Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

«Мета» Голдрата для QA Automation

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Привіт! За порадою Сергія Немчинського прочитав «Мету» Голдрата і задумався, як використати ідеї книги в своїй роботі?

В книзі в художній формі описане матеріальне виробництво, а саме завод, який збирає залізні штуки (не сказано які), яке перебуває в кризі і за допомогою зміни погляду на показники ефективності, а на справді на заміну цих показників на інші і перебудову виробництва досягає небаченого успіху порівняно з конкурентами. Плюс є паралельна лінія налагодженя сімейних стосунків і пошук мети родини головного героя. Науково це називається теорія обмежень. Щось подібне в реалі робили Генрі Форд (Форд, конвеер) і Таічі Оно (Тойота, Виробнича система Тойота, канбан).

Перше, що приходить на думку, це аналогія між ковеером на заводі і процесом Continios Delivery, наприклад, і мої вкладом, як QA Automation в цей ланцюжок.

Друге, з’явилося бажання доавтоматизувати деякі речі які були наполовину зроблені. Напр. одна джоба збирає сервер, я чекаю її виконання і потім вручну запускаю на сервері регресію іншою джобою. Наче і не складно, але з-за постійних переривань і забувань про цю задачу, до отримання результату це може зайняти і пару днів. Рішення прозоре — об’єднати ці задачі і повісити на одну «кнопку» в jenkins.

Може у вас теж були подібні «осяяння»? Напишіть ваші думки на цю тему.
Так я не PM, не клієнт, і не пливаю на весь процес сам, але можу вести переговори, якщо буду бачити розумні покращення.

Задача по суті така: максимально зменшити час від опису бажаної фічі клієнтом (чи знайденого бага) до її випуску на бойовий сервер клієнта.

Видавець друкованої книжки тут — nashformat.ua/...​ogo-vdoskonalennya-709160

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Генри Нив
Организация как система. Принципы построения устойчивого бизнеса Эдвардса Деминга

следующая порция откровений )) для расширения кругозора — хорошо. Если еще и осмыслить сумеешь, вообще прекрасно.

Напр. одна джоба збирає сервер, я чекаю її виконання і потім вручну запускаю на сервері регресію іншою джобою.

А почему вы сразу не сделали пайплайн?

Мабуть тому, що даний процес трапляється раз на місяць.

Тоесть автотесты прогоняются раз в месяц? А остальное врем что происходит? Девелоперы не компиляторе код никуда ?

Голдрат дуже багато чого притягнув за вуха. Тому його писанина залишається утопічною теорією, яка самостійно на практиці не може бути застосована.

Чому так: стабільні системи — це не ті, що добре функціонально спроектовані, але ті, що мають рівновагу, яка повертається всякий раз, коли систему з неї виводять. Зокрема, система має вміти народжувати на вирощувати нові процеси, і щоб на кожному етапі «дорослішання» вони буди стабільними.

Власне, це і відрізняє здорові проекти від утопічних ідей. Утопічні ідеї «працюють» лише коли все навкруги співвідноситься з іхньою моделлю, а самі процеси вже побудовані та налагоджені. Але чи життєздатна наполовину побудована реалізація ідеї? На 0.5%? На 0%, тобто концепт?

Ото ж бо. Не варто захоплюватися ідеями, вивчай досвід. І не лише історії успіху, але й заглядай подалі, що сталося потім із тим «успіхом».

Не побачив конкретики для QA AUto. Не відхиляємося від теми.

Судя по всему Деминг у тебя то же утопист ))

Как раз Деминг — бог менеджмента, автор японского экономического чуда. Хотя разумеется, его рецепты не претендуют на универсальность, всегда нужно допиливать, но как раз Деминг строил фундамент. А Голдрат — просто хороший сказочник, умело убирающий из виду «лишние» факторы реальности.

Скажем так, Голдрата можно читать в старших классах, когда надо понимать чему учиться, но применять это сию минуту — задача не стоит. А Деминга — когда уже реально ставишь задачу правки или постройки действующих систем.

интересно.
А какие именно из пунктов Деминга тебе удалось применять? Было бы интересно почитать историю практика.
Я вот про ТОС читал реальные примеры, а о Деминге нету

Вот как раз это секрет. Относится к высокой части моей компетенции, и 100% применений находятся под жёстким NDA включая неразглашение факта что я работал над конкретными проектами.

Когда мне будет лет 90, может и расскажу внукам. Когда сам применишь что-то подобное в задачах, поймёшь почему истинную структуру цикла качества нужно секретить даже от участников процесса кроме высшего руководства и полевого контроля. Разглашение делает процесс легко разрушаемым извне и убиваемым изнутри применением власти.

Пока цикл качества в руках инженеров, процессу даже смена руководства не страшна. Но стоит к нему применить власть, в любом виде — и цикл распадается, становясь от этой власти зависимым, а власть — от самой себя.

а что именно из Деминга посоветуете почитать?

Підписатись на коментарі