Питання ФОПів НЕ закрите!
Хотілося б знову підняти тему стосовно змін в законодавстві по ФОПам
w1.c1.rada.gov.ua/...2/webproc4_1?pf3511=65564
Ініціатори законопроекту:
· Данченко Олександр Іванович (VIII скликання) «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
· Скрипник Олексій Олексійович (VIII скликання) «Об’єднання «САМОПОМІЧ» (колишній генеральний директор, ТзОВ «Елекс»)
· Співаковський Олександр Володимирович (VIII скликання) «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
· Андрієвський Дмитро Йосипович (VIII скликання) «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
· Матузко Олена Олександрівна (VIII скликання) «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
· Лук’янчук Руслан Валерійович (VIII скликання) «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
· Бабенко Валерій Борисович (VIII скликання) «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
· Сидорович Руслан Михайлович (VIII скликання) «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
· Маркевич Ярослав Володимирович (VIII скликання) «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
· Герасимов Артур Володимирович (VIII скликання) «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
· Шкрум Альона Іванівна (VIII скликання) Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
· Рябчин Олексій Михайлович (VIII скликання) Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
· Веселова Наталія Василівна (VIII скликання) «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
· Корчик Віталій Андрійович (VIII скликання) «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
· Кишкар Павло Миколайович (VIII скликання) «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
· Голуб Владислав Володимирович (VIII скликання) («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», вийшов)
· Шверк Григорій Аронович (VIII скликання) «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
Сумарна статистика наступна, як видно це спільне рішення декількох партій, яке явно готувалось не 1 день:
«Об’єднання «САМОПОМІЧ» = 6;
«БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» = 5 (6);
«НАРОДНИЙ ФРОНТ» = 3;
Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» = 2;
Для тих кому лінь читати, суть закону коротко:
1) ФОП-и, що працюють в ІТ-індустрії будуть переведені на нову
2) ЄП для
3) ЄСВ збільшується в 2 рази (тепер по суті 44% від мінімальної ЗП).
4) купа води про те як ІТ важливе для України і чому даний закон захищає його інтереси (бо як би не він то податки були б вище? Це мабуть перший раз в історії збільшення податків в 2 рази виставляють як порятунок та стимул розвитку індустрії).
Фрагмент з пояснювальної записки, чому власне даний законопроект був розроблений:
У контексті зазначеного не додає оптимізму риторика окремих представників українського політикуму, які намагаються відмінити спрощену систему оподаткування (Законопроект № 8089 від 01.03.2018 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищення прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики, а також Законопроект від Мінсоцполітики «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці»).
Тепер по пунктах:
1) Так дійсно є такий законопроект № 8089, однак він без бравих захисників відхилений ще 19.03.2018 року, рік тому! Є відчуття що про нього взагалі всі давним давно забули.
w1.c1.rada.gov.ua/...2/webproc4_1?pf3511=63565
2) Мінсоцполітики не приймає закони, там можуть лише запропонувати законопроект, що і було зроблено. Порівняно з поточним законопроектом, він навіть не був переданий на розгляд. Законопроект по суті не стосувався тільки ІТ сфери, а всіх ФОПів
А ось і справжня мета:
Станом на початок 2019 року середня заробітна плата ІТ-спеціаліста складає 2000 доларів США на місяць. Більшість зазначених фахівців працює за спрощеною системою оподаткування та сплачує єдиний податок 5% від доходу і додатково ЄСВ в розмірі одного мінімального страхового внеску. При подальшому зростанні чисельності ІТ-фахівців на 20 тисяч щороку та застосуванні запропонованих збільшених ставок податку, до Бюджету додатково буде сплачено єдиного податку за період з 2021 до 2025 років в розмірі 2,3 млрд. грн. (при курсі 29,4 грн. за долар США, що прогнозується Кабінетом Міністрів України на початок 2020 року), а запропоноване збільшення бази оподаткування єдиним соціальним внеском — подвоює суму відрахувань з кожного фахівця.
Стосовно «представників від ІТ сфери», вони ніяким чином не відносяться до людей, яких цей закон торкнеться. Так ВЕСЕЛОВСЬКИЙ СТЕПАН ВОЛОДИМИРОВИЧ, з ІТ кластером, та сам як ФОП має, зовсім далекі від ІТ сфери, кведи
youcontrol.com.ua/...company_details/37801334
Це означає, що він ніяким чином не попаде в нову
Зрозуміло й позицію ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ГЛОБАЛЛОДЖИК УКРАЇНА (GlobalLogic — ніяким чином не є українською компанією якщо щось) оскільки для них, як і інших юридичних осіб нічого не міняється, більш того фактично наймані працівники цим законом легалізуються, і їх далі можна тримати як ФОПів (уникаючи оподаткування, та існуючи як фактичні роботодавці далі).
Що можна зробити щоб вплинути на дану ситуацію?
1. Створення резонансу навколо даної ситуації, ніякого обговорення не було, це просто натискання на сферу ІТ, навіть законопроект від Мінсоцполітики обіцяв захист в рамках трудового кодексу. Тут же ми отримуємо просто податки збільшені в 2 рази, з неадекватним обгрунтуванням.
2. Вимагати відхилення даного законопроекту шляхом постів в соцмережах та петицій як неповного та з не достатньою обґрунтованістю. В купі з резонансом в суспільстві як мінімум до виборів його розглядати та приймати не будуть, а далі дуже сильно залежить від зробленого вибору (дивіться список партій, які хочуть вас «розкулачити»).
3. Створити, нарешті, аналог профсоюзу працівників ІТ сфери — громадську організацію (оскільки ФОПи не можуть створити профсоюз як такий). Щоб не було не порозумінь, коли власники юридичних компаній та економісти-популісти представляють інтереси ФОП-ів девелоперів.
Додаткові пропозиції для обдумування:
1. Внесення зустрічних пропозицій щодо юридичних осіб по КВЕДу «62.01 Комп’ютерне програмування», винести їх в окрему групу та симетрично ввести для них додатковий податок (аналогічно запропонованому для ФОПів).
2. При наявності моделі «найманого працівника», зобов’язати юридичну особу в такому разі хоча б сплачувати ЄСВ за найманих ФОПів, що буде більш ніж справедливо (деякі фірми й так це роблять неофіційно).
Ваші пропозиції?
Шукаємо ініціативних людей, поширюємо інформацію про поточний стан речей та відслідковуємо долю запропонованого законопроекту.
Лучшие комментарии пропустить