Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Налоги на дивиденды от компании в США

Здравствуйте, подскажите пожалуйста придется ли мне платить в Украине налог на дивиденды?
1. Компания в США, компания платит налоги
2. У меня будет 40% компании
3. Я буду за себе платить налог в налоговую США
4. Дивиденды будут выплачивать каждый месяц

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Здравствуйте, подскажите пожалуйста придется ли мне платить в Украине налог на дивиденды?

платить не нужно, т.к. на данный момент налог на дивы для налогового резидента Украины (от ино компании) 9%, в штатах вы должны заплатить 15%, по договору об избежании 2-го налогообложения с США вы платите положительную разницу.
дополнительно в Украине нужно заплатить 1.5% военный сбор, от суммы дивов, в грн по курсу НБУ на дату поступления дивов на счет
чтобы доказать, что в штатах оплачено 15% нужна апостилированная бумажка, это вроде как по закону так, может если повезет, то не попросят

p.s.
кстати вы резидент/гражданин какой страны? (все написанное выше для резидента, гражданина Украины)

Олег,

по вашому запиту бачу наступні розрахунки:

1) Припустимо ваша компанія отримала за рік 10000 дол чистого прибутку.
21% федеральний податок, тобто платимо 2100.
припускаємо що компанія в Делаварі чи Неваді відповідно податку штату немає.

2) Ваша доля дивідендів 40% * (10000 — 2100) = 3160 дол.
Оскільки ви податковий резидент України, то до виплати дивідендів заповнюєте W-8 і оіційно зменшуєте свій withholding tax з 30% до 15%.
3610 * (1-15%) = 2 686 дол. на ваш рахунок в банку в США.

3) У Україні податок з дивідендів нерезидента 9%, його доплачувати не потрібно. Але є ще військовий збір 1.5%, який якраз то потрібно доплатити. Тому у вас є такі основні варіанти :


Взяти Form 1042-S, апостилювати її в укр консульстві, зафайлити в Україні Декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня за минулий рік, і потім до 1 серпня доплатити 3160 * 1.5% = 47 дол ( в грн)

3Б оскільки ДФС нічого не вміє дізнаватися про іноземні рахунки в США, то «не паритись». Мінус такого варіанту в тому, що якщо подати декларацію. то по ній можуть бути претензії 3 роки. А якщо декларації не було, то відповідно строку давності немає.

сподіваюся це допоможе в податковому плануванні.

Взяти Form 1042-S, апостилювати її в укр консульстві

укр. консульство апостилем за американський документах за може займатись за визначенням, лише легалізацією, але вона в даному випадку заміняється апостилем. А апостиль на федеральних документах ставить Office of Authentications of the U.S. Department of State

о дякую. Я якраз зібравсь їм писати))
Ви часом не знаєте, в Києві є компанії які за розумні гроші можуть такий документ в США посвідчити?
щоб для податкової було прийнятно

Ви часом не знаєте, в Києві є компанії які за розумні гроші можуть такий документ в США посвідчити?
щоб для податкової було прийнятно

это вы занимаетесь по дивам от брокера?
Если суммы небольшие я бы вообще не парился, будет меньше проблем

В цілому так. Але є клієнти, які чітко хочуть все по білому робити

у вас уже кто-то отчитывался по дивам?
я тоже за белое, но тупость и сложность выполнения наших законов ...

Поки ні.
Якщо малі суми, то є стратегія заплатити у нас 9%+1.5%, але подати декларацію.

В США налог на дивидеты для нерезидентов — 30%. И это кроме налога на прибыль, который заплатит сама компания. Т.е. с прибыли компании как минимум дважды удержат налоги прежде чем деньги дойдут до вас.
В Украине ваши доходы налогом уже облагаться не будут, если вы предоставите в местную налоговую документ из налоговой США, что уже оплатили налоги с ваших дивидентов.

В люлм случаем вам нужна консультация у бухгалтера из США и у бухгалтера в Украине. И я бы на вашем месте больше озаботился налоговыми обязательствами в США, чем в Украине. Вас ждет много сюрпризов, как нерезидента.

Согласно договору zakon.rada.gov.ua/laws/show/840_576 — 15%. В Украине налог на дивиденды 9%, так что да, тут платить ничего не прийдётся.

В Украине налог на дивиденды 9%

В Украине налог на дивиденды 5% (кроме случая, когда эмитент корпоративных прав является плательщиком ЕН, тогда налог 9%)

(Статья 167.5.2 ПКУ)

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17

170.11.1. У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, крім доходів, визначених підпунктом 167.5.4 пункту 167.5 статті 167 цього Кодексу, які оподатковуються за ставкою, визначеною підпунктом 167.5.4 пункту 167.5 статті 167 цього Кодексу, а також крім доходів, визначених підпунктом 165.1.27 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Налог на дивиденты в Украине 9%, если вы докажите что это именно дивиденды. Плюс если вы с них уже уплатили налог в штатах, то по идее, должны платить только разницу. Но не уверен. Для себя я изучал «Податковий кодекс» пункт 170.2. Оподаткування інвестиційного прибутку. sfs.gov.ua. Но про дивиденди там тоже где-то проскакивало. Ну или спросите у юристов. Хотя найти хорошего юриста по этой теме не просто.

Налог на дивиденты в Украине 9%, если вы докажите что это именно дивиденды.

как это нужно доказывать?
у вас был опыт?

Підписатись на коментарі