Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Податки з іноземних інвестицій — статус на 1 травня 2019р

є 3 основні питання
— податок на дивіденди
— податок на інвестиційний прибуток
— податок на спадщину

Дивіденди
розписав у статті на AIN
Дивіденди від ETF за 2018 рік: сценарії поведінки українського інвестора
ain.ua/...​/04/25/dividendi-vid-etf
Також зняв по мотивам статті 3 хв відео
www.youtube.com/watch?v=dmyX_MdJ11c

Інвестиційний прибуток (купив Нетфлікс за 300, продав за 370, в плюсі на 70)
писали листи в податкову весь перший квартал, отримали відписки.
ясна річ по телефону добитись відповіді теж не вдалося.
на податковому форумі податківці ніби погоджувались що здоровий глузд мав би перемогти.
Певна двузначність закладена в самому ПКУ, є статті пп. 170.11.1 (18% на всю суму) і стаття 170.2 (18% з урахуванням курсової різниці)
поки є таке відео і під ним модель розрахунку
www.youtube.com/watch?v=GeI94w-VArU

Спадщина
Це на стороні Interactive Brokers та IRS, коротко є в цій статі
simeinyi-budzhet.ua/...​xes/us-etf-ili-irish-etf
потрібен заповіт у будь якому випадку
simeinyi-budzhet.ua/...​ehardest/zrazok-zapovitu

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Кейс стаді з подачею Податкової Декларації у 2020 за 2019 рік
simeinyi-budzhet.ua/...​-майновий-стан-та-доходи

Если сейчас какие-то изменения по налогам?

А как быть с выведением средств обратно? Например ты заплатил налог на 10к в украине. Отправил их брокеру, там чтото с ними сделал или нет, и выводишь их обратно на свой укр. счет. Ты что, опять с них налог должен платить ? Можно как то обосновать для налоговой, что по данным деньгам налог уже платился?

Ну, у тебя же будет договор с брокером, следы переводов останутся в банке. Если да то полученные деньги трактуются как инвестиция и облагаются налогом по соответствующей ставке.

Я не готов прям сейчас назвать точную цифру и даже назвать точный номер статьи налогового кодекса. Но просто для понимания можно почитать как облагаются ценные бумаги: налог платится с прибыли (если она конечно же есть). Примерно так же облагаются и прочие инвестиции, только это наверное описано в какой-то соседней статье кодекса.

Дополнение
К слову в третьем абзаце первого сообщения Любомира уже все расписано.

Як я розумію, заповлення W8 приводить до того, що IB не буде знімати 15% в США, лишається тільки Україна зі своїми 18+1,5 %. У вас також є окреме відео про W8. Хіба це не є нормальна модель, замість того «Добрячка»? Але чомусь вона у статті не згадується.

Ні, 15% все одно беруть в США при заповненій формі W8

Дякую.
Ще стосовно податків з трейдінгу. Сьогодні спілкувався з одніею компанією, яка є посередником між IB та приватними інвесторами в Україні.
(Назва в ЛС, якщо цікаво, але насправді не дуже розумію, навіщо зараз потрібні посередники, коли самому можно працювати з IB).
Так вони рекомендують сплачувати податки саме з прибутку і кажуть, що так вже роблять давно. Тобто, ця путанина з розрахунком податків їх, здається, не турбує.

Звісно.
Я теж впевнений, що здоровий глузд переможе, і будемо платити тільки з прибутку.

Але не забудьте що там є ще аспект перерахунку в гривню, тому трейдерам які хочуть «жити по новому» все одно важко буде. Ось моє відео по темі курсових різниць
www.youtube.com/...​watch?v=GeI94w-VArU&t=11s

Привіт, можна назву фірми, потрібно теж вивести кошти з IB, цікаво як вони оформляють

ееелы палы почитал я 170.2.4. и 170.2.5. и офигел
может, конечно я что не так понимаю, но то что там написано это полная дичь, которая убивает желание платить налоги на 100%
кто-то читал это? если честно я не понял неужели все так печально.
нужно руки и головы отрубить тем кто это писал и принимал

Рубати не потрібно, ми боремося за здоровий глузд.
все буде добре)

та что же доброго-то
там же полнейшая дичь написана, которая полностью убивает трэйдинг да и инвестиции тоже
если я продал акции по высокой цене, а потом в течение 30 дней покупаю их снова, но дешевле, мне их надо считать по старой высокой цене .... это просто аут! даже не знаю есть ли подобная хня в каких-то других странах, конечно вряд-ли, кто-то еще мог до такого додуматься.
мало того, что и без этой нормы учет просто дикий с этими разными курсами, плюс полный аут с опционами, но это оказывается только цветочки, спасибо, что указал на эти «нормы»
теперь я не знаю стоит ли отчитываться по своим инвестициям, т.к. они теряют всякий смысл
должно быть все просто — на момент получения дохода вычисляется налог, без всяких пересчетов в гривну по чем ты его брал, и всем будет счастье, могу даже в валюте платить налог

Эта норма не касается сделок на фондовой бирже

а какой нормой руководствуетесь что не для фондовой? не для деривативов да.
Эта штука есть в США и называется Wash-Sale, сделана специально для того чтобы не продавали убыточные акции и сразу же не покупали, тем самым уменьшали налоговую базу с прибыльных операций.
Есть те, что трактуют ее только для убыточных операций но я к примеру не вижу кроме как предыдущий пункт говорит об убыточных операциях, но конкретно 170.2.4 не говорит что это только для убытков.

В России и то все по нормальному. Уже давно все инвестируют и справка от IB принимается. Нам не то что в Европу, нам еще до России далеко.

В Росії не тільки довідку приймають, а й автоматично обмінюються інформацією про закордоннні рахунки росіян.
Раз йдемо в Європу, потрібно навчитися платити податки.
Я з своєї сторони роблю матеріали як це робити, а також буду працювати з ДФС та МінФіном щоб процес був максимально простим, і щоб все відбувалося онлайн без папірців.

Реклама? Статья?
Что берете за свои услуги?

Все нормально. Кому актуально, прочитають

Підписатись на коментарі