C#8, .NET 5, DevSecOps, Azure Functions та мікросервіси на конференції .NET fwdays | Online

Благодійний хакатон KindHack. Навіщо, для кого та чому?

Мене звати Ірина. Я координатор подій у Symphony Solutions. Цього року наша команда проведе п’ятий благодійний хакатон KindHack. Хочу поділитися досвідом проведення події як організатор, розповісти про враження розробників та представників громадського сектору і запросити усіх охочих на KindHack 2019, який відбудеться уже 6-7 квітня у Львові.

Як усе починалося?

Перший благодійний хакатон KindHack відбувся у 2014 році у Львові. Він виник з ідеї допомогти громадським організаціям отримати вартісні програмні рішення. Формат хакатону чудово підходив цій меті, бо пропонував цікаві вихідні розробникам та безкоштовні й швидкі програмні рішення неприбутковим організаціям. Учасники працювали над проектами для Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), Львівської міської ради, ГО Крила надії та притулку для бездомних собак «Милосердя». Особливістю хакатону було те, що учасники знайомилися, формували команду та обирали проект уже на місці. Після двох днів роботи команди представляли своє рішення жюрі, а найкращі отримували призи. Symphony Solutions організовувала простір, їжу, напої та атмосферу. По завершенню хакатону усі проекти були на стадії прототипу, а два отримали робочу версію — застосунок SpellChecker UA для тих, хто вчить українську мову та сайт для спільноти «Лярш Ковчег» для людей з інтелектуальною інвалідністю.

Другий KindHack відбувся у 2016 році та мав екологічну тематику. Хакатон відбувався у рамках Green Week — щорічній серії подій від Symphony Solutions присвячених екології та збереженню довкілля. У події взяло участь близько 20 учасників та три громадські організації з такими проектами:

— Калькулятор СО2 від ГО Умка
— Сайт для надання інформації про місця переробки вторинної сировини для ГО Еко Львів
— Онлайн каталог бездомних собак, які потребують нове житло чи перетримку від ГО Better Story

Ось як відгукувалися про подію учасники:

Катя Графінська Web Designer, Freelancer

«KindHack 2016 зацікавив можливістю участі в еко-проектах, а саме в розробці біржі вторинних ресурсів. Це актуальна для Львова тема. Я вболіваю за впровадження стратегії Zero Waste у нашому місті. Раніше я ніколи не брала участі в хакатонах і вирішила спробувати як це, здобути новий досвід та бути корисною суспільству. Привабило те, що можна зареєструватись як окрема учасниця, не потрібно збирати команду, а можна просто прийти та вже на місці скоординуватись. В результаті, познайомилась з цікавими людьми, круто провела час. Особливо захопливо було працювати вночі. В цьому є своя атмосфера».

Завдяки висвітленню події в медіа та реальним результатам, KindHack став відомим серед громадських організацій. Коли ми оголосили відбір проектів на KindHack 2018, то отримали 33 заявки від громадського сектору. Активний інтерес стали проявляти й розробники. Ми отримали багато заявок від людей рівня senior та architect. Це змусило дещо переглянути формат події та розширити коло учасників, запросивши менторів з маркетингу та бізнес-аналізу.

У 2018 році в хакатоні взяли участь 6 проектів:

— Вперше (платформа для сексуальної освіти підлітків)
— iOS та Android застосунки для Години коду від ГО Maker Space,
— Сервіс оренди житла 2 Generation for Generation Y, який об’єднує старших
людей, які здають житло та молоде покоління
— Калькулятор викидів вуглекислого газу для ГО Умка
— Редизайн сайту для Госпіталю Андрея Шептицького
— Карта велосипедної інфраструктури Львова від ГО Зручне місто, яка стала
переможним проектом.

Під кінець хакатону усі проекти отримали робочі прототипи, а проект Вперше діючу версію вебсайту, яка успішно існує до сьогодні.

Катя Мячіна, засновниця Вперше

«Ми вирішили взяти участь в хакатоні, бо запланували свій проект як освітній онлайн-портал, але уявлення не мали як робити сайт. Намагалися знайти якихось pro bono девелоперів (бо й самі поки що працюємо pro bono), намагалися роздуплитися у вордпресі, страждали :). А тоді подруга запропонувала податися на хакатон. І ми зрозуміли — це воно, треба пробувати! Дуже щасливі, що подалися, адже знайшли людей, які дійсно загорілися ідеєю нашого проекту та зрозуміли важливість доступної сексуальної освіти для розвитку українських підлітків. Вони напружено працювали протягом двох днів, щоб зробити нам класний сайт, а Віталік Станішевський, якому просто немає ціни, продовжує допомагати нам із сайтом на волонтерській основі й досі! Якби не хакатон, не знаю, скільки б ще тривала наша епопея з запуском сайту. Він став поштовхом до роботи, розумінням, що в нас вже є платформа, навколо якої можна будувати проект. Цим наразі й займаємося :) »

Після успіху KindHack у Львові ми вирішили протестувати подію у Скоп’є, де діє македонський офіс Symphony Solutions. Оскільки це була перша подія такого формату в країні, то її анонсували багато місцевих медіа. Один учасник навіть спеціально приїхав з Боснії та Герцеговини.

Ми обрали чотири проекти для участі в хакатоні:
— Gestalt. Мобільний застосунок для спільноти психотерапевтів
— Ednakvi.mk. Рекрутингова онлайн платформа для жінок
— OXO. Мобільний застосунок для громадської організації, яка займається
екологічним просвітництвом
— KRIK. Онлайн карта для людей з інвалідністю

Переможним проектом стала платформа для Ednakvi.mk, яка успішно розвивається та має підтримку Посольства Сполучених Штатів Америки в Скоп’є та Macedonian-American Alumni Association.

Що далі?

Ми прагнемо вийти за рамки проведення хакатонів та надавати більшу підтримку громадським організаціям. Оскільки останні події приваблюють велику кількість професійних людей, то на хакатон будемо обирати технічно складні та цікаві проекти, більше залучати бізнес-аналіз та маркетинг. Для нас на передній план виходить живучість проекту, його здатність до успіху. Плануємо робити тренінги та стрімінгові сесії для громадських організацій про позиціювання та розвиток продукту в інтернеті. Також хочемо зробити тренінги про самостійне створення сайту-конструктору та використання готових рішень, бо часто на відборі бачимо організації, які роблять великі справи, проте потребують дуже простих рішень у розробці.

Зараз команда активно готується до KindHack 2019, який відбудеться 6-7 квітня у Львові. До участі уже заявлені такі проекти:
— Гільдія вчителів — онлайн платформа для вчителів, які шукають колег для створення, обговорення та опрацьовування спільних тем
— Пласт — застосунок для інтеграції нових пластунів в Національну скаутську організацію України
— Студ хаб — застосунок для волонтерського хабу, який допоможе волонтерам шукати, обирати та брати участь у благодійних ініціативах
— Hope in Action — веб сайт для християнської мобільної медичної групи
— Вперше — платформа для підвищення рівня сексуальної освіти серед підлітків
— ГО ДЦСМ «Агов» — веб сайт для проекту «Галерея сценографії», де розміщуватимуться портфоліо художників-сценографів, інформація про події та новини організації.

Запрошуємо усіх охочих до участі.

Що кажуть про KindHack учасники?

Сергій Батаєв, Solution Architect at Eleks

«Кожен хакатон — це завжди щось нове та непередбачуване, ніколи не знаєш, як піде розробка та чи встигнемо завершити проект за дуже обмежений час. Сподобалось, що кожна організація розповідала про свій проект та старалась зацікавити людей приєднатись саме до них, люди мали змогу обрати, в який з проектів внести частинку себе. Мені пощастило приєднатись до проекту „Вперше — сексуальна освіта“. Після першого знайомства з командою одразу розпочали ділитись попереднім досвідом роботи кожного. Вибрали технічний стек (Gatsby & React), активно спілкувались про набір функціоналу та що ми можемо встигнути за ці два дні. Багато в чому допомагала компанія організатор, вчасно забезпечувала „паливом“ (напої, обіди та піца, red bull також був спонсором хакатону). За результатами хакатону ми не отримали перше місце, але команда була сповнена мотивації та бажання доробити цей проект та випустити його в життя».

Kristina Del Rio Albrechet, iOS Software Engineer at SoftServe

«Минулого року я вперше відвідала подібний захід, тому для мене це був зовсім новий досвід. І це було нереально круто. Цікаві проекти, гарна організація та дружня атмосфера. Я відчувала себе частиною чогось великого, що здатне принести користь.
Кожен з членів команди мав свої ролі та обов’язки і навіть з урахуванням того, що ми не були знайомі, за 2 дні ми змогли спрацюватися: разом обговорювали потенційні проблеми та рішення, ділились думками стосовно ідей, а також при потребі допомагали один одному. І навіть після хакатону я підтримую зв‘язок з деякими членами команди, адже ці люди гарні спеціалісти, які завжди можуть дати пораду стосовно тих чи інших технічних питань. Цього року я планую взяти участь знову, а також запросити своїх колег та друзів».

Ліля Тимошенко, Motions Graphic Designer at Symphony Solutions

«Хакатон це як інша реальність де ти на два дні сконцентровуєш всі свої професійні навички і вміння на благо хороших громадських ініціатив. А якщо ти лише початківець то це саме те місце де можна швидко прокачати свої софт і тех скіли та побачити процес створення проекту від формування команди до презентації результату.
Це вже третій Kindhack в якому я буду менторити проекти.
Минулого року мені пощастило працювати в супер крутій команді і презентувати аж три версії проекту: web, android та ios. Цікава історія що над IOS версією працювала одна молода дівчинка самостійно! І зробила її дуже класно як за такий короткий період (2 дні). Зараз вона працює у нас на Symphony Solutions.
На жаль не всі проекти над якими ми працюємо під час хакатону продовжують розвиватися після нього, з багатьох причин. Але щороку ми вже на крок ближче до кращого результату і успішних історій завершених проектів більшає. Щоразу хакатон дуже інший по атмосфері, і що раз тим краще, дуже приємно що учасники з попередніх років беруть участь знову!»

Віталій Станішевський, Front End Developer at Whitespectre Global

«Я зареєструвався на хакатон, бо сама ідея використати свої професійні навички для покращення життя саме тут і зараз, в своєму місті і країні виявилась цікавою і дуже актуальною. Це стало невеликою паузою в аутсорсному житті :). В цілому хакатон це позитивний досвід — сподобались ідеї та підготовка організацій, зокрема Вперше — вони мали бачення проекту, стилістики та аудиторії, чим мені й сподобались. Найскладнішим був процес співпраці, адже в команді були люди зовсім різного рівня підготовки і різного досвіду, проте в нас все-таки вийшло за два дні зібрати робочий прототип».

Роксолана Косів iOS Engineer at Spotify

«Мені сподобалось брати участь у Kindhack. Я зареєструвалась доволі спонтанно, бо хотілось зробити щось цікаве, а тут ще й можливість зробити добру справу. Сподобалась організація, яка була на хорошому рівні. Все зрозуміло і взагалі були створені всі умови, щоб люди кодили! Ще круто, що познайомилась на хакатоні з багатьма хорошими людьми, а деяких знала і до цього. Було класно попрацювати разом. Найцікавішим було обговорення того, що ми можемо зробити за 2 дні і як. Ну і сам процес. Адреналін, коли нічого не встигаєш! В загальному це був крутий досвід! Я б прийшла ще».

Roman Khrupa Student at Lviv Polytechnic National University

«Я дуже радий, що взяв участь у Kindhack 2018. Прийти в суботу після важкого тижня, а ще й зі самого ранку було цілим випробуванням. Але це було того варте, адже у мене була найкраща команда і ми мали крутезний проект „Hour of Code“. На хакатоні було багато цікавих проектів, але саме цей мені сподобався найбільше, адже я чув про нього і хотів взяти у ньому участь. В команді нас було 10 людей, ми швидко познайомилися і почали працювати. Організатори великі молодці, адже вони були з нами весь час і завжди допомагали. Були фрукти, смаколики, кава і смачна піца. А коли хотілось відпочити, то можна було покататися на гойдалці, зарядити телефон за допомогою велосипеда, або пограти в VR-ігри і ще багато чого цікавого. Хочу окремо подякувати нашим менторам, а особливо Олегу Дугіну, який сидів з нами до самої ночі і допомагав всім чим тільки міг :)
Можливо, наша команда і не взяла перше місце, але я зустрів багато крутих людей, провів цікаво час і почав розробку проекту, який буде допомагати багатьом у проведенні „Hour of Code“. Дякую всім, хто брав участь в організації цього крутого хакатону!»

Сторінка події

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Подписаться на комментарии