×Закрыть

Пробувати emacs/spacemacs/lisp чи ну його нафіг?

Частенько лопачу код в gVIM (крім основногоIDE) уже пару років.

Хочу переметнутись в стан емаксерів і глянути за що вони його хвалять :)

Варто чи ну його нафіг?

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Исключительно в EVIL режиме :)

Варто. Я був сидів на вімі декілька років, потім спробував Імакс і вже ~вісім років на ньому. Іноді у вімі щось можу поредагувати, в консольці.

Spacemacs не варто, краще ванілу

Звісно це чудова ідея, але пам’ятай, саме вивчення emacs не є кінцевою метою, це шлях. Тож open your mind і вперед ;)

Попробуйте, только spacemacs не ставьте, там слишком дофига лишнего.
Можете накатить какую-нить сборку с Evil Mode типа Doom — как бы и Emacs, но как бы из Vim не выходил.

github.com/hlissner/doom-emacs

Кстати, по поводу Starter Kits для емакса — www.emacswiki.org/emacs/StarterKits . Можно выбрать на вкус и цвет)
Вот мне (как человеку привыкшему к виндовым хоткеям типа ctrl+c ctrl+v) помню приглянулся ergoemacs-mode ergoemacs.github.io (хотя вимерам думаю он не подойдет)

Если для интереса, какие проблемы — учи. Для денег глупая затея

прикольно, дякую !
от думаю нада шукати якусь книжко тіпа " Lisp for ’slow people’ :) "
нарив www.gigamonkeys.com/book на lisp-lang.org/books
шас бистренько пробіжусь по ній і буду його конфігурити :D

Ця книга про Common Lisp. A GNU Emacs підтримує Emacs Lisp (ELisp, діалект ліспа). Вони доволі схожі між собою, хоча Common Lisp — промислова мова програмування, в той же час Emacs Lisp значно простіший і використовується суто для Emacs’a. Прямо в Emacs’i можна почитати про ELisp достатньо натиснути `C-h i` і скорисатися пошуком (`C-s Emacs Lisp RET`):

```
* Elisp: (elisp). The Emacs Lisp Reference Manual.
* Emacs Lisp Intro: (eintr). A simple introduction to Emacs Lisp
programming.
```

Між іншим кажучи, в Emacs’a чудесна і дуже зручна система допомоги! Просто для прикладу, відкрив свій `~/.emacs.d/init.el` (автоматично включився `Emacs-Lisp mode`), перевів курсор на, наприклад, `define-key`, натиснув `C-h f RET` і в буфері відкривається повна документація по цій функції.

А ще в Emacs’a дуже інтегроване середовище, тобто.... відкриваю `~/.emacs.d/init.el`, пишу туди наприклад:

```
(defun hello-world ()
(interactive)
(prin1 «Hello World!»))
```

десь в середині дужок (які визначають функцію) натискаю `C-M-x` і вуаля! Ця функція стає повноцінною функцією Emacs’a! Її можна викликати як і будь-яку іншу вбудовану функцію за допомогою `M-x`: `M-x hello-world RET`. Також цю функцію можна прив"язати до гарячих клавіш. А можна запустити інтерпретатор за допомогою `M-x ielm RET` і написати там щось типу `(defun hello-world-2 () (interactive) (prin1 "Test!"))`, перевід стрічки і ця функція також стає повноцінною командою середовища! Fun & magic! :-)

Пробував конфігурувати чимало,користувався також Spacemacs але мій JetBrains головного мозку очевидно не лікується тому я залишився на IDE. Якщо для стеку на якому ти пишеш немає нормальної IDE то Emacs звісно вартий уваги, але якщо є то це марна трата часу ІМХО. Elisp тормознуте лайно з відносно обмеженим набором можливостей, про однопоточність я взагалі мовчу. З приходом FFI ситуація з продуктивністю можливо покращиться в обмеженому наборі плагінів, але це не сильно рятуватиме ІМХО.

Elisp тормознуте лайно з відносно обмеженим набором можливостей

Фішка Emacs’a не в Elisp’i як такому, а в IMHO дуже просунутому середовищі. Воно для мене надзвичайно зручне, немає нічого більш зручнішого (зручність випливає від текстової природи самого інтерфейсу). Це і `lisp-interaction-mode`, це і `magit`, і, напр. `sql-mode`, це славнозвісний і дуже популярний `org-mode`. Саме середовище настільки оригінальне і своєрідне (а разом з тим його інструментарій), що тільки тому його варто, якщо не вивчити, то хоча й би детальніше ознайомитися. Сучасні IDE це зовсім інші інструменти, не судитиму чи кращі чи гірші, але точно інші, і відповідно інший досвід з ними.

також сижу в IDE 80%, але коли необхідно швидко перетворити сорс то переключаю файли на Vim (який мені уже засейвав більярд кейстрокс) а потім назад в IDE.
але якщо Vim то кунфу, то Емакс якійто starship, шас поки сплошний kobayashi maru mode ;))

:-) так, поріг входження вищий (усякому разі для мене саме так і виявилось), але мало-помало і він стає все простішим і простішим тим більше що там не так багато базових концепцій достатніх для вільного володіння (на користувацькому рівні). Elisp може трохи виявитися складним (напр. із-за свого синтаксису), але також долається. Emacs це впершу чергу текстовий редактор. Можна почати саме з цього, що Є просто редактор тексту (не IDE), Emacs + пустий конфігураційний файл (замість Spacemacs/Prelude/Oh-My-Emacs) і поступово нарощувати конфігурацію.

(доповнюючи попередній коментар) для легшого розгону можна спробувати такі легенькі пакети як ось github.com/...​chnomancy/better-defaults («A small number of better defaults for Emacs»). Там конфігураційний файл справді невеличкий (власне з цього мінімуму можна і взлітати))) і дуже все там по ділу)

Звичайно що варто. В основному користуюсь Emacs, але й vim завжди під рукою. Для швидких і маленьких правок (напр. конфіг файл) з консолі, то саме vim найзручніший всього. Для тривалих сесій тільки Emacs. Ну і elisp дуже своєрідна і прецікава мова програмування, яка однозначно варта уваги. Успіхів!

Начни с этого youtu.be/1Asfqt13G-0
Вообще имакс отличный редактор, вполне может заменить IDE

ИМХО, стоит. Особенно если таки интересуют лиспы (например, Clojure), ибо для лиспов емакс — то, что доктор прописал.
А если интересует в контексте другого языка, то (по крайней мере) потом для себя можно будет окончательно решить, какой редактор кошернее — вим или емакс.

пробуй, твоя жизнь не будет прежней

якщо цікаво — то варто

Подписаться на комментарии