Підсумки Ukrainian IT Awards 2018: Хто та за що отримав нагороду?
8 вересня у Києві відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу Ukrainian IT Awards — некомерційного проекту, який покликаний знайти та відзначити найкращих професіоналів ІТ-галузі у різних спеціалізаціях та напрямках. Урочиста церемонія нагородження проходила в рамках події IT Weekend Ukraine, яку цього року відвідало близько1000 українських та іноземних гостей.
Кращих з кращих обирали у таких 10 номінаціях: DevOps, Design, Business Analysis, Software Engineering, Software Architecture, Research, Quality Assurance, Project Management, Product Management та IT Education.
Впродовж кількох місяців команда журі, до складу якої увійшли 54 експерти з понад 40 українських та міжнародних ІТ-компаній, проводили оцінку кандидатів за наступними критеріями:
• Project/Product Evaluation — роль апліканта в проекті/продукті, який досяг високих результатів. Результати описувалися з використанням метрик, які б підтверджували успіха проекта чи продукту.
• Best Practices & Industrial Standards Evaluation — найбільш ефективні підходи, які використовував аплікант для вирішення задач в рамках проекту.
• Innovation Evaluation — інноваційність проекту/продукту, його відмінність від інших проектів чи продуктів, які вже присутні на ринку. Тут члени журі звертали особливу увагу на технології, фреймворки, інструменти, нестандартні підходи.
• Social Responsibility & Community Development — участь конкурсанта в соціальних проектах та досвід розвитку власних чи вже існуючих професійних спільнот.
• Awards & Certification — наявність відзнак та професійних нагород у апліканта.
Після первинного відбору анкет члени журі обирали трьох фаворитів у кожній з категорій, з якими проводилися особисті інтерв’ю. Як зазначають експерти проекту, визначити когось одного було вкрай важко — всі номінанти мали за плечима суттєвий професійний досвід та отримали високі оцінки з усіх перерахованих критеріїв.
Хто ж та за що отримав відзнаку кращого спеціаліста у своїй царині? Не будемо тримати зайву інтригу, поїхали:
1. Business Analysis
Кращим бізнес-аналітиком було визнано Тараса Захарківа, Business Analyst / BAO Competence Manager, ELEKS. У своїй компанії Тарас активно модернізував напрям BA, впроваджуючи нові сучасні підходи та організаційні моделі. Звичайно, нікуди і без соціальної активності — переможець у даній номінації активно ділиться своїми знаннями та досвідом з колегами як в рамках корпоративних проектів компанії, так і на зовнішніх подіях.
Коротко про вибір переможця у номінації з перших рук:
2. DevOps
Кращим з кращих у DevOps став Руслан Кусов, Senior Software Engineer (DevOps Software Development ), SoftServe. У портфоліо Руслана — великий гравець travel-сегменту, для якого переможець разом із командою імплементували ряд інноваційних рішень. Нагорода IT Awards далеко не перша для Руслана — у його послужному списку можна знайти і звання «DevOps Engineer of the Year» від Computing DevOps Excellence Awards.
Як проходив відбір у категорії:
3. Design
З нагородою у цій категорії ми раді вітати Ліну Кононенко, Product Designer, Wix.com/DeviantArt. Також у портфоліо Ліни проекти з такими клієнтами, як Deutsche Bank, Ford, DHL. Крім цього, Ліна багато виступає з лекціями та воркшопами для дизайн-ком’юніті та займається UX консультуванням.
Як проходила процедура відбору кандидатів та з якими складнощами зіштовхнулись члени журі:
4. IT Education
Влад Котов, CEO проекту Robo.House, як ніхто інший заслужив нагороду у даній номінації. Об’єднавши зусилля ряду донорів та спонсорів, Влад запустив профорієнтаційний освітній проект RoboBus — пересувні лабораторії, у яких всі бажаючі можуть навчитися основам програмування та робототехніки за найкращими світовими стандартами. Звичайно, така ініціатива просто не могла залишитися без відзнаки журі.
Більше про процес відбору переможця:
5. Product Management
У даній номінації фаворитом журі став Маркіян Мацех, Co-founder, Chief Product Officer, Senstone. Думаємо, більшість з вас чули про стартап Senstone — модний техноаксесуар для запису нових ідей. Стартап зміг зібрати на Kickstarter понад $500 тис. та отримати схвальні відгуки від провідних американських ЗМІ — The Verge, Business Insider, C|NET, Mashable.
Про складнощі відбору переможця у категорії дивіться тут:
6. Project Management
Мабуть, одна з найгарячіших номінацій цьогорічного конкурсу. Але переможець може бути лише один, і ним став Петро Порчук, Delivery Manager, SoftServe. Петро підкорив журі своїм суттєвим професійним досвідом (10+ років в ІТ та рядом успішно реалізованих проектів), активною участю у якості спікера на галузевих подіях.
Найкраще про процес вибору переможця розповість відео:
7. Quality Assurance
Безумовним переможцем у номінації QA став Сергій Пірогов, QA Automation Lead, Whirl Software. Сергій привернув увагу журі роботою над цікавим та складним проектом у сегменті digital transformation, який допомагає клієнту оптимізувати роботу sales- департаменту та суттєво заощадити кошти. Крім цього, переможець залюбки ділиться власним досвідом у своєму блозі, записує подкасти та виступає на локальних та іноземних подіях.
Як проходив процес відбору у номінації та чому обрали саме Сергія:
8. Research Engineering
Нагороду у даній номінації впевнено взяв Володимир Шиманський, Co-founder / Systems Architect, Blynk Inc. Blynk — ультимативна платформа для тих, хто розробляє рішення та продукти у сегменті IoT, та яка на сьогодні має близько 380 тис. зареєстрованих користувачів.
Більше про вибір переможця у номінації:
9. Software Architecture
Найкращим у даній номінації визнано Дмитра Лавриненка, DevOps Solutions Architect, SoftServe. Дмитро, крім визначного бекграунду у різноманітних проектах, має за плечима кілька міжнародних сертифікатів та значний досвід у розвитку професійного ком’юніті.
Як проходив відбір у категорії:
Але! Команда журі просто не могла пройти повз експертизу та досягнення ще одного кандидата. Павло Машляковський, Chief Architect, Intecracy Group, за свої досягнення та дійсно інноваційних підхід, отримав спеціальну відзнаку від експертів у даній номінації.
10. Software Engineering
Відзнаку кращого розробника отримав Андрій Солдатенко, CTO, Senior Software Engineer, Moonshot Capital. На думку журі, поєднання особистих якостей Андрія з його знаннями та професійним досвідом дають йому заслужене право бути переможцем в номінації Software Engineering. Вітання переможцю!
Про процес та складнощі відбору у номінації:
Ми раді вітати переможців Ukrainian IT Awards 2018:
Та дякуємо всім тим, хто проявив ініціативу та вирішив спробувати свої сили у конкурсі, але з тих чи інших причин не отримав нагороду — повірте, обрати кращих поміж аплікантів було дійсно складним випробуванням для журі.
Ось такі результати приніс нам Ukrainian IT Awards 2018. Погоджуєтесь з результатами, маєте альтернативну думку, зауваження або ж побажання щодо організації конкурсу? Будемо раді обговорити всі питання у коментарях.
До зустрічі наступного року!
All hail the winners!
P.S. Засновником та організатором конкурсу є компанія SoftServe Inc. За неупереджений та прозорий процес відбору членів журі та переможців повністю відповідала Асоціація IT Ukraine.
43 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів