PHP fwdays conference — Symfony, MongoDB, Yii, Mutation Testing and more, Kyiv, June 1
×Закрыть

Переїзд в Італію фрілансеру. Які варіанти, що з податками?

Хотілось би дізнатись від форумчан, які проживають в Італії, які є варіанти легалізації для фрілансера. Також, цікаво чи дійсно вигідна схема lavoro autonomo наш аналог ФОП?

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

моя подруга уехала и осталась довольна,потом забрала и ребенка

Самый неудачный выбор в плане налоги/цены. Много местных налогов. Много южан. Много неспешности. Сложная грамматика.

Так, вибір для фрілансера дивний, автор має аргументувати.

Це вибір країни для життя ніж доходу. Але одночасно і хочеться максмальної оптимізації щодо податків. Розглядаю варіант північної Італії.

Вивчіть цю карту unearthed.greenpeace.org/...​suffering-from-dirty-air
та її подібні. На Півночі Італії дуже брудне повітр’я, окрім самих Альп.
Комфортна в кліматичному сенсі Італія починається південніше Апенін, але там зростає сейсмічність. Хороший баланс видатків і клімату це Сицилія і Апулія.

Якраз саме і Альпи хочу, на кордоні з францією і швейцарією. Розглядаю також варіанти і біля моря.

Так Аоста, Південний Тироль, Трентіно супер райони!

Ми якраз і з таким розрахунком і відвідали ті краї, щоб подивитись що і як. Місце чудове, краєвиди казка. Люди теж ОК. Питання тільки в легалізації. І Італія, чомусь, у цьому плані, на диво, дуже консервативна. Я навіть прикидую варіанти схем, коли в україні проксі ФОП якому я надаю послуги, і по факту зовнішній контракт з укр. ФОПом.

Итак теория говорит что:
A partire dal 1° gennaio 2019 il forfettario, anche noto come flat tax al 15% per le partita IVA riguarderà professionisti e imprese fino a 65.000 euro di ricavi. È questo il primo requisito da rispettare.
www.informazionefiscale.it/...​tita-iva-requisiti-limiti
для стартапов можно и 5% (там вроде лимит возраста 35 лет)
Per i soggetti che avviano una nuova attività l’applicazione del regime forfettario è ancora più conveniente: per i primi 5 anni di attività l’imposta dovuta è pari al 5%.
www.guidafisco.it/...​oni-imposta-5-durata-1887
Потом 24% contributi previdenziali INPS через coefficiente di redditività

Итоговый примерный расчёт есть здесь
www.danea.it/...​-come-si-calcola-reddito
как видим из 13k отдать надо около 30%

Если же lavoro autonomo occasionale через gestione Separata Inps и больше чем 5000 в год то
25,72%, per i lavoratori autonomi/liberi professionisti non iscritti ad altre forme previdenziali;
24%, per i pensionati o gli iscritti ad altre forme previdenziali (ad esempio in quanto lavoratori dipendenti).
www.laleggepertutti.it/...​e-pagare-gli-acconti-inps

Наприклад, фрілансер отримує 60k в рік, скільки треба віддати?

Якщо 60k це вже IVA scorporata, то

60k*0.78=46.8k imponibile
Contributi INPS (pari al 25,72%): 46.8k*0.2572=12036
Flat Tax (15%): (46800-12036)*0.15= 5214 (якщо стартап тот тут 5%)
Разом 12036+5214=17250

blog.fiscozen.it/...​-calcolo-contributi-inps
www.avvocatoandreani.it/...​egime-forfettario.php#Res

Це REGIME FORFETTARIO

значить 17250 / 60000 = 28.75%
плюс ще комерчаналісту десь 0.5k ?

значить 17250 / 60000 = 28.75%

це так.
Ціни на послуги комерчиалістів не знаю.
Але це якщо 60k вже без ПДВ, якщо вони з ПДВ то сам розумієш у що вони спочатку мають перетворитися.

ПДВ спалачується роботодавцем десь за океаном. Це не має хвилювати фрілансера в Італії, чи не так?

Если клиент является бизнесом за океаном, то формально VAT есть, но вступает в силу reverse charge mechanism, из-за чего он будет нулевым (и в своих инвойсах вы так и будете указывать в колонке тэкса — 0)

За океаном кажись так, але чого не знаю того не знаю. І ще одне, по закону якщо роботодавець один то можуть виникнути питання.

ПДВ — це непрямий податок, який входить в ціну послуг та сплачується покупцем. Тобто не виконавцем, чи в Італії свої особливості?

Сплачується покупцем. Але виставляти йому це потрібно, бо гроші Італії платиш ти. Ось гарний симулятор фактур www.professionearchitetto.it/tools/fattura

Кажись forfetario не платить, але я у цьому плаваю тому лише кажу що потрібно бути обрежним та перевірити. Бо історій чув багато.

Знаючі люди відповіли, до 30k ПДВ не сплачується.

Дивно що 30 а не 65. Але якщо вони знаючи.

ну так, не сильно знаючі, а можна лінк де 65?

Просто 30 це стара цифра для forfetario. З цим урядом стало 65. Пошукай.

Також, цікаво чи дійсно вигідна схема lavoro autonomo наш аналог ФОП?

Залежно який у вас прихід. Якщо до 30к євро на рік, тоді податок ~35%

Подразумевается налог на доход или на прибыль?

я не знаю чим відрізняється доход і прибыль. Я маю на увазі звичайний прихід на ваш банківський рахунок, не залежно від джерел.

я не знаю чим відрізняється доход і прибыль.

Лол!

Прибыль = Доход — Расходы на ведение бизнеса

значить ~35% податок з доходу

Попахает какой-то шизофренией — в большинстве мест мира налог именно на прибыль.

Представь себе что у тебя доход 1 лям. На ведение бизнеса тратишь 900 кусков.

Но при этом должен заплатить 350 кусков налогов. И ты в минусе на 1250 кусков.

це пільговий режим для фрілансерів коли мінімум видатків. Є багато інших режимів, залежно від структури вашого бізнесу

Так і це пільговий варіант на 5 років, далі більше.

Подписаться на комментарии