Час здавати звітність за 1-й квартал! ФОП в сфері ІТ — що, коли і кому потрібно здати, сплатити та що чекає за невиконання даних обов’язків ФОП — поговоримо про це в деталях
Закінчився 1-й квартал і потрібно здавати звітність та сплачувати податки — це стосується всіх ФОПів в т.ч. і ФОПів в сфері ІТ. Зазначимо в хронологічній послідовності що за чим потрібно буде робити:
До 19 квітня потрібно сплатити ЄСВ за 1-й кв. 2019р. — по 918,06 грн. за кожен місяць окремо, в цілому за квартал сума складає 2754,18 грн. ЄСВ повинні сплатити всі ФОПи не залежно від системи та групи оподаткування. Навіть якщо в місяці ви були декілька днів ФОПом, наприклад, зареєстровані 30.01, потрібно сплатити за місяць в повному обсязі — 918,06грн. За несвоєчасну сплату ЄСВ штрафні санкції становитимуть 20% від суми боргу, при цьому пеня буде нараховуватись у розмірі 0,1% від суми боргу за кожен день прострочення. Не сплачувати ЄСВ можуть лише ФОП, які мають інвалідність, або їм призначена пенсія за вислугою років. Якщо ви не проводите підприємницьку діяльність і не бажаєте сплачувати ЄСВ, вам потрібно подати заяву держреєстратору про припинення підприємницької діяльності.
До 20-го квітня потрібно сплатити єдиний податок за квітень ФОП, які перебувають на 1-й або 2-й групі єдиного податку. Штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного податку підприємцями 1-ї та 2-ї груп становлять 50% від розміру ЄП, навіть, якщо ви недоплатили 10 копійок, штраф буде нараховуватись від повної суми ЄП. Тобто якщо ставка ЄП ваша становить 20%, відповідно сума становить 834,60 грн. на місяць, якщо ви оплатили 834,0 грн., без 60 копійок, штраф потрібно буде сплачувати в розмірі 50% від суми 834,60грн. при умові якщо у вас не було переплати. Крім того нарахують ще й пеню.
До 20-го квітня необхідно подати звіт ЄСВ за формою додаток 4 за березень тим ФОПам, які використовують найману працю, або користуються послугами фізичних осіб за договорами ЦПХ. Штраф за несвоєчасну подачу звіту становитиме 170 грн.
До 10 травня потрібно подати:
ФОП платникам ЄП 3-ї групи — декларацію платника єдиного податку за формою F0103306.
• ФОП платникам 2-ї групи, які перейшли з 01 квітня на 3-групу — декларацію платника єдиного податку за формою F0103306, в якій зазначити дохід в 3-му розділі дохід, якщо він був, який був отриманий в 1-у кварталі та зазначити нарахування єдиного податку в 1-му кварталі. Зазначити слід саме нарахування єдиного податку, а не сплату!
• ФОП, які перебували на загальній системі в 1-му кварталі (це ФОП які весь квартал перебували на загальній системі оподаткування, або ФОП, які були зареєстровані в 1-му кварталі та обрали 2-гу групу спрощеної системи оподаткування, наприклад, були зареєстровані в січні, а перейшли на 2-гу групу єдиного податку з 01 лютого) — декларацію про майновий стан та доходи за 1-й кв. за формою F0100110.
За несвоєчасну подачу декларацій передбачено штрафні санкції у розмірі 170 грн., за повторне порушення — 1020грн.
• Крім декларації потрібно подати звіт за формою 1ДФ — лиш тим ФОП, які використовують найману працю, або користуються послугами фізичних осіб чи інших ФОП. За несвоєчасну подачу даного звіту передбачено штраф 510 грн., потворне порушення — 1020 грн. Наприклад, якщо ви користуєтесь послугами бухгалтера, який зареєстрований як ФОП, або орендуєте офіс у ФОП, або маєте субпідрядників ФОПів — вам потрібно подавати даний звіт.
До 20 травня ФОП платникам єдиного податку 3-ї групи потрібно сплатити єдиний податок у розмірі 5%, якщо ви не являєтесь платниками ПДВ. Розмір штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного податку ФОПами 3-ї групи складає 10% від суми боргу, якщо термін прострочення складає до 30 днів, якщо більше 30-ти днів, то розмір штрафних санкцій становитиме 20% від суми боргу. Крім того буде нараховано пеню за несвоєчасну сплату.
Хочу зазначити ще наступні нюанси:
1. По сплаті ЄСВ немає строку давності, тобто якщо ви його не сплачуєте, то рано чи пізно його потрібно буде сплатити. Крім основного боргу потрібно буде сплатити штрафні санкції та пеню, яка нараховується поки не буде сплачено основний борг. Якщо ви не проводите підприємницьку діяльність та не отримуєте доходів, раджу подати держреєстратору заяву на припинення підприємницької діяльності. Поки ви цього не зробите ЄСВ потрібно буде сплачувати.
2. Якщо були порушені умови перебування на спрощеній системі оподаткування потрібно або перейти на іншу групу, або на загальну систему оподаткування, та сплатити штрафні санкції з суми доходу, яка була отримана за порушеними умовами.
3. Книгу обліку доходів потрібно вести.
4. При наявності боргу протягом двох послідовних кварталів — вас автоматично позбавляють єдиного податку. Тому раджу регулярно проводити звірку в електронному кабінеті платника податків та контролювати перебування на єдиному податку у вкладці «облікові дані платника податків».
5. При наявності боргу по земельному податку, податку на нерухоме майно позбавляють єдиного податку. В електронному кабінет ви зможете знайти й нарахування по даним податкам, якщо вони у вас є, та реквізити для їх сплати.
6. Якщо податок було сплачено за невірними реквізитами і ФОП про це дізнався вже після закінчення граничного терміну сплати з даного податку, то будуть нараховані штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату. В даному випадку потрібно в першу чергу сплатити податок за вірними реквізитами, а потім написати заяву про перерахування коштів, які були сплачені за невірними реквізитами, на вірний рахунок. Дана заява оброблюється близько 3-х тижнів. І кошти, які повернуться, будуть у вас в переплаті, ви можете їх врахувати при оплаті податку за наступний квартал. Якщо ви не бажаєте сплатити, то після перерахування кошти будуть зараховані, проте за ці три тижні вам нарахують ще більшу пеню. Вирішувати вам, як вчинити.
Ось і всі нюанси на сьогодні. Якщо у вас залишились питання, або вам потрібна допомога в веденні бухгалтерії, звертайтесь.
Наталя Юдіна,Директор в bip.net.ua, t.me/bip_net_ua ; моб.: +380506290469 (telegram)
19 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів