×

Тяжкий вибір монітора для ноутбука

Привіт. Вибираю монітор для свого Lenovo Y50 лептопа. Здебільшого для роботи в IDE, фільми, ютуб. Пишу виключно сервери так що графікою не займаюсь. З ігр може контра та і то не факт. Може порадите щось в моєму нелегкому завданні :) ?

1) Не знаю 32 чи 34. На 32 може нормально два повноціних вікна не влізти а 34 може бути завеликий.

2) Придивився щось типу цього hotline.ua/...​ter-monitory/lg-34uc99-w і цього hotline.ua/...​ter-monitory/lg-32ud99-w Якщо щось можете про них сказати — буду вельми взячний. Або якщо маєте щось порадити — аналогічно.

3) Але саме велике питання яке мене цікавить так це чи буде монік принаймні на 32 дюйми нормально показувати 4k через hdmi 1.4 та відео карту geforce gtx 860M 2g ??? Відео наче не сильно погане але от чи розєм потягне?
rozetka.com.ua/...​lenovo_59430837/p1463912 — ось приблизна конфігурація мого ноута, тільки в мене відео — 2ГБ

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

34″ dell + gtx 970’а — політ нормальний.
Екран ділю на 3 секції (браузер + редактор x2)

ось це знадобиться щоб зручно виділяти місце для додатків — mizage.com/divvy (мак та вінда)

ось приблизна конфігурація мого ноута, тільки в мене відео — 2ГБ

К кількох комментах бачу упор на об’єм відеопам’яті.
Вона тут ні до чого.
Точніше до чого, але її тепер достатньо.
Пояснюю.

У старі добрі часи після VGA режиму 320×200 наступним кроком були VESA відеорежими, починалися із 640×480 точок на 256 кольорів. Щоб зберігати/відображати картинку потрібно було 1 байт (1 байт — 8 біт — 256 значень) на 1 точку. Відповідно 640*480*1 = 307200 байт (грубо кажучи 300 кілобайт). З оцим неприєним фактом я стикнувся колись, коли на компах, до котрих я мав доступ було тільки 256 кілобайт (256к), що недостатньо. Щоб відображати оту картинку 640×480 на 256 кольорів (300k) треба було більше — а саме, хоча би 512k.
Якщо раптом захотілося відображати 16 біт, 65526 кольорів — то треба 2 байти (2 байти — 16 біт, 2^16 = 65536). Відповідно 640*480*2 = 614400 байт. Для 24-бітових кольорів (по 1 байту на червоний, зелений, синій — що з пізніх 1990-х і досі є цілком достатньо, не чіпаю 30-бітові, не перетинався з ними) — треба 3 байти (24 біти, 2^24 = 16777216 кольорів ~ 16 млн), отже 640*480*3 = 921600 байт, майже 1 Мегабайт пам’яті.

Тепер рухаємся далі.

4k зображення — це

3840 × 2160 (4K UHD) is the dominant 4K standard

en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution

Дано 3840×2160. 3 байти на 24-бітовий колір. Що робимо? Правильно, множимо.
3840*2160*3 = 24883200 байт, ~25 Мегабайтів

У вас відеокарта на 2 Гігабайти, 1 Гігабайт = 1024 Мегабайти, = 2048 Мегабайт.
Отже — 2048 > 25, відповідно пам’яті для відображення є більш, ніж достатньо.
Тому за пам’ять можна не переживати і треба дивитися на специфікації відеокарти, які режими вона видає

Просте гуглення
Lenovo Y50 video modes on external monitor
показує лінки, на котрих народ каже, що біда
www.tomsguide.com/...​ptop-res-asus-pb278q.html

На інших лінках — усе не так однозначно

Хотів я собі брати монітор 32″, придивлявся до таких, а потім взяв рулетку, поміряв і зрозумів що це реально здоровенний монітор і взяв 27″. Це звісно залежить від приміщення і робочого місця, але моя порада, якщо у вас зараз монітор поменьше, то краще прикиньте чи не буде 32″ дуже великим, а то мені іноді здається, що навіть мій 27″ за великий і 24″ було б достатньо.

а я то навіть придивлявся навіть до 38 :) Щоб пару вікон в повний розмір добре влазили

А в когось є досвід роботи з док станціями? З опису видно що кожна підходить під певну марку ноута а коштує пару тисяч. Якщо я колись поміняю свій леново на дел чи на мак то док станцію можна буде викинути, так ?

вимірюється на скільки цих два вінка поміщаються на екрані якщо їх відкрити поруч...

В ноуте выход на HDMI в 99% случаев работает только через встроенную в процессор видеокарту, это самое жёсткое ограничение которое обойти нельзя, поэтому автор, не рассчитывай на свою 860m. В любом случае HDMI 1.4 потянет с натяжкой 4к 30Гц онли, автор, 30Гц это вполне заметные подтормаживания, если уж есть желание выложить за монитор 30 тысяч, то тогда задумайся над док-станцией, где будет DisplayPort, он вытянет 4к в 60Гц.

имхо для ноута лучше док и пара 22-24.

32-34 это прям ну оч огромный, 27 оптимально. По поводу видеокарты посмотрите на сайте www.geforce.com/...​e-gtx-860m/specifications.

Он широкий. Если был бы и высокий то это наверное и был бы 40 дюймовый 4к...
27 это будет другое соотношение сторон.
В зависимости от разрешения на не самом новом компе у вас может получиться подключить 2 27 дюймовых но только один 34 дюймовы

ну але ж круто еоли два повноцінних вікна влазить :) відео 4к підтримує ( в мене все таки в ноуті 4к дисплей)

Для игр — много, для работы — мало. Потому что ты работаешь с несколькими окнами.
Фактически монитор — это дополнительная зрительная память мозгу.

Надо запоминать, когда ты собранный, хватает и 15″ 1366×768 :). Вот лично, когда я не могу сосредоточится мне 3х рабочих столов 4K на 27″ не хватает. ИМХО. Сложно обобщить — все индивидуально.

А когда код — дерьмо, а документация к нему писана маркетинговыми обезьянами из индусячей галеры

HP хороші монітори. Правда в мене 24 дюйми фуллхд. І на роботі таких же 2 поряд стоять.

У меня монитор 34″ широкий. Он еще не 4к.
Видяха что внутренняя что 840м тянет его и экран ноута. А вот 4к не тянет.

на скільки ГБ відео? а що значить не тягне? зовсім не показує чи показує погано ?

Я специально написал про 2 видеокарты. Гб не при чем тут. Погуглите какую видеокарту надо для 4к. Вот эти широкие мониторы это только половина от 4к. Их старые ноуты понимают, тянуткак хотите назывпйте

Посмотрел.
Ноут у меня acer aspire v3 571g
Видяха встроенная в процессор и внешняя 640м
Млнитор лж 34 дюйма широкий 2560 1080

в мене ноут з 4к дисплеєм. але сумніваюсь з приводу монітора через hdmi

Хм. Отпишитесь что вышло.
А если с ноутом сходиьь в магазин и попробрвать?

По спецификациям HDM 1.4 поддерживает 4к только с частотой обновления 30 герц. Это даже в IDE будет заметно как торможение GUI.

Через 1.4 може і не потягнути (не повинно). Через VGA як не дивно потягне.
32 чи 34 — взагалі не вибір. Питання лише до геометрії робочого місця. Особисто я не бачу причини не взяти 40.

Не бачу причини брати саме Лижі. Тобі не потрібна їх «турбота» із впендюрювання супер-софту, свіжого як лайно птеродактиля, і якості такої самої. Пошукай щось простіше.

Підписатись на коментарі