Отвечу на вопросы о жизни в Польше

Навеяно dou.ua/forums/topic/21355

Думаю неплохой тренд.

Сам я тут скоро буду 3 года, все время живу в Кракове.

Edit 28.10.2019 — я тут уже 4 года.

Edit 24.12.2020 — over 5 лет

Edit 17.06.2021 — уже больше как полгода с ПМЖ (в статусе Долговременного Резидента ЕС)

Edit 15.02.2022 — первый год в статусе ПМЖ закончился 1.5 месяца назад, жду паспорта после рождества 2023.

Edit: 29.12.2023 — 3 роки в статусі резидента ЄС. Подача на громадянство відбулась 18.10.2023.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному17
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Поділіться способами отмання грошей за шабашку, щоб не створювати проблем основному працедавцеві (на УОП). Пробував домовитися через інкубатор але не вдалося. Мій правовий статус --- очікування голубої карти.

Может нерегистрируемая деятельность? Вопрос в статусе и гражданстве. Если UKR то можно, а вот будет-ли потом это право после получения ГК — нужно сидеть и колупать законы.

а чому не вдалося домовитись з інкубаторами?

работодатель хотел прозрачной передачи авторских прав

Якщо я навчався кілька років тому 2017-2020 роки(мав при цьому карту побиту, раз продовжував) в університеті в Польщі, потім поїхав в Україну з сімейних причин. Зараз вибираючи між отриманням громадянства в Німечинні та Польщі. І питання чи можу я 4 роки навчання використати для пришвидшення отримання пмж?

Для отримання пмж потрібно працювати офіційно і себе забезпечувати, виникає інше питання чи можливо мені відкрити аналог ФОПу в Польщі і по трішки обмінювати через різні п2п платформи крипту на переказ грошей на ФОП рахунок. Чи не будуть питати за кожну транзакцію? Також який мінімальний прибуток повинен бути для зарахування в ПМЖ історію? Монетезую свою діяльність в основному через крипту так як це просто і при моїх обємах вигідніше.

І питання чи можу я 4 роки навчання використати для пришвидшення отримання пмж?

В общем и целом — да, но из-за отсутствия больше чем полгода — непрерывное пребывание прекратило свое существование, если оно было. Потому нет.

відкрити аналог ФОПу в Польщі

Да.

і по трішки обмінювати через різні п2п платформи крипту на переказ грошей на ФОП рахунок.
Чи не будуть питати за кожну транзакцію?

Будут де-юре, мало того надо фактуру выставлять для тех сумм которые нужны для ПМЖ.

Також який мінімальний прибуток повинен бути для зарахування в ПМЖ історію?

Wysokość miesięcznego dochodu, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, powinna być
wyższa niż wysokość dochodu uprawniającego do świadczeń pieniężnych z pomocy
społecznej określonych w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w
odniesieniu do cudzoziemca oraz każdego członka rodziny pozostającego na jego
utrzymaniu.

Хочу еще добавить, что ожидать 15 часов на ответ и потом писать фоллоў ап на форуме где никто не обязан отвечать — немного странно.

Чи могли б детально розповісти як саме можна підтвердити транзакції і як повинна виглядати фактура? Польський бухгалтер зміг би з цим допомогти, щоб все виглядало та й було законним?

Я подумав що моє повідомлення полетіло вниз, не знаю як працюють тут коментарі(кілька днів на форумі). Вибачте і дякую за Ваш час!

Мапа сховищ у Польщі на випадок чого...
www.schrony.straz.gov.pl

Доброе вечер у меня такая ситуация сейчас случлос что я у ехал на неделю и меня просто взяльи и сна лис с учота и куда мени обращаться

Вечір добрий! Підкажіть будь ласка!!! я знаходжусь у Польші майже два роки зі статусом УКр: рік тому відкрила у Польші ФОП, сплата усіх податків і взносів- у повному порядку. Зараз хочу переїхати до другоЇ країни ( знаю, що треба відмовитись від статус і переїджати). У мене до Вас питання — мені треба закривати ФОП, чи є можливість оставити та далі продовжувати діяльнять? заздалегіть дякую за відповідь!

Дe-юрe, вигляда сумнiвно.
Якщо нeма карти побуту, pbh-вiзи, то можливiсть вeсти jdg надає спeц.устава, всiм українцям лeгально _пeрeбуваючим в Польщi_. Нeма пeрeбування, то мабуть трeба закрити фоп. Хоча поки дiє захист, наврят хтось будe ганятись i щось з’ясовувати. Цe пiсля закiнчeння захисту вжe можуть виникнути питання, вiдкритий jdg на людину, яка нeма права бути в країнi.

Алe зi сторони Польщi то однe, алe в цьому роцi ви станeтe податковим рeзидeнтом країни куди пeрeїдeтe. I всe одно трeба платити податки i там, а я ж так розумiю, що польський фоп щоб цього нe робити.

Дe-факто, можна нiкому нiчого нe казати, працювати чeрeз jdg i сподiватись що нiхто нe дiзнається. Алe то ризики i можуть бути рiзнi момeнти, вiд штрафiв до судових справ. Кращe проконсультуватись з податковими радниками країни куди будeтe пeрeїздити, нiж на it-шному форумi.

Скажіть будь ласка якщо дитині виповнився 1 рок ,і мама не виходить на роботу,як вона може продовжити декрет і чи потрібно їй самій платити взноси до зусу

Добрый день. Если открывать фоп в Польше . Пенсию я буду получать ?

Як можна отриматидокумент студента у Польщі,якщо ти не навчаєшься вже як 4 роки

Что еще за документ студента? Legitymacja?

29.12.2023 — 3 роки в статусі резидента ЄС. Подача на громадянство відбулась 18.10.2023.

Якщо не секрет, який статус справи?

Ну який може ще бути? W toku :D

Десь читав, що можна знайти більш детальний стан справи, ніж просто w trakcie realizacji/zawieszona/zakończona, що дає сайт уженду. Нічого не знаєш про це?

Може в Варшаві (в ІнПолі), але не знаю чи це для громадянства також діє.

відомо як довго чекати децизії? на що розраховувати?

Сьогодні прийшов лист, що справу продовжено до 20 травня. Щось я думаю що буде швидше...

Без проблем прийняли заявку? Є якісь обмеження за скільки офіційно можна подаватись?

Без проблем. Офіційно — немає, неофіційно — ужонд може видати рішення хоч на наступний день, коли ще немає 3-х років.

Підкажіть плз за яких умов працедавець може розірвати безстроковий договір umowa o prace?

Тут написано що це неможливо без серйозної провини зі сторони працівника.
dou.ua/...​ment-contracts-in-poland

Але в гуглі я читаю що діють звичайні нотіс періоди від 2 тижнів до 3ох місяців і все.

Мене цікавить кейс коли працюєш на аутстаф шлюпу, маєш безстроковий umowa o prace, і клієнт звільняє всю команду. Чи вийде тоді аутстаф шлюпці мене звільнити?

Бо якщо так то краще вже сидіти на Б2Б, хоч грошей більше

Так, може.
Там є моменти, юридичні, але все можливо якщо це не маленька фірма.

хоч грошей більше

Так, але не завжди набагато + на B2b можуть розірвати контракт в той-же день + відповідальність майном.

Так, але не завжди набагато + на B2b можуть розірвати контракт в той-же день + відповідальність майном.

Ну в Б2Б все одно прописується нотіс період. Тому як мінімум 1 місяць буде.

А грошей виходить відчутно більше, 16% за тебе платить компанія, + ти сам платиш більше податків.

Візьму кредит і перейду на Б2Б)

Ну в Б2Б все одно прописується нотіс період.

Не завжди, але прийнято.

А грошей виходить відчутно більше

Залежить від індивідуальної ситуації працівника: дружина, діти (якщо 4 наприклад), aKUP, вік.
Але так, на б2б більше, тільки питання як враховувати пенсію, бо вона буде.
І зібрані там кошти будуть ділитись на кількість місяців залишку життя.

Не дожити до 65 це важко.

Доброго дня,підскажіть чи можливо дізнатися свій песель лише по укр документам так як всі документи були втрачені

Ага. Треба підійти в ужонд мяста.

А якщо в Україні,чи як дистанційно можливо його видалити?

Ні, та і видалити песель неможливо. Він існує і нікуди не дінеться, навіть за 100 років.

А якщо я не виїзний,а в банку(ощад) потребують,3 роки пройшло

Щось не ясно: в укр. банку хочуть польскє докі? Нащо?

Також не розумію,але без песеля не дають нову картку,чи можливо получити песель якщо зателефонувати у ужонд?
Чи можливо фірма через яку працював може надати песель?

Українські банки не знають що таке песель і питати його не можуть.

Всі доброго дня!
Маю тако питання, хто володіє карткою wise? Сталась наступна проблема, через застосунок не можу пройти верифікацію, компанію потребує польський документ який затверджує моє легальне надходження в Польші. Песель Укр не розглядають, український паспорт також не підходить. Через підтримку надсилаюсь лише шаблонне повідомлення , що потрібно завантажити документи із списку. На всіх сайтах вказано що біженці мають право на верифікацію з українським паспортом. Як вирішували це питання? ( карта в мене вже декілька місяців, завжди користуюся )

Покажи рахунок за інтернет, комуналку на своє ім’я

Вітаю! поділіться будь-ласка чи вдалося пройти верифікацію з документом не зі списку?

Хоча у найближчих виборах в Польщі громадяни України не беруть ніякої участі (щось чув що мешканці без громадянства все ж можуть брати участь але лише в місцевих виборах типу мера міста етц), спробував мінімально розібратися хто є хто серед партій.

Отже, що я зрозумів (дуже мало, та все ж).

PiS (право і справедливість) — правляча вже довгий час партія, має найбільшу підтримку серед консервативної частини громадян, має тісний союз із основною конфесією римо-католиків. Підтримує Україну, при цьому звісно що стосунки зіпсувалися через те що бездумно ляпав язиком Зе, проте всупереч цьому наразі підтримка продовжується. Деяка позиція стосовно абортів, ґендерної політики і т.д. йде врозріз із ліберальною політикою ЄС. Деякі ґміни позбавлені через це дофінансування з фондів ЄС.

PO (платформа обивательська) — основна опозиційна партія, яка збирає останнім часом численні мітинги на свою підтримку. За ЄС, в принципі теж за Україну (тут в мене доволі мало інформації).

Конфедерація або ж «третя сила» — має шанс на входження в правлячі кола, хоча поки що з найменшим серед згаданих партій рейтингом. Лідер партії Менцен звертається до потенційних виборців через соцмережі і тому дуже відомий серед молоді, в тому числі серед польських айтішників. Лідер однозначно висловився про скасування виплат для українських біженців (40 злотих на людину на добу). Буквально на фіналі періоду агітації вийшов «з шафи» такий собі Браун, котрого намагалися ховати щоб не відлякати основну масу потенційних виборців, цей дядько чітко висловлюється «стоп українізації Польщі». Також до цієї партії належить такий собі Корвін, який має ще більш маргінальні погляди. В цілому прихильники Конфедерації серед програмістів висловлюються в такому ключі «росія нам не ворог» і т.д. Програма нечітка, щодо податків «плавають» і відмовляються від своїх слів коли задають уточнюючі запитання.

Оскільки в Конфедерації є шанс на отримання мандатів, отже ПіС буде змушений з ними формувати парламентську коаліцію (бо в ПіС нема мови про співпрацю з PO) і відповідно правляча риторика щодо України повинна дещо зміститися в бік охолодження.

Хто з біженців ще має польську соціалку — морально готуватися що її суттєво зменшать.

Лідер однозначно висловився про скасування виплат для українських біженців (40 злотих на людину на добу).

Це не виплата для українських біженців.
Це виплата для поляків у яких ті біженці живуть.
І то вона діє перші кілька місяців, дальше шукай собі житло а домовляйся жити задаром.

В Польщі немає соціальних виплат для біженців. Є 500 злотих на дитину, але це і раніше було і є для всіх іноземців хто легально працює в Польщі.

Тому багато почало їхати в Німеччину і західніше, де є соціальні виплати, безплатне проживання від держави.

Виплати полякам в яких живуть біженці — це теж дуже велика допомога для тих, хто лише нещодавно перетнув кордон.

Біженці зі статусом UKR майже прирівнені в правах з громадянами Польщі. Можливо це не є помітним, однак для нас доступна державна медична допомога без купівлі страхового полісу, також українські діти в навчальних закладах не платять за підручники і мають додаткові уроки для іноземців безкоштовно. Одноразово можна отримати документ у відділі соціального забезпечення на придбання продуктів (потрібно одразу ж взяти з собою багато сумок, бо кількість продуктів дуже велика). Не потрібно отримувати окремо дозвіл на роботу. Також все ще де-не-де є безкоштовний проїзд в громадському транспорті для жінок, дітей та пенсіонерів. Також біженцям доступні виплати на дітей з інвалідністю.

Розумію що це суттєво менше ніж в країнах трохи далі на захід, однак це все держава надала. І потрібно бути готовим що цього всього може не бути.

І це лише питання що безпосередньо стосуються пересічних громадян України зі статусом UKR.

А є ще суттєві питання державної допомоги Україні військовою технікою і т.д., які під питанням в разі отримання великої кількості мандатів Конфедерацією... На це все ми не маємо жодного впливу, при цьому вважаю що варто бути в курсі...

Якщо я виїхав з Польщі до України, і прошло 2 місяці, чи будуть проблеми з в’їздом назад в Польщу?

Щодо перетину українського кордону — це питання до вашого становища перед воєнкоматом.

Щодо перетину польського кордону — це питання чи у вас не було порушення терміну перебування; скажімо якщо перед тим 2 місяці перебували в Польщі, не отримали статус біженця (PESEL UKR), однак сумарний термін перебування на підставі безвізу перевищив 6 місяців. Краще якщо запитаєте на інфолінії +48 22 500 43 76 (Komenda Główna Straży Granicznej).

Також в результаті перебування за межами Польщі більше 30 днів ви вже точно втратили статус «UKR» в песелі, якщо взагалі отримали його раніше, відповідно з ним втратили багато прав і потрібно його поновити після приїзду в Польщу.

Добрый день. Необходимо ли для обновления безвиза находиться именно в Украине?
Можно ли покинуть ЕС/Шенген и сидеть пол года где то в Албании, например, а после 180 дгец вернуться в ЕС ?

Добрий день! Підкажіть будь-ласка пару невеличких питань рівня початківця по ІТ Кракова :) :

1 — Де краще дивитися вакансії (бажано девелоперські)? (окрім розділ «за кордоном» тут та djinni :) )

2 — Скільки реально може отримувати Java розробник, 8 років досвіду (net)? Щоб розуміти адекватність пропозиції. Дякую.

linkedin, nofluffjobs, justjoin.it

Щодо зарплат, то у нас по джаві 200 анкет в зарплатному віджеті: dou.eu/...​_Engineer&technology=Java

І підписуйтеся на t.me/dou_polska
Плануємо в Кракові зібрати спільноту на нетворк незабаром)

Як тільки в ґміні є завод чи фабрика — ховайся. Значить там багато «наших» із низькою кваліфікацією.

Мат-перемат що чути за декілька сотень метрів (тут я не перебільшую).
Загаджені дитячі майданчики, розкидане сміття навколо смітників. Під лавками — сємки (шкаралупа).
Нарвані агресивні діти. Нарвані агресивні батьки, які дослівно вчать своїх дітей так себе поводити «чьо ти, сразу бєй».
Тупо небажання вчити мову — просто говорять голосніше щоб наче було зрозуміліше.

Я просто прозріваю від EPUAP — _практично_ до кожної (так, є деякі винятки... — ще не кожна gmina wiejska має _всі_ управління підключені до EPUAP) державної установи можна звернутися через цю систему в електронному вигляді. Так, часом (не завжди!) просять додати деякі документи паперовим листом, але заяву почнуть розглядати по суті на підставі звернення створеного через EPUAP (а не скажуть — «не вигадуйте, прийдіть ногами і зверніться з нормальною паперовою заявою»).

А тепер питання: чи існує подібна централізована система в Україні? Так, я знаю що можна надіслати лист до податкової через їхній «особистий кабінет» з електронним підписом. Так, можна деякі послуги ЦНАП замовити онлайн. Але чи хтось чув про якусь схожу ЄДИНУ систему в Україні на зразок EPUAP?...

(тільки не кажіть diia.gov.ua — воно й поруч не валялося, нема там можливості вибрати будь-яку установу в найглухіших кутках країни і звернутися з заявою...)

EPUAP — _практично_ до кожної
державної установи можна звернутися через цю систему в електронному вигляді
чи існує подібна централізована система в Україні?

Щось схоже пропонує vchasno.ua, але комерційна (а не державна) система і задумана для юридичних осіб (+фопів), відповідно там лише ті хто сам захотів там бути, а не практично будь-яка державна установа як в ePUAP.

аналогом Дії скоріш є мОбиватель. Але і в порівнянні з ним Дія, як мені здається, пасе задніх

Принаймі в юридичному забеспечені: немає такого щоб в мОбиватель документ з’явився, але він не вважався замінником паперового чи просто чинним

Так есть-же еще портал Дія.

аналогом Дії скоріш є мОбиватель.

Но Дія доступна всем с ИНН, а мОбыватель только гражданам.

Маю mObywatel i логінюся ним в EPUAP через QR-код, при цьому я не громадянин Польщі, лише маю PESEL UKR.

PESEL UKR — там не все доступно тоді.
+ PESEL UKR + mObywatel для Diia.pl зроблено.

Я чесно визнаю що маю дуже базову інформацію. А хіба для користування мОбиватель не достатньо песеля який може бути і у негромодян?

Ні, звичайний PESEL (без UKR) не підходить

А хіба для користування мОбиватель не достатньо песеля який може бути і у негромодян?

Воно тоді жодного документа не підтягує.

Хто стикався з обмеженнями на співпрацю з іноземними контрагентами як JDG через статус PESEL UKR? Мається на увазі небажання деяких контрагентів, а не саме юридичні обмеження. Які можливі шляхи вирішення? Зі свого боку — зараз дивлюся в бік Blue card.

Ніяких

Мені особисто прийшла відмова, коли подавався на одну вакансію. Вказали чітко причину — клієнтові не підходить PESEL UKR.

А я чув про людей яким зі сталим побитом робили дозвіл на роботу.
І що, якщо люди інколи ідіоти?

І що, якщо люди інколи...

Ви кидаєтеся гучними словами, при цьому мабуть не відчуваєте величезної різниці між становищем громадян України під спеціальним захистом в Польщі і, наприклад, в Німеччині. Спробую візуалізувати.

В Німеччині люди отримали зразу вклейку в паспорт з дозволом на перебування на два роки. На ньому чітко написано «residence permit» і є дата початку і кінця, також фотка людини і її повне ім’я. Сфоткати цю вклейку іноземним HR — і цього достатньо для продовження спілкування.

А тепер пропоную уявити танці з бубном які треба зробити перед іноземним (не польським) рекрутером перебуваючи в Польщі (підтвердив юрист на консультації)
— сфоткати PESEL, де примітка «status UKR» зроблена звичайною кульковою ручкою (а може ви її самі дописали?)
— скачати pdf з сайту dziennikustaw.gov.pl, перекласти ґуґл транслейтом на англійську мову і виділити кольором місце де сказано «w ramach ruchu bezwizowego — przypada w okresie od dnia 24 lutego 2022 r., jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny do dnia 24 sierpnia 2023 r.» (а що таке рух безвізовий?)
— надати фотку іноземного паспорту де є штамп про в’їзд після 24.02.2022 (а де вказано що цей паспорт саме біометричний і не «звичайний без біометрії»?)

Якщо вам досі незрозуміло, то додам що лише один з 4-5 рекрутерів погоджується подати такий набір документів від кандидата клієнту далі на розгляд. Можете називати людей поганими словами, але результат від цього не зміниться — шанс на отримання проекту суттєво знижується через правову нечіткість статусу тимчасового захисту в Польщі.

Ніхто (в уженді чи іншій офіційній установі) не може мені на підставі вищезгаданих документів дати одну чітко написану довідку, що я маю право на проживання і надання послуг в рамках JDG на території Польщі від такого-то до такого-то числа і ще й з правом продовження.

Відповідно мій вибір наступного проекту серед іноземних звужується до 20% від потенційних. З польськими фірмами трохи легше, бо більшість знають про PESEL UKR, але винагорода... самі знаєте, приблизно на 30-60% менша у порівнянні з іноземними.

(підтвердив юрист на консультації)

Дивлячись на це все — бачу що це не юрист.

— сфоткати PESEL, де примітка «status UKR» зроблена звичайною кульковою ручкою (а може ви її самі дописали?)

Нема проблем. Сходіть та попросіть видрукувати вам ще раз справку.
А взагалі на дописі має бути печатка ужендніка.

— скачати pdf з сайту dziennikustaw.gov.pl, перекласти ґуґл транслейтом на англійську мову і виділити кольором місце де сказано «w ramach ruchu bezwizowego — przypada w okresie od dnia 24 lutego 2022 r., jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny do dnia 24 sierpnia 2023 r.» (а що таке рух безвізовий?)

Для HR це не має значення.

— надати іноземний паспорт де є штамп про в’їзд після 24.02.2022 (а де вказано що цей паспорт саме біометричний і не «звичайний без біометрії»?)

Сам статус UKR видається тім хто приїхав після 24.02. Ті хто приїхали до — для них отой артикул вище.

шанс на отримання проекту суттєво знижується через правову нечіткість статусу тимчасового захисту в Польщі.

Це не правова нечіткість, це саме якраз те що люди глупі.

Сфоткати цю вклейку іноземним HR — і цього достатньо для продовження спілкування.

То сфоткайте Diia.pl тоді, яка має таку сами силу як Residence Permit.

Ніхто не може мені на підставі вищезгаданих документів дати одну чітко написану довідку, що я маю право на проживання і надання послуг в рамках JDG на території Польщі від такого-то до такого-то числа і ще й з правом продовження.

Тому що питання взагалі невірне.
Ви маєте право надавати послуги як ФОП поки ваш ФОП відкритий.
На цьому все, абсолютно все.

Як тільки ваше перебування перестане бути легальним (втрата UKR) то ФОП автоматично замакається (викреслюється с CEIDG).

Але ж ФОП дається громадянину України, а не громадянину України з статусом укр. Принаймні так на сайті написано.

Доброго дня. Отримала зміни в особистому кабінеті клієнта на дицизія позитивна. Лист не прийшов. Що робити далі? Як я буду знати коли буде можливо забрати пластик з дицизією?

Залежить від ужонду. У Гданьску просто пишете email з проханням назначити дату отримання пластику.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підкажіть будь-ласка
1. Де почитати про розрахунки податків та виплат в ZUS? Може знаєте якісь платні інструменти для ведення обліку ФОП, щоб не звертатись до сторонніх контор.
2. Чи відрізняється NFZ покриттч страхове в залежності від форми зайнятості? Типу ФОП чи в штаті ітд.
Дякую.

Добрий день. Прошу допомогти з вибором оператора мобільного зв’язку. Обираю між Orange та T-Mobile. У мене є роутер з пітримкою 5g, і я хочу купити собі пакетну послугу, тобто сім карту в телефон (дзвінки, інтернет) та сімку в роутер для інету. Яку пропозицію обрати? На їхніх сайтах все дуже не зрозуміло, консультанти майже не знають англ.
Друге. Я вірно розумію, що якщо купувати чисто стартовий пакт то є два варіанта, на карті (це як у нас предоплата) і ABONAMENT KOMÓRKOWY, це як у нас контракт з терміном?

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, человека, который помог бы разобраться в вопросах легализации в Польше. Украино- или русскоязычного. После последних нововведений (новой уставы) не понимаем как можно оставить семью легально в Польше после 24 августа 2023 года. Я работаю программистом по контракту с Польской компанией как JDG в Польше, жена — не работает, так как сидит с маленьким ребенком.

Для начала подождать хотя-бы Апреля 2023, закон поменяют еще 10 раз.

Добрий день, в мене таке питання, їздила на відбитки пальців, сказала дівчині яка приймала документи, про те, що хочу відмовитись від Мельдунека, але так і не зрозуміла внесла вона цю інформацію до комп’ютера чи ні, в мене ще буде шанс відмовитись нього? Може коли прийде дицизія?

1. Что значит отказаться?
2. У вас так или эдак есть обязанность мельдоваться.
3. Это пишется заявление, про то что у вас нет возможности замельдоваться больше чем на 2 месяца.
4. Это явно не при пальчиках.

У вас так или эдак есть обязанность мельдоваться

Від громадянина Польщі почув, що мельдуватися вже можна за бажанням. Достатньо зашьвядченє про місце перебування. Принаймні дітей в школу і в садок прийняли на підставі зашьвядченя.

Автомобіль з вирізаним каталізатором і встановленим натомість стронґером — це в Польщі одразу машина на штрафмайданчик і позбавлення водійських прав, чи лише штраф і скерування на встановлення каталізатора?

ось знайшов:

www.filtry-dpf-fap.pl/...​-jezdzic-bez-katalizatora

Z punktu widzenia prawa nie można jeździć bez katalizatora, ponieważ grożą Ci kary w postaci mandatu, utraty homologacji oraz problem z przeglądem technicznym pojazdu.

Відповідно до інформації від мого польського механіка, тут половина машин їздить без каталізатора. При цьому не уточнив, як тоді вони проходять техогляд.

Хто в курсі про Diia.pl — яка ситуація з неповнолітніми дітьми що не мають власних телефонів але мають PESEL UKR. Чи для перетину кордону Шенген вони повинні мати окремі акаунти в які при потребі логіниться батько або матір зі свого телефону?

Цікавило саме щодо неповнолітніх дітей до 13 років. Ось знайшов:

www.pomocprawna.org/...​t-dla-uchodzcow-z-ukrainy

...w zakres osób, którym może zostać przyznany dokument elektroniczny Diia.pl wchodzą dzieci, które ukończyły 13. rok życia.

Potencjalny właściciel Profilu Zaufanego musi posiadać także ważny dokument tożsamości. Osoby ubezwłasnowolnione i małoletni poniżej 13 lat nie mogą posiadać Profilu Zaufanego.

Знайома під час перетину кордону мала на руках два закордонних паспорти — один біометричний, інший небіометричний, обидва дійсні. Випадково подала небіометричний. Отримала PESEL UKR. Перебуває в Польщі вже більше пів року.

Чи хтось в курсі які є варіанти подальшої легалізації? Наскільки вона розуміє, поки що на підставі PESEL UKR може перебувати тут далі, однак після закінчення війни — лише повернення додому (або ж депортація).

однак після закінчення війни

... смотреть на актуальное законодательство в моменте окончания войны

Буде через декілька днів, 11 грудня дев’ять місяців після перетину кордону багатодітною сім’єю і перебування тут під тимчасовим захистом (PESEL UKR). За цей час відкрив JDG і сплачую до ZUS і скарбувки, маю договір оренди житла.

Планую подати на карту часовеґо побиту. Читаю формуляр і там потрібно вказати лише одну причину з переліку:

1) wykonywanie pracy
2) wykonywanie pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji
3) wykonywanie pracy przez cudzoziemca delegowanego przez pracodawcę zagranicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
4) prowadzenie działalności gospodarczej
5) podjęcie lub kontynuacja stacjonarnych: studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich albo kształcenie
się w szkole doktorskiej
6) prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych
7) mobilność długoterminowa naukowca
8) odbycie stażu
9) udział w programie wolontariatu europejskiego
10) pobyt z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej
11) pobyt z cudzoziemcem
12) mobilność długoterminowa członka rodziny naukowca
13) okoliczności związane z byciem ofiarą handlu ludźmi
14) okoliczności wymagające krótkotrwałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
15) przedłużenie pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na pracę sezonową
16) inne okoliczności (należy określić jakie)

З вигляду підходить „4” або „16”.

Чи є інформація як зараз виглядає ситуація із видачею карти побиту часовеґо власникам PESEL UKR? Чи видають взагалі, або ж відмовляють з причини що ми й так маємо поки що право на перебування до вересня 2023 (із потенційним продовженням)?

Чи варто скористатися послугами doradcy з приводу вірного заповнення документів? Володію вільно польською і заповнюю всі необхідні документи самостійно, однак у цьому випадку не хочу зробити помилки.

Була інформація, що зараз не роблять карти побиту власникам песель з позначкою UKR.
Якщо будете подавати, то у вас буде «4», в інших членів родини «16». Дорадца вам не потрібен, там все просто робиться, помилки завжди можна виправити. Є багато інструкцій на тому ж ютубі. Головне — читайте на офіційній сторінці ужонду, які потрібно докласти документи.

у вас буде «4», в інших членів родини «16»

Сім’я подається одним формуляром, який заповнюється головою сім’ї.

зараз не роблять карти побиту власникам песель з позначкою UKR
Дорадца вам не потрібен

Аби хоча б перевірити попереднє твердження з ще одного джерела...

Сім’я подається одним формуляром, який заповнюється головою сім’ї.

bullshit

Аби хоча б перевірити попереднє твердження з ще одного джерела...

+

Мене збило з пантелику те, що у формулярі є пункт

Członkowie rodziny cudzoziemca zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Найнадійніше джерело — відділ з боротьби з іноземцями вашого ужонду. Краще задзвонити на інфолінію і спитати. В мене інформація з новин/слухів.

Сім’я подається одним формуляром, який заповнюється головою сім’ї.

Був не правий: краще зверніться до дорадци. Окремий вньосек робиться на кожну людину.

Окремий вньосек робиться на кожну людину.

Подається особисто, чи можу сам віддати в канцелярії на всю сім’ю? Сорі якщо питання наївне.

В канцелярии можно, но тогда их дела не пойдут в ход пока их не вызовут на сдачу отпечатков пальцев.

Тобто діти до 13 років можуть взагалі там не з’являтися? Бо коли здавали на PESEL, то в них відбитки пальців не брали.

Як офіційно оформити купівлю-продаж авто на українських номерах за кордоном? Обидва учасники — громадяни України.

Хотіла запитати. Думаємо, що нас обманюють на сто, чи зобов’язане сто видавати чек після ремонту авто, де вказано, що саме вони зробили і за скільки?

Мне выдавали акт работ/материалов и чек. Офиц дилер Мазда.

Не могу найти ответ нигде. Можно купить транспортное средство (мото или авто, новое) имея только Pesel UKR, договор аренды жилья и мельдунек (и загран паспорт разуемеется)?

Допомагав знайомому з України з перекладом, бо він не володіє польською. Він успішно придбав машину в Польщі, маючи з вашого переліку документів на руках лише PESEL UKR і закордонний паспорт.

Чи пам’ятаєте, яка/чи була кінцева дата в техпасорті? То був новий чи вживаний авто?

яка/чи була кінцева дата в техпасорті

Я допомагав віддалено, знайомий з одного телефона телефонував мені, а з іншого — продавцеві, обох поставив на гучний зв’язок. Про груповий дзвінок в будь-якому месенджері йому не було відомо, він зовсім не зі світу айті. Коротше кажучи, я документів не бачив. Моя задача була допомогти на першому етапі домовленості.

То був новий чи вживаний авто?

Вживаний автомобіль.

Якщо ще актуально, я в березні придбала авто тільки з Pesel UKR.

Я студентка 1го курсу магістратури в польському вузі, отримала карту побиту до 01/2024 на основі навчання. Хочу розвиватись у двох напрямках: робота в банку (працюю зараз) і паралельно розвивати квітковий онлайн магазин. Знаю що якщо відкривати sp z o o то наступну карту побиту (за пів року до закінчення теперішньої) потрібно подаватись на основі бізнесу навіть якщо працюю в банку, плюс купа морок з подвійним дозволом на роботу. Подаватись на нову карту побиту я буду 07/2023 і якщо буду мати sp z o o то потрібно буде показати дохід за 2022 і що він більше ≈5500 в місяць, але я ж відкрию квітковий тільки в 2023. Який спосіб відкриття квіткового тоді мені підходить найбільше? Фоп чи sp z o o щоб легко було потім легалізуватися і щоб можна було без проблем паралельно працювати в банку?

Art. 146. (uchylony)
= можете наступну карту на основі навчання, якщо ще буде. Не обов’язково по бізнесу, але не можна по праці.

Взагалі, раджу ознайомитись з «військовими законами», деякі моменти діють для всіх громадян України.

При подачі документів на грошовому допомогу по карті побуту чи перевірять замельдованє, тобто чи телефонують до власника квартири?

Якесь дуже дивне питання. Дайте більше контексту.

Чи є банки в Польщі, які видають кредитні картки українцям? Залишив заявку в [назва банку] де обслуговуюся як фізична особа і як JDG, але ніхто не відреагував. При цьому зателефонували з цього ж банку з пропозицією оформити лізинг авто на JDG (what?...). Питаю більше з цікавості, бо кредитні кошти зовсім не цікавлять.

Та багато, ще навіть в 2016 були.

Якщо вам треба кредитка то ідіть у відділення.

«По приколу» б відкрив. Цікавить які суми ліміту дають на старт і які ставки, також чи існує grace період. Де це все можна подивитися оглядово?

Де це все можна подивитися оглядово?

На сайті банку або наприклад на www.najlepszekonto.pl/ranking-kart-kredytowych

Osoba starająca się o jej wydanie musi spełnić kilka warunków. Są to:

ukończony 18 rok życia,

pełna zdolność do czynności prawnych,

odpowiednia zdolność kredytowa,

pozytywna historia kredytowa.

Де глянути свою кредитну історію (в Україні приват надає таку послугу і не лише) і яка може бути взагалі кредитна історія в «понаїха»-біженця з України?...

Чи є сенс взяти в кредит умовний павербанк і одразу ж сплатити цей кредит для отримання позитивної кредитної історії?

Де глянути свою кредитну історію

BIK

і яка може бути взагалі кредитна історія в «понаїха»-біженця з України?...

С нуля? Нулевая.

для отримання позитивної кредитної історії?

Нет. Это не США.

Доброго дня, шановне панство..
Маю бажання переїхати в Польщу та оформити польский ФОП.

Маю такі початкові питання:
1. Чи зможу відкрити ФОП, якщо:
— маю резиденцію іншої країни ЄС
— фірма, з якою маю поточний контракт, не зареєстрована у Польщі
2. Десь чув, що краще отримати PESEL UKR, ніж простий PESEL. Типу, простіше потім отримати постійну резиденцію. Це є правдою?
3. Я жив до початку війни у ЄС. Чи можу я взагалі отримати PESEL?
4. Які шанси отримати постійну резиденцію, якщо працюєш як ФОП?

Буду вдячний за структуровані короткі відповіді, або за посилання на адвоката, який мені відповість на ці та подібні питання.

Слава Україні! 🇺🇦

1. Да. Сейчас ФОП можно открыть всем украинцам легально пребывающим в РП
2. Нет
3. Да, но какой из них будет — зависит от того где жили и какой был статус в другой стране ЕС в момент начала войны. В любом случае — PESEL UKR зарезервирован для тех кто приехал с территории Украины после 24.02.2022
4. Такие-же

за посилання на адвоката, який мені відповість на ці та подібні питання.

Адвокат занимается другими вещами, и не думаю что хотелось-бы что-бы твоим делом занимался именно адвокат.

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, в таких питаннях.
Хочу виїхати в Польщу, не має закордонного паспорту і не має часу чекати на його оформлення. Чи можливо виїхати без закордонного паспорту і зробити в Польщі? Якщо так, то Песель потрібно робити в Україні чи можна в Польщі? По прибуттю, в яке краще місце щоб оформити біженця? І чи можливо офіційно працювати, коли офорлю біженця чи тільки підробіток? Скільки я зможу там знаходитись часу? Яку фінансову допомогу надає Польща? І на яких сайтах можна пошукати житло і роботу? Дякую.

Песель потрібно робити в Україні

Невозможно.

На карті побиту неправильно вказали ім’я мами, що мені робити? До кого звертатись в ужонді щоб поміняли?

Там где выдавали пластик.

Потрібно буде ще раз оплачувати?

Зависит от того по чьей вине и как долго вы замечали.

Дякую Вам за консультацію. Удачі

Який найпростіший варіант переказу з картки польського банку (в злотих) на картку українського банку (в гривні)?

Треш з Ощадбанком, двічі повертався переказ. Підтримка Wise на прохання про з’ясування причин лише через декілька тижнів відповіла просто «спробуйте ще раз». Ага, ага.
Отримувач ногами пішов в ощад, спитав що за фігня, порадили відправнику просто скористатися western union, що я й зробив (цього разу успішно).

Тепер якісь танці з Приватом. Надіюся, що не така ж історія, бо в даному випадку отримувач знаходиться також за кордоном, а сума потрібна саме на українській картці...

Через Приват таки пройшло із затримкою.

походу акція від привату до липня
dev.ua/...​ews/pryvatbank-1679928682

>>> Безплатні перекази на власну картку з карток польських і німецьких банків. ПриватБанк відкрив таку опцію

Я український ФОП (ІТ), що працює з НЕ Польською компанією, оформив прихисток (Песель УКР), але не оформляв карту побиту, планую повернутись в Україну по завершенні війни.
Я повинен подавати PIT і платити податки в Польщі, якщо так, то які і взагалі де дізнатись (чи в кого) цю інформацію?

Польша каже що ні, але взагалі тре йти до податкової.

Добрый день. Подскажите пожалуйста, как легализоваться в Польше, если планируем остаться дольше 3х лет? Это получение карты побуду при содействии работодателя и периодическое её обновление? Все что я прочитала -это разрешение на временное пребывание, оно выдаётся на срок 3 года единоразово, т е 3 года и все, надо искать как легализоваться дальше.

т е 3 года и все, надо искать как легализоваться дальше.

Ничто не мешает легализоваться дальше по тем-же основаниям.
Но разрешение да, получать новое.

Чи хтось працює з AdSense або Admob у Польщі ryczałt? Відгукніться пліз

Здравствуйте. Получили в Польше Песел, если выеду за границы ЕС аннулируется ли он?

PESEL не аннулируется НИКОГДА

Добрый день, подскажите пожалуйста, выехали в Польшу ща полгода до войны,подали на карту побуту,слали отпечатки,но карту не получили ,не смогли найти постоянную работу, вернуться не куда,можем ои податься в Германию на убежище!

Доброго дня, чи може хтось порадити надійні польські контори для консультації стосовно податкового резиденства?

Доброго дня. В мене песель без позначки Ukr. По приїзду в Польщу по біометрії скільки часу я можу знаходитися?

Здравствуйте , работал по умове злецения и не заплатили деньги , куда лучше обратиться?

Доброго дня! Виїхала у березні з Харкова до Польщі, а з Польщі полетіла до Туреччини, бо тут були знайомі, котрі дали притулок. Тепер безвіз в Туреччині закінчився і хочу повернутись до Польщі, чи дадуть PESEL? Підкажіть будь ласка, що робити в такій ситуації?

PESEL сам по собі дають без проблем

Якщо ФОП і отримав PESEL, то виходить вже потрібно платити податки, чи після 183 днів? Особа переїхала після 24 лютого в Польшу.

Скорше всього, що не потрібно буде платити. Є гарне відео дискусіі Deloitte Украіна.
Маю ще цитату хорошого адвоката.
Центр життєвих інтересів якщо у Вас все одно в Украіні.
Житло, сім’’я,наприклад.
Плюс статус тимчасовий — це впжливо

PESEL сам по собі ні на що не впливає

Доброго дня! Порекомендуйте будь ласка коворкінг в центрі Кракова.

Привіт !
В яких містах Польщі (районах міст) не палять взимку твердопаливними котлами?
Можливо є карта чистоти повітря взимку.
Жив у Жешуві у ближньому центрі у «блоках » біля річки. Там далеко особняки і повітря було чисте.
Але хочемо жити західніше.
Коли іздив взимку в Карконоші, то там майже усюди в невеликих містечках є пару будинків, які псують повітря

Найчистіше повітря у Ґданьску

Добрый день, меня волнует вопрос о получении пенсии в Польше, сколько нужно платить отчислений, чтобы она была хотя бы 500$? Я работаю удаленно и сейчас решаю как мне лучше оформиться (через бизнес инкубатор или напрямую)

Добрий день! Заїхали до Польщі у березні по біометрії, маємо печатку про перетин кордону. Не зробили песель, вже пройшло 90 днів. Чи можемо ми ще оформити песель укр?

Подскажите пожалусто я получила песелд в гданске переехала в варшаву и обнаружили ошибку в песеле, вместо женского рода написали мужской. Где в варшаве можно это исправить?

Если знаешь 2 последние цифры машини можно узнать её местонахождение?

Вопрос странный какой-то и не полный.

Добрий день, я приїхала до Польщі на початку березня, оформила Песель, 90 днів без візи закінчилися. Чи можу я виїджати до країн ЄС на короткий період часу(до родичів) . А потім повернутися до Польщі.

Де-юре это нелегально, но вам надо задавать вопрос как пограничной службе Польши так и в консульство страны куда вы едете.

www.gov.pl/...​/mobywatel-w-aplikacji/ua — з електронним документом можна

Добрий день. Знаходимось в іншій країні Ес вже більше 90днів, де Отримали статус тимчасового захисту. Неповнолітня дитина поступає до польського ВУЗу. Чи зможемо ми отримати на території Польщі тимчасовий захист по приїзду? Чи не відмовлять? Що потрібно для цього зробити? Чи може є інші способи легалізуватися?

Не відмовлять. Ми в Чехії прожили майже пів року, потім приїхали в Польщу і песель нам дали спокійно.

Підкажіть будьбласка, а песель вам дали ukr? Ви перетинали кордон з Польщею пілся 24го? Зараз під тимчасовим захистом в Чехії і прилетіли сюди до 24го і цікаво чи можна отримати в Польщі тимчасовий захист якщо тут відмовитися?

Доброго дня, скажіть будь ласка,мій син виїхав в Польщу в березні 2022р.у вересні йому виповниться 18 років,і закінчується термін дії паспорту,що можна зробити?

Оформити новий паспорт у консульстві

робити новий паспорт у ДП Документ у Варшаві або Кракові або Гданьску

Доброго дня
Якщо пройшло вже більше 90 днів, і я ще не зробив PESEL,
Якщо я захочу зробити його зараз, мені його зроблять?
Дякую за відповідь)

Добрый день подскажите могу ли я вернутся в Польшу по истечению 90 дней без загранпаспорта, 3 детей, дочь родилась в Польше, в июле нам нужно к врачу есть направление, у всех есть пессель.

По песелю я могу выехать только на месяц это если не предупреждать ужонд. Или же я могу выезжать часто, но до месяца?

Доброго дня, подскажите пожалуйста,если я виехала в Україну,и письмено отказалась от виплат в Зусе,но на следующий месяц деньги пришли,что делать?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Добрый день.подскажите пожалуйста.
Я приехал в Польшу первого февраля,и сейчас нахожусь здесь.подал документы на карту,но очень нужна машина,могу ли я её зарегистрироваться на себя имея только песель и жёлтую бумагу с почты об отправки документов в ужонд

Можете пробовать т.к. у вас легальное пребывание 18 месяцев от 01.02.2022.
Не забудьте замельдоваться.

Можете пробовать, но обязанность иностранца замельдоваться никуда не девается.

Здравствуйте!
Возможно уже всплывал такой вопрос, перечитал ветку — не нашел :(

Нахожусь в Польше под временной защитой, у меня ФОП в Украине, работаю по контракту и деньги получаю и использую только с украинского банка, налоги плачу в Украине. Должен ли открывать ФОП в Польше и платить налоги здесь если не планирую оставаться после окончания войны?

Заранее спасибо!

На данный момент нет ,так как 18 мес можно находится спокойно

Это не связано между собой.

Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, как поменять фамилию от предыдущих жильцов на свою, на табличке домофона? Снять там не получится, всё под стеклом. Куда нужно обратиться?

Ну разумным-же выглядит что раз вы не можете это делать сами, то этим занимается администрация дома?

З.Ы: Вообще выглядит что вы страной ошиблись т.к. это чаще в Германии такое.

Добрый день. Есть ли на сегодняшний день информация о выезде с Польши и возвращении обратно после прошедших 90 дней безвиза?
И можно ли передвигаться по странам Европы после 90 дней?
Спасибо.

Есть ли на сегодняшний день информация о выезде с Польши и возвращении обратно после прошедших 90 дней безвиза?

Есть. Выехать можно, въехать только с безвизом/визой.

И можно ли передвигаться по странам Европы после 90 дней?

Без визы/карты — нельзя.

Во львове визы можно сделать за день и 30 евро, по слухам.

Мої колеги виїжджали та в’їжджали без проблем, головне, щоб був PESEL з поміткою UKR на руках. Ніякі візи не потрібні. Про PESEL якщо прикордонники самі не питають, а тільки паспорт дивляться, то краще самому сказати і показати, зекономите час на розбір ситуації.

Це що стосуються України. Про Шенген наші юристи казали, що технічно це не законно, якщо тільки сама країна якихось особливих умов не має. Але фактично рідко хто кого перевіряє в шенгені. На ваш ризик.

Якщо є притулок, то дні Шенгену з часу надання притулку враховувати не потрібно

Де приймають дітей в садочок і в початкову школу?які документи потрібні?

Никакие документы кроме самого ребенка не нужны.

зверніться в школу/садок — зазвічай потрібно тільки заповнити пару заяв/бланків зі згодами батьків/опікунів

На рахунок садочків і початкових класів для українців в Хожуві?

А є якісь бонусні програми на заправках BP, Orlen щоб бонуси за заправку нараховували?
З BP не розібрався, скачав аплікацію Orlen, але схоже там бонуси на купівлю хот-догів і кави.

В связи с низкой маржой такие программы тут мало популярны.

Но тут есть более глобальная тема с кешбеками:
www.payback.pl

Я ФОП в Украине и работаю на прямую с компанией в Украине, планирую переехать в Польщу, но ФОП закрывать не могу. Есть варианты получения ВМЖ, если налоги плачу в Украине?

Есть. Получать ВНЖ не по работе, а вот налоги польские все равно платить придется.

Подскажите, при выводе денег с PayPal на карту в польском банке, нужно ли ожидать внимания налоговой? Речь о маленьких суммах 20-100 $ раз в месяц.

Скорее нет, хотя если прикинуть то речь идет про 75% от 6000 долларов за 5 лет.
Почему 75%? Потому-что такая ставка налога на незадекларированные доходы.

Может-ли? Да
Будет? Не известно

Здравствуйте, подскажите пожалуйста если на pesel поставили печать и написано ukr, что это значит? Спасибо.

Пётр, привет. И другие читатели, поделитесь может кто то нашёл хорошего, ответственного бухгалтера в Польше. Моя бухгалтер сводит меня с ума. Я хочу поменять ее.

Доброго вечора! Підскажіть будь ласка якщо дитина приїхала до Польщі на початку 2021 року а заявку на 500+ подали лише зараз чи повернуться кошти за 2021 рік чи вони будуть нараховуватись лише з моменту подачі? Дякую

С момента подачи.

Добрый день! С супругой заехали в ЕС 14 февраля в Латвию. Потом 20 апреля в Польшу. Получили статус UKR. Устроился на работу. ПОдскажите плз если супруга поедет в в конце мая Украину (90 дней уже прошли), пустят ли ее в обратно в Польшу по статусу UKR или нужно Нац визу D в Украине получать для воссоединения семьи?

Статус не заменяет визу.

Здравствуйте у меня такая ситуация,мой ребенок сейчас находиться в Польше с сестрой сожителя,у нее своих двое детей,статус беженца она не захотела оформлять,так как на работу хотела устроиться,чтоб не ждать пол года,на моего сына оформила опекунство,жили они первый месяц в Варшаве,месяц бесплатно,на второй сказали платить по 400за старших детей и 500за нее,они переехали в город Турек,там тоже им предоставили на месяц жилье,но етот месяц прошол и она звонит говорит что ей нужно заплатить650злотых за моего сына,тоесть я так поняла за каждого по650,за малегькую не нужнл платить только,вот не давно она мне сказала что на ее детей помощь дали,а на моего почему то не дают,как такое может быть?щас вот из за того что у нас нет такой суммы мне прийдеться его забирать,тоже проблема,может ли он саи пересечь границу если со стороны Украины его встречю я?Можно ли как то все таки узнать заплатили на сына в етом месяце ету помощь или нет,просто не пойму кае такое может быть что не дали на него.Может сайт есть какой то ,общий реестр с доступом до информации прл выплаты,как то хочю узнать,но незнаю как ето зделать.

За что именно им сказано платить? Может им сказано платить за комунальные?

Я пересекла границу Польши 14 марта. 31 марта 2022г. Оформить 500+ мне помогла сделать девушка полячка с администрации. 18 мая я проверила карту,денег нет. При том,что многим пришли. Пошла в zus , оказалось,что они меня оформили как работающую полячку которая живёт в Польше на законных основаниях. Мне исправили и сделали заявку новую/правильную.
Вопрос: Получу ли я деньги за предыдущие месяцы? Или уже только с новой даты?
Очень неприятная ситуация получилась.
Спасибо большое

Зависит от того как именно исправили. Если новая заявка — нет. Если исправили старую — да.

Здравствуйте, подскажите пожалуйста,как вернуть деньги которые дала риэлтору в виде предоплаты за аренду квартиры, договоров с агентством и арендодателем не было,риэлтор оставила расписку о том ,что взяла задаток

Если там zadatek, то задаток не возвращается.
Если zaliczka — то звонить и спрашивать.

Добрый день
Я получаю сумму с укр карт на польскую карту и затем сразу ее отправляю на инностраный кошелек
Если я так буду делать на сумму 15,000евро в месяц,нужно ли мне платить за это налог?

Могут посчитать за доход, особенно без бумаг.

Что вы вообще делаете?

Добрий день.
Якщо у мене та дитини є стату тимчасового прихисток у Польщі, подали на виплати, насякий час можна виїжджати за територію Польщі:
1. В межах Євросоюзу?
2. В межах Шенгену?
3. За межі Євросоюзу, наприклад в Україну?
Чи ці терміни сумуються?

1 и 2 — уточняйте в каждом консульстве отдельно.
3 — уточняйте в погран службы страны где будете переходить границу.
Польша считает что безвиз у вас пошел и считается от момента въезда.

Я пересекла границу Польши 6 марта. 03 апреля 2022г. Оформление 500+ через телефон мне помогла сделать семья у которой я сейчас живу . Как потом выяснилось в zus , что они меня оформили как работающую полячку которая живёт в Польше на законных основаниях. мне исправили .
Вопрос:
выплата за детей я получу с апреля или с новой даты ? Или выплата начисляется с даты оформления pesel?

Спасибо большое

Добрый вечер. При выдаче PESEL указали неправильную последнюю цифру украинского паспорта . Может ли оно как-то повлиять на выплату 500+? Спасибо

Нет. Но можете пойти где получали и сделать корректу.

Здравствуйте,такая ситуация
Нашла новую работу,у старого работодателя осталась дицизия,но он не хочет её отдавать,что делать в таких случаях?На новую работу она очень нужна
Если вызвать полицию,смогу доказать что я права?

Два варианта:

— Забирать оригинал, возможно с привлечением полиции
— Получать дубликат где выдавалась

Вообще, зачем вы ОРИГИНАЛ отдали? Это ваш документ, ему только копию...

Здравствуйте. Ситуация , выехала из Украины после 24.02.2022 . В Украине подала на развод ,после смену фамилии . Из-за войны забрать документ о разводе не успела. Заехала в Польшу по паспорту старого образца. Загранпаспорт нет.Песель оформила. Не знаю как поступить , ехать в Украину и переделывать документы или в Польше податься на загранпаспорт? Есть ребенок несовершеннолетний. Спасибо

Вопрос лежит не в плоскости польши, а исключительно в плоскости украинского законодательства.
Уточняйте в консульстве «что делать».

Здравствуйте! Если у меня закончилась виза и остаюсь благодаря эпидемиологической ситуации (договор продлен) , имею ли я право уйти с этой фирмы и подписать договор с новой фирмой?

Да.

Доброго дня, скажіть будь ласка як отримати карту багатодітної родини?

Подскажите пожалуйста, друзья поселились в квартиру прожили там один день и сехали и им выставили фактуру за месяц проживания как быть оплачивать или нет ?

Читайте договор.

Доброй ночи, скажите пожалуйста, жена с детьми оформила Песель, сейчас хочет приехать в Украину на летние каникулы и вернуться в Польшу к сентябрю чтобы дети продолжили учебу в Польше. Песель при пересечении границы не аннулируется, его не надо будет повторно делать?

Здравствуйте! Есть ли способ остаться в Польше по окончанию действия «антикризисного щита»?

по окончанию действия «антикризисного щита»?

Он никак не связан с легальным пребыванием. Он про акциз и НДС.

Если я правильно понял , сейчас заморожены процессы получения карты побыта. Можно просто подать заявку и уже на этом основании остаться в Польше?

Если я правильно понял

Не правильно.

Процессы не заморожены, заморожены только сроки выдачи, с учетом ожидаемой волны и раньшего переброса персонала на песели.

Если в Польше отменяют карантин , я обязан пересечь границу в течении 30 дней. При подаче на карту побыта я могу и дальше остаться в Польше?

я обязан пересечь границу в течении 30 дней

Не обязан именно выехать.

Но для предотвращения нелегального пребывания необходимо:
— подать на карту в течение 30 дней,
— выехать в течение 30 дней

Но с учетом того что отменяют только эпидемию, а состояние эпидемиологической угрозы остается — документы всё ещё продолжаются.

При подаче на карту побыта я могу и дальше остаться в Польше?

Да, при условии что в пакете документов нет формальных недостатков, или они были устранены.

Здравствуйте! Заехала на территорию РП в связи с войной. Сделала PESEL, живу в хостеле. Посредник, cобирающий деньги за проживание в хостеле, требует мой номер PESEL.С какой целью им нужен мой номер PESEL?

Возможно хитрый посредник собирает и с вас деньги за проживание, и с государства берет, а номер PESEL надо что-бы вас однозначно могли идентифицировать в его заявлении на получение денег.

А вообще

С какой целью им нужен мой номер PESEL?

ответ на этот вопрос вы могли-бы получить, если-бы задали этот вопрос тому самому посреднику, а не на форуме.

Так вам посредник и ответил. Это повсеместная практика,к сожалению. Польша сделала"медвежью услугу" этим законом про 40+ на человека. И люди вынуждены платить аренду+ предоставить свои документы таким вот товарищам,ткак гонят с жилья, а жить негде.

Доброго дня! Якщо в чоловіка є Карта Побиту Сталего, я подала документи на отримання Карт для дітей, я можу подати теж на Побит Сталий? Чи лише тимчасовий? Дякую.

Вы не претендуете на сталый, если только у вас самой нет польских корней/карты поляка.

Чи є у Польщі банки, в банкоматах яких, можна зняти долар чи євро, наприклад з карток нашого Привату, без комісії банкомату ? Можливо злоті можна десь зняти без комісії ?

Чи є у Польщі банки, в банкоматах яких, можна зняти долар чи євро, наприклад з карток нашого Привату, без комісії банкомату ?

Только Euronet выдает в банкоматах евро, и только с карт валюта которых не Евро и только по своему курсу (который включает комиссию).

Можливо злоті можна десь зняти без комісії ?

Вроде как банкоматы ПКО БП, надо узнавать у них.

Злоті без комісії можна зняти практично у будь-якому банкоматі великих банків (PKO, mBank, Santander та ін.) або мереж Euronet (зараз немає комісії для українських карт), PlanetCash. Менш відомі регіональні банки часто беруть комісію і дуже велику.
Тільки в будь-якому разі буде комісія вашого банку (в приваті та моно — 2%).

Дякую. Я дивлюсь що спред на курсі у PKO Bank чи Bnp Paribas під 10%. З таким спредом не дивно що вони дають знімати злоти безкоштовно. Чи я помиляюсь і в банкоматі буде курс Привата ? Підкажіть, якщо знаєте.

Курс встановлюється банком-емітентом карти. Зараз злотий впав, тому курс в останні дні був менший ніж 7 грн за злотий (це вже з комісією 2%).

Емітентом це мабуть краще

Здравствуйте! У мужа карта поляка, у меня рабочая виза закончилась. В предпоследний день моей визы мы отправили почтой документы на карты, он на сталы побыт, я по воссоединению семьи. Скажите, возможен такой вариант вообще?
Меня уволили с работы, сказали, что для нового разрешения нужна печать о подаче документов на карту в паспорте. Как быть с легализацией и работой дальше? Получить печать смогу только когда буду делать отпечатки, а это совсем не быстрый процесс...

Скажите, возможен такой вариант вообще?

Да.

Меня уволили с работы, сказали, что для нового разрешения нужна печать о подаче документов на карту в паспорте.

Ваша виза продлена, пока-что, из-за пандемии, а если пакет документов был полный то и пребывание легальное _из-за закона_, а не из-за печати.
А если гражданство украинское то у вас просто легальное пребывание, в том числе и продление визы до 31.12.2022, даже если въехали до 24.12.2022.

Получить печать смогу только когда буду делать отпечатки, а это совсем не быстрый процесс...

Ускоряйте процесс.

Доброго дня, можете підказати, будь-ласка, як ви радите в такому випадку пришвидшити розгляд карти побиту? в інтернеті пишуть, що необхідно подати вагомі причини з відповідними документами, документів в мене немає, бо причина особиста.

Ці «пришвидшення» не працюють.
Можна на імейл інспектору написати, чистоспо людськи описати проблему і попросити розглянути швидше.

причина особиста.

Хіба по таким причинам взагалі дають карту побиту?

особиста причина «пришвидшення» розгляду справи (czyli przyspieszenie/ponaglenie), а не ціль отримання карти.

Приветствую,такая ситуация,девушка уехала в Польшу, но хочет вернуться в Украину на неделю,но у неё нет загран паспорта сможет ли она вернуться назад в Польшу без заграника,потому что если не успеет вернуться за отпуск выгонят с работы,а если делать загранник тут это минимум 7 дней,а она всего будет на территории Украины 7 дней,сидим думаем что делать

Добрый день! Въехала в Польшу 28.02. Работаю на Умове о Праце. Оформила соц.выплаты 300 и 500+, получила песель.
Могу ли я слетать в Барселону на 2 дня и назад в Польше продолжать жить/работать?

В этой ситуации можете, особенно пока у вас действует безвиз.

Я так понимаю био-пасспорт у вас тоже есть?
Интерестно, кем устроились работать?

Био-паспорт есть. С начала апреля работаю в польской школе помощником классного руководителя в украино/русскоязычный класс.

Добрий день. Заїхала з дитиною у Польщу , динина не має загран паспорта (по свідоцтву про народження)
У планах тут виготовити біометричний паспорт коли будуть бланки (але це займе декілька місяців)
Оформила песель і подалася на виплати (300 і 500+ )по даному песелю
Але тепер думаю, що мабуть неправильно записала ім‘я дитини у песель (неправильно з точки зору транслітерації)
Питання таке, як виготовлю біометричний паспорт для дитини, де буде вказане точне написання імені дитини (бо я не знаю як правильно), я можу звернутися туди де виготовляла песель і змінити ім‘я?
І якщо це буде після закінчення війни чи при цій зміні песель УКР після зміни імені стане звичайним песелем без позначки УКР? Чи зміна імені навіть після війни не змінює номер і статус песеля?
Дуже дякую

можна перевірити транслітерацію за ГОСТ translit.kh.ua

Дякую за відповідь, тут вийшов ще один третій варіант. Тепер точно потрібно чекати паспорта і дивитися як буде там.

Скажите пожалуйста, выдали песель и только дома заметила, что не верно указали дату рождения в песеле у меня и у ребёнка тоже. Что теперь делать? Идти опять? Дату смогут исправить и выдать другой песель?

Где конкретно неправильная дата указана? В самом номере PESEL или на бланке в графе data urodzenia? Пример можно?

в будь-якому випадку треба звертатися до ужонду

Скажите пожалуйста про PESEL UKR. т.к. говорят, что это документ для временной защиты, которую можно оформить только в одной стране ЕС. А если я захочу в другой стране оформить временную защиту, что тогда делать? Можно ли отказаться от PESEL и какие могут быть последствия?

Не путайте международную защиту (которую действительно можно только в одной стране ЕС оформить или оформлять) и «легальное пребывание из закона».

Отказаться от PESEL нельзя. Выехав из Польши на месяц и больше статус UKR теряется.
А вообще «думать нужно было раньше» в плане где просить убежища.

Спасибо за ответ. По поводу «думать раньше», скорее всего Вы правы. Но в стрессе было сложно думать. Да и юридической помощи нет. Теперь, когда пришли в себя, начали думать. Но опять же, не знаешь куда обратиться. Все говорят разное.
Я имею ввиду не международную защиту, а временную. Временная защита для людей, спасающихся от войны в Украине, была введена Советом решением от 4 марта 2022 г. И судя по описанию, что она включает в себя, это практически то же, что дает PESEL.
«Выехав из Польши на месяц и больше статус UKR теряется» — где об этом сказано? про месяц???

«Выехав из Польши на месяц и больше статус UKR теряется» — где об этом сказано? про месяц???

В законе.

В каком законе? Дайте ссылку на закон или напишите номер документа и название, если такой есть

Хорошо, спасибо.
В Art.11 сказано, что выезд на срок более 1 месяца лишает права, указанного в ст.2 п.1
В ст.2 п.1 говорится о том, что законно пребывать 18 месяцев при заявлении о намерении остаться на территории РП.
Что же означает «заявляет о намерении остаться на территории РП» ?

Что же означает «заявляет о намерении остаться на территории РП» ?

Почитайте Арт 3.1

т.е. если я въехала после 24.02.22 на основании загран. паспорта, мое пребывание на территории РП автоматически считается законным 18 месяцев и не будет таковым, если я выеду больше, чем на 1 месяц?

Как такое может быть, если разрешено 90 дней свободного перемещения по странам ЕС?

Никак, но могут быть исключения, потому вам надо не тут спрашивать, а спрашивать ту страну где вы будете.

Во вторых, вас не смущает что Польше тоже Шенген, а тем не менее 18 месяцев пребывания дают? :)

При выезде из Польши больше чем на месяц я теряю права, которые мне предоставляются с PESEL UKR, но теряю ли я право находится на территории ЕС?

См. выше, ответы Инне.

Скільки часу можна буде їздити з українськими водійськими правами в Польщі і чи тут є якісь пільги для українців під час війни?

Полгода. Де-юре

Де-факто — в Польше, пока нет ПМЖ/гражданства — почти всем пофиг, кроме страховых.

Запитав в чаті PZU

18:16:12 PZU: Trwa łączenie...
18:16:22 PZU: Dzień dobry, nazywam się Weronika Stepańczuk. O czym chce Pan porozmawiać?
18:18:03 User1: Dobry, jestem z Ukrainy, mam ubezpieczenie w Panstwa firmie, samochod jest na ukrainskiej rejestracji, prawo jazdy tez mam ukrainskie. Wjechalem tutaj 11 marca. Wiec mam pytanie, jak dlugo bede mogl korzystac z Panstwa uslug majac auto na ukrainskiej rejestracji oraz ukrainskie prawo jazdy?
18:18:29 PZU: Dziękuję za wiadomość.
18:19:00 PZU: Od 11 marca do 11 kwietnia otrzymał Pan od nas darmowe ubezpieczenie, po tym terminie należy zakupić następne.
18:21:01 User1: Tak, juz wygaslo darmowe ubezpieczenie i oczywiscie juz kupilem nastepne. Pytanie jest w tym, jak dlugo moge korzystac z Panstwa ubezpieczenia na ukrainskiej rejestracji oraz majac ukrainskie prawo jazdy.
18:23:13 PZU: Dotąd aż nie wyjedzie Pan z naszego kraju.
18:25:53 User1: Dziekuje za odpowiedz, milego dnia.
18:30:44 PZU: Mogę w czymś jeszcze pomóc?
18:31:12 User1: To wszystko, dziekuje.

Это ответ консультанта, а не закона и не юриста =)

Також запитав щодо prawa jazdy в формі зворотнього зв’язку на сайті mcgroup.pl/pl/driver_license

Прийде відповідь — відпишусь.

Скажите пожалуйста,если я оформила на деток 500+,если я выехала на время в Украину, они придут в Украине или нет? Спасибо!

Якщо не сповістили відповідний орган то прийдуть.
Якщо ви виїхали і повертатись не плануєте, то варто відмовитись від отримання даної виплати.

Здраствуйте, подскажите пожалуйста если я виехала в Україну,отказалась письмено в Зусе от виплат,а они пришли. Что делать?

Можливо сам процес оброблення відмови триває довго і ви ще отримаєте не одну виплату. Не можу сказати що робити. Я б не чіпав ті гроші і почекав. Можливо вони їх самі «заберуть» з рахунку.

Зробив ubezpieczenie na samochód, під час оформлення працівник страхової телефонувала мабуть в центральний офіс і питала, чи я можу все ще їздити на українській реєстрації, їй відповіли що так.

Я щось протупив одразу ж запитати її запитати на місці — а скільки часу я так зможу їздити? Питаю не лише з точки зору «звичайної» ситуації, більше цікавить чи є зараз якісь пільги для українців у зв’язку з війною, що дозволяють їздити на українських номерах довше (скільки?).

Я зробив в PZU на рік взагалі без питань.

Я теж на рік і теж в PZU, тільки із щоквартальною оплатою. Питання в тому, скільки часу в даній ситуації можна їздити в Польщі на українських номерах без перереєстрації на польські номери.

В стандартных условиях 6 месяцев, потом перезаезд по 6 месяцев до 4-х раз (с учетом первого) в сумме за 10 лет.

Дякую, цікаво тільки де саме шукати інформацію про винятки для українців під час війни...

Потім цікаво — ну ок, я поставлю польські номери, а чи дозволять зберегти українські номери щоб поставити їх назад коли повернуся додому...

Я так розумію щоб отримати польські номери потрібна перереєстрація авто в Польщі.
Тут написано що потрібно отримати польські права через півроку, за номерні знаки нічого не сказано.
shoppingpl.com/...​vidchennyam-vodiya-ta-yak
Тобто на українських номерах можна їздити поки діє легальний статус перебування в Польщі.

Тут написано що потрібно отримати польські права через півроку, за номерні знаки нічого не сказано.
shoppingpl.com/...​vidchennyam-vodiya-ta-yak
Тобто на українських номерах можна їздити поки діє легальний статус перебування в Польщі.

Ваша логика нелогична.

Чому?
Водійське посвідчення ніяким чином не прив’язано до авто.
Я не стверджую на 100%, також хочу розібратися.

Потому-что водительские права — один закон, а нахождение авто — другой.

Можете еще позвонить на Krajowa Informacja Celna, там могут подсказать.

Где? На таможне

Здравствуйте ,есть оформила Песель можно от него отказаться чтоб переехать в другую страшну?

Почув в режимі «баба бабі сказала», однак те саме від двох різних незалежних джерел: для українців в Польщі зі статусом UKR в песелі скасовано оподаткування на період війни. Чи хтось може підтвердити?

Пока нет, и даже если когда-то да, то не вовсю, я только на первые 85000 злотых в год, и только для прогрессивной шкалы.

В оголошеннях оренди помешкань вказують що є можливість постійного zamieldowania (за додаткову оплату) — які воно дає переваги і чи взагалі потрібно в поточних умовах?

Постоянное замельдование понаеху без ПМЖ не сделают.

Замельдованіє — це реєстрація вашої тимчасової адреси в ужонді. Дозвіл від власника помешкання вам не потрібен. Берете договір аренди, і йдете реєструєтесь.

1) чи можливо щоб машину з українськими номерами зафіксував дорожній автоматичний фоторадар в Польщі? чи хтось стикався особисто? куди в такому випадку прийде штраф? чи очікувати натомість «сюрприз» під час звичайної перевірки документів на дорозі? (була один раз перевірка водійських прав перед в’їздом на платну трасу)

2) чи потрібен технічний огляд машини на українській реєстрації в Польщі?

1) Нікуди не прийде, люди вже роками по Європі їздять і штрафи нікуди не йдуть. Виняток Угорщина — є багато прикладів коли штрафи на кордоні вручали.
2) Ні, тільки дійсна страховка.

Тут є ще відповіді на ваші питання в чаті під постом: t.me/dou_polska/78
:)

Є оформлений песель із статусом UKR (в’їхав після початку війни). Чи це дає право на відкриття місцевого аналогу фоп? Чи потрібне для цього zamieldowanie? Чи «сплячий» місцевий фоп потребує регулярних витрат та/або подачі нульової звітності?

1. Дает
2. Нет
3. Да

Як дізнатися причину сирен в Польщі? Одного разу після сирени поїхала пожежна машина, це зрозуміло. Іншого разу — невідомо. В новинах бачу де-не-де повідомлення про навчальні тривоги в деяких воєводствах. Чи є якась централізована інформація з цього приводу?

Це зазвичай пише місцева влада. 10 квітня сірени звучали по всій Польщі як пам’ять про трагедію у Смоленську

Это пожарные тревоги..для пожарных

Якщо проживаєте поруч з Ochotnicza Straż Pożarna то велика вірогідність часто їх чути.

Здравствуйте! Подскажите пожалуста, я оформила песель и соц. помощь 300 и 500+(на ребёнка)!
Сейчас есть предложение поехать во Францию, могу ли я здесь отказаться от выплат (они ещё не начислены) , закрыть счёт в банке И подать на временное убежище и соц. помощь на территории Франции?

ця тема створена ще 2018 стосовно трудової міграції, не думаю, що тут є спеціалісти-юристи з Польщі, хто знається на актуальних законах та постановах. Надійніше за все запитати в ужонді, а то невірна відповідь на форумі може закінчитись тим, що ще звинуватять в намаганні отримати подвійну допомогу.

Так відмовитись треба — зверніться в ужонд де оформлювали виплати і напишіть відповідну заяву. Маю вже подібний кейс з двоюрідною сестрою яка вирішила поїхати до Німеччини з Польщі. Потім можете спокійно оформлювати виплати в іншій країні ЄС.

Це Ви про виплати ,а чи потрібно якось відмовлятися від тимчасового прихистку, якій автоматично надається при отриманні песель з приміткою укр ?

Сам «протухнет» через месяц от выезда из РП.

Який 4G оператор / тариф дає найвигідніше співвідношення трафік / кошти?

+ чи хтось знає чому девайс з сімкою (1) play показує швидкість 2Mbps, а поруч лежить девайс з сімкою (2) t-mobile і показує 27Mbps? Якщо що, то тестував (1) в різних девайсах... При цьому в (1) є цікава особливість — після закінчення дії пакету зберігається можливість користування інтернетом, хоча й зі зниженою швидкістю (вищезазначений тест виконував після поповнення рахунку, тому не схоже що це була навмисно знижена швидкість після згорання пакету).

(1) Також помітив в web UI білінґу оператора play, що національний трафік не тарифікується. Чи хтось стикався, на це справді можна розраховувати? Бо спрямувати трафік через польський vps не складає значних зусиль...

(2) Що з торентами, чи карається і відповідно потрібно качати через український vps?...

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Может ди украинец податься на программу в Канаду и получить песель в Польше? Не считается это нарушением?

Может, вас-же ИНН не задерживает нигде, правда?

Здрастуйте подскажите пожалуйста, если я завтра 28,03,2022 оформлю песель и открою счёт в банке, когда ждать выплату?

Спрашивайте в уженде где офорвляете.

Де краще купувати вживану техніку? Переважно користувався досі в Україні OLX, але група-власник зашкварився через невиведення бізнесу з запоребрика. Які найкращі альтернативи? Чув щось краєм вуха про аукро, цікавить думка чи варто.
Наразі цікавить wifi роутер (П’ЯТЬ роутерів залишилися в Україні, ну але що ж...) з підтримкою 4G usb модему.

Upd: можливо, варто це робити офлайн десь на зразок радіоринку, тільки як ефективніше локалізувати такі місця поблизу...

На аллегро можно купить б/у, есть еще аллегролокальне

У Вроцлаві є магазин бу техніки з европи (Германія в основному). www.mediakomis.pl

Здравствуйте, в Ужонде сделали ошибку при оформлении Pesel. Не дописали последнюю цифру украинского паспорта. Подскажите пожалуйста, я смогу открыть счёт в банке с таким документом или только после исправления этой ошибки?

Можете, но пойдите и исправьте ошибку там где оформляли.

Прохання підказати:
1) коли в Польщі перевзуваються з зимових шин на літні?
2) чи для місцевої поліції / страхової / етц має яке-небудь значення, якщо не перевзувся на літню вчасно? (принаймні в Україні зазвичай карають лише за їзду на літній взимку — або ж водій карає себе сам)
3) в кого є особистий досвід водія, підкажіть — якщо буду їздити на зимових, наприклад, при +15 градусів, то буду просто сам собі буратіно, бо швидше зітруться, чи це також може бути чимось небезпечно? (сподіваюся що це божевілля скоро закінчиться і перевзуюся вже вдома в літні шини що лежать на моєму балконі)

1. Когда захочется, в городе, на юге — можно вообще не переобуваться на зимние.
Но если выпал снег — оставь машину дома, а если просто −5 — на летней ок.

2. Нет, но играет роль если полный привод а диски не согласно наклейке для зимы (если указано). Например в BMW 18’’ для зимы и для лета разные профиля на зад и на перед.

3. Просто быстрее сотруться и хуже чуток по воде.

Для півдня вполне гуд на всесезонке, за рік всього кілька днів зі справжньою зимою. Проблем не було. Але багато машин мають 2 комплекти, зима + літо.

Наскільки мені розповіли інші водії, всесезонка для таких машин як Кадік не бажана, бо через досить велику вагу машини взимку зчеплення на дорозі буде гірше. Питання дискусійне, але про всяк випадок прислухався і відмовився від всесезонки (перед цим мав значно легшу машину і їздив завжди на всесезонці).

Добрий день! Потрібно з дитиною дістатись лікарні в Кракові... чи є тут таксі з автокріслами? Чи дозволяється просто тримати на руках? В додатку опції не бачу! Зазлалегіть вдячна за допомогу!

Ніяких «на руках», лише автокрісло. Або ж pogotowie. Це євросоюз, не жартуйте. Ще на додаток до війни мати клопіт із позбавленням батьківських прав...

ви побачили, що мова про таксі?

Дякую за ваш коментар! Правило є, а чи наявні автокрісла в кожному таксі мені не відомо наразі...

т.к. не требуется автокресло для детей — скорее всего надо будет взять своё/одолжить, если в кресле принципиально.

Дякую! Мені здається, що без автокрісла діти їдуть в таксі через халатність водіїв, за законом, думаю, так не можна тут. Просто більшість сімей з малюками мають свої авто, а такі пасажири як я мабуть рідкість.

без автокрісла діти їдуть в таксі через халатність водіїв

Бльжад!

за законом

lexlege.pl/...​-39/#:~:text=4.,taksówką

В Польше дети в такси могут ездить без автокресел. И в автобусе тоже.

думаю, таке краще спитати на фейсбуці — оперативніша відповідь.
Сам не юрист та й дітей не маю, просто 1) не бачу опції такої в жодному з додатків(а маю не тільки убер) 2) гугл каже, що не обов’язково — з точки закону принаймні 3) якщо це було б обов’язково, вам не дозволили б сісти в таксі(як, наприклад, коли в 5 містне авто намагаються сісти 7 чоловік).

Дякую вам, що потурбувались! Знайомі сказали, що в багажнику мають возити крісла і встановлювати за потребою клієнта, завтра перевірю чи це так.

Добрый день. Подскажите пожалуйста, если в Польше получили Pesel но решили в Германию, можно его анулировать чтоб получить подобный документ в Германии?

PESEL это регистрация себя в перечне жителей Польши. Никакой надобности аннулировать его нет(вы ж не аннулировали украинский ИНН перед выездом в Польшу). И не думаю, что есть техническая возможность. В Германии(во всех других странах) как-то по своему регистрируют людей, как именно — отдельный вопрос.

Прохання підказати аналоги сайтів в Польщі:
1) tabletki.ua/uk
2) epicentrk.ua/ua
3) vse-sto.com.ua
4) vseazs.com

ktomalek.pl

2) epicentrk.ua/ua

Нету
3+4 нету НЯЗ или являются частью порталов поторизации

1) ktomalek.pl
2) Агрегатор магазинів, типа нашого price.ua, де можна швидко моніторити ціни на будь-що: www.ceneo.pl
Також, дуже популярним в моєму місті є леруа марлен, але є й безліч маленьких магазинів, кожен зі своїм сайтом.
Для одягу, іграшок, їжі та електроніки я б дивився www.amazon.pl та allegro.pl
3) www.e-petrol.pl, cenapaliw.pl
Більшість з цих сайтів гугляться в топі видачі, достатньо написати польською запитання.

Що до СТО. Тут дешо складніше. Багато хто користується гугл картами та їх вбудованим рейтингом і пошуком. Наразі не маю великого досвіду. Поляки, якщо ми берем середній клас, намагаються ремонтувати авто вдома самостійно, тому шиномонтажки та дрібні сто, тут не такі поширені.

3) vse-sto.com.ua

Виручив додаток google maps в телефоні, місцевий нетворкінг і просто оглядання вивісок вздовж дороги.

4) vseazs.com

Тут перестало бути настільки актуальним, бо це не Україна де між ANP і WOG різниця навіть декілька гривень. Ціни на паливо в Польщі плюс-мінус однакові, за винятком на платній автостраді — там наприклад LPG трапляється на 30 ґрош дешевше, що за повний бак дає економію 15 злотих.

Здравствуйте подскажите пожалуйста если я оформлю PESeL в Польше и захочу потом уехать я другую страну то что тогда? Я могу рассчитывать на пособие в другой стране или нет ?? И могу ли я снова вернуться в Польшу?

PESEL — це аналог нашого ІНН, податковий номер, по якому вас ідентифікують соціальні служби та податкова в Польщі. Він потрібен для відкриття повноцінного рахунку в банку. Отримання будь яких виплат чи допомог. Ніяк не впливає на можливість перебувати чи заїжджати в Польщу чи інші країни ЕС

Да, но говорят, что сейчас PESEL UKR — это документ временной защиты, которую можно оформить только в одной стране???

Добрий день. Що можна написати в мотивації для внеску на резидента?

Всё что угодно.

Можно просто ограничится фразой "требования на резидента исполняю и хочу"

Доброго дня, чи безпечно заразовувати аванс за квартиру, яку хочеш орендувати? Після перерахування коштів власник говорить про можливість огляду.

Сначала просмотр, подписание договора, а только потом перечисление денег.

Была недавно информация, что поляк сдал несуществующую так квартиру за 1000 злотых. Поэтому, лучше не спешить и перестраховаться.

Жодного разу мені в Польщу не проповонули внести плату ДО підписання договорів. Думаю, що це незаконно. Кидалово 95%

Привіт, я тут, щоб допомогти всім українцям, які потребують допомоги з робочими візами в Польщі.

Ось коротке відео про програму:

youtu.be/VNdgijXZOW8

Таке, здавалося б, банальне запитання, та все ж. Будете сміятися, але ситуація серйозна. Я залежний від «нафтизину» — хто не в курсі, це краплі для носа (ніколи не починайте ними користуватися, бо це капець). Вдалося дещо знизити залежність шляхом використання «дитячої» (вдвічі слабшої) версії. Зараз знаходжуся в Польщі у статусі біженця, з собою є чотири баночки «нафтизину». Хто в курсі, чи продається щось таке в Польщі з тією ж діючою речовиною?

Річ у тім, що аналоги не діють у той же спосіб. Пробував «фармазолін», однак можна одразу ж викидати щойно придбану баночку — «не воно». Симптоми при відсутності «нафтизину» під рукою: набрякання носа, задихання, головний біль, аж до страху «що робити». Звісно, є шанс зіскочити з залежності від безвиході, але як саме ефективно пройти період «ломки»...

Preparaty
Alergoftal — krople do oczu (preparat złożony)
Betadrin — krople do nosa (preparat złożony)
Cincol — krople do oczu (preparat złożony)
Oculosan — krople do oczu (preparat złożony)
Rhinazin — krople do nosa
Rhinofenazol — krople do oczu, krople do nosa (lek złożony)
Sulfarinol — krople do nosa

pl.wikipedia.org/wiki/Nafazolina

Мне очень помогли таблетки Cirrus Duo. Кажись это фирменная продукция сети Dr.Max.

Друже, кидай якомога швидше. Бо це наркота, з якої чим далі, тим важче злізти. Тиждень страждань і ти знову нормально дихатимеш. Почитай що лікарі пишуть про ці краплі.

Ось наґуґлив:

Лікування нафтизинової залежності призначає отоларинголог. Самостійно розв’язати проблему не можна — різка відмова від крапель призведе до порушення вентиляції легень, розвитку запалення тощо.

Вдома про це не задумувався, а тут доведеться спершу стати на облік в сімейного лікаря-терапевта, тоді отримати запис до спеціалізованого лікаря-отоларинголога і, якщо пощастить, то через декілька місяців буде перша предметна консультація. Сподіваюся, що війна до того часу закінчиться.

Отрівін наче схоже діє. Спробуйте його. Він тут є. В мене схожа проблема та Назівін чи Отрівін діють однаково на мене.
Зіскочити можна вживаючи гормональний спрей до носу з мометазоном двічі на добу 2-3 тижні. Тут є кілька таких. В Україні це був Назонекс.
А також замінюючи нафтізін велосипедом чи бігом, чи іншими навантаженнями.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Добрый день , такая ситуация , у меня карта сталый побыт , подал на ребенка тоже на сталый побыт ,позвонили с уженда и сказали что им не подходит свидетельство о рождении мое ,оно должно быть выдано до 1991ссср , у меня 2004 год выдано Украиной при смене фамилии , не могу найти то старое. Значит такой вопрос тот агент с уженду воеводского или как его назвать который проверяет документы перед передачей их на страж граничну может ли перевкалифицировать это дело и сменить сталый побыт на часовый побыт ? Может нужно будет что-то донести какие-то документы ?

начит такой вопрос тот агент с уженду воеводского или как его назвать который проверяет документы перед передачей их на страж граничну может ли перевкалифицировать это дело и сменить сталый побыт на часовый побыт ?

Нет, это вы сами делаете.

Ребенок когда родился и где и почему его на сталый побыт?

День добрый!

Подскажите пожалуйста, можно ли через трудоустройсвто формата инкубатор или b2b подаваться на карту побыта в Польше?
И позволяют ли одна их двух форм(инкубатор, b2b) сделать визу для вьезда в саму страну?

Спасибо!

можно ли через трудоустройсвто формата инкубатор или b2b подаваться на карту побыта в Польше?

Да. При этом условия между инкубатор и б2б разные по легализации.

И позволяют ли одна их двух форм(инкубатор, b2b) сделать визу для вьезда в саму страну?

Одна из — да, но сразу стоит добавить что без правильного статуса б2б недоступен т.е. сначала правильная виза/правильный статус а потом только открывать б2б (ФОП/JDG).

Повноцінний B2B вам недоступний. Інкубатор начебто бере вас на роботу по UoP чи UoD, заключаючи при цьому угоду з вашим клієнтов, виходить 3-стороння угода, де інкубатор є посередником. Для клієнта умови виглядають так, ніби він працює по b2b з вами, для вас так само, ніби ви b2b, але фактично, ви є найманим працівником. Є моменти з відповідальністю. Платите менше податків, і невеликий процент інкубатору за його послуги. Такий собі законний спосіб ухиляння від податків.

Скажите пожалуйста, какой налог получается через инкубатор и какой посоветуете. Доход брутто например 2000$

На сколько мне известно при таком налоге необходимо передать результаты своего труда. То есть NDA и авторские права нарушаются.

там є варіанти, якщо реально цікавить можу в ПП написати як це працює без порушення NDA

Так, будь ласка

Здравствуйте. Планируем переезд в Польшу, приглянулась Легница. Можете немного рассказать о этом городе?

Бывал пару раз — вроде неплохой маленький городок, из минусов долгое ожидание карты побыту т.к. дела рассматривают во Вроцлаве

Доброго дня. Планую переїзд до Польщі. Профільної вищої освіти не маю. Досвіду 4 роки 6 місяців. Я так розумію, що зможу отримати тільки карту часового побиту. Чи можна після того, як буде 5 років досвіду (серпень 2022) податися на голубу карту?

Можете.

Привет, подскажите, пожалуйста, или поделитесь линками, где ещё можно узнать-почитать:
1. Сколько времени обычно занимает весь процесс получения блю кард в Варшаве?
2. В дополнение к numbeo — сколько рекомендовали бы закладывать денег на комфортный без экономии уровень жизни для двоих (языковые курсы, пару раз в неделю покушать в заведении, кино-театр-концерты пару раз в месяц, спорт, хорошая одежда и т.д.)? Варшава или другой большой город, аренду и питание дома не включаем.

1. Сколько времени обычно занимает весь процесс получения блю кард в Варшаве?

3-6 месяцев, но скорее ~5.

аренду и питание дома не включаем.

Я включаю и получается не меньше чем 10000 злотых.

Спасибо за ответ!

Я включаю и получается не меньше чем 10000 злотых.

Это если учитывать усреднённые +/- 4000 на жилье и 1500-2000 на еду? Хотела как раз вывести во сколько может обходиться все остальное.

1500-2000 на еду?

Я-бы ориентировался на 2000+ на еду, если мы говорим про режим «не экономить, но не скупать весь магазин а потом выбрасывать».

И можете ещё, пожалуйста, подсказать, есть ли какие-то общие правила с больничными в польском айти — обязательно нужен больничный от врача или в зависимости от компании можно и без справок?

В зависимости от фирмы на 1-2 дня может ничего и не попросят, но это надо в фирме уточнять.

А вообще больничный лист нужен: фирма эти деньги потом выбивает, если она платит (перечисляет) больничный.

А если не фирма платит больничный, то без больничнго листа ZUS не заплатит.

Дано: родина з двух дорослих (працює лише один) + дитина
Є пропозиція від польської фірми на релокейт по контракту або через інкубатор (ще не вирішили який нам підходить) але є один неприємний момент, hr каже що спочатку може переїхати лише працівник, а родина лише потім після отримання працівником внж/блукарт зможе податись на возьеднання і переїхати.

чи це насправді так (потрібно розлучатись с родиною на довгий срок) чи може hr шось наплутала і є якійсь шляхи вирішення?

чи це насправді так (потрібно розлучатись с родиною на довгий срок) чи може hr шось наплутала

Не напутала, но

є якійсь шляхи вирішення

про них она не сказала.

про них она не сказала.

що саме?
обо хоча б декілька key words щоб погуглити :)
дякую

Art. 97 par. 1 pkt. 4 KPA + Art. 108 + Art. 159 ustawy o cudzoziemcach

Жена с ребенком могут вьехать по безвизу и потом податься с вами на блукард и спокойно ждать со штампом в паспорте. Из минусов, лучше им не выезжать, пока не получите карты.

Поки відкритий безвіз для українців, ви всі разом можете заїхати, та податись на блукард разом. На основі документів для працюючого. Але доведеться залишатись в Польщі поки не отримаєте пластик. Був період під час карантину 2021, коли заїхати дозволяли тільки працівникам, а членам родин без внж — ні. Але то зараз не актуально.

Добрый день, подскжите сколько стоит снимать жилье? И как обстоят дела с детскими садами/школами для нерезидентов? вообще интересует стоимость жизни на 1 человека?

Добрый день, подскжите сколько стоит снимать жилье?

Подскажите, сколько стоит купить машину?

И как обстоят дела с детскими садами/школами для нерезидентов?

Принимают, учат.

вообще интересует стоимость жизни на 1 человека?

Начните с numbeo.com

давайте, представим, что я бы у вас так спросил, только про Украину.
«сколько стоит снимать жилье? какая стоимость жизни на 1 человека?»
что бы ответили?
«какое жилье? в каком городе? или не в городе вообще? в каком состоянии? стоимость жизни — это чисто продукты или кушать в кафе, ходить по кабакам, ребенка возить зарубеж на соревнования, одежду покупать каждый месяц?»
так ведь?

Подскажите, пожалуйста, на счет оформления в IT. Что более выгоднее B2B или Permanent? Удивляет разница в суммах, для B2B сумма net/month может быть на 5-10 тыс. злотых больше, чем gross/month (с которых еще и много налогов платить) на Permanent.
Ну и не совсем понятно пока с визами как выгоднее. Знаю, что голубая карта на B2B недоступна, но появилась же виза РBН, там насколько слышала можно В2В. В общем что выгоднее из них, при условии что муж и жена сами свои визы могут получить?

Что более выгоднее B2B или Permanent?

Для того что-бы понять что выгоднее нужно установить цель.
B2B — больше денег сейчас, больше рисков, больше ответственности, банки не любят б2бшников для ипотек.

net/month может быть на 5-10 тыс. злотых больше, чем gross/month (с которых еще и много налогов платить)

С net на b2b тоже надо платить много налогов.

Знаю, что голубая карта на B2B недоступна, но появилась же виза РBН, там насколько слышала можно В2В.

За визой надо выезжать каждый год.
И опять-же цели.

Если цель польша и ПМЖ — не важно виза или голубая карта.
Если на попе ровно не сидиться — то может быть, при каких то условиях, голубая карта может быть лучше.

Что будет за красно-чёрный флаг? Ну или что-то, что похоже на красно-чёрный флаг, например спортивки Адидас с красным полосками, и куртка ястреб.

От воеводства зависит. В основном, расстреливают сразу

Еще раз здравствуй) можешь спросить, пожалуйста, как с трудоустройством айтишнику в Польше, у нас в Киеве на одну вакансию около 200 джунов 😂. Можешь спросить в Польше так же тяжко на первую работу устроиться или полайтовее

Приветствую.Можно ли меня работу по голубой карте если нет ещё пластика а только сама бумага (децизия)? Какие документы я должна подать в ужонд при смене работадателя. Спасибо.

Менять — да, такие-же как и с пластиком.

Можно ли как-то открыть банковский счет в Польше для нерезидента? То есть как обычному жителю Украины.
Заводить деньги легально (я оформлена фопом) только по паспорту

Или сейчас так уже нельзя?

Открыть счёт можно. Но на частное лицо.

На украинский ФОП — есть большие сомнения. На украинское ООО открыть счёт можно, надо лишь будет убедить банк в своей бизнес-репутации.

Муж официально работает в Польше и платит налоги. Могу ли я поехать к нему по воссоединению, не работать в Польше, но продолжать работать через украинский ФОП и заводить эти деньги в польский банк?

но продолжать работать через украинский ФОП и заводить эти деньги в польский банк?

Да, но при этом не забыть показывать этот доход и уплаченные налоги с него в Украине и доплачивать разницу в налогах, если такая будет.

А если у меня открыт фоп в Украине, это не является центром экономических интересов, значить и налог платить в Украине? + деньги от украинских граждан и работа Онлайн

значить и налог платить в Украине?

В первую очередь налог платиться по месту получения, а потом рассчет с налоговой по месту проживания после подачи годовой декларации.

А как быть с доплатой тогда? Если наш фоп платит от оборота, а тут от дохода вроде

Тут тоже есть с оборота.

Советую нанять налогового консультанта что-бы он по вашей личной ситуации все прояснил.

Поняла
И если правильно понимаю, то тут не зависит буду ли я заводить эти деньги на польскую карту или оставлять в Украине, да?

Не зависит, доход-то получен.

+где-то читала, что какбы фоп остаётся в Украине(платят то на укр счёт) , а я как ФО в Польше, то есть налоги за себя плачу с польских доходов(если они есть)

Які фактори дійсно мають значення при виборі міста для релокації між Краковом та Вроцлавом? Зазвичай всі речі, які люди згадують, відрізняються несуттєво: активність ринку праці, вартість життя, доступність товарів та послуг, соціальна інфраструктура, екологічна обстановка тощо. Хочу сконцентруватись на суттєвих відмінностях між містами.

Разница между краковом и вроцлавом географическая:

Горы и Варшава ближе и меньше украинцев + правительство города из разных политических партий.

В Кракові менше українців, вірно? Дехто зі знайомих казав, що у Кракові та Вроцлаві приблизно однакові діаспори. В Кракові — російська, у Вроцлаві — українська. Як це виглядає з вашої точки зору?

В яких питаннях близькість Варшави важлива?

В яких питаннях близькість Варшави важлива?

Хотя-бы аэропорт шопена/клиники какие-то ну очень специализированные.

Опять-же, при желании большом, можно жить в Кракове, а на работу ездить в Варшаву (300 км это близко и быстро).

В Кракові менше українців, вірно?

Да, по моим личным ощущениям.

Хотя по воеводствам в малопольше 37К ВНЖ+ПМЖ, а в долношлёнском 28К (но там долго выдают, потому лаг в 2 года, а 2 года назад в малопольском было 27508)

в 2015 было 6314 ВНЖ в Малопольше, а в дольномшёнске 4255
migracje.gov.pl/...​titution,total&country=UA

Такое количество объясняется тем что статистика по всему воеводвству, а закопане где много отелей — в этом-же воеводстве.

В 2010 пропорция была другая, пока не случился наплыв и получилась очередь во вроцлаве.

migracje.gov.pl/...​titution,total&country=UA

(846 и 874 айдишники)

Вот тут можно потыкать вживую:

migracje.gov.pl/...​statystyki/zakres/polska

Добрый день. Такой вопросик. У жены пмж я подался на карту по воссоединению есть печать. Могу ли я работать по этой печати?

Нет, печать не дает право легальной работы, но и не забирает оное, если оно было.

Но пока-что вы пребываете не на печати, а на прошлом основании (смотря что это было — безвиз, виза, старая карта итд.), пока оно не закончится.
Это значит, если будет разрешение на работу то можно работать.

Добрый день
Есть такой вопрос. Я получил голубую карту месяц назад по обычному контракту (умова о праце). Сейчас хочу перейти в другую компанию на B2B. Можно ли это сделать и не потерять карту? Я должен уведомить ужонд за 15 дней перед стартом работы?

на B2B
Можно ли это сделать

Нет.

Я должен уведомить ужонд за 15 дней перед стартом работы?

Всё по другому: уведомить 15 рабочих дней после потери работы.

Я вроде могу два раза менять работу и получается только на такой же контракт умова о праце?

На голубой карте просто недоступен Б2б.

А после двух лет работы по blue card могу ли я перейти на B2B ?

Нет.

Уведомить да, должны, карту не теряете, но есть ограничение на количество смен работодателя по одной карте. Нужно погуглить не отменили ли. По b2b вы не можете в Польше работать.

Для Б2б есть пара интересных опций:

Виза PBH; жена на ГК, а сам по воссоединению, студент.

Какой язык лучше начать изучать для Варшавы. Времени не много, хочется так, что бы и работать можно было начать через 7-10 месяцев.

Какой какой... польский, как минимум.
А потом английский.

Английский оканчивал курсы ещё в Харькове, в принципе говорю и читаю не плохо. Польский разговорный, читаю. Но вот что касается языков программирования, никак не могу определиться(

Для

начать через 7-10 месяцев

любой скриптовый.

У меня выбор сейчас стоит между Java и Python

Если у вас нет опыта ни с каким ЯП, судя по вопросу, то я сильно сомневаюсь, что вы сможете за такой короткий срок выучить джаву и найти с вашими знаниями работу.
С пайтоном все-таки проще. Но тоже никаких гарантий. Мне кажется, в Украине джунам легче найти работу.

Добрый день!
А какой город более привлекателен для переезда — Вроцлав или Гданьск? Кто что бы выбрал?
Работу найти можно в любом городе, жилье тоже.
Больше интересует инфраструктура, парковые зоны, занятия для детей.
Ну и опять же выбор сильный смог или сильный ветер и влажность))

Если в кратце — да, оба города с хорошей инфраструктурой, парками и всем прочим. И да, Гданьск — влажно и ветер, а Вроцлав — больше солнца и, увы, больше на порядок смога.

Если не лень читать :) - чуть поподробнее:
Вроцлав — самый солнечный город Польши (больше всего дней с солнцем в году, так его сами поляки рекламируют, по крайне мере.) ... И как бы это странно не звучало — но реально будет по-теплее от приморского Гданьска. Конечно, глобальное потепление это может сильно поправить, но до этого летом без куртки особо в проветриваемом Гданьске не походишь, еще этот драный дождик, 5 минут и вроде солнце, а потом снова... Точно не Лондон, но своя специфика есть, да... С другой стороны экология Вроцлава не очень и часто попадает в 10ку хит-парадов самых «задымленных» городов польши (не краков, но и не так уж далеко :( ). В Гданьске (даже беря во внимание, что это трой-город с хорошой городской инфраструктурой между тремя слившимися городам (гданьск-гдыня-сопот)) пробок по-более будет и больше проблем с паркингом, на домик рядом с морем нечего рассчитывать — запредельные цены на жилье! Длиииинююющие очереди и ожидания на оформление официальных бумаг для иностранцев что во Вроцлаве, что в Тройгороде (тот же постоянный вид на жительство в КрЯкове два раза быстрее сделают...для справки Куявско-помрское воеводство самое быстрое из тех кто делал виды на жительство, по-моему опыту; там же Торунь и Быдгощ — тоже прикольные города). Цены на продовольствие и услуги опять-таки в Гданске по-выше будут (зависит конечно от близости к морю :), но все-равно). Трой-город по ценам близок и местами превышает столицу — Варшаву. В остальном эти города будут похожи, по-моему. Это прогрессивные с неплохой инфраструктурой города.

Я бы лично для жизни- выбирал небольшие польские города. Особенно мне Ольштын запал в душу, да слишком уж сильно в крЯкове засел :( ... На одной фирме, где я работал, был один молодой программер, который решил, что объездит самые интересные для жизни города Польши, поработает-посидит в каждом пару неделек и был весьма высокого мнения об Ольштыне. Но в тоже время я понимаю, что небольшие города будут по-требовательнее к уровню языка и будут казаться медленными и сонными по-сравнению с большими городами (хотя та же Торунь ночью — охохо какое место активное, до пандемии самое большое кол-во костелов и ночных клубов на человека :) ).

Раньше бы я топил за Вроцлав. Но побывав там зимой, в морозы ужасный смог. Это сильно отталкивает. Гданськ вроде лучше, и сейчас в нетуристич сезон, там цены на жилье упали, я бы рассмотрел его.

там цены на жилье упали,

только контракт на год-два не дадут ;)

Здравствуйте!
Прошу прощения, что немного не в тему.... Читал ваши топики и коменты. И вроде как вы намеревались выучить еще язык какой и рвануть в место по-экологичнее, чем Краков. Сейчас немного в похожем состоянии нахожусь и очень интересно узнать: каковы ваши успехи?

И вроде как вы намеревались выучить еще язык какой и рвануть в место по-экологичнее, чем Краков.

Я язык просто хотел учить, а не что-бы свалить.

Сейчас жду подачи на гражданства для всех, а потом посмотрим на результаты выборов.

Понятно.
Польские выборы или на Украине? :) Вас так же радуют новый неЛад и PiSовский путь в светлое будущее? :)

На фоне того пи#деца, что происходит с налогами в Украине, Новый лад вполне ничего. Хотя сама идея, кормить бедных за счет среднего класса, выглядит утопией

Хотя сама идея, кормить бедных за счет среднего класса

средний класс — только предприниматели?

Нет, не только :) Во вторых предпринимателям гайки крутишь — они крутят цены и кто в ж..е?
Правильно, совсем не средний класс.

Инфляция 8%? Давайте сделаем еще больше.

Нет, не только :)

ну, 10к зл/мес это средний класс или не? бо шо-то калькуляторы показывают даже плюс по результатам года.

Если получать 20к/мес, то да, примерно на 3% налог больше будет.

А по предпринимателям я совсем не ориентируюсь, плюс толковых калькуляторов или графиков не нашел сходу — не подскажете какой-то, чтоб потыкать в кнопки?

там странная цифра 11 141 — до этой суммы средний класс...я на b2b и пришлось с линейного на ryczalt перейти. И все равно меньше получилось. У всех меньше получилось. Такой финт ушами сделали — типа нет налогов, но оплаты в гос страховку (ZUS) теперь обязательны (даже для типа не облагаемых налогами заработных платах) и при налогах не отнимаются а идут как дополнительная плата.

А платили уже налоги за январь? Сильно больше вышло или еще муки в бухгалтерии? Мой бухгалтер до последнего планирует тянуть...

Эта идея лежит, к сожалению?, во всех европейских типа развитых странах. Скандинавия в этом плане — вообще кошмар и уравниловка :)

Всім привіт, чоловік планує переїхати в Польщу з сім’єю (дружина та дитина 2 роки). Працює на українську IT компанію. В міс. дохід 1000 дол. Чи є сенс оформлюватись через польський бізнес інкубатор і переїжджати, чи це надто мала заробітна плата для проживання в Польщі ?

В такой ситуации есть смысл поискать нормальную польскую фирмы для работы по трудовому договору.

Прохання тикнути мене носом в топік або в гілку в топіку, де обговорюється відкриття польського аналогу нашого фопу. Наскільки я розумію, інкубатор — це відносно швидкий і простіший варіант для лінивих, але потім все одно для оптимізації оподаткування енергійніші емігранти відкривають собі фоп, то чому б одразу ж цим не зайнятися (паралельно з інкубатором і blue card EU).

Або які мінуси такого шляху з точки зору легалізації? Ну крім того що треба вести бухгалтерію і здавати звітність.

Аналог ФОП недоступен негражданам. Исключение — людий открывший карту поляка.

Исключение — людий открывший карту поляка.

Ты не учел еще как минимум пару возможных стартовых условий:

— приехал по визе PBH (думаю инкубатор может как-то порешать)
— приехал как супруг голубокарточника и получил ВНЖ
— приехал как студент, получил ВНЖ студента

але потім все одно для оптимізації оподаткування енергійніші емігранти відкривають собі фоп, то чому б одразу ж цим не зайнятися (паралельно з інкубатором і blue card EU).
Або які мінуси такого шляху з точки зору легалізації?

Как уже сказано было, открыть польский ФОП без правильного статуса невозможно.
И голубая карта это неправильный статус.

Або які мінуси такого шляху з точки зору легалізації?

Не помню как прямо сейчас в законе, но недавно нельзя было получать рабочий ВНЖ если даже есть просто фирма в собственности (считалось что раз есть фирма, то и ведется деятельность).

Коли Польща зробить українську мову другою державною?

если б они ещё на украинском разговаривали ...

так на местном уровне по факту уже )) это типа как в израиле большинство операций вроде выбора интерфейса в айфоне и заполнения разных анкет можно сделать на 4-х языках включая русский и арабский так и в польще уже можно ездить на трамвае купив билет чисто на украинском ))

меня занимал другой вопрос когда «отечественные политики» обратят внимание на 3+ миллиона отечественных граждан так или иначе проживающих там в «оттуда» и соотв. займутся ими как электоратом но оказалось целых 2 фактора № 1 «отечественные» слишком тупы № 2 зато поляки смекнули фишку и подсуетились

ну и кто после этого «Родина» ))

Які варіанти переїзду зі своїм ремоутом і з сім’єю? У всіх є біометрія. Що кажемо на кордоні, враховуючи що особистих речей буде цілий автомобільний причеп? Припустимо, впустили — далі що, які перші кроки щодо легалізації?
----
Питаю для сина подруги тітки. Переїзд — останнє що зробив би, та враховуючи новини, теоретично цікавлюся варіантами.

Ты что, сирийский беженец что ты собрался сначала пересечь границу, а потом легализоваться?

Так это чуть севернее, в Беларуси.

легализоваться

Ну так кошти за веслання на ремоуті капають на український рахунок фоп, до якого зненацька може не бути доступу.

Через бізнес-інкубатор. Отримуєш через них дозвіл на роботу і їдеш. Можна приїхати, а потім отримувати дозвіл, поки по безвізу пускають.
З причепом речей можуть бути проблеми на кордоні, якщо не декларувати. Мене пропустили без декларації, але це залежить від настрою митника.

так, звичайно з сім’єю
той, хто працює, подається на карту по роботі, всі інші — «за іншими обставинами»

той, хто працює, подається на карту по роботі, всі інші — «за іншими обставинами»

Но при этом выгодно работающему на голубую карту ЕС, ибо семья тогда получает дополнительные плюшки.
Это особенно важно когда при приезде ребенку условно 12-13 лет.

выгодно работающему на голубую карту ЕС, ибо семья тогда получает дополнительные плюшки

Які плюшки і що потрібно для голубої карти? Десь тут вже обговорювали?

Які плюшки

Право на работу/учебу как поляк.

що потрібно для голубої карти?

Скоро должна будет быть статья на ДОУ, а пока-что:
infoopt.pl/...​e-kwalifikacje-blue-card

а пока-что

«Obecna podstawa legalnego pobytu»
Наскільки я розумію, подавати на голубу карту необхідно вже перебуваючи в Польщі?

З іншого боку, бачу на сторінці:
infoopt.pl/umow-sie-na-wizyte-2

«Obecna podstawa legalnego pobytu»
...
«Ruch Bezwizowy»
тобто з цього роблю висновок, що поки діє безвіз, можна це робити і перебуваючи в Україні?
Та при цьому потрібно вказати номер телефону, на який прийде смс-запрошення, тобто номер повинен бути польський?

Наскільки я розумію, подавати на голубу карту необхідно вже перебуваючи в Польщі?

На любой вид на жительство иностранец подает заявление лично (нельзя подать заявление на кого-то, исключение дети), находясь в РП (исключение: воссоединение семьи).

тобто з цього роблю висновок, що поки діє безвіз, можна це робити і перебуваючи в Україні?

Пребывая в Украине безвиз не действует.
Как и нету obecnej podstawy legalnego pobytu, потому-что нет ani obecnej ani jakiejkolwiek podstawy pobytu.

Тобто подавати на голубу візу потрібно вже перебуваючи в Польщі. Ок.

Отже, зі своїм ремоутом виходить що ідеально в’їжджати з запрошенням від інкубатора.

Виходить, що для сім’ї потрібно завчасно оформити національні візи в Польщу на підставі мого запрошення на роботу, аби не грати в лотерею з безвізом + причепом речей на кордоні...

Виправте плз якщо десь мої здогади невлучні.

що для сім’ї потрібно завчасно оформити національні візи в Польщу на підставі мого запрошення на роботу

И тут-же облом, потому-что ваше РНР не основание для их виз.

ваше РНР не основание для их виз

Варіанти?

грати в лотерею з безвізом + причепом речей на кордоні...
грати в лотерею з безвізом + причепом речей на кордоні...

Отже, позначаємо всі сумки як (1) дуже потрібні і (2) можна відносно безболісно позбутися.

Далі, якщо на кордоні з причепом завертають, то причеп відчіпляю і залишаю десь на платній парковці в надії що він буде там на місці поки за ним повернуся (звісно, шанс наближається до нуля).

Але це все другорядне. Головне що за другим заходом, вже з меншою кількістю речей, все ж заїжджаємо по безвізу.

Самый простой вариант(ы):

— Приехать самому, получить ГК, ввозить шмот как имущество переселенца. Ехать только с самым нужным, остальное жена может мистом дослать (кастрюли и прочее).
— Приехать всем вместе, получить ГК (и жене воссоединение), ввозить шмот как имущество переселенца. Ехать только с самым нужным, остальное докупить на месте.

И вообще — безвиз не значит что человек не переезжает.
Просто нужно быть готовым это объяснить на границе (еду на работу, буду получать вид на жительство).
А посему ехать в прицепом по безвизу не зазорно.

БОльшая проблема будет в том, что ни машина, ни прицеп не могут торчать в таможенном пространстве ЕС больше чем 6 месяцев.
А растаможить без уплаты НДС и акциза можно только в течение 12 месяцев от начала проживания в РП.

ехать в прицепом по безвизу не зазорно

ок, дякую

растаможить

І шо там ціна питання?

Питаю з мінімальної цікавості, оскільки цей пункт в мене десь в перших числах з кінця.

І шо там ціна питання?

Если по схеме выше, то обойдется в баксов 50, если не то 23% НДС + акциз 1.8% на <2л или 18% на больше чем 2л двигатель.

БОльшая проблема
баксов 50

Ну це пффф.

если не то 23% НДС + акциз 1.8% на <2л

Від якої саме суми рахуються ці відсотки?

Від якої саме суми рахуються ці відсотки?

НДС от стоимости машины в базе Eurotax (или задекларованой, если выше и подтверждается документами, например, недавней покупки).
Акциз от таможенной стоимости.

в базе Eurotax

Подивився, теж пффф.

Ок, дякую.

Написав імейл в якийсь інкубатор. В «середньому по лікарні включаючи морг», скільки часу може зайняти виготовлення запрошення від інкубатора? Чи є сенс потім йти з запрошенням на руках в візовий центр щоб отримати робочу візу, чи достатньо заїжджати з запрошенням по безвізу?

Сім’я, наскільки я розумію, їде по безвізу на шоппінг і відвідини друзів (друзі є) із можливістю там залишитися через те що голова сім’ї влаштовується на роботу. Багато речей — ну бо є варіант що там і залишимося принаймні на довший термін. Так і говоримо на кордоні, вірно?

їде по безвізу на шоппінг і відвідини друзів

Зачем врать? :)

Семья едет с вами помогать обустраиваться на новом месте. Точка.

Чи є сенс потім йти з запрошенням на руках в візовий центр щоб отримати робочу візу, чи достатньо заїжджати з запрошенням по безвізу?

Смысл есть.

Тут зовсім незрозуміло чи це буде на місяць-два, чи на значно довший період, тому для мене це може бути workation (ремоут-робота з іншої локації), а для сім’ї — цікава прогулянка з шопінгом і відвідинами друзів й визначних місць... якщо все буде гаразд.

Не очень понимаю про что вопрос.

Виза делается уже имея разрешение на работу на руках.

підкажіть а яка саме процедура розмитнення авто в Польщі якщо вже є PBH і Pesel

Это спрашивать надо у dou.ua/users/larysa-lavrenyuk

З причепом речей можуть бути проблеми на кордоні, якщо не декларувати.

Мало того, если кто переезжает ему выгоднее задекларировать как раз.
Ибо mienie przesiedleńcze.

А это не будет конфликтовать с въездом по безвизу который подразумевает пребывание не более 90 дней?

Может, но не обязательно.

Но конечно желательно перевозить шмот имея уже хотя-бы годовую визу.

Який бізнес-інкубатор вартий того щоб його порадити?

Я через Twój Startup працюю. 350 зл в місяць за їх послуги. Поки що все ок. Але карту я тільки чекаю, подивимось як піде.

Не зрозумів:

через Twój Startup працюю
карту я тільки чекаю

йдеться про карту побиту?
Працювати можна не маючи карти побиту на руках?

Чи вірно я розумію, що заїхали зі своїм ремоутом і почали виставляти інвойси з номером рахунку інкубатора, а самі поки що перебуваєте на території Польщі лише декілька місяців в рамках безвізу?

+ сім’я залишилася в Україні чи з вами теж по безвізу?

Працювати можна не маючи карти побиту на руках?

Да.
Но это не значит что не нужны разрешения на работу итд.

перебуваєте на території Польщі лише декілька місяців в рамках безвізу

А это не факт. Если он во Вроцлаве он в таком режиме может пребывать и два года :D

В чому особливість Вроцлава і як це буде працювати, якщо я оселюся, грубо кажучи, в першому селі через кордон Польщі після в’їзду з України?

В чому особливість Вроцлава

Потому-что такое воеводское управление.
Есть медленные, есть быстрые.
Есть дотошливые, есть «na luzie».
Есть вредные, есть не очень.

як це буде працювати

Что «це»?

Чи є якась інформація, яка можлива швидкість видачі дозволу на працю в підкарпатському воєводстві?

Такой информации у меня нет.

Есть только статистика по скорости выдачи в днях разрешения на ПМЖ (как побыт сталы так и побыт резидента УЭ) за 2018 и 2019 года: 74/88 и 90/102 дня соответственно.

А вообще от кого зависит скорость работы воеводского управления? Кто конкретно отвечает там за организацию процесса? Воевода? Руководитель воеводского WSC? Но и в Кракове, и во Вроцлаве менялись и воеводы, и в отделе цудзоземцув тоже руководство менялось, но в Малопольском воеводстве до сих пор скорость рассмотрения дел одна из самых быстрых в Польше, а в Нижнесилезском — одна из самых медленных.

Безвіз закінчився, карту чекати ще довго. Головне подати на неї документи і можна працювати далі, якщо є дозвіл на роботу.
Дозвіл робили два місяці. Точніше він був зроблений за місяць, але ще місяць десь йшов, не знаю, хто винен ужонд чи інкубатор.
Сім’я заїхала зі мною по своїх дозволах (робота, запрошення в садочок), тоді по безвізу просто так не пускали.

Скільки часу потрібно для отримання дозволу на роботу через бізнес-інкубатор?

Столько-же как и любой другой польской фирме.

А сколько именно это — зависит не только от фирмы, но и от регионального воеводского управления.
Я-бы меньше 2-х месяцев не закладывал.

В Варшаве, говорят, можно сделать за день, но до этого надо ловить срок на подачу заявления месяц. И сомневаюсь что инкубаторы будут этим заниматься.

Це все змінює, бо в момент коли «почалося» і треба їхати вже, то залишається лише лотерея з безвізом на кордоні. Далі на місці одразу ж подавати на голубу карту ЄС, паралельно шукати місцевий офер і також пробувати інкубатор (але польський офер і інкубатор можна починати пробивати вже тепер).

Далі на місці одразу ж подавати на голубу карту ЄС, паралельно шукати місцевий офер

Сорян, но без оффера и трудового договора на ГК подаваться нет смысла.
Сначала оффер/трудовой договор на мин. год, потом ГК.

Конечно. Инкубатор для правительства выглядит как еще одна фирма что трудоустраивает инос(т)ранцев.

В таком случае вариантов нет. Легализоваться можно только одним способом: получить оффер от местной компании. Все остальное — туризм, 3 месяца по безвизу максимум. И на выезд. По большому счету, зачем вы польше, если платите налоги в Украине?

Інші коментатори пишуть про варіант з бізнес-інкубаторами.

Все остальное — туризм, 3 месяца по безвизу максимум. И на выезд.

Информация неправдивая/неточная.

По большому счету, зачем вы польше, если платите налоги в Украине?

Это сейчас он платит в Украине.

Краще всім селом, містом або ІТ компанією! :)
Причип навіщо? Краще тут все продати дорого, в Польщі купити все нове дешево.

Добрый вечер! Можете, пожалуйста, помочь разобраться с 2 вопросами?
Есть КП и муж без КП, интересует самый быстрый вариант гражданства для мужа (по себе знаю, что год на ПМЖ).
Пока остановилась на варианте воссоединения со мной -> ВНЖ (2 года, как получу ПМЖ) -> ПМЖ (2 года, как сдам экзамен и получу гражданство) -> паспорт.
1. Есть ли более быстрые варианты, учитывая что мы оба разработчики (можно по работе искать переезд)?
2. Условие, что нужно прожить в браке 3 года, учитывает годы брака до получения паспорта мной?

Заранее благодарна!

1. Есть ли более быстрые варианты, учитывая что мы оба разработчики (можно по работе искать переезд)?

Нет, но есть лотерея «дядя президент, подари мне гражданство».
Шансы 50/50 :D Срок ожидания уже 2+ года, и надо уже иметь карту для подачи.

. Условие, что нужно прожить в браке 3 года, учитывает годы брака до получения паспорта мной?

Пока учитывает. А как будет через 5 лет — неизвестно.

Итого:
0 — Получение вами ПМЖ — Получение мужем воссоеднения — Получение вами гражданства — Получение мужем ВНЖ по браку с полькой
Этот срок не учитывается в сроки мужа, до момента получения им ВНЖ по браку с полькой.
От этого момента начинается отсчет 2 лет по ПМЖ по браку с полькой, и только после получения мужем ПМЖ начнется отсчет 2 лет до гражданства по ПМЖ по браку с полькой.
Но экзамен опять-же.

Итого около 5-6 лет.
Сразу после получения гражданства надо подавать мужа на

По лотерее слишком много рандома :D

Спасибо Вам большое, всё понятно!

Добрый вечер. По окончании визы при продлении по карантину что у человека должно быть на руках, если договор то копия или оригинал?

Не понятен контекст вопроса и для чего должно быть что.

У меня 6.12 закончилась виза. Какой документ мне должна выдать фирма через которую я работаю на заводе по продлению карантина и это должен быть оригинал или копия?

Какой документ мне должна выдать фирма через которую я работаю на заводе по продлению карантина и это должен быть оригинал или копия?

Выдать для чего? После увольнения?
Для очередной визы? Для работы?

Я остаюсь работать после окончании визы

В таком случае:

— ваше старое разрешение на работу (или освядчение) продлевается до окончания эпидемии + 30 дней
— виза (но только национальная т.е. типа Д) тоже

Вам остается только иметь договор, а если он был безсрочный — то ничего больше.
Если-же срочный — озаботиться продлением.

Спасибо за ответ! При продлении договора у меня оригинал договора остаётся или достаточно копии?

Оба подписанные обоими сторонами экземпляры договора (сотрудника и фирмы) являются оригиналами.

А вот если «подпишите тут, отдадим копию» — то мне это чем-то нехорошим пахнет.

Вот мне как раз и хотят дать копию, оригинал остаётся в фирме, поэтому переживаю

А в какие сроки должен быть договор у человека если виза закончена с 6. 12?

Не появилась ли возможность работая на укр фирму (или кипрскую ;) жить в Польше и оформится как самозанятый (типа фоп или еще что)? Вроде как была какая-то программа которая была нацелена на Беларусь и потом расширена (или в планах), по ней нет новостей? Или только через бодишоп как и раньше?

жить в Польше и оформится как самозанятый

Poland Business Harbour.

Но надо заинтересованную фирму по польской стороне.
Сейчас меняются законы, что такие люди смогут легализироваться по хоз. деятельности без выполнения условий дохода.

Добрый день ,как я работаю в Польше официально все бумаги есть трудовой ,договор о работе,и пойду на болезненный имею проблемы со здоровьем ,и захочу поехать лечиться домой на Украину,не будут ли у меня проблемы ,я еще не был на болезненном 5 лет труда

Если доктор не прописал постельный режим то можно, но советую уточнять у доктора.

Добрый вечер . Где можно найти собственника квартиры/ дома для umowa okazijonalna ,чтобы в случае того ,если выгоняют с жилья ,которого хотим снимать ,было куда идти ( но нам всего лишь это нужно формально и конечно же не за бесплатно )

Друзья/родственники/другой поручитель.

Или не снимать по такому договору.

Получил вроде бы неплохой оффер в Польшу, думаю брать. Есть стабильный сторонний доход от украинского заказчика, который не хочется терять, но платить согласны только на укр ФОП. Насколько геморройно на практике отчитываться и платить налоги польской налоговой, будучи трудоустроенным в РП по УоП, по укроФОПу? Комменты ниже читал, но есть опасения, что они немного аутдейтед.

Насколько геморройно на практике

Таких случаев неизвестно.

Надо будет после переезда, нанять налогового консультанта/самому загуглить и уже знать какие формуляры итд.

Самое важное во всем этом: приход считается в злотых, по курсу NBP на последний рабочий день перед приходом денег.

Т.е. если деньги пришли в пятницу, которая не рабочий день, ибо скажем праздник, и четверг праздник, то берётся курс со среды. А если пришли в понедельник, то с рабочей пятницы.

Благодарю за ответ, как раз думал идти к юристу) Если не возражаете, пару вопросов в догонку.
1. Хочу купить дом, есть некоторые накопления но конечно же не вся сумма. Читал, что нужно специальное разрешение, которое делается от 3х месяцев. Не понял одного — разрешение делается под конкретную недвижимость? Тогда есть опасение, что продавцы не захотят ждать. И ещё — через сколько лет проживания реально взять ипотеку?
2. Дают 20К на УоП — насколько это норм для Java Senior/Lead, 6 лет опыта, Краков либо Вроцлав?

Не понял одного — разрешение делается под конкретную недвижимость?

Да.

Тогда есть опасение, что продавцы не захотят ждать.

Решается бОльшим задатком, с условием полного возврата в случае отказа министерством в выдаче разрешения и хотя-бы 3 отказов по ипотеке (покрывает случай что вы решили съехать со сделки и забрать задаток — нужно доказать что реально пытались купить и дает какую-то безопасность продавцу).

2. Дают 20К на УоП — насколько это норм для Java Senior/Lead, 6 лет опыта, Краков либо Вроцлав?

Да, особенно если еще есть креативная скидка и супруга, особенно на первую ЗП в Польше.

И ещё — через сколько лет проживания реально взять ипотеку?

Это никак не связано. Важно иметь ВНЖ (почти все банки требуют именно ВНЖ, виза не подходит), а с учетом сроков его получения — можно сказать что через 6 (Краков)-24 (Вроцлав) месяца, без учета срока выжидания на подачу заявления и сбора документов.

Во Вроцлаве вроде как собираются открыть генконсульство, может и там сроки наконец сократятся)

Генконсульство Украины (украина) никак не связано со сроками выдачи ВНЖ воеводой (польша).

1. Не все воеводства требуют разрешения на покупку земли иностранцами, а только приграничные. Вроцлав — да. Краков — не уверен, нужно гуглить. Как вариант, можно купить квартиру, где земля общая, в этом случае разрешение не требуется. Квартиры стартуют от 400 тыс зл, дома от миллиона.
2. 20к норм ЗП для синьера. Бывает и чутка больше, но на условиях аналогичных нашему ФОП (без больничных и отпусков), бывает сильно меньше. В целом, согласен с Петром, при наличии неработающей жены, и налоговой скидки по «creative work» (уточните положено ли оно вам), будет норм.

1. На покупку дома и/или земли — все, даже не приграничные.
Вторая часть — всё верно.
Но обычно можно купить не квартиру, а пол-дома.

По документам это идет как квартира в дву-квартирном доме.

Сохранить ФОП можно только будучи налоговым резидентом Украины, а для этого нужно физически находиться в Украине не менее 183-х дней. В противном случае, гуглите налогообложение нерезидентов.
Вторая проблема, польский работодатель наверняка захочет фулл тайм оффер, и будет требовать в контракте запрета на совсместительство.
Это означает, что получать доход в Украине можно только неофициально.

В случае, если вы явля налоговым резидентом Польши, и получаете доход в Украине, налоги платятся в той стране, где получаете доход, и дополнительно, в стране разиденства, если ее ставка налогообложения выше (доплатить разницу), также вам придется включать этот доход в ежегодную декларацию, и учитывать его при расчете прогрессивной ставки подоходного налога в Польше. Что очень невыгодно.

Что очень невыгодно.

Невыгодно было-бы при возможности легального выбора.
А так как выбора нет, то это просто дорого и сильно дороже украины.

Не путайте резидент и налоговый резидент.
При наличии ФОП Украина всегда трактует как налогового Резидента Украины.

Также ФОП это форма ведения ХОЗ деятельности, форма лица. Поэтому налоги по ФОП платить в Польше фактически невозможно

Также ФОП это форма ведения ХОЗ деятельности

выполняемой лично.

При наличии ФОП Украина всегда трактует как налогового Резидента Украины

Это не мешает стране проживания считать вас своим резидентом тоже.

Поэтому налоги по ФОП платить в Польше фактически невозможно

Не невозможно, а налоговая будет смотреть какой-же % деятельности в общем доходе был в польше, а какой в украине.

В связи с текущими событиями вокруг юа, заказчик стал более сговорчивым и готов платить в Польшу. При этом у них юрлицо в Швеции и легализация в Польше полностью на мне. Но также теперь они предлагают 40 часов вместо 10 и готовы платить что-то около 6К юзд.
С таким рейтом вроде как предложение по UoP кажется вообще ненужным и логичнее просто работать через инкубатор со шведами.
Вопросы такие
1. Нужно ещё встрять в ипотеку — читал, что для неё все равно нужен UoP, при этом инкубатор, как я понимаю, обычно работает через UoZ/UoD. Как быть в этой ситуации?
2. При обычном найме делается ГК и жена спокойно может работать / открывать ИП, как быть с ее трудоустройством если я инкубаторный?
3. Есть ли ограничения по садикам для ребёнка (4 года)? Нужно ли доп приглашение и т.д.
Вроде бы получается с таким предложением выгоднее, но явно сложнее и смущает посредник в виде инкубатора :(

Возможно ли работать по UoP с одной компанией и иметь подработку на N часов через инкубатор с другой (т.е. не кейс ДатаАрта)?

1. BNP и mBank давали ипотеку по UoD. Так что это возможно.
2. ГК можно сделать и работая через инкубатор.
3. В садик приглашение не нужно, пока пускают по безвизу.
Если платить будут из EU, то нужно уточнять на счет VAT. Там могут быть варианты, что еще его придется платить. Я не вникал, т.к. только с американцами работаю.

Тогда инкубатор выглядит очень даже хорошо.
А какие минусы у этой схемы? Что такого даёт UoP и сами локальные работодатели, что придётся докупать самому (либо чего я не смогу получить вообще)?

Минусы: вы зависите от посредника, от компетентности вашего координатора и т.д.; платите за их услуги какую-то сумму; договор с вашим клиентом подписывает инкубатор, а не вы. Вы указываетесь только как исполнитель работы. Еще каждый месяц (хотя нет, можно не каждый) нужно заполнять всякие фактуры, счета, переводы в банке (у меня где-то час на все уходит).
В принципе, ничего страшного, люди годами так работают, я пока полгода.
UoP вам дает гос. медстраховку (в инкубаторе решается заключением дополнительно умовы злецения) + накопление какой-то пенсии (тоже можете сами инвестировать). По ипотеке выбор банков больше будет. Ну и чувство удовлетворения от осознания того, что вы платите все налоги :).

Вторая проблема, польский работодатель наверняка захочет фулл тайм оффер, и будет требовать в контракте запрета на совсместительство.

Запрет на совместительство касается и работы через инкубаторы?

Конечно. Инкубатор по бумагам такой-же работодатель.

Я правильно понимаю, что запрет должен быть явно прописан в договоре, на законодательном уровне ограничения вроде ж нет?

запрет должен быть явно прописан в договоре

Да.

на законодательном уровне ограничения вроде ж нет

Не считая условий работы иностранцев — нет, ограничний нет.

А есть кто в Варшаве?

Да, как минимум 1.8 млн человек.
Конкректизируйте вопрос.

Ну если вопрос задается на IT форуме :) то видимо предполагается, что интересно кто с коллег из IT живет в Варшаве

Тут лучше спрашивать как раз на фейсбуке...

«Польский лад» — это хорошо для нас, или плохо?

Плохо, независимо от того по какой стороне «вилки» доходов ты находишься.

Если по нижней — на руки получишь больше, но слишком мало что-бы существенно улучшить жизнь, а цены на услуги вырастут больше, и в результате тратишь будешь больше.
Если по верхней — на руки получишь меньше, так ещё и на услуги будешь тратить больше.

Выход только один: добиваться повышения зарплаты перекрывающего негативные последствия, что приводит к инфляции и еще большим ценам.

Как в Польше с ипотекой для людей с ВНЖ? Трудно ли найти банк который согласится, какой первый взнос? Есть ли еще какие подводные камни (слышал что в приграничных областях, в том числе в условном Гданьске, нужно получать разрешение на покупку, что существенно осложняет покупку на вторичке т.к. занимает прилично времени)?

Как в Польше с ипотекой для людей с ВНЖ?

По большей части, так-же как и полякам.
В некоторых банках есть требования к остаточной длительности ВНЖ (обычно год до конца минимум).

какой первый взнос?

Минимум 10%, но это делает кредит дороже (выше маржа) и тут уже не каждый банк, потому реально нормальные кредиты от 20% взноса.
Плюс кредиты от 26+ лет имеют принудительное занижение (рекомендация S от этого года) доступной суммы кредита.

слышал что в приграничных областях, в том числе в условном Гданьске, нужно получать разрешение на покупку

Да, это так. И это относится в том числе к квартирам.
Только не областях, а гминах.
А вот и список приграничных гмин:
isap.sejm.gov.pl/...​ils.xsp?id=WDU20051881580

что существенно осложняет покупку на вторичке т.к. занимает прилично времени

Существенно — нет, но замедляет процесс покупки на 4-8 месяцев.
С учетом текущего роста цен на недвижимость, некоторые продавцы действительно могут отказаться столько ждать.

Думаем ехать в Краков (я и супруга).
Компания может перевести по Umowa o dzieło + воссоединение с супругой.

Но у супруги есть польские корни и можно сделать карту поляка, но надо выучить польский и пройти собес в Киеве. Как понимаю карта дает возможность открыть моей супруге польский «ФОП» и там можно более гибко налогами управлять (например лизинг авто), но не понимаю насколько это большой бонус.
Т.к. пока основной доход будет мой и насколько легально мой доход через ее Фоп пускать тоже вопрос для меня.

Интересует мнение опытных, как лучше:
— Ехать сейчас, на месте учить польский (должно быть проще) и потом подаваться супруге на Карту поляка в Киеве?
— Подучить польский и переезжать уже супруге по Карте и делать воссоединение со мной потом?

В целом интересует ПМЖ и паспорт в перспективе. Спасибо.

У Львові подача документів на карту полячки призупинена на невизначений час, перевірте як з цим ситуація в Києві

---
Повідомляємо, що з огляду на довгий час очікування на співбесіду стосовно видачі Карти поляка, з 10 липня 2021 р. тимчасово призупиняється прийом заявок на співбесіди. Про відновлення прийомів повідомимо окремо.

www.gov.pl/...​uk/general-consulate-lviv

Также приостанавливают прием документов на визы в Польщу, через визовый центр VFS Global, эта помойка потеряла контракт с польским министерством, в ближайшее время появится новая.

можно ссылку? что-то не нахожу такого, а пробовал разные запросы и на разных языках

Приветствую! Подскажите, пожалуйста, как сейчас обстоят дела по легализации на основе годовых курсов польского языка? Интересует в частности Краков. Хотим с женой получить годовую визу Д, реально ли или лучше подаваться на ВНЖ? Слышал, что с Побытом сейчас долго и нет практического смысла связываться для курсов на год.
Вообще в плане дальше продолжать легализацию по бизнесу, но хотелось сначала чуть освоиться в стране, подучить язык. Думаем над такой схемой, легализироваться на год по курсам, учиться, параллельно зарегистрировать спулку и начать вести деятельность, к концу срока визы/внж по курсам, подаваться на карту уже по бизнесу показывая прибыль. Буду благодарен, если укажете на слабые места)

Буду благодарен, если укажете на слабые места)
легализироваться на год по курсам, учиться, параллельно зарегистрировать спулку и начать вести деятельность, к концу срока визы/внж по курсам

Ведение деятельности вами больше чем полгода будет нелегальным т.к. Zezwolenie можно получить только уже выполняя условия прибыли, а oświadczenie выдают только на полгода.

Стоит добавить, что любая легализация по учебе будет или учитываться в половину, или вообще не будет учитываться для ПМЖ.

Спасибо, изучу эти вопросы по разрешениям, в любом случае по ведению предпринимательской деятельности будем брать консультации предварительно.
Может Вы в курсе как обстоят дела с визами или ВНЖ по годовым курсам сейчас?
То что по учебе могут засчитать не более чем 50% срока пребывания для ПМЖ, мы знаем, нас это в принципе устраивает.

Может Вы в курсе как обстоят дела с визами или ВНЖ по годовым курсам сейчас?

Не знаю т.к. лично не сталкивался с этой темой.

Подозреваю что сложно, т.к. много курсов ушли в онлайн.

Можно ли подать не своё конто о возврате денег гербового сбора ?

Да, если это счет родственника.

Подскажите по получению «Долговременного Резидента ЕС» — ожидание Карты Побыту засчитываются в 5 лет? В Кракове, по слухам, очередь на подачу 2-3 месяца и само ожидание карты 6-9 — то есть эти 8-12 месяцев идут в зачёт?

ожидание Карты Побыту засчитываются в 5 лет?

Да, если при этом не было действующей визы/старой карты.

Иначе надо смотреть на визу/карту, потому-что не все считаются, а какие-то за половину.
Смотреть в закон об иностранцах какие именно.

Доброго дня!
Подскажите пожалуйста, планируем с мужем переезд в Польшу по нац. визе годовой. Он ищет работу в Польше, но на данный момент предложили в Украине, нашли что можно оформить документы через бизнес инкубатор, но озадачивает большое количество отрицательных отзывов.. Подскажите, может есть еще какие-то варианты оформить трудовые отношения находясь в Польше и работая с Украиной?

Подскажите, может есть еще какие-то варианты оформить трудовые отношения находясь в Польше и работая с Украиной?

Варианты-то есть, но я не думаю что ваш муж может так сделать:

1. Открыть в Польше ФОП — статус легализации не позволит.
2. Открыть ООО — через полгода не получив разрешения (а для этого надо или бизнес план и средства ИЛИ уже работающие 1 год 2 сотрудника на постоянном контракте ИЛИ прибыль (после налогов тобишь) в размере не меньше 12 средних зарплат) нельзя работать в своем ООО как член правления. Легализация по работе, при таком варианте, недоступна.

Остаются варианты:

1. Украинский ФОП, жизнь в Польше, польские налоги (доплата разницы)
2. По черному
3. Не работать, искать на местном рынке
4. Инкубатор по вкусу

Сам думаю про инкубатор, а какие жалобы на инкубаторы вы встречали?
И на какие именно инкубаторы?

Если кто ищет способ въехать в Польшу (родителей/жену привезти), то сейчас можно въехать в любую страну ЕС что впускает туристов (Португалия, Испания, Греция, Болгария, Хорватия, Кипр итд.) и оттуда самолетом в Польшу.

Лучше, конечно-же, через страны ЕС которые в зоне Шенгена.

Якщо здала тест він негативний але ввели песель без одної цифри що робити?

Идти назад и делать корректу/звонить и просить что-бы внесли правильно в реестр.

Здравствуйте! Прошу подсказать как будет лучше и легче и главное правильно без последствий поступить т к есть вопросы на которые никак не могу найти ответы. Ситуация: мой муж живет и работает официально в Польше (украинец), ждет получение карты побыта. Я с дочкой 11 лет (не его родной ребенок) хотим приехать к нему и попробовать жить в Польше тоже, все вместе.
Вопрос — каким способом это лучше сделать что бы не было проблем на границе и по приезду?
Сейчас безвиз не работает из за Коронавируса, на основании чего мне и дочке можно выехать туда?
Дочку нужно устроить в Польше в школу в 5 класс, а я планирую как минимум первых пол года не работать, а адаптироваться, поддержать дочь,подтянуть/изучить язык, планирую пойти в полициальную школу по профилю бухгалтерии, что бы подтвердить свое имеющееся тут высшее экономическое образование и опыт бухгалтером, получив документ там об окончании я так рассчитываю что можно будет там устроится работать по специальности.

Добавлю: я вижу вариант по воссоединению семьи — но не знаю подробностей как это сделать и что мне это даст или вариант от полициальной школы как на учебу, но где то слышала что они вроде бы приглашений не делают...как же мне в таком случае пересечь границу? И как с этим всем увязать выезд ребенка — по приглашению от школы? Может есть еще какие то варианты адекватные?

Вариант приехать: через любую страну ЕС, желательно Шенген, которая впускает. Самая ближайшая сейчас — Греция.

Насчет «безвиз не работает» — это не правда. Въезжают и по безвизу, и с визами итд.

Здравствуйте, Peter!
Последние несколько дней ищу ответы на некоторые вопросы, надеюсь что сможете ответить :)
Сейчас проживаю в Украине. Девушка живет и работает в Кракове (4-й год).
За несколько месяцев планируем оформить брак в Украине и чтобы я переехал к ней по закону воссоединения семьи. Первое время планирую отдаленно работать на текущую украинскую ИТ-компанию. То есть планирую находиться и жить в Кракове, но буду работать удаленно как украинский ФЛП, получать украинскую зарплату и платить налоги Украины. Для Польши я фактически буду безработный в течение того времени. В будущем устроюсь в Польскую ИТ-компанию.

Скажите, пожалуйста, могут ли возникнуть какие-то нюансы в такой ситуации или на что нужно обратить внимание? Спасибо!

Для Польши я фактически буду безработный в течение того времени.

Вы будете налоговым резидентом Польши с момента переезда (т.к. центр ваших жизненых интересов будет перенесен в Польшу (т.к. супруга в Польше), а значит в конце года, как вы переедете вы должны будете подавать налоговую декларацию о доходах полученных даже за границей РП.
И может быть даже что-то должны будете доплатить.

Спасибо за ответ!
Прочитал об этом, все верно. Но знаю, что между Польшей и Украиной был заключен договор об избежании двойного налогообложения. То есть чтобы я платил налоги только одной стране, а другая сторона не имела ко мне притензий. Попробую узнать об этом больше.

Но знаю, что между Польшей и Украиной был заключен договор об избежании двойного налогообложения. То есть чтобы я платил налоги только одной стране, а другая сторона не имела ко мне притензий.

Это не так работает. Советую почитать договор.

Буду читать, спасибо.

Если в Украине вы платите 5% налога как ФОП, то скорее всего в Польше вам придется доплачивать какую-то сумму до польского уровня налогообложения. Давно уже читал, сейчас не помню.
Если украинский работодатель не против, то может быть есть смысл работать через польский инкубатор.

У меня есть доход в США, приэтом я — налоговый резидент Польши. В итоге в Польше я доплачиваю разницу между польским и американским налогом. Т.е. хоть американский налог и идет в зачет, но его не хватает для покрытия польского налога. Вероятно, подобное возможно в вашей ситуации.

Спасибо за инфу!

Peter, прочитал договор, статьи а также нашел один из ваших старых комментариев — dou.ua/...​rums/topic/26290/#1506035
Похоже, что я буду обязан платить 5% налога в Украине и ~ 13% налога в Польше, судя по вашему комментарии. Так как комментарий старый (2.5 года), то не знаете или что-то изменилось с тех пор? Спасибо!

Здравствуйте, неправильно заполнили онлайн заявку на 500 +,указали место нахождения Украина..Какие последствия,и что делать дальше.

Варианты:

— Отозвать заявку и выслать новую.
— Выслать информацию что там-то и там-то допустили такую-то ошибку, и потому просите считать вот тот пункт заполненным так-то.

лінкедін підкинув ось таку картинку media-exp1.licdn.com/...​CqinwrR79J7stCkTAIoApJ6dI

на УоП якщо ще додати КуП, в сумі буде не так страшно, але ці зміни приведуть до збільшення цін, там є програма на житло, так що в тому числі на нерухомість

там ще думають до умов злецення і о дєдо додати податки зус ніби, що зробить те що вони будуть схожими до УоП податках

тут мені здається гірше те, що заробляючи 10к на УоП тебе вже рахують багатим і що з тебе потрібно брати побільше, по даних якогось калькулятора зп(банкір.пл чи щось таке) показує, що це вже більше ніж в 85-90 % населення, але всеодно якось сумно виглядає

Не знаю польский, и поэтому никак не пойму, а за счет чего повышается налог?

Я думал, что раньше платили 32% налог с суммы превышающей 85_000 zl, а теперь будет с суммы превышающей 120_000 zl. Тоесть налогов в год меньше.

Что я упускаю?)

Дело не в знании польского, а в понимании как рассчитывается ЗП :)

Во первых платиться 32% не с 85К, а с (ЗП минус ZUS)>85K.
Потом, сейчас składka zdrowotna составляет 9% от ЗП минус ZUS, но её «фантом» (7.75%) списывается с налога. т.е. она как-бы стоит всего 1.25%.

И вот это списание уберут.
При ЗП в 10К грязными в месяц это 776 злотых в месяц.

ааа, уберут ZUS «кешбек»)

Не ZUS, а NFZ :)

як завжди чорт в деталях, а на зовні виглядає покращення
різниця в тому, що зараз ті 17/32 віднімаються з суми з якої вже відрахували соц внески(можливо помиляюсь з конкретним податком, ніби дещо більше 7%), тобто виходить, що вони зменшують базу оподаткування, з планованим нововведенням і те і інше буде рахуватись від основної суми
тобто з гіпопетичними цифрами і для простоти коли кожний з податків 10%
зараз: 1000 — 100(соц внески) -> 900 — 90(ПДФО) = 810(на руки)
пропозиція: 1000 — 100(соц внески) -> 900 — 100(ПДФО, тобто знову від бази) = 800 (на руки)

на малих зп це виходить в плюс за рахунок підняття неоподаткованих лімітів, на великих вже іде в мінус

вище графік для УоП, є розрахунки зі змінами які хочуть для Б2Б, то там вже дуже сумно виглядає, але то не знайду

це ще не прийнято, і тільки проект(без деталей поки, може буде краще, але то навряд чи)

зараз: 1000 — 100(соц внески) -> 900 — 90(ПДФО) = 810(на руки)
пропозиція: 1000 — 100(соц внески) -> 900 — 100(ПДФО, тобто знову від бази) = 800 (на руки)

Поправка для УоП:

зараз: 1000 — 100(соц внески) -> 900 — 90 (NFZ) — 20,25(ПДФО (90 ПДФО — 900*7.75%) = 789.75(на руки)
пропозиція: 1000 — 100(соц внески) -> 900 — 90 (NFZ) — 90(ПДФО, тобто знову від бази) = 720 (на руки)

Маю кілька питань, скоріше для загального розуміння ситуації. Якшо Ваша ласка, цікаво було б прочитати відповіді.
* $4k Net для SSE на сьогодні це ближче до стелі чи до медіани ринку?
* чи є в поляків податок на купівлю нерухомості? який мінімальни відсоток даунпеймента від тіла і які наразі банківські відсотки по кредитах на 20+років?
* як справи з екологією у Варшаві? так само як в Кракові чи все ж трохи краще?

* $4k Net для SSE на сьогодні це ближче до стелі чи до медіани ринку?

Смотря где и на каком типе договора. B2b? Ниже медианы.
UoP — чуть выше медианы SSE (но не всего рынка).

* чи є в поляків податок на купівлю нерухомості? який мінімальни відсоток даунпеймента від тіла і які наразі банківські відсотки по кредитах на 20+років?

На покупку — нет. Но есть налог просто на недвижимость.
10% (не в каждом банке), обычно 20%.
Проценты сложные: маржа банка (обычно не меняется в течение срока кредита) + WIBOR 3M или 6M. Сейчас обычно в сумме около 2.5% годовых.

Дякую! А який податок на нерухомість? Ну наприклад квартира 100 квадратів у Варшаві/Кракові
Так розумію B2B договори для власників європейських паспортів доступні навіть на самому старті?

Так розумію B2B договори для власників європейських паспортів доступні навіть на самому старті?

Да

А який податок на нерухомість?

tvn24.pl/...​-2021-nowe-stawki-4780978

14760 (4к usd) как нетто с фактуры по b2b — это действительно пониже рынка будет, но та же сумма на руки по UoP — это много. Собственно, с такой ЗП не многие по UoP работают.

На руки это большая сумма на UoP — правда.
Но фокус покус что достаточно что-бы был creative arts и уже бОльшая часть Senior-ов попадает сюда.

Без нее конечно — кукишь.

Чому росіян так тягне в Польщу?

Разве их тянет?

Здравствуйте. Я сейчас стою перед выбором: работать на умове о працэ или по В2В. Сомнения только в вопросе дальнейшей легализации. В2В для легализации лучше или хуже, если например, источник дохода будет только у меня? (Через 2 года буду подаваться на воссоединение к мужу, у которого КСП).

У вас какая-то каша:

1.

Через 2 года буду подаваться на воссоединение к мужу, у которого КСП

Зачем вы будете ждать два года если у него уже есть КСП?
Подавайтесь уже и сам вопрос легализации «по работе» не будет стоять от слова вообще.

2.

работать на умове о працэ или по В2В

Если вы сейчас просто понаех, без статуса, карты поляка итд. то вы и по B2b работать не сможете, никак.
* варианты с фирмой, украинским ФОП-ом вообще не рассматриваю

3.

источник дохода будет только у меня

Советую хоть на минималку супруга устроить. Куда угодно.
Между прочим, Макдональдс хороший вариант.

У меня сейчас карта по воссоединению есть с доступом к рынку туда. Муж работает. Мы живем в Варшаве. При подаче по воссоединению должен быть источник дохода. Просто вдруг в тот момент он останется без работы,да разные бывают форс-мажоры. Смогу ли я подтвердить доход как намерение остаться в Польше, имея jednoosobową działalność gospodarczą?

Смогу ли я подтвердить доход как намерение остаться в Польше

Для карты по воссоединению это не нужно доказывать.
Важно только наличие дохода. Не важно чьего (ваш или мужа).

Я добавлю вот что: через максимум год (если муж уже сдал экзамен по языку, а КСП получена по корням/карте поляка) вам муж уже будет гражданином РП.
А при воссоединении с гражданином РП доход иметь не обязательно (можете перечитать арт. 158 закона об иностранцах).

еще интересно, сколько времени в Польще можно ездить на машине с украинськой регистрацией?
Есть ли какой-то закон регламентирующей ето?

Есть ли какой-то закон регламентирующей ето?

Таможенный кодекс ЕС.

сколько времени в Польще можно ездить на машине с украинськой регистрацией?

6 месяцев, но в Польше за этим не следят, а вот в других странах (особенно Австрии и Германии) — да.

я 9 месяцев ездил в Австрии на укр.машине

Могу посоветовать купить лотерейный билетик :)

www.help.gv.at/...​tent/6/Seite.0631601.html

Я в курсе. По факту здесь за этим не следят. За 5 лет меня остановили только 1 раз в каком-то рейде, где всех подряд стопали. Знакомых которых останавливают на иностранных номерах всегда без проблем отпускают после проверки доков (тех же прав), прикидуются туристами. А вот если спалят что ты и права не поменял, хотя через 6 месяцев должен был, и машина тоже нелегально по сути- тогда ой.

Здравствуйте Петр
немного пролистав тему и так и не нашел однозначного ответа на свой вопрос + сейчас с карантином думаю что также нюансы
Итак
Есть желание переехать из Украины в Польшу
Входные данные такие — я фрилансер + жена + собака
какой правильный процесс легализации фрилансера в Польше?
Насколько трудно снять в аренду особняк для иностранца?
Большое спасибо

Для фрилансера самый реальный вариант — через бизнес-инкубатор. Не знаю, насколько правильный.

Скорее единственный.

А вариант открытия компании в Польще (z.o.o)?
как я понял надо 50тис злотих/год чистой прибыли показывать чтоби продлевали ВНЖ?

С налогами будет все печальнее — налог на прибыль, VAT. Плюс, с получением ВНЖ есть нюансы

почитал я эту статью и посмотрел видео и как я понял то расходы не такие уж и разные между zoo и инкубатором
VAT и там и там платится, обслуживание и там и там
налог на прибыль только в инкубаторе 15% а в zoo 19%
Но это все я смотрю теоретически, а хотелось бы услышать практически как кто-то этот путь прошел и что же действительно выгоднее
Также интересует нюанс с VAT, ежели клиент с европы то VAT можно добавлять к сумме инвойса? а ежели с США то их VAT не интересует?

или другой вариант, но не уверен что так работает
подписываем договор с инкубатором -> получаем карту побыту -> откриваем ЧП -> платим только налог на прибыль без VAT

Карта побыту привязана к работодателю. В инкубаторе у вас будет свой стартап, с которого вы платите себе ЗП. Если клиент не с Польши, то VAT не нужно платить, только налог (зависит от типа договора) + услуги инкубатора.
Если будете открывать спулку, то карта, полученная от инкубатора, станет недействительной.
Но вообще, лучше конечно со специалистом консультироваться. Если вы хотите переехать, то проще начать с инкубатора, а дальше уже на месте разберетесь.
Я сам только начал процесс с Twój Startup, поэтому знания чисто теоретические. Еще в Украине нахожусь.

Если будете открывать спулку, то карта, полученная от инкубатора, станет недействительной.

Не станет, но новую уже по фирме надо.

да спасибо,
я посмотрел видеоматериалы и понял что Twój Startup то что мне нужно на первое время, а может и на долго так как условия отличние.

Вы получали тут визу рабочую на основании их приглашения? или как планируете вьехать в Польшу сейчас?

Нет, визу открывать не буду. Можно въехать по приглашению на работу + безвиз. Приглашение только заказали, дождусь и буду переезжать. Ну еще с ребенком вопрос нужно будет решить.

спасибо за информацию
а жена и ребенок по каким документах въедут? Или они потом как будет карта побыту?

Насколько трудно снять в аренду особняк для иностранца?

Абы только деньги были

Это я понимаю,
имеется в виду насколько это трудно сделать иностранцу? нужны какие-то справки где работаешь, налоги и тд?

Зависит от объекта, как минимум.

К примеру мне понравился вот дом
www.otodom.pl/...​odz-warszawa-ID3TgT6.html
или что имееться ввиду?

Зависит от объекта, как минимум.

Такое без проблем сдадут.

Здравствуйте Петр

Ситуация следующая, 1 год работаю в Польше в ИТ по голубой карте. Временами посещают мысли, оставить ИТ и попробовать работу в другой сфере(не из списка профессий требующих високой квалификации). Если я принимаю решение уходить, то соответственно теряю блю кард, далее нахожу новое место работы и снова подаюсь, только уже на обычную карту побыту.

Вопросы в следующем:
Период работы по блю кард можно будет вдальнейшем учесть в общий срок проживания в Польше при подаче на сталый побыт — например 1 год по блюкард + 4 года по обычной карте побыту = ПМЖ?
Или уже при подаче на обычный побыт счетчик дней обнулится и я начинаю все сначала?

Если есть еще какие нюансы такого перехода, о которых я не знаю, то буду рад услышать мнение :)

Сам пробовал что то нагуглить по даной теме, но не нашел ничего похожего.

Период работы по блю кард можно будет вдальнейшем учесть в общий срок проживания в Польше при подаче на сталый побыт

На сталы — нет,
на резидента ЕС (что тоже ПМЖ) — да.

Если есть еще какие нюансы такого перехода, о которых я не знаю, то буду рад услышать мнение :)

Если потом получите резидента ЕС и решите покинуть ЕС, то резидент после ГК будет жить 2 года. А после обычной — 1 год. т.е. «засейвиться» надолго не получится.

Сам пробовал что то нагуглить по даной теме, но не нашел ничего похожего.

Потому-что ситуация абсолютно стандартная, а гуглятся легко как раз нестандартные ситуации.

Если потом получите резидента ЕС и решите покинуть ЕС, то резидент после ГК будет жить 2 года. А после обычной — 1 год. т.е. «засейвиться» надолго не получится.

Можна більш детальнішу інформацію по цьому?

Ustawa o cudzoziemcach, przesłanki cofnięcia zezwolenia na pobyt stały/rezydenta długoterminowego WE

Петр, не подскажете ссылку на закон, артикул, что после 2 лет по ГК не требуется разрешение на трудоустройство при смене работодателя?

Art. 133 & 135

Дано, 2 человека, пара, не женаты. Граждане Украины. 32 и 28 лет. Не айтишники, не профессионалы.

Хотим переехать в UK/USA/Canada в будущем не через работу.

Думаем каким путем идти, через учебу или бизнес.

Сейчас думаем открыть какой-то бизнес в Украине или Польше, или онлайн через Е-резиденцию Эстонии.

Или поступить на вышку в Украине и потом переводиться, доучиваться в англоговорящих странах или поступать сразу на удаленку, заочку в Англии.

Есть ли какие-то ограничения по возрасту? И что по ценам на обучение?

Есть ли какие-то программы эмиграции?

Буду благодарен за любые советы, идеи по теме.

Есть ли какие-то программы эмиграции?

В ЕС их вообще нет. Програм

Нужен совет. Менжуюсь между двумя странами Украина и Польша.
Сфера деятельности желаемого бизнеса: общепит, аптека или веб-студия, логистика.
Какие плюсы минусы можете подсказать, указать. Хочу услышать мнение каждого.
Спасибо

Подскажите, кто знает. Офлайн бизнес, например мини-пекарня. Гражданин Украины может ли открывать в Польше такой бизнес, нужно ли ему карту побыту делать или он может вести бизнес по бизнес визе, открывать визу можно ли сразу в польше?

Можно ли работать по контракту B2B с картой сталего побыту?

Да

У кого был опыт работы с бизнес инкубатором в польше? Насколько это легально?

Серая зона. У налоговой 5 лет что-бы выставить вопросы.

Подскажите пожалуйста, можно ли возврат по питу мужа получить на свое конто? рассчитывать буду через программу epit.

Да. Если общий ПИТ-37.

Отвечу на незаданный вопрос «как закрыть счёт в польском банке из Украины» который часто волнует заробитчан, а их в последний год сюда забегает немало.

Ответ не универсальный, так как пути закрытия в разных банках могу отличаться. И где-то возможно закрытие просто по звонку или даже через мобильное приложение. Опишу более общий случай когда закрытие счёта делается через заявление отправленное заказным (не знаю насколько это важно, но только так можно следить за его перемещением) письмом заявление о закрытии счёта.

Форму письма можно погуглить, я брал именно для своего Pekao на zamknijkonto, но этот сайт сейчас почему-то не работает. Хотя врядли формат прям так уж важен, подойдет и что-то общее (текст своего скин чуть позже).

Итак, нашел адрес отделения в котором открывал счёт (предварительно звонил в службу поддержки, там сказали что письмо следует отправлять именно туда). Написал письмо, отправил в отделение и для перестраховки отправил ещё одно в главный офис.

В письме указал номера всех своих счетов, на всякий случай номер карты (не полный, стандартно 4 первых и 4 последних цифры). Так же указал номер счёта в другом польском банке куда надо перевести остаток денег на моём счету: поскольку практически все польские банки берут плату за обслуживание, а срок когда банк получит письмо угадать трудно — на счету наверняка будет не 0, а какая-то небольшая сумма денег. Карты не вкладывал в письмо. В приципе и в украинских банках ни разу не пришлось возвращать карту при перевыпуске или закрытии счёта, но лучше уточнить в польском банке нужно ли (обязательно ли) это делать.

После получения банком письма где-то спустя неделю мне перезвонил сотрудник банка, после традиционно верификации сообщил что счёт будет окончательно закрыт в течение 30 дней (стандартный срок для Польши), а остаток денег на счету будет переведён на указанный мной счёт. В тот же день деньги поступили в этот другой банк. Тоесть в моём случае Pekao после получения письма и запуска процедуры закрытие брать каких-то дополнительных денег не планирует. Чуть ранее были списаны традиционные 3 злотых, но было ли это за предыдущий период или это он взял авансом за эти 30 дней закрытия — не знаю. В этом же день перестало работать мобильное приложение банка.

Так что закрыть счёт из Украины оказывается совсем просто.

Здраствуйте
Подскажите плиз действующие бизнес-инкубаторы. Я нашел только mojafirma, и Полонист пишет про «Фирма для каждого», сайт которого не могу найти.
Еще вопрос по экологии, какие регионы/города Польши лучше, правда, что в Кракове плохо с качеством воздуха из-за его географии?

Еще есть twojstartup.pl например.

Еще вопрос по экологии, какие регионы/города Польши лучше, правда, что в Кракове плохо с качеством воздуха из-за его географии?

Север лучше возле морька, остальные крупные города плюс-минус %аксиома_эскобара%. В этом году судя по прессе в той же Варшаве похуже ситуация чем в Кракове...

правда, что в Кракове плохо с качеством воздуха из-за его географии?

Да правда, но вопрос не в том насколько хуже в Кракове, чем насколько вообще плохо в Польше с воздухом из-за повсеместного угля и «no i chuj, moi dziadkowie palili śmieci, to i ja będę»

вот как, спасибо, а тенденции каковы? менталитет держит в угольном рабстве?
судя по карте загрязгнения воздуха, waqi.info/...​ru/#/c/50.601/27.194/5.8z все познается в сравнении )

Советую смотреть на исторические данные.

Здравствуйте. Не знаю, в вашей ли это компетенции, но тем не менее у меня есть очень срочный и важный вопрос. Я первокурсница польского вуза, Computer Science. Но решила выбрать другое направление и записалась на долгосрочные подготовительные курсы этого факультета (нулевой курс как он называется). Все это в моем же университете. Эти курсы дают мне право находится в Польше. И теперь вопрос: а нужно ли мне переоформлять и так действующую студенческую визу? Нужно ли покидать территорию Польши и оформлять все заново? При этом никаких перерывов в обучении не будет, сразу после отчисления с действующего факультета я проступаю к подготовительным курсам. Если вы не можете ответить, то может знаете куда можно обратиться с таким вопросом? Спасибо

Нужен совет людей изнутри. После летних каникул в Праге сын (11 класс) решил, что хочет учиться на ITв Европе. Сошлись на Польше. Понимая, что для программиста главное практика, и с 2-3 года учебы желательно параллельно с учебой где-то работать и набираться опыта, наверно правильно искать такие ВУЗы в крупных городах с большим количеством IT-компаний. В каких городах Польши больше всего IT-компаний? Какие есть толковые ВУЗы в Польше, желательно частные с упором на практику? Про Польско-японскую академию знаю, но ценник там конский.

В каких городах Польши больше всего IT-компаний?

В самых больших городах РП.
К.О.

Понимая, что для программиста главное практика, и с 2-3 года учебы желательно параллельно с учебой где-то работать

Осспади, какая дичь. Пусть лучше выучится нормально, фундаментальную базу получит.

В каких городах Польши больше всего IT-компаний?

Варшава, Краков, Вроцлав

Работаю на умове о праве. что делать если из-за нехватки работы много выходных? А если не будет нормы часов в месяц, то ставка урезается.

Идти в PIP. У вас не Umowa zlecenia что-бы такое было допустимо.

Есть вопрос по долгосрочному резиденту. Жил в Польше 3 года с 2015 по 2017 по голубой карте, потом переехал в Германию, где «обменял» польскую карту на немецкую и жил там ещё 1.5 года (2017-2019). Потом вернулся в Польшу по рабочей визе и подался сразу на голубую карту на основании немецкой.

Учитывая следующий пассаж из польского законодательства (udsc.gov.pl/...​enta-dlugoterminowego-ue), можно ли считать моё пребывание на территории EU непрерывным? Иными словами, могу ли я через 2 года после выпуска последней децизии податься тут на долгосрочного резидента?

К требуемому 5-летнему сроку пребывания на территории Польши засчитывается общий срок легального пребывания на территории Европейского Союза, если иностранец пребывал легально и непрерывно на этой территории не менее 5 лет на основании выданного членским государством Европейского Союза документа пребывания с аннотацией «Голубая карта ЕС», в том числе на территории Польши — не менее 2-х лет непосредственно до подачи заявки на выдачу разрешения на пребывание долгосрочного резидента ЕС на основании разрешения на временное пребывание для выполнения работы, требующей высокой квалификации.

А в чем собственно сомнения? В «потом вернулся в Польшу по рабочей визе»?

Да, что был промежуток между немецкой и польской голубой картой, в течение которого я был на визе и ждал децизии и карты.

Он считается в срок «пребывание в Польше», но не в «5 лет в ЕС на ГК».

В любом случае — пробовать стоит, но советую проверить сроки отсутствия в стране ;)
т.е. открыть закон и почитать 212.3

Ну и не забыть сдать экзамен.

То, что этот период не засчитывается в 5 лет — ерунда, я не волнуюсь. Я волнуюсь, чтобы этот период посчитали как «легально и непрерывно на основании документа пребывания с аннотацией «Голубая карта ЕС»

Легально — да
Как «на основании голубой карты» — да
А вот непрерывно — советую открыть закон и прочитать еще раз.

А вот непрерывно — советую открыть закон и прочитать еще раз.

сорри, я не совсем понимаю, что именно ты имеешь в виду? время на визе будет считаться «перерывом»?

Я хочу сказать, что прочитай Art. 212 ust. 1 pkt. 1 ustawy o cudzoziemcach pod kątem ust. 3 tegoż artykułu

Формулировка в законе звучит так: «...w tym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej — co najmniej przez 2 lata bezpośrednio przed złożeniem wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji» (болд мой)

Учитывая, что получить побыт часовый нельзя не находясь в Польше — ты в любом случае должен был въехать на каком-то основании. Поэтому мне кажется что если виза получалась с той же самой целью («для выполнения работы требующей высокой квалификации») то переживать не о чем.

Поэтому мне кажется что если виза получалась с той же самой целью

В Польше нет такого понятия, вообще нет.
Есть просто виза по работе.

В данном случае надо считать только сроки по ВНЖ.

В Польше нет такого понятия, вообще нет.
Есть просто виза по работе.

А разве во внёске на зезволение работодатель не указывает для выполнения какой работы нанимает экспата? Я слегка отстал от жизни и наверное что-то успел забыть, но просто я помню что в свое ремя мне еще нужна была «информация от старосты» (или как оно там зовется в нормативке, тест рынка короче), требование которого потом году в 18 отменили для конкретного списка профессий (в уставе было приложение с конкретными кодами классификатора). Я к тому что если этой информации нигде нет в процессе подачи на визу, то как работает механизм защиты рынка труда вообще?

А разве во внёске на зезволение работодатель не указывает для выполнения какой работы нанимает экспата?

Указывает. Но понятие работа требующей высоких квалификаций встречается только в основаниях выдачи ВНЖ. Не виз, и не разрешений на работу.

Понял, спасибо за разъяснение. А ты не в курсе где определено (если определено) какая работа требует высокой квалификации (в смысле уставы об иностранцах)? По моему представлению где-то должен быть какой-то исчерпывающий список, не допускающий разных толкований, но в самой уставе емнип нет ничего подобного (как и ссылок куда-то еще)...

По моему представлению где-то должен быть какой-то исчерпывающий список, не допускающий разных толкований

А польские законодатели считают иначе :)

А вообще открой закон, и в секции определений почитай ;)

Почитал. Вот уж точно

польские законодатели считают иначе

Требование, на самом деле, достаточно чёткое.
Но оно не привязано к конкретной профессии.

Если уборщику надо ВО для работы — отлично!
Может быть он убирает в хим. лаборатории и надо понимать и знать как реагируют металлы, как убирать кислоту/щелочь, что их не надо смешивать итд.

Добрый вечер.
Работаю в Польше на основании «Зезволения о праце». В следующем месяце презес создает новую фирму и хочет перевести меня туда. Нужно ли мне новое зезволение на новую фирму?. В ныне-действующем прописаны название фирмы и должность.

Привет ,живу недалеко от Закопане 4ый месяц и меня интересует тупой вопрос на который я никак не могу найти ответ :Существует ли безлимитный мобильный безконтрактный интернет ?Если да -подскажи оператора и название
Если нет — можно ли менять симки каждый месяц пользуясь бонусными гигабайтами ?за это ничего не будет ?мол на тебя кучу сим карт зарегистрировано
P.s. Так же подойдут тарифы с over 70gb в месяц
За месяц спокойно съедаю 100 гб трафика

можно ли менять симки каждый месяц пользуясь бонусными гигабайтами

Симки менять можно, а вот что там с бонусами — смотреть в сторону regulaminu.
Думается что только для новых клиентов, а раз симка уже есть/был клиентом в последние полгода — ой.

Колись в плей було щось таке як безліміт інтернет, до 50 злотих в місяць, але не знаю як там зараз

Цікаво спробувати пожити в Польщі. Розглядаю варіант з інкубатором. Не можу знайти інформацію чи є якась можливість відразу взяти з собою батьків похилого віку.
Підкажіть, будь ласка, де можна знайти подібну інформацію

чи є якась можливість відразу взяти з собою батьків похилого віку.

Скорее нет чем да, и только если один живой и в состоянии что сам не может даже попу вытереть.

є інфа в фб групі Галини Левицькоі про механізм легалізаціі батьків

знайшов групу, дякую за підказку

До ковида не было никаких проблем с легализацией неработающих родителей. Схема простая: родитель заезжает по безвизу и подается на карту побыту «по иным обстоятельствам», при этом вы вписываете его в свой ЗУС и даете освядчення о покрытии всех расходов связанных с проживанием.
В ковидные времена эта схема не работает из-за невозможности въезда по безвизу.

из-за невозможности въезда по безвизу.

поправлю: не безвиза, а «просто так».
На работу/учебу пускают.

спасибо, понял в какую сторону искать

Bliźniak по документам идет как квартира = смотреть правила покупки квартир. Нюансы с дорогой/землей, как всегда.

Таунхаус тоже (szeregowiec тобишь).

Пожив 3 года в Польше и обьехав всю Европу могу сказать только одно что Польша одна из самых худших стран для жизни. Да и сами поляки гнилые и подлые. В деньгах при переезде в Польшу сильно потерял, комфорт тоже упал.

Польша одна из самых худших стран для жизни.

dou.ua/forums/topic/24675

Однушку таки в Сумах купили?

Доброй ночи, интересует адвокат русскоговорящий Гливице писковице, Катовице,по делу уголовной ответственности пожалуйста помогите если можете заранее спасибо !

Тем временем 23.10.2020 стукнуло как я тут 5 лет.

Решение на резидента уже получил?

Скоро...

Вотъ уже да (вчера).

29.10.2020 — подача
04.12.2020 — получил информацию что уже приготовили проект решения и ждут до 22.12 ответа от погранцов
22.12.2020 — вынесли решение
29.12.2020 — отправили на высылку
31.12.2020 — на почте
04.01.2021 — выходной у почтальона
05.01.2021 — доставили

Ну, теперь осталось карты дождаться — и всё. Надеюсь, получишь её ещё в этом месяце. Я ещё не получил её.

Сегодня пришла эсэмэска о готовности карты. Взял ближайший термин на пятницу, чтобы её получить.

А подаваться на резидента ЕС можно после 5 лет от даты получения децизии на первую голубую карту или от даты получения самой карты?

От даты первого въезда в отчётный период.
Карты не нужны.

Важно легальное пребывание.
Исключения из того что считается в срок — в законе.
(Спойлер: даже тур. виза считается).

Хм, было-бы хорошо, но первые месяцы я пребывал на рабочей визе, а условием карты получения резидента ЕС есть вроде как пребывание на голубой карте 5 лет.

И если семья приехала в Польшу на пару месяцев позже, то надо ждать эти дополнительных пару месяцев прежде, чем подаваться? Или они и так получат по моим дням прибывания?

И если семья приехала в Польшу на пару месяцев позже, то надо ждать эти дополнительных пару месяцев прежде, чем подаваться?

Да

но первые месяцы я пребывал на рабочей визе

Я тоже, и что?

а условием карты получения резидента ЕС есть вроде как пребывание на голубой карте 5 лет.

Марш читать законы, а не слухи надписи на стенах.
Тем более, что для резидента надо знание языка, więc в состоянии прочитать.

Ок, спасиб, поделишься линком на закон?

в малопольском ужонде воевудским не приняли заявления на семью, сказали ждать 5 лет с момент получения децизии на первую карту

Во первых, это может быть из-за типа визы по которому они въехали, если она «не учётная», например учёба в школе/полицеалке.

Во вторых, не «не приняли», а «уговорили не подавать заявление».

В третьих, бумагу дали?
Объясняли почему конкретно не хотят?

виза «02» — Odwiedzin u rodziny lub przyjaciół
бумагу не дали, сказали, что виза не считается, нужен побыт по карте 5 лет

Тут можно посочувствовать: попался некомпетентный клерк.

Ну что-же, тут только можно сделать две вещи:

1. Позвонить на инфо-линию, объяснить ситуацию, пожаловаться (надеюсь имя-фамилию запомнили) и уточнить как они могут решить ситуацию. Можно еще e-mail написать.
2. Идти и подаваться заново, желательно к другому клерку.
А в случае повтора — иметь с собою распечатку закона, обвести там конкретную секцию что не считается.
И пусть клерк доказывает что не считается (хотя считается), но заявление принять обязан. Пусть ещё закон покажет и почитает.

А-то получается «закон работает как как мне кажется, но я его не читал».

что виза не считается

Советую самому тоже перечитать, что-бы было что отвечать.

Как правильно поступить в случае увольнения от работодателя, по которому получена карта побыту (НЕ блу кард).
Знаю , что нужно уведомить уженд в течении 14 дней и месяц дается на поиск работы. Действительно ли карта превращается в тыкву, или можно внести изменения в децизию и вписать нового работодателя?

можно внести изменения в децизию и вписать нового работодателя?

Нельзя. Получать новое решение и новую карту.

Действительно ли карта превращается в тыкву

По закону — да, но уженды бывают ленивые и этого не делают т.к. это еще сделать целое дело об аннуляции.
И чаще не делают, чем делают (в маленьких воеводствах чаще делают, но там и выдают быстрее).

Нельзя. Получать новое решение и новую карту.

тоже так думал, но надеялся, что ужендники по-разному трактуют и возможны варианты...

что ужендники по-разному трактуют

Незаконно выданное решение подлежит аннуляции.

Dzień dobry.
Chciałabym kupić mieszkanie.
Agent ds nieruchomości powiedział, że mogę bez zezwolenia kupić
tylko mieszkanie spóldzielni mieszkaniowej, poniewaz Szczecin znajduje
się w strefie nadgranicznej,
Mam pobyt stały przez Kartę Polaka.
Pozdrawiam.
Dziękuję.

Inna Kibisova — нужно просто получить разрешение МВД. Это все решается, хоть и не быстро, насколько я знаю

Просто? Да пока МВД будет рассматривать мое заявление, нужную квартиру продадут, т.к. никто не будет ждать год! В Польше царит такая бюрократия, о которой я даже не подозревала.

В Польше царит такая бюрократия, о которой я даже не подозревала.

Три раза ха. Конечно не сталкивались, т.к. не иностранец в своей стране.

т.к. никто не будет ждать год!

Если будет задаток — будут ждать.
Плюс — вы всегда можете договорится что будете арендовать с зачислением платежей (хотя-бы частичным) в цену квартиры.

Так вам потрібний дозвіл для Щецина, і тут у вас є три варіанти:
1. Купити квартиру яка має кооперативну квартиру spółdzielczą własność, це переважно панельні будинки 5ти 10ти поверхові побудовані 80тих. 90тих. Це житло не є привабливим але часом зустрічаються хороші варіанти побудовані ближче до 2000них де навіть є підземний паркінг.
2. Купити житло в девелопера яке ще не побудоване відповідно ви і так одразу не можете стати його власником. Переважно половина девелоперів готові так продавати.
3. Найти житло на вторинному ринку де власникі готові чекати рік на отримання вами дозволу. 5% власників квартир на ринку готові розважити такий варіант. Переважно це житло яке довго продається наприклад квартири площою більше 70м. кв. на відміну від ходовго житла 40-60кв. Також ситуації в людей бувають різні наприклад вланикам потрібні гроші щоб добудувати інший будинок (ваш завдаток) а переїжати одразу вони ще не готові. Підписуєте попередню угоду залишаючи завдаток терміном на рік. Також у угоді можна зазначити що якщо вам за рік не дадуть дозвіл то завдаток повертається, але ще менше людей готові такий пункт додати до угоди.

Спасибо. Уже жалею, что выбрала город в приграничной зоне.

Добрый день) Проконсультируйте , пожалуйста. Работала в Польше 2018, 2019 год. Когда уезжала в начале 2019 года, украинцам для получения возврата налога обязали иметь PESEL. Мы, работники, несколько раз ходили, но с документами, которые делали для нас работодатели были ошибки и нам отказывали. В итоге виза закончилась и я уехала. На руках PIT 11 за 2018, 2019 года есть . Вопрос:
1)Могу ли я получить возврат налога без PESEL? Раньше можно было при расчёте PIT 37 вписывать девятки, а сейчас говорят только PESEL нужен.
2)Если нет , то как находясь на территории Украины могу сделать его? Ехать в Варшаву или проще сделать за деньги?
3)Если все же, каким то образом я его получу(по Вашей рекомендации) то возможно ли в начале 2021 года получить возврат налога за 2018, 2019 года?
Буду очень благодарна за ответ и помощь! P.S. деньги по возврату налога ранее не получала.

Добрый день

Помогите, пожалуйста, разобраться.
Планируем с мужем переехать в Краков (мы не из Украины).
У мужа будет blue card. Въезжаем в Польшу по национальным визам.
У меня брекеты и мне необходимо раз в два месяца приходить к ортодонту (да, нелепая ситуация :)).
Теперь вопросы:
1 Нац. виза дается на 180 дней пребывания, т.е. в теории за это время мужу должны сделать blue card, верно?
2 Только после получения мужем blue card я смогу подаваться на «дочернюю карту», верно?
3. Сколько ориентировочно это займет времени по вашему опыту? Условно говоря, сколько ориентировочно я не смогу выехать из Польши (т.к. я понимаю, что наступит момент, когда виза национальная закончится, а карту я еще не успею получить)

Спасибо)

1. В Кракове вполне возможно получить карту в такие сроки
2. Сможете подать документы вместе, просто решение по вашему делу будет рассматриваться только после решение по делу супруга.
3. В Кракове в принципе не самые длинные сроки по процессу — бывает люди получают решение и за 2 мес, но не знаю насколько все изменилось в связи с Covid.

1. Насчёт 2 лет на ГК, после которых в ужёнд можно только уведомления слать (без необходимости получать новое решение) — с какой именно даты считаются эти два года?
Я правильно понимаю (читал blog.mail4yuna.tk/...​a-od-zwyklej/#comment-186 и собственно закон о иностранцах), что это дата подписания этого разрешения воеводой?
Это НЕ дата начала контракта который является основанием для подачи, и это НЕ дата собственно подачи заявления.
2. Я на ГК сейчас, и 2 года не прошли. Предлагают UoP на фирму, находящуюся в другом воевудстве, переeзжать не собираюсь. То есть это такой себе внутрипольский full remote на основе UoP.
2.1 Это легально вообще?
2.2 Если да, то мне надо будет получать новое решение у воеводы по месту жительства?

1. Ага
2.1. Да
2.2. Не новое, а измененное старое.

Яке ставлення поляків до росіян і українців?

К украинцам смешанное.
1. Даёт о себе знать общее прошлое первой половины 20-го века.
2. Много поляков думают что «They took our jobs!» www.youtube.com/watch?v=toL1tXrLA1c. Я такое видел даже на IT форуме, хотя конечно это более распространено среди blue collars.

С другой стороны
1. Сами поляки валят потихоньку из Польши, рождаемость не очень высокая, нация стареет. Мне пару раз случайные люди (например на детской площадке) говорили «хорошо что приезжают украинцы, будет кому наполнять пенсионный фонд».
2. С их точки зрения, раз уж кто-то приезжает, то хорошо что это относительно ментально близкие украинцы, чем например сирийцы.
То есть — в идеале лучше чтобы никто не приезжал, но раз уж приезжают то пусть украинцы/белорусы.

Про россиян ничего не расскажу.

ЗЫ Этот коммент — это естественно только мои наблюдения, а не какой-то глубокий анализ опросов, статистики и т.д.

Даёт о себе знать общее прошлое первой половины 20-го века

Интересно почему при этом «общее прошлое с Германией первой половины 20 века» (которое было куда более забористым) не транслируется в «смешанное отношение» к немцам...

Да ладно.
Тшасковского на выборах писовские пропагандисты травили в том числе как «немецкого агента, который сольёт Польшу Германии». Это работает для определённых кругов населения.

По моим наблюдениям, часто отношение к немцам такое же как у западных украинцев к полякам.
Нравится, ездят на заработки, немного завидуют уровню жизни — но в целом «не, спасибо, мы как-то сами по себе».

Тшасковского на выборах писовские пропагандисты травили в том числе как «немецкого агента, который сольёт Польшу Германии». Это работает для определённых кругов населения.

Так может это не «общее прошлое дает о себе знать», а целенаправленная работа PiSдюков, делающих ставку на эти самые «определенные круги»?

Имхо и то и то.
Исторические события такого масштаба долго не забываются сами по себе.
А если ещё регулярно дровишек подбрасывать, то тем более.

Доброго дня! Складається враження що у Краків це місто в якому базується багато людей із галузі ІТ. Це правда?

Да, половина всех выданных голубых карт — за воеводой малопольским, столицей которого является краков.

Ніби Вроцлав крутіший :)

Добрий день. Отримав оффер в Варшавську контору. Але цікавлять такі питання, на які компанії важко поки відповісти. Був би вдячний, якби хтось міг би з ними допомогти.
1. Чи можу я вибрати інше місто для переїзду, чи є якась прив’язка до регіону роботодавця?
2. Компанія пообіцяла релокейтнути разом з сім’єю (не офф). Як це зазвичай оформлюється? На основі чого вони будуть в Польщі, якщо працюю тільки я? Чи розповсюджується моя страховка на них?
3. Чи обов’язково закривати ФОП в Україні? Планую з деякими укр клієнтами продовжити працювати після релокейту.
4. Як бути з авто і правами? Можна приїхати на своєму і розмитнити, чи краще купити там?

1- не зрозумів що Ви маєте на увазі? Працювати віддалено в іншому воєвудстві?
2- Напевно по «воз’єднанню сім’ї». Потім Ви іх прив’яжете до своєі страховки. Зверну увагу, що у Варшаві дозвіл на роботу зараз отримати від 5 тижднів. Як звоз’єднанням — не підкажу!
3. — Ви станете податковим резидентом Польщі через 6 місяців перебування (якщо не помиляюсь). Чи закривати тоді ФОПа — не підкажу.
4. — авто продати, якщо йому більше 5 років. Якщо ні — то треба дивитися по цінах. Як правило нове і майже нове авто мають однакову майже ціну в нас і в Польщі. Ви маєте право іздити на укрномерах за законом більше 6 місяців, а в реалі — вічно, бо завжди можете сказати, що авто було в іншій краіні! Окрім того, Ви можете розмтнити авто за пільговою ставкою, якщо плануєте довго залишатись. Але тоді обов’язково станьте на консульській облік, бо будете мати прооблему із в’іздом в Украіну .Права можна поміняти на польські — не пам’ятаю ньюансів, але це ніби не проблемапроблема.

Дякую за відповідь ;)
1. Так, віддалено. Компанія повністю працює на ремоуті. В команді багато людей з різних частин Польщі
2. Тобто в теорії вийде, що переїхати можна всім відразу, чи по «воз’єднанню сім’ї» вже після мого переїзду? Страховка може розповсюджуватись на всіх з ким ведеться спільний побут?
3. Виходить що буде подвійне оподаткування?
4. З покупкою авто немає проблем поки побут не готовий (6 місяців) ?

1 — я віддалено працюю взагалі в трьох краінах ЄС (але зараз можуть бути проблеми з пересуванням). Це чудово, але існує проблема з наймом. Бо треба було десь замельдуватися і зняти житло, яке по суті пустує порядка половини часу.
2- раджу спитати в ФБ групі Галини Левицькоі або пошуком там, бо в мене не було такоі проблеми. По пам’яті можете одночасно податися. Але не гарантую
3 — теж по памяті в нас є договір про уникнення подвійного в Польщі. В мене родич має ФОП в Украіні. Я не маю. Працюю через нього
4. не знаю. В тій же групі щось згадували. В мене — наще авто.
Пораджу ще групу ІТ в Польщі. Підкажуть. Російськомовну

що переїхати можна всім відразу,

Сейчас проблема в пандемии, и если жена/дети не на работу/учебу — не пропустят.
И боже упаси от поддельных документов «только границу пересечь».

А як бути з ФОПом не підскажете?

Проще закрыть, если надо ФОП — заводить деньги на ФОП что жена откроет в Польше.

Удаленно не все вопросы можно порешать.

А в Польщі можна відкрити місцевого ФОПа без сталого побуту? Читав тут в темі і думав, що потрібно як мінімум 50 мінімалок прибутку

можна відкрити місцевого ФОПа без сталого побуту?

Можно, но не мигранту. А супруге мигранта.

Он воно як. Думав, супруга мигранта == мигрант.

И боже упаси от поддельных документов «только границу пересечь».

Під цим маєте на увазі різні мутні схеми з вступом в школу і т.д.?

Но при условии, что мигрант на ГК. В данном случае, скорее всего, компания релокейтит на ГК, но этот вопрос лучше уточнить.

Здравствуйте!Привезла ребенка 11 лет от первого брака в Польшу,хочу оформить себе и ей карту часового побыту,но у меня нет разрешения от отца ребенка,провозила по справке о неуплате алиментов которая годна месяц для предьявления на границе(срок давно истек)так как мы не общаемся и отец не платит алименты 7 лет-разрешение он не даст.Можно ли оформить карту без его разрешения,какие документы мне необходимы и как будет трактоваться причина ее приезда?

Разрешение отца на ВНЖ не нужно.

Подскажите пожалуста фирмы по трудоустройству в Польше!

Добрый день, друзья подскажите, в освядчении ошибка, указан не правильно пол, я уже в Польше по рабочей визе, менял работу. Какие проблемы могут возникнуть на границе?

Vika Minenko
в освядчении ошибка, указан не правильно пол
я ... менял работу.

Что ты есть? О_о

Здравствуйте. Такой вопрос интересует. Получила карту побыту. Работа у меня сезонная (летом) по этой карте. Могу ли я на зиму пойти к другому работодателю не меняя предыдущего работодателя???

Всем привет, мне нужен совет — сейчас на руках есть офер в Польшу в Краков, работа в компании циско с зарплатой 8000 злотых брутто и если стабильная работа в хорошей аутсорсинговой компании в Киеве с зарплатой 3000$ брутто, на данный момент семьи нет, так что даже на 8000 злотых я смогу прожить, но другой вопрос стоит ли релокейтится с таким понижением по зарплате ещё и во время пандемии? По уровню я прошел как middle в Польше. Не сильно ли они занизили мне зарплату? Польский язык я не знаю, английский — upper-intermediate. Плюс я закончил только бакалавра, есть ли в Польше возможность поучится на магистратуре заочно?

Зависит конечно от вашего технологического стека, но 8000 это зарплата джуна в Польше...
А вообще вы должны определиться ради чего вы собрались в Польшу и стоит ли оно почти даухкратного снижения дохода.

8000 брутто = 5730 нетто.
Подсчитаем твои затраты:
1) 1600 оренда конуры 25 метров.
2) 250 злотых квартплата.
3) 100 злотых електроенергия.
4) 70 злотых интернет.
5) еда я думаю не меньше 1к это если питаться дома.

5730-3020= 2 710.

Вообщем в лучшем случае у тебя останется на руках долларов 700. Я думаю не стоит этого делать.

Добрый день.
В мае 2020 года получил карту побыту для выполнения работ требующих высокой квалификации привязанной к работодателю. 31 июля работодатель известил меня, что решил расторгнуть со мной умову о праце с 31 августа. 12 июля я известил ужонд о потере работы и одновременно подал документы на карту побыту для воссоединения с семьей. (жена имеет сталый побыт).
Через неделю срок поиска работы заканчивается, а работы нет.
Может ли быть продлен срок поиска работы в связи с короновирусем?
Могу ли я не извещать ужонд о работе в связи с подачей внеска на воссоединение с семьёй?

31 июля работодатель известил меня, что решил расторгнуть со мной умову о праце с 31 августа. 12 июля я известил ужонд о потере работы

Наверное, 12 сентября, а не 12 июля?

12 августа. Отправил письмо вместе с документами, чтобы в ужонд два раза не ходить.

12 июля я известил ужонд о потере работы

Рано = Не в срок.

расторгнуть со мной умову о праце с 31 августа.

15 рабочих дней от этой даты — это срок.

Через неделю срок поиска работы заканчивается

Во первых, нет такого понятия как «срок для поиска работы».
Во вторых, с ГК минимальный срок отзыва разрешения — 3 месяца, а не 1 месяц.

Могу ли я не извещать ужонд о работе в связи с подачей внеска на воссоединение с семьёй?

Разберитесь лучше с вопросом вашего дохода.

12 июля я известил ужонд о потере работы

Рано = Не в срок.

Думаю, это банальная опечатка: 12 июля даже не было wypowiedzenia от работодателя.

Во первых, нет такого понятия как «срок для поиска работы».

Возможно с юридической точки зрения это называется иначе, но мне звонили из ужонда и сообщили, что в течении 30 дней я должен найти работу уведомить их.

Во вторых, с ГК минимальный срок отзыва разрешения — 3 месяца, а не 1 месяц.

Что такое ГК?

Разберитесь лучше с вопросом вашего дохода.

С доходом все понятно. Пока нет работы его тоже нет.

Возможно с юридической точки зрения это называется иначе, но мне звонили из ужонда и сообщили, что в течении 30 дней я должен найти работу уведомить их.

Поменьше их слушайте, а точнее — перепроверяйте.

Что такое ГК?
получил карту побыту для выполнения работ требующих высокой квалификации

Голубая Карта ЕС.

С доходом все понятно. Пока нет работы его тоже нет.

А вот и нет — у вас есть жена.

Поменьше их слушайте, а точнее — перепроверяйте.

С этой целью и обращаюсь к профессионалам)

Голубая Карта ЕС.

У меня обыкновенная карта часовего побыту.

У меня обыкновенная карта часовего побыту.
В мае 2020 года получил карту побыту для выполнения работ требующих высокой квалификации привязанной к работодателю.

dou.ua/...​rums/topic/24322/#1952185

Определитесь пожалуйста что у вас.

С этой целью и обращаюсь к профессионалам)

То вам к юристам, а тут форум. Хоть и с разбирающимися людьми.

Я нигде не писал, что у меня Голубая карта ЕС.

Написали, вот тут:

В мае 2020 года получил карту побыту для выполнения работ требующих высокой квалификации

Art. 127. Zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie
wymagającym wysokich kwalifikacji udziela się, gdy celem pobytu cudzoziemca na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest wykonywanie pracy w zawodzie
wymagającym wysokich kwalifikacji oraz spełnione są łącznie następujące warunki

Art. 244. 1. W karcie pobytu umieszcza się:
10) adnotację „Niebieska Karta UE” — w przypadku zezwolenia, o którym mowa
w art. 127;

Art. 244. 1. W karcie pobytu umieszcza się:
10) adnotację «Niebieska Karta UE» — w przypadku zezwolenia, o którym mowa
w art. 127;

У меня этого нет.
Я подавал на обыкновенную карту часовего пробыту и заполнял дополнение для работников выполняющих работы требующие высокой квалификации.. Моя работа попадала в список этих профессий и мною были приложены документы подтверждающие квалификацию.
По существу вопроса вы можете помочь?

У меня этого нет.

Покажите шапку децизии, там где указаны номера статей.

Я подавал на обыкновенную карту часовего пробыту

Если вы думаете что голубая карта ЕС голубого цвета — нет :)

попадала в список этих профессий

Как можно попадать в список, которого не существует?

По существу вопроса вы можете помочь?

Уже ответили — от типа разрешения зависит срок до гарантированного НЕ отзыва разрешения.

Воссоединение семьи-же дает доступ к рынку труда без ограничений.

Покажите шапку децизии, там где указаны номера статей.

Na podstawie art 114 ust. 1 i ust. 3 pkt 3. oraz art.118. ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013r. o cudoziemcach (t.j. Dz. U z 2020 r., poz 35) po rozpatrzeniu wniosku Pana Vasil Kruk o udzelenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę.

Тогда ситуация выглядит так: с 1-го сентября стартовал отсчет 30 дней до того как карту могут отозвать.
Но:
1. Это не автоматом — вам еще прийдет письмо об отзыве.
2. Учитывая что, вы подали на воссоединение с женою — ваше пребывание будет легальным до вынесения решения по делу, даже если карту отзовут.
3. Срок отзыва карт не продлевается.
4. Можете не извещать если будете работать, или не будете. Только актуализируйте что-бы у вас записи в заявлении были актуальные.

Как все здорово на бумаге и как все отличается в жизни))
Срок 30 дней я пропустил, но работу нашел.
Теперь нужно убедить работодателя, что мне не нужно разрешение. Они с кем-то консультировались и им сказали, что поданный внесек не есть основанием для разрешения на работу. Отправили запрос в ужонд працы. Сейчас трясусь,жду ответа.

Теперь нужно убедить работодателя, что мне не нужно разрешение.

На основании чего?

Может быть на основании art. 87 ust. 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy?

А конкретный пункт какой?

Я в гугле нашел сайт «Отвечу на вопросы о жизни в Польше». А по факту попал на сайт «Поиздеваюсь над теми кто не знает о жизни в Польше» и «Повыпендриваюсь своими познаниями»

Отнюдь. Тут вообще-то задают вопросы что-бы помочь.

А вот из вас информацию надо просто плоскогубцами вытягивать.

Если бы я знал основания и пункты, то не задавал бы вопросов.
Я свою ситуацию в первом посте описал. Некоторых нюансов не знал, но это выяснилось по ходу. беседы.
Теперь возник вопрос — надо ли мне разрешение на работу?
И могу ли я приступать к работе не дожидаясь ответа из ужонла?

Так как:
— У вас не голубая карта, на которой вы прожили 2 года
— У вас нет карты поляка
— У вас нет ПМЖ

вопрос — надо ли мне разрешение на работу?

То, Вам надо разрешение на работу.

И могу ли я приступать к работе не дожидаясь ответа из ужонла?

Без разрешения — не можете.

А посему это вполне вполне может быть точным ответом:

Они с кем-то консультировались и им сказали, что поданный внесек не есть основанием для разрешения на работу

Где разрешение как «право» работать, а не как документ.

Как можно попадать в список, которого не существует?

Кстати, хотел спросить — есть ли случаи применения нормы «4 года на ГК» для получения stałego pobytu (вместо 5 лет на обычной карте)?

[Показуються останні 800 коментарів. Відобразити всі коментарі.]

Підписатись на коментарі