Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Профілактика вигорання, оренда майстерні #5

Пройшло 2 місяці експерименту, я спеціально не викладатиму апдейтів-саморобкок, а постараюсь чесно викласти свої спостереження.

Розчарування року...

Починаючи я надихався ютубівськими каналами Крастера, Дядька Максима та інших блогерів, які з гамна і палок роблять «магію».

Відтак, перше, у що макнувся мордочкою — розчарування. З моїм лімітом часу та скілами підготовка одного проекту, що вартий уваги, зайняла б місяць.

«Не такий страшний вовк»

В першому матеріалі я розповідав про свою ситуацію з часом: стажування на новій роботі, 6-ти місячний син і дружина вдома, яку варто підміняти від вічної вахти.

Тут як виявилось все простіше, ніж я боявся — 5-ти годин в тиждень цілком вистачає, щоб марати ручки. Звичайно, з таким підходом ви не зможете хвалитись результатами, але щоб проект потихеньку еволюціонував цього достатньо.

Рутина

Фактично зараз я роблю ніштяки для дому: мильничка, сушка для одяку, консоль під електродуховку, шестерню для міксера, шматки меблів і т д. + підозрюю, що з ростом мальца цей список буде розширюватись.

Варто пояснити доцільність:
якщо у вас в домі наприклад, стесалась шестерня в міксері, то є варіант або занести це в ремонт, або купити новий. В будь-якому разі це витрати часу від 1-ї години.

Я подумав, що якщо я й так оплачую оренду, то святе діло прокачувати скіли на цих дрібних заморочках.

Економіка проекту

Не витрачати більше ста баксів на місяць виявилось напрочуд вдалим рішенням і справа навіть не в грошах...

Обмежуючи бюджет ти починаєш приглядатись до того, що тобі точно потрібно, ти створюєш частину устаткування власноруч, ти починаєш думати над монетизацією. Просто, якщо збираєшся продати щось зі зробленого — мимоволі робиш це краще.

Перспектива

Коли я починав, то чесно зізнався, що поки без поняття, чим там займатимусь dou.ua/forums/topic/26085 просто хотів у щось вляпатись.

В процесі обдумував кілька спрямувань: сфокусуватись виключно на 3д друці, займатись литтям з бронзи та алюмінію, друкувати плати простої електроніки, надавати послуги фрезерної порізки, виготовлення мотор-коліс для електровелосипедів — короткий список.

Зараз приходить розуміння, чим саме я б хотів займатись. Річ трохи дивна і не стосується напряму майстерні, але дуже класно масштабується і за 5 років може бути продана як повноцінний бізнес.

P.S. В принципі, брати в оренду приміщення не знаючи під що — не найкраща ідея. Брати з надією отримати прибуток в перший місяць — також. Ну, а в решті — непоганий варіант конвертувати свій час в свого роду «подушку безпеки» в майбутньому.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Починалося з красивими словами
Профілактика вигорання

А зараз...
приходить розуміння, чим саме я б хотів займатись. Річ трохи дивна і не стосується напряму майстерні, але дуже класно масштабується і за 5 років може бути продана як повноцінний бізнес.

Пізно займатися профілактикою, коли вже вигорів

ну... якщо так кажете, отже Вам видніше ))

Можливо що так, я таки вивчав питання вигоряння, зокрема в ігрових середовищах — там психологія вигоряння працює значно швидше.

Вигоряння — не зовсім вірний термін. Краще пояснити, це як секс із дружиною: в 100% випадків є об′єкти значно цікавіші. А приблизно в 2/3 сімей з дружиною взагалі не цікаво. Оце і є вигоряння — коли можеш, але не хочеш, і причини адекватної назвати не можеш.

Бо так зване «вигоряння» — це дефолтний стан. І щоб визначити, чому так сталося, треба замість гадати чому вигорів — виясняти а чому загорівся, і лише так здобудеш відповідь.

Як ти кажеш, «мені видніше», то ж спробую сказати як на мою думку, а погодися чи ні — остав відповідь при собі. Так от, якби в Україні не була зруйнована економіка, і в інших галузях можна було б працювати на внутрішній ринок — тебе б ніщо не тримало в IT із самого початку. То ж питання треба ставити інакше: життя одне [насправді вже половинка], чи бажаєш закінчити його в Україні? Може це не ти вигорів, а те що навкруги?

Підписатись на коментарі