Проблеми TypeScript у світі React-додатків вiд Iллi Климова на React fwdays | 27 березня
×Закрыть

Податкове планування для «трактористів»

За останні 3 місяці було 2 кейси, коли ми думали резидент чи нерезидент України, і власне вивчали як і де вигідніше платити податки))

Я зібрав правила в логічну блок-схему, сподіваюсь буде корисною.
ain.ua/...​uvannya-dlya-traktoristiv

Щоб не вийшло так, що виїхали, ФОП не закрили, і тут вам у 2020 лист щастя з ДФС!

P>S Податкових консультацій як окремого сервісу не надаю!

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Щоб не вийшло так, що виїхали, ФОП не закрили, і тут вам у 2020 лист щастя з ДФС!

Именно так и сделал.
Т.к. в 2014 город в котором ФОП было зарегистрировано находился в днр. Сейчас его кажись вернули. но закрывать его ехать лично не планирую. Удаленно закрыть низзя, а лично присутствие в том месте- мне не сильно интересно. Так что забил болт на это.

А якщо видати довіреність юристу, щоб він ходив закривав?

Пробовал много вариантов.
1. Никто из бухгалтеров/юристов не хочет ехать с Киева в то место которое раньше было нормальным- а сейчас на самой границе с днр. Даже за хорошие деньги. Предлогают только людей которые уже живут там- но как то не хочется давать им право подписи на дукументах от моего имени зная что их в этой мутной воде потом не найдешь.
2. Процедура закрытия — предусматривает проверку деятельности и личное присутствие.
3. Я перевел ФОП на общую форму и по идее должен был отправлять пустые бланки об отсутствии деятельности по ФОП. Но для отправки дистанционно — надо было делать электронный ключ который опять таки надо делать с личным присутствие по месту регистрации- в итоге уже пару лет ничего не подаю в налоговую. По идее многие могли получать этот ключ в Киеве- но только если налоговая по месту регистрации полностью перешла на электроную систему- в 2014 моя налоговая была на бумажках.
4. Я нахожусь за пределами Украины уже продолжительное время. И немного напряжно возвращаться т.к. если у пограничников появится доступ в базе налоговых должников- я уже наврядли смогу выехать обратно пока не решу вопрос с ФОП- а это личное присутствие + время. (если бы можно было просто решить деньгами наняв юриста и тд- уже бы решил)

1-2 зрозуміло.
3. Тобто через Приват 24 ключі не можна зробити?
4.Тестили ось так як цей добродій ? zaxid.net/...​ihodyachi_z_domu_n1414557
ІМХО, забивати на ФОП теж не вихід, у вас буде податковий борг як мінімум по ЄСВ накопичуватись. Я б все таки детальніше подивився на опції і знайшов би юриста.

ЄСВ не має срока давності, і крім штрафу буде пеня, перевірте це!

Любомир- благодарю за ссылку. Буду пробовать описанный вариант.

Дякую за статтю, дуже корисно!
Ще один топік про який хотілось би почитати — «як вивести заощадження з України за кордон». Я шукала варіанти, але так і не знайшла — доводиться знімати з гривневої картки у «дружньому» банкоматі і нести через дорогу у свій HSBC... ходжу туди щодня, як на роботу :)))

доводиться знімати з гривневої картки у «дружньому» банкоматі і нести через дорогу у свій HSBC... ходжу туди щодня, як на роботу

Как нанесёте чуть больше некоего порога (достаточно невысокого) или просто не понравитесь очередной операционистке — ваш счёт забанят. И затребуют справки о доходе на внесенную сумму...

Уточняла в HSBC — они долго-долго ржали и сказали «ну если принесете больше 1 млн £, мы спросим справку из украинской налоговой» :)
Операционистка в процессе не участвует — там стоит бездушная машина, которая молча кушает фунты ;)

Операционистка в процессе не участвует — там стоит бездушная машина, которая молча кушает фунты ;)

Там обычно внутри сидят злые гномики, они карандашиками всё записывают и зарисовывают %)

На этот слусай должна быть налоговая декларация. Все ж ЧП , какие проблемы?

Галина, а хіба мою статтю по e-ліцензію ви не читали??
ain.ua/...​-za-kordon-vlasnij-dosvid
все ж простіше, можна з укр банку на HSBC перекинути. Покажете тільки легальність доходу, напишите заяву і свіфтовка пішла.
Причому НБУ недавно прийняв, що можна навіть з грн рахунку дол відправити. Але я ще не тестив як це працює)

упс, пропустила. дякую — почитаю.

кешем.
до 10К на человека можно вывозить.
Трясут только на нашей таможне. Как только прилетаешь на запад- там просто идешь на зеленому корридору и все ок.

«Податковий резидент України платить податки державі України з усіх своїх доходів, включаючи доходи з іноземних джерел.»

Откуда дровишки? Уплата налогов регулируется не резидентством, а договорами об избежании двойного налогообложения между странами. И там, как правило, стоит то, что налоги на доход берутся по месту его (дохода) получения.

Например: поехал Усик в Орду побоксировать за денежку и медальку — там же, в Маааскве уплатил налог (подоходный) с гонорара/призовых. Впрочем, скорее всего, ничего не платил — т.к. призовые обычно выдают уже «после» местных налогов. И тем самым проспонсировал рашко-терроризм.
Провёл бы бой в Украине, заплатил бы налоги в Украине. В Арабских Эмиратах — и налоги были бы там же.

То же касается и кодерков. Работает кодерок в Таиланде, но платит налоги как будто получает доход в Украине — могут взять за шкирки и вздрючить. Если заметят.

Припустимо, є кадр, у якого:
— нема фопу та сім’ї в Україні
— подорожує, не жив в жодній країн достатньо часу щоб набути резидентства, але з України звалив більше ніж 183 дні назад.
— нема сім’ї (або вона подорожує з ним, тут же не має бути відмінності)
— джерел доходів в україні нема.

Виходить, йому взагалі можна не платить податки.
edit: доходи отримує на рахунок фізособи, або в фірму в якийсь гонконг, де не-місцеві доходи не оподатковуються.

Так цікаво, наскільки це реальна тема з точки зору (українського) законодавства.
Приїзжає такий типочок з купою грошей в (у)країну, купує нерухомість. На питання легальності доходів вивалює паспорт зі штампами, довідку про відсутності сім’ї з жеку та інші докази. Реакція податкової?

ДФС наврядчи чи здатна проверифікувати його резидентність на час відсутності. Хоча в ПКУ є цікава фраза "Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

З нерухомістю — за відсутності походження коштів доведеться з забудовником домовлятися про схеми, вони кеш з радістю приймуть ;)

Ага, тож у ДФС детектор спрацьовує, коли особа є резидентом за очевидними ознаками типу наявності ФОП або сім’ї. Якщо людина в Україну не заїзжала роками, вона взагалі зникає з радарів?

ймовірно що так. Автоматичний обмін ще ж не ввели.

Цікавить кейс коли фрілансер живе більше року десь на острові в Тайланді, працює на замовників з США, має ФОП в Україні і платить податки. Чи не виникнуть питання у Тайської ДФС чому податки не платяться в їх країні?

А від кого ви тут очікуєте відповідь про правила тайської ДФС)))
Це вас краще на форум експатів в Таїланді...

Cхоже на кейс #2 який ви описали в статті, українка проживає в Берліні, протягом року лише 1.5 місяці провела в Україні. Виглядає так що в Україні вона нічого не повинна платити, а всі податки, включно з ФОП повинні спалчуватись в Німеччині.

По туристической визе живет? Проблемы могут быть не только с налогами в таком случае

Питання не стосується мене конкретно, цікавить сам кейс фрілансерів які на довго(2-3 роки) переїждають в іншу країну, для яких вигідніше було б платити 5% в Україні і щоб за це нічого не було там де вони проживають ці 2-3 роки). Віза це інше питання, залежить від конкретного кейсу.

Если вы на рабочей визе в Тае — возникнут. Если на туристической — возникнет вопрос "кокого вы тут работаете"(если соседи настучат).

Ну просто кейс, как создать статью из ничего. Правило одно и оно простое, закрой ФОП и заводи трактор. Уже тут на форуме жевали раз 20.

За останні 3 місяці було 2 кейси, коли ми думали резидент чи нерезидент України, і власне вивчали як і де вигідніше платити податки))

Что тут думать? :) Проблема в том, что каждая страна назначения имеет свои правила налогового резидетства и их мало интересует, что об этом думает Украина и какие у неё законы. Выбора особого то и нет, где платить налоги. И разраешают они работать на своей территории вовсе не для того, чтобы ты платил налоги в Украине.

закриття ФОП не панацея, якщо жити на 2 країни.
окрім того я особисто знаю кількох людей, які ФОП не закривали, але податковим резидентом їх не визнаєш.
Все таки ФОП і 5% досить приємно, якщо в іншій країні 40% і немає правила «всі доходи» як в США ;)

Все таки ФОП і 5% досить приємно, якщо в іншій країні 40%

Ну и какой толк от 5% и денег в Украине, если живешь в другой стране? Деньги из Украины забрать нормальным способом практически невозможно.

немає правила «всі доходи» як в США

Там есть ньюансы территории, где ты работал. IRS пройдётся бульдозером, не заметит даже писка, их не будет интересовать, что кто-то чего-то недопонял и недочитал. 5% того не стоят.

Ну и какой толк от 5% и денег в Украине, если живешь в другой стране?

Є кілька кейсів, найчастіше це допомога батькам. Депозит. Бізнес родичів...
Проблем забрати 50К з України в рік жодних.

IRS пройдётся бульдозером

І це і мав на увазі, якщо США — то смислу тримати тут ФОП і рахунки ніякого. Однак це єдина такого роду країна))

найчастіше це допомога батькам

Western Union?

Проблем забрати 50К з України в рік жодних.

Я бы не назвал это «нєт проблем». Второй момент — это 1/2 — 1/4 зарплаты в СА. Какой тайный смысл зарабатывать деньги там, чтобы невозможно было потратить?

Однак це єдина такого роду країна))

Далеко не так.

Далеко не так.

Так а які ще країни, у яких є аналог FATCA і здатність оподаткувати рахунок ФОПа в Україні?

аналог FATCA і здатність оподаткувати рахунок ФОПа в Україні?

Соглашение с Украиной в силу ещё не вступило, так что... и врядли вступит в ближайшем будущем. Для этого надо дропнуть банковскую тайну.

А так такое работает со всеми странами, с которыми есть договоры Avoidance of Double Taxation and the Prevention of Fiscal Evasion. Только процедура немного муторошная. И в здравом уме ни один человек не согласиться так делать.

FATCA просто искорило многие процедуры, но по договорам об избежании двойного налогооблажения также можно получать всю информацию, но только в случае расследования.

Я не про те. Ви стверджували що США не єдина такого роду країна.
Які ви ризики бачите, якщо програміст в Ірландіїх чи Польщі щось отримує на ФОП? ЧИ зможуть ці країни взагалі дізнатися про ФОПа??

Я не про те. Ви стверджували що США не єдина такого роду країна.

Многие страны требуют декларирования иностранного дохода. США в этом плане ничем не выделяется, т.к. FATCA не работает.

Які ви ризики бачите, якщо програміст в Ірландіїх чи Польщі щось отримує на ФОП?

Я же написал вверху главный риск — это мёртвые деньги, которые не вывезти из страны.

ЧИ зможуть ці країни взагалі дізнатися про ФОПа??

После начала расследования — узнают с большой вероятностью. Вот ты сам подумай, у тебя нет местного дохода, но есть счёт в местном банке, куда ты переводишь регулярно деньги, которые ты не декларируешь при подаче налогов. Не надо быть Вангой, чтобы предсказать будущее.

Я же написал вверху главный риск — это мёртвые деньги, которые не вывезти из страны.

Ще раз кажу, що забрати 50К в рік з України проблем немає, головне щоб податки було сплачено.
Для side projects вистачає)

А если человек имеет деклараций налоговых саажем за 10 лет покрывающих суммы которые он кладет на счет — все не так однозначно.

По B1/B2 в США півроку пахати і отримувати зп в Україні, типу в командировку приїхав.

Тільки в посольстві не кажіть «пахати» )) Я чув після Трампа з кількамісячними поїздками по b1/b2 стало важче.

Чим загроєує подібний «лист щастя», враховуючи те, що в більшості випадків податки в Україні менші за закордонні і є договір між країнами про уникнення подвійного оподаткування?

Ну, вирішить ДФС, що ти резидент і маєш платити податки. Ну, надасиш ти підтвердження сплати більших податків в іншій країні. Чим загрожує подібна ситуація окрім втрати часу на збирання документів? Штраф за те, що не задекларув доходи за кордоном?

Власне так. Якщо ви резидент, то маєте щороку подавати декларацію до 1 травня і платити податки до 1 серпня.І в цій декларації вже показувати залік податків з іншої країни, що на практиці досить важко.
Якщо цього не робили — штрафи, пеня і довгі розборки.

Тому вам в такому випадку простіше доводити що ви нерезидент і не мали нічого платити.

Ше є стаття — доходи отримані з джерел в Україні. Але якщо у вас депозити залишились, то проблем не бачу, банк сам утримує податок.

Подписаться на комментарии