Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Чеський R&D офіс компанії Thermo Fisher Scientific на ярмарку вакансій в Україні

Всім привіт!
Я працюю у компанії Thermo Fisher Scientific (www.thermofisher.com) у R&D центрі у місті Брно (Чехія).

17-18 квітня у Львові відбудеться інженерний ярмарок вакансій ejf.best-lviv.org.ua , який відвідає моя компанія. Це буде їх перший візит в Україну, тому планують ознайомитися із країною та налагодити зв’язки для співпраці у майбутньому.

Компанія є дуже великою і веде бізнес у різних галузях. Офіс у Брно займається виготовленням електронних мікроскопів (наближення у 1,000,000 разів і дозволяють побачити атоми. Для кращого уявлення ось моє фото із мікроскопом: photos.app.goo.gl/azd22BHZHYaEoi9q7), кожен третій електронний мікроскоп у світі виготовлений у Брні. Тут відразу знаходиться і фабрика, яка виготовляє мікроскопи, і R&D центр, який працює над software та hardware.

Запрошую вас, при можливості, відвідати ярмарок та завітати до нас. Я його відвідаю як один із представників software команди. Компанія також зацікавлена у system інженерах, тому це може бути цікавим і для фізиків чи інженерів вцілому. Ось тут можна переглянути звичайний день software девелопера у моїй команді (на відео не я, хоч воно 2016 року, але досить інформативне): www.youtube.com/watch?v=ptKlcmAdrnk

Компанія розгляне всі резюме і різні варіанти співпраці: як релокацію і постійний контракт для девелоперів різних рівнів, так і стажування на 3 місяців для студентів. Із релокацією компанія повністю усім допомагає. В командах, із якими я знайомий, залежно від проекту використовують С++, С#, Python, Image Processing/Computer Vision і, мабуть, багато іншого, про що я не знаю :) Внизу сторінки можете побачити великий список різних вакансій, не лише девелоперських: thermofisher.jobs.cz

Атмосфера і культура у компанії дуже класна, тут справді приємно працювати. Кожен девелопер має значний вплив на продукт, код тестуємо на справжіх мікроскопах, які можуть вартувати $5 мільйонів. Дуже тісно співпрацюємо із офісом у Голандії, який займається виготовленням інших моделей мікроскопів.

Якщо у вас виникнуть питання стосовно роботи у компанії чи загалом про проживання (переїзд) у Чехії — можете задати їх особисто у Львові або тут у коментарях.
До цього я майже 3 роки прожив у Австрії і особисто для мене інтегруватися українцю в Чехії значно комфортніше і простіше.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ще не знаю :) В середу зустрінемося обговорити результати. Я, на жаль, не зміг приїхати на два дні ярмарки, через помилку мене не впустили на літак :) Тому був лише один день.

Можу навести свої особисті спостереження:
Із позитивного:
-Багато розумних студентів, які цікавляться ти, що вчать. Багато не лише програмістів, а і радіо-фізиків, інженерів і тд.
-Багато студентів на ярмарці вцілому, дуже багато підходили до нас.
-Чудово організований захід (організовувала студентська організація).
Із негативного:
-Фактично 60% студентів взагалі не розмовляють англійською. Пічаль-біда.
-Мала зацікавленість відвідувачів у самих компаніях і працевлаштуванні. Переважно питання були: «Що у вас можна виграти?», «Які у вас є ґів-евеї?», «А ви ще будете проводити квіз?», «Як отримати блокнот?».
-Дууууже багато майбутніх проджект менеджерів. Діалог такий: — Чим би ти хотів займатися у майбутньому? -Я взагалі не шарю технічні науки, тому буду менеджером. -А який в тебе досвід? -Нема, тому і буду менеджером.

17-18 квітня у Львові відбудеться інженерний ярмарок вакансій ejf.best-lviv.org.ua , який відвідає моя компанія.

Слишком рано. Не спешите. 2-3 месяца после 2-го тура — и программистеги Украины побегут искать работу зарубежом, в любой стране и за любые деньги. :)

хз, може будуть отдавать нацiоналiзоване, тiпа Привата,
будем смотреть покашо, но трактор стоiть прогрiтий, змазаний та заправлений на повний бак

зараз: картопля садити, потiм: жуки збирати, осiнню: бульба копати... до сезона майданiв ще пiвроку

Научите в Чехию переезжать. Друг, кандидат наук, подписал контракт еще в сентябре. Не может записаться в посольство. Даже за бабло

Мені зі всім допомагала компанія. У них контракт із іншою компанією, яка займається релокацією. За мене підготували всі документи, зарезервували візит до посольства і за ручку зі мною разом прийшли забирати дозвіл на проживання. Не пощастило вашому другові із компанією, з якою він підписав контракт.

Добрий день, шановний Романе! Хочу спитати, Ви отримали приватне повiдомлення вiд мене?

Доброго дня! Щойно якраз відповів вам у LinkedIn.

Чи є варіант релокейтнутись до вас, а потім через 6-12 міс в штати в головний офіс, є така практика?

Вакансії бачу що є:
www.linkedin.com/jobs/view/1168217547

Я не для себе, мене тут друг питає %)

Про таку практику не чув і думаю, що це малоймовірно. Релокація в Брно займе багато часу і шукають саме сюди. Розробкою мікроскопів займаються у Брно і Айндховені. Знаю про релокацію в Голандію, але чим чим займаються у штатах я, чесно кажучи, не знаю.

Компанія розгляне всі резюме і різні варіанти співпраці: як релокацію і постійний контракт для девелоперів різних рівнів, так і стажування на 3 місяців для студентів.

На счет стажировки студентов-хорошая идея.По крайней мере многие галеры привлекают еще со студенч.скамьи студентов.
А можете больше рассказать о стажировке в Вашей компании?Привлекают ли потом этих студентов в компанию?Оплачиваемая ли она итд? Спасибо

На офіційному сайті компанії вказано, що зараз маємо 65 студентів-інтернів, але інформація за минулий рік, а компанія стрімко росте, тому гадаю, що їх більше. Працівників із інших країн тут мало (окрім словаків), тому я не знаю, як працюватиме стажування для українських студентів, але інтернам точно платять (погодинно, переважно вони на парт-таймі). Тут є навіть різні рівні інтернів, бо деякі працюють ледь не два роки, то вони сіньйори серед інтернів :) Звичайно після цього компанія зацікавлена найняти інтерна як працівника.
Це буде перший візит для ознайомлення. Після ярмарку має бути зрозуміліше, залежить від кількості зацікавлених у співпраці і від вражень компанії.

Приємно бачити, що ти займаєшся крутими речами, Рома.

Тут взаємно! Але я ще собаку на цьому не з’їв ;)

+1 до питання про віддалену роботу. Я розумію шо Ви не менеджер :), але чи розглядається варіант відкриття офісу у Львові?

Робота девелоперів все ж дуже прив‘язана до мікроскопів: кожні 3 місяці у нас реліз нової версії софта і треба бути впевненим, що все працює справді добре, щоб маленький баг не пошкодив мікроскоп (наприклад ваш код випадково відкрив якийсь клапан і зіпсував вакуум, чи інтенсивність променя електронів була завеликою і спалила чіп чутливої камери за $100,000, чи завелика сила струму зіпсує джерело випромінювання мікроскопа і тд.) ну і ще ніхто не хоче засмутити клієнтів, які заплатили за мікроскоп $1-5 млн. Тому ми часто тестуємо новий код на симуляторі, потім, якщо це можливо, на тестбенчі, а потім ще й на тестових мікроскопах. Коли все начебто працює як задумував девелопер, його ще будуть тестувати SQA. Ще в сусідньому приміщенні тут фабрика, вони також перевіряють, щоб кожен мікроскоп працював справно, тому будь-які запити із фабрики мають високий пріоритет, бо далі машина йде до клієнта. Тому зайти і глянути на несправність одразу на місці значно простіше, ніж розбиратися із проблемою потім.

Тому для відкриття офісу потрібно ще також і декілька мікроскопів у дев лабораторію: доведеться відразу відкривати фабрику (гадаю, що це неможливо. Технологія їх виготовлення дуже складна, в Брні їх виготовляють у найчистішому приміщенні у всій центральній і східній Європі. Контролюють максимальну кількість частинок у повітрі. Налагодити виробництво буде дуже дорого). Якщо без фабрики — проблеми із логістикою. Потрібно привозити мікроскопи і нові деталі, також на місці має бути людина, яка його полагодить у випадку збою, або замінить деталь на нову.

Враховуючи всі ці фактори, релокація талановитих працівників є, мабуть, поки найзручнішим варіантом, після найму місцевих у офіс. Але оскільки дуже багато людей цікавить саме віддалена робота, донесу це до менеджера software відділу, можливо розглянуть і щось придумають :)

Наймете пару студней, перевезете к себе и будете их учить.

це був оптимістичний варіант

тут був один товариш і Брна, милився в Гамбургер і .... хз. чим закінчилася історія,
думаю Брно для любителів покопатися в складних цяцьках, проводячи решту спокійного сільського життя в середині Єувропи (middle nowhere)
За півроку вони почнуть вити зі скуки і змотаються з того Брна туде де життя б"є ключем

Для молоді не все так погано :) Брно вже другий рік поспіль якимось чином попадає у топ3 міст у світі для студентів (за відгуками тих же студентів).

Компанія працює і в цьому напрямку і налагоджує зв‘язки із технічними факультетами зараз у Львові. Для університетів співпраця теж може бути цікавою у майбутньому, для дослідницької діяльності електронний мікроскоп буде корисним у багатьох галузях.

4500 чистыми евриками

це вже на СТО або СЕО хіба що

Тю, это в Киеве большая но не недостижимая зарплата

Можно попробовать узнать у systеmctl.

Не знаю, упоминания на доу не работают. Можно написать direct message со ссылкой на топик.

sudo systemctl brno status

-> % sudo systemctl status brno
   ...
   Active: inactive (dead)
   ...
(dead)

— who’s Zed?
— Zed dead, baby, Zed dead...
©

Через годика 3 из них уже что-то получится.

перестанут забивать гвозди микроскопами?

не вижу смысла производить микроскопы и ничего ими не забивать

Буде доволі складно забивати ним цвяхи. Додав фото електронного мікроскопа, якщо комусь цікаво, як він виглядає: photos.app.goo.gl/azd22BHZHYaEoi9q7

значит надо бить не микроскопом об гвоздь, а гвоздем об микроскоп

Але оскільки дуже багато людей цікавить саме віддалена робота, донесу це до менеджера software відділу

Дякую!

На ярмарке будет чешское пиво?

Привезу вам пляшку. Скажіть якого :)

До 16 квітня ще є час вибрати, якщо поїду у Львів то напишу яке саме) Дякую!

А що за умови релокації, які релокаційні пакети, що по візовій підтримці чи достатньо англійської мови ну і найголовніше, які вилки зп по девелоперських позиціях.
Можете запросити в тред людину з вашої компанії, яка зможе відповісти на ці та багато інших питань, якщо ви не в курсі.

Із релокацією компанія допоможе на всіх етапах: переведуть ваші українські документи, підготують документи необхідні із Чехії(із уряду праці, контракт і тд), навіть забронюють для вас час у посольстві для подачі документів на дозвіл для проживання і допоможуть із пошуком житла. Я переїжджав із Австрії, тому було простіше, бо я сам міг інколи заїхати в Брно і віддати/забрати документи та подивтися житло, але також отримував дещо поштою.

Англійської достатньо, оскільки компанія міжнародна, та і працювати вам доведеться із голландцями часто. Іноземців у офісі в Брні поки не багато, тому через мене команда на стендапах свічнулась із чеської на англійську (зараз знову чеською, оскільки я вже трохи її вивчив). Із мовою дискомфорту на роботі фактично не буде.

Стосовно ЗП я не експерт, але залежить від позиції: для junior початкова ЗП буде більшою, ніж в Україні, middle приблизно однакова із українськими мірками, але не сильно буде відрізнятися від junior. Для senior можна використовувати формулу зп = моя_укр_зп * 0.7 (понад 30% податків). Тому якщо зп для вас найголовніше — краще в Україні працювати, це вже обговорювалося не в одному топіку на ДОУ.

Собственно смысла никакого, разве что джуниором.

Да. Для джунов и части мидлов они вполне приличный вариант.

Чем хороший? Джун дома обычно живет в родительской квартире или ещё халявной общаге. Каковы будут затраты на жизнь в этом самом Брно и покроет ли их разница джуновской ЗП? Если да — то вообщем-то действительно вариант нормальный.

Ціни у Брно на проживання не сильно відрізняються від Києва. Не завжди гроші вирішують все. Тут є можливість цікавої роботи із крутими цяцьками, не завжди в компаніях є така можливість. Ще досвід проживання в іншій країні може бути цікавим і корисним. А так як велику частину свого життя ми всі все ж працюємо, щоб заробити гроші на певні розваги, то чому б не розважатися хоч трохи на роботі? До того ж тут джун зможе взяти кредит на житло під 3%, при бажанні, на 30 років і жити з першого дня не в батьківській, а власній квартирі (звісно не все так просто) :)
А ще багато студентів фізиків (хоч тут можна всі спеціальності вставити) в Україні йдуть в ІТ, тому що всім знайти гідну оплату і працювати за фахом наразі взагалі неможливо.

До того ж тут джун зможе взяти кредит на житло під 3%, при бажанні, на 30 років і жити з першого дня не в батьківській, а власній квартирі (звісно не все так просто) :)

ага, але тре довідка про доходи за півроку з роботи, і що він там безстроковому контракті. Не все так радужно.
В Києві може той же джун взяти в розсрочку в забудовника і поки будується виплатати. Правда з першого дня в"їхати не получиться. Але є оренда !!!

Перший контракт укладають на рік, а вже наступний — безстроковий. Рік не так багато, можна і почекати. Однокімнатна квартира в оренду — до 10к крон. Але знизу правильно написали про резіденс перміт, з тимчасовий більшість банків не будуть і розглядати, але, думаю, що можна знайти банк із вищими відсотками. Хоча всеодно треба перший внесок.

До того ж тут джун зможе взяти кредит на житло під 3%,

На темпорарі резиденс перміт? ну-ну.

Тут є можливість цікавої роботи із крутими цяцьками

За це звістно великий плюс

Про перміт забув, тут ви праві. Треба буде поцікавитися, чи можна знайти банк, який погодиться зі стабільним високим доходом і необмеженим контрактом на позику

Ну насправді в наших краях можна довгостроковий кредит і на перміті взяти. Інша справа що умови будуть трошки гірші колезі дали от на 20 років замість 30, ну і той коллега вже багато років тут прожив, не знаю чи то на щось впливає чи ні.

там з.п. сенйора 60К крон до податків (~$2K7), вроді ДОУ для сенйорів відсвічує 3К5+ після податків

там з.п. сенйора 60К крон до податків (~$2K7), вроді ДОУ для сенйорів відсвічує 3К5+ після податків

Ну я было дело общался слюдьми из Праги, там звучала сумма в 120К, может быть, действительно хорошему специалисту... Но то правда Прага.

Це як порівняти з\п сироїда в Києві, і, прости Господи, Запоріжжі

так и 120 оно как-то звучит совсем безсмысленно, даже с учетом того, что я ведь и не в Украине но тоже не в самой богатой стране.

Короче классический случай разговора с рекрутером у меня был:
— Сколько хотите
— Ну от <самый мелкий минимум>
— О.. ну для хорошего специалиста наверно можно даже столько.

тыць1
www.kalzumeus.com/...​ll-yourself-a-programmer
тыць2
www.kalzumeus.com/...​01/23/salary-negotiation

пишуть, шо не надо озвучувать цифри, пока не прийде офер, тогда начинать торговаццо

пишуть, шо не надо озвучувать цифри, пока не прийде офер, тогда начинать торговаццо

Хороший совет только не всегда выполнимый.

ну так тре пробовать, тіпа «а ви с какой целью інтєрєсуєтєсь», «вам шашечкі ілі єхать», і т.д.,
а якщо там вілка от і до, і ніцента вишє, ну то бодішопи їдуть мімо, так як їм тре заняти жопомісця, із маржою побільше, і доїти клієнта поки не втомиться рука доїти, або доїлка не спорожніє

В основному ви праві, але ви порівнюєте скоріше за все нижню межу вилки у Брно із медіаною на DOU. Але і вилка тут буде значно вужчою. Середня зп у Чехії 25к крон до податків і живуть люди :)

я порівняв те що побачив на гласдорі (брешуть собаки)

Якщо коротко — я девелопер, не менеджер, тому не знаю чому, можливо в майбутньому будуть розглядати і такий варіант. Цей ярмарок буде першим знайомством компанії із Україною. Поки ремоут варіант наче не рознлядають, у Брно в компанії працює 1000 осіб (це і працівники фабрики і software + hardware відділ). Тому потреби у ремоут працівниках поки немає, але компанія хоче шукати таланти в Україні. Також, на мою думку, працювати віддалено без мікроскопа буде менш ефективно, ніж тут на місці.

шото грустно, там в ельфії думають, що тут по 5 копійок наберуть гуртом пачку розробників

Вообще-то логично. Массовое явление потому и массовое, разобрали потому, что все проснулись.

У меня сейчас по факту удаленка, за больше, и без напряга, и свой проект.

Вот ты попрешься в Брно на 3000 евриков?

є тіпи які мріють про релокацію навіть на гірші умови

Самсунг набрав, Рінг набрав дорожче, Мелланокс та Юбіквіті не змогли.

ні, в Києві — тут же люди мають буть дешевші

до чого тут Київ, якщо релокейтити будуть в Брно
кста, а що там з Рінгом у Львові? хеппі енд?

тут же люди мають буть дешевші

сыры подорожали. так что шах и мат, буржуи

Та просто эмбедеров как-то мало было, а шуму от них — много. Пришли нанимать — а некого.

Насколько я понимаю — просто раздели Глобал Лоджик, а с небольших приватных фирм народ почти не пошел. Опять же, если ориентироваться только на молодняк, как Самсунг, или устраивать многоэтапный отбор, как Мелланокс, то да, улов будет так себе.

Ну, в ГЛ умудрились уволить небось самого крутого спеца по WiFi в Украине) Результат логичен.

Эт кого? (Поведение галеры неудивительно, он небось токсичен был и ваще административный персонал для бизнеса важнее).

Да нет, тот случай, когда на человеке проект держался. Как всегда бывает.

что? Сережу уволили?

йопта, виходить нічого поганого нем, що я в стоп листі г-ложика

Они же хотели 50 за год минимум)

Пачка розробників поки не потрібна :) За мірками українських IT гігантів тут всього працює пачка девелоперів. Але у компанії найменший відтік кадрів серед усіх IT компаній міста (це не Київ звісно, але тут є і Oracle, RedHat, IBM і Siemens). Мені здається, що це пов’язано із ретельним підбором людей із якими буде комфортно і приємно працювати, а також із цікавістю працювати над самими мікроскопами — дуже прикольні і складні машинки :)

Ну один раз попробуют, если ничего не получится то и не будут больше рыпаться.

скоріше за все думають, що якщо работяги потягнулися в чехи, то і з ІТ розробниками та сама історія: «тільки свисни і табунами побіжать»

Этой конторе нужно было заходить сюда в 90-х, начале 2000-х. Они опоздали на 15-20 лет

Так ещё вопрос а где была эта контора то лет 15-20 тому назад.

В Брні ж і була (під іншою назвою, потім її поглинула більша компанія, а потім більшу компанію поглинула теперішня). Наче як 25 років вже тут, а до цього була наче частиною дуже древньої компанії, але ту історію вже не розповідають. Зараз, гадаю, бізнес росте, тому що і кількість клієнтів росте (електроніка стає все меншою і різні дефекти перевіряють за допомогою електронних мікроскопів; погрес у галузі біології-медицини, хоча там переважно світлові мікроскопи; і тд) і комп’ютери та камери потужніші, можна більше даних в кращій якості отримати. Тому і компанія росте і працівники потрібні :)

Та я мав на увазі що 15 років тому компанія звістно напевно була, але якщо і думала про рост і розширення то явно не зарахунок мігрантів тим більше не зарахунок того щоб «зайти» на Український ринок.

ну вообще-то наш ТС туда как-то попал же.

з Відня, мабуть, сири австіяцькі не сподобалися

Я немножко одеваю маску Кожаева:
А если ты Ембедер то смысл есть? Какой? Прокачать крутую экспертизу, которую там ты все равно не сможешь выгодно продать? А в чем собственно смысл то? Или после пары тройки лет там двигать куда-то дальше? Или чисто ради спортивного интереса (всю жизнь мечтал делать микроскопы) и спокойной жизни в этом Брно.

По поводу выгодно себя продать, выгодно — это сколько?

Хороший вопрос. Я бы сказал, что продавать себя дешевле чем можно в среднем в Украине странная идея (ну естественно если речь о переезди из Украины). Не знаю конечно насколько вообще корректно сравнивать тот же Киев и Брно.

Підправте заголовок, ТермоФішер це не чеська продуктова а штатівська індустріальна компанія.

Дякую за відгук. Найскладніше було придумати заголовок :) На ярмарок будемо їхати саме чеським офісом, який займається виробництвом мікроскопів (колишня компанія FEI, яка декілька років тому стала частиною TFS). Тому релокацію будуть проновувати саме в Чехію, хотів наголосити саме на цьому.

Чи збираєтесь працювати віддалено (без релокейта)?
Тут пробігає на форумі досвідчений спеціаліст з вбудованих систем за ніком flyman. Йому може бути цікаво до Вас.

Про плани компанії, на жаль, я не знаю, тому що я займаюся розробкою ПЗ, не задіяний в менеджменті.
Але ми часто працюємо із мікроскопами (звісно у нас є симулятор і тестбенчі, але справжній вакуум чи справжній електронний промінь може вести себе по іншому). Тому мені здається, що продуктивно віддалено працювати не вийде. Можливо у майбутньому буде співпраця із аутсорсинговими компаніями.

Аутсорс зацікавлений в тому, щоб розтягнути проект за часом та кількістю найманих працівників.
при нормальному підході має бути можливість залити прошивку в мікроскоп через мережу та побачити, як вона поводиться. Все одно на всіх мікроскопів не вистачить.

У нас є дев лабораторія із декількома мікроскопами у Брно, час роботи на мікроскопі потрібно резервувати, але зазвичай його вистачає. Я згоден, що можна працювати віддалено і через ремоут підключення керувати мікроскопом, але втрачається ефективність (віддалено вийняти якийсь кабель не вийде). Бувають часто виклики на фабрику, коли виникають проблеми із частиною софта, за який ви відповідаєте. Переважно пройти 50 метрів і на місці розібратися, у чому проблема, значно простіше, ніж потім копатися у логах, дампах і тд.
В будь-якому випадку я на такі рішення не впливаю, просто хотів поширити інформацію для тих, кому може бути цікаво попрацювати в такій сфері, чи просто спробувати попрацювати за кордоном :)

Підписатись на коментарі