Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Попит на Junior/Trainee розробників

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Всім привіт, проводжу деяке опитування з приводу, як часто та чи взагалі компанії зацікавлені в наймі Junior/Trainee розробників. Чи звертаєте Ви при проходженні спібесіди на рекомендації з проходжених спеціалізованих курсів/шкіл? Чи має значення яку саме IT школу/курс прослухано?

Напевно це запитання більше для HR компаній, але цікаво послухати думку кожного.

Дякую

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А можно увидеть ссылку на очереди за трейни? А то доу джини работа хх не показывают

Junior/Trainee розробники зараз перебувають у великому дефіциті.
Це зумовлено демографічною ситуацією та масовою еміграцією, яка зараз вже починається навіть у шкільних роках.
Більше наймати 5 джуніків і продавати їх як одного сіньора — не вдасться.
Ціна на Junior/Trainee розробників буде стрімко рости в найближчі роки.
А різниця у зарплаті із іншими досвідченішими категоріями розробників — буде зменшуватись.

А трейні взагалі мало що коштують.

конторi вони коштують чимало — трейнi п’є чимало кровi, без цього — нiяк.

Кантори найбільше заробляють на джунах. А відповідно — на вчорашніх трейні.
На джуні можна заробити у 3-4 рази більше, ніж на сіньорі.
Тому — поки це дуже вигідно.
Але із часом маржа на джуні та маржа на сіньорі стануть приблизно одинакові.

дякую, дуже цікаво

Саме так. Почали думку правильно, але висновки зробили — неправильні.
Замовнику Сему із США немає великого значення чи джун сидить у США, чи джун сидить в Україні.
Але зарплата американського джуна становить 5000 USD/місяць.
А українського — 500 USD/місяць.
І така різниця лише тому, що бажаючих стати українськими джунами на одну вакансію поки значно більше, ніж бажаючих стати американськими джунами на одну вакансію.
Отже по мірі вичерпання ресурсів вартість укрїнського джуна буде наближуватись до вартость американського джуна.
І так буде відбуватись як мінімум доки вартість укрїнського джуна не досягне половини вартості американського джуна.
Тобто — 2500 USD/місяць у сьогоднішніх цінах.

Цей процес вже йде, але невдовзі дуже прискориться.
Огляніться назад.
Ще 15 років тому український джун коштував 100 USD/місяць.
Ще 10 років тому український джун коштував вже 200 USD/місяць.
А зараз — вже від 500 до 1000 USD/місяць.

Згідний. Будуть рости зарплати для всіх категорій.
Але для початківців (Junior/Trainee розробників) ріст зарплат буде йти значно швидшим темпом, ніж для досвідчених розробників.
За той час поки зарплата сіньорів зросте десь на 30% — зарплати джунів встигнуть зрости у 2-а рази.
Якось так. Точних цифр назвати не зможу — бо не пророк.
Можу лише чітко говорити за тенденції.

Да если так будет — то начнут уплывать заказы в другие части шарика.
Ни кто не будет тут платить даж половину рейта джуна/трейни по рейтам в локации заказчика.

Ще й як будуть. Нікуди не дінуться. У вас буде шанс спостерігати цей процес у реальному часі.

Халва — Халва .
В тех же Штатах ждуны и трейни «слегка» повыше уровнем наших вайтишников .
Наши же — ближе всего к махровой индусятине, то что пока еще это продается — заслуга сейлзов , а не самих обсуждаемых .

А у мене немає інтересу тут кричати Халва!
Просто більшість людей не здатні бачити картину у динаміці.
Для них завжди джун коштував 700 баксів як сьогодні. І так буде.
Але реальність завжди є динамічною.
Тому — дифіцит нових джунів і ріст зарплат із часом. Ось так воно буде.

та джунов очередь стоит , только успевай грести если надо )
пока минималка не подкатит к 400 баксам — джуны будут стоить как и стоили .

Есть отдельная категория — люди из смежных областей которые джуны в новой для себя области , но им еще можно платить за знания из старого домена , если они перемежаются с нынешним.

но стерильному челу с курсов/универа никто не даст больше нынешних сумм.

Есть отдельная категория — люди из смежных областей которые джуны в новой для себя области , но им еще можно платить за знания из старого домена , если они перемежаются с нынешним.

Дєдушка гикає, на основі свого досвіду.

Я про скажем админов подвашихся в куа, или в девы. Ну или наоборот.
Так знания соседнего домена в плюс.

завжди джун коштував 700 баксів

Вот мне интересно- где ты нашел такие деньги для джуна? В Киеве большинство июней готовы просто за опыт работать- абы взяли... Может, вступив в сговор джуны (все джуны на рынке) — и смогли бы получать такой рейт- но пока есть 1000 резюме июней на одну открытую позицию и готовых работать просто за опыт- то тут если 300 дадут- уже хорошо. Не нужно демпинговать

Ви говорите про інтернів.
Якщо розглядати що джун це людина с 0.5 до 1 року досвіду, то нормальна ціна.

Блин, дружище, ты какую-то дичь несешь. Оглянуться на 10-15 лет назад, говоришь? Так это был бум аутсорса, джунов брали чуть ли не с улицы. Шаровые курсы, после которых пачку студентов берут сразу на 500$, никого не удивляли.
2018. Покажи мне хоть одну компанию которая сейчас обучает на шару, после чего сразу на 500$ берет на работу?

В 2006-2007 в Глобале обучали Junior Java людей «с улицы» и платили им стипендию в 500$.
После курсов устраивали на проект на реальную зп около 800-1000$

В 2006-2007

Так это же вообще эра динозавров, каменного века- по мерка скорости изменений в ИТ

Десь у Харкові може бути інша реальність. У Львові — вже ці процеси дуже чітко помітні. Бо тут Європа за 70 км.

даже если заказчик будет готов платить украинскому джуну 2,5к$ (в чем я сомневаюсь), боюсь что украинский работодатель будет не готов =)

А ви точно в Україні ? Бо прізвище, той...намєкаєт на «сар ! ай ем сітін ін фронт ов ю енд лайк чатін віз ГАРЛЗ ін фазбук !»

Логіка в цьому є, бо мені здається розробка постійно ускладнюється.

Сейчас можно программировать, не зная ни ассемблера, ни даже указателей.

Угу а потом все знают фреймворки, но не знают основ. Не понимают алгоритмов и не могут написать что-то не в рамках фреймворков и кучи других иструментов. В итоге мы получаем раздутие и не эффективность систем.

ни даже указателей

ни даже как устроен компьютер, ни даже языков программирования

Был trainee в GlobalLogic в 2011, получал $700, но это было скорее исключение.

в Украине нет работы ни для джунов ни для трейни. Везде все требуют опыт от 3 лет, портфолио. А это уже явно не джун.

Джуни—супер варіант зекономити бабла якщо в тебе проект грамотно поставлений і джуни вирішують в основному шаблонні задачі.
Брав джунів особисто, вирішував потрібні задачі за невеликий прайс. Головне бути готовим що розумний джун від тебе піде на зарплату х2. Деяким своїм джунам я допомогав знайти роботу і давав цінні рекомендації скільки і як їм треба просити.
Переконаний що джуни—це він-він ситуація. Ти береш нулячого тіпа (або подругу) на зарплату касира АТБ, трейниш його/її, вирішуєш ним/нею рутинні для своїх більш толкових інженерів задачі, а далі в залежності від свого бюджету та бажання або виводиш їх на ринкову зп або відпускаєш на х2 або навіть х3 зп у вільне плавання на велику галеру.
Чому я вважаю зарплату касира АТБ справедливою? Тому що я беру людину без досвіду, витрачаю на неї проектні гроші (час моїх інженерів які вчать джуна) довгий період, так що тут ще хто кому винен має бути )))
Відовідно джун отримує цінний досвід промислової розробки та запис в резюме. Ну а різницю в зп він відіб’є буквально за перші декілька місяців роботи у лідері ринку.
Класно працює на потокових проектах, а таких є багато.

Джуни це добре круто і потрібно. Шкода що толкових джунів мало, а ще останнім часом я помітив що вони якісь ліниві і не дуже хочуть працювати :) Або покоління таке росте, або в мене така вибірка нерепрезентативна.

Класно коли компанії мають свої курси та вкладаються в джунів. Таке небагато хто робить, але робить. Я особисто собі в збиток наймав джунів і не шкодую про те що вийшов з ними в мінус—важливо що я людям дав старт у фактично безбідне життя. Вони би і без мене знайшли роботу, але все-таки, приємно коли маєш маленьке коло своїх alumni.

Якби я мав можливість стартанути велику контору, я би 100% обов’язково брав би джунів і пускав би в ротацію—пропрацювали рік—і на галеру, а мені наступного.

Джуни—супер варіант зекономити бабла якщо в тебе проект грамотно поставлений і джуни вирішують в основному шаблонні задачі. 

в грамотно поставленном проекте шаблонные задачи автоматизируют

Чому я вважаю зарплату касира АТБ справедливою? Тому що я беру людину без досвіду, витрачаю на неї проектні гроші (час моїх інженерів які вчать джуна) довгий період, так що тут ще хто кому винен має бути )))

это не справедливая зарплата, а скотское отношение, потому что никуда они не денутся

это не справедливая зарплата, а скотское отношение, потому что никуда они не денутся

Ну камон, во всяких америках-европах студенты вузов тоже за миску супа практику проходят на производстве. В их случае главное — опыт, а не деньги. Деньги после опыта придут.

Так что вполне справедливое решение.

Та ти шо, як можна бідних дітей експлуатувати та ще й собі в збиток, що ви таке кажете, а ну швидко по косарю баксів всім видали! )

Да, действительно, опыт — это главное в данном случае, но почему это используется для того, чтоб

зекономити бабла

?
Лично мне кажется это совершенно несправедливой системой расчета зарплаты.

несправедливой системой расчета зарплаты.

Так нет же справедливости в мире.

в грамотно поставленном проекте шаблонные задачи автоматизируют

я канєшно не експерт, але задач по наприклад потоковій верстці сайтів і допилюванню якогось js під ту справу щось досі не дуже автоматизували хоча намагаються )

никуда они не денутся

бгг, я що, кайданами їх до батареї приковую? через півроку якщо дуже розумний, то дуже навіть дінеться, піде в галеру на 1.5х зарплату і буде щасливий )

Робот от БостонДинамикс будет дороже джуна, однозначно

надо на собеседовании просить показать его чтобы прикинуть кто за пивом в команде будет бегать :)

в грамотно поставленном проекте шаблонные задачи автоматизируют

Прямо все задачи? У вас в грамотно поставленном проекте есть сильный AI под это дело?

это не справедливая зарплата, а скотское отношение, потому что никуда они не денутся

Это скотское отношение называется выгода. И до тех пор пока законом не запрещено или не ограниченно — будут пользоватся чужим безвыходным положением ради личной выгоды. Закон джунглей

согласен. но называть такое справедливой зарплатой... только не в мою смену

Вітаю. Візьмеш мене на зарплату касира?). Треба реальна прокачка (front-end) бо на туторіалах дуже довго (принаймні мені).
П.С. Якщо напрямок підходить).

Ви самі собі суперечите.
Тут Ви пишете:

Ти береш нулячого тіпа (або подругу) на зарплату касира АТБ, трейниш його/її..

А далі:

Шкода що толкових джунів мало, а ще останнім часом я помітив що вони якісь ліниві і не дуже хочуть працювати :)

Тобто Ви намагаєтесь знайти толкових джунів на зарплату касира АТБ? І це вважається за нормальне?
Одна справа, коли береш trainee, і зовсім інша — толкового джуна.

Джун з досвідом роботи—це оксюморон.
Я маю наувазі людей без досвіду взагалі.

Это ваше мнение. По моему мнению, «трейниться» ничего не мешает и дома, над пет-проектами, после уроков/пар, кушая мамин борщик. А потом идти на джуна.

А если безработный (уволился с позиции лида и решил отдохнуть), то вообще не программист.

Но это такая себе классификация, наверное, лучше использовать какую-то классификацию, которая показывает реальный опыт и знания. И больше трёх градаций (для неуправляющих должностей) джун/миддл/сеньор в ней не нужно.

Так впадло ж трейнетись за безплатно, якщо можна трейнетись за зарплату.

советую посмотреть вакансии Джуна. В них написано «Опыт коммерческой разработки». Где ее то дома взять?

Где ее то дома взять?

это смотря что конкретно под этим подразумевается.

Советую не принимать близко к сердцу описания вакансий, там много чего бывает написано. Всё не так сложно, как вы думаете, главное — пробиться на собеседование с техническим специалистом через заслон рекрутеров/эйчаров и показать на собеседовании интеллект чуть повыше тумбочки. И всё, работа ваша. Если будет совсем сложно, то в резюме можно и приврать (но умеренно).

Із опису зрозумів що вам не відомо що таке «делегування обов’язків». Почитайте про це. Тоді зрозумієте що ви упускаєте потенціал, ресурси.

,___,
{O,o}
|)``)
O RLY?

В netcracker працював груп менеджером і брав на роботу джунів з неткрекерівських курсів (до речі дуже їх рекомендую). А ви де були?

На курсы никто внимание не обращает, а брать или нет новичков в проект обычно не политика компании, а решение менеджеров этого проекта, так что можно встретить самые разные варианты, есть даже такие отбитые что только трейни и набирают и тимлида вчерашнего мидла, ну и проект кромешный ад в итоге

Взагалі, мені здається, що досить рідко коли потрібні трейні, але це з мого досвіду. На одному з проектів були задачі, які не потребували багато кваліфікації, тому вирішили знайти саме трейні для цих задач. Навіть для пошуку трейні довелось провести багато співбесід, і тоді, відфільтровуючи резюме, звертали увагу на курси, які проходив кандидат. Взяли тоді хлопця, який навчався в unit factory, переглядали гітхаб акаунт, де він виконував задачі з цих курсів тощо. Тобто, не дуже важливо, що за курси конкретно, але важливо, що було видно результати навчання: написаний код, знання базових речей.

Підписатись на коментарі