Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Треш-банк Аваль, або як клієнт платить за тормознутість банку

Нещодавно, в онлайн банкінгу Аваль, наткнувся на списання коштів з рахунку з текстом «% сплачені за перевищення кредитного ліміту.»

Вирішив розібратись, що ж за дивний кредит (якого я ніколи не брав) мені доводиться оплачувати.
По словам представника служби підтримки — це відсотки за користування «Недозволеним овердрафтом».

Поняття «недозволений овердрафт», про існування якого ще зовсім недавно я взагалі не знав, банком в публічній угоді визначене наступним чином — «заборгованість на Картковому рахунку, яка виникає у разі перевищення суми операції над Доступною сумою коштів на Картковому рахунку». Простими словами це можна визначити як плату за тормознутість внутрішньобанківського софта.
Така заборгованість виникає, наприклад, коли ви скидаєте собі на авалевську картку гроші і одразу після отримання (коли прийшла СМСка про те що кошти зараховані) йдете їх знімати з банкомату. Як виявилось, в такому випадку, при знятті готівки — вам надається кредит банком на час повного проведення операції (максимум. три банківських дні), при чому чим більше треш-банк проводить операцію, тим більше відсотків клієнт йому сплатить за такий «кредит».

За словами представника служби підтримки авалю, щоб бути впевненим, що ви не будете користуватись недозволеним овердрафтом в описаному випадку — потрібно просто зачекати три банківських дні. Три банківських дні Карл!!! Три банківські дні, щоб просто скинути гроші на картку треш-банку Аваль 🤦
Тобто сценарій отримання грошей на картку, щоб не сплачувати грошей за овердрафт для різних банків такий:

Приват: чекаєте СМС про зарахування коштів → користуєтесь коштами
Монобанк: чекаєте повідомлення про зарахування коштів → користуєтесь коштами
Треш-банк аваль: чекаєте СМС про зарахування коштів → чекаєте три банківських дні 🤑 → користуєтесь коштами

І взагалі дівчину з служби підтримки дуже здивувало нерозуміння того, як таке взагалі може відбуватись, мовляв: «Ви ж освічена людина, можете почитати публічну угоду, там все написано. Не ми одні — всі банки так працюють»

Насправді, «ребята я не в курсе», по всім іншим банкам, але з мого досвіду це перший банк, що таким займається. Але вирішив поцікавитись, в інших банках, в яких в мене є відкриті рахунки, як там з цим питанням справи:
Приват: ситуація не можлива в принципі (представник описав один випадок, коли таке можливо, але під описаний кейс він не підпадає)
Монобанк: ситуація не можлива в принципі (на таку заборгованість розповсюджується пільговий період, що значно перевищує час обробки операції)

Мораль цієї історії наступна:
Не ходіть хлопчики й дівчатка в аваль обслуговуватись.
В авалі розбійник,
В авалі злодій,
В авалі жахливий
Недозволений овердрафт!

Переписка з представниками приват:

Підкажіть, будь ласка, чи існує у вас таке поняття як «недозволений овердрафт» і якщо існує — як використання такого овердрафту тарифікується?

Доброго дня, Шановний клієнте!
хвилину, будь ласка

Овердрафт — короткостроковий кредит, який Банк надає клієнту в разі, якщо сума угоди по платіжній картці перевищує суму залишку коштів на його рахунку в розмірі ліміту кредитування.
в залежності по якій карті

Візьмемо карту для виплат, по ній можливий ? Що таке овердрафт я розумію

Уточню — мене цікавить не той овердрафт, який я як клієнт можу замовити в банку, а «недозволений овердрафт» який виникає без моєї участі як клієнта, внаслідок технічних процедур банка

Може виникнути тільки якщо була проведена оплата , сума точкою була списана пізніше, а кошти вже використані власником

добре, а як використання такого овердрафту тарифікується ?
і чи існує пільговий період для такого виду кредиту ?

Дляуточнення , потрібно перевірити карту
**** **** **** ****
Це номер карти для виплат, мені здавалось по ним умови однакові для всіх ?

По карті для виплат потрібно внести суму в день списання, аби не було нарахування відсотків

Переписка з представниками монобанк:

Alex T
Доброго дня

monobank
Вітаю, Олександр! Мене звати Олексій, служба підтримки monobank.💪🏻

Alex T
Підкажіть, будь ласка, чи існує у вас таке поняття як «недозволений овердрафт» і якщо існує — як використання такого овердрафту тарифікується?

monobank
Олександре, так такий овердрафт технічно можливий,

monobank
тарифікується 3,2% на місяць як і кредитний ліміт.

Alex T
А пільговий період розповсюджується на зоборгованість по такому кредиту?

monobank
Прошу пару хвилин, уточнюю інформацію за вашим питанням.

monobank
так, пільговий період розповсюджується на зоборгованість по несанкціонованому овердрафту.

Alex T
ясно, дякую за допомогу

monobank
Дякуємо за довіру, завжди раді вам допомогти. Позитивного настрою :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

С таким в жизни не сталкивался, но звучит как сюрр какой то. Я всегда думал, что если деньги уже на счету, то значит все транзакции успешно завершены. Выглядит как какая то банковская на**ка.

Операторы связи — говно, банки — говно, транспорт — говно, убер — говно, валюта — говно...Зато налоги 5% )))

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Не знаю, пользуюсь сабжевым банком активно уже несколько лет, с этого года ещё и по премиумной программе, никаких левых списаний не замечал. Бабло с карточки начинал тратить всегда сразу после получения смс. Никакого овердрафта моя дебетная карта не имеет и если бабла на ней не будет — хрен я чего куплю, в минуса она не умеет уходить.

Пошукайте операцію з назвою «% сплачені за перевищення кредитного ліміту.» в історії платежів. Судячи з того, що ви написали, думаю результат вас здивує.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Майже всі банки працюють на древніх, архітектурно застарілих, 100500 разів латаних і придбаних в різних постачальників «enterprise» системах.

Коли їх проектували, про проведення realtime платежів ніхто не думав.

Купити новішу систему часто мегадорого/неможливо. Розробити свою .... ну ... приват зробив )

При чому цих систем, часто, є досить багато: для карток, для кредитів/депозитів, для роботи з державними органами, для виконання примх законодавства ( арешти, бюддетні платежі, фін. моніторинг), тощо.

І між багатьма системами «інтеграція» відбувається шляхом ручного експорту/імпорту файлів.

Чому, ви думаєте, swift платіж може йти і тиждень?

Саме тому, Приват, в певні часи вважався одним з найіноваційніших банків планети... саме із-за своєї самописної системи.

Для начала надо чтоб хотя бы один появился.

Банк — не лише онлайн сервіс.
А заголом ... час не стоїть на місці ... звісно, що всі по трохи рухатимуться.

Майже всі банки працюють на древніх, архітектурно застарілих, 100500 разів латаних і придбаних в різних постачальників «enterprise» системах.

Ваша информация слегка устарела. За все конечно не скажу, но те пять штук с которыми работал последние годы обновляют своё ПО. И бекофис в том числе — в ОТП одно лето (кажись два года назад дело было) просто забембали этим. Но потом всё заработало.

Если ничего не путаю, ОТП долго и мучительно пытался мигрировать на FlexCube, ввалил в этот проект кучу бабла и в итоге оно нифига не вывозило нагрузку, после чего FlexCube был похерен и была внедрена Б2.

Можливо. За всіх не знаю.

Доречі, по вашим даним, в цьому оновленому ПЗ роблять realtime інтеграцію операційного дня та карткового процесінгу? Адже саме із-за розсинхронізації цих систем почався топік. І, коли про це говорять, часто кажуть: «не можна процесінг до ОДБ прямо підключати ... там дуже багато мілких транзакцій ... все ляже».

Я так глубоко не вникал — был клиентом ОТП и прочуствовал эти периодические не всегда плановые отключения клиент-банка. Где-то примерно в то же время в ОТП заработало мгновенное пополнение карты через кеш-ин банкоматы. Ранее пополнение в вечернее время или на выходные зависало до следующего банковского дня. К слову об Авале — у него тогда пополнение работало мгновенно, комиссий за овердрафт не накручивал Собственно потому и держал какое-то время их карту, хотя ФОП был в ОТП и основная карта также была там..

Карта пополняется онлайн, по счету проводка проходит завтра. Сейчас тоже так.

Сейчас тоже так.

Совсем недавно в том же ОТП было не так. Сейчас да — так. Наверное только ленивый (банк) не сделал этого.

Есть кстати разница — если пополнять по номеру карты, то будет лаг в пару часов, или завтра упадут, если пополнять после закрытия банковского дня. Если пополнять с использованием самой карты (вставить ее в банкомат) — то пополнится онлайн.

Сколько не перекидывал по номеру — независимо от времени суток пополняется в течение минут. Правда «на том конце» обычно карта привата, возможно в других банках это не так — не в курсе.

В моём текущем банке даже перекидывание денег между якобы счетами карт в самом банке происходит в любое время суток, без привязки к банковскому дню. Но если отправлять платеж за пределы то конечно деньги уходят только днем.

P2P всегда онлайн. Речь шла про пополнение карты в родном банкомате ОТП, мимо МПС.

Украинский Аваль это обрубок на который забили владельцы

Найкраще вам підійти у відділення де ви обслуговуєтесь і описати ситуацію. І скоріше за все (якщо ви сподобаєтесь менеджеру) вам повернуть кошти. Таке може траплятися. В банку є декілька систем: «процесинг» і АБС банку. За картку (гроші на ній, авторизацію і т.і.) відповідає процесинг. Відсотки, штрафи, овердрафти — АБС (не зовсім так але для простоти нехай буде так). Коли ви переказали кошти з іншого банку вони надійшли на процесинг. Процесинг не дозволить вам зняти більше коштів ніж є на рахунку (кредитний ліміт і технічний овердрафт не розглядаємо). Отже, якщо ви зняли кошти то вони у вас були. І ніякого овердрафту бути не може. Ідемо далі. АБС про ці кошти ще нічого не знає. Протягом дня операціоністи в банку «втягують» файли трансакцій від процесингу в АБС для відображення цих операцій в балансі банку. Це відбувається декілька разів на день. Тобто сталося так що операція зняття з картки прийшла раніше за операцію поповнення картки. І у вас таким чином утворився овердрафт. Можливо була порушена «технологія» приймання файлів. Тому, повторюсь, завітайте у відділення банку і опишіть ситуацію і, можливо, вам допоможуть.

Протягом дня операціоністи в банку «втягують» файли трансакцій від процесингу в АБС для відображення цих операцій в балансі банку.

А неможливо зробити, щоб це працювало автоматизовано і в реальному часі?

Це риторичне питання.

Самый дерьмовый банк, что я видел в жизни. Бюрократия, стопка бумаг на килограмм, на каждый чих очереди, вместо клиент-банка картонная имитация в виде java—апплета, жарища и совковая обстановка в отделении, кондиционера нет, тётка одна на всех и гоняет где-то чаи.

С таким в жизни не сталкивался, но звучит как сюрр какой то. Я всегда думал, что если деньги уже на счету, то значит все транзакции успешно завершены. Выглядит как какая то банковская на**ка.

Столкнулся с подобной ситуацией в Укрсибе.

У меня была кредитка. Я вовремя перевёл необходимую сумму (пришла смска о зачислении денег на счёт), чтобы погасить задолженность за предыдущий месяц. Через неделю получаю штраф за то, что не погасил задолженность в пределах льготного периода.

Оказалось, что на операцию перевода денег из другого банка идёт до трёх дней, и в это время банк считает, что деньги ещё как бы не пришли (хотя смска мне пришла, и я был уверен, что всё ок). То есть, деньги как бы есть, но их как бы нет.

В отделении мне сказали, что банк так делает потому, что транзакцию можно отменить, если операция ещё не завершена (до трёх дней). На мой вопрос, если бы я сделал перевод не на кредитку, а на обычную карточку, снял в банкомате и внёс деньги на кредитку в кассе банка, сотрудник банка ответил, что тогда бы штрафа не было.

Я не вижу в этом логики. Я думаю, что если клиент должен заниматься такой фигнёй: переводить деньги на другую карточку, снимать в банкомате и идти в банк пополнять кредитку в кассе — это не моя проблема, а проблема банка.

Если операция занимает 3 дня, то пусть и начисляют их по прошествии 3 дней.

Да, в таком случае в льготный период должно быть заложены тормоза банка, а не твои проблемы. Ну или на крайний случай детектить зачисление, то что у них внутри гуляют деньги 3 дня меня это не должно колыхать. Взяли и вернул в срок, остальное проблемы банка.

Спробуй подати ЮРИДИЧНУ претензію, і нехай стануть відомими. Якщо коротко — самі в себе взяли гроші, тобі нарахували власний інтерес.

Консультувався у спеціаліста з банківської сфери. Каже, що банк не відреагує на таку претензію, можна сміливо подавати скаргу до НБУ.

Ха, я теж колись на цю штуку попадався. Аваль дуже зіпсувався за останні часи до рівня говніщє. Можу багато ох*ітєльних історій розповісти.
А взагалі печально що у нас не один банк не взмозі надати мінімум якісних послуг. Зараз обслуговуваюсь в 5 банках, у першого підтримка хороша, у другого тарифи, у третього застосунок, у четвертого колекція послуг...

Монобанк выходил на рынок сырым. Не люблю тратить время на тестирование. Подожду еще годик, может че из них и выйдет хорошее.

Это было в декабре. Прошел год почти. Сейчас они на голову выше приват24, за остальные я вообще молчу.

Насправді, «ребята я не в курсе», по всім іншим банкам, але з мого досвіду це перший банк, що таким займається.

Так у більшості банків. Приват і монобанк якраз виключення з правил. Це ви ще кредитку в останній день грейсу не гасили — тут взагалі у кожного банку своя специфіка ( в залежності від каналу надходження), яким числом будуть зараховані кошти.

Так у більшості банків. Приват і монобанк якраз виключення з правил.

Сколько помню Приват всегда пытался нажухать своих клиентов. Даже на такой мелочи как сдача. А монобанк это те же люди которые мутили в Привате. В то же время несколько средних банков ни разу не пытались меня нажухать. Два которые переходили из категории средних в категорию крупные сразу начинали что-то мутить с комиссиями.

FinTechBand разрабатывали софт для приват24 и я не думаю, что они имели отношение к каким либо банковским процессам.

Данную багофичу с овердрафтом тоже запилил какой-то авалейский финтекбенд.

Скорее заказал менеджмент, а запилили разрабы, да. Так может и вас софт используют для убийства сирийских младенцев? (внезапно!)

Там коробочка. Не помню только, какая. Вот карточки и процессинг у них свое, родное. Мы говорим УПЦ, имеем в виду Аваль :)

УПЦ

Украинская Православная Церковь? )))

Украинский Процессинговый Центр :D

Зачисление с карты на карту происходит в разы быстрее чем со счёта на счет. Ну и для перечисления с карты на карту нет лага «три банковских дня».

Щастье -неподстраиваться подособености теш-сервиса.

Послідовність дій:
1) перевів Xгрн по номеру картки з монобанку. (Х значно перевищує залишок на картці авалю)
2) отримав СМС від авалю, що Xгрн найдійшло на рахунок, залишок — те що було до цього + Хгрн (одним числом)
3) зняв Хгрн з банкомату
По повним реквізитам рахунку перевести звісно ж можна і, можливо, така ситуація не виникла б. Але з картки на картку зручніше, і те що ситуація не повторилася б при СЕП платежі теж сумнівно. Тому, що зарахування йде на рахунок, а зняття готівки з картки. Все одно є момент синхронізації.

1. Берете карту Аваль.
2. Выбрасываете.
3. Пользуетесь картой Монобанка.
...
PROFIT

Карту Аваля еще закрыть нужно,а это время.Так что не все так просто)

Ну, вообще можете сказать спасибо, что они не взяли с вас еще условных 5% за снятие кредитных средств, ведь по их мнению это были не ваши деньги :)

P. S. Я бы закрыл карты в тот же день. Для меня тоже смс о поступлении денег — сигнал, что я могу ими пользоваться как хочу. Если так не происходит, то этот банк идет кидать других людей.

В мене там зняття 0% +можна зняти до 200 000 з банкомату за день.

Тобто це навіть у «Преміальному» пакеті такий треш трапився?

Так, але сумніваюсь, що в залежності від пакету процесінг транзакцій чимось відрізняється.

В премиальном пакете у тебя есть приаттаченный к тебе манагер. Позвони ей, объясни ситуацию. Не исключено, что она тебе либо поможет сразу, либо расскажет, что тебе сделать, чтобы вернуть деньги.

когда вы перебрасываете деньги переводом P2P (карта-карта) это НЕ означает что деньги зашли на счет, хотя они и доступны для снятия. Поэтому, например, гасить кредитки в грейсе ВСЕГДА рекомендуется переводом по СЭП.

Панове, ви коли з банком договір підписуєте, одним з пунктів є те, що ви ознайомлені і погоджуєтесть з документом під умовною назвою «умови та правила надання банківських послуг».
Хтось читає ці умови ? Прочитайте, дізнаєтесь багато цікавого.

Вы, наверное, думаете, что прочитав договор мелким шрифтом на двух двусторонних листах А4 обезопасили себя? Обычно там есть пункт, в котором говорится, что банк оставляет за собой право изменить условия обслуживания. Если банк разместил информацию о таких изменениях где-нибудь на сайте — считается что он донес до вас эти сведения, хотя они могут быть размещены где-нибудь, куда вы хрен доберетесь, не зная что искать. Так что это игра в одни ворота. Как повезет.

Если банк разместил информацию о таких изменениях где-нибудь на сайте — считается что он донес до вас эти сведения, хотя они могут быть размещены где-нибудь, куда вы хрен доберетесь, не зная что искать

Спасение утопающих — дело рук самих утопающих ©
privatbank.ua/terms
www.aval.ua/...​all_services/proposition

У меня была подобная история c пумбом и оплатой в валюте, когда через несколько дней курс выростал и сумма списывалась в минус. Перешел на пионер.

Операторы связи — говно, банки — говно, транспорт — говно, убер — говно, валюта — говно...Зато налоги 5% )))

Так это ж все по мотивам последних топиков.
А вообще список может быть длинным :-))

Гигабит по оптике в дом за копейки, службы такси (кроме убогого убера) — отличные. Приват — выше кого-бы то ни было по качеству клиент-банка. Кроме валюты — все мимо. Бот такой бот, ага.

Я не знаю, как вы Приватом пользуетесь, честно. И его банкингом. Глючное, стремное нечто с тысяча и одной секретной функцией. Про качество сервиса и упоротые продукты вообще не говорю (одно только надругательство над золотой визой чего стоит). Просто он самый здоровый и много людей думает, что так и должно быть.

Вы сейчас о чём вообще?

О ПриватБанке. А вы?

Ну, отвечая на изначальную реплику, гикаких глюков, проблем и «1001 секретной функции» в Привате не встречал. А уж в сравнении со всеми остальными ИБ, в том числе и зарубежными, так он вообще «бубочка».

Туда даже залогиниться — лотерея. SMSка может не дойти, ага! Тогда надо написать в чатик, где есть специально для таких случаев шорткат «мне не приходят смс», потом нужно заполнить форму, поговорить с оператором, и минут через 15 попробовать еще раз. Вдруг повезет! А уж если у тебя стояло на телефоне их приложение, куда приходили пуши, и которое ты удалил... ох

По конкурентам — попробуйте УкрСиб. Его ИБ лучший, как по мне (хотя я бесконечно лоялен Альфе, конечно).

Укрсиб? Been there — ty but no!
Если не приходит СМС (сто само по себе редкость) то есть либо звонок (бесит в роуминге) либо оповещение в приложении; в крайнем случае вайбер. За почти полные 19 лет ни разу за такую херню как СМС не обращался в ПБ.

УкрСиб год назад свой ИБ полностью переписали, теперь он конфетка :)

Вот прям без жабы работает и для СПД показывает курсы валют?

Не знаю, я в УкрСибе как физик, там жаба не нужна. Курсы показывает :)

Ааа... ну как бы во-первых проблем с интерфейсом для «физиков» в ПБ всё так же и нк наблюдаю, а во-вторых банки это далеко не только «физики» 🤷‍♂️

Юрик я в Альфе, тоже советую :) Курсы показывает!

В чём преимущества?

Курсы-то показывает, но продают твои бабки они всё равно «по среднему курсу межбанка», которые вот хз какой на момент продажи. Плюс свою комиссию не забывают. Тот же Приват хоть и занижает курс, но в целом зачастую выгоднее чем "хз какой курс"+комиссия.

Для ФОП з джавою, а чим вона вам не догодила?

У неё страшноватый интерфейс. Она не обновляе остаток на счёте после проведения платежа — надо перелогиниться.

Будучи жаба-девелопером осознаю что далеко не на каждой машине есть жвм. Как по мне то вариант с брелком-генератором был бы идеальным. Но клиент-банков под брелок не встречал (именно для юр.лиц).

Нормальний у нього інтерфейс, це не та програма, в якій я проводжу багато часу. А що не оновлює залишок, то це не біда джави.
А для джава-девелопера питання встановлення жвм взагалі мабуть не повинно стояти, як і для будь якого іншого ІТ-ФОПа. Зате однаково працює на різних ОС.
А що за брелок-генератор? Якщо ОТР, то гугл-аутентифікатор нормально працює, знову ж таки, джава тут яким боком.
Не те що я захищаю джаву, я за здоровий глузд..

А для джава-девелопера питання встановлення жвм взагалі мабуть не повинно стояти

Ну, в нас же шо не ФОП, то java developer. Я казав про те що іншим це незручно, а не що мені важко встановити.

я за здоровий глузд..

Здоровый глузд підказує що доступ до клієнт-банку не повинен залежати від яких небудь рантайм середовищ або просто бібліотек. В ідеалі взагалі доступним з будь-якого пристрою.

А то були ще недавно клієнт-банки яки працювали виключно на вінді. А деякі ще й виключно в IE.

JVM не так обмежує, але ж обмежує.

На телефоне плохо работает, от слова совсем.

там у них є щось типу чекалки смс-гейтів. вони тобі присилають формочку з 5-6 гейтами, ти на них клікаєш. потім тобі починають приходити смс через ці гейти — через якісь раніше, через якісь пізніше, через якісь взагалі не приходять. відмічаєш ті, через які найшвидше приходять, після чого проблема з смс-ками назавжди (або на тривалий час) зникає. Ну і зараз це не так актуально, бо є авторизація через QR-код і через каллбек.
P.S.
Ну і не всі оператори першої лінії техпідтримки знають про цю фічу. :)

В Приваті все чудово, доки ти не зіткнувся з нестандартною проблемою. От тоді починаються цікаві квести з її вирішення. Але в порівнянні з тим, що було років 10 тому, підтримка в них суттєво покращилась.

с укрсиб покупаю на амазоне без проблем

Використовуючи, звичайно, українську карточку.

Я думаю проблема в этом. Я уже не помню приколы но как раз таки из-за тормознутости наших банков разблокировка средств идет месяц и более. У меня слава богу не бывало такого.

якщо сума на карточці блокується і мерчант не прислав банку відміну транзакції, то монопенісуально, чи це мерчант зі Штатів, чи з України — сума буде в блоці як мінімум місяць, за винятком випадків, коли техпідтримка банку її тобі розблокує.

Мне Приват в подобных случаях деньги возвращал в течении получаса автоматом.

Мухи карточки — отдельно, счета — отдельно. Когда вы пополняете карту — вы пополняете карту, по счету проводка будет проведена, когда IS-Card и АБС (не помню, что там стоит в Авале) синхронизируются.

Онанизм, да. Справедливости ради — такое во всех банках. Кроме Привата с их полностью самописными решенями для АБС и процессинга.

Значит у них перевод с ФОП счета на счет физлица отпроцесится даже в ночь с субботы на воскресенье?
А то во всех шарагах ято использовал этот перевод только в рабочее время, да и то надо как минимум за 30 мин а то и 60 мин до окончания рабочего дня )))

Наоборот. Проведется в рамках операционного дня, потом карточный бэк-офис подтянет актуальные остатки из АБСки и деньги появятся на карте.

почему у меня никогда не было вышеописанной проблемы с укрсиб?

Вообще в описанной ситуации нужно писать претензию и деньги должны вернуть. Насколько я понял, человек пополнил карту, провел операцию — но потом списание по счету прошло раньше пополнения.

В УкрСибе суть та же, операции по счету не проходят онлайн.

В моем понимании логично, чтобы смс приходила когда уже деньги зачислились и ими можно пользоваться.

Вы можете ими пользоваться. Но они на карте, а не на счете. Комиссии и все остальное считает АБС, а не карточный бэк-офис. Иногда по этой причине бывают коллизии, да.

Обычно это происходит так:

1) Вы пополняете карту в понедельник — деньги на счету оказываются во вторник
2) Вы пополнили карту в понедельник и что-то купили в понедельник — списание прошло по счету вообще в среду, когда деньги на счету уже были.

Тут все ок. В описанной ситуации похоже что со счета были списаны деньги, которых на счету еще не было. Нужно писать претензию.

Но они на карте, а не на счете.

Это что за хрень? Низзя по человечески сделать? Карточка и счет одно и то же.

Нет, это не одно и то же. Это Приват всех приучил, что это одно и то же. Это нифига не так.

Так очевидно, щоб банк міг знімати

% сплачені за перевищення кредитного ліміту.

:)

Чтобы окультурить всех и каждого, нужно говорить на одном с ними языке. «Скинь мне на карту» поймет любой слесарь, а «сделай перевод, вот тебе IBAN» — за єто можно в дыню.
Карта хорошо смотрится в рекламе.
Вокруг карт больше телодвижений,и , значит, больше процентов.
Карты периодически єкспирятся, что есть повод для похода в банк, а если за выпус новых карт менеджер еще и премию получает, то — єто Аваль, потому что твою карту «внезапно» могут заблокировать «по подозрению».

Чуть ниже тоже разьяснили что карта это больше API к счету.

Но они на карте, а не на счете.

Бред. Не надо оправдывать косяк ПО Аваль-банка. При пополнении карты деньги сразу попадают на счёт.

Я не оправдываю, я говорю, как это работает. Нет, не сразу при пополнении карты деньги попадают на счет.

Нет, не сразу при пополнении карты деньги попадают на счет.

Это косяк ПО, а не «так и работает». Работает совершенно не так. И раньше в Авале это тоже работало не так — у меня была карта Аваля, и как раз в то время деньги становились доступны сразу, чего к слову не было у многих банков. Если теперь «так» то это баг, а не фича.

Для кого баг, а для кого фіча :)

Они и теперь доступны сразу. По счету пополнение обычно проходит на следующий день, а списания дня через три-четыре после транзакции. Поэтому таких ситуаций обычно не происходит. А тут почему-то списание прошло раньше пополнения. Это косяк, да. Я думаю, что стоит написать претензию и с высокой вероятностью решение будет в пользу топикстартера.

Пізнавальна тема...
Є об’єктивна причина, чому так працює? Там сидить людина, яка вручну всі транзакції переглядає, чи що?)

Так работает банковская система, такой процесс. Так всегда и везде было. Есть счета с деньгами, а есть карточки. Это разные системы. На карточке нет никаких денег — грубо говоря, суть карточки — это просто стандартизированное (Visa или MasterCard) API для расчетов. Когда вы покупаете пиво в Сильпо, живые деньги никуда мгновенно не переводятся — процессинг эквайера пинает МПС, МПС пинает процессинг эмитента, тот отвечает «можно» и вешает на виртуальные деньги авторизацию, МПС отвечает эквайеру «ОК» и транзакция проходит. Денег на счету меньше не становится, они с вашего счета будут списаны только тогда, когда от банка-эквайера придет запрос и они с банком-эмитентом заклирятся.

Это все хорошо, но если у меня на карте не достаточно денег то мне мигом приходит ответ что «недостаточно денег на счету и вали отседава нищеброд» продублировав это в СМС. Значит это API может читать остаток и работать с деньгами которые есть на счет в реальном времени.

Аваль в наглую присунул наипалово с овердрафтом. По нормальному — no honey no money и жди пока отпроцесится перевод и API/карта сможет с ним работать.
Так что Аваль сюда впарил типичный наебизнесс со своим овердрафтом, в целом же не такой плохой костыль под тормознутую систему переводов, только почему за это должен платить клиент?

Не должен. Я же говорю — пусть напишет претензию, скорее всего деньги вернут.

Сомневаюсь, скорее всего в договоре пунктикт с зубодробильным, мелким текстом где он соглашается на все бредни аваля.

Спасибо за разьяснение.

банком в публічній угоді визначене наступним чином — «заборгованість на Картковому рахунку, яка виникає у разі перевищення суми операції над Доступною сумою коштів на Картковому рахунку». Простими словами це можна визначити як плату за тормознутість внутрішньобанківського софта.

Розумію, що так працює банківська система. Не розумію, чому не можна було б зробити, щоб вона працювала зручно. Тобто чи є об’єктивні причини, наприклад, всі транзакції переглядає людина (мені на початках після однієї великої транзакції зразу передзвонили з Приватбанку перепитати, чи я дійсно робив цю транзакцію), чи просто архітектами у банківській системі працюють люди рівня розробник-початківець?

зручно

Для кого? Менджеров с их квартальными отчетами? Теток в отеделениях которые заняты обсуждением друг-друга и соседей что мешают жить? Инжинеров и прочих кто обслуживает систему, котрых все заипало и хотят нажраться и забыться? :-)

Есть. Называется финмониторинг. Как 1 из сценариев использования — проверка на отмывку бабла, например, после продаж оружия / наркотиков. Там дофига разных сценариев.

В мене розуміння абсолютно ідентичне :) Але в розумінні треш-банку Аваль все зовсім не так. Більше того відмовитись від користування цією послугою, або встановити нульовий «кредитний» ліміт по ній клієнт не має можливості. Такий собі «ненав’язливий» сервіс...

Сенс писати претензію якщо:
— оператор підтримки каже що це нормальна поведінка (вказує дати, пояснює скільки «кредитних» грошей було надано для зняття коштів і коли зарахувались кошти для погашення «кредиту»), — публічний договір інтерпретує цю ситуацію як нормальну поведінку і підтверджує слова оператора?

Я розумію що ці операції можуть процеситись різними внутрішньобанківськими системами, але я як клієнт тут до чого ? На рахунок

такое во всех банках

 — підозрюю що в багатьох банках є невеличкий «зоопарк» систем для надання банківських послуг. Але щоб за синхронізацію цього «зоопарку» з клієнта брали гроші — бачу вперше, і для мене така поведінка дивна.

У них щас вакаесия пиограммиста в банке открыта, позвоните узнайте какая там зарплата, и все станет ясно

Олег, ваши запросы были в нашей сетке, уже закрыли вакансию) Надеемся на лучшее ☺

Вибачте що вмішуюсь в вашу розмову. Але пані працівник «Авалю» із 130 повідомлень ви знайшли найболючіше і відповіли на нього? Тобто те що в заголовку це нормально? Там у вас заперечень немає.

Розумію, вірне зауваження. Прочитала всі коментарі, не багато нового дізналася. Але поки що всі нові продукти у розробці, писати під кожним коментарем... Частково вірно, є на ринку і нові гарні гравці, але ми також на вірному шляху!

Стек — видоизмененный углерод??

Олег, можно возьму тайм-аут на время просмотра сериала? 😅

Кстати так себе, только и того что по книге и потому сюжет не унылый. Можно было куда круче сделать.

Підписатись на коментарі