Закон про валюту: покращення вже скоро))

С февраля в Украине вступает в силу Закон «О валюте и валютных операциях». В нем есть полезные нормы для бизнеса, а обычным пользователям он с 7 февраля этого года разрешает покупать валюту в онлайне.
Редакция AIN.UA разобралась в том, что именно разрешат украинским компаниям и гражданам делать с валютой с этой даты.

мій коментар що саме змінюється в статті.
Багато хорошо для фізичних осіб.
з точки зору ФОПів — принципових новинок не бачу

ain.ua/...​/08/kupit-dollary-onlajn

Кілька знайомих «жалілося» на екстра податок в ланцюжку ФОП дол — грн — дол на особистому рахунку.
Я й сам через пройшов, коли на днях на IB відправляв черговий транш
youtu.be/6UVKQfpknqc
тут поки покращення не передбачаю, хіба апетити банків нормалізуються в рамках 1%.

p.s
все одно давайте радіти, бо якщо прийде Вона, то при деградації економіки краник знову закрутять.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

ПриватБанк відкрив продаж безготівкової валюти в терміналах самообслуговування
privatbank.ua/news/2019/4/16/893

За перші два тижні дії нових валютних правил в Україні видано 285 е-лімітів на інвестиції валютних коштів за кордон, з яких 188 е-лімітів оформлено у ПриватБанку.
Статистика з 07.02.2019
56% — розміщення грошей на закордонному особистому рахунку;
43% — покупки цінних паперів провідних світових компаній;
1% — інші.

видано 285 е-лімітів

Их тоже надо получать? В чём тогда покращення?

e-ліміт діє автоматом.
Не потрібно бумажки Заява на ліцензію кожен раз коли СВІФТ

ПриватБанк запускає онлайн-продаж валюти в Приват24 з 7 лютого
privatbank.ua/news/2019/1/25/828

А есть информация о том, какие банки кроме привата будут уметь покупать валюту онлайн. Есть вероятность, что решусь менять банк, поэтому удобно, что бы эта возможность тоже была.

Интересуют банки, которые умеют в ФЛП, чтобы можно быть принимать валютные платежи и выводить на карту физлица с минимальными комиссиями.

Вот тоже на КредоБанк смотрю.

Угу, супруга как раз им пользуется, но это же раз в месяц, можно и потерпеть 🙂.

А як потім можна цю валюту перевести у готівку? Чи це більше для безготівкового користування?

Андрій,
валюту можна буде купувати з рахунку фіз особи на рахунок фіз особи.
по ФОП без змін, на особисту картку зможете тільки грн вивести.

Мінімальна комісія наразі в Приваті,
Хоча за 3 грн можна з ФОПа в Приваті на інші банки фіз особи, той же Моно. Моє відео по темі переказу за 3 грн:
www.youtube.com/watch?v=mYoU4XdXzxo

Да, я понимаю, что это для физ лиц. Просто не во всех банках есть такая опция в онлайн банкинге. А в некоторых вообще может не появиться в обозримом будущем.

Цікаве питання яке поки зависло))
вивести 50К по e-ліцензії
а потім ще 50К по e-ліміту
подивимось чи будуть такі кейси.

Кстати, а как сейчас считается период в 1 год? Как календарный? Или как sliding window?

календарний

Т.е. если я 31 декабря вывел 50К, то уже 2 января могу еще 50К вывести?

логічно що так

бо якщо прийде Вона, то при деградації економіки краник знову закрутять.

хай залишиться від, бо томас

p.s
все одно давайте радіти, бо якщо прийде Вона, то при деградації економіки краник знову закрутять.

А что мешает беальтернатывному передумать оплаты?

Бляхеры вон тоже за покращення хотели.

«пацан слово дал, пацан слово забрал»,
а Вона, а Вона, буде пити, не п"яніти від дешевого вина....

Роками українці мріяли про покупку валюти онлайн і нарешті ми змогли цього досягнути. Багато хто хотів завадити цьому(особливо Вона), але я твердо стояв на своєму і уже 7 лютого кожен українець зможе купити валюту онлайн. Цей день ввійде в історію!

мені цікаво, скільки тре ще років покращень, щоб мати онлайн сервіс подібний до walutomat.pl з 0 комісіями переводу і 0,2% за обмін?

Нащо в Україні готівка?

теж 0 комісії з каси, єдине, що за ведення валютного рахунку 1євро в місяць

Думаю реальная перемога это если разрешат расплачиваться долларами и евро, а так же отменят обязательную продажу части валюты которая попадает на счет.

Думаю реальная перемога это если разрешат расплачиваться долларами и евро

Может сразу присоединимся к США?
Зачем эти полумеры?

щас прямо разбежались а как же ж «украйина цэ йевропа»!?

ЗЫ: лучше к турции там море и опять же ж член нато ))

Ну конечно, в США же ни моря ни НАТО нет...

якобы тов. Трамп собирается выйти...

Все, вопрос с морем снят. Осталось уточнить на счет нато и можно вступать!

Хотя морем бы я это назвал с натяжкой.

а так всегда с масштабами проблемы в отношении сев.америки )) так залив гудзона почти втрое больше чёрного моря (я специально только что проверил географию) но то всего лишь залив а то целое море! ))

По площади или по обьему? :-)

в самих сша конечно же ж нет у них точно такой же ж «Гавайи наш!» как и в СССР ))

в США же ни моря

До речі, вам яке з АЖ трьох більше подобається: Чукотське, Берингове, чи Бофорта? )

ЗЫ: лучше к турции там море и опять же ж член нато ))

Турция незаконно аннексировала Северный Кипр, так что лучше к Крыму

Вы еще поищите сильного союзника, не ведущего себя агрессивно... а потом вспомните на какой планете проживаете =)

неее, в Турции москали! Сам видел! :-)

турки не согласні, їм достатньо було одної Роксолани

Присоединение к США это из области фантастики. Вопрос в том почему запрещать обмен частным лицам и почему нельзя использовать доллары или евро как платежное средство ? Если причины по которым обязывают продавать валюту я еще как-то могу понять хоть и не очень им рад то вот с ограничениями на обмен и оплату мне не понятно совсем.

Коли купував у Boots у Великобританії костюмчик як подарунок своєму похреснику, на ціннику були 2 ціни: одна у фунтах і одна у євро.

Что удивительно никто не умер и каких-то проблем в экономике не случилось. В нашей же стране это удешевило бы стоимость импортных товаров и услуг. Оставить просто на продавце право выбора в чем он готов принимать оплату, но обязать принимать к оплате гривну.

На одежде часто ценники в куче валют сразу, но ты же не заплатил за костюмчик евро-кэшем?

Заплатив банківською USD картою.

Моє повідомлення мало показати, що там стараються зробити так, як буде зручніше людям, які готові тратити гроші. Якби я мав єврокеш, вони його прийняли б. До речі, деколи після вставки моєї карти у термінал оплати була можливість вибрати валюту: фунти або долари.

Выбор валюты при оплате картой на практике означает выбор стороны, где произойдет конвертация. Платить в местной обычно оказывается выгоднее.

Так. Я заради експерименту пробував розраховуватися різними способами. Найменш вигідним був використовувати гривневу банківську картку. Трохи більш вигідним — доларову VISA. Найбільш вигідними — готівкою і доларовою Mastercard; я порівнював, скільки гривень мені треба було б потратити на готівковому ринку у Львові (у канторах), щоб купити таку кількість фунтів, яку коштував товар, і скільки гривень треба було б потратити, щоб купити кількість доларів, яка списалася при купівлі; суми були майже однакові.

шот я не догоняю каким именно образом могут отличаться долларовые карты и долларовые карты и наличка в долларах.

Вот скажем у меня виза и amex везде счёт в долларах везде я расплачиваюсь в долларах везде покупка без комиссии и ещё у меня наличные...

... ты наверное имеешь в виду комиссию за то чтобы задепозитить наличные на счёт да?

Ідеться про Великобританію, тобто вибір між готівкою у фунтах (готівкові долари там не приймають) і банківською карткою (відкритою у доларах).

дык в фунт наверняка двойная конвертация будет идти из гривны

ЗЫ: хотя стоп это вообще такая ситуёвина чисто ситуативная потому что ты убрал из выражения карту в фунтах и карту в фунтах и наличные в фунтах ))

ЗЫ: но вообще странно что наличка в долларах оказалась выгоднее я же ж говорю чисто ситуативная штука у меня уже какое-то время лет 5-6 наверное полностью сложилось что безнал всё равно выгоднее в приличных местах ну а в неприличных просто и вариантов то нет ))

Так, з карточки у гривнях була подвійна конвертація.

Я не знайшов способу отримати в Україні карту в фунтах ))

У деяких місцях у Великобританії приймають тільки готівку ))

Ви пробували у такій ситуації розрахуватися єврокешем, і Вам відмовили?

Можете назвать книгу в которой бы мои утверждения были бы противоречивыми или не имели бы смысла ?

т.е. по сути сказать нечего ?

це чергове школоло, яке не розуміє наслідки доларизації економіки

почему нельзя использовать доллары или евро как платежное средство

тому що пропаде синьораж

а так же отменят обязательную продажу части валюты которая попадает на счет

А покупать ту самую валюту — можно? А может, лучше просто сразу бабла дать, зачем лишние манипуляции?

Покупать можно, а почему нет ? Если вы про межбанк то надо узнавать в банке по процедуре, но когда я узнавал покупать было можно с небольшой комиссией банку за услуги посредничества.

Я пішов би ще далі: dou.ua/...​rums/topic/23334/#1321404

У нас і так економіка доларизована. Цей крок дав би відчуття стабільності хоча б у курсі використовуваної грошової одиниці. У деяких країнах з гіперінфляцією час від часу вже так зробили: uk.wikipedia.org/...​wiki/Зімбабвійський_долар

У тій темі цю пропозицію розкритикували. Що кумедно, бо багато українців хочуть інтеграції з Євросоюзом, а найтісніша інтеграція передбачає відмову від національної грошової одиниці.

Я не к тому, чтоб заменить гривну долларом или евро, просто разрешить свободное хождение валют из 1-й группы по классификации НБУ
«1 група: вільно конвертовані валюти, які широко використовуються для здійснення платежів за міжнародними операціями та продаються на головних валютних ринках світу і дозволяються для здійснення інвестицій в Україну, а також банківські метали;»

Якщо коротко і по-простому:
1) в країні і так зараз багато валюти;
2) відмова від своєї грошової одиниці спричинила б моментальну девальвацію, але за це отримали б відсутність девальвацій у майбутньому і стабільність у монетарній сфері;
3) для росту економіки не обов’язкова велика готівкова маса, достатньо швидкого обігу коштів (тому деколи ріст економіки стимулюють дешевими кредитами).

Реальная перемога будет если налоги можно будет платить в долларах и евро без пересчёта в гривну.

Как только разрешат оплату в иностранной валюте это станет автоматически возможным. По курсу нбу платить и все.

Історія показує протилежне:

The use of foreign currencies was legalised in January 2009, causing general consumer prices to stabilise again after years of hyperinflation and price speculation.

en.wikipedia.org/...​onment_and_demonetisation

Сможете аргументировать почему это будет песец ?

Потому что экономика построена на возможности девальвировать внутреннюю валюту. См. страны PIGS

Своя валюта дает очень много разных возможностей, вопрос в том, как их реализуют в конкретном случае.

Отож бо. Те, наскільки знецінилися українські гроші за останні 20 років, добре відомо.

У кого надо у того и прибуло, главное шобрукыничогонэкралы.

Вопрос же не в отмены гривны, а в том, что разрешить легально оплачивать товары и услуги за валюту. Если вы думаете, что как только такое разрешат то все откажутся от гривны то это заблуждение которое легко опровергнуть.
Если у вас есть возможность совершить оплату в гривне или долларах то чем вы предпочтете расплачиваться при наличии и гривны и долларов ? Что-то мне подсказывает, что предпочтительней будет растраться с гривной кроме случаев когда это явно импорт или высоколиквидный товар на котором при оплате гривной вы теряете на конвертации и курсовых рисках которые продавец закладывает зная о не стабильности нац валюты. Тут имея возможность получить доллары выгодней платить в долларах не платя за конвертации банку или получив скидку от продавца поскольку тем самым вы нивелируете его курсовые риски.

то що мертве не може ще раз вмерти

По давньому досвіду можу сказати, що IB — дніще індуського сапорту.

Поки все нормально — то нормально, але варто лише виникнути якимось проблемам...
Ну й таке, приймати грошенята від резидента України, перебуваючого у США — їм не зашквар, на той момент в списку країн для реєстрації не було хіба тільки Іраку; а от нормально оформити вивід на банківський рахунок країни резидентства... срані б**ді навіть не могли вказати кастомне призначення платежу, а з тим, під яким вони скидали кошти, краще одразу було піти та про всяк випадок написати явку із повинною, авось вдалося б відстрілятися «лишень» конфіскацією 100% суми переказу.
Зрештою, проблему вирішити вдалося, але не завдяки цим тварюкам, та й специфічною ціною, не у фінансовому, але в емоціональному плані.

Ярослав,
згоден що сапорт не ахті!
Але «разом нас багато...» і «лупаємо ту скалу...».

До того ж в мене як у advisor є менеджер в Швейцарії, якщо зовсім важко, то я їй пишу))

Я теж багато чого читав про суппорт IB але сам звертався вже кілька разів і все вирішувалося швидко і кваліфіковано. Можливо пощастило, а може все ж є зміни на краще...

ФОП-ам загрансчета было бы ну очень удобно.

Ви про цей пункт?
«дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном (крім операцій з переказів коштів з України на такі рахунки)»

Я думаю це про ТОВ.
До того ж податковий облік курсових різниць робить таке відкриття не таким привабливим.

Да і відверто кажучи я українськими банками в частині сервісу і технологій задоволений. Це я вам кажу, як людина яка операційно працювала з топ четвіркою в США, є з чим порівнювати.

«Было бы» во-первых, ну и я про себя во-вторых, в виду личной ситуации. Больше инструментов лучше, чем меньше инструментов.

Есть наглядный пример/инструкция/обзор по поводу IB? Чтоб было видно как шаг за шагом инвестировать там во что-то стоящее, сколько это будет стоить с учетом их комиссий и как с этого платятся налоги в Украине?

Поверхностных обзоров уйма, но деталей на просторах интернета я так и не нашел.

Станіслав,
немає, і не буде, бо це комплексе питання.
У нас з клієнтами, враховуючи індивідуальний підхід відповіді в районі 10 годин роботи займають включаючи ризик анкети і портфель.

про IB інформації маса, ось моє останнє відео з ЧАВО
www.youtube.com/...​atch?v=993YhUW-tqE&t=124s

типові портфелі, можливо вам цей лінк пригодиться.
Хоча там завелика доля США як на мене (ІМХО)
www.bogleheads.org/wiki/Lazy_portfolios

про податки:
читайте телеграм канал @uataxesyou та приходьте на Kyiv Invest Meetup 4, його буде повністю присвячено податкам інвесторів
www.facebook.com/events/945242862532350

есть возможность сделать запись доклада с митапа?

Ні. Ідея мітапів не тільки в нових знаннях, а щоб учасники вживу спілкувалися.
тому ми не робимо трансляцій.
однак в фейсбук подїі після 14.03 викладемо презентації спікерів, можливо вони вам будуть корисними.

Интересно, как банки трекают сколько денег уже выслал в течении года? Действительно ли это ограничение работает в 50к?

через НБУ

Может глупый вопрос. Например, есть «справочка» о происхождении лишь 10к. Можно ли с ее помощью сделать перевод 50к в 5 заходов? Как это будет отслеживаться?

Я не знаю механіку як на бек енді такий кейс відстежується, можливо по ІПН.
Однак банкіри впевнено казали, що таке не пройде, навіть якщо в різні банки йти.

ты же ж id подаёшь в заявке это же ж физики 1 id на одно лицо.

побольше б такого пиара, не журналажи (как обычно бывает в наших СМИ)

Спочатку планували зробити дві статті: про Томос і Валюту, але наша статистика показала, що ІТ-спеціалісти зазвичай не вірять в Бога, тому вирішили запустити тільки про Валюту. Якби ж ми знали, що воно так гарно зайде... Але не розчаровуйтесь любі мої, у нас попереду є ще два місяці, ми дамо кожному українцю стільки піару, на скільки він заслуговує!

дамо кожному українцю стільки піару, на скільки він заслуговує!

Невже завтра я ввімкну телевізор, а там тільки перший автомобільний, парамаунт камеді, Фокс та п’ятак?
Не вірю©

Это получается что можно купить акции какого-нибудь амазона вообще без лицензий и бумажек в пределах 50к$ ?

Ми це вже неодноразово обговорювали на ДОУ)
наприклад dou.ua/forums/topic/20972

e-ліміт — відмінять ліцензію, яка і так складнощів не становила останній рік.
А от доводити легальність коштів як і раніше доведеться. І це нормально.

тепер 50К євро)

Підписатись на коментарі