Мадженто + Upwork та Magento + Велика фірма

Всім привіт. Мене завти Володимир і я Мадженто девелопер. Вже 5 років працюю віддалено з одного райцентру в Кіровоградській області, маю топ рейтед профіль на апворкі та купу завершених проектів за плечима. В мене почасовий рейт $30 за годину, це за місяць виходить десь 3к (±$300). Працюю десь по 5 годин в день. Я довго до цього всього йшов, працюю з замовниками напряму, без купи тестерів, менеджерів та HRів. Переважно це невеликі та середні магазини, які вже запарились від індусів і хочуть стабільного девелопмента за помірні кошти.

А ось до чого я це все написав.

Недавно я спробував знайти роботу в великій компанії, в лінкедін постійно накидають всяких вакансій. Вибрав не саму вимогливу, таку щоб досвід перевищував трохи і я наче мав точно пройти. Просив 2-2.5к (думав ще трохи іноді фрілансити). Надіявся ще меньше працювати і більше заробляти. Співбесіду з рекрутером пройшов звичайно без проблем. На другій був я так розумію їх техлід, він давав питання, всі що відносились до практичної частини я осилив наче без проблем, а от на більш теоретичних то запинався, а на деякі не знав відповіді (вони як на мене були занадто теоретичні). Все пройшло в атмосфері позитиву. Потім трішки поговорив з пмом на англійській та й все. Десь через годину рекрутер переслав мені ось такий вердикт:

Volodymyr is junior level, he doesn’t know some basic things or doesn’t understand how it works. English level is intermediate.

Don’t recommend to present him to the Client.

Виявляється я джуніор. От як таке розуміти? Маю топ рейтед аккаунт, клієнти аж пищать від радості коли розгрібаю їх сайти після індусів, зі всіма спілкуюсь англійською, заробляю більше ніж частина сіньорів в великих компаніях, можливо навіть більше ніж цей пацан що мене співбесідував. І от я джун. Я думаю що якби я знав відповіді на всі питання то заробляв би на 1-1.5к більше. Невже великі компанії нас на стільки зневажають і забирають стільки за нашу роботу? Це при тому що апворк теж не самий скромний і забирає теж не мало. Можливо хто мав також такий дисонанс після фрілансу, поділіться, а то в мене аж комплекси починають розвиватись від такої ситуації.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Когда вы работаете фрилансером, вы привыкаете к максимально практическому решению любых задач. Это тоже перекос. Т.е., есть разработчики, которые работают над крупными проектами для крупных компаний, нет срочных задач, но есть время и возможность сделать максимально правильно, с гитфлоу и паттернами. Когда вы на фрилансе, вы чаще всего работаете один или очень маленькой командой, и вы работаете обычно на маленькие компании, которым важно получить результат здесь и сейчас любым способом. Соответственно вы по-быстрому осваиваете инструмент на практическом уровне, вы догугливаете вопросы которые возникают по ходу (и если это не сильно повторяется, быстро забываете, как это по-правильному делается и называется), вы не сильно следуете best practices, используете sh скриптик на 10 строчек вместо Ansible и Jenkins, пихаете по 10 задач в одну ветку Git, и т.д. Зато быстро. И всё работает (до определённого момента), а клиентам от вас этого и надо в моменте. Когда вы приходите в компанию, там это не прокатывает. И от вас требуют, чтобы выбранный инструмент (и сопряжённые с ним) вы знали хорошо и в теории, и на практике. И ещё понимали как по-правильному вести деплоймент и работать в рамках стандартной бюрократии.
Именно поэтому я стараюсь чередовать фриланс и фултайм в хорошей компании и в сильной команде. Освежает знания, мотивирует на саморазвитие, позволяет увидеть слепые зоны в своих знаниях и построить перспективу.

Не переймайся — просто то не твоя компанія

Років 5 тому ходив в популярний тоді пеймент агрегатор на співбесіду (тоді він тіки зарождався)
Співбеседу проводили два студенти курси 3-ого
У мене на той момент було 5 років комерційного вебдеву

В ітозі після питань по РНР пішли про матриці і прочі супер алгоритми які я забув давно (ну не використовують їх в вебдеві — мозок їх забува)
Студентам то було свіжо звісно і важливо
Короче я не пройшов — хоча може то і на краще )

Непонятно зачем автору галера. Просто лучше поискать клиентов с более крупными проектами, готовых платить больше 30 баксов да и все. Да и при знании английского зачем вообще с укаинскими галерами связываться? Лучше сразу с иностранными

Не ты первый. Работа на корпорацию очень помогает на определенном уровене, но если ты его перерос, то ты с одной стороны оверквалифаед для джуна, но не имеешь навыков вырщенного на галере сеньора. Кстати периодически заваливают даже матерых архитектов, потому что они неформат и не знают, как правильно отвечать на вопросы о виртуальных классах и интерфейсах.
Просто смирись с тем, что это не твое. Ищи другие пути: участвуй в митапах, скатайся на пару месяцев на Бали, или где там фрилансеры зимуют, поищи джуников и начинай строить собственную галеру итд.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Невже великі компанії нас на стільки зневажають і забирають стільки за нашу роботу?

Коротенько про математику сервісної компанії з якої випливає що будь яка сервісна компанія потребує щонайменше: 15% на адміністрування, 15% на прибуток, та 10% на сейлз.
І, т.ч. розробнику можуть платити до 60% від його ринкового рейту (45%-65%)
Повертаючись до Вашої ринкової ставки в $30, в сервісної компанїї це буде максимум $18 в зарплаті.
Тож робіть виснавки самостійно.
(На мій погляд те що з Вами сталося відображає поточний стан речей на ринку)

Що з цим робити?

Рей Курцвейл, прогнозує, що всього через 5-10 років людство створить такий собі мегамозг-мега-компьютер який з акумулює усі наявні знання людства, і процесс виробництва інтелектуальних продуктів суттево трансформується.
То ж в залежності від того як ставитись до цього прогнозу, можно думати о різниз власних персональних стратегіях власного розвитку до точки трансформації.

На мій погляд, далі краще планувати власний шлях відштовхуючись від вашого клієнтського досвіду і кейсів роста саме на ринку

-

Когда-то давно был в такой ситуации))) Собеседование напомнило диалог Холмса и Ватсона: youtu.be/hxUHLWK1o38
Также сделал вывод, что сейчас в сфере IT очень много «пассажиров» которые вовсе «попутали берега» )) Эти HR, PM и другие, бесполезные, а иногда и вредящие бизнесу люди

Чуваки всё правильно сделали, но вы всё неправильно поняли, бо вы только о себе думаете и себя собою же меряете.

В небольших городах фрилансить намного выгоднее и разумнее, нежели устраиваться в конторы, бо обстоятельства. Но и развиваться при этом приходится однобоко, бо те же обстоятельства.

На вашей делянке вы опытный олимпийский боксер-ватерполист, а на ихнем футбольном поле вы не сможете быть командным игроком, не уразумеете ситуацию, когда надо самому бежать вперёд с мячом, а когда надо получить/передать пас и не отсвечивать. Этому всему надо учиться отдельно, и в этом всём какие-то странные для вас теоретические вопросы весьма показательны.

Я когда-то работал в команде, которая была укомплектована опытными фрилансерами. У них даже был CVS-сервер, тим-лид и печенье. Совместный код они писали так:
• с утра получить задачу,
• в течение дня налабать решение,
• zip > по емайл тим-лиду.

Вечером тим-лид получал 10 разных кодов, написанных без учёта общих условностей, которые так необходимы при работе в группе, без общего подхода к именованию переменных, без интегрирования кода в общий котёл, без учёта примерно всего того «ненужного», о чём вас на собеседовании спрашивали. И до трёх ночи он руками собирал из этого всего рабочее приложение, чтобы в девять утра снова быть в офисе, раздавать задания и целый день консультировать этих деятелей, бо «шо-та у меня не получается», чтобы вечером снова получить зоопарк из файлов, которые друг с другом не стыкуются... В какой-то день тим-лид сказал, что он не хочет быть тим-лидом, несмотря на ранг и +200$ к званию. И вообще свалил. А заменить его оказалось некем, приходящие смотрели на это всё и сваливали через день-два.

Оставшиеся без лида фрилансеры остались фрилансерами, и целыми днями переписывали все свои решения на разных языках (нужна же практика, ё!) Компания скатилась в делание мелких проектов за счёт своих отдельных энтузиастов от клавиатуры, которые продавала мобильных операторам (от каких-то викторин до делания ставок), и вот на эти два процента что-то крутилось.

Когда я уходил, местные менеджеры уже намутили под крылом фирмы свой внутренний стартапчик, о котором польскому начальству было строго запрещено упоминать.

Вы заглянули в другой мир, а оцениваете его по законам своего мира. Вот и всё.

Это пожалуй единственная причина по которой стоит пойти поработать в конторе только не в такой где зипфайлы емейлом.

Когда вы работаете фрилансером, вы привыкаете к максимально практическому решению любых задач. Это тоже перекос. Т.е., есть разработчики, которые работают над крупными проектами для крупных компаний, нет срочных задач, но есть время и возможность сделать максимально правильно, с гитфлоу и паттернами. Когда вы на фрилансе, вы чаще всего работаете один или очень маленькой командой, и вы работаете обычно на маленькие компании, которым важно получить результат здесь и сейчас любым способом. Соответственно вы по-быстрому осваиваете инструмент на практическом уровне, вы догугливаете вопросы которые возникают по ходу (и если это не сильно повторяется, быстро забываете, как это по-правильному делается и называется), вы не сильно следуете best practices, используете sh скриптик на 10 строчек вместо Ansible и Jenkins, пихаете по 10 задач в одну ветку Git, и т.д. Зато быстро. И всё работает (до определённого момента), а клиентам от вас этого и надо в моменте. Когда вы приходите в компанию, там это не прокатывает. И от вас требуют, чтобы выбранный инструмент (и сопряжённые с ним) вы знали хорошо и в теории, и на практике. И ещё понимали как по-правильному вести деплоймент и работать в рамках стандартной бюрократии.
Именно поэтому я стараюсь чередовать фриланс и фултайм в хорошей компании и в сильной команде. Освежает знания, мотивирует на саморазвитие, позволяет увидеть слепые зоны в своих знаниях и построить перспективу.

як це чередувати фріланс і фул-тайм в компанії? Типу приходите на співбесіду і відразу говорите що я буду у Вас працювати 1-2 роки максимум а потім вернусь на фріланс?

Ну да, как-то так. Об этом не обязательно говорить: откуда вы знаете, может вам так понравится, что вы захотите остаться там на 10 лет. Но 2 года — это вполне адекватный период времени для программиста, после которого стоит задуматься о смене работы так или иначе, будь то на фриланс или в другую компанию.

Через два года вы на фрилансе потеряете всех клиентов. Таксебе стратегия.

Ну, раньше у меня вообще не было клиентов, которые бы длились дольше нескольких месяцев. Получалось органично, как у ТС: закончились проекты, нашёл работу, мелкую поддержку делал параллельно с работой. В этот раз надеюсь уже если и уйти в компанию, то либо в свою, либо в FAANG уровня.

Возможно, у вас их нету, ибо вы себя позиционируете как временного разработчика(через 2 года — смена деятельности). А с такими работать не интересно.

Не знаю, что вы имеете в виду. У меня клиенты не спрашивали, на какой срок я доступен. Возможно я просто не умею продавать более крупные проекты — это да, я учусь этому.

І я не вмію. Я позиціоную свої послуги як «Швидко, не дорого, достатньо якісно». А великі компанії, я так розумію, хочуть так як девіз у Артемія Лєбєдєва «Довго, дорого, ах@нно». Як на мене це тупо з їхнього боку, але ж для прикладу, коли в нас є гроші і гарна машина то ми обслуговуємо її в дорогому сервісному центрі, а не в гаражній стошці, хоч якість і може бути однакова. Треба по ходу бути супернаглим, щоб великому клієнту напарити свої послуги))))

Вот кстати да не ясно как можно не растерять клиентов и не топтаться на месте если регулярно забрасывать фриланс.

Первое, про собеседования:
Ходить по собеседованиям, не подготовившись, и не повторив теорию, глупо, ибо каждый собес закончится провалом. Не зависимо от уровня вакансии, будут спрашивать такие вопросы, к примеру, как: чем sort отличается от usort, какой кстати второй аргумент принимает sort и зачем, как будет работать strlen с русскими буквами, и начинает ли strlen считать с 1 или 0. И это не говоря про кучу другого, к примеру тех же паттернов. И неважно, что тот или иной паттерн вы могли юзать несколько раз в год, вы все равно должны четко и понятно изложить его применение с практическими примерами, не запнуться, сравнивая Фабрику и Фабричный метод, и т д. К примеру я недавно проходил собес, который решил пройти тупо исходя из своего опыта, не освежая знаний. Интервюер меня спросил, как в phpunit тестировать приватные методы. На что я сразу ответил, что за такое у меня на текущем месте работы бьют линейкой по рукам, потому что мы должны тестировать публичные интерфейсы, а уж внутри них приватные методы и будут вызываться. Конечно ответ был неправильный, надо было рассказать про рефлексию. Поэтому неудивительно, что большинство украинских собеседований нельзя назвать адекватными, такое впечатление что это тупо экзамен как в универе, и если ответ не совпадает с тем что записано у интервьюера, то он автоматом становится неверным. Поэтому советую не принимать отказы близко к сердцу, а просто готовиться весьма тщательно.

Второе, про ваши знания. Исходя из того же вопроса про магические методы, от вас ожидали примера с тем же __call(). Пример: вот класс, он пустой, а все эти методы из него вызываются, почему? Но опять таки, если вы не готовились, и пытались выехать на собесе исходя из своей практики, в которой такие конструкции не использовали, то понятно, почему ваш уровень сочли низким ( смотри первый абзац).

Третье, заключительное: Судя по всему вы успешный филансер, смысл вам идти на галеру? Работайте дальше на себя, просто не забывайте обновлять свои знания, расширяйте кругозор, практикуйтесь на своих пет проектах, и возможно что то из них выкладывайте в опен сорс, и будет вам счастье

Конечно ответ был неправильный, надо было рассказать про рефлексию.

По-моему это сразу диагноз — не идти работать в эту компанию.

Ходить по собеседованиям, не подготовившись, и не повторив теорию, глупо

Проводить собеседования, на которых спрашивается якобы теория, не имеющая отношения к практике совсем никакого, но являющаяся просто религией тех, кто не умеет, но учит — вот что глупо!

Правильно — проверять своих собеседователей методом «тайный покупатель», периодически подсылая заведомо подходящих людей из другого офиса пройти собес. А перед этим проверить, не отстрелят ли их ещё на этапе резюме и скайп-собеса, да и другие нюансы когда HR де-факто становится блок-постом для реальных кадров и дырой с ангарные ворота для профессиональных перебежчиков.

Хороший вариант. Если конечно у вас есть несколько офисов, желательно в одном городе, в них есть сотрудники одного профиля, в каждом есть свой HR, и он не видит людей из другого офиса. :)

Поверь, кадровый вопрос настолько решающий, что не грех взять на бенче человечка из другого города и пригнать его ради достижения целей.

Ничто не обходится так дорого, как враги бизнеса в собственной организации, от которых давно пора избавиться. Это как раковая опухоль — сама себя она не покажет механизмам отстрела, тут нужна специальная химия, и она не может быть дешёвой.

Розкажу тобі про свою практику подібної співбесіди і думаю ти зрозумієш чим ми фрілансери на апворку з зарплатами сеньор+ відрізняємось від девелоперів в класичному розумінні галер.
Я також працюю на апворку вже 4 роки по вордпресу і маю свою тімку з 10 чоловік і зареєстровану робочу компанію на апворку з той-рейт.
І тут мені на лінкедіні прийшло запрошення на сеньор бекенд+WP в одну з галер але з можливістю роботи ремоут.
Я погодився на співбесіду так як проект був для мене повністю зрозумілим і цікавим в плані ще одного замовника для моєї тімки (так як передбачалась ремоут робота)
На самій співбесіді ми сиділи в мітінг-румі з РМ (іноземець) + Сеньор бекенд + фронтендщик.
Поговоривши з PM він зрозумів шо я повністю оріентуюсь з проекті і розумію поставлені завдання від замовника. Але так як я вже давно не працюю сам з кодом і тим більше ніколи по факту чогось складного не писав то частину з їнім бекендщиком я не пройшов навіть на рівень джуна мабуть.
Після співбесіди мені як це зазвичай пообіцяли що передзвонять і я зрозумів шо я явно не підходжу на їхній рівень потреб в скілах по бекенду.
І о чудо — після дня їхніх роздумів мені приходить офер з наступними умовами:
Очолити новостворений у них відділ в офісі (вже правда не ремонт) по вордпрес і взяти собі в підпорядкування їхніх 2 сеньорів бекенд і 3 фронт-енд ))))
Тобто їхній PM дуже все правильно зрозумів що мій досвід довзовляє за швидкий час зрозуміти суть проекту і правильно все організувати в плані роботи команди — але доброго коду я не напишу.
Тому ці сеньори які мене перевіряли раптово стали моїми підлеглими ))))
Я від офера відмовився так як маю вже свою тімку і мені цікаво розвивати її а не працювати на галеру в класичному розумінні.
Це я все до того шо фріланс це в основному відносно маленькі проекти де не юзається складний код і командна робота. Але фріланс дав нам унікальні скіли бути більше хорошими PM чим кодерами і це як виявляється ціниться набагато дороще навіть на тих же галерах.

Це про то шо ТС відчуває якусь меншовартість через те що йому сказали шо він Джун

Це дуже надихаюча історія. Я приблизно з таких же мотивів ходив на співбесіду))). А набирати людей не напряг? Я працюю сам і чомусь в мене таке відчуття що командувати девами на фрілансі ще та запара?

В мене не фріланс а великий офіс і вони всі в офісі як маленька галера працюють

Тому ці сеньори які мене перевіряли раптово стали моїми підлеглими ))))

Угу, еще и ЗП больше предложили чем у них.
И в случаи принципиальных вопросов Ваше мнение будет больше их весить..
И в случаи конфликта останетесь Вы а не они..

А так да, стали подчиненными :)

Погоджуюсь зі всім, відповідальності більше — я просто написав цю історію для того шоб ТС зрозумів шо чи він там називається Джун чи Сеньор (по словах галери) нічого не означає
Важливо як тебе будуть цінити, а назва посади це дрібниці.
Я по факту мабуть навіть не джун — але оплата за мою роботу була запропонована вище сеньорів і тому назва посади мене мало цікавила.

я тоже в свое время ушел во фриланс на 8 добрых лет, когда вернулся, обнаружил, что в некоторых моментах подотстал. Наверстал быстро и работу найти не составило проблемы, но в целом стоить быть готовым, что галеры к таким людям относятся несколько подозрительно

Мені от цікаво, а чому повернулись?

То, что вы оцениваете в 3к и успешно продаете на апворке, в большой компании делают другие специально обученные люди. От вас на этой позиции, очевидно, ожидаются другие скиллы, такие как глубокое знание и понимание Magento/PHP/whatever. Эти скиллы оценили на джуна, в чем нет ничего удивительного.

Коли за 5 років жодного незадоволеного клієнта і жодного нарікання на якість роботи, то починаєш вірити що ти робиш все якісно))

Мой джун сейчас пилит проекты, клиенты довольны, фирма тоже. Он не джун?

Ну так. Якщо він автономний і всі довольні то він не джун. Просто ви його називаєте джуном щоб меньше платити.

Я б не сказав що вордпрес девелопери чимось гірші за інших. Просто там низький поріг заходження і багато хто може стати вордпресдевом. Але ж завдяки цьому вукомерц на вордпресі є самою популярною екомерс платформою в світі. Я іноді співпрацюю з вордпрес девелоперами і вони гарно працюють, знають свою роботу і там теж буває дуже навіть не просто зробити щось нестандартне.

вордпрес девелопери

Ланос водители.. Они ни чем не хуже других.. но умеют ездить только на ланосах..

Це погана аналогія, я от вчився їздити на «восьмьоркі» а їздю на таксоні. І на кросовері в рази легше ніж на тій корягі. Там вище є комент від вордпрес тімліда, запитайте що вони роблять і скільки заробляють))

Кто «все» довольны? Наш аналитик, тестировщик и клиент? Он пишет маленькие плагины для продукта клиентам. Я даже на 2 месяца уезжал в командировку — без меня справлялся. А Давай теперь представим, что будет — если его сейчас посадить на крупный проект, в котором задействованы 2-3 команды по 10 девов в каждой? Где злой ПМ с аджайлом, спринты и тд. Он там и шага самостоятельно не сделает.

p.s. возможно вы являетесь хорошим magento developer-ом, это далеко не всегда равно синьор веб девелоперу.

Я думаю йому там і не дадуть щось самостійно зробити. В таких умовах як ви описали і сеньйору щоб щось зробити треба десять дозволів від манагерів, а самому нічого робити не можна. То що всі тепер несамостійні джуни?
P.S. Я й не рівняю себе до сеньйора, але і не джун)))

Я вам всего лишь объяснил что довольный клиент, который не имеет какую нибудь квалификацию, чтоб оценить качество работы — это вообще не показатель почти ничего. Галеры джунов как синьоров впихивают постоянно, никаких проблем. У клиента кнопочки появляются — он и доволен. А потом клиент со своим продуктом обращается к очередному разработчику/компании — и слышит что это Г лучше переписать, чем поддерживать и дорабатывать :) И смотрит клиент с удивленным лицом: «как так? мне же делал профессионал!»

И подобные проекты умирают (или переписываются) в 3-5 раз чаще. А в итоге виноват то кто? конечно же сам клиент, решивший сэкономить.
Из личного примера: нужно было пылесос отремонтировать владельцу квартиры, нашел подешевле по объявлению — в итоге кинули на аванс, еще и мотор мастер унёс..
Нужно было экран на s8+ поменять, пошел в фирменный СЦ самсунг, сделали все на совесть.

зачем вообще идти на фриланс, если можно обратиться в проверенную профессиональную компанию? только что бы меньше заплатить

только что бы меньше заплатить

гребцу меньше заплатить, да

Не стоит на себя примерять галерейные лычки. Я вот тоже крайне мало куда могу пройти собес. Да и очень мало компаний способных финансово вытянуть мой нижний порог. А если ещё и время на работу/с работы монетизировать, то вообще грусть.

Не ты первый. Работа на корпорацию очень помогает на определенном уровене, но если ты его перерос, то ты с одной стороны оверквалифаед для джуна, но не имеешь навыков вырщенного на галере сеньора. Кстати периодически заваливают даже матерых архитектов, потому что они неформат и не знают, как правильно отвечать на вопросы о виртуальных классах и интерфейсах.
Просто смирись с тем, что это не твое. Ищи другие пути: участвуй в митапах, скатайся на пару месяцев на Бали, или где там фрилансеры зимуют, поищи джуников и начинай строить собственную галеру итд.

1) Ты действительно ничего не знаешь в силу того, что заперт в 4 стенах и твое профессиональное общение сводится к минимуму. Плохо оперируешь терминами, путаешься в теории и т.д. Ты — практик-говнокодер.
2) Тебя собеседовали люди после курсов или универа. Такие интервьюверы задают вопросы мало связанные с реальной работой.
3) Ты не прошел по софт скиллам. А то, что тебе отписали — отмазка.

Выбирай то, что больше подходит.

Я думаю 1. Депресивненько правда, але ближче всього до реальності. Я тому й написав сюди. Але я ще колись давно працював в офісі, там і правда іноді легше працювати, але важче жити)))

Чтобы отсеять этот пункт пройди еще 10 собеседований. Не надо фокусироваться на одном.

Та я вже друге пройшов, але без контори, а на пряму з замовником. Більше не хочеться зв’язуватись з великими фірмами, вони джуном обзиваються)))

Ну працювати на велику контору це не є вершиною розвитку (на радість мені та мені подібним ). Я все таки вважаю що дохід є найадекватнішою оцінкою твоєї роботи. Якщо фірма жме зп, значить вони не поважають мене і мою роботу. А навіщо мені такі відносини?

Цей топік для того щоб розібратись з ситуацією яка склалась. Мені не плювати на власний розвиток, але я якось не був готовий що якийсь лід з якоїсь шараги буде занижувати мій рівень, і не зовсім розумів в чому прикол. Спеціалістів же майже немає, зарплату просив мідловську, чому вони носом крутять було не ясно. Вже наче розібрався))

Не переживай так. Контора ищет человека на конкретную должность с конкретными знаниями. Ты им не подошёл.

У меня так было, что контора отказала с оправданием неформальным «слабоват», а формальным «не подходит на эту должность». А через 2 месяца приглашали ещё раз.

все таки вважаю що дохід є найадекватнішою оцінкою твоєї роботи.

Так напиши сколько тебе предложили, а не как назвали :)

Ніскіільки, запитали скільки хочу, я сказав 2-2.5к, а вони сказали що я джун і відмовили.

А менеджер, например, нафтогаза — вообще не джун. Прикинь.
Чего тебя так беспокоит оценка?
Назовись кемто типа успешный фрилансер и забей.

якщо у тебе є база , за місяць другий підтягнеш терміни і теорію при бажанні

Был такой у меня случай. Лет 500-600 назад, когда я писал отчетики на 1С, я считал себя неплохим девелопером. И на тот момент прямые SQL запросы к базе я писал с закрытыми глазами. И услышал довольно простой вопрос из разряда собеседований.
«Что такое план запроса».

Моя мысль была такая. "Что это та теоретическое дерьмо, нафиг оно надо. Я без него обходился и дальше буду обходится.

И лишь через несколько лет после этого события, когда я уже забил на 1с и SQL, умные люди объяснили мне всю магию. Оказывается что если думать не только о том что вытащить из сервера, а ещё и думать как это сервер будет вытягивать, можно ускорить запросы в 2 и более раз.

Это я к тому, что знания, которые для тебя сейчас кажутся сухой теорией могут играть довольно важную роль в нагруженных системах.

Ти не знаєш того що треба саме цій компанії чи може цьому ліду. Не парся. Просто ходи далі на співбесіди.
Якщо помічаєш одній і ті ж самі питання що задають на двох-трьох співбесідах, а ти не знаєш — вивчи.

Удачі.

Дякую.Я по правді вже перехотів в велику компанію, краще пошукаю норм замовника на пряму. Думаю, воно так і по грошах і по моральному здоров’ю буде легше))))

На линкедине можеш пидписуватися під фриланс контракти з посередниками з UK. але ти маеш вже бути ФОП 3 група з рахунками в Евро. Досить реально вийти на рівень 50 Евро година. Успіхів.

Можливо це в мене таке враження склалось хибне, але з англійцями та австралійцями досить важко працювати))). Але за пораду дякую, ніколи не розглядав лінкедін як платформу пошуку клієнтів на пряму.

реальнісь каже шо англійський посередників таки більше ніж всіх інших на фрілансі

Не переймайся — просто то не твоя компанія

Років 5 тому ходив в популярний тоді пеймент агрегатор на співбесіду (тоді він тіки зарождався)
Співбеседу проводили два студенти курси 3-ого
У мене на той момент було 5 років комерційного вебдеву

В ітозі після питань по РНР пішли про матриці і прочі супер алгоритми які я забув давно (ну не використовують їх в вебдеві — мозок їх забува)
Студентам то було свіжо звісно і важливо
Короче я не пройшов — хоча може то і на краще )

Был точно в такой же ситуации.
На счет интервью могу сказать что из десятков (20-30) которые я проходил только одно было адекватным: — лайв кодинг на 30 мин. с реальной практической задачей. У нас так сложилось что технически собеседовать не умеют, они не понимают что нужно искать сильные стороны кандидата. Кстати на последних интервью я начал задавать вопрос: — а как это применимо на практике? или — что ожидается от кандидата с такими навыками? Вопросы конечно в разрезе вакансии. К примеру, в одной конторе фронтендщику требовалось знать математику, на вопрос что он с ней будет делать или на просьбу привести пример наступила неловкая пауза)))))
Насчет выбора конторы, то советую уже искать продуктовую, так как однозначно потеряете в зп. И обратите внимание — часто оутсорс компании, в довесок к сливкам которые снимают, еще и риски свои перекладывают на разработчиков.
На вашем месте я бы сосредоточится на поиске одного крупного клиента.

скорее всего ты и правда джун. недавно на одном проекте фрилансовом надо было нанять пару человек, собеседовал фрилансеров с технической стороны — у большинства мрак в голове, при этом пафоса и гонора вагон, клиенты видят уверенного в себе спеца, правда код который он сделал не поддерживаемый, но этого клиент не видит

Коли за 5 років жодного незадоволеного клієнта і жодного нарікання на якість роботи, то починаєш вірити що ти робиш все якісно))

Плюсую.Часто со стороны клиента на фрилансе собеседует либо тех. специалист либо разработчик, еще и сам клиент бывает разработчиком, и все ок, все вопросы касающиеся конкретных задач решаються и робота апрувиться.

это не о чем не говорит. если проект не долгоиграющий, а клиент не является техническим хорошим спецом (лейбл СТО тоже ни о чем не говорит) то и не будет в состоянии оценить качество выполненой работы

Але скажімо я зробив щось два роки тому, і воно відтоді собі працює на кроні кожен день. І жодного разу не заглючило, плюс я кілька разів розширяв функціонал. Це показник якісного коду? Чи показником є 20 абстрактних класів та інтерфейсів поверх 50 моделей та хелперів?

показатель это — то как быстро внедряется новый функционал с течением времени на непрерывной основе (скажем несколько лет), на сколько легко можно добавлять людей в команду и как быстро они выходят на нужный уровень, есть ли необосновання деградация производительности системы по мере добавление нового функционала, и как обстоят дела с безопасностью

АПДЕЙТ: и что с регрессией после любых изменений

Я працюю з цмскою, яка створена на основі Zend Framework. Там вже є певні стандарти, яких повинен дотримуватись кожен. І якщо всі все роблять правильно, то любий мадженто девелопер може легко зайти на проект. Там все зроблене достатньо складно, але воно там так для того щоб любий досвідчений девелопер міг за пару годин розібратись зі всією системою. Це ж не самописна платформа, тобі дають стандарти, ти їх дотримуєшся і твій код буде завжди в нормі. Ну перфоманс і секьюріті щоб не злітали то просто треба все осознано робити. Що означає реагресія я нажаль не знаю)))

:) на любом проекте, который хотя бы средненький наступает момент когда надо что-то, что не предлагает фреймворк из коробки, и вот тут начинается самое интересное

под регрессией имелось ввиду то как сильно ломается уже существующий функционал из-за добавления/изменения чего либо

Ну по регресії то розробники Мадженти зробили дуже багато всього, щоб мінімізувати цю проблему.
По додаванню функціоналу то це і є моя робота, досить часто просять те чого немає з коробки. Але це майже завжди пов’язане з тим що є:
Додавання чи обробка продуктів.
Ордери та тому подібне.
Робота з кастомерами.
Всякі апішки.

Там не треба програмувати автономних роботів, в цьому весь шарм. Я не створюю щось нове, я розширюю існуюче. При такому розкладі треба бути дуже криворуким щоб зробити геть погано.

Ну вот если бы вы были одним из «разробникив Магенто», то вы были бы мидлом. Вам так и говорят, для целей их позиции вы джун, а узкая специализация на одной технологии не делает вас сеньйором(который по определению имеет еще и другие скилы).
Просто само определение джун-мидл это не про скилы в одной области, оно контекстно зависимое.
Есть два варианта. Либо вы ходите дальше, просите фидбеки и дорабатываете скилы, которые просят(тут вот попросили лучше английский определенно), либо забиваете и работаете на фрилансе дальше.
Я вот забил. У меня рейт 100+.

Сколько часов в неделю получается?
Сколько суммарно в месяц?
8 часов в день на постоянке есть?

Вообщето у меня в профиле 120. 100 средний реальный рейт по итогам года.
Среднее количество часов за год поделенное на количество недель 15.5.
Без учета бонусов выплаченных не через апворк и других источников проектов.
8 часов в день я лично больше недели не выдерживаю. Да и вообще редко когда выдаю 40(причем это (5 to 8)х7 а не 8×5 когда 35+ часов).
Тут появлялся чувак, который заявлял 120 часов в неделю через две недели, но имхо это тупо гон.
Как правило получается чтото типа 20 часов в одну неделю, потом 10-12 следующую, потом опять около 20.
Постоянный контракт у меня есть, это просто такая личная особенность работы.

Регрессия — регресивное тестирование всей системы после того как был добавлен новый функционал и перед отправкой в продакшен.

добре вам, a я перше замовлення на апворку ніяк взяти не можу..так і доводиться кожен день з тими хр пм тестерами

Я раджу пропонувати щось безкоштовне. Я коли бачу хорошого клієнта то пропоную йому безкоштовний аудит сайта. Без оферу та всяких зобов’язань. Без доступів до сервера та адмінки, просто як продвинутий кастомер. Досить часто люди ведуться на таку халяву, я витрачаю пів години на це діло, заодно пишу приблизно за скільки часу виправлю. Поки жоден не відмовився від подальшої співпраці. Клієнти не програмісти, вони просто хочуть якісний кінцевий продукт і шукають людину яка знає що їм робити.

На самом деле щас намного сложней во фрилансе чем раньше. На том же апворке вам уже нужно конкурировать с агентствами у которых есть продажники. Так что нужно еще учиться продавать.

Так полюбому. Я раніше працював з менеджером, він шукав роботу і спілкувався з клієнтами, а я тільки девелопив за $20 на годину. А потім я почав ремонт в себе в квартирі, грошей почало не вистачати і пішов сам на апворк. За пів року на апворкі заробив більше ніж за рік з менеджером. Просто треба повірити в свої знання і вийти з зони комфорту.

ну не скажи, теорию надо по хорошему попрактиковать, чтобы понять и не сесть в лужу когда на интервью спросят как это применяется

Вибачте, але ви пишете як прєпод з урівера, а не як досвідчений девелопер)))

ну я учил только 1 стажера, в универ на тех. направлении не учился (то есть я самоучка), а опыта у меня около 4 лет фриланса, и 8 лет в офисе на позициях девелопер либо тех/тим лид. в проектах с количеством человек на проекте от 2 до 200, так что я знаю о чем говорю

Просто фраза була якась прєподська.Грубо кажучи по цій логіці, який ти програміст, якщо ти не знаєш історію створення комп’ютерів))). Я теж на економіста вчився, а вже потім перевчався. Зараз во магістратурою комп’ютерних наук заморочився, корочка звичайно поки ролі не грає, але якщо десь закордон їхати то буде не лишньою. Знань правда я там поки що толкових не отримав)))

за кордонных контор интересует опыт работы по контракту, даже не как фоп

Я так розумію щоб отримати візу на довгий період бажано мати профільний диплом

на економіста вчився, а вже потім перевчався

Раз ви цього не приховуєте, то хотілося почитати про ваш старт на фрілансі.
Чому вибрали Magento(самостійний вибір чи хтось рекомендував)? Перші роботи? Як утворювалась команда?

В мене почасовий рейт $30 за годину, це за місяць виходить десь 3к (±$300). Працюю десь по 5 годин в день.

Частина знайомих програмістів теж працює по 5 годин в день, інші 3 години це різні обговорення та відпочинок і теж мають $3000 (±$300)

мене аж комплекси починають розвиватись від такої ситуації

Мало досвіду у співбесідах, це вміння теж можна розвивати і буде все добре :)

Volodymyr is junior level

Компанії можуть свідомо зменшувати твій рівень щоб меньше платити

Якщо є можливість та час, то знайди відповіді на ті теоретичні питання і пройди ще пару співбесід, стане легше :)

Замість комплексів краще пошукайте відповіді на питання, буде корисним вне залежності від того де ви будете працювати.

Непонятно зачем автору галера. Просто лучше поискать клиентов с более крупными проектами, готовых платить больше 30 баксов да и все. Да и при знании английского зачем вообще с укаинскими галерами связываться? Лучше сразу с иностранными

Ну рекрутери ж розказують, що там так круто)). Чому б не спробувати.

Заманюють тих хто сам не вміє знаходити роботу. Якщо клієнти є то нащо йти на галєру працювати по 8 годин за 2 штуки якщо зараз працюєш по 5 годин за 3 штуки

А ви більше їх слухайте) Вже 1.5 роки на апворку після 5-ти років на галерах. Зараз туди і палкою не заженеш)

Наприклад — Які в Мадженті використовуються меджик методи? Я можливо і знаю їх, але що вони меджик я не знаю.
Там була умова що я працюю ремоут без трекера і головне щоб вся робота була зроблена, пофіг скільки я її роблю. Я зараз так 6 клієнтів саппортю, а хотів одного тільки. Хоча згоден, я мабуть трішки наївний)))

Та ні, я працював в командах, але невеликих контор, де в більшості випадків я був на позиції типу ліда (командір таких самих фрілансерів як сам). І виходить що я якраз і відповідав за якість кода в команді. Але в Мадженті такий прикол, що досить важко зробити геть погано. Можна або нормально за годину, або ідеально за 10 годин. Я з повагою відношусь до своїх клієнтів і завжди роблю нормально, бо їм по суті пофіг як, аби працювало.

А питання не сказав би що важке, але більш теоретичне. Я за весь час прочитав книжок 20 по пхп, і в кожній про ці магічні методи писалось, але, крім конструкторів, ними часто користуватись не доводилось, тому воно й не залишилось в голові. А співбесідуючий казав мені про те що в корі ж їх багато. Але ж коре писало 400 програмістів найвищого рівня, пофіг як вони це реалізували, головне щоб працювало. В мене погодинна оплата і сидіти колупати коре щоб знати як що там зроблено просто немає часу (звичайно якщо це не пов’язане з якимось таском, тоді можна зануритись, але не виключаючи трекер і тільки на те що правда необхідне).
Не думаю що не знати як працюють всі коре класи це рівень джуна, рівень джуна це не вміти створювати самостійні модулі. Я навіть не думаю сеньйор повинен знати все це (хіба що техліди самої Мадженти)

все правильно кажеш, але я не розумію твого дивування
фріланс і офіс — 2 різні формати робот де різні пріоритети на цінностті
на фрілансі це чисто «результат», на офісі суміш «якості стандартів» і результату

Если синьёр обязан уметь себя продавать, не пора ли выгнать 99.8% HR голой жопой на мороз? Где они сдохнут от голода, потому что гамбургер не купят — он должен уметь сам себя продавать.

Да чтоб тем кто эту прослойку нанимает жениться на женщинах, умеющих себя продавать.

Я думаю це дуже гарна та правильна відповідь на це питання, але навіть співбесідуючий мене сіньйор на стільки гарно цього не розумів)))). По тому як він мені потім пояснив я зрозумів що він питав про магічні методи пхп.

Неа, это только значит, что остальные в команде вообще были неициативные или без опыта ;) Если вы не интересуетесь основной технологией, в которой работаете — то вы все же скорее джун, извините. Мидл как раз и характеризуется тем, что пытается понять как оно работает.
А не запомнить за 5 лет все класы — джун.

В Мадженті приблизно 8к коре класів. Не впевнений що їх всі треба запам’ятати щоб стати мідлом))

Насколько помню, они там минимально отличаются. Давно было, лет 5 назад я на нем чтото писал.

Работал я в офисе с командой и хвалеными стандартами. Ничем они не отличаются от фриланса. И говнокодят наши хваленые галерщики не хуже индусов на фрилансе. Фриланс абсолютно не означает что ты один в команде.

В php, в частности в Magento, знать о magic methods крайне важно. Хз как ты разрабатываешь, не зная о них. Но с другой стороны, неплохой рейтинг для таких знаний)

А який, крім конструктора, я повинен часто використовувати?

Я бы не сказал, что обязан использовать, но зачастую они полезны. Самое распространенное: __get(), __set(), __call(). Чуть реже __clone(), __destruct(), __toString() и т.д. Вот, к примеру, даже в простейшем \Magento\Framework\DataObject юзается __call()

Ну геттери і сеттери в Мадженті зроблені по своєму, типу $product->getName(). Про call я по правді забув. Клони і дестрактори я жодного разу не використовував, не знаю до чого їх можна втулити. Але в принципі ви праві, таке знати звичайно не лишнє. Але я все таки вважаю що це жостка теорія, без цих знань можна довго і успішно працювати, маючи тільки загальні бачення

Следуя этой логике, можно долго и успешно писать скрипты без использования ООП, фреймворков, стандартов кодирования, юнит тестов и с копипастой. Для меня это практика, а не теория. Это не из разряда «знати не лишнє», а из разряда «must have».

Ну це так само як використовувати юніт тести. Я колись робив один проект з TDD. Ми мабуть рік це діло розробляли, вкладали душу в проект, а він взяв і закрився. І всі мої тести і напрацювання в мусорку. Відтоді в моїй душі щось надірвалось))). І я не те щоб не знаю що таке меджик методс. Я просто їх не тримаю в пам’яті бо рідко використовую. Це як ключ на 8 в гаражі, знаю що десь є, але треба норм пошукати щоб знайти.

Вы первой и второй Magento занимаетесь?

Так, другою трішки меньше, бо більшість старих клієнтів на першій і мігрувати я поки їм не рекомендую.

Почему не рекомендуете? новой версии года 4 уже) Мне просто интересно есть ли у второй версии перспективы..

Бо розробка під першу займає в 2-3 рази меньше часу ніж розробка для другої. І так досить складну систему зробили ще більш складною. Більшість індусів вже відвалились, бо вони не можуть роздуплитись, на стільки все стало складно. Багато наших девів також не спішать переключатись на другу. Плюс досить часто вискакують баги там де не повинні були б вискакувати. Якщо ви працюєте в Найк, чи Нестле то можна мігрувати, якщо у вас не дуже великий магаз з оборотом до 1к баксів в день то можна й далі не паритись. Бо крім гарної адмінки ви як власник бізнесу особливих відмінностей не побачите, а перехід обійдеться в гарну копійочку (від 1к до безкінечності). Іншими словами з боку бізнесу ви не отримаєте ніякого прибутку. Але це звичайно тільки моя думка.

Ну це питання кому що по душі. Комусь класно на джаві писати бо там все «типизированное», комусь на пхп, бо швидко. Я вважаю що там де можна зробити просто то треба робити просто, але це діло смаку.

такое впечатление что 2 версия это провал, её усиленно раскручивают, но народ бежит от нее..

Не знаю чи ви відвідуєте MageConf, але я був на трьох останніх в Києві. І там за останні три роки змінили майже всіх лідів, особливо після того як Мадженту купила Адоб. І вони кожен рік агітують писати тести до своїх модулів і розказують як вони поважають ком’юніті. Казали що в них 5к коммітів з багфіксами від ком’юніті тільки за цей рік, наче це щось круте (як на мене це показник купи багів в продукті, а вони цим гордяться). Але коли питали за першу мадженту то СТО сказав що перша маджента мертва і вони не будуть її скоро підтримувати. Це при тому що ком’юніті не признає другу. Короче лицеміри. Але я впевнений що підтримка буде року так 2025 точно, що б вони там не казали, але те саме комьюніті не дастиь першій швидко вмерти 100%

Если хочешь встретить новых людей,узнать что такое «печеньки на кухне в бывшей коммуналке», узнать что такое испытательный срок — иди в контора-офис.Если хочешь зарабатывать как ты зарабатывал сиди и не рыпайся.

Кожен по собі міряє. Якщо тебе оцінював вчорашній джун, а то й взагалі прєпод з курсів (який сам коду не писав, але знає як треба) — то чого ж ти чекаєш?

Чи правильніше сказати, чого чекає компанія, наймаючи таких «оцінювачів», а потім дивуючись що на ринку «нема» спеціалістів і «треба» вкладатися в курси. Що власне і намагаються довести курсоводи, що вони дууже потрібні компанії, і весь потік бабла на найм має йти через них.

Спробуй сходити в інші контори «лідерів ринку», просто щоб зустріти дежа вю.

PS. А на фрілансі ти не тільки після індусів розгрібатимеш, а ще й після місцевих сирньйорів, найнятих за результатами такої оцінки.

Підписатись на коментарі