Експорт комп’ютерних послуг зріс на 29% за 2018 рік

Українська ІТ-індустрія тільки за перше півріччя 2018 року, за даними НБУ, принесла вітчизняній економіці $1.5 млрд експортної виручки. Це на 29% більше минулорічних показників. При цьому кількість зайнятих у галузі зросла на 30 тис. осіб. Такі дані отримали від Національного Банку України експерти Асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

При цьому $1.5 млрд — сума, отримана лише від експорту комп’ютерних послуг. Сьогодні, маючи потужну технологічну експертизу, українські ІТ-компанії надають своїм іноземних клієнтам і низку консалтингових послуг, які підпадають під категорію «Інші послуги» у системі підрахунку НБУ. Тому загальні обсяги експортної виручки української ІТ-індустрії будуть значно більшими.

Такі темпи росту підтверджує й Денис Балацко, голова львівського офісу і віце-президент з інжинірингу в GlobalLogic. У кулуарах конференції Lviv IT Arena 2018 він повідомив, що компанія GlobalLogic очікує зростання IТ-ринку в Україні на 20% за підсумками 2018 року — більш ніж до 4 млрд доларів.

В цілому, за даними Асоціації, український ринок ІТ-послуг демонструє стабільно високі темпи росту: за результатами 2017 року обсяг виручки становить $3.6 млрд., а кількість ІТ-спеціалістів склала понад 120 тис. осіб із середнім рівнем оплати праці у $1.8-2 тис. на місяць.

Важливо відмітити, що під час опитування, проведеного Асоціацією, очільники найбільших ІТ-компаній, які працюють на території України, зазначили, що у перспективі 3-5 років очікують зростання кількості українських розробників до 200-300 тис. чоловік, а загальна динаміка розвитку галузі складе близько 30-40% рік до року. Але для досягнення таких показників державі та гравцям ринку необхідне комплексне вирішення нагальних проблем, серед яких: спрощення працевлаштування іноземців, розвиток кадрового капіталу та системи освіти, скасування застарілих регуляторних бар’єрів, розбудова ІТ-екосистеми та робота над створенням українських технологічних парків.

Джерела: IT Ukraine, Економічна правда.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
спрощення працевлаштування іноземців

Індусів хочуть понавозити, чи що?

Якщо навезуть сюди індусів, то я перекваліфіковуюсь у німецькі сантехніки.

в Індії зарплата в ІТ така ж як і в Україні

Шось по апворку того не видно)

эскорт компьютерных услуг

Тобто йдеться про те, що IT-галузь все меньше і меньше використовує схеми оптимізації податків. Інакше я не можу перевести фразу «... принесла державі ...». Може бути зріст, може не бути. 30т контрактів, чи 30т нових СПД, чи 30т нових випускників Шагу — теж не ясно. Але для Фейсбуку згодиться.

Я так розумію, що —

«... принесла державі ...»

мается на увазі не у вигляді податків а опосередковано.

При цьому кількість зайнятих у галузі зросла на 30 тис. осіб.

Це за який термін? У першій половині 2018?))))

Головне, щоб Т******ко не прийшла до влади, а то буде нам 2018 останнім нормальним роком.

Если верить рыгам, то один звонок из госдепа все решает. Так что не ссыте)

Давній знайомий, який у політиці і держапараті з дитинства, теж казав, що зараз місцеві високопосадовці виконують вказівки з Заходу. Тобто певна свобода дій є, але...

Це в якій місцевості? І кого конкретно? Трамп телефонує голові колгоспу?

Не Трамп, Обама. Трамп наш!

Управляют всё ещё жидомасоны? Или наконец то непосредственно рептилоиды?

Даешь прямое управление макаронного монстра!

П.С.
Вот тут попрекают украинцев всякими гендерными предрассудками. Та фиг с ними, с предрассудками теми. Люди верят в Z.O.G. — вот это проблема. К слову интересно насколько жиды, негры и прочие рептилоиды популярны у датчан.

Люди, які вміють аналізувати інформацію, можуть самі пошукати, які були вимоги Заходу (план для курсу гривні до долара на найближчі роки, пенсійна реформа та ін.) і яка ситуація з виконанням вимог.

Це тільки ті вимоги, про які можна заявляти публічно. Стосовно тих, які не для преси, я більше вірю своєму знайомому, який знаходиться всередині цієї кухні, ніж невідомим користувачам форуму, які незручну інформацію заперечують без аргументації.

Пенсійна реформа і курс долара це місцева влада вирішує?

А, зрозумів: я написав те, що можна зрозуміти двозначно. Мав на увазі владу, яка в Україні. Попередній коментар був про регіоналів і «госдепа».

Зрозуміло тепер. Ну ми зараз всією країною на гачку МВФ. Бачили очі кого обирали. Демократія...

Ну хоть мвф будет стимулировать наших пздоболов делать хоть какие-то реформы и не скатываться в парашку, а такбы вообще с куйлом создавали бы КНДР 2.0

Як Ви розумієте «реформу» від МВФ — підняття ціни на газ, коли населення і так платить ринкову ціну?

коли населення і так платить ринкову ціну?

Не платить.

Як Ви розумієте «реформу» від МВФ — підняття ціни на газ

Реформа в том чтобы население платила ту самую рыночную цену газа, а не дотировалось из гос.бюджета путем погашения убыточности Нефтегаза.

В країнах постсовка газ це політичний інструмент, а не товар з ринковою вартістю. Тому кожна влада і опозиція крутять ціною щоб набрати політ. балів. Але і ринку побудувати у нас не вийде бо кругом схеми і монополія...

В цьому році мені не вдалось знайти закупівельної ціни на газ, а Вам відома ціна?

В цьому році мені не вдалось знайти закупівельної ціни на газ

Каким боком тут закупочная цена?

Ты когда получаешь деньги за свою работу предоставляешь отчёт о закупочных ценах жилья, проезда на работу, продуктов?

Когда покупаешь новый телефон или телевизор или (другой объект с высокой добавленной стоимостью) требуешь чтобы тебе обосновали его цену стоимостью тектолита для платы, сверяешь количество указанных в списке резисторов с реально впаянными, сверяешь не завысили ли на них цену?

Так какая разница какая закупочная цена газа?

ціна газу в Україні = закупівельна ціна + вартість закачки газу клієнту + не значні витрати на щось інше, з цього найбільше впливає на останню ціну 1е та 2е, при чому ж 2е сильно залежить від 1го томущо газові насоси працюють на тому ж самому газу.

ціна газу в Україні

повинна бути ринковою, саме за це топить МВФ. А не визначатись домогосподаками за їх власними разрахунками.

Ти проігнорував всі мої питання. Но відповіді на них ми тут всі і так знаємо. Зарплата айтишнику платиться за ринковими принципами. А не згідно з калькуляією собівартості праці.

Чим газ гірший за айтишніка?

Не ми одні на гачку, з моєї колокольні виглядає так що весь світ на гачку америкосів

весь світ на гачку америкосів

Завжди веселили україномовні ватники. Як там ваша зарплата? В рублях надіюся, надіюся ви не попали в гачок америкосів.

Чудово. Не в рублях:)

У нас местная власть ни за что, кроме своего стула не отвечает.

вимоги Заходу (план для курсу гривні

Знайди, будь ласка

Наскільки я знаю, єдина вимога була — відмова від фіксованого курсу.

«Вимагає» — це ми називаємо речі своїми іменами. Західні політики використовують слова «рекомендуємо», «вважаємо», «прогнозуємо», ...

Знайшов тут цитату представника МВФ:

Ми з 2006-2007-х років в наших звітах розміщуємо ці рекомендації. Ми вважаємо, що економіка на зразок української економіки, яка глибоко інтегрована в світову економіку і залежна від експорту біржових товарів, залежить від волатильності на цьому ринку... Ми вважаємо, що для економіки такого роду набагато краще було б мати плаваючий курс

Стосовно курсу, зміг знайти тільки таке (напр., тут):

Прогнозується, що середньозважений курс гривні в 2015 році складе 22 гривні (у березні прогноз був на рівні 21,7 гривні), в 2016 — 24,1 гривні за долар (попередній прогноз — 22,5 гривні), 2017 — 24,7 гривні , 2018 — 25 гривень, 2019 — 25,3 гривні, а 2020 — 25,5 гривні за долар.

Не знайшов оригіналу документа на www.imf.org.

Стосовно курсу, зміг знайти тільки таке (напр., тут):

Тоесть подтверждений того что МВФ сказал нам «в 2025 году у вас курс доллара будет 25, я сказал и точка» нет. И даже того что потребовал чтобы мы выдерживали определенный график изменения курса — тоже нет.

Кстати ты в курсе какой Сейчас год и какой курс? Почему то курс доллара нифига не совпадает с тем что нам (с твоих слов) установил МВФ.

Хочу дополнить и напомнить что у нас произошла либерализация курса в результате которой мы отошли от советской практики последних лет «НБУ сказал что курс 61 копейка 8 гривен за доллар — значит курс 8 гривен за доллар» — сейчас курс доллара определяется на межбанке. В принципе в этом большая заслуга и МВФ в том числе, хотя врядли можно назвать это влияние «МВФ приказал украинским чиновникам», не говоря уже о том чтобы списать это на некий сферический в вакууме Запад(тм).

Тому що курс валют в Україні регулюється ринком

Тому що курс валют в Україні регулюється ринком

Не может быть, а как же крючёк америкосов видимый с вашей колокольни?

А так, якщо вони не дадуть кредиту НБУ, а в Україні буде більший попит на валюту ніж пропозиції, валюта буде рости:), тому на гачку, чи не так?

якщо вони не дадуть кредиту НБУ

НБУ никогда не получал от МВФ кредиты.

в Україні буде більший попит на валюту ніж пропозиції, валюта буде рости

Так когда кредит придется отдавать — он всё равно вырастет. В чём профит?

Профіт = зароблений процент — кредитний процент. Стосовно НБУ в мене інша інформація.

Стосовно НБУ в мене інші чутки від Кисельова

fixed

Це хіба що Трамп може сказати «я сказал и точка». Наскільки я знаю, МВФ ніколи нікому не казав: «я сказал и точка». Але боржники МВФ стараються прислухатися до того, що МВФ рекомендує.

Поки що середньозважений курс — біля 27: www.xe.com/...​/?from=USD&to=UAH&view=1Y. Що не так далеко від 25. А міг бути інший сценарій: наприклад, підвищують пенсії пенсіонерам до адекватного рівня, чи продають населенню газ і електроенергію за цінами, які складаються тільки за вартості видобутку і витрат на транспортування, і курс з 25 збільшується у декілька разів. Як це сталося декілька років тому (я про курс).

Нічого собі, як ви всіх розкрили. Прогноз — це вимога. Ога.

план для курсу гривні до долара на найближчі роки

С этого места поподробней©

пенсійна реформа та ін.

Требовать что-то — не значит управлять.

Ты когда открываешь вклад в банке — выполняешь требования законов и самого банка. Но это не значит что государство управляет твоим счётом или тобой. Как и банк не управляет. А вот когда ты был лет на двадцать моложе — родители тобой управляли. Хотя при этом у тебя всё равно оставалась некоторая доля свободы, в отличии от например холодильника или телевизора которые делали только то что от них хотели родители (разве что могли сломаться, но не по собственной воле).

Банальные вещи приходится объяснять. Я в шоке? Нет, уже привык.

П.С.
То что МВФ требует каких-то реформ — это и хорошо для нас и объяснимо для МФВ. Когда банк даёт тебе кредит он тоже требует от тебя что-то, обычно подтверждение платежеспособности. МВФ требует таких изменений которые (по его мнению) гарантируют что мы сможем вернуть одолженные у фонда деньги.

Впрочем зачем я это пишу?

С этого места поподробней©

Тут відповів.

Я не кажу, що якщо МВФ вимагає дій для гарантування повернення його грошей, то це гірше, ніж якщо він нічого не вимагав би і позичав стільки грошей, скільки попросили б.

Я кажу, що свобода дій українських високопосадовців обмежена.

Я кажу, що свобода дій українських високопосадовців обмежена.

Она ограничена даже меньше чем свобода действий человека взявшего кредит на айфон.

Порошенко «грозит» лишь репутационый ущерб. Депутатам которые и принимают законы вообще ничего не грозит потому что им насрать на свою международную репутацию. Гройсману и кабмину...затрудняюсь определить, но ближе к депутатам.

А вот взявшему кредит на айфон грозит суд. Но знаю что далеко не каждого невыплатившего кредит тащат в суд. Особенно если право требования долга перешло к фонду гарантирования вкладов.

Уровень управляемости украинских чиновников МВФ-ом можно сравнить с уровнем управляемости каким-нибудь теплоэнерго своими потребителями горячей воды — часть платит «потому что так надо», часть когда приходят пугалки об отключении, часть накопила долги суммой в евробляху и копит дальше совершенно не боясь угроз.

Раз проскочила інформація, що одна з вимог МВФ це скасування спрощеної системи оподаткування, добре що ця вимога в кінці списку :)

Управляют всё ещё жидомасоны? Или наконец то непосредственно рептилоиды?

В этом-то и проблема что низжие народы не могут управляться напрямую рептилоидами приходится всяко держать планетарный гарнизон жидомассонов увы ((

Я бы в рептилоиды пошел! Пусть меня научат!

— А что они тебе говорили?
— Гут Вольдемар гут!
(к)

Судячи по тотальному саботажу роботи Антикорупційного бюро, створеного під контролем і на вимогу США, не такі вже наші високопосадовці й залежні від Заходу.
Захід все ж не Совок, який у підконтрольних країнах на всі ключові посади призначав своїх маріонеток, а наглядало за ними КДБ. Захід діє інакше, не виконуєте наших вимог — не дамо грошей.
І попри всю свою нелюбов до Совка, не можу не визнати ефективність їх методів. Батіг в даній ситуації краще ніж пряник. Якби західні суди заарештували наприклад пару закордонних маєтків високопосадовців Генпрокуратури чи СБУ, то саботаж роботи Антикорупційного бюро швидко б припинився.

Тому і написав, що певна свобода дій є.

Таке враження, що вимоги, які б’ють по пересічних (підвищення цін на енергоносії, пенсійного віку, ...) виконуються в першу чергу, а ті, які б’ють по керманичах (напр., Антикорупційного бюро), коли вже відтягувати не вдається.

я мало украду

Сомнительное достижение.

На этот случай есть избитая фраза: «хороший парень — не профессия». У нас уже был ці-руки-нічого-не-крали который тупо отсидел свой срок и единственное памятное достижение его срока — закрепление темы голодомора как преступления коммуняк не только в украинском, но и в мировом сознании. Но как бы совсем не ради этого его избирали. А последствия в виде Хама на посту президента — это вообще *** и в общем то что и привело потом к войне.

К войне, уважаемый, привели последние лет 15 нашей истории, в том числе и тот «верховный бджоляр», что просто вот так вот взял и отсидел.

в том числе и тот «верховный бджоляр», что просто вот так вот взял и отсидел.

Я вроде бы то же самое написал.

И с этим

К войне, уважаемый, привели последние лет 15 нашей истории

не согласен только лишь в том что не 15, а все 27. С одной стороны у нас есть оправдание: выйдя из совка трудно сразу понять как надо действовать, особенно если независимость по сути свалилась с неба. С другой стороны: именно долгое пребывание в убеждении что «государство нам должно», «русский второй государственный» и особенно «Россия дружественное государство, а россияне — братский народ» и есть главная причина, остальное всё лишь следствия. Когда там у нас коммунистов из парламента выгнали, точнее когда они просто перестали быть парламентской партией, хотя на выборах в местные советы всё ещё продолжали проходить? Совсем недавно.

Тимошенко прийде — пенсії за рахунок сироїдів усім підніме.

За рахунок сироїдів — ніяк. А от за рахунок продажу держави — аж бігом, досвід вже є.

Какая разніца, главное еканоміка!

Головне безпека, а не економіка. Мертвому курс долара (чи розмір ВВП) вже ні до чого. Хоча все пов’язано — слабка економіка то менша безпека.

Да пусть приходит. Может вас расшевелит

і в Польщі впадуть зп девелоперів одразу))

*facepalm*
Пан Жук, толко давайте без деструктивной критики. Вы обещали:

Це сумнівно. До Тимошенко, якщо вона стане Президентом, я буду ставитися так, як американці-демократи до Трампа.
Тобто, критикувати по всіх напрямках, але без деструктивної критики, яка може зруйнувати державу.

dou.ua/...​rums/topic/21375/#1316660

Так ще не стала президентом. Можна деструктивити.

Так ще не стала президентом. Можна деструктивити.

Так, поки Т*** не стала Президентом, можна (і треба) робити все, щоб не допустити цього.
Але коли станеться трагедія, і вона таки стане — що ж, потрібно буде з цим жити.

Боротьба триває!

Да! То есть нет! В общем хй знает!

Подписаться на комментарии