Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Невже залишилися компанії, де працюють не по трудовій чи СПД, а неофіційно?

При пошуку роботи я натрапляла на такі компанії які казали що в них зарплата налічкою(в конверті) і я коли запитувала чи можу я працювати в них як спд вони починали щось не внятне говорити , потипу — зараз ні , але в майбутньому ми плануємо працювати з спд.... Мені це стало дивно. От мені і стало цікаво, а зараховується лі досвід в таких компанія коли ти вирішиш перейди в іншу компанію?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Да не важно как они платят, открывай себе ФОП и плати налоги, а контора пусть платит в конверте.

Уряд посилить боротьбу з неофіційним працевлаштуванням
www.epravda.com.ua/news/2018/09/5/640235

Та до жопы все эти усиления. Чтобы доказать факт работы нужно, чтобы кто то признался.

чтобы кто то признался.

Что-б кто-то кого-то кинул на последнюю ЗП, а он пожаловался — вот и признается.

И надо с выплаченной части 15% платить

Вполне может минималка-официально,а остальное-в конверте.И отчисления во все инстанции идут с минималки.Опыт -да,почему не будет?

Я Вас прошу: таких вдоволь!

Встречал такие компании при поиске работы, потом я их, правда, нигде не встречал. Видимо не набрали людей :D

Відповідаючи на питання чи зараховується такий досвід — вкрай рідко хтось щось перевіряє. Буде в вас досвід чи ні — це залежить від того чим ви займатиметесь в цій компанії, але якщо це ваша перша робота то гірше точно не буде. Немає в ІТ такого поняття як «офіційний» досвід роботи, просто кажеш стільки ти батрачив за своє життя і стараєшся це підтвердити на співбесіді.

Так як що це перша робота то піде. Але ж я думаю в таких конторах працюють і сініори. Оскільки я перший раз з таким столкнулася, і напевне не розумію багато чого. Це ж і в пенсійний стаж не враховується в такому разі.
Так можна батрачити (вчитися і для себе писати 5 років) і сказати що в тебе є досвід 5 років? )

Це ж і в пенсійний стаж не враховується в такому разі.

Кому треба той пенсійний стаж?

Це ж і в пенсійний стаж не враховується в такому разі.

ФОП сплачую пенсійний внесок окремо(Єдиний соціальний внесок), тому на мінімальну пенсію може розраховувати.

Так я про зарплату в конверті. с ФОП зрозуміло що сплачується Єдиний внесок

Обычно «зарплата в конвертах» подразумевает что вас оформляют на минималку официально, а остальное кешем. По крайней мере мне такие варианты предлагали. В таком случае пенсионный стаж идет от минималки.

Так можна батрачити (вчитися і для себе писати 5 років) і сказати що в тебе є досвід 5 років? )

Здогадуюся, що Ви маєте на увазі. На технічній співбесіді інтерв’юер зможе взнати відповіді на питання про кандидата, які цікавлять компанію.

Так можна батрачити (вчитися і для себе писати 5 років) і сказати що в тебе є досвід 5 років? )

Это не милиция, где главное жопу протирать. Если вы можете делать то же, что и другие с 5 годами стажа, не имея их, смело говорите, что у вас 5 лет стажа ) Только вот скорее всего, вы завалитесь на первом же техническом вопросе.

ФОПи теж можуть сильно на пенсію не розраховувати — там десь около 900 грн зараз мінімум, навіть якшо трохи більше — навряд ви захочете на ту суму жити після зарплат в ту ж саму цифру тільки в доларах. Тому тут невелика різниця в конверті чи фоп.
Я б більше переймався, що отримувати зп в конверті незаконно — бо це ухиляння від податків. На ділі навряд ви колись понесете якісь покарання за це, бо податковій зазвичай нема діла до сум такого порядку, але як мінімум це може створювати деякий психологічний дискомфорт.
І так, можна батрачити на себе 5 років і сказати що в тебе є досвід 5 років. Ба навіть більше — можна не батрачити зовсім, а сказати що у вас 10 років досвіду. Я веду до того, що ця кількість років це в кращому випадку пропуск на співбесіду, на місці ж вам задаватимуть більш конкретні питання і перевірятимуть не стаж, а скіл.

ФОПи теж можуть сильно на пенсію не розраховувати — там десь около 900 грн зараз мінімум, навіть якшо трохи більше — навряд ви захочете на ту суму жити після зарплат в ту ж саму цифру тільки в доларах. Тому тут невелика різниця в конверті чи фоп — в обох випадках вам краще самим збирати собі на пенсію.
Я б більше переймався, що отримувати зп в конверті незаконно — бо це ухиляння від податків. На ділі навряд ви колись понесете якісь покарання за це, бо податковій зазвичай нема діла до сум такого порядку, але як мінімум це може створювати деякий психологічний дискомфорт.
І так, можна батрачити на себе 5 років і сказати що в тебе є досвід 5 років. Ба навіть більше — можна не батрачити зовсім, а сказати що у вас 10 років досвіду. Я веду до того, що ця кількість років це в кращому випадку пропуск на співбесіду, на місці ж вам задаватимуть більш конкретні питання і перевірятимуть не стаж, а скіл.

Встречные вопросы:
1) Разве девелоперу не проще и безопаснее получать конверт, чем быть оформленным как ФОП, который должен вести отчетность и который отвечает всем имуществом? Лично мне больше всего нравились баксы в конвертике — и не надо бегать менять!
2) Разве при переходе учитывается опыт по трудовой или ФОП? Я думаю ни трудовая, ни диплом, ни какие-то ФОП документы не влияют.
Просто нужно понимать цену вопроса: на каждом девелопере контора наваривает минимум столько же, сколько его зарплата. Даже 1000 долларов — в Украине это большие деньги, за которые закроют глаза на любые документы. Поэтому берут любых, кто хоть как-то подходит.

Мне баксы в конвертах не нравятся. Попадется какая то купюра ущербная с пятном или надорваная и фиг где ты поменяешь.

Ну коли я працював за конверти ті порядні люди що клали в них бакси стежили щоб там не було галімих купюр. В роботі на чесному слові були і свої плюси.

Безкоштовно виробляєте у ПриватБанку карту Універсальна і Картку для виплат. Поповнюєте в терміналі Універсальну картку банкнотами, які Вам не подобаються. В інтернет-банкінгу кидаєте їх на депозит на 1 місяць. Через місяць розриваєте депозит, скинувши суму на картку для виплат. Замовляєте валюту у відділення по тел. 3700. Ідете в касу й отримуєте інші банкноти.

;-)

чудовий план! А терміналу точно сподобаються банкноти що не подобатися мені?

Я в таких случаях,если не совсем больш.сумма,просто в кассе супермакетов сплавляю.Так как терминал ПБ выплюнуть может.

А якщо не подобаються банкноти, що є валютою?)

У кого что болит).На счет валюты-разве,если терминал примет,то Ваш кейс с депозитом-вполне ок)

В мене була банкнота, яку не приймали відділення банків, а термінал Привату з‘їв.

1) 2) Оскільки і шукаю собі першу роботу і я не знаю всіх нюансів переходу в іншу компанію, то мені здається що мені треба буде доказувати що я дійсно працювала. Але більш мене цікавить пенсійний стаж в таких випадках. Можна все життя пропрацювати на коверт а пенсійний стаж не враховується(((

то мені здається що мені треба буде доказувати що я дійсно працювала

це не так працює, вище відповіли.

Але більш мене цікавить пенсійний стаж в таких випадках.

ну, завести ФОП не проблема. сплачувати — також не проблема. але не знаю, чи обов`язково документально підтверджувати джерело прибутку, чи воно від схеми оподаткування залежить. якщо можливо — то ви можете повністю офіційно сплачувати в пенсійний фонд.

PS краще не покладатись лише на державний пенсійний фонд

Видишь ли, зп в конверте, являясь нарушением трудового законодательства, стимулирует контору идти и на другие нарушения, например, не отдать тебе 1 или несколько последних зп при вашем расставание. А зачем, собссно? Тебя ж там никогда и не было

И чем это отличается от работы по СПД? Не подписать последние акты и все.

Технически — конечно, можно. Но по моему опыту, такое практикуется гораздо реже. Как минимум потому, что при работе через СПД должен быть подписан договор, регламентирующий разрыв отношений между конторой и СПД. И будет очень подозрительно, если разрыв, например, в марте, а последний акт — в декабре. Конечно, можно его составить задним числом, но можно получить и вызов в суд, что может повлечь потом дополнительные проверки конторы.

А що не потрібно відпрацювати 3 тижні і все таке?)))

Хорошая попытка, Государственная фискальная служба Украины

Ех... Ви мене спалили. Вам би в детективи піти))))

Пфффффффф, как будто кто-то когда-то перепроверял у кого-то опыт работы

та я про те що дивно що в нас час ще залишилися компанії які працюють на конверт в IT.

Що дивного? Коли половина країни в наші часи працює за конверти? знову ж таки коли це перша робота та на маленьку компанію мені здаться зручніше нічого і не придумаєш

Так я не говорю про всю країну. Я про IT компанії. А що зручного в такому випадку? Хоч і перша робота? Що тут такого є чого немає коли ти оф влаштовуєшся?

А ІТ компанії вони з якоїсь іншої країни? Що зручного — економія на податкх. То саме можна досягнути і використовуючи СПД але для першої джуніорської зарплати бавитись з СПД не завжди доцільно. Та і не зрозуміло ще що з того джуніора взагалі буде і чи не доведеться з ним за пару місяців попрощатися. Якби я наймав студентів я не виключаю що пропонував би їм гроші в чорну а СПД відкривав би тільки коли вже зрозуміло що вони з нами, або взагалі в індустрії в серйоз і надовго. В топ-компаніях то швидше за все не так.

Я й не спорю , але ж як я уже писала в компаніях працюють не тільки джуніори а і сініори. І я не проти того що є такі компанії, просто для мене це стало несподіванкою. Я не знаю, я не працювала в таких компанія , і не знаю як там все. І наприклад захочу я трактор завести в Європу чи кудись дальше в майбутньому . І я так розумію офіційно в таких компаніях не фіксують що ти працюєш. І захоче айчар звідти зателефонувати і запитати про мене а ці відморозяться що хата не моя... Я розумію що я вже щось собі придумую, але факт залишається фактом. От я і вагаюся чи хочу я працювати в такій компанії)

Сіньйори швидше за все працюють на інших умовах. В мене секюріті чек верифікував лише мої останні 3 роки досвіду і біла компанія так само може від тебе відморозитись навіть не маючи нічого поганого на меті. Про пенсійні нарахування вже казали. Якщо є вибір подивись і на інші варіанти.

Підписатись на коментарі