Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як зробити на Django лічильник відстані між містами України і Європи?

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Знайомі попросили зробити маленький сайтик, де крім іншого буде онлайн калькулятор відстані між містами України та Європи. Тобто буде два поля вводу — початок шляху і кінець. Підрахунок можна напевно реалізувати чимось на кшталт Geopy. Але як мені реалізувати випадающий список? Наприклад користувач починає вводити перші букви населеного пункту — а далі його в випадаючому списку сайт пропонує щось вибрати. Тобто питання в самому списку — де мені взяти базу зі всіма населеними пунктами які мені потрібно і як мені потім назву міста перевести в географічні координату? Може хтось стикався з таки таском,будь — ласка, підкажіть! Я починаючий джанго розробник і мені бракує такого досвіду :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

писав колись демку, дуже давно (зараз правда квоти сильно зменшили)
github.com/Vitaliy-Yarovuy/Liniuka -

Вдалось отримати координати певного населеного пункту в консоль js. Ось код
gist.github.com/...​1152970b7780bbd24283c7cef
Але там без google api key. Воно так ніби працює — координати рахує хоч і кидає в консоль що того ключа нема. Але питання наступне — чи воно надалі без проблем отак буде працювати чи в один прекрасний день перестане працювати через відсутність цього ключа? І як тут далі можна підключити google distance і порахувати відстань між двома точками?

Расстояние нужно по прямой между двумя координатами или реального авто-маршрута по дорогам?
Если по прямой, то есть формула, по дорогам — использовать distance api.

По поводу платности использования api -
developers.google.com/...​service/usage-and-billing
Смотрю недавно гайки поприкручивали, раньше в районе 20k запросов в сутки было бесплатно.

Але чи буде воно так далі працювати як в мене без ключа?

Google maps api. Або якесь опенсорсне апі мап. На хабрі за останній місяць чи два була стаття з оглядом таких апі.

Для невеликих об’ємів — ні.

Ви мабуть слово «опенсорс» не побачили))) Платне лише Гугл і те з 30к запитів. Є ціла купа альтернатив безкоштовних.

Вікіпедія має API з назвами різних міст по країнах з координатами. Відстань рахуєш по сферичній теоремі косинусів.

Підписатись на коментарі