Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

ASP.NET developer — які його навички зараз актуальні?

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Доброго дня.

Якщо коротко: я починав як C#-розробник, згодом вирішив зконцентруватись на розробці сайтів з упором на бекенд, задля чого почав вивчати, зокрема, ASP.NET MVC. Але тут я закінчив ВНЗ і так склалося, що пішов у аспірантуру. За час написання дисеру я займався зовсім іншим і зараз відчуваю, що за час «перерви» трохи порозгубив свої навички. Постало завдання їх швиденько (не «за 21 день», звісно, але й не за рік) позгадувати, підучивши заодно й інше, що потрібно.

Вивчивши «предметну область» і систематизувавши інформацію, я склав собі список найнеобхідніших знань (зараз я кажу чисто про програмування), вибравши те, що зараз актуально. Але я можу помилятись через вищезазначену перерву, тому вирішив порадитися з народом.

Отже:

ASP.NET MVC
Перед паузою вивчав 3 і трохи 4 версії. Зараз планую зосередитися на 4 — цілком — і 5 — відмінностях і доповненнях порівняно з 4 — версіях. Сюди ж відноситься і WebAPI.
Логічно припустити, що треба навпаки, спочатку 5, а потім різницю у 4, але, відверто кажучи, боюся пропустити щось важливе у 4. Радий буду помилитись.

ASP.NET MVC Core
Тут уже планую освоювати відразу найсвіжішу, 2 версію — наскільки я зрозумів, основна різниця зі старими версіями — спосіб збірки проектів — раніше не використовували project.json.

JavaScript + JQuery
Це я, на щастя, вчив, але повторити не завадить — незважаючи на купу фреймворків, є шанси (в т.ч. і після читання ДОУ), що доведеться працювати з чистим JS.

Angular
Основне моє прагнення. На момент моєї паузи були в ходу перша (якщо не помиляюся, ще називалась AngularJS) і друга версії. Зараз вчитиму 4-ту.

Typescript
Складається враження, що це JS-подібна мова № 2 за корисністю, до того ж написана Майкрософтом, а отже, не завадить підучити основні моменти.

NodeJS
Проглянути основні моменти — я так розумію, це конкурент ASP.NET в області бекенду.

HTML+CSS
Це я вже знаю, ібо багато років тому «входив в айті» як верстальник, тому просто повторимо новітні тенденції на кшталт Grid та роботи з медіа в HTML5. (Можливо, це взагалі буде не мій клопіт, а фронтендщика, та все ж-таки).

Бази даних.
Тут все просто — SQL та його «помічник» EntityFramework. З цим я також працював, а тому — повторити.

MongoDB
Судячи з опису на Кодпроджекті, це має бути цікавою альтернативою, а тому — початково ознайомитись.

C#
Тут у мене, на щастя, не план, а уточнююче запитання: наскільки часто в ASP.NET MVC використовуються речі, пов’язані з асинхронним/паралельним програмуванням? Звісно, я рендерив View через async/await, але ж то пет-проджекти, а не справжня робота. Можливо, я щось пропустив/не врахував в плані потрібних вмінь?

Різний «дріб’язок» — Ninject, NuGet, NHibernate, теорія побудови БД і т. п. — з останніми трьома поки обмежусь просто ознайомленням/повторенням.

І ще одне. Методологія.
Спочатку в мене була думка учити все «як в школі» — коли у вас є послідовність з кількох різних уроків невеликими порціями, і так щодня. Тобто я планував обкластись відповідними ресурсами з усіх потрібних «предметів» і щодня вчити їх всі невеликими порціями по годину-дві. Але швидко передумав, бо, ІМХО, мало вихлопу, тяжче запам’ятовуються зв’язки між «предметами», а головне, довго.
Тому я вирішив іти іншим шляхом — взяти кілька (десятків) туторіалів, де кілька інструментів використовуються одночасно, проробити їх .а вже потім за потреби дізнаватись необхідне в книжках. Для прикладу, ось — www.codeproject.com/...​ing-WEB-API-And-AngularJS — тут розбираються одразу 4 «предмета».

Поки все. Хотів би почути критику/зауваження, що в цьому списку слід додати або ж прибрати (не забуваємо, що основний критерій — відношення актуальність/поширеність «предмета»). Дякую.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Typescript
Складається враження, що це JS-подібна мова № 2 за корисністю, до того ж написана Майкрософтом, а отже, не завадить підучити основні моменти.

Я бы сказал что это скорее C#-подобный язык (собственно, его создал человек, который создал Делфи и шарп). Т.е. типизация, классы, интерфейсы — всё это там есть и даже работает.

А то, что в документации Angular примеры приведены на TS, как бы намекает что польза от знания это языка есть (как минимум для собеседований )) ).

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Вот что реально так трудно на том же доу открыть вакансии для full stack .net и там будет черным по белому написаны какие тулзы и фреймворки сейчас востребованы на рынке?? или вам проще вот эту простыню было написать??

де кілька інструментів використовуються одночасно, проробити їх .а вже потім за потреби дізнаватись необхідне в книжках

рука лицо....вот так и рождается овно код и функции по 5000 строк.

Але тут я закінчив ВНЗ і так склалося, що пішов у аспірантуру. За час написання дисеру я займався зовсім іншим і зараз відчуваю, що за час «перерви» трохи порозгубив свої навички.
Але тут я закінчив ВНЗ і так склалося, що пішов у аспірантуру. За час написання дисеру я займався зовсім іншим і зараз відчуваю, що за час «перерви» трохи порозгубив свої навички.

Или вы что-то не договориваете, или вы типичный вайтишник который хочет войти в ит путем наименьшего совпротивления. Если бы у вас был предыдущий опыт как вы пишите, вы бы не задавали такие глупые вопросы что и как учить

Логічно припустити, що треба навпаки, спочатку 5, а потім різницю у 4, але, відверто кажучи, боюся пропустити щось важливе у 4. Радий буду помилитись.

Спокійно беріть останню версію і не бійтеся.

Angular ...
. Зараз вчитиму 4-ту.

Поки ви писали, вийшла 6-та.

ASP.NET MVC Core
Тут уже планую освоювати відразу найсвіжішу, 2 версію — наскільки я зрозумів, основна різниця зі старими версіями — спосіб збірки проектів — раніше не використовували project.json.

Project.json вже здох. Але Core реально класний, дуже вартий уваги.

Доброго ранку.

Де WebApi з WCF?

WebApi вчитиму разом з ASP.NET (зараз доповню текст, дякую). А WCF я уже вчив раніше, коли знайомився з ВіндоФормами і т.п.

Скажу по методологии — самая лучшая методология обучения — реальная задача, а не туториалы, блоги и лекции.
Когда нужно сделать конкретную функцию начинаешь искать как это сделать и сразу реализовываешь.
«Систематизировать» знания полезно только тогда, когда эти знания и навыки уже есть, но только им не хвастает систематичности. Иначе когда большой поток новых знаний не успеваешь их на практике применить, и они просто улетучиваются через небольшое время

Підписатись на коментарі