Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Junior PM, BA, Scrum Master etc

Якось так вийшло, шо у мене немає знайомих, які були менеджерами в сфері інформаційних технологій з самого початку. Чомусь більшість з них починали з QA, HR чи розробників.

Хотілося б почитати про досвід вас чи ваших знайомих, про старт кар’єри менеджера після ВУЗу, самонавчання, курсів чи інших спеціальностей, які з розробкою не пов’язані. Можливо є компанії, які самі організовують подібні курси?

Все ж я вірю, що теоретична підготовка, досвід спілкування з людьми, вільна англійська, менеджерські чи комунікативні напрямки навчання можуть бути базою для того, щоб не починати кар’єру в нашій сфері з тестування.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

в деяких компаніях є такі позиції як координатор проектів чи якось по іншому це називають. Щось типу першої сходинки в ПМ. але це не люди без досвіду у сфері.
Як ви собі уявляєте трейні ПМ ? будь хто новий у сфері, перший рік слухає, що йому «старші» скажуть. Як копати і куди. ПМ — це людина яка має координувати роботу інших людей. Як без досвіду координацій і без розуміння бізнес процесів, людина буде координувати таке

координатор проектів чи якось по іншому це називають

Супер, за такими історіями я і стартанув топік.
Я просто хочу знайти історії, шо для роботи управлінцем не обов’язково занурюватися у програмування чи тестування. Шоб слухати як кажуть старші для менеджера варто швидше бути присуснім на мітингах, аналізувати процести, збирати реквайрменти і т.д. Для цього програмувати? У мене 10 років досвіду у розробці. Я точно знаю шо після перших двох років я б не був готовим ставати менеджером, бо не мав відповідної підготовки, а якби вивчився на управлінця, то було б важко змусити себе занурюватися в програмування, знаючи шо це лише на тимчасово.

Мирославе, це все дуже відносно.
Знаю єдине — не буває джун ПМа (чи продукт чи проджект).
Оскільки для цієї посади необхідним є не тільки вільне володіння мовами і знання процесу, а ше й критине мислення, трішки психології розробки/кліента, розуміння технологій з усіма можливими ризиками. Тому, як показує практика, перш за все необхідно побувати людиною «виконавчою» а вже потім з досвідом переходити в адміністративну. Курси, особисто моя рекомендація це будь що (курси, мітінги, інф. канали) шо має дотик до PMbook, методологій, та постійний розвиток на міжнар. арені (культура ведення проектів також залежить і від культури середовища проекта).

критине мислення, трішки психології розробки/кліента, розуміння технологій з усіма можливими ризиками

Більшість цього набувається в процесі роботи коли бачиш процес трохи ширше, ніж виконавець. Крім того скіли виконавця(особливо не надто глибокі) часто можуть більше заважати, ніж давати користі.

Знаю єдине — не буває джун ПМа (чи продукт чи проджект).

Абсолютно всі починають з QA чи розробника?

В основному так. Меншість приходить з аналогічних посад не ІТ сфери. Типу сапорта чи ІТ директорів банків \ не-ІТ компаній

Більшість цього набувається в процесі роботи коли бачиш процес трохи ширше, ніж виконавець.

Осмелюсь с вами не согласиться.
Базовую подготовку по заданным навыкам вы можете приобрести ранее.

Абсолютно всі починають з QA чи розробника?

С чего вы взяли? Николай говорит о том что на эту позицию человек приходит обязательно с определенным уровнем знаний и готов брать на себя ответственность и пахать. Никто не будет «панькатся» и учить с нуля, как это возможно на интернатуре разработнических специальностей.

Хотите пример ПМа без начального опыта в разработке — вот она я, но это не значит что у меня нет технического бека, что я не пишу пет-проекты сама себе, не изучаю стек технологий с которым работает моя команда и что на старте карьеры у меня не было этих знаний. Да, мне далеко до уровня синьйора девелопера — но мне это и не нужно. Скажу даже более — именно эти технические знания и были в свое время ключевым фактором для найма меня на первую работу :-)
Так же и у Николая, крайне интересный опыт, но никакой профильной разработки. Присмотритесь внимательнее :)

Тут мы подходим к другому вопросу — вы считаете что ПМу не требуются знания того с чем работает команда?

А ким ви були до першої роботи менеджером?

Прошу вас ознакомиться с профилем в линке, это экономит время.
И как я написала выше — я сразу пришла на позицию руководителя проекта.
Подработки на фриланс бордах во время первых курсов я не считаю полноценным комерческим опытом потому и отношу их более к самообучению.

Власне я ознайомився і не побачив чогось відмінного від менеджмента.
Так, за такими історіями я сюди і прийшов :) Розкажіть, як влаштовувалися на першу роботу, чи хтось перевіряв ваш фрілансовий технічний бекграунд? Цікаво :)

Первая работа была на Плейграунде, на спец-проекте по Хотсу. Было весело, действительно :)
Устраивалась таким образом — отсылала им резюме на позицию связанную с другой игрой, а где-то через пол года они связались со мной для выполнения типичного менеджерского тестового на хотс. Т.к. работа была удаленная, руководителю было действительно важно что бы разработчики не рассказывали сказки ПМу, а что бы он варился в кухне и понимал о чем речь, смотрел примеры проектов, задавал вопросы которые обычно ожидаешь услышать на собесе программеров, ну и конечно же были важны скилы в самоорганизованности и способности организовать других.
Долго растягивать не буду — мы подошли друг другу, мне нравилось работать на проекте с игровым уклоном, он был доволен исполнительностью.

Я не питаю чи менеджери бувають джунами, звісно шо бувають (хоча Микола вище стверджує, шо нє). Питаю історії про людей, які йшли в IT менеджмент без жодного досвіду роботи в IT на інших посадах.

Вам би нормально було, якби вами руководив якійсь «хрєн з гори» без досвіду роботи технарем (навіть не так важливо, девелопмент чи QA/QC) тобто без всякого розуміння як воно все працює? Мені ось не хочеться такого. Такий менеджер буде тільки заважати.

Думаю, так навіть простіше. QA, якщо manual теж не сильно технічні. Не хрєн з гори, а управлінець, який бере інформацію від команди(в тому числі техлідів і тімліда, якщо такі є) і керує процесами з клієнтом.

Мирослав, есть ощущения поиска фактов для подтверждения нужной точки зрения. Коллеги отвечают как лучше входить в менеджмент. Какой у вас конкретно кейс?

Конкретно у мене є спостереження відсутності у більшості менеджерів базової менеджерської освіти і вирощування одразу як менеджерів. Приблизно як у військових академіях одразу вчать офіцерів.

Офіцерів якраз таки вчать всьому тому що вміє солдат, при тому він то має робити на практиці суттєво краще за солдата, і на додачу ще чомусь суто офіцерському. Тут якраз таки все навпаки в порівнянні з тим чого вам хочеться.

Конкретно у мене є спостереження відсутності у більшості менеджерів базової менеджерської освіти

А от це вже інша проблема нашої галузі.. принаймі було колись.. в принципі зараз в великих компаніях освіту менеджмента теж поставили на потік.

Базова освіта менеджера — це трохи не в той бік, якщо людина виросла з технічного спеціаліста, або не знаю як, одразу стала менеджером, то все одно вона повинна розвиватися більше вже в плані навичок управління, а не думати, що управлінню вчитися не треба, це є божий дар і у мене він є.
Можливо ви мали на увазі саме скіли управлінця, там мотивація команди, управління конфліктами, тощо, а не базову менеджерську освіту.

PS: Про військові академії не зрозумів, як на мене не відрізняються від університету.

керує процесами з клієнтом

Может это не проект-менеджер, а клиент-менеджер?

Може і так, або бізнес-аналітик

Підписатись на коментарі