#Зрада в OpenStreetMaps: Крим позначено територією, що належить Росії
Українська спільнота OpenStreetMap з великим сумом дізналась про рішення однієї з керівних структур проекту, Data Working Group — Working Group Minutes/DWG
«Crimea shall be part of the Russia administrative relation and not the Ukraine one as long as Russia has on-the-ground control in Crimea»
Це рішення посягає на суверенітет України, як незалежної держави, кордони якої визнані міжнародним суспільством, країнами ЄС, Великобританією, США, ООН, НАТО та іншими міжнародними організаціями, протирічить існуючим принципам позначення спірних територій (адміністративних одиниць) на карті OpenStreetMap і не відповідає сталій практиці позначення таких територій (на карті OpenStreetMap Північний Кіпр є частиною Кіпру, Придністров’я є частиною Молдови, Абхазія — Грузії тощо). Виглядає так, що рішення щодо України є політично вмотивованим і, можливо, нав’язане росіянами, один з членів OpenStreetMap Data Working Group є громадянином РФ. (Про це неможливо сказати напевне, через те, що цей орган не є публічним і не оприлюднює протоколи власних засідань, але має дуже великий вплив на розвиток проекту.)
Представники української спільноти направили скаргу на дії Data Working Group до вищого керівного органу проекту — OpenStreetMap Foundation Board 17 листопада 2018 року (див. текст скарги — forum.openstreetmap.org/...ic.php?pid=726095#p726095 ), але на момент написання цього звернення відповіді не отримали.
Дані OpenStreetMap використовують Wikipedia, Facebook, Apple, Microsoft, ООН, Світовий банк, державні установи різних держав, громадські організації по всьому світу. OpenStreetMap є важливим для Червоного Хреста, оскільки дає можливість оперативно картографувати території стихійних лих. За даними SimilarWeb, тільки сайт openstreetmap.org щомісяця переглядають 10 мільйонів користувачів, крім того що самі дані проекту використовуються тисячами інших сервісів та ресурсів в Інтернеті самостійно. Не можна допустити щоб всі вони бачили Україну без Криму, адже Крим — це Україна.
OpenStreetMap (OSM; з англ. дослівно «відкрита вулична мапа») — це відкритий проект спрямований на збір, збереження та розповсюдження загальнодоступних геопросторових даних, створення інструментів для роботи з ними силами спільноти волонтерів. Проект заснований у Великій Британії в липні 2004 року Стівом Костом. У квітні
Українська спільнота OpenStreetMap
www.facebook.com/openstreetmapua
twitter.com/osm_ua
t.me/osmUA
[email protected]
Найкращі коментарі пропустити