Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Збільшення оферів під час пошуку роботи

Натрапив на цікаву статтю: blog.usejournal.com/...​licon-valley-f11590f5c656

Автор під час пошуку роботи отримав такі офери:

Alpha: 180k / 150k / 0k (218k/yr)
Bravo: 180k / 200k / 30k (238k/yr)
Charlie: 140k / 180k / 30k (193k/yr)
Delta: 160k / 220k / 50k (228k/yr)
Echo: 160k / 200k / 30k (218k/yr)
Foxtrot: 165k / 210k / 30k (225k/yr)

Але після перемовин і торгівлі зупинився на:

Bravo: I heard back and got approval for a new offer and I wanted to see what you thought. We’d like to offer you a {salary + annual bonus} of $180,000. In addition to that, we would like to offer $400,000 in RSUs that vest over four years. Lastly, I was able to get approval for a $90,000 {signing bonus + relocation expenses} package. That would put your four-year compensation package at around $1,210,000, or an annual compensation package of around $300,000. What do you think?

В коментах на HN деякі дивуються таким сумам для людини з двома роками досвіду, а інші пишуть, що якщо вмієш торгуватися, то можна отримати і більше.

Цікаво, наскільки у нас в Україні реалістично торгуватися, щоб покращувати перші офери, особливо до +50% від початкового, цілком ринкового рівня? Хтось мав такий досвід? Особисто я максимум що отримував, це сайн ап бонус і все (2к, якщо розбити на пару років роботи — по суті нічого:)).

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

С оутсорсингом тоже можно торговаться. Если бюджет проекта большой и надо на вчера можно выторговать очень хорошие деньги. Я знаю одну контору, которой нужна была обработка видео и аудио + java. По началу предлагали две, думали мол мы найдем студента которому это будет интересно и хорошо сэкономим. Потом 2.5, потом 3. И так дошло до пяти штук. Вывод: никогда не соглашаемся на первое предложение и не называем цену первым. Пусть на том конце хрюшка хоть наизнанку вывернется — или называйте вилку, или я не буду тратить время на кота в мешке. Да, я не знаю сколько хочу — я вообще не знаю хочу ли с вами связываться. А тех,кто пытается продать интересную работу нужно осаживать в рамках приличия, но резко. Мол так и так, на работу хожу за деньгами — не тратьте время на рассказы о том, что мне интересно.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

З цієї теми можна зробити гарний довідник як розмовляти з HR-ами, що робити коли 2+ пропозиції, що робити коли у офера є часові обмеження

Почитал немножко статью

A company wants to be like a bidder in a secret auction. But unlike the other bidders, it wants to know
exactly how high all of the other bids are. It then openly intends to exploit that knowledge, often by bidding one cent more than the second highest bid.

Золотые блин слова.

Цікаво, наскільки у нас в Україні реалістично торгуватися, щоб покращувати перші офери, особливо до +50% від початкового

Іноді можна, але то треба
1. щоб початкове було в межах розумного, а не виперало зі старту за «шкляну стелю»
2. щоб «зорі встали»

Як досягається — просто треба щоб їм тебе було дуже-дуже треба а тобі не дуже то й горіло, і ти би міг спокійно собі вагатись чи йти чи не йти.
Якось я вдало прийшов на початок жирного проекту, який треба було стафити з нуля.
Якось примудрився бути єдиним кого клієнт заапрував тімлідом до вже готового стартувати тіму.

самое сложное найти несколько оферов одновременно. как повезет.
Как правило вы ограничены по времени на принятие офера
У меня было несколько раз 2-3 на выбор, какая разница Украина или нет

От коли було 2-3, ви не пробували повертатися до потенційних роботодавців і торгуватися? Я просто отримав сайн ап бонус, коли сказав, що обираю. Звичайно приємно разово отримати суму, на яку можна дуже непогано відпочити на морі, але все ж хотілося б більшого(:.

так было всего 3 раза:
первый раз просил + 50 порцентов от предыдущего оффера, только приехал в киев.
2-я раз взял первый попавшийся, из 2-х, на 2-я день в сша.
3-й раз сказал чхо есть офер и попросил + 500
послали

больше такого не встречал чтоб 2 офера на одной неделе

больше такого не встречал чтоб 2 офера на одной неделе

Ну.. среднего украинского айтишника во время собеседования как правило есть и текущая работа в текущей компании.. тоже вообщем-то типа «офер».

повертатися до потенційних роботодавців і торгуватися?

вам могут начать искать замету как не надежному. Переговоры с террористами и все такое...
Если уж xодили на собеседование — зачем то ходили...

В смысле искать замену? на этапе переговоров про офер? Так ведь и так ищут.

Я про ситуацию когда я машу офером на текущей работе и хочу что добавили з/п

а где тут кто-то о таком вспоминал. С другой стороны получить несколько оферов одновременно и аккуратно помахать ими друг перед другом вполне себе вариант.
В случае же одного офера и одной текущей работы я обычно вполне успешно махал.. текущей работой перед фирмой делающей офер... Правда иногда в результате получалось что слишком редко меняю работу.. реже чем надо было.

Подозреваю что в Украине оно так — но в нормальной экономике это не логично. Искать замену — стоит денег, никто не гарантирует что замена будет лучше и т.д.

Ну.. лучще искать замену раньше, пока человек еще работает, чем позже когда он уже ушел.

Значит надо всегда замену искать. Не дожидаясь пока человек соберется уходить. Когда человек уходит — поздно искать.

Ну.. а что про бас-фактор и кросс-функциональные команды никогда не слышал? Да для бизнеса важна непрерывность процессов. В продуктовых компаниях попроще — можно отложить работу на пару месяцев, пока человек не найдется. В Аутсорсе повеселей — если замену не найти быстро заказчик может просто передумать её искать. А это −1 человек на проекте.

А конкретно в Украине — менеджеры не любят тех, кто торгуется. Самый максимум они готовы поторговаться при найме, но никак не процессе работы.

є ще фішка така, на іспитатєльний срок, давай мінус 500$ або −20%, а потім по результатам піднімемо, і ... не піднімають....
так от я повівся на таке, і шкодую, і тепер на таку фігню не ведуся, і вам не совєтую.

А на ФОПі «випробувальний», це оксюморон.
Приходиться пояснювати людям, але не доходить...
як результат, закривають вакансію по півроку, поки знайдуть «матчінг», але за півроку з.п. на ринку росте на $200.500, і виходить що знову тре наймати, але вже на вищий рейт

Вам говорят, что вы ограничены во времени, но не обязательно этому верить. Вежливо скажите, что пока рассматриваете варианты и еще не готовы принять решение с ориентировочной датой в будущем. Рекрутер сначала не согласиться, но сам перезвонит после своего дедлайна и продлит его. И это может повторяться много раз. Мой самый короткий офер со сроком 48 часов превратился в офер со сроком 2 месяца.

как повезет с конкурентами в конкретном случае.
и в зависимости от текущей работы (ее наличия)

самое сложное найти несколько оферов одновременно. как повезет.

літо 2018, 3 шт, кожний 4к$+, ринок і далі розігрітий

Как правило вы ограничены по времени на принятие офера

ага-ага, на вакансію яка не закривається півроку

ага-ага, на вакансію яка не закривається півроку

у Штатах — так
haseebq.com/...​-negotiating-a-job-offer
I want to emphasize, lest I be misunderstood here—what I’m saying is not to just silently let an exploding offer expire, and assume that everything will be fine and they’ll still hire you. They won’t. For exploding offers to be a credible weapon, a company has to have a reputation of enforcing them. I’m saying explicitly call this out as an issue when they make the offer.

С оутсорсингом тоже можно торговаться. Если бюджет проекта большой и надо на вчера можно выторговать очень хорошие деньги. Я знаю одну контору, которой нужна была обработка видео и аудио + java. По началу предлагали две, думали мол мы найдем студента которому это будет интересно и хорошо сэкономим. Потом 2.5, потом 3. И так дошло до пяти штук. Вывод: никогда не соглашаемся на первое предложение и не называем цену первым. Пусть на том конце хрюшка хоть наизнанку вывернется — или называйте вилку, или я не буду тратить время на кота в мешке. Да, я не знаю сколько хочу — я вообще не знаю хочу ли с вами связываться. А тех,кто пытается продать интересную работу нужно осаживать в рамках приличия, но резко. Мол так и так, на работу хожу за деньгами — не тратьте время на рассказы о том, что мне интересно.

Видео сильно специфичная область с высоким уровнем входа. Насстандартные проекты галеры так не расщедрятся.

Да. И проектов таких нет почти — неоткуда схантить

Видео сильно специфичная область с высоким уровнем входа.

дажє дядя Вітя з високи айкю, не в"їхав в говнострімєр

Це все ж не зовсім такий приклад нажаль(.

Да, я не знаю сколько хочу — я вообще не знаю хочу ли с вами связываться.

Идеальная формулировка.

Но есть и обратные стороны:
1. Чем специфичней экспертиза, тем меньше спрос.
2. Ты выторгуешь у них деньги один раз. Они будут пить кровь из тебя все время проекта.

Чем специфичней экспертиза, тем меньше спрос.

Это правда

ы выторгуешь у них деньги один раз. Они будут пить кровь из тебя все время проекта.

Это не правда. Дело в том, что специалист по экзотике всегда может уйти с проекта на обычную зарплату.

специалист по экзотике всегда может уйти с проекта на обычную зарплату.
Чем специфичней экспертиза, тем меньше спрос.
Это правда

тре брать на чуть више ринка, поки то сьо, 2-3 місяці і ти уже в медіанній,
а прошло півроку і чувствуєш що не доплачують...а там їм шукати нового собі дорожче, легше докинут +5..10%... хіба що геть упороті тіпа СофтСерва

хіба що геть упороті тіпа СофтСерва

А что не так с Софтсервом?

Мне как раз оттуда написали на днях, хочу понять, с чем вдруг придётся столкнуться.

можуть виперти в любий момент, якщо не сподобаєшся манахерам, або натякатимеш, що пора уже рев"ю робити

Я могу тебе практически 100% гарантировать, что если ты не понравишся своему непосредсвенному начальству в большинстве случаев тебя либо уйдут, либо отправят в какой-нибудь «отстойник» для неудачников при первой же возможности.

Жизнь есть жесть.
Забыл добавить — почти во всех сферах человеческой деятельности оно так. Может быть во всяких армиях может быть чуть-чуть по другому.

Я могу тебе практически 100% гарантировать

Якщо галера дуже велика, то просто будут пробувати на інший проект перекинути. Більше того — і тобі може не сподобатись проект, манагер and etc. І тоді, можна самому попроситись на інший проект.

Хм, цікаво... Це було під час випробувального терміну чи після?

Хм, дивно... А були якісь поважні причини? Не знаю, під’єдналися до зіздвону з замовником п’яними, чи ще щось?

Ви залишали відгук на jobs.dou.ua/...​panies/softserve/reviews

У моїй кар’єрі були як класні роботодавці, так і... Про других залишаю відгуки, напр., тут; так зменшую шанси отримати зароблені мною гроші, але, сподіваюся, допоможу іншим не попасти у пастку, у які сам попадав.

зараз

Оставить отзыв можно с подтвержденным аккаунтом

а відгуки 10 років тому потерті

Доречі в тих відгуках було пару дуже цікавих кейсів.

Розкажіть) Я тоді ще не працював в українському аутсорсі/аутстафі...

А чому відгуки потерли?

Цікавий кейс був у Глобала у Львові, Вони книули на останню зарплату розробника. Причиною того назвали що він не відпрацював в них рік, на який ніби то підписався. Розробник (сіньйор або біля того доречі) стверджував що ні на що таке не підписувався. ЇХ СЕО Ромн Хміль з тиждень тут доказував що він не виконав своїх забовязань і вони йому нічого не винні, паралельно незабуваючи проштовхувати мем про «компанію мрії». Потім передумав. Дуже показовий випадок. Мені то було особливо цікаво, бо я знав всіх учасників тої історії, ну крім Хміля, його тільки по ДОУ.

Хм, цікаво. А ця історія є десь у вигляді переписки учасників? На jobs.dou.ua/...​nies/globallogic/reviews ?

Ха.. цікаво, там же є старі коментарі виявляється.. Але ні, та історія в них не зберіглась. Їх чумусь не більше 1\10 від тих що були колись. Знайшов тільки свій комент із ссилкою на ту історію..

2008 чи 2009.
Тоді гілка з коментами Глобала була найактивнішою бо там поперше той Роман відписувався, а по друге вони активно росли в ті роки. Зараз з тих коментарів лишився мінімум.

І флайман приблизно в той самий час відписувався про СС.

Трохи давно вже...
А чому потерли коментарі?

ІМХО Заважали розвитку бізнесу ДОУ. Сергій з Максом розсказували багато разів.

Я знайшов архівну версію сторінки:
web.archive.org/...​globallogic/all-comments

В базі даних таких коментарів поки що не знайшов, можливо з WordPress версії DOU в Python в кінці 2010-го вони не імпортувались чи можливо коли були запушені нові відгуки про компанії не імпортувались.

UPD виправив баг у завантаженні коментарів:
dou.ua/...​rums/topic/26300/#1512845

І флайман приблизно в той самий час відписувався про СС.

Ось про всяк випадок веб-архів коментарів SoftServe:
web.archive.org/...​/soft-serve/all-comments

Якщо мається на увазі цей коммент:
jobs.dou.ua/...​loballogic/reviews/26549

то ось як можна подивитись коментарі, на які там посилання:

web.archive.org/...​ll-comments/#comment-4972

web.archive.org/...​ll-comments/#comment-4980

web.archive.org/...​ll-comments/#comment-4986

web.archive.org/...​ll-comments/#comment-5075

(тільки після того як відкриється лінк на коментар потрібно трохи прокрутити вгору або закрити верхню панель web.archive, тому що за нею може бути не видно коментаря).

Странно, даже воспользовавшись вашими талантами шерлок холмса я не смог найти той истории... и в прошлый раз в коментарии 2010 года сослался по ошибке на какую-то другую.

Нет не та, я что-то запутался во второй раз. Возможно ту обсуждали где-то в других комментариях, под статьей что ли, мне почему-то казалось, что в основных. А может их там где-то раньше грохнули по соглашению сторон..

А закончился чем конфликт?Компенсировали ему за посл месяц зп или нет?

После недели скандала тут Роман изобразил из себе дАртаньяна и сказал «ну ладно, раз мы компания мечты то и перед мудаками тоже выполним свои обещания»

А суть там была в том, что пришел к ним парень, не чужой, уже до этого работавший с ними на ИО, с опытом ну в годах по украинским меркам мог бы быть синьёром. Работу начал с поездки в Израиль «на трейнинг» а по сути то ли дополнительный этап отбора то ли введение в проект и тоже после начала работы подмахнул какой-то конракт на год, ему тоже сказали при подписании «это формальность». Потом когда решил уйти до года — не досчитался ЗП. Когда отписался на ДОУ Роман встал в позу «ти ж мене підманула», и у «нас из-за этого убытков и штарфов еще больше» и «мы же в тебя так вложились». После недели бурления на ДОУ передумал. Куда вся эта история делась — ума не приложу.

Забавно что это было в тот период когда они активно росли и активно пиарились как «компания мечты».

тоді приблизно ГЛ поглину ІО і ембедед вних почав переходити на «новий процесінг», як Дельта банці...

Точно, спасибо большое Сергей за такое усердие, я пролистал вчера все коменты в веб архиве но не нашел её почему-то.

Первая моя ссылка на веб-архив была на апрель 2009-го года, а обсуждение началось в августе, потому в той версии веб-архива его не было, последняя ссылка на веб архив за декабрь 2009-го, там уже было обсуждение.

Повчальна історія. Мораль: якщо просять підписати документ і кажуть, що умови, які насторожують, — формальність, треба бути готовим, що це може бути не формальність.

UPD, познаходив відгуки з коментаря
jobs.dou.ua/...​loballogic/reviews/26549
(можна порівняти з веб-архівом dou.ua/...​ms/topic/26300/#1512816)

jobs.dou.ua/...​loballogic/reviews/16780

jobs.dou.ua/...​loballogic/reviews/16787

jobs.dou.ua/...​loballogic/reviews/16793

jobs.dou.ua/...​loballogic/reviews/16877

Також знайшов 2 помилки в AJAX-завантаженні відгуків, через яку відгуки могли неправильно підвантажуватись. Тепер якщо в арівних відгуках натискати «Показать еще», то покажеться багато відгуків.

мене за участь в «обсмоктуванні» ГЛ занесено в стоп-лист,
так що будеш нагнітати, отримаєш від ГЛа вовчий квиток, і не матимеш честі спробувати попасти в «Компнію мрії».

Хоча ходити 3 рази на співбесіди в різні локації і отримувати різні відмови, мабуть рано чи пізно це набридне, тому краще торчати в стоп-листі, чим тратити час на те щоб тобі морочили голову

Не знаю, я года три им говорил всякое, пока отлипли. ИМХО именно в те годы и именно Глобал задал стандарты гоп-рекрутинга, когда человеку навязчиво спамят, обрывают телефон, лезут в социальные сети лишь бы притащить на интервью на заведомо неподходящую позицию.

Та я не нагнітію, просто цікаво було взнати деталі...

Стосовно чорного списку, то я вже не програміст-початківець, і в LinkedIn-і підтвердив заявки на додання біля 2 тис. рекрутерів, так що не пропаду, якщо доведеться шукати новий проект)

Очень хорошие деньги — это заветные $5k/месяц?

Я помню как лет 12 назад говорил с Логикой — они мне сказали что будут платить сколько я прошу, но только 6 месяцев. Потом — или понизят зп или могу уходить — им надо было проект спасти.

Скажи спасибо, что хоть честно сказали

им надо было проект спасти.

1. Так что было позже, все-же?
2. Проект спас или не спас?

Там выведено за скобки образование того кандидата, я так понимаю что там дело было совсем не в двух годах опыта, а больше в перспективности данного чувака который за 6 дней 6 оферов, от одних из самых крупных игроков на рынке получил.

А по поводу вопроса, такой себе тролинг, как можно сравнивать продуктовые компании и компании-прокладки. Никакой епам не будет гоняться за условно суперхорошим кандидатом, они просто возьмут достаточного и сговорчивого.

Ця стаття просто приклад, який надихнув мене на роздуми вже про наші локальні реалії.
Крім епаму в нас є багато інших компаній: s.dou.ua/...​ort-dec-2018/comptype.png
Аутсорс уже менше 50%, та і там думаю в певній мірі готові на гнучкість. Ось про те, який у кого досвід і хочеться дізнатися.

Аутсорс уже менше 50%

ага еще 10 % аутстафф а это совсем другое, а другое это что? это что то совем другое? или на западе заказывают музыку а в Украине пилят?
А про продуктовые это кто? типа Оракл? для них, что далекая Украина, что далекая Индия, все одно черный язик куда бросают деньги и задачи и отуда прилетает решение!

Аутстаф — це компанія платить сіклуму тисячу доларів за робоче місце і сама визначає, скільки отримує кожний контрактор.
Продуктових дуже багато, це факт. А от як вони сприймають далеку Україну — хз, я дивлюся на ситуацію зсередини(:.

У вас якийсь неправильний аутстаф. Зазвичай компанія платить за вас 5-7k, а ви отримуєте 2-4k.

Так это же на селиконовщине, такое надо не за 4 года, а каждый год получть чтобы приблизиться к нашему уровню жизни, да и то холстяку. А так, ну будет по серенькому жить да выплачивать ипотеку за своего хруща до пенсии, и комьютаться по 4 часа в день.

Ахах, давайте цю тему тут не піднімати будь ласка. Тут поряд є інші топіки для цього.
Мені справді цікаво про наші вітчизняні реалії, наприклад: "мав три офери 4, 4.2 і 4.4к. Трохи поторгувався, дали 5+5к сайн ап бонус + айфон у подарунок"(:.

Ты можешь зайти на топик про зарплаты и найти там ссылочку на детальную статистику и увидеть что 4к реально не так часто дают синьорам, как здесь говорят. А 5к еще реже. Особенно если не Киев. doustatistic.byethost7.com
Обычно большие скачки зарплаты гдето на этапе от мидла до синьора, потому что вилка довольно обшираня получается, особенно в Киевев, потом пара хопов и люди находят приемлемое начальство, зарплату, проект и особо не скачут как начинающие.
Сайнапы редкость.

Я в Києві і 4-5к це точно не рідкість тут (ну може рідкість для сініорів з 3 роками досвіду)). Про сайнапи згоден, рідко говорять нажаль.

Такие расклады могут быть только при очень горящей вакансии и если бюджет позволяет, но и то вряд ли больше чем +400 выйдет

Реально різниця між 4 і 5 не перекриє напряг чи поганий проект. Тому не лише за грошима обирати.

Так і автор статті по ссилці не лише по грошам обирав. В нього були компанії які подобалися більше, але він використовував (і успішно!) офери від інших, що отримати більше грошей в тому місці, куди і хотів потрапити.

ні синку, це хвантастика
з.і.
тема стоків не розкрита

Підписатись на коментарі