КНУ ім. Тараса Шевченка — прикладна математика (IT)

Добрий день! В наступному році буду вступати в універ, хочу в КНУ ім. Тараса Шевченка (ФКНК) . Цікавить спеціальність прикладна математика . Багато читав, та все по-трошки — немає конкретики.

Чи не могли б ви допомогти мені в цьому питанні? Буду дуже вдячний!

Які перспективи працевлаштування і ким саме? (це дуже важливо)
На що звертатиметься увага: на практичну складову чи теоритичну?
Чи важко навчатися та яке теперішнє ставлення до студентів?
Казали, що не беруть взяток, якщо вчити і не прогулювати, але чи це правда?
Хоч й далеко до цьго, але я боюся сесій: чув, що навмисне завалюють на сесіях, якщо на бюджеті?
Та чим різниться навчання в КНУ ім. Тараса Шевченка і в КПІ ім. І.Сікорського на цю ж спеціальність ?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Дуже рекомендую кібернетику/прикладну математику.
Хоч саме програмування там дадуть відносно поверхнево, натомість математична база дуже пристойна. В теорію ймовірностей та мат. аналіз варто залізти і КНУ тут дуже класно підходить.

За свої роки навчання (2002-2007) я не чув про завалювання чи про несправедливе ставлення на сесії. Відповідно, якщо не вчитись, то в деяких виклачів є шанси на трієчку, а деякими, навіть якщо написати білет і при усному спілкування сказати дурню-дві, можна почути «от бачите, у вас письмова робота на 4, але я змушений поставити вам 2» :)

Якщо плануєш працювати в IT то краще радіофізика. Там немає зайвої математики, а заодно будеш знати як полагодити електрочайник аби не вбило током :)

ам немає зайвої математики

Лишняя математика, в АйТи?

Первый курс в основном разные математики, дискрект, ну и базы данных.Взятки не берут. Никто не валит, просто нагрузка приличная.

На всякий случай отмечу — в Украине, и в украинском IT в частности, влияние наличия образования, а уж тем более выбора факультета, на перспективы трудоустройства — крайне мало.

на перспективы трудоустройства — предположим что нет. на все остальное, IMO, есть.

Насправді, це єдиний факультет в Україні, на якому варто вчитися, якщо хочеш працювати програмістом.

Математичну базу дають на світовому рівні. Викладати можут трохи суховато, але є online-курси MIT, де матеріал може бути розглянуто під іншим кутом — це допоможе.

Знання сучасних buzz-words там не дають (бо це рівень ПТУ), але нормальні компанії (Google, Facebook тощо) цього на співбесідах не питають.

Які перспективи працевлаштування і ким саме? (це дуже важливо)

викладачем математики, а насправді — ким завгодно

яке теперішнє ставлення до студентів?

паскудне ставлення як завжди, студенти — то ніхто. А зарплата у викладача низька, і винуваті у цьому студенти в яких він/вона веде пару

чи це правда

не беруть

навмисне завалюють на сесіях, якщо на бюджеті?

ні, навпаки дотягують. Але там дурна система типу 40% топу отримують стипендію, хоч і всі відмінники умовно

на цю ж спеціальність

Шева/КПІ — аксіома ескобара. Може КНУ трохи краще

Я навчався у Одесі на спеціальності «Прикладна математика» в ОНУ І.І.Мечникова,
Прошу вибачити, якщо мій досвід не дуже релевантний.
Я цілком задоволений навчанням за цією спеціальністю, і зважаючи на те що університети у столиці не гірші за рівнем навчання та програма приблизно однакова, вважаю що вибір спеціальності доволі гарний.
1)

Які перспективи працевлаштування і ким саме? (це дуже важливо)

 — працюю програмістом.
2)

На що звертатиметься увага: на практичну складову чи теоритичну

 — здебільшого практика але чимало теорії, я б сказав у співвідношенні 60 / 40.
3)

Чи важко навчатися

- нелегко, найважчими були перші два курси
4)

Казали, що не беруть взяток, якщо вчити і не прогулювати, але чи це правда?

для нашого університету — правда, вірю що для Києва також
5)

Хоч й далеко до цьго, але я боюся сесій: чув, що навмисне завалюють на сесіях, якщо на бюджеті?

— Сесії були важкими, але ніколи мене не завалювали, якщо наполегливо вчитися — все буде добре.

Попробую ответить на последний вопрос. Разница между университетом и институтом в подходе к образованию. Грубо говоря: в институте тебе дали формулу и научили применять. В университете ты должен еще понимать — откуда эта формула взялась и что в ней означает каждый параметр. В институте дают узкую специализацию: химик-технолог по производству лакокрасочных покрытий (например). В университетском дипломе написано: химик. Потом ты приходишь на работу, берешь документацию, изучаешь и внедряешься в рабочий процесс. Университет дает более глобальные, общие знания, там превалирует научный подход. ИМХО, конечно, основано на общении с выпускниками ХНУ им. Каразина.

Грубо говоря: в институте тебе дали формулу и научили применять. В университете

прочитали філософію формул, культуру формулописання, психологію роботи з формулами, історію формул, етику складання формул... А-а, Вам чого? Конкретну формулу? Ідіть в свій ПТУ, там конкретні формули! А ми університет, ми даємо різносторонню освіту.

Типу fixed :)

Только КПИ — это тоже университет.

То, что институты подсуетились и получили аккредитацию, как университеты, не делает их полноценными университетами. Разница в подходе к образованию осталась, я полагаю. А как называется ВУЗ — дело десятое.

1. Взяток не берут (покрайней мере так было)
2. Учится тяжело, если ты попадаешь туда не с супер пупер физ-мат лицея тебе вафли если не будешь учится :)
3. Да какие перспективы и специальности. Тебя научат думать правильно. Если гений, то пойдешь в науку за бугор или же как все в IT :)
4. Разница вроде в том, что в КНУ больше теории и обо всем, но широко, а в КПИ более узко практично :)

2. Учится тяжело, если ты попадаешь туда не с супер пупер физ-мат лицея тебе вафли если не будешь учится :)

Якщо потрапиш туди з супер-пупер фізмат ліцею, то будуть ті ж вафлі без навчання, але з другого семестру.

Можу сказати лише про Прикладну Математику в КНУ.
По перше хочу сказати що тебе тут нічому конкретному і корисному не навчать. Якщо чисто програмування тебе не цікавлять а більш фізика чи математика то подивись краще на мех-мат і радіофізичний. Якщо тебе цікавить чисто робота програмістом то єдиним плюсом тут буде велика кількість здібних студентів. Якщо ти тут чомусь і навчишся то це буде тільки завдяки твоїм власним зусилям і впливу від більш прохаваних в прозі і маткматиці студентів математиків. Навчальна програма дійсно в основі своїй орієнтована на економіку СССР 70-80 років. Крім того втиснуто купу типу нових курсів які самі викладачі на шарять. Як наприклад в мене було з Компютерною графікою чи Архітектурою Компютерних Систем. Більшість викладачів реально плювати хотіли на якість викладання. Тобі попадется за весь час навчання лише кілька адекватних викладачів. Крім того не забувай про всяку гуманітарну ***ню типу ПСИХОЛОГІЯ ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ чи ІСТОРІЯ УКРАЇНЬСКОЇ КУЛЬТУРИ яка тобі може на слабко ****ати мозок. І ще трохи не забув: ТОБІ ПРИЙДЕТСЯ БАГАТО СПИСУВАТИ, так саме СПИСУВАТИ цілі трактати з конспектів. Тут це важається абсолютно нормальним як серед викладачів так і серед студентів. Тут завдання на контрольних і екзаменах спнціально на це заточено. Викладачі важають що вони таким чином дають поблажку студентам які не тягнуть складну програму. Прикалує те що вони інколи люблять давати завдання які самі не можуть вирішити. Особливо це стосується курсів по програмуванню старших курсів.
ВИСНОВОК: КНУ це СПРАВЖНЄ БЛАТНЕ БОЛОТО здебільшого бездарних викладачів який як навчальний заклад лиге в назві має статус університету. Короче чи тебе тягне більше до науки чи роботи програмістом я би не радив вступати сюди. Побережи свої нерви і відчуття людської гідності. Коли я вчився тут то це було велике розчарування для мене.

то куди ж тоді в Україні подавати документи,якщо не в кну ?

Можете про мехмат чуть детальніше розповісти? Буду вдячний!

Загальна якість освіти на мехматі(з програмуванням справи погані у всіх вишах і це сам буду наганяти), збираюсь у Data Science. Чи вистачить тієї мат бази для цього ж Data Science.

Про те, що студентів на бюджеті валять тобі явно сказала якась недалека людина, багато з контаракту переводяться на бюджет. Якщо ти з хорошої школи, то в’їхати в навчальний процес буде нескладно, якщо ні, то прийдеться на першому курсі попрацювати. Щоб займатися саме математикою, краще на мехмат, і старатися після 2-го курсу вступити в нормальний вуз на Заході, бо наука тут нікому не потрібна і рівень освіти, м’яко кажучи, такий собі. На рахунок примату, показовим є те, що з примату студенти зазвичай стараюься йти не на примат на магістратуру) Воно і не дивно, бо програма там застрягла в кінці 70-х і відірвана від реальності, оріентована на те, щоб моделювати політ ракети на Вашингтон) Плюс безглузді предмети які ставлять лиш би були години у бездарного викладача, апофіозом цього буде Стоян на 4-му курсі. Я не рекомендую сюди всупати однозначно. Якби я зараз вибирав, то пішов би на інформ на кібернетиці. Там і математика на перших курсах нормальна є і на старших курсах халява, що дасть тобі можливість вчити що сам захочеш. І головний плюс інформа, як на мене, це велика концентрація олімпіадників по прозі, в яких можна перейняти корисний досвід. Також звідти багато студентів їздять на стажування в топові компанії світу.

Але на інформі в мій час був і недолік — дівчат було набагато менше, ніж на приматі. Хоча якщо не лякає перспектива вчитись в групі, де на 14 хлопців одна дівчина, то можна і інформ. :)

От общ 4 до общ 10 метров 200, так что не пропадет)

Якщо дійсно любиш математику, то всі ті сесії, взятки, завалювання будуть не страшні.

Підписатись на коментарі