти дуже пожовану але робочу macbook pro 2015 13″

у мене так брат вмер

Хочу начать бегать, посоветуйте кросовки.

краще ласти — можна і побігати, і поплавати, і у рекламі знятись

Я начал бегать в своих старых, пока справляются более-менее с задачами. Но, похоже, скоро нужно будет проапгрейдить.

Недавно я создавал именно такую тему. А что такого?

ноутбук для навчання повинен мати хорошу відеокарту

Хорошую — ето чтобы катать в Ведьмака на ультрах?

комбо — навчати нейромережі катати Ведьмака на ультрах :)

Бери 15-ку на i5 (на i7 думаю не хватит бабла) с full hd с 8-16 гигами рамы и отсеком расширения, чтобы со временем выкинуть привод и поставить SSD. Портативность — дело 10-е, а стоит дорого, учитывая ограничения по бюджету. Асус не бери, худшего говнища я не встречал. В идеале Dell, Lenovo, HP.

Хорошая клавиатура за 20 тыщ? ето маловероятно.

Хорошая клавиатура за 20 тыщ? ето маловероятно.

Та легко. Слека б/у Latitude или Thinkpad на OLX. На i5 6xxx. С FHD и SSD. Их валом.

Слегка б.у. не фигурировало в требованиях.

Хорошая клавиатура за 20 тыщ? ето маловероятно.

для сидения дома если место позволяет удобнее обычную втыкнуть.

Если проц не 8 поколения, то обязательно не мобильный.
Кофи лейк можно уже и мобильный
Памяти не меньше 8 гб
ССД или возможность апгрейда на СДД в дальнейшем
13 дюймов только при наличии внешнего моника (на лекции можно и в маленький потупить, но работать постоянно такое себе удовольствие)

Кофі лейк — це те, що зазвичай трапляється із першим ноутбуком :)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі