Експорт комп’ютерних послуг зріс на 29% за 2018 рік

Українська ІТ-індустрія тільки за перше півріччя 2018 року, за даними НБУ, принесла вітчизняній економіці $1.5 млрд експортної виручки. Це на 29% більше минулорічних показників. При цьому кількість зайнятих у галузі зросла на 30 тис. осіб. Такі дані отримали від Національного Банку України експерти Асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

При цьому $1.5 млрд — сума, отримана лише від експорту комп’ютерних послуг. Сьогодні, маючи потужну технологічну експертизу, українські ІТ-компанії надають своїм іноземних клієнтам і низку консалтингових послуг, які підпадають під категорію «Інші послуги» у системі підрахунку НБУ. Тому загальні обсяги експортної виручки української ІТ-індустрії будуть значно більшими.

Такі темпи росту підтверджує й Денис Балацко, голова львівського офісу і віце-президент з інжинірингу в GlobalLogic. У кулуарах конференції Lviv IT Arena 2018 він повідомив, що компанія GlobalLogic очікує зростання IТ-ринку в Україні на 20% за підсумками 2018 року — більш ніж до 4 млрд доларів.

В цілому, за даними Асоціації, український ринок ІТ-послуг демонструє стабільно високі темпи росту: за результатами 2017 року обсяг виручки становить $3.6 млрд., а кількість ІТ-спеціалістів склала понад 120 тис. осіб із середнім рівнем оплати праці у $1.8-2 тис. на місяць.

Важливо відмітити, що під час опитування, проведеного Асоціацією, очільники найбільших ІТ-компаній, які працюють на території України, зазначили, що у перспективі 3-5 років очікують зростання кількості українських розробників до 200-300 тис. чоловік, а загальна динаміка розвитку галузі складе близько 30-40% рік до року. Але для досягнення таких показників державі та гравцям ринку необхідне комплексне вирішення нагальних проблем, серед яких: спрощення працевлаштування іноземців, розвиток кадрового капіталу та системи освіти, скасування застарілих регуляторних бар’єрів, розбудова ІТ-екосистеми та робота над створенням українських технологічних парків.


Джерела: IT Ukraine, Економічна правда.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

спрощення працевлаштування іноземців

Індусів хочуть понавозити, чи що?

Якщо навезуть сюди індусів, то я перекваліфіковуюсь у німецькі сантехніки.

в Індії зарплата в ІТ така ж як і в Україні

эскорт компьютерных услуг

Тобто йдеться про те, що IT-галузь все меньше і меньше використовує схеми оптимізації податків. Інакше я не можу перевести фразу «... принесла державі ...». Може бути зріст, може не бути. 30т контрактів, чи 30т нових СПД, чи 30т нових випускників Шагу — теж не ясно. Але для Фейсбуку згодиться.

Я так розумію, що —

«... принесла державі ...»

мается на увазі не у вигляді податків а опосередковано.

При цьому кількість зайнятих у галузі зросла на 30 тис. осіб.

Це за який термін? У першій половині 2018?))))

Если верить рыгам, то один звонок из госдепа все решает. Так что не ссыте)

Они сами себе не верят.

Давній знайомий, який у політиці і держапараті з дитинства, теж казав, що зараз місцеві високопосадовці виконують вказівки з Заходу. Тобто певна свобода дій є, але...

Управляют всё ещё жидомасоны? Или наконец то непосредственно рептилоиды?

Даешь прямое управление макаронного монстра!

П.С.
Вот тут попрекают украинцев всякими гендерными предрассудками. Та фиг с ними, с предрассудками теми. Люди верят в Z.O.G. — вот это проблема. К слову интересно насколько жиды, негры и прочие рептилоиды популярны у датчан.

Люди, які вміють аналізувати інформацію, можуть самі пошукати, які були вимоги Заходу (план для курсу гривні до долара на найближчі роки, пенсійна реформа та ін.) і яка ситуація з виконанням вимог.

Це тільки ті вимоги, про які можна заявляти публічно. Стосовно тих, які не для преси, я більше вірю своєму знайомому, який знаходиться всередині цієї кухні, ніж невідомим користувачам форуму, які незручну інформацію заперечують без аргументації.

А, зрозумів: я написав те, що можна зрозуміти двозначно. Мав на увазі владу, яка в Україні. Попередній коментар був про регіоналів і «госдепа».

Ну хоть мвф будет стимулировать наших пздоболов делать хоть какие-то реформы и не скатываться в парашку, а такбы вообще с куйлом создавали бы КНДР 2.0

Як Ви розумієте «реформу» від МВФ — підняття ціни на газ, коли населення і так платить ринкову ціну?

коли населення і так платить ринкову ціну?

Не платить.

Як Ви розумієте «реформу» від МВФ — підняття ціни на газ

Реформа в том чтобы население платила ту самую рыночную цену газа, а не дотировалось из гос.бюджета путем погашения убыточности Нефтегаза.

В цьому році мені не вдалось знайти закупівельної ціни на газ, а Вам відома ціна?

В цьому році мені не вдалось знайти закупівельної ціни на газ

Каким боком тут закупочная цена?

Ты когда получаешь деньги за свою работу предоставляешь отчёт о закупочных ценах жилья, проезда на работу, продуктов?

Когда покупаешь новый телефон или телевизор или (другой объект с высокой добавленной стоимостью) требуешь чтобы тебе обосновали его цену стоимостью тектолита для платы, сверяешь количество указанных в списке резисторов с реально впаянными, сверяешь не завысили ли на них цену?

Так какая разница какая закупочная цена газа?

ціна газу в Україні = закупівельна ціна + вартість закачки газу клієнту + не значні витрати на щось інше, з цього найбільше впливає на останню ціну 1е та 2е, при чому ж 2е сильно залежить від 1го томущо газові насоси працюють на тому ж самому газу.

ціна газу в Україні

повинна бути ринковою, саме за це топить МВФ. А не визначатись домогосподаками за їх власними разрахунками.

Ти проігнорував всі мої питання. Но відповіді на них ми тут всі і так знаємо. Зарплата айтишнику платиться за ринковими принципами. А не згідно з калькуляією собівартості праці.

Чим газ гірший за айтишніка?

Не ми одні на гачку, з моєї колокольні виглядає так що весь світ на гачку америкосів

Чудово. Не в рублях:)

У нас местная власть ни за что, кроме своего стула не отвечает.

«Вимагає» — це ми називаємо речі своїми іменами. Західні політики використовують слова «рекомендуємо», «вважаємо», «прогнозуємо», ...

Знайшов тут цитату представника МВФ:

Ми з 2006-2007-х років в наших звітах розміщуємо ці рекомендації. Ми вважаємо, що економіка на зразок української економіки, яка глибоко інтегрована в світову економіку і залежна від експорту біржових товарів, залежить від волатильності на цьому ринку... Ми вважаємо, що для економіки такого роду набагато краще було б мати плаваючий курс

Стосовно курсу, зміг знайти тільки таке (напр., тут):

Прогнозується, що середньозважений курс гривні в 2015 році складе 22 гривні (у березні прогноз був на рівні 21,7 гривні), в 2016 — 24,1 гривні за долар (попередній прогноз — 22,5 гривні), 2017 — 24,7 гривні , 2018 — 25 гривень, 2019 — 25,3 гривні, а 2020 — 25,5 гривні за долар.

Не знайшов оригіналу документа на www.imf.org.

Стосовно курсу, зміг знайти тільки таке (напр., тут):

Тоесть подтверждений того что МВФ сказал нам «в 2025 году у вас курс доллара будет 25, я сказал и точка» нет. И даже того что потребовал чтобы мы выдерживали определенный график изменения курса — тоже нет.

Кстати ты в курсе какой Сейчас год и какой курс? Почему то курс доллара нифига не совпадает с тем что нам (с твоих слов) установил МВФ.

Хочу дополнить и напомнить что у нас произошла либерализация курса в результате которой мы отошли от советской практики последних лет «НБУ сказал что курс 61 копейка 8 гривен за доллар — значит курс 8 гривен за доллар» — сейчас курс доллара определяется на межбанке. В принципе в этом большая заслуга и МВФ в том числе, хотя врядли можно назвать это влияние «МВФ приказал украинским чиновникам», не говоря уже о том чтобы списать это на некий сферический в вакууме Запад(тм).

Тому що курс валют в Україні регулюється ринком

Тому що курс валют в Україні регулюється ринком

Не может быть, а как же крючёк америкосов видимый с вашей колокольни?

А так, якщо вони не дадуть кредиту НБУ, а в Україні буде більший попит на валюту ніж пропозиції, валюта буде рости:), тому на гачку, чи не так?

якщо вони не дадуть кредиту НБУ

НБУ никогда не получал от МВФ кредиты.

в Україні буде більший попит на валюту ніж пропозиції, валюта буде рости

Так когда кредит придется отдавать — он всё равно вырастет. В чём профит?

Профіт = зароблений процент — кредитний процент. Стосовно НБУ в мене інша інформація.

Стосовно НБУ в мене інші чутки від Кисельова

fixed

Це хіба що Трамп може сказати «я сказал и точка». Наскільки я знаю, МВФ ніколи нікому не казав: «я сказал и точка». Але боржники МВФ стараються прислухатися до того, що МВФ рекомендує.

Поки що середньозважений курс — біля 27: www.xe.com/...​/?from=USD&to=UAH&view=1Y. Що не так далеко від 25. А міг бути інший сценарій: наприклад, підвищують пенсії пенсіонерам до адекватного рівня, чи продають населенню газ і електроенергію за цінами, які складаються тільки за вартості видобутку і витрат на транспортування, і курс з 25 збільшується у декілька разів. Як це сталося декілька років тому (я про курс).

план для курсу гривні до долара на найближчі роки

С этого места поподробней©

пенсійна реформа та ін.

Требовать что-то — не значит управлять.

Ты когда открываешь вклад в банке — выполняешь требования законов и самого банка. Но это не значит что государство управляет твоим счётом или тобой. Как и банк не управляет. А вот когда ты был лет на двадцать моложе — родители тобой управляли. Хотя при этом у тебя всё равно оставалась некоторая доля свободы, в отличии от например холодильника или телевизора которые делали только то что от них хотели родители (разве что могли сломаться, но не по собственной воле).

Банальные вещи приходится объяснять. Я в шоке? Нет, уже привык.

П.С.
То что МВФ требует каких-то реформ — это и хорошо для нас и объяснимо для МФВ. Когда банк даёт тебе кредит он тоже требует от тебя что-то, обычно подтверждение платежеспособности. МВФ требует таких изменений которые (по его мнению) гарантируют что мы сможем вернуть одолженные у фонда деньги.

Впрочем зачем я это пишу?

С этого места поподробней©

Тут відповів.

Я не кажу, що якщо МВФ вимагає дій для гарантування повернення його грошей, то це гірше, ніж якщо він нічого не вимагав би і позичав стільки грошей, скільки попросили б.

Я кажу, що свобода дій українських високопосадовців обмежена.

Я кажу, що свобода дій українських високопосадовців обмежена.

Она ограничена даже меньше чем свобода действий человека взявшего кредит на айфон.

Порошенко «грозит» лишь репутационый ущерб. Депутатам которые и принимают законы вообще ничего не грозит потому что им насрать на свою международную репутацию. Гройсману и кабмину...затрудняюсь определить, но ближе к депутатам.

А вот взявшему кредит на айфон грозит суд. Но знаю что далеко не каждого невыплатившего кредит тащат в суд. Особенно если право требования долга перешло к фонду гарантирования вкладов.

Уровень управляемости украинских чиновников МВФ-ом можно сравнить с уровнем управляемости каким-нибудь теплоэнерго своими потребителями горячей воды — часть платит «потому что так надо», часть когда приходят пугалки об отключении, часть накопила долги суммой в евробляху и копит дальше совершенно не боясь угроз.

Раз проскочила інформація, що одна з вимог МВФ це скасування спрощеної системи оподаткування, добре що ця вимога в кінці списку :)

Управляют всё ещё жидомасоны? Или наконец то непосредственно рептилоиды?

В этом-то и проблема что низжие народы не могут управляться напрямую рептилоидами приходится всяко держать планетарный гарнизон жидомассонов увы ((

Я бы в рептилоиды пошел! Пусть меня научат!

— А что они тебе говорили?
— Гут Вольдемар гут!
(к)

Судячи по тотальному саботажу роботи Антикорупційного бюро, створеного під контролем і на вимогу США, не такі вже наші високопосадовці й залежні від Заходу.
Захід все ж не Совок, який у підконтрольних країнах на всі ключові посади призначав своїх маріонеток, а наглядало за ними КДБ. Захід діє інакше, не виконуєте наших вимог — не дамо грошей.
І попри всю свою нелюбов до Совка, не можу не визнати ефективність їх методів. Батіг в даній ситуації краще ніж пряник. Якби західні суди заарештували наприклад пару закордонних маєтків високопосадовців Генпрокуратури чи СБУ, то саботаж роботи Антикорупційного бюро швидко б припинився.

Тому і написав, що певна свобода дій є.

Таке враження, що вимоги, які б’ють по пересічних (підвищення цін на енергоносії, пенсійного віку, ...) виконуються в першу чергу, а ті, які б’ють по керманичах (напр., Антикорупційного бюро), коли вже відтягувати не вдається.

я мало украду

Сомнительное достижение.

На этот случай есть избитая фраза: «хороший парень — не профессия». У нас уже был ці-руки-нічого-не-крали который тупо отсидел свой срок и единственное памятное достижение его срока — закрепление темы голодомора как преступления коммуняк не только в украинском, но и в мировом сознании. Но как бы совсем не ради этого его избирали. А последствия в виде Хама на посту президента — это вообще *** и в общем то что и привело потом к войне.

К войне, уважаемый, привели последние лет 15 нашей истории, в том числе и тот «верховный бджоляр», что просто вот так вот взял и отсидел.

в том числе и тот «верховный бджоляр», что просто вот так вот взял и отсидел.

Я вроде бы то же самое написал.

И с этим

К войне, уважаемый, привели последние лет 15 нашей истории

не согласен только лишь в том что не 15, а все 27. С одной стороны у нас есть оправдание: выйдя из совка трудно сразу понять как надо действовать, особенно если независимость по сути свалилась с неба. С другой стороны: именно долгое пребывание в убеждении что «государство нам должно», «русский второй государственный» и особенно «Россия дружественное государство, а россияне — братский народ» и есть главная причина, остальное всё лишь следствия. Когда там у нас коммунистов из парламента выгнали, точнее когда они просто перестали быть парламентской партией, хотя на выборах в местные советы всё ещё продолжали проходить? Совсем недавно.

За рахунок сироїдів — ніяк. А от за рахунок продажу держави — аж бігом, досвід вже є.

Да пусть приходит. Может вас расшевелит

і в Польщі впадуть зп девелоперів одразу))

*facepalm*
Пан Жук, толко давайте без деструктивной критики. Вы обещали:

Це сумнівно. До Тимошенко, якщо вона стане Президентом, я буду ставитися так, як американці-демократи до Трампа.
Тобто, критикувати по всіх напрямках, але без деструктивної критики, яка може зруйнувати державу.

dou.ua/...​rums/topic/21375/#1316660

Боротьба триває!

Да! То есть нет! В общем хй знает!

Підписатись на коментарі