Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Хакатон Kindhack: як бути корисним суспільству та прокачати свої софт і тех скіли

‘Внесок кожного.

В світі, в якому ми живемо є багато систем, які не є врівноважені: багаті та бідні квартали, привілейовані та обмежені в правах люди...

Серед компаній Львова саме Симфоні Солюшнс взяла на себе ініціативу створити умови для боротьби з нерівністю. Для цього було створено благодійний хакатон KindHack Lviv, на меті якого була допомога Неприбутковим Організаціям з диджітал напрямком у своїй діяльності.

Ми живемо в епоху цифрових технологій та маємо доступ до будь якої інформації та засобів прямо в себе в долонях. Саме тому, ІТ спеціалісти Львова, які безпосередньо займаються розробками таких технологій, найкраще підходять для боротьби за добро на цьому цифровому фронті.

Серед представлених ідей, мене найбільше вразив проект Мобільної Медичної Допомоги Надія в Дії. Це проект допомоги для малозабезпечених громадян в віддалених куточках нашої країни. Саме ця категорія населення є найбільш вразливою та потребує піклування для того щоб рости та розвиватися як достойна громада нашої держави.

Для вирішення проблеми проект потребував невеликий інформаційний сайт для тих, хто немає доступу або не зареєстрований в соціальних мережах. І нами було розроблено просте та гнучке рішення на популярній платформі зі всіма необхідними інструментами.

Як результат — готовий сайт та задоволений замовник.

Але найважливіше те, що для нас це лише декілька годин роботи на вихідних, для інших це не тільки одна врятована доля, а ще одна посмішка при роздумах про майбутнє.’

Severyn Rybchynskyy, учасник хакатону KindHack

Нещодавно відбувся 5-й хакатон Kindhack Lviv, який запам’ятався своєю особливою атмосферою з присмаком адреналіну (бо маєш обмаль часу) та потужною енергетикою, оскільки всіх учасників об’єднала спільна ідея — ідея бути корисним суспільству, допомогти покращенню життя саме тут і зараз, в своєму місті і країні, що є дуже актуальним.

Запрошуємо переглянути фото та відео з події.

Цього року ми отримали рекордну кількість заявок від неприбуткових громадських організацій — понад 30! З них було обрано 7 проектів для організацій Пласт, Вперше, Helpmap.io, Галерея Сценографії, Надія в Дії, Гільдія Вчителів, Студ Хаб.

Розповім трохи детальніше про проекти і що в нас вийшло.

Переможцем хакатону став Пласт — скаутська організація, якій був необхідний мобільний додаток для покращення взаємодії з новими волонтерами. Учасники успішно розробили iOS та Android версії. Завдяки додатку, новим пластунам буде легше інтегруватися, знайти потрібну інформацію, напрямки роботи та календар подій.

Друге місце взяв проект Вперше — онлайн платформа з сексуальної освіти для підлітків. Хакатонці розробили прототип інтерактивної текстової гри, яка допомогла б полегшити розмову на делікатні теми. Приклади реалізації тут і тут.

Згодом на основі цих ігор, лідери проекту зможуть розробити наступні, лише потрібні будуть нові сценарії від копірайтерів.

Helpmap.io — це онлайн мапа, яка об’єднує волонтерів та благодійні організації, яким можна подарувати необхідні речі. Відтепер кожен зможе допомогти, а також додати свою чи чиюсь організацію на мапу.

ГО ДЦСМ «Агов» — веб сайт для проекту «Галерея сценографії», де розміщуватимуться портфоліо художників-сценографів, інформація про події та новини організації. Команда сконцентрувалася на дизайні вебсайту, також розробили лого організації.

Надія в Дії — учасники хакатону створили сучасний веб сайт на трьох мовах для Християнської Мобільної Медичної Допомоги.

Гільдія Вчителів — онлайн платформа для вчителів, які будуть обмінюватися навчальними матеріалами, також для пошуку колег для обговорення та опрацьовування спільних тем.

Волонтерський хаб — сайт, який допоможе волонтерам шукати, обирати та брати участь у благодійних ініціативах, а організаціям, в свою чергу, знаходити волонтерів.

На все про все: дві доби, близько 40-ка розробників, ментори для кожної команди, багато кави, редбулу, ну і піцца та інші смаколики, звичайно.

В результаті НГО отримали готові або майже готові проекти, а також отримали детальні кроки роботи з соціальними мережами чи розробки базового вебсайту. Це надзвичайно цінно для благодійних організацій, оскільки вони не мають коштів для таких технічних рішень.

Учасникам хакатону є що сказати, ось свіженькі відгуки:

‘Мені було надзвичайно приємно брати участь у Kindhack. Цей захід поєднав неприбуткові ГО і активну молодь з ІТ сфери в роботі над справжніми суспільно актуальними проектами, таким чином надавши прототипи програмних рішень ГО і корисний досвід та інформацію про проекти неприбуткових ГО суспільно активним програмістам, дизайнерам, SEO-спеціалістам та іншим молодим професіоналам. Сподіваюсь Kindhack буде рости і розвиватись у майбутньому, залучаючи ще більше неприбуткових ГО і ще більше соціально активних ІТ-шників.’

Mykola Makhin, ментор

‘Це був мій другий Хакатон в якості ментора, дуже сподобалося те що цього разу було приділено багато зусиль для відбору проектів та їх аналізу, а також те що завдяки відгукам учасників були усунуті недоліки присутні на попередньому KindHack-2018 в результаті чого більша половина проектів дойшли до стадії MVP, а декотрі й до продакшну. І хоча мій проект зайняв 4-те місце, мені дуже приємно те що проект вже вирішує проблеми Громадської організації та приносить користь людям. А ще Хакатон це не тільки проекти, а ще й дуже веселе і цікаве спілкування з людьми, яких ти ніколи не знав і єдине що вас об’єднує це IT-галузь та бажання допомагати іншим.’

Oleksandr Vilchynskyy, ментор

‘Наша команда посіла 1 місце на хакатоні Kindhack. Для мене було найбільшою честю в житті спробувати себе в ролі ментора для команди справжніх зірок: 9 амбітних та технічно сильних молодих людей. Кожен з них міг би виграти хакатон самостійно, а зібрані разом вони були непереможні.
Дякую всім причетним за ці 2 дні драйву та яскравого спілкування, які зробили нас всіх друзями та залишилися спогадом на все життя! ‘

Dim Walker, ментор

‘Вже вдруге взяла участь в цьому заході, адже таким чином можна робити щось корисне. У порівнянні з попереднім роком, організатори подбали про детальні вимоги до проектів. Було дуже приємно, що до конкурсу доєдналося багато дизайнерів, які створили гарний та логічний UI. Також хотілось подякувати Symphony Solutions як організатору за всебічну турботу про учасників та гарні призи.’

Kristina Del Rio Albrechet, учасниця

‘Я дуже щасливий, що взяв участь у kindhack 2019. Я отримав багато позитивних емоцій і з користю провів час у хорошій компанії. Два дні ми допомагали благодійним проектам та стартапам реалізувати технічну частину. Мені дуже сподобалось і я з радістю прийму участь у kindhack на наступний рік.’

Віталій Дзень, учасник

Отож, якщо ти хочеш бути корисним суспільству та прокачати свої софт і тех скіли, тоді тобі до нас!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі