Майже все про Interactive Brokers

Вся базова інформація про Interactive Brokers в одному місці)

Interactive Brokers, USA

Брокерський рахунок для довгострокових портфелів (пенсійний фонд, університет дітей...)

S&P рейтинг: BBB, outlook Positive
(Very strong capitalization, growing, geographically diverse, low-cost brokerage business, modest risk appetite)
www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1387

У 2018 вкотре визнаний найкращим онлайн брокером США за версією Barron’s
www.barrons.com/...​efsec=best-online-brokers

повний ПЛЕЙЛІСТ
відкрити рахунок онлайн
поповнити ІБ рахунок (відправити гроші з України)
на прохання інвесторів створено наступні відео:
З 2020 можна поповнити з карти Універсальна чи для виплат
як отримати довідку про доїходи онлайн
покупка (продаж) ETF
надійність та гарантії брокерів
Комісії інвестора (радники, ETF, брокери)
Вивід коштів з Interactive Brokers

www.youtube.com/...​fdcvwwWQtus2Zld-G16Y34kn0

про податки створено окрему сторінку Декларація про майновий стан та доходи на сайті simeinyi-budzhet.ua, а також відео інструкції
Ось приклад Декларація про майновий стан та доходи 2020
youtu.be/sV7c_myExiM

👍ПодобаєтьсяСподобалось22
До обраногоВ обраному71
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Всім привіт. У 2020 році мене часто просять 2 відео
— як вивести гроші з Interactive Brokers
— скільки буде податків? Як їх декларувати?

Я планую ці відео до 1 квітня 2020 року. Ще виясняємо нюанси з ДФС.

нагадаю що крайній строк декларації про майновий стан і доходи — 1 ТРАВНЯ

www.youtube.com/...​ej0nGa-uBbROmOnw/featured

по дивідендам і практичним кейсам 2021 з ДПС записав окреме відео, скоро викладу на Сімейному Бюджеті

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Питання. Акаунт Interactive Brokers у мене давно, зареєстрований звісно на українську адресу.

Зараз я вже рік в Канаді (і ще невідомо скільки тут буду). Чи треба мені переводити резиденство в IB на канадське? Я думала що це просто змінити адресу в профілі але, здається, це майже як створення нового акаунту? При цьому активи продаюься і потім заново купуються? Чи просто переводяться?

Сорі якщо таке вже тут було, не бачу, пошуком знайшла тільки про Кіпр.

Реєструєш новий акк, просиш сапорт зробити трансфер позиції, нічого не продається

А якщо я зберуся додому мені знов все трансферувати з канадського на український акаунт? Якось дивно зроблено. В інших сервісах (Wise) поміняла адресу і все. Ну добре, дякую

Думаю, що у брокерів та фінкомпаній різні регуляції

Добрий день. Перший раз отримав купон по US Tresure. IB зняв податок 30%. Форму W8 заповновав. Що не так? Має бути 10%. Податковий резидент України. Дякую.

В мене на укр.резидентстві нічого з американських гов. бондів не брали. Перевірте форму W8, якщо давно заповнювали. Вона має обмежений термін (2 роки здається). Ну і напишіть в підтримку, чув декому допомагали та вертали сплачений податок.

Дякую. Написав, знизили до 15%. Має бути 0%?

Я кажу саме за державні облігації (наприклад: US912810FT08).
Я ще раз в себе перевірив виписку. В мене були виплати купонів в серпні та листопаді. Жодного податку IBKR не знімав.

Шановні! Може хтось порадити номер, куди краще подзвонити у яку країну? Бо цілу годину телефонував в Америку і Канаду (туди дешевше з Київстару), та так і не підняли слухавку, чекайте усі оператори зайняті... такий собі саппорт... не можу увійти в аккаунт і додзвонитися теж не можу...

Дзвонив в Швейцарію разів 6, жодних проблем.

На американські номери з кодом +1 можна дзвонити безкоштовно зі skype. Потім підтримка IB дуже дивується коли пояснюєш що ти не в США фізично знаходишся :)

Доброго дня
Підкажіть що слід зробити щоб не давало цю помилку ?
BUY 1 VOO ARCA"
YOUR ORDER IS NOT ACCEPTED. THERE IS INSUFFICIENT SETTLED CASH [-504.51 USD for 20240402] IN YOUR ACCOUNT TO OBTAIN THE DESIRED POSITION.

2 дні тому бачив тред за таку саму помилку, але не знайшли причини (гроші були на акаунті).

— можливо була продаж інших акцій (після цього гроші «фрізяться» на 2 дні якщо не помиляюся)
— можливо акаунт на перевірці з будь-яких причин
— можливо на балансі гроші в валюті А, а ви намагаєтеся придбати позицію в валюті Б (а акаунт не є маржевим)

Є сенс звернутися до підтримки, вони дадуть пояснення

— можливо була продаж інших акцій (після цього гроші «фрізяться» на 2 дні якщо не помиляюся)

Для цього потрібно мати margin acccount. Тоді не буде фріза

Можливо хтось може підказати, який найдешевший спосіб переказати доллари з валютної карти моно на рахунок IB (станом на зараз)?

В мене немає досвіду переказів саме доларів, але наступні посилання можуть бути корисними
tools.italks.com.ua/payment-systems
uainvest.com.ua/p2p-abroad

Можливо, буде вигідніше за дол купити євро і вже їх переказати з комісією 0,5%

1. Через P2P переказати на Binance гривні в долари
2. З Binance також через P2P переказати долари в євро на Payserra
3. З Payserra комісія тільки 0,37 євро з любих сум.

Єдиний мінус це на IB конвертація в євро в долари беруть з любої суми 2$ комісії

До речі, можливо дурне питання. А якщо на рахунку в IB євро, а купляєш акцію на американському ринку, то вони просто конвертують гроші і врахують ці 2$ комісії?

IB самостійно не конвертує. якщо в тебе margin аккаунт то в тебе буде мінусовий баланс по USD який треба буде закрити шляхом конвертування EUR (чи інший позитивний баланс) в USD. якщо в тебе не margin акаунт, то не дасть засабмітати ордер, бо нема балансу USD щоб ордер виконати.

Wize + gpay з андроіда. Вигідніше проводити в євро.

Добрий день! Чи зіштовхувався хтось із проблемою поповнення акаунту ІВ з Zen у доларах? Якщо переводити євро, то все працює коректно, але при створенні вхідного платежу у доларах ІВ видає номер рахунку у форматі, відмінному від IBAN, і цей номер ніяк не розпізнається у застосунку Zen — пише, що такого немає, SWIFT-код не підтягає. Можливо хтось знає, як подолати цю проблему? Дякую

Пол года назад в zen нельзя было вообще отправлять доллары, только евро. Врядли что то поменялось

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. IBKR вже вдруге просить надати документи, які підтверджують мою адресу проживання. Надсилав їм ост. рах-ки за комун. послуги, прикріпляв навіть витяг з реєстру тер. громади, все одно приходить повідомлення «Выполнены попытки входа из запрещенных юрисдикций... По данным IBKR, в течение последних 12 мес. вы пытались войти в свой акк. с терр-рии одной из юрисдикций, перечисленных выше. /Крим, Донецьк, Луганськ та ін. ТОТ/ Для выяснения оснований для данных попыток входа просим вас предоставить док-ты, подтверждающие текущий адрес проживания, выданные в течение последних 90 дней...». Термін подачі документів — 30 днів.
Фактично, проживаю у Львові, звідки IBKR взяло, що я перебував на ТОТ? Допоможіть, будь ласка, як мені коректно їм відповісти.

В мене правило — ніколи не використувати VPN та мобільний інтернет при роботі з IBKR. Додатково я не користуюся їх мобільним додатком (бо іноді WiFi може злітати). Вони опираються саме на IP адреси (ніхто не знає за яким містом не статична IP адреса може бути закріплена в їх базі)

Здраствуйте. Отримав таку ж проблему. Проживаю в Центральній Україні. При спробі зайти в мобільний застосунок IBKR з нерідного WiFi заблокувало вхід. З ПК і звичних WiFi продовжує пускати без проблем.
А сьогодні увійшови в акаунт побачив «лист щастя» з вимогою підтвердити «предоставить документы, подтверждающие текущий адрес проживания, выданные в течение последних 90 дней». Погрожують закрити рахунок протягом місяця.

Підскажіть чи вирішилась ваша проблема? Які документи зрештою ви надали?

Відправляв квитанції за комуналку. Разблокували.

Доброго дня. Підкажіть чому не проходить реєстрація акаунту на другій сторінці з підтвердженням «Нормативна», після підпису є кнопка «Продовжити» але при натисканні нічого не відбуваєтсья. Вже в третє стикаюсь з такою проблемою.

Порахував податки на інвестиції через IB за допомогою ua-tax.web.app, зрадів, що ніби-то не так і багато сплачувати, потім порівняв зі своїми даними і схоже, що у них не все враховується. А саме корпоративні дії. Навіть в їх інструкції не зазначено обирати корпоративні дії у flex звітах при вивантажені даних з IB, а там як раз Corporate Actions — Merged(Acquisition) був Activision Blizzard з Microsoft і як раз ці дані випали з розрахунку ua-tax.web.app (може воно працює, якщо вибрати ще корпоративні дії, але сумніваюсь). Шкода, рано зрадів. Може комусь ця інфа буде корисною. Перевірте свої розрахунки.

Там і RSU-опціони не рахуються (акції IBKR для акаунтів, що були зареєстровані по рефералкам). Безкоштовний продукт на те і безкоштовний — довіряй, але перевіряй

Доброго дня!
Рахів з 10 намагалась відкрити рахунок в ІБ. Спочатку думала, що невірно щось зазначаю, розмір коштів, кількість правочинів, досвід. Передивилась дуже багато відео та перечитала статей, але що разу відмова.
Прийшла до висновку, що відмова все ж таки з причин місця народження бо місто Севастополь. І хоча юридично це не Крим, бо місто мало окремо підпорядкування напряму Києву, схоже що санкції таки розповсюджуються... навіть пояснення писала, що народилася вже в Україні та перебуваю на території України, у власності є нерухомість в Одесі, що підтверджується документами та надавала рахунок за комунальні послуги та квитанції з банку про їх оплату як підтвердження місцеперебування, але відповідь одна й та сама.
Чи є якась можливість відкрити акаунт? Бо це якось не дуже справедливо — коли ти народився в місті, яке мало того, ще потім відняли, ще і ІБ обмежує права.
Або можливо можна зареєструватися де інде та перевести потім цей рахунок до ІБ? Так можливо? Яких брокерів можете порадити?

Скоріше за все не вийде взагалі — місце народження для них є чорною міткою

Писали що є успішний досвід відкриття у тих, хто виїхав в ЄС, і постійно там перебуває. Але не знаю чи то стосується Криму (Крим та Севастополь для ІБ скоріше за все одне й те саме)

Так згоден, що несправедливо!
Я намагався це донести до ІБ, але без успіху.
якщо ви в ЄС, варто спробувати Degiroа або Trade Republic
Якщ капітали 100 і більше, можна в Swiss Quote йти з оглдякою на іх комісії...

Добрий день Любомире. Підскажіть будь ласка, якщо я працюю в Чехії вже більше двох років мені потрібно налоговий код, скан місця проживання для реєстрації на Swiss Quote вносити чеські? В довідці з чеського банку немає української адреси для її підтвердження. Чи треба все ж таки вносити український налоговий код й виписку підтвердження української адреси з українського банку? Розтлумачте прошу як здійсити верифікацію правильно українцю в статусі тимчасового захисту. Дуже велике Вам дякую.

Привіт.
Питання податкового резиденста складні, краще їх пропрацювати з усіма деталями із податковим консультантом.
Можливо вам допоможе це відео
youtu.be/yxghgkTgmrI

Маю досвід відкриття рахунку в IBKR, (26.02.24 м. Запоріжжя) використовував варіант «Перевірка особи та адреси», спочатку спрощений, а потім додав документ (комунальний рахунок на опалення) звичайним способом. (пишуть, що «Спрощений спосіб», з’явився нещодавно).
Начебто відкрив, але тільки IBKR дає змогу використовувати тільки рахунок у USD?
Поки не зрозумів, як поповнювати через EUR (шлюз WISE) з мінімальними комісіями

Чудова новина! Заповнювали на якій мові всю анкету? Комунальний рахунок на опалення у вас був з печаткою чи ні?
Я зверталася до партнерів ІБ в Україні (вони тебе реєструють у ІБ але комісії ти платиш партнеру, проте після 6 місяців можеш перейти на ІБ без залучення партнера..) партнери теж відповіли що зараз неможливо мене зареєструвати.

Я взагалі реєструвався по електроній виписці Монобанка по рахунку (де було вказано потрібну адресу). Тобто навіть не друкував її, а скріншот надіслав :) Прокатило

Пробуйте

а не можна отримати айді карту замість паспорту, щоб не було видно місце народження?

Замінити можна, але ж ІБ просить фото айді картки з двох сторін — а на зворотньому боці картки пишуть місце народження...

я старий, у мене книжка =) не знав про місце народження на картці.

Вітаю, сьогодні відкрила рахунок і після цього виникла проблема — не можу зайти у мобільну версію ІБ. Пише помилку паролю хоча все вірно, ніяких змін у акаунті. На сайті захожу з логіном і паролем без проблем, а мобільна версія видає помилку.

У кабінеті висить повідомлення -
Вы вошли в систему без разрешений на торговлю/рыночные данные. Вы не подключены к брокерской системе (Вы можете войти в систему на другой платформе). Отображаемые данные о портфеле и рынке задерживаются.

Це нормально для нових акаунтів. Само зникне на протязі перших 24 годин

Доброго дня. Допоможіть, будь-ласка. На ІБ пишуть надати документи, які підтверджують мій адрес. Я в Польщі вже 4 роки і реєструвалась тут. Я надала їм мельдунок(прописку), а вони кажуть, що це застарілий документ, надайте новий за останні 6 місяців. Який новий, де його взяти??? Пишуть ознайомтесь із переліком документів. Де той перелік??? Допоможіть знайти ссилку. Дякую

Який новий, де його взяти???

Надо взять zaświadczenie o zameldowaniu, сделать это можно через интернет или непосредственно в ужонде:
www.gov.pl/...​je-dane-w-rejestrze-pesel

Вітаю. Намагаюся відкрити рахунок в ІБ, не приходить смс для підтвердження номеру телефону (Водафон). Оператор каже все ок з його боку. В чому може бути проблема?
В формі написано що цей етап я можу пропустити, але по факту нікуди далі перейти не вдається

Якщо пробували чекати кілька годин, і це не допомогло,
зв’яжіться зі службою підтримки IB та попросить змінити номер телефону на інший телефон (з іншим оператором), якщо у вас він є

дякую) написала їм і після цього прийшли навіть на старий номер)

Попробуйте на телефон установить ibkr приложение для подтверждения авторизации

дякую, поки що вийшло через підтримку, але на майбутнє мабуть так і буде

Підкажіть, будь ласка, намагаюсь купити акції але постійно виходить
Warning «Your order was rejected during
Closing Only Mode» Розумію, що це обмеження по рахунку, тільки продавати можу. Як можна прибрати це обмеження?

Створіть тікет в IBKR, вони пояснять причину обмежень

зазвичай брокер пише в чому причина у мене була така проблема я надав документи і мені розблокували обліковий запис

Вже більше тижня не можу поповнити Wize в євро через Google pay а ні в Монобанку, а ні в Аккорд банку. При спробі сплатити видає помилку. Хоча по Україні ці єврові картки через GPay працюють.
Телефонував в банк, сказали що вних обмежень немає, всі питання до GPay...
Ще тиждень тому все працювало. Хтось стикнувся з такою проблемою?

Читайте попередній коментар Віталія.
Можливо ви з прифронтових теріторій.
Можна написати в підтримку IBKR, що зробив Віталій

Те ж саме. Пробував через вайз перевести на IB з карти. Не працює вже кілька днів. Підтримка вайз каже: ми хз)

Я перевірив ваш переказ #########, в якому ви намагалися оплатити карткою, і, здається, платіж було відхилено.

Наша команда розібралася з невдалими спробами оплати карткою. Вони не можуть допомогти їм пройти з нашого боку.

Існує багато факторів, пов’язаних з картковими платежами, які повинні відповідати один одному, щоб платіж пройшов без проблем.

Якщо вони цього не зроблять, це призведе до невдалої спроби. На жаль, ми не можемо цього змінити.

Як обхідний шлях, я б запропонував використати інший спосіб оплати для завершення платежу — наприклад, банківський переказ.

Какая сумма, сразу 100к в эквиваленте или дробленными платежами?
Регулярное месячное пополнение?

По рисковые модели включают очень много правил, было в постановлении НБУ в 22 или 23м годах.

Банки могут ещё сами сверху наворачивать свои ограничения.

Какой банк?

100eur. Будь який банк. Платіж кенселитья вайзом. Якщо у зв’язці «вайз-гп-укр банк» вайз замінити на щось інше, все все ок

дивно :( в мене в кінці минулого тижня була транзація по моно-вайз-ib, 50к в еквіваленті, пройшла тьфу-тьфу-тьфу

Дибільний вайз. Вчора ввечері пропустив 600 євро. Сьогодні знов не хоче.
Ліміти, чи що.
У мене, якщо що, не картка вайз, а просто аккаунт.

Стикнувся з ситуацією що не можу поповнити рахунок в EUR. Написав в підтримку, отримав відповідь:

Please be informed that due to sanctions imposed by UK and EU in the Non-government Controlled Ukrainian Territory"", all clients residing in cities of Crimea, Donetsk, Luhansk, Kherson, or Zaporizhzhia region have been restricted from depositing any EU/ UK currencies (EUR, BGN, CZK, DKK, HUF, PLN, RON, SEK, GBP).
Therefore, you will not be able to deposit EUR funds in your IBKR account as long as the restrictions are in place.

З одного боку погано що Запоріжжя опинилось під санкціями (напевно ніхто не хоче розбиратись де там лінія фронту проходить). З гарних нових — поповнення в USD і сама можливість торгівлі залишилась.

«арешт банківських рахунків та цінностей, які зберігаються в банках»
Цікаво, якщо приймуть цей закон, то чи підпадає рахунок в IB під блокування?

IB не є банк, але уклоністів не жалують ніде.

Гроші на ІБ відправляються на рахунок в банку.

Ну так не виводьте їх з IB. Хай лежать там 20-30 років, працюють на вас (особливо якщо це Irish Accumulating ETF)

Коли прийде час — будете вже дивитися: чи повертати їх в Україну, чи вже в іншу країну, і платити там податки.

Я мав на увазі, що коли поповнюємо IB аккаунт, то гроші відправляються на рахунок в City банк.
От і питання, чи може суд/виконавча служба відправити запит в IB на блокування або цього рахунку в City банку, або навіть IB аккаунту.

А ніхто не знає чи будуть наші намагатися знайти ваше майно закордоном (якщо ви це не декларували). А навіть якщо будуть — чи буде IB / City bank співпрацювати з ними

якщо ви це не декларували

Я якось зайшов в кабінет платника податків (чи якось так це називається) і побачив там усі свої рахунки в банках, де колись мав картки, був здивований тією інформацією.
Тепер до суті — цікаво, якщо більшість до війни відправляли гроші на ІБ через свіфт платежі, відповідно ці всі рахунки, звідки і куди, мають світитись десь (банк/податкова, etc) і питання, якщо це так, то чи будуть їх лочити? Розумію, що тут лише час покаже, але у світлі того, що недавно людям ІБ блокував рахунки, бо вони були прописані в ордло — не всиляє оптимізму. Якось так.

у тебя нет счета при этом в City, у тебя есть счет в IBKR, не выдаст тебя никто

І як зараз поповнювати IB з України?

Конвертувати грн в EUR (наприклад, в Монобанку)
І далі слати через Wise
www.youtube.com/...​atch?v=jprpaNl94BE&t=615s

Цей спосіб точно працює зараз для нових акаунтів wise? Бачу шо переказ outside eu буде як свіфт, пише про можливу додаткову комісію і не бачу поля щоб ввести номер аккаунту IB для поповнення...

Працює

номер акаунта IB вводиться після введення IBAN отримувача, на слідуючому екрані (де великими буквами пише Review your transfer — внизу буде поле Reference for Interactive Brokers LLC (Optional) — саме туди і треба вводити його

Доброго дня! Зареєструвалась в IB, як податковий резидент Великобританії. Але з‘ясувала, що обмеження на купівлю американських ETF поширюється не тільки на ЄС, але й на Великобританію.
Хотіла купити SPY, але немає інтерфейсу для купівлі і вказана така інформація: " Для этого продукта требуется ключевой информационный документ (КИД) на английском языке или на языке, одобренном для вашей страны. Розничные клиенты могут торговать пакетами розничных продуктов только при наличии соответствующего КИД.
Подробнее: ibkr.info/node/4718.
Чи можливо отримати КИД для можливості купівлі ETF амер.компаній, як резидент Британії чи це тільки для просунутих інвесторів? І які критерії «просунутого інвестора»?

IB регулируется в UK, соответственно попадает под регуляцию MFID II и не имеет права предоставлять европейским инвесторам доступ к «американским» ETF-ам (зарегистрированным в США). Поэтому в вашем случае есть два варианта:
1) Купить аналогичный «европейский» (должно быть UCITS в названии) ETF на индекс S&P500: www.justetf.com/...​d=fundSize&sortOrder=desc
2) Если все таки хотите купить именно SPY на бирже в США, то придется искать американского брокера который не подпадает под европейские регуляции и при этом открывает счета для клиентов в Европе.

А ці аналоги як працюють? Вони повна копія оригінальних індексів, ті ж самі відсотки дають?

спочатку треба розібратися з тим, як взагалі інші фонди реплікують індекси
та які є варіанти по дивідендах)
можливо ви дуже швидко перейшли до вибору інструменту

Поки просто для загального розвитку цікавлюсь. Бо про s&p500 всі чули, а те що в нього не можна так просто вкластись з Європи дуже здивувало. Пропонують аналоги, але якщо треба розбиратись, значить то не зовсім аналоги.

відповіді по типах реплікацій тут — www.justetf.com/...​-replication-methods.html
особливості по дивидендах тут — www.justetf.com/...​le-investment-income.html

а взагалі раджу перечитати всі матеріали у etf acedemy www.justetf.com/...​emy/academy-overview.html

То вже дуже глибоко.
Більше цікавить чи тренди оригінала та аналога за рік і в моменті:
1. абсолютно такі самі
2. майже такі самі, з відхиленням не більше 1%
3. різниця може бути більше 1%

Тут я можу тільки дати пораду — запишіться на консультацію)

щоб інвестувати, треба приділяти трохи часу зрозуміти, як це працює. Я бачу, ви очікуєте швидких відповідей від інших, тут їх немає.

Сп500 він і є СП500. Менеджмен фі тіки трохи вищий, та ліквідність нижче

Доброї ночі, чи можно поповнювати ІБ АCH- переказом через Wise в доларах?

з wise на ІВ можна. там в них є інтерація. а ось як воно робиться не скажу. і конкретно по вашому питаню не скажу.

Вітаю! Таке питання, поповнбюю IB зв’язкою Монобанк — Wise. Якщо буду виводити гроші в обратному порядку: сопчатку на Wise а потім на Mono ті ж суми які заводив, чи можуть виникнути які-небуть питання від податкової?

а чому не одразу ІБ — Моно?
Укр банки вже знають хто такі ІБ

Для того щоб не подавати декларацію до податкової. Банки передають інфрмацію про походження коштів...

Wise теж по автообміну буде надавати, більше того автообмін вже стартував!

Для того щоб не подавати декларацію до податкової. Банки передають інфрмацію про походження коштів...

Вітаю! Підкажіть будь ласка чи може компранія з Польщі придбати акції за допомогою платформи Interactive Brokers. Я хотіла б дізнатися про процедуру, як це можна зробити, які кроки необхідні, і чи будуть у нас якісь додаткові витрати або податки. Якщо так, то які саме і в якому розмірі? Крім того, хто з нашої компанії уповноважений здійснювати ці операції?
Або куди можна звернутись щоб отримати ці відповіді?Не можу знайти пошту Іnteractive Brokers щоб написати їм листа

Пошти в них немає, бо спамлять їм багато.
Проте в них є нормальний сапорт, через телефон.

Може, потрібно small business account буде відкрити.
Напишіть мені в особисті, я дам вам контакт корпоративного менеджера в Естонії

Доброго вечора
Передивився відео з представником IBKR (www.youtube.com/...​CxXeo?si=quEHQsq9ZW1EOw6b) але так і не маю однозначного розуміння, чи можливо поповнювати ІBKR зі свого рахунку в іноземному банку, якщо IBKR аккаунт зараєстрований на українську адресу (як податковий резидент України). В моєму випадку це банк в Румунії. Зі слів фахівця Румунія вважається країною с середнім AML ризиком і тому це дозволяється. Але в розмові потім він додав, що не має бути проблем підтвердити резиденство в цій країні.
Але питання не про підтвердження резиденства в ЄС, а про поповнення рахунку брокера з румунського банку, при цьому залишаючись резидентом Україні.
Хтось може допомогти розібратися? ...

так, можете

маю схоже питання, але щодо виходу. Я десь бачив інформацію щодо того, що для українців існують обмеження по виводу грошей. А саме, гроші повертаються тільки на ту саму картку з якої поповнювався баланс. Можливо ви маєте досвід із подібним ? Я планую поповнювати рахунок із декількох місць, можливо пайонір, вайс, польский банк, постійно але використовуючи різні інструменти. Дякую

Наскільки це реально буде зробити років через 15+. Як багато людей користаються все життя одним банком.

Я подивився питання відповіді від Любомира на ютуб, там десь близько години відео. Як раз щодо мого і вашого питання відповідь надав представник біржи, можна виводити гроші на аккаунт тої людини якій він належить, при умові якщо було поповнення. Тобто, він так здається і казав, достатньо зробити переказ 10 усд наприклад і вже наступна транзакція на вивід пройде без проблем, або через саппорт надати докази того що це ваш рахунок. Ось щодо останнього не пам’ятаю чи тут чи там таке чув. Раджу відео до перегляду !

Вітаю,

Дивився інструкцію про відкриття рахунку в IB на каналі Сімейний Бюджет. Вкінці відео були показані два варіанти підтвердження адреси. Спрощений варіант, як я зрозумів, дозволяє зробити це за допомогою геолокаціїї. Можете трохи детальніше пояснити саму процедуру ....

Чи є у когось досвід такого підтвердження ?
Які документи треба мати при такому способі?
Чи він працює або краще вікористовувати іншій ?

Вітаю
Декілька днів тому побачив, що Бінанс видалив Вайз з переліку способів на продаж крипти. Подивився, які ще варіанти є, знайшов Зен, однак там виявились доволі високі комісії.
Тому зараз шукаю чкийсь інший спосіб як можна продавати крипту і виводити її, в ідеалі на Вайз, або на інший сервіс з помірними комісіями і в ідеалі потім валюту звідти кидати на Вайз, адже він має хорошу інтеграцію з IB.
Підкажіть, пліз, якими варіантами ви користуєтесь щоб поповняти рахунок на ІБ (окрім купівлі валюти в межіх дозволених 50К грн в наших банках (моно, приват і т.д.))

Дякую

Вани там wise сховали. Обирайте direct transfer в меню, і читайте коментарі контрагента.

У списку пеймент провайдерів в розділі P2P, при продажі крипти (usdt) нажаль не знайшов способу Direct Transfer. Там є лише Instant Transfer, але розумію, що це не те, про що ви написали.
Підкажіть, будь ласка, трішки детальніше, як саме можна продати usdt на Бінансі використовуючи цей спосіб, Direct Transfer (Wise). Я вже углю як це зробити, та поки що не знайшов, або не впевнений, що знайшов саме цей спосіб.
Дякую

Вибачте, по пам’яті писав. Воно називається Bank Transfer. Один раз поки так робив. Виставив купити usdt за euro, обрав першого продавця. У нього зразу в коментарях було великими буквами написано — wise to wise only — як раз те що мені було потрібно.

kept.com.ua/drbT/Screenshot_1.png

Наразі не пробував, але наче можна продати usdt за EUR через Visa direct, вказавши Wise visa карту. Це воно?

Вітаю,виникла проблема в ходу у мобільну версію ІнтБрок. Пише помилку паролю хоча не робив ніяких змін у акаунті. Ба, сам тільки вчора повність пройшов усю реєстрацію та заповнив усі дані, єдине робив це у веб версій з макбука. У веб версій з логіком і паролем проблем немає, а ось мобільна версія видає помилку.

У веб версій пише ось таку річ : Вы вошли в систему без разрешений на торговлю/рыночные данные. Вы не подключены к брокерской системе (Вы можете войти в систему на другой платформе). Отображаемые данные о портфеле и рынке задерживаются.

Вітаю
Не можу зрозуміти як купляти японські/китайські акції? Не знаходить наприклад Xiaomi. Якось потрібно налаштовувати у ІВ?

Вітаю! Відкритий рахунок в IB через Арт капітал. Отримав лист від підтримки IB, що примусово закривають рахунок через санкції (... прекращаем сотрудничество и это окончательное решение). З пояснень менеджера Арт капітала це через використання мобільного інтернету у застосунку IB (іноді при спробі входу в мобільний застосунок писало, що щось не так з моєю IP-адресою) Постійно перебуваю на Полтавщині, яка не межує з ОРДЛО або Кримом. Питання до спільноти: якщо я закрию позиції, виведу кошти і закрию рахунок чи зможу повторно його відкрити через деякий час на своє ім‘я, чи я назавжди у «чорному списку»

Олег,
це часта проблема 2022 для юзерів в Україні, я навіть знімав відео про це.
Вам потрібно писати і дзвонити в ІБ, і пояснювати що ви не були в днр, лнр і жодного стосунку до них не маєте
в мене особисто теж запит був від них, це особливості трафіку укр мобілних операторів. Я заповнював формочку для ІБ
Тоже не переживайте, і боріться за свій рахунок, його варто і в цій ситтуації реально зберегти!

P.S Якщо дійсно це закриття через айпі адресу. Якщо були інші мутки по рахунку, то мій коментар не релевантний. Бо більшості українців приходив не лист про закриття, а запит щодо входу з підсанкційних технологій.

Дякую за підтримку, Любомире. Вважаю, що закриття пов’язане з IP-адресою, тому що не зробив висновків з 2022 року (теж заповнював форму для ІБ та надавав виписку з банку щодо реєстрації), чомусь подумав, що питання закрито, і інколи використовував мобільний інтернет і 2023 році.

Вітаю Любомире, чи є якісь зміни стосовно реєсрації нових клієнтів які народились (чи мають прописку) в Криму, Луганській чи Донецькій області? Так само реєстрація неможлива як і у 2022 році?

Можлива за певних умов
Напишіть в iPlan.ua, якщо ви ніколи не зверталися, то є опція перша 30 хв консультація безкоштовно
попросіть Інну Броднікову

Чи можливо це описати в цій темі? Щоб не запитували одне і те саме у вас.

багато писати(
можна відкрити знаходячись в ЄС і маючи там адресу

Доброго ранку.
Підкажіть, будь ласка, при отриманні нового закордонного паспорта обов’язково повідомляти до ІБ?
Якщо так, то у якій формі?

У одного мене при спробі відкрити рахунок або продовжити відкриття рахунку в інтерактівброкерс вибиває помилку: ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED Не удается получить доступ к сайту

Допоможіть вирішити проблему: при спробі відкрити рахунок або продовжити відкриття рахунку вибиває помилку: ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED Не удается получить доступ к сайту

Тиждень, бьюсь, не виходить вирішити.

Любомир, вітаю

Дякую, що ділитесь надзвичайно важливою інформацією. В мене є цікаве питання, яке як на мене обходять увагою — Joint Account.

Цей тип акаунта набув великої популярності закордоном, а українською про це ніде не бачу інформації. Питання наступні:

1) На скільки я знаю, оформити такий аккаунт можна тільки з нуля, змінити свій акаунт на Joint не вийде. Проте можна створити Joint і зробити трансфер своєї теперішньої позиції на новий аккаунт. Чи є тут якісь комісії чи підводні камені?

2) Який тип Joint акаунта краще вибирати для подружжя з України?

3) Як розглядається такий акаунт з точки зору української податкової? Як правильно декларувати доходи з нього?

4) Рахунок поповнювати та знімати кошти можна з будь якої карти одного з подружжя, чи треба оформлювати якусь спільну карту?

5) Якщо хто з подружжя хоче зробити ордер, поповнити або зняти кошти з аккаунту кожного разу потрібне підтвердження обох держателів рахунку?

Роман, перепрошую, не маю часу все розписувати
Л

Розумію
Можливо є якісь ресурси, де можна це почитати. Або гарна тема для нового відео — бо тема реально актуальна.

Дякую

У мене є досвід по Joint Account з дружиною. Спробую відповісти на ваші питання.
1. Так, тільки створення нового акаунта. Також тип Joint акаунта після створення не можливо змінити. Так мені колись у сапорті казали. Створюєте новий акк, і ініціюєте трансфер позицій. Далі дивитися по статусу.
2. Я обрав «Joint Tenants with Rights of Survivorship».
3. Там у акаунті визначається поточний «власник», і ІБ вже генерує всі податкові форми на це ім’я. Тобто все як у індивідуального рахунку, щодо податків.
4. Рахунок може поповнювати кожен із власників рахунку у ІБ. У нас поки не можна мати спільних рахунків чи карток.
5. Ні. Там є окремі логіни. Кожному можна надати свої права.

Також Joint акаунти можна створювати с дітьми (після 18), а також з іншими людьми. І ви можете мати багато рахунків різних типів у ІБ. Там створюється «лінк» з основним рахунком. Але він може бути тільки один. Тобто якщо у вас і у дружини є індивідуальні рахунки у ІБ, то ви повинні вирішити, хто з вас буде мати цей «лінк» з новим Joint рахунком щоб зробити трансфер позицій.

Дуже дякую за детальну відповідь

Такое вопрос — счет открыт несколько месяцев назад, адрес в Британии. Пополнен только сейчас с карты Вайз в фунтах. Адрес карты тоже в Британии.
Пришло письмо о требовании дополнительной информации с формулировкой — has an adress outside the tax treaty country on W8 tax form

Правильно я понимаю, что нужно подать форму W8? Конкретно о том, что нужно выслать не говорится

схоже що так, просто подайте W8BEN щоб підтвердити що ви не резидент США
і в другій секції впишіть United Kingdom, там де про tax treaty

Виписка з ib не підходить податковій щоб підтвердити що це були дивіденди, хтось вирішував схоже питання? Як оформити документы згіднг податкового кодексу?
Є контакти юристів які можуть вирішити це питання?

А вони прям листа написали, і що саме там пишуть, на що посилаються ?
Виписку з IB можна їм надати, це нормальний документ де написано суму отриманих дивідентів (ви ж заповнюєте декларацію саме на основі цієї виписки).

контакти юристів є, але що значить «вирішить це питання»?
вони просто вам допоможуть правильно комунікувати з ДПС і захищатимуть ваші права
напишіть Євгену з КДК [email protected]

більшість інвесторів давало ДПС виписку з ІБ, це є документ, і більшість інспекторів його норм приймало.

Податкова з Дніпропетровської області звернулась по декларації фіз особи ще за 2021й рік. Просять подати уточнуючу декларацію, та вказати дивіденди як дохід отриманий за кордоном, та сплатити не 9 а 18%.
Виписку з IB додавав до декларації, де було видно що це саме дивіденди, та і заповнював все користуючись ua-tax.web.app та відео інструкціями Любомира.
Що робити?

якщо сплачено податки, то менш важливо з якого саме рахунку ви поповнюєте

Підскажіть будь ласка. Як оподатковується купівля облігацій на IB? Якщо я не продаю, а очікую погашення — тут є та сама прив’язка до курсу гривні як з акціями?

на жаль так, є привязка до курсу
поки не продаєте, тільки виплата процентів оподатковується по 18+1.5%

Доброго дня, яку валюту варто вибрати при відкритті рахунку, враховуючи що я планую перекидати туди гроші в євро?

рахунок мультивалютний.
основна валюта та, в якій ви хочете бачити звіти і показники дохідності

Вітаю
Компанія переводить з дружину з ФОПа на гіг контракт. На фопівському рахунку ще є валюта, яку компанія пропонує перевести їй в гривні і виплатити як зп, або відкрити в Україні валютний рахунок і перевести валюту на той рахунок.

Хотів би цю валюту перевести на рахунок в ІБ. Цікавить чи хтось вже робив таку операцію?
П.С. бухгалтера компанії на це відповіді не знають, в ІБ ще не писав. Рахунок в ІБ на моє ім"я, гроші на нього з рахунків дружини ще не переводив.

Валюту з ФОПівського рахунку можна тільки продати в гривню. Поповнити рахунок IB можна тільки з рахунку відкритого на Ваше ім’я. Переводи з України наразі заборонені НБУ, тому тільки продавати валюту з ФОПу на гривню, відкривати депозит для купівлі валюти на 3 місяці ( до 100000 грн на банк в місяць ), і потім цю валюту відправляти по номеру карти на Wise, чи інші платіжні системи ( знову ж таки з лімітом 100к на місяць та 30к на день ), і з них вже на IB. Рахунок в платіжних системах повинен бути на Ваше ім’я.

Степан, на ютуб Сімейний Бюджет є кілька відео про легальні інвестиції в умовах воєнного стану.
Якщо коротко, то
грн картка Моно або Приват — валютна картка Моно або Приват — вайз або револют — ІБ
на сайті Фінансова оборона є місячний ліміт НБУ

На фопівському рахунку ще є валюта, яку компанія пропонує перевести їй в гривні і виплатити як зп,

Якщо закривати ФОП рахунок то бакси мають перейти на картку фізособи. Знайомі недавно так отримали коли перейшли на гіг на одній з галер.

Тому нехай не ведеться. Отримує валюту на картку фізика. Знімає у касі еквівалент 100к грн на день і продає по нормальному курсу. А не міжбанку.

Доброго дня. В якому «форматі» краще тримати «підтверджуючі документи»?
Наприклад якщо я через 10 років будучи вже резидентом якоїсь іншої країни захочу виводити кошти з IB, наприклад для купівлі житла, чи достатньо буде для них стану рахунку на IB?

Зараз зберігаю в електронному форматі ПДФи по всім деклараціям, скачані з кабінету податкової, там немає печаток чи підписів, та і текст зашифрований ( якщо копіпастити текст, побачите ієрогліфи).
Також зберігаю всі договора з клієнтами та інвойси, але вони також тільки в пдфах, з намальованими в Адобе підписами ( монобанк і приват як мінімум це пропускали для зарахування ).
Чи достатньо цього для міжнародних фін організаций як підтверждення?
Поділіться будь ласка хто з чим сталкувався, так як вирішували питання легітимності документів як в Україні так і за кордоном.

В кожній країні свої закони, а на місцях сидять люди, які суб’єктивно їх трактують. Зберігайте максимально все, що є

Всім нагадую на що на каналі Сімейний Бюджет є плейлист 📈 Interactive Brokers Украина (non-official), який ми регулярно поповнюємо і оновлюємо
останні відео які додали
✨ Відеоінструкція, як поповнити Interactive Brokers з Payoneer у 2023
youtu.be/hoj0SrupAXo
❓ Як зробити кастомний звіт в Interactive Brokers для ДПС чи інших цілей?
youtu.be/JtypSavlcPU

Тут Михайло Кухар ось так комментує Interactive Brokers — imgtr.ee/...​e84b3ab05123293b962a.jpeg .

Що скажете?

важко таке коментувати
можна написати в SEC і запитати їх думку)

Міша Кухар великий мрійник 😂
Якщо у вас є рахунок не в Україні — ніяких обмежень на його використання немає.

При переводі на wise по номеру карти з долларової карти моно ( для подальшого переводу на IB ) - платіж не дійшов, вже 7 днів пройшло, супорт говорить що «на перевірці» і термінів не кажуть. Цей платіж завжди проходив менше хвилини. Чи стикались з цим раніше?

через тиждень гроші все таки зайшли на рахунок.

Мені взагалі wise заблокував рахунок (благо там завис лише $1). До цього кілька разів успішно переводив валюту на ІВ.

Були якісь крипто переводи? p2p, чи напряму на біржах? )

Ні. Типові валютні переводи виключно з привату на wise, а звідти — на ІВ.
Десь за деякий час до блокування — в акаунті ІВ привязав свій wise (може це з цим повʼязано, тим паче у налаштуваннях wise була обрана не_Україна).

доброго вечора, як можно настрїти IB для подальшої торговлі кпіптой , 2 дні вже витратила і нічого не виходить , допоможіть будь ласка

вроде вводишь название тикета ETH и заполняешь amount должно получиться по идее ?

ні, посилає в настройкі , там роблю а купити не получається

не проверял может это поможет www.interactivebrokers.com/...​os/trading-crypto-tws.php были случаи когда не было разрешения на покупку акций надо было выстовить

Крипта на ІБ є тільки для резидентів США
Можна купити на ефір ETF канадський наприклад
1. Purpose Ether ETF (ETHH)
2. Evolve Ether ETF (ETHR)
3. CI Galaxy Ethereum ETF (ETHX)
4. 3iQ CoinShares Ether ETF (ETHQ)

Ми якраз на Kyiv Invest Meetup 8 червня будемо говорити про всі способи інвестувати в блокчейн, та чи варто?
kyivinvestmeetup.iplan.ua

дякую , але я бачила що люди покупали біток не бувши резедентом USA

Всі дозволи є на сайті ІБ, також можна уточнити в спорті. Укр резидентці криптротрейдинг в ІБ на 07.09.2023 недоступий.

біткоін можна купити в IB тільки через Опціон, але в опціони я вам не раджу лізти, і взагалі в крипту в цілому

доброго вечора , на IB є рахунок ,хотіла купити єфир но немає натройок, 2 дні вже розбираюсь і нічого не получається , допоможіть будь ласка як настроїти кріпту

Навіщо ІБ, коли є бінанс, байтбіт та ін.?

Вітаю! Хотіла б уточнити чи є якісь нюанси по тому яка сума може бути на рахунку в IB (у контексті комісій чи податкових зобов’язань? Пам’ятаю раніше були якісь обговорення про 10к як мінімальну суму для відкриття рахунку в ІВ, але здається це вже неактуально.

10К вже не актуально, можна хоч з 1000 починати

довге відео про декларування за 2022
Декларування доходів фізичних осіб за 2022 у 2023 році.
youtu.be/Y2Npb1tMj8c
коротке відео про податкову декларацію
youtu.be/Y2Npb1tMj8c
1хв відео про відповідальність за неподачу декларації
youtube.com/shorts/q4aSCE3g-G0

Доброго вечора.
Хотів спекульнути і купити акції МЕТА перед звітом. Пише таку штуку? Не підкажете чого? На Фрідомі відкрив без питань.

BUY 5 META NASDAQ.NMS @ 229.40″ Potential Pattern Day Trade A potential pattern day trader error message means that an account has less than the SEC required USD 25,000 minimum Net Liquidation Value AND the number of available day trades (3) has already been used within the last 5 days. You need to maintain an account balance of at least USD 25,000 if you wish to day trade. If you do not, we restrict you to no more than 3 day trades within any 5 business day period as a 4th trade would create a violation. This order rejection serves to prevent you from opening a 4th trade and possibly closing it today. Please refer to our Knowledge Base for further details.

Дякую, але як це обходить фрідомфінанс і екзанте?

вони на Кіпрі, а SEC це США

Це правило лише для трейдингу на марджін, якщо у вас менше 25к і марджін, то не можете робити більше ніж 3 трейда на тиждень, якщо нема марджіну, то можете, але тоді вам треба чекати funds settlement якщо ви щось нещодавно продали (приблизно 2 дні), а то можете отримати good faith violation. Рекомендую погуглити самому, щоб краще усе розуміти.

Не бачу форми 1042S у вкладці Tax Forms.
Перші дивиденди прийшли 24-го березня — це означає що їх декларація залишиться на наступний рік чи потрібно якось спеціально вручну запитувати цю форму?

Якщо перші дивіденди на рахунку 24.03.2023, то вони будуть в 1042S у 2024

22.03 провели закритий вебінар по декалрування за 2022.
Якщо ви клієнт iPlan.ua чи iPlan Talks, то знаєте де шукати)
У відкритий доступ плануємо викласти в середині квітня.

Thomas Peterffy, chairman of Interactive Brokers, joins CNBC’s Brian Sullivan and ‘Last Call’ to discuss the safety of keeping your money in banks and whether SVB’s collapse raises questions about deposit security.
www.cnbc.com/...​rman-thomas-peterffy.html

станом на 23.03.2023 такої можливості немає
ІБ вважає ці папери надто ризиковими для рітейл інвестора наскільки мені відомо

Чи є якісь особливості в купівлі акцій на не американських біржах (для тих хто знаходиться в Україні і користується акаунтом в IBKR UK)?
Чи просто вмикаєш в сетінгах Японію і погнав?(:

Відкрити trading permissions і пробувати.
Біржі в Європі легко, проблем не було

Чи просто вмикаєш в сетінгах Японію і погнав?(:

Саме так.
Тільки треба буде обміняти долари на єни (такий самий процес як і купівля акцій).

Прийшов лист, я правильно зрозумів шо цю форму не потрібно заповняти?
---
Dear IBKR Client,

Form 1042S for tax year 2022 is now available for account U***. To view your tax form, please log in to your account and select the Performance & Reports > Tax Documents menu or click the following link:

схоже ви не підписані на Сімейний Бюджет)
youtube.com/shorts/i0Gzx3bwfi4
заповняти не потрібно

Дякую) Підписаний доречі, але лімітую собі перегляд ютуба)

Як поповнити Interactive Brokers з Wise в USD та EUR через пряму інтеграцію. Відеоінструкція
youtu.be/uEyuY8lppFY

Привіт. Я новачок, тільки почав вивчати ІБ.

Хотів. придбати VOO, а від мене хочуть наступне

This product requires a KID in a language approved for your country. Retail clients can trade packaged retail products only if an appropriate KID is available.

Ви в ЄС? там є обмеження на купівлю американських фондів рітейл інвесторами

Так, в ЄС.

А чи ці обмеження якось зняти можна?

тільки якщо отримати статус професійного інвестора

А хто знає, які вимоги для акаунту, щоб відкрилась можливість працювати з металами (XAUUSD etc)?

Фьючи наче дають одразу.

Всім привіт.

Отримав листа від Interactive Brokers про нові санкції EU проти росії, пишуть що резидентам з Запоріжжя вводяться обмеження і тепер неможна відкривати нові позиції:

As you may have seen, the European Union (EU) and other governments have issued sanctions related to Russia’s recent activity in the Ukraine. Under the eighth package of EU Sanctions against Russia, IB is required to restrict any customers with an address in the Kherson or Zaporizhzhia regions of the Ukraine from opening new positions (long or short). Our research indicates that you have a mailing/residential/employer address in the Kherson or Zaporizhzhia region or were previously located in such jurisdiction(s).

Тобто виходить абсурдна ситуація, місто Запоріжжя весь час було і залишається під контролем України. Навіть самі держоргани України не включать Запоріжжя у перелік територій де ведуться бойові дії, там тільки окремі громади області. Але з іншого боку Захід по нам тепер б’є санкціями?

Як бути і що робити?

це ганебне трактування санкцій!!
що робити потрібно думати.

А що буде в такій ситуації, з продажом акцій та виводом грошей на свій рахунок? Чи не означає це то, що гроші на рахунку в загалі заблоковані та недоступні?

там же написано "

from opening new positions (long or short).

"

Хтось користувався новою інтегрцією ІВ та Wise, є відгуки?

мені таке відповіли:
Thank you for contacting Interactive Brokers.
Please be informed that we are currently implementing this new funding method progressively and it will be available in your account in the near future.
For now, we are afraid that it would be only possible to use the current methods offered.

Вже відправив тестовий платіж. Воно теж працює через ACH, але там інший номер рахунку.

Працює. Зарахування +/- 18-20 годин

Також сьогодні відправив платіж. Завтра повинно прийти на рахунок.

Дякую, вже скористався інструкцією.
Кому цікаво, тестові 100 usd надіслав о 17:00, а зарахувались вони о 20:00.

Для перенесення рахунку до європейського ІБ треба підписати LOA (Letter of Authorization), де є такий запит «Include a Government-issued identification document containing your signature and new address (e.g., passport, Driver’s License, etc.). This request will be subject to both verbal and signature verification.». Зараз гадаю що це може бути за документ такий, я в Польші по тимчасовому захисту і документа в якому є і мої дані, і підпис, і адреса, і ще від держави, я про такомий навіть не чув.

Запитав у підтримки що це за звір =)

Якщо хтось знає що їм треба — буду вдячний!

То в них скрипт у підтримці збоїть =) Відповіли, що тих документів, що я надав при відкритті нового облікового запису, достатньо.

Вдалося перенести аккаунт?
Які документи ви надавали для перенесення?

Ще в процессі, зараз треба буде їм подзвонити і зробити «verbal verification». Після цього треба буде чекати декілка тижнів.

Поки що є такі шаги:
— Відкрити аккаунт в новий юрисдикції (потрібен паспорт + пруф що ви дійсно там (кажись я дав справку з банку яку получив онлайн)).
— Создати запит на трансфер запису (у довільній формі).
— Запитають підписати і відсканувати LOA (Letter of Authorization).
— Запитають ID документи, але після питання підтримці виявилось що тих, які я надав на самому початку, достатньо.
— Трансфер запису тригерить compliance department і з вас запитають усі документи про які вони забули запитати на старому запису. (В меня, як я вже писав, спитали пруфи що транзакції з Payoneer не є third-party).
— Треба пройти голосову верифікацію (я тут).
— Чекати...

Як я перенесу — відпишу.

Дякую. Дуже цікаво, ци це закінчиться успішно.

Создати запит на трансфер запису (у довільній формі).

А де цей запит створюється?

В центрі сповіщень створюється новий тікет.

А що буде, якщо не переносити аккаунт, а просто забити і залишити все як було?

Якщо ви повернетесь до України у недалекому майбутньому, то мабуть нічого, але якщо залишитесь, то к вам будуть питання від ІБ, бо перенести аккаунт потрібно коли змінюється податкове резиденство, та й в податковій можуть бути питання, якщо будете декларувати прибуток з дивідендів (чи інший).

Я вважаю що якщо нічого не робити, то можливо рік чи два, чи навіть більше питань не буде, але коли вони возникнуть, то буде дуже складно щось довести. Я не хочу ризикувати грошима які я там маю.

Чи є тут хто змінив резиденство на Кіпрське? Чи є якісь проблеми з «перереєстрацією» IB, чи дійсно там немає ніяких податків на купівлю/продаж акцій США та дивідендів? Чи є якісь нюанси з цим?

Треба перенести рахунок з IB LLC в європейський філіал IB, підтримка питає підтвердження що транзакції минулого року були від мене:

> Wire deposits on source account as mentioned below do not provide any information to ascertain whether they are Third Party or not. Kindly provide the details of this deposit and the proof thereof.

Транзакції надходили в євро через SEPA з мого payoneer рахунку. Хтось вже стикався з цим? Payoneer не те щоб мав детальні підтвердження, є список транзакцій (без електронного підписа), є імейли від payoneer.

Шліть все що є (виписка, список) через тікет на ІБ і пояснюйте, що то не third party а ваш власний рахунок в Payoneer

Пнув підтримку Payoneer, вони змогли вислати лише шаблонні підтвердження додав що «We don’t have the option to add extra details.». Усі ці підтвердження і послав до ІБ разом із списком транзакцій.

Дивно що ІБ після первої транзакції з Payoneer не попередив, що так не треба робити, як це було з тими хто слав через Wise . І дав мені зробити багато немалих транзакцій.

Уважно прочитав коментарій зі схожою проблемою але з Wise, там теж попередження було з затримкою... Але коли той коментатор став слати через SEPA — попереджень більше не було. А може вони знову вичекають і заблокують.

Тож це треба мати на увазі тим хто слав гроші з Payoneer (і аналогічних сервісів) без питань з боку ІБ. Як ІБ відповість я додам коментар.

Чекаємо на відвовідь
Я знаю від клієнта що Пейонір дає виписку, тобто можна спробувати довести ІБ що це таки ваш рахунок!

А Confirmation Of Receiving Account не підійде? Теоретично, IB ж з цього рахунку бачить гроші

Аккаунт перенесли, сказали щоб більше такі транзакції ніколи не робив. Ще й відео дзвінок запросили після перенесення аккаунту =)

Висновки:
— Переказуйте лише з власного БАНКІВСЬКОГО аккаунту (чи через нову інтеграцію з вайзом).
— Якщо все ж переказали з EMI (electronic money institution), то одразу запитайте підтримку чи ОК їм така транзакція. Бо вони можуть прийняти купу грошей, а спитати чиї вони коли їм заманеться. А краще спитайте підтримку до такої транзакції.
— Якщо ви їм не сподобаєтесь вам дадуть 30 днів щоб закрити позиції і вивісти грощі.
— Для того щоб не сподобатися вам не потрібно навіть порушувати будь-яке законодавство, ви навіть пожете надати усі документи які є, але якщо ви порушили якусь эвристику з AML вас можуть випнути з платформи.
— А якщо дуже не сподобаєтесь, то можуть заблокувати рахунок без пояснення причин, поки не пройде якесь розслідування. Суд, який суд?

Дякую, що поділилися. Жесть якась. До речі, коли ви продаватимете акції, чим ви плануєте підтверджувати (перед податковою) ціну, за яку ви їх купяли на старому акаунті?

Дякую за коментар, як раз планували використовувати пайонір перекази на мій аккаунт ІБ, щє і з аккаунту пайонір дружини :-) Тепер думаю над тим щоб відкрити аккаунт на двох одразу, тоді не повинно бути проблем

Навіть якщо ви будете надсилати гроші з пайоніра на спільний аккаунт — я раджу перед цим спитати підтримку IBKR чи норм їм перекази з пайоніра. Як я писав, IBKR не бачить що гроші прийшли від вас коли переказ йде з пайоніра і їм це дуууже не подобається. Так, після цього їх можуть задовольнити виписки з пайоніра але це ризик.

ми створили ймовірно найкращий курс по інвестуванню НЕ для початківців.
Старт 30 січня на Прометеус
prometheus.org.ua/...​us-plus/finance-planning

Розкажіть будь ласка про подачу податкової декларації у США у випадку здійснення торгівлі через IB.

Чи потрібно подавати податкову декларацію у США, якщо я інвестувала у американський фондовий ринок через ІВ?
Наскільки я знаю даний брокер самостійно звітує перед американською податковою про дивіденди.
Але як звітувати про отриманий збиток чи дохід?
Яке покарання може бути якщо вчасно не подати податкову декларацію у США навіть при тому, що за рік отримав збиток після торгів?

У цьому плейлісті є відео з відповідями і прикладами.
Декларацію в Україні подають якщо є інвестиційний прибуток (збиток)
в США укр резиденту нічого подавати не потрібно.
www.youtube.com/...​fdcvS6IepzxGKv3eB3vg759hn

Добрий день. Маю власний IB рахунок. Хочу відкрити рахунок для дружини, проте вона не працює. Підкажіть як це правильно зробити щоб не було зайвих проблем?

Відкриття без проблем.
Укр банки нормально ставились до війни якщо наприклад дружина показувала доходи чоловіка для свіфтів
Як поставиться ІБ залежить від об’ємів, вони мало у кого перевіряють джерела походження

Дякую за відповідь, Любомире. Тобто мені обрати «Фин. поддержка\доход супруга» в «Источник благосостояния»?

виглядає що так, адже це правда)

Дякую, спробую зареєструвати

Ще одна проблема з цим недоброкером. Ні з того ні з всього, мобільний клієнт почав показувати шильдик simulated trading і позволяє трейдити лише з демо аккаунта. І ніяк не позволяє перемкнутися на реальний, хоч і бачить його і показує його перфоманс. Що за фігня?

Ваші коментарі свідчать про ваше незадоволення ІБ.
Чому ви не пробуєте Саксо або Exante?

Тому що це один із небагатьох варіантів доступних мені з адекватними комісями.

Розумію.
Але ваші коментарі у цьому треді нагадують відому фразу "«Їжаки плакали, кололись, але продовжували їсти кактус» )

У мене таке було, коли довгий час не обновляла свої персональні дані : досвід трейдинг, кількість операцій, підтвердження відсутності родинних зв’язків з фінансовими установами, тп
Або коли додаткову автентифікацію треба пройти (IB key)
Взагалі, напишіть в підтримку.

Там при логіні виявляється є перемикач між live і demo аккаунтом, і чомусь по замовчуванню він переключився на demo. Довелось назад на live поставити.

Доброго дня. Отримав сьогодні листа щастя від IB, де зазначено, что вони помітили поповнення через Wise (поповнював через Wise я майже рік, а помітили та написали вони тільки зараз) і що це суперечить їх правилам, які не вітають поповнення через 3rd party системи на кшалт Wise, Revolute тощо. Написали, що якщо я так і далі буду продовжувати — то рахунок може бути заблокований. Не бачу теперь можливості легального поповнення з України, та без ризиків втратити аккаунт. Може у когось є ідеї, як тепер можна заносити валюту до IB?

Завжди поповнював у доларах. Але, навряд чи, це має значення.

Якраз таки валюта має значення. Тому що насправді ІБ має претензії до доларових трансферів з платіжок, т.я. такі платежі йдуть через їх партнерів в США, третіх осіб, без належної ідентифікації вас як відправника грошей (зазвичай про вас там тільки ваш рефернс з ID).

По евро/фунт трансферах поки що жодного випадку з претензіями не було чутно, так як вони вже йдуть по IBAN в середині SEPA з ідентифікацією вас як відправника.

Я по доларових трасферах теж не чув досі претензій. У листі від IB дуже розмито написано «IBKR Compliance Department had noted your deposits from Wise. Please note that IBKR typically does not allow third-party deposits.» Тобто посилаються на Wise, без прив’язки до валют.
Хоча потім, дійсно, можна знайти приписку «All deposits should come from an account in your name». Дивився квитанцію по переводах з Wise — там окрім мого референс номеру на IB, є інформація з моїм прізвищем та ім’ям у Paid out from, але просто текстом.
Стрьомно пробувати переводити з вайзу у інших валютах, щоб потім не заблокували та не казали, що ми ж попереджали, що з Wise не треба поповнювати.
Може, спробую у супорт написати та спитати, чи підійде їм SEPA Deposit у EUR з Wise, iнакше сумно усе.

Може, спробую у супорт написати та спитати, чи підійде їм SEPA Deposit у EUR з Wise, iнакше сумно усе.

Відпішіть плз що вони скажуть. Також поповняю через Wise в USD, поки нічього не приходило, але вже 2-й раз чую про цю ситуацію.

Олексій,
це через долар, бо на ІБ вони приходять від Wise inc по ACH і ІБ не бачить що ви відправник.
Можливі рішення
— євро (SEPA)
— фунти
— свіфти в дол

Маємо досвід сотень клієнтів, плюс я говорив з сапортом ІБ, тому це точно.

А як свіфт у дол відправляти. У мене помилка:
We dont support Swift payments in USD to bank accounts located in the United States or United States territories.

Чи є у вас якісь новини?
Ще прочитав, що можна спробувати надіслати IB копії документів про відкриття рахунку у Wise (у розділі Statements) де видно ваше ім’я.

Надсилати копії документів про відкриття рахунку не допоможе, адже у тому то і справа, що платежі у доларах не йдуть з твого рахунку, там навіть у коменті платіжки з Wise про платника написано «Wise US Inc on behalf of [твоє ПІБ]», тобто сплачуєшь не ти, а Wise US через банк партнер JPMorgan Chase Bank. І твого рахунку там немає, отже і підтверджуєшь не те, звідки йдуть гроші. На початку січня думаю поповнити IB з Wise у євро, якщо там буде фігурувати мій рахунок напряму (а не 3rd party рахунок), має все бути добре.

Не могу сказать однозначно, но для себя пока считаю вопрос решенным.
Из приятного:
— пополнял раза 4 уже, только теперь исключительно в EUR как SEPA-платеж, никаких претензий IB больше не получал (да и непонятно, какие теперь могут быть претензии, т.к. теперь видно, что перевожу лично я, лично себе)
— перевод идет гораздо быстрее (даже быстрее, чем банальный IBAN-перевод по Украине), больше не надо ждать почти сутки
Из не сильно приятного:
— теперь приходится дважды конвертировать валюты туда-сюда (сначала у Wise конвертировать в EUR перед переводом, а потом на IB конвертировать в USD обратно, т.к. Европу а пока не покупаю, а для остальных активов нужны USD)

Олексій,
дякую що поділились досвідом!
Ви рахували втрати на конвертації USD-EUR_USD ? Вони в рамках 1%, чи більше виходить?

Любомире,
з того, що я бачив, виходить наступне:
— Wise бере приблизно 0,47% за конвертацію (можна прикинути комісію тут wise.com/...​urceCcy=USD&targetCcy=EUR)
— конвертація на IB виходить 0,02%, але не менше ніж 2$
Тобто, на невеликих сумах втрати виходять десь 0,5%, плюс і там, і там береться якийсь там середньоринковий курс.
Але комісії, то не саме погане, що може статись (адже у будь-якому випадку, зручної альтернативи немає) — сьогодні щось не відправляється з Wise на IB, пише «We cannot currently accept payments to this recipient». При чому без різниці, чи я намагаюсь повторити минулий платіж зі зміною суми (я завжди так робив досі), чи використовую збережений шаблон IB у EUR, чи вручну формую платіж за реквізитами на Wise. Цікаво.

дякую.
SEPA — так, це масова проблема від Wise
пишуть що вже таке було і потрібно 3-4 дні перечекати.
подивимось.

Дякую!
А у вас для рахунку у дол доступне поповнення через SWIFT? Коли ви обираєте ваш рахунок у дол, там є Inside US та повинно бути Outside US, якщо вам ввімкнули свіфт.

Я не дивився, чи доступен мені SWIFT платіж у Wise, адже це не має сенсу для мене. Досить, що в Україні при переказі з доларової картки на картку Wise стягується добряча комісія, так ще за SWIFT потім до чорта платити і чекати поки цей повільний переказ дійде. Після того, як гроші опинились у Wise, хочеться вже без комісій, або з символічними комісіями та майже миттєво (порівняно із SWIFT-ами), а це SEPA у EUR.

Swift у вайз коштує 3-4юсд. Це, напевно, менше, ніж вартість конвертації

Дякую, подивлюсь. Буде запасний варіант.

Я не проте, щоб відправляти з Вайз на ІБ через СВІФТ. У мене це не можливо, тому що Вайз дає помилку, коли у СВІФТ платежі вказуєш країну призначення США.
У мене виникла теорія, що можливо, коли Вайз дозволяє вхідні СВІФТ платежі він якось додатково ідентифікує вас у своєму банку-партнері. І це може впливати на вихідні ACH перекази. Можливо, це теорія.

До речі, у мене була можливість відправити тестовий платіж знайомій людині, вона мені надала виписку із банку:
imgur.com/eogCw0q

John Doe — це ім’я мого знайомого. Ivan Ivanov — моє ім’я у Вайз. Тобто, у ACH переказі є моє ім’я як власника рахунку а Вайз. Проблеми з ідентифікацією платежів неповинно бути.
Але у мене також і доступні вхідні СВІФТ платежі. Ця опція не була доступна з самого початку.

І ще момент. Цей платіж був як Приватний, а не Бізнес. Можливо у Вайз є різниця. До речі, я налаштовував платіж у ІБ як приватний. Тому що я відправляю грощі на свій унікальний рахунок, тільки у іншому банку (партнер ІБ). Якщо ви помітили, номер рахунку ACH = ваше ІД у ІБ. Це не бізнес платіж, наче як за послугу чи продаж на загальний рахунок компанії. У вас є свій рахунок, він просто у брокера. Але він ваш. Ви не відправляєте на рахунок ІБ, який для всіх користувачів.

На реддіті є згадки аналогічних дій від IB при поповнені через Wise в USD. Рішенням було надати в саппорт IB виписку від Wise, де зазначається, що рахунок відкритий на те ж ім’я, що і в IB
www.reddit.com/...​s/vv0cco/comment/ivjnvfs

Доброго дня
Поповних ІВ в євро
Чи можливо купляти акціі в брокера в євро і не проводити конвертацію у самого брокера?

якщо акція торгується в євро, то можна. Наприклад Bayerische Motoren Werke AG
Більшість ь популярних ETF теж можна в Євро

Скажите а какие банки кроме привата гарантировано принимают вывод средств с IB потому что мой а-банк например не принимает. А приват мне не доступен.

їх багато, Моно, Укрсиб.
Краще виводити на той, з якого заводили.

Підкажіть будь ласка, які документи потрібно надати нашим банкам (Mono, Приват) для виведення коштів з IB? Які кейси зустрічались? Від яких сум у банків можуть виникнути питання? Якщо інвестиційний прибуток перевищує дохід, як це пояснити банку? Дякую!

Банки не контролюють інвест прибуток.
Фін моніторинг перевіряє походження і джерала коштів на сумах понад 400 000 ГРН.
Хоча мают право вибіркоов запитати і на меншій суму.

Банки знають хто такі ІБ, якщо виводите з того ж рахунку, з якого заводиили, то все проходить легко.

Підкажіть будь ласка, чи можливо вивести гроші (не активи та цінні папери) з ІБ який відкрит з Українськими даними на свій рахунок в Польщі? Ці гроші були заведені для зберігання і вони не отримані як дохід від продажу акцій. В разі звичайного рахунку в банку я можу перевести та показати звідки гроші, це savings, але я не можу зрозуміти, чи можливо це зробити у випадку з грошима з ІБ рахунку.

На ІБ проблем не буде, якщо ви заводили туди з польського рахунку хоча би раз.
Подивіться великий лайв з представником ІБ на Сімейному Бюджеті.

На стороні польського банку залежить від суми. Можуть попросити документи про походження коштів.

Дуже дякую за відповідь, відео передивлюся, заводив лише з рахунків України до початку війни і потім пару разів з Wise USD рахунку, з Польші ще не заводив.

У кого уже есть опыт перехода с Interactive Brokers на какой-нибудь брокер в Германии? Сколько занимает трансфер, нужно ли продавать US ETFs, есть ли какие-то ограничения?

Если у тебя немецкая прописка, ты не можешь использовать IB LLC. Сайт просит подтвердить данные о месте жительства, когда выбираешь немецкий адрес, пишет открывать новый аккаунт(для Европейских стран) и переводите туда активы.

Немецкий брокер, потому что он автоматически за тебя платит налоги, не нужно декларацию подавать.

Понял, спасибо!

Я так розумію ви стали податковим резидентом Німеччини?
Потрібно відкрити новий рахунок в ІБ як резидент Німеччини і перевести через сапорт туди папери на зберігання
US ETFs продавати не потрібно, але нові купити не зможете.

Доречі ось наш плейліст по НІмеччині, ймовірно вам пригодиться
www.youtube.com/...​fdctL6-m-kGfCnknbF8XOmGXK

Я так розумію ви стали податковим резидентом Німеччини?

Верно.

Потрібно відкрити новий рахунок в ІБ як резидент Німеччини

Думаю переходить именно на немецкий брокер — с налогами легче, плюс не понятно куда IB переведет новый аккаунт. В интернете некоторые пишут, что с Interactive Broker Central Europe, который в Венгрии лучше не связываться, но пока не углублялся почему.

Клієнт хвалив DeGiro
Якщо надумаєте там відкривати, напишіть будь ласка в особисті, дам реферальнйи лінк.

Так а чому не працювати з ІВ через договір з Cap Trader?

CapTrader is a Forex broker, which was founded in Germany in 1997. The company is headquartered in Dusseldorf. CapTrader is an Introducing broker to Interactive Brokers. The platform uses Interactive Brokers software, which is why the brokers have identical user accounts, trading platforms and products

Скажіть, де в інтерфейсі цього богомірзкого брокера розробленого далекими від ІТ тьотками 50+ років, скачати податкову декларацію чи хоча б звіт про capital gain за останній фінансовий рік? Це ж блін явно не для людей зроблено.

Чому для крипто бірж і всяких робінгудів, розроблених «смузіхльобами і хіпстерами» це не проблема, а для брокерів типу IB розробленими тру програмістами («работает, не трошь!») для тру інвесторів (як тут пишуть) — ти маєш годину лазити по запутанному інтерфейсі і все-рівно не знайти базову функцію?

Reports — activity statement

також вам ймовірно буде актуальним
ua-tax.web.app

Я не впевнений, що там можна отримати річний capital gain, там треба рахувати його самостійно

Вірно, самому треба рахувати. В нормальних біржах тобі відразу після закінчення фінансового року присилають звіт про твої транзакції і capital gain, деякі навіть порахують тобі податки під твою країну і вкажуть яке число в яке поле заповняти.

А тут, максимум транзакції знайдеш (і їх ще треба знайти так як взагалі не очевидно ) в нечитабельному вигляді з купою непотрібних деталей які лише створюють візуальний шум.

Це Україна, нормальні брокери з нами не працюють. Як і нормальні сервіси інших компаній. Зате у Джона Келлі 8к =)

Це хибне твердження

Та мене більше дратує що люди це захищають, їдять це гівно. Рахують що чим складніше, повільніше і страшніше, тим краще, типу для професіоналів. А все що просте, гарне і швидке — це все для хіпстерів і смузіхльобів. Тільки кілька людей тут сказали що ну да, говно, но більше в Україні нічого немає.

Хоча взяти той же байненс, має купу функціоналу як interactive brokers, може навіть більше, але він при цьому швидкий, UX friendly (не без косяків) і очі не кровоточать.

Та мене більше дратує що люди це захищають, їдять це гівно. Рахують що чим складніше, повільніше і страшніше, тим краще, типу для професіоналів.

камон, шо саме не так, тормознутий TWS?
його взагалі пиляли для маркетмейкінгу -> активного трейдінгу, тому тупить і глючить він не повинен. Інтерфейс на любителя і це останнє на шо можна жалітися, а от екзек’юшн ордерів має бути гуд, через ІБ кліряться не лише рітейл, а й інституціональні клієнти.

хочу перейти со счёта Наличный в Маржевый, но выскакивает уведомление — Финансовая информация, опыт и/или инвестиционные цели, которые вы указали в своем профиле, не отвечают критериям для торговли продуктами в категории Маржа...как исправить? Спасибо

В картоплефюпера запитай :)

у цьому місці всі мають сміятися? тут форум чи стендап?

получилось что-то?
я что-то тоже не могу перейти...

Доброго дня, підкажіть, наразі можливо Ibkr поповнити з привату, з валютної карти?

Вчора ФРС вкотре підвищила облікову ставку. Скоро американські treasuries можуть стати більш привабливі, ніж акціі, чи S&P 500
Питання, як краще купити treasuries? Напряму чи краще через ETF? Чи є ірландський акомулятивний ETF на treasuries?

Я правильно розумію, що interactive brokers атоматично знімає та сплачує податки на дивіденди за ставкою 15% для України?

taxsummaries.pwc.com/...​chandise to an enterprise.

В такому випадку, якщо я зробив перший депозит у січні місяці, та не продавав (і не планую в найближчі 20 років продавати) те, що маю, я не сплачую ніяких додаткових податків, просто до травня 2023 року я маю подати декларацію про майновий стан.

Чи означає це, що плануючи жити у майбутньому на дивіденди, не продаючи нічого, з урахуванням автоматичного зняття податку IB я просто зможу виводити дивіденди на картовий рахунок Українського банку, і нічого сплачувати буде не потрібно?

Податки з дивідендів. Практика 2021.
Ми маємо вже певну практику спілкування з податковою службою з приводу сплати податків з дивідендів і розбору спірних питань. Є два основних типи поведінки інвестора — лояльна відповідальна лінія або агресивна модель.
youtu.be/IKS0zxiplfg

Податкова при перевірці декларації зажадала нотаріально засвідченого перекладу договору з ІВ, а він у мене на 37 сторінках. Перевод 1-ї сторінки від 120 грн. Може хтось робив такий переклад — дайте пораду як краще це зробити.

Це саме перевірка? Чи хотєлка у листі?
І як вони обгрунткаали необхідність надати саме договір? Бо як правило виписки достатньо

4-й раз подаю декларацію с ІВ і цей раз попав. Обласну ( Київську) податкову зацікавив збиток в 44 тис. грн. в Ф1 і назначили перевірку. Обгрунтували просто — згідно законодавства, хоча в П. Кодексі тільки звіт брокера наче є. Більше 10 років здавав декларацію після Універу- договір ні разу не затребували, але й перевірок не було. Якби він був на 3-5 стор-х не проблема, але 37! 5 тис просто на вітер — хто його там буде читати.

Листів не було, тільки багато істеричних дзвінків від інспектора якого нахиляє обласна податкова. Інспектор ,до слова, називав звіт брокера дурнею — такий рівень.

варто поставити їх в рамки законодавства.
І одразу залучити податкового юриста на офіційне спілкування з ними виключно у письмовому вигляді.
Напишіть мені на lostapiv gmail com я вам контакти перевіреного податкового юриста, з яким iPlan клієнти працювали.

Я сам більше 10 років подаю декларації, бо колись на UX торгував. Неадекватні запити і дзвінки були, але в цілрму політ нормальний.
Якщо що і виніс для себе, то виключно письмова комунікація в рамках закону без всяких намагань апелювати до здорового глузду інспектора.

Також було б добре, якби Ви після того як все закінчиться розповіли про свій досвід у відео на Сімейному Бюджеті

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text

> У разі подання документів англійською мовою переклад українською мовою не вимагається.

там багато де така фраза, в кодексі. Тому вимоги перекладу — незаконні.

ого, я щось це пропустив.
Це одна з недавніх правок до ПКУ?
дякую що поділились!

Декілька років як, то для електронної митниці робили, але на податкову теж поширюється.

Чи є якась інша можливість поповнити ib окрім wise і револют? На вайсі не встиг відкрити рахунок, а з револютом лякає те що він працює тільки з біженцями

а як поповнити Payoneer маючи гривню на руках? Чи можна обійтись без мутних схем і високих комісій?

ніяк.
На пейонір тільки кошти від замовників модна приймати.

Як відправити кошти з Payoneer на Interactive Brokers
youtu.be/ddmuB8nNW5E

з вайсом можна і на свіжевідкритих рахунках поповнювати прямим переказом

З валютної карти. Валюту на карту можна покласти в касі банку

А деньги то откуда возьмутся на свежеоткрытом аккаунте? Там же если ты регистрируешь Украину, то можешь только за большую комиссию оплатить своей картой (скорее всего, не можешь, из-за лимитов НБУ), а доступа к балансу wise у тебя не появляется. И никаких реквизитов для пополнения счета wise — тоже.

А деньги то откуда возьмутся на свежеоткрытом аккаунте?

Через кріпту

То есть ты хочешь сказать, что у тебя на новореге из Украины появился wise счет? У меня просто на главной нет кнопки «открыть счёт» и никаких открытых счетов тоже нет.

А що взагалі на головній? Там же без цього просто порожній екран буде

то можешь только за большую комиссию оплатить своей картой

Оце от де?

А що взагалі на головній? Там же без цього просто порожній екран буде

Ничего подобного. Те же самые пункты меню «Старт», «Карты», «Получатели» и т.д., что и на аккаунте, зарегистрированном до 12 августа 2022. Просто отсутствует блок «Счета», вообще, как таковой.

Оце от де?

Кнопка «отправить деньги».

Старт це з позначкою будинку? І там нема рахунків? А що в Профілі в пукнті Account details? В мене у Send нема опції картки, ти не плутаєш з Receive? Дозволь отримувати по email у налаштуваннях, та спробуй через кріпту P2P закинути 10-20 доларів

Старт це з позначкою будинку? І там нема рахунків?

Нет счетов.

А що в Профілі в пукнті Account details?

Включен поиск по email и по телефону.

В мене у Send нема опції картки, ти не плутаєш з Receive?

Нет, не путаю. Пользуюсь русской веб-версией, возможно у тебя оно называется bank account, например.

Дозволь отримувати по email у налаштуваннях, та спробуй через кріпту P2P закинути 10-20 доларів

Я не могу свой свежерег найти со своего основного акка по эмейлу. А наоборот — могу. Смысл мне людей напрягать в P2P, когда у меня налицо ситуация, что аккаунт со счётом, зареганный до 12 августа ищется по вайзу, а аккаунт без счета, зарегистрированный после 12 августа уже не ищется.

У тебя у самого есть свежий акк вайза после 12 августа или ты просто пальцем в небо тычешь, думая, что я первый раз этот вайз вижу? Нет, я ценю твой интерес и попытку помочь, но я не первый день этот вайз вижу, есть аккаунт и с открытыми счетами, могу сравнить.

Они по сути борются с крутильщиками бинанса, которые перевыпускали раз в сутки себе виртуальную карту, у нее менялся номер и они на нее засылали очередную пачку в 15-30к грн. И вайз, видимо по просьбе НБУ, закрыл возможность из Украины открывать карточки вообще. А у вайза видимо такая архитектура, что счет не может существовать без карточки. Следовательно открыть счет тоже нельзя. А нет счета, некуда и деньги отправлять по эмейлу внутри вайза через P2P.

И стал вайз из подобия необанка с собственным балансом в обычную прокси-платежную систему типа маниграма/вестерн юниона. Из-за дурачков из Украины, которые на одном обороте гривен 500-1000. Ну или не дурачков, хз.

Так, я мав на увазі оплату через свою карту. Зробив пробний платіж на 99 доларів з доларової карти привату — на IB після комісій і конвертацій зайшов 91 долар.

Тобто, якщо зараз є доларова картка в українському банку, то з неї можна поповнити IB? Яке обмеження по сумі є?

Так, щодо обмежень не скажу, великі суми не переводив.

є ще Zen та Skrill
лоігка приблизно та ж, комісії будуть вищі

Дякую, не підскажете які там комісії?

Богдан,
детально я їх не вивчав.
Якщо ви ніколи не звертались до iPlan.ua, то запишіться на 30 хв безкоштовну консультацію до планера Іван Воробей. Він якраз недавно вивчав платіжки.

Так і не отримали інструкції, як реально зараз можна поповнити IB з нормальною комісією
Хто як робить?

Вы тут хотите увидеть рекомендации, которые нарушают указы НБУ?

Револют поповнюю з доларової чи єврової укр.картки, потім сєпа чи ach на ibkr
Sepa eur — 0%
Ach usd — 0.3%, макс 30$

Вадим, а з якого банку на Револют відправляєте, Моно?
p2p з картки на картку чи через гугл пей?

Револют 0% через класичне стягування (Гугл пей, реквізити картки)

підкажіть, як краще з ib вивести гроші на wise, у дол чи евро, і що потрібно де заповнювати?

Даже сумніваюся, що це взагалі можливо

пробуйте вивести на той рахунок, з якого хоч рах поповнювали
ось розмова з офіційним представником ІБ
youtu.be/hBS5FDCxXeo

на вайз є кейси виводу вже.
револют — не забувайте будь ласка, що він офційно тільки з укр біженцями працює!

ось міні інструкціящодо виводу коштів, що заповнювати
Як вивести кошти з Interactive Brokers на валютну картку МОНО
youtu.be/0R9gdAADKWA

При невеликих сумах — виводять навіть якщо поповнення з нього не було раніше.

Хочу купити Кернел але IB нехоче відкривати мені доступ до WSE, пише що його щось не відповідає в моєму профілі.
Чи не знаєте що в профілі може на це впливати?

хз, я відкрив доступ на WSE і купив без проблем.
Якщо галочка trading permessions all europe є, то пропоную написати в сапорт, в чому справа

В тому і була загвоздка, що коли я обирав цю галочку мені не давало зберехти трейдінг пермішени. Казало шо щось недостатньо в профайлі.
Супорт тоже не дуже допоміг — казав дивиться свій профайл.

Вирішення: підняв значення для капіталу, прошки почикав поки зміни пройдуть і зміг активувати европу в трейдінг пермішенах.

Добрий день
1) Які у мене є резики інвестування, якщо не маю легального джерела походження коштів?
2) В якому з Ваших відео чітко пояснюється податки, що необхідно сплачувати

2) на каналі Сімейний Бюджет є плейліст Податки фіз осіб. Там є приклади і інструкції. Я не є податковим консультантом, всі рішення на ваш розсуд.

Допоможіть зрозуміти з податками. Коли я буду виводити X доларів, то як мені довести, що 10 років тому я завів Y доларів? Аби мені довелося платити податки з X-Y, а не з X
Особливо актуально, коли заводити гроші можна через Wise і тому подібні небанківські сервіси

Я знімав кілька відео з приклада по декларуванню. Вони є у плейлісті Подакти фіз осіб
www.youtube.com/...​fdcvS6IepzxGKv3eB3vg759hn

що 10 років тому я завів Y доларів

на такому відрізку часу можеш платити зі всієї суми, там різниця менше 10%

Для прикладу (з округленнями щоб легше рахувати)
Нехай ти вклав 100$ у 2012, ріст 10% в рік, в результаті маєш ±270$.
Ти платиш податок з росту у гривні.
У 2012 курс був 8 (800 грн), зараз 36 (9800 грн).
Нехай податок 20%, ти маєш сплатити з 9к грн податки, 1800 грн.
Якщо сплатиш без врахування початкової ціни то буде 1960 грн.

ось відео про «податок на курсові різниці»
під ним табличка з детальними розрахунками
youtu.be/1OIbOzZ8qjE

В Україні податки не з виводу, а з доходу (дивіденди) та інвестиційного прибутку (різниця між продажем та витратами на купівлю). Доводяться звітами брокера.

В Україні податки не з виводу, а з доходу (дивіденди) та інвестиційного прибутку (різниця між продажем та витратами на купівлю).

ключовим фактором профіту є надходження коштів;
для початку треба, щоб інвест.прибуток опинився у наших кишенях, а не тільки на рахунках у посередника, інакше з чого платити пдфо — з заначки, яку сховав від дружини?

Надходження на рахунок брокера? Чи це не рахується?

А посередник гроші не віддає? Мабуть ще можна виводити на іноземний рахунок і робити вигляд, що нічого не отримував.

Можете ще в податкової запитати, вони мают точно знати :)

Надходження на рахунок брокера? Чи це не рахується?

все рахується і посередник гроші віддає (поки що), але я б сказав, що це незавершений до кінця процес; відправна точка подорожі грошей саме з власного банківського рахунку, а не з брокерського, тому кінцева зупинка — зарахування коштів на власний банківський рахунок, а не тільки на брокерський.

як заплатити податки, якщо ваші гроші на брокерському рахунку? правильно, їх треба зняти; факт надходження = факт отримання профіту = є з чого платити пдфо (і заначка повна, і дружина задоволена)

до того ж, чомусь для купівлі 100 акцій msft недостатньо показати, що на вашому банківському рахунку у вас достатня сума, обов’язково треба здійснити переказ коштів брокеру, цікаво чому?

ви, як айтішник, платите 5% + ЄСВ з надходження коштів на ваш банк.рахунок, чи з того, що компанія десь на своїх рахунках відклала вашу зпшку?

Мабуть ще можна виводити на іноземний рахунок і робити вигляд, що нічого не отримував.

от якраз з усього, що виводиться і є реальний сенс платити податок, бо це фактичне надходження на власний рахунок;
питання в доцільності, в ризиках, а не в тому як мутиться, чи робити вигляд...

Можете ще в податкової запитати, вони мают точно знати :)

ну, там не так давно розчехлились, що з інвест.прибутку податки все таки справедливіше обраховувати як різницю між сумою продажу і витратами на купівлю, бо до цього топили за оплату зі всієї суми від продажу...і на тому дякуємо%)

кінцева зупинка — зарахування коштів на власний банківський рахунок

валютний чи лише після обміну на гривню? ;)

як заплатити податки, якщо ваші гроші на брокерському рахунку?

як заплатити ЄП, якщо гроші на валютному рахунку ФОП? ;)

обов’язково треба здійснити переказ коштів брокеру, цікаво чому?

Немає технічної можливості брокеру списати кошти з вашого рахунку. В ACH така можливість є, тому припускаю, що є брокери, які так можуть.

ви, як айтішник, платите 5% + ЄСВ з надходження коштів на ваш банк.рахунок, чи з того, що компанія десь на своїх рахунках відклала вашу зпшку?

Гроші на рахунку роботодавця ще не ваші, на відміну від брокерського рахунку.

ну, там не так давно розчехлились, що з інвест.прибутку податки все таки справедливіше обраховувати...

думаєте, колись розчехляться, що ваш спосіб справедливіше?

валютний чи лише після обміну на гривню? ;)

головне — приход профіту на банк, а там хоч як;

як заплатити ЄП, якщо гроші на валютному рахунку ФОП? ;)

я, мабуть, неправий, тому що розділяю валютний, брокерський і ФОП-рахунки як не одне і те ж...?

Немає технічної можливості брокеру списати кошти з вашого рахунку. В ACH така можливість є, тому припускаю, що є брокери, які так можуть.

тут ми трохи не зрозуміли одне одного...
з мого банківського рахунку списати не може;
з брокерського рахунку може (ті ж самі комісії за угоду);

там я запитував, чому для покупки інструменту обов’язково має відбутись зарахування коштів з банк.рахунку на брокерський? недостатньо показати, що на моєму банківському рахунку є потрібна сума...
а от для сплати пдфо достатньо, щоб інвест.прибуток з’явився на брокерському рахунку, без зарахування цієї суми на наш банківський рахунок?
давайте розберемо цей абзац, цікава ваша думка.

Гроші на рахунку роботодавця ще не ваші, на відміну від брокерського рахунку.

гроші на брокерському рахунку поки що наші, до наступної ітерації, яка потенційно принесе збитки; і щоб не печалитись у разі пдфо з однієї суми, з якої ми змогли вивести лише частину, достатньо просто не робити збиткових угод:)

Це були риторичні питання. Всі ці рахунки ваші і податковій байдуже, чи вважаєте ви гроші на них своїми.

чому для покупки інструменту обов’язково має відбутись зарахування коштів з банк.рахунку на брокерський? недостатньо показати, що на моєму банківському рахунку є потрібна сума...

А чому не можна зробити так у магазині? Бо брокеру треба заплатити тому, хто продасть вам акції.

для сплати пдфо достатньо

отримати щось безкоштовно. Не шукайте там справедливості. Моя думка така, що це теж ваш рахунок. IB навіть платить проценти на залишок. Мені теж не подобається платити податок коли я продаю та купую щось інше.

потенційно принесе збитки

В межах інвестицій збитки зменьшують дохід, можна навіть переносити збиток на наступні роки.

А чому не можна зробити так у магазині? Бо брокеру треба заплатити тому, хто продасть вам акції.

правильно, брокер заплатить з наших коштів, а не зі своїх;
і щоб він міг виконувати розпорядження нашими грошима, їх треба переказати на брокерський рахунок;
а щоб ми могли розпоряджатись інвест.доходом за межами біржової каруселі, гроші треба вивести на власний банківський рахунок;

IB навіть платить проценти на залишок.

з чого отримуються відсотки на залишок, якщо ви не давали брокеру жодних розпоряджень по вкладенню цих коштів?

а щоб ми могли розпоряджатись інвест.доходом за межами біржової каруселі, гроші треба вивести на власний банківський рахунок;

Ну так зробіть це на суму податку. В IB це безкоштовно раз на місяць. Я навпаки радий, що не треба платити додаткові комісії за вивід/ввід.

з чого отримуються відсотки на залишок, якщо ви не давали брокеру жодних розпоряджень по вкладенню цих коштів?

Колись по картках був відсоток на залишок без додаткових роспоряджень. Тут щось схоже.

якщо відповідно до нашого законодавства, то податок с різниці купівлі-продажу у брокера. Также відповідно до нашого законодавства підтвердженням витрат може слугувати виписка с брокера. Т.е. не обов’язково берегти квитанції 10 річної давності(якщо брокер не накриється и не будуть переведені акції на іншого, де вже не має цієї виписки)
А є в цьому сенс чи немає це вже податкову не цікавить.

Коли я буду виводити X доларів, то як мені довести, що 10 років тому я завів Y доларів? Аби мені довелося платити податки з X-Y, а не з X

Оно не так считается.
Акция X
— Купил 1 за 100$ (курс 36.6)
— Купил 1 за 105$ завтра (курс 36.7)
— Купил 1 за 115$ послезавтра (курс 36.8)

Продал через 20 лет 1 акцию за 200$
200$ (курс 80) — 100$ (курс 36.6) = 100$ (на самом деле +12340 грн)

Если продал еще 1 акцию
200$ (курс 80) — 105$ (курс 36.7) = 95$ (на самом деле +12146 грн)

Налог 24486 * 19,5% = 4774 (59$)
Тоесть с 195$ налог 59$ (30%)

Податок на курсові різниці. Ой, тобто на інвестиційний прибуток
www.youtube.com/watch?v=GeI94w-VArU

Як падіння гривні впливає на ваш інвестиційний прибуток у валюті. Податок на курсові різниці
youtu.be/1OIbOzZ8qjE

А на якому етапі брокер знімає податок США? Я так розумію він повинен зняти 15%, а різницю вже доплатити потрібно в Україні? В той же час по всі звітам свого рахунку ІБ я ніде не знайшов податки з інвест прибутку, тільки з дивідентів. Хто може пояснити чому так?

В середу 22-го робимо закритий вебінар по цій темі для клієнтів iPlan та iPlan Talks
Викладемо його у відкритий доступ у другій половині квітня.
Л.

Доброго ранку, не можу зайти в свій акаунт в ib, просить телефонувати в підтримку. Там є підтримка хоча б на російській?

Є і на російській, і на англійській. Телефони на сай ті. На вихідних часом. Бувають технічні роботи, які вони оголошують. Л.

Чи є якась інформація коли відмінять обмеження на реєстрацію аккаунтів людей, які народились у Криму та ОРДЛО?

Ок, можна зрозуміти санкції проти людей, які підтримали анексію, чи які продовжують там працювати (хоча це теж таке: не всі там залишились тому що дуже хочуть), але карати людей «провина» яких у тому, що колись вони там народились — це дужа дивна позиція. Доречи, наскільки мені відомо, люди які народились у рф, а потім поїхали звідти — реєструються без проблем. Отакі подвійний стандарти.

Коли США відмінять санкції.
Наші нові клієнти які родились нампідсанкційних територіях, але мають зараз адресу поза тими територіями йдуть в Саксо або Фрідом. Також є кілька клієнтів вExante.

У меня получилось (из Мариуполя я — тоесть полуОРДЛО), показал им адрес в Киеве.
Вначале они тоже про born что-то рассказывали.
Да это дикость какая-то.

Здравствуйте! Кто может подсказать? Я в апреле подал декларацию о доходах с инвестиций. По старым правилам должен оплатить налог до 1-го августа. Слышал что в связи с войной можно заплатить позже. Какой лимит времени у меня? Кто знает? Спасибо за помощь!

zir.tax.gov.ua/...​z/view/?src=ques&id=31073.

Саме 6 місяців надається у разі відсутності у платників податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності.

Саме процедуру підтвердження відсутності можливості ще не встановлено, тому ми не можемо зараз сказати яка вона буде, це має затвердити МІНФІН.

Підкажіть, при переказі з Wise на IBKR який потрібно вказувати «ACH routing number» ?

Дякую, вже розібрався.
Це був новий, щойно створений акаунт і у кабінеті на сайті не було доступу до інтерфейса, тільки можливість fund account

Подав звіт за 2021 рік, його погодили і вже сплатив податки. Тепер отримав лист про вимогу надання підтвердження доходів. Який звіт необхідно формувати в Interactive Brokers під таку вимогу? Бо я бачу різні варіанти, але сумніваюсь, що вони підійдуть нашій податковій.

В декларации для налоговой, в приложении вы указывали какие сделки были совершены и финансовый результат этих сделок. Вот в IBKR нужно скачать отчёт, в котором бы были указаны эти совершённые сделки. Там не так много стандартных отчётов, можно их поклацать и выбрать подходящий.
Можно выгрузить стандартный отчёт, но кроме раздела со сделками — там ещё куча всякого разного, поэтому можно сгенерировать кастомный отчёт, куда бы вошли только сделки и дивиденты. Поскольку налоговую интересует именно это.
Но по факту мне кажется они отчёты просто в отдельную папочку складируют да и всё. Потому что у ярых интрадейщиков там отчёты могут быть на сотни страниц. Ну максимум посмотрят на колонку «Реализованная П/У», на итог за год, сходится ли он с декларацией (да и то вряд ли)

Чи у вас вийшло подати звіт і чи прийняли? якщо так, то чи можете поділитись що саме надсилали, бо в мене теж попросили. Але ще попросили із перекладом і завірено в юриста

Так, я подав максимально наявну інформацію. Подавав рос мовою через електронний кабінет. Після того не отримував якихось інших запитів тому, думаю, можна важати що все ок. Принаймні станом на сьогоднішній день.

Підкажіть, який на даний момент існує спосіб переказати гроші (наявні гривні, сума еквівалент порядка 15-20K $) на рахунок у Interactive Brokers для резидентів України? (якщо можна написати детально, раніше було обговорення, але там багато що не зрозуміло)

За UAH купити USDT на Binance P2P (там є Моно, Приват), USDT одразу продати там же з оплатою на Wise, зробити переказ на IBKR

Читав десь що на IB гроші треба заводити через Swift, бо інакше потім можуть виникнути проблеми з фінмоніторингом.
Чи не обов‘язково все за допомогою Swift-переказів, можна трохи так, трохи через Wise і т.д. ?

Зрозуміло.
А з IB як ситуація, якщо все по Wise потім проблем не буде?

ХЗ, це ж лише IB може сказати. Так ніяких попереджень від IB нема вже 4 місяця

Що значить на binance ’оплатити карткою (фіат)‘ ?
Так курс значно кращий

Вже ж ні, вирівняли всі курси, а з коміссією бінанса додавайте 4%

За 1000 uah
Monobank p2p — 28,03 usdt
Оплатити карткою фіат — 32,08 usdt
Баланс готівки — 28,41 usdt

Як продати USDT на Binance з оплатою на Wise ?
Не можу знайти як це тут зробити

Здається знайшов.
Треба було у режим pro перейти

всі так рвуться в ІВ, прям золота жила...
є ідеї як звідти забрати більше, чи цілі не в заробітку?

Швидко забирати не думаю.
Планую довгострокові вкладення.

У вас є кращі ідеї ?

Заробити на тому — треба бути трейдером. Ціль — не втратити багато.

Купити дешево, зараз якраз спад на фондових ринках, за кілька років, коли буде підйом — можна продати дорожче.
Велика хитрість?

Професійні трейдери заробляють завжди — шоти, ф‘ючерси, опціони і т.д., треба постійно аналізувати ринок, у них і заробітки інші.

У мене перший підхід

Професійні трейдери заробляють завжди

лол))

Якщо не заробляють — значить не професійні )

чим тоді валютний депозит у банку гірше?
якщо мета не заробити, а зберегти з мінімальними ризиками;
в ІВ немає жодного інструменту, де не можна втратити.

не погоджуся, адже при співставній дохідності короткі US Treasuries значно надійніше ніж дол депозит в укр банку.

Який мінімальний капітал, з яким можна купляти US Treasuries?

депо під 1-2% при інфляції в 10?
гарна стратегія )

чим тоді валютний депозит у банку гірше?
якщо мета не заробити, а зберегти з мінімальними ризиками;

Бо банк може збанкрутувати і можна все втратити (200к фантиків тут погоди не роблять).
Бо банк український (тому можливі обмеження як зараз, що свої гроші за кордон не можна перервхувати чи вивести).
Бо історично % депозит менший за інфляцію.

є ідеї як звідти забрати більше

Звичайно.
1. Кожного місяця купувати на приблизно однакову суму широкий індекс (VUAA, VWRA)
2. Повторювати пункт 1 років 10-15
3. Profit

профіт у кого?
у того, хто віддав гроші, чи хто отримав?

і що таке профіт:
віддав 100, назад отримав 10;
віддав 100, назад отримав 110?

Щось малувато «смішних» питань, давай, ти можеш краще. Як набридне, можеш погратися історичними данними www.portfoliovisualizer.com/...​llocation#analysisResults

нічого смішного наче не питаю...

сьогодні на брок.рахунку +10%, завтра −10%...
варіаційні нарахування можуть бути любими.
відправив брокеру Х — імхо це зразу −100% (зі свого гаманця забрав);
беззбитковість = вивів назад Х;
профіт = вивів суму Х + вивів%%.

підхід топорний, тому і питав, що для вас профіт?

бо може буть як:
купили акції, за рік +30%, фіксанули, податки заплатили;
наступний рік збитки, не можемо терпіти, фіксанули −30%.
по ітогу: профіт 0, в гаманці нічого не прибуло, а податки з профіту заплачено...
виходить, сам дурак, що нічого не зняв і не окешив?
профіт у того, хто отримав гроші...

dou.ua/...​campaign=09072022#2440172
Профіт — це профіт. Отримав в доларах більше ніж відправив з урахуванням податків та інфляції долара

наступний рік збитки, не можемо терпіти, фіксанули —30%.

Так не фіксуй, чекай 20 років

наступний рік збитки, не можемо терпіти, фіксанули —30%

а чего не вариант?
— купили акции, за год −30%
— на следующий год твои акции обвалились еще на 30%, если конечно не поставил стоп-ордера
тут столько диванных трейдеров развелось с профитом с потолка...

Так, це правильний кейс останніх двох років, тільки на не 30%, разів в 3 менше, але коли буде той самий стрибок вгору — поки не зрозуміло. Є сподівання що за кілька років ситуація покращиться, але тоді всі будуть кричати, що вже пізно купляти, бо вже виросло і буде дільки дешевшати

мы с Геной разговаривали о том, что такое профит...

был приведен абстрактный пример, в котором объясняется, что если со счета ничего не выводить, то можно платить налоги с «вариационной прибыли», которая остается на брокерском счете внутри системы, а позже перетекает другим участникам и для нас это по факту является не профитом, а убытком.

реальный профит возникает, когда назад удалось вернуть сумму свыше total deposits;
или у вас это по-другому?

также можно считать профит, это когда получил наличку на руки с банковского счета. Ведь пока оно лежит в банке это тоже как бы абстрактный(бумажный) профит, который есть пока существует банк.

Доброго дня , цікавить питання по комісіям на опціони , чомусь в розділі комісії на брокерс показана одна шкала, в результаті знімають інші комісії , яким чином краще вирішувати дано питання?
як отримати фіксовані комісії, або якісь спец умови на виконаний обєм по контрактам??

Як заново подати форму W-8 в IB після того як я змінив прописку? В мене зняло 30% податку з дивідендів, раніше 15% знімало...

Підскажіть скільки зараз налог з девідентів etf США? За минулий квартал зняло чомусь 30%, раніше знімало 15%...etf держу вже пів рока, тікет schd. Я міняв адресу проживання, резидент України

Я б написав в супорт

. Я міняв адресу проживання

З України на іншу країну?

Вже вирішив питання, треба було обновити W-8 форму

Ні, так само Україна, інше місто

Вже вирішив питання, треба було обновити W-8 форму

Де її знайти в додатку ibkr підкажіть, будь ласка

Панове чи є можливість зараз відкрити рахунок у Interactive Brokers?

Тому що я зараз кілька разів спробував і мені прийшла відмова. Я сам з Харкова, може діє якісь обмеження?

Так, наші клієнти без проблем відкривають, якщо не має звязку з донецькою та луганською
розпишіть мені ваш кей і номер тікету в особисті, постараюсь вам допомогти.

Зрозуміло, вмене залишілась луганська прописка, я так розумію проблема в ній.
Дуже дякую за відповідь!

так, потрібно адресу в іншій області давати.

Доброго дня.
У мене також Луганська прописка, але адресу даю Харківську і підтверджую її випискою з моно, там указана потрібна Харківська адреса.
Вже декілька разів пробував різні комбінаціїї виписка з моно + закордонний паспорт/водійське/український паспорт і все одно відмова без пояснень.
Я так розумію це ніяк не обійти?

Якщо місце народження Луганська, для нових аккаунтів поки не відкривають
подивіться на Саксо та Фрідом
youtu.be/cibsGGTndq0

Чи є апдейти що до можливості відкриття нового рахунку на IB з місцем народження в Луганській обл., чи так досі і відмовляють у відкритті?

Така сама історія але в мене місце народження і видача паспорта — Маріуполь. Приходить відмова.

Обійти зараз (06.01.2023) не вийде
Відкривайте Саксо чи Фрідом.
У брокерів в iPlan є рефералка, якщо купити Старт, то кешбеком частково чи повністю можна окупити вартість пакету.

youtu.be/hBS5FDCxXeo
00:00 Вступление
00:52 Представление Евгения Малышева
03:00 Что делать инвестору в IBKR, если он сменил налоговое резидентство
08:20 Риски пополнения счета из стран евросоюза, без смены налогового резеденства
09:55 Пополнение из страны с повышенным риском
11:00 Попонение из стран с средним риском
11:30 Вывод средств на банковский счет в другую страну
12:58 Отсутствие налога на наследство.
14:58 Документы, которые необходимо предоставить наследнику
15:29 Наследник может перевести активы на свой счет или другому брокеру
16:13 Новые мобильные приложения
19:23 Напоминание про ответы на частые вопросы по IB
19:50 Почему нельзя перевести на счет IB украинские евробонды (рискованность и волатильность)
21:04 Ограничение на волатильные активы
22:00 Санкции на ЛНР и ДНР
24:13 Необходимость подтверждения переселенцам из ЛНР и ДНР проживание в другом месте.
24:40 Новым клиентам с Крыма, ЛНР и ДНР счета не открываются
25:00 Штрафы со стороны регуляторов из-за контроля в области противодействия отмыванию денег
26:20 Если шанс в Украине запускать банкам и организациям совместные проекты с IB
27:40 Арт-Капитал работает с нами около 10 лет
28:30 Какие задачи нужно решить Украине чтоб перейти к списку стран со средним риском
29:20 В Украине высокий уровень корупции
31:11 Ограничений на минимальный депозит и минимальной активности нет
32:42 Проблеммы при работе с платежными системы Wise
33:52 При попытке вывести через Wise средства могут застрять на несколько недель
34:45 Повышенная и пониженная налоговая ставка на активы
36:20 Евгений приболел
36:39 Налоги уплачиваются в стране резеденства
37:57 Отказ беженцам в регистрации
38:59 Для перевода активов на со своего счета на счет супруги нужна дарственная и свидетельство о браке, расмотрение заявления несколько месяцев
40:24 Геннерация отчета на русском языке возможна
41:49 Пополнение счета IB из укр банков сейчас невозможно
42:20 Персонального брокера у IB нет
43:55 Возможно появится премиальный сервис IB за дополнительную плату
44:20 Если клиент учавствует в программе SWIP он берет риски на возврат активов
46:30 Процентная ставка при участии в SWIP может достигать 500%
47:30 При переводе активов от другого брокера проверка происхождения средств будет для клиентов с большим капиталом
49:27 Дополнительная плата за обслуживание подозрительных аккаунтов отменена
50:32 Пополнение счета родственникам запрещено
51:15 Уведомление IB о смене налогового резиденства
53:00 Требует ли IB справку о доходах инвестора
53:40 На територии ЕС резеденты не имеющие профессионального статуса не могут торговать американскими ЕТF из-за отсутствия документации необходимой европейским регуляторам
55:39 Как получить профессиональный статус
57:00 Как эффективнее всего связываться с поддержкой
58:00 Есть возможность общаться на украинском языке с поддержкой
59:00 Налоговая декларация в подавляющем числе случаев это лучшее подтверждение происхождения средств, в том числе и амнистии капитала
59:25 В дарственной нужно указывать количество активов, а не сумму денег
1:00:30 Начисление на остаток средств на счете начисляется сумма, которая зависит от процентных ставок
1:02:05 Человек второй раз меняет налоговое резиденства

Поменялось ли что-то с открытием счетов для клиентов с ЛНР, ДНР? Если сменил прописку на Киевскую, например, можно ли открыть счет в таком случае?

8 июня в 18.30 ожидаем в гости Евгения Малышева, который отвечает за развитие бизнеса IBKR в регионе EMEA.

О чем мы хотим спросить гостя?
— что делать инвестору в IBKR, если он сменил налоговое резидентство,
— как вывести деньги с IBKR украинским резидентам на банковские счета в ЕС или США,
— является ли IBKR налоговым агентом по налогу на наследство в США,
— новые продукты IBKR для инвесторов (IBKR Impact, Global Trader)
— другая важная, интересная или новая информация о деятельности IBKR.
www.youtube.com/watch?v=hBS5FDCxXeo

А яким чином зараз можливо для резедентів України з валютної картки поповнити IB, окрім сервісу Wise?

Підкажіть, який зараз робочий варіант як закинути гроші на Interactive Brokers для резидентів України?

Типу на на байнесі P2P купляєш USD за USDT, переводиш їх в wise і звідти на IBKR? Навіщо тоді Kuna та Wise в цій схемі?

Wise в цій схемі

Щоб перевести на ibkr

Навіщо тоді Kuna

UAH-USDT не дуже зручні методи на binance

Якщо опції підходять, то так Binace P2P UAH-USDT — Wise GBP — IBKR

к Binace P2P UAH-USDT — Wise GBP — IBKR

Ви пишете про Wise GBP, а чому саме GBP а не USD, там нищі комісії за переказ?
Типу ж можна отримати USD на wise, скинути їх на IBKR.

Так. 1000 GBP — 0.32 GBP комісія. 1000 USD — 2.32 USD комісія
С поповненням теж дешевше GBP, але у разі Binance P2P через Wise це не має значення

Але зараз 1000 не переведеш, принаймні з Привату, максимум в еквіваленті 30000 грн на місяць, десь 700 фунтів

От зараз є кіти через Приват 24 хоч на 0.5 млн грн

Хоча, по USD спред на Binance меньше ніж по GBP, то ж значення в цьому разі не має, звичка з часів поповення карткою

Угу, часто на Binance P2P USD є вигідні ордера, де типу USDT можна продати дороще ніж USD, або як мінімум 1:1 i.imgur.com/Itn6iIt.png.

1000 USD — 2.32 USD комісія

Ні. Переказ Wise USD -> IBKR має фіксовану комісію $0.51 незалежно від суми

Дивно, в мене Wise показує 1.60 за ACH(найдешевша опція, саме IBKR) + 0.72 від Wise

Там потрібно обирати wise account transfer, якщо кошти вже на рахунку wise. При виборі інших опцій спочатку виконується поповнення рахунку Wise (вибраним способом), а потім переказ.
Переказ з Wise USD завжди ACH якщо отримувач в США
share.cleanshot.com/O7yFP

Круто, тоді тим більш не має сенсу

Так, в мене також $0.51, робив по цьому відео: youtu.be/hAxg35H5aRA?t=399

Тількі що відправив, пише 9-го числа має бути на IB. Відпишусь якщо не прийде або будуть якісь проблеми.

пише 9-го числа має бути на IB

Шось довго. GBP в мене за кілька годин заходив, Payoneer -> IBKR USD теж меньше 1 дня

Прийшло за ~10 годин, але IBKR поставив гроші на холд на 6 днів, замість одного коли через swift робив з привата (в 21 році).

Не було такого жодного разу, з Wise вже майже 3 місяці переказую. Але я ж gbp юзав, то ж хз які там порядки в USD. Хоча на Payoneer USD, теж одразу «віддали»

Wise USD переказ ще жодного разу за 3 місяці не холдили. Можливо це холд на виведення (withdrawal hold)? Таке дійно є

ні, саме на ввод (deposit): i.imgur.com/07t3z2B.png

В них в правилах пише:

„USD Checks Only Bank, Bill Payment and Personal checks for US Dollars are accepted. Click here for a list of acceptable/unacceptable check types. Funds are credited to the account after a 6 business day credit hold, with the exception of Bank Checks, which are credited immediately.”

Зазвичай переказ йде близько 12 годин

Так, прийшло через 10 годин десь

Зрозумів, дякую.
Можливо знаєте якісь підводні камні в цій схемі? Типу чи є якісь ліміти, чи не буде проблем в IBKR якщо платіж прийде десь з аля оффшорно-сингапурського банку wise?)

Проблеми можуть бути всюди. Я не стикався, платіж йде з рахунку GBP на рахунок GBP, та й wise-ibkr це ще довоєнна схема у Європі.
З хісторі транзакцій IBKR

Your ACH Deposit of
Sending Institution

Bank Name
Transferwise

Ну і наче без проблем можна на Wise буде вивести, хоча мене це і не цікавить

You may withdraw your funds back to the originating bank account of the deposit starting on 2022-06-06.

А не підскажете ще чи при переказу wise -> IBKR, в платежі буде моє ім’я та фімілія? Бо інтерактівс вроді може сварити якщо не буде. І чи є в цьому плані різниця між бізнес та персонал акком...
Читав в іншій темі писали що коли на укр. фоп приходить то є ім’я в інфі по платежу, але там не про GBP йшлось.

Хз, з історії на IBKR важко сказати чи є там моя інфа чи ні. Але я є холдером рахунку, а в квітанції Wise написано у Paid from:

Name
TransferWise Ltd on behalf of Gennadiy Kartashevskyy

Ви вказуєте при переводі номер IB аккаунту в коментарях і IB все пропускає

Це да, я просто чув що потям IB через деякий час може прислати лист що типу юзати данний метод поповнення заборонено, по причині pо данні відправника не співпадають з особою, на яку зареганий акк IB, щось таке.

Я відпрпавляю вже кілька разів, все ок

Але ж Wise (і Revolute) зараз навіть не зареєструвати в Україні. Є ще якісь платіжні системи?

Там багато не проведеш

100000 грн в месяц, ~3000 долларов. Надо больше, можно попросить кого-то.

100 на клиента, 30 на карту в месяц. Нужно сделать несколько цифровых универсальных.

тут трохи інша інфа dou.ua/...​rums/topic/38283/#2409941
Ну і не можна обрати Україну при реєстрації, тож ризикувати великими сумами я б не став

Привіт. Я купив ETF в інтерактів, але зайшовши на тікер за яким я й купив даний ETF на графіку показує дві різниці по цінах, а справа пише, там де продати і купити також пише, що я можу закрити позицію. Це так і повинно бути чи ні? Купляю без стоп лосів чи лімітів. Хочу купити на довгий термін.

Доречі, кому цікаво — вдалося вивести гроші з Interactive Brokers на доларовий аккаунт в Wise (п’ятизначну суму, без жодних запитань, за банківськими реквізитами). Шукав як сплатити волонтерку за кордоном (привіт НБУ і обмеження), був приємно здивований що вдалося — раніше таке було не можливо

Если экаунт на ваше имя, то какие проблемы? Спокойно выводят на любой счет.

Раньше (еще год назад) подобный платеж заворачивали с формулировкой что для клиентов из высокорисковых стран страна ввода и вывода денег должна совпадать

> Клиент, место жительства или регистрации которого входит в список стран с высоким риском отмывания денег, не может выводить средства на счет в другой стране из списка, если не имеет в ней действующего адреса.

ibkr.info/ru/article/3441

Никогда такого у меня не было.
Налоговое резиденство и проживание — Украина. Правда, счет довольно старый.

Ну, как мы убедились — у всех всё по разному :)

тобто ви продали активи і вивели на вайз, зареганий на укр. фізособу?

Можливо комусь буде цікаво, як купити євро за 31.1 грн
www.youtube.com/shorts/GhEWXQqp9TU

conotoxia — вони вільно працюють з українськими резидентами?
ви якось з ними афілійовані (рефералка і т..д)?
Гроші на Приват через SEPA повертали?

Чи пробували ви перевести на Wise? Чи бачите переваги conotoxia над Wise або Revolut коірм можвості в моменті купити євро?

При отриманні грошей на валютну картку монобанку, гроші автоматично конвертуються в гривню та зараховуються на гривневу картку. Перевірено переказом з валютної моно на валютну моно, та SWIFT на валютну моно.
А з польського банку має зарахувати? Покажіть хоча б скріншот виписки.

говно, саппорт вообще не отвечает

Добрий день.

Якщо родич зі свого європейського рахунку (через sepa) поповнює мій IBKR-рахунок, чи можуть у мене в майбутньому бути проблеми з українською податковою?

Якщо виведу згодом ці гроші на свій рахунок в Європі, чи маю я платити податки у тій країні, де був відкритий мій рахунок? Чи я маю заплатити тільки в Україні?

Перепрошую за питання «новачка». Дякую!

Ваш родич из Европы никак не сможет пополнить ваш IBKR экаунт. Перевод может быть только с вашего банковского счета.

Здравствуйте
Странно, потому что тестовая сумма в 2 тысячи евро без проблем дошла до IBKR-счета.

Ни разу такое не прокатило у меня, за 8 лет работы. Ни с кем из знакомых.

Чи я маю заплатити тільки в Україні

Якщо ти живеш в Україні і в інші державм податки не платиш то тільки в Україні.
Прибуток настає у випадку продажі акцій або нарахування дивідендів. Якщо цього немає то і податків не треба платити

Странно, потому что тестовая сумма в 2 тысячи евро без проблем дошла до IBKR-счета.

Я тобі більше скажу, мені вийшло вивести гроші з IB на рахунок з іншим прізвищем в іншій країні (то був мій але банк завтикав при створенні акаунта).
Думаю що до певної суми там пофіг

Видно, вы не в курсе точки зрения нашей налоговой о том, что такое доход)

Он вычисляется в гривнах.

Видно, вы не в курсе точки зрения нашей налоговой о том, что такое доход)

Он вычисляется в гривнах.

Не розумію що ви хотіли цим сказати, я десь писав про нарахування податків не в гривнях?

То, что при изменении курса базовой валюты к гривне вы уже получаете доход)
По мнению нашей налоговой.

Для того щоб дохід відбувся треба продати акції.
В Україні немає Capital Gain податку, тому виконується те що я написав

Прибуток настає у випадку продажі акцій або нарахування дивідендів. Якщо цього немає то і податків не треба платити

І пофіг в якій валюті акція

Нагадаю, що я зняв дуже детальні відео по податкам з інвестицій, і відповів на 90% питань, які піднімаються новачками
youtu.be/sV7c_myExiM

Всім привіт.
Не так давно почав інвестувати, та зрозумів який це геморой вести облік операцій для податкової вручну, або існуючими тулзами. Довелось набросати додаток, який допоможе:
— автоматично підтягувати тразакції з IB (через IB gateway), без мануального вивантаження звітів
— облік комісій (SWIFT перекази, IB щомісячні), та коррегування інвестиційного доходу за їх рахунок (якщо є така сміливість)
— автоматичний розрахунок податків на продажі акцій/ETF та дивіденди з урахуванням курсів НБУ, реінвестування отриманих дівідендів та коштів від продажу стоків
— детальна статистика фін результатів по кожній позицій з урахуванням зміни курсу, отриманих дивідендів і т.д.
— багато іншого, що не знайшов в існуючих тулзах
Якщо хтось зацікавиться, та захоче долучитись до процесу розробки/тестування, то ласкаво прошу — звертайтесь

Олексій привіт.
Напишіть в особисті, можу вам 30 хв часу виділити, розповісти що вже є для укранців і які потреби ми бачимо
Л.

Вдалось SWIFT комісії довести податківцям?
Особливо цікаво ще й посилання на нормативні документи в звіти додати))

Поки що я не пробував зменшувати податковий базис на SWIFT комісії, адже, у поточних обставинах, я не проти заплатити більше податків (також навіть не намагався враховувати вже утримані брокером податки на дивіденди за кордоном). Може наступного року спробую.
Зараз ідея — просто враховувати усі накладні витрати різних видів, та мати змогу по кожній позиції в портфоліо бачити реальну доходність з урахуванням комісій, отриманих дивідендів, курсу гривні тощо з красивими графіками та прямо у карточці тікеру.

Так, це є сучасним мейнстримом — підтримати державу. Гроші за квітки на концерт та літак, які я придбав до війни, мені досі не повертають, тому підримую вітчизнянний бізнес((
На податках теж намагаюсь не стільки зекономити, скільки відпрацювати механізми, а заплатити різницю або її частку у вигляді фінансової допомоги волонтерам.
В минулому році податкова навіть не спромоглась розбіратись. Тому намагаюсь йти законними шляхами в цьому році.

в минулому році подавав декларацію з урахуванням SWIFT комісій, потім запросили документі на весь видаток. Додав до звіту IB квитанції на комісію і більше запитань не було від них.

Всім привіт!
Які в даний момент залищились варіанти поповнення ІВ, якщо на руках гривневий кеш?

Обмінка -> поповнення валютної картки -> Wise/revolut

Комісія фігня, там до 0.5% тотал, а от різниця на курсі 29.25 -> 32-33 (10-12%), робить таку ідею не дуже привабливою

33 за щастя, зараз вже по 35...

нбу купляет по 29.25, а в обменнике продажа по 34.5. Проще родственника послать в польшу с пачкой карт, там снимает до 10К евро и тащит баул с кэшем через границу назад, если курс конвертации еще тоже не прикрыли

а потім сам продає по 34.5, кладе на карту і знову їде, і так щомісяця? Якщо у Вас багато таких родичів, то більше не треба буде програмувати :)

Revolut от какой-то суммы блокирует аккаунт за пополнение кредитной картой( а в Украине они все кредитные)

Звичайний СП500 ETF. Яка тут може бути порада? )

Та ніхто ж не забороняє, якщо СП500 підходить для твоїх цілей. Я б брав VUAA через особисті вподобання та тому що Vanguard має довший track record зниження TER з часом (зараз однакові)

Дякую, що запитали замість мене. А то тут всі такі розумні. А я тут з accumulating irish s&p500 не знаю що робити

Бачу, що заборонили квазі-кеш, але лише з гривневих рахунків. Тобто можна покласти долари на рахунок і заслати їх через будь-яку платформу на ІБ.

От мені цікаво, чому раптом стала не потрібна ліцензія НБУ щоб заслати свої долари через Револют на той самий ІБ?

А какие есть пути легально и беспроблемно положить доллары на долларовый счет?
С долларового счета ФЛП переложить на долларовый счет физ.лица невозможно. Купить доллары по б/н для долларового счета физ.лица тоже невозможно.
Получается надо конвертировать доллары с ФЛП счета в гривну по замороженному курсу, обналичивать гривну, с ней идти в обменник, покупать наличные доллары по черному курсу (а это сходу +3 грн на долларе) и затема наличный доллар вносить как пополнение счета физ.лица.
Не слишком выгодная схема получается :(

Такое впечатление, что вы пишете это не из Украины, которая находится с 24 февраля в состоянии войны.

Но оправдывает ли война курсовые ножницы? Не задумывались, кто на этом наживается? Я подсчитал — на курсовых ножницах теряется 10% з/п, и это после уплаты налога 5%.

Тому я не купляю валюту, якщо вільні гроші з’являються — ідуть в Укроборонпром, Повернись Живим, і всім місцевим волонтерам, що ганяють амуніцію та авто для ЗСУ.

Андрій,
втрати на курсових різницях необоязкові, якщо ви просто будете зберігати валюту на ФОП. в раші ввели обовязковий продаж ваютної виручки, у нас ні.
Якщо ви міняєте дол на ФОП на грн, то грн мона використати на життя чи внески волонтерам.
на час воєнного стану обмеження НБУ виправдані і привильні, я вважаю.

Спасибо, но это всё очевидные вещи, про хранение на ФОП-счёте. Есть 2 объективные проблемы:
1) курсовые ножницы, на которых наживается то ли частный коммерческий банк, который получает платежи, то ли держатели бумажных банкнот, то ли неявно субсидиурются все категории беженцев и «беженцев», выехавших за рубеж.
2) война затягивается, вспоминается поговорка, что нет ничего более постоянного, чем временное. Власть не способна на среднесрочное планирование; проще всего выжимать последние соки с помощью совковой политики «запретить и не пущать».

1) при збереженні кошітв на ФОП курсових різниціь немає. У мирний час спреди на покупку продаж валюти на ФОП були в рамках 1%, а на Моно 0
2) це оціночне судження, коментувати не буду.

Много валюты на фоп-счетах опасно хранить, в случае проблем с банком можно добровольно попрощаться с частью своих сбережений, из-за курса на день ввода временной администрации и днем выплат гривны, или риск попасть в самую последнюю очередь выплат из-за сумм больше 200к. Никто не знает что будет через полгода, год, какие ещё валютные ограничения могут наложить

Ну наприклад у Вас вже були заощадження і Ви хочете їх закинути на брокера. Моє питання, чому раніше треба була НБУ ліцензія, а теперь всім підряд можна

Потому что Украина первые примерно 26-27 лет независимости была очень несвободной страной. Где-то только под конец 2010-х годов открыли двери перед простыми людьми в плане инвестирования и вывода капитала за рубеж, без СМС и регистрации.
Думаю, очень многие ограничения были вынуждены снять как из-за подписанной ассоциации с Евросоюзом, так и для идеологической и фискальной конкуренции с соседними странами. Потому как мы смотрелись совсем уже Северной Кореей посреди Европы с этими валютными лицензиями.

Отак на просте питання я отримав кілька постів критики влади :)

Тобто можна покласти долари на рахунок і заслати їх через будь-яку платформу на ІБ.

відколи це американські брокери приймають платежі від money transfer services?
наскільки знаю, там лише свіфт, чек, або брокер-брокер, все інше реджект.

Interactive Brokers принимает ещё доллары через внутриамериканскую ACH.

І євро через sepa мабуть. І ще багато чого.

У штатах майже всі брокери приймають АСН, але у багатьох FCM вказано, що з borderless banks / money transferring services не працюють. Тому по ІБ є ще нюанси, які хотілося б дізнатись.

Комісії за виведення коштів:
IBKR -> Приват = $22
IBKR -> WISE -> Приват = ?

ІБ декларує, що один раз на місяць вивід безкоштовний. Як це розуміти? Скільки замовив, стільки й прийде, тобто компенсують вартість свіфта? Чи за кожне наступне виведення коштів у цьому ж місяці, окрім свіфта, будуть ще додаткові комісії?

Наявність комісій за повне виведення коштів?
У деяких брокерів за закриття рахунку стягують $100, що в ІБ?

Додаткові питання:
1. Наскільки стабільно працює десктопна платформа: глюки/падіння/баги?
2. ІБ дає лише свій датафід, чи є обриви зв’язку, відключення, провали даних, неточність з біржовим котируванням і тп?
3. Цікавить швидкість виконання маркет, точність ліміт, стоп ордерів.
4. Затримки з виводом коштів?
5. Відсутність зв’язку з ІБ порталом, особистим кабінетом, техпідтримкою?
6. Рівень техпідтримки, можливість швидкого вирішення критичних питань (а-ля не спрацював стоп-ордер, завис термінал, зник ордер, позиція в мінусі і неможливо закрити, стоп-аут, маржин кол і тп).

У вас набор вопросов как у профессионального трейдера. В этой тему, думаю, 99% — это пассивные инвесторы или stock picker’ы.
Лично я использую IB в комплекте с finance.yahoo.com — там как-то надёжнее показывает рыночные котировки, есть секция с комментариями пользователей по конкретному эмитенту.
Веб-версия, бывало, работала со сбоями. Из-за сложной авторизации лично я чаще использую мобильное приложение, в т.ч. и для ввода/корректировки ордеров.

Скільки замовив, стільки й прийде, тобто компенсують вартість свіфта?

Комісія 15$, вивів 3к$.
+ комісія мого банку (2.5$)
Тому свіфт точно не компенсовують.

Наскільки стабільно

Глюків не було, до війни по кілька годин сидів онлайн

ІБ дає лише свій датафід, чи є обриви зв’язку, відключення, провали даних, неточність з біржовим котируванням і тп?

Свій дата фід з великою (на око 15хв?) затримкою. Для актуальних даних з біржі є окрема кнопка на екрані, кожен клік по ній коштує дожаткових грошей.

Цікавить швидкість виконання маркет, точність ліміт, стоп ордерів.

Ріал тайм, наскільки ринок дозволяє настільки швидко і виконає.

Затримки з виводом коштів?

Ввечері реквестннув, зранку прийшли (поповнював в україні, зняв в польщі)

Ви виводили на польский рахунок чи на українську картку і потім знімали в Польщі?

Комісія 15$, вивів 3к$. + комісія мого банку (2.5$) Тому свіфт точно не компенсовують.

ок, значить розібрались:
1-й раз за місяць: комісія за свіфт;
n-й раз за місяць: комісія за свіфт + комісія ІБ.

IBKR allows one free withdrawal request per calendar month. After the first withdrawal (of any kind), IBKR will charge the fees listed below for any subsequent withdrawal
(USD 10.00, EUR 8.00)

Свій дата фід з великою (на око 15хв?) затримкою. Для актуальних даних з біржі є окрема кнопка на екрані, кожен клік по ній коштує дожаткових грошей.

біржові дані платні;
затримка в 15хв на демо або без підписки на конкретну біржу;
свій датафід — мав на увазі, що до ІБ неможливо підключити сторонніх датафід провайдерів, у них сервіс повного циклу: front end + data/trading provider + clearing;
потік котирувань у вигляді снапшотів, а не tick-by-tick data, тому питання точності і стабільності для тих, хто активно приймає рішення, буде актуальним;

Ріал тайм, наскільки ринок дозволяє настільки швидко і виконає.

так і має бути, але потрібно враховувати наступне:

IBKR reserves the right in its sole discretion, without notice, to impose filters and order limits on any Client order and will not be liable for any effect of filters or order limits implemented by IBKR or an exchange, market or dealer.

These filters or order limits may cause Client’s orders, including but not limited to market orders, to be delayed in submission or execution, either by IBKR or by the market.

*для пасивних інвесторів ці пункти не мають особливого значення.

Без проблем приймають і з Wise, і з Revolut, і з Payoneer

не європейські дочки, а саме IBKR LLC (US)?
назад теж виводять?

Які резвизити надаш, туди й переводить. Наприклад, долари:
Bank Account Title & Address
Interactive Brokers LLC
One Pickwick Plaza Greenwich, Connecticut 06830 United States

Про вивід на Wise з IBKR вже тут писали, вивели без питань

Чи є якісь рухи у сторону зміни законодавства щодо податку на приріст з прив’язкою у гривні?
Я думаю вже зараз можно забути за курс 26-28 по якому закупались акції, а це буде в кращому випадку — 32-35.
І це вже як мінімум 10-20% треба будет платити тільки за падіння курсу гривні, навіть якщо акції не вирастуть.
В Україні немає податку на курсову різницю від продажу валюти, але тут ми з цим чомусь «згідні».
Логічним є купівля в валюті, продаж в тій самій валюті, і сплата 18+1.5% від різниці в валюті по курсу НБУ на день продажу.
Відео з розрахунком Любомира бачив, але це виглядає як відчай, теперішні закони нівелюють інтерес до інвестцій у фондовий ринок.

ми вже це неодноразово обговрювали на тг каналі
t.me/UAtaxesYou

Перерахунок в національну валюту це європейська практика, і наврядчи це буде змінено.

Якщо на момент зняття вас не буде влаштовувати курс і податкове навантаження, можна виїхати в Португалію чи на Кіпр, стати там податковим резидентом і заплатити менше.

Краще лобіювати більш реальні зміни до законодавства — пільговий/нульовий longterm capital gains tax для фізичних осіб from movable assets. Тоді це буде плюсом для економіки, тому що зараз, на мою думку, таких надходжень взагалі нема до бюджету і майже не буде (для дуже заможних лише в Європі є Швейцарія, Бельгія, Люксембург, Чехія, Словакія, Словенія (хоча тут строк 20 років) з нульвомими ставками, а прошарок інших інвесторів дуже тонкий що впливати істотно на бюджет), а так це й ще стане цікавим для отримання резидентства для заможних людей з усього світу. Можливо зараз саме нагода закласти таку пільгу + golden visa + запобіжники у вигляди exit tax як один з кроків післявоєнної розбудови

На рахунк Голден Віза не впевнений що хтось до нас захоче.
А от мати найкращий податковий режим в ЄС як конкуренту перевагу думаю варто.
За це будемо боротися після війни!
Л.

А я думаю, що захочуть. В тому ж Києві дуже приємно жити з грошима. Десь бачив, що Іспанія видає близько 800 віз на рік. Це 400 mln euro інвестицій. Так, Україна — не Іспанія, але в Іспанія CGT 26% + worldwide wealth tax. Тож якщо зробити 0 % CGT, для якогось fatFIRE це 50-60К уе економія на рік, за які він погодиться на golden visa з, наприклад, 200К Euro — ROI 4 роки, а для України — 160-200 mln euro на рівному місці щороку + непряме оподаткування з споживання, яке в таких людей ого-го яке

Добрый день, как в отчете интерактив брокерс понять за сколько проданы акции купленные в 2020, но проданные в 2021?

Складно пояснити без картинки звіту.
Скористайтесь сервісом
ua-tax.web.app

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Щось змінилось з минулого року в поданні річної декларації фіз особи з доходів по Interactive brokers ( тільки дивіденди, та дохід від продажу акцій )? Актуально використовувати минулорічні інструкції у Любомира на каналі?

Ого, у Вас навіть доходи є! Ринок так трусило, що я не спромігся вийти на дохід

Погоджуюсь, але я лоханувся і купив CSPX лише у серпні 2021 по 456, зараз вони по 461 (а нещодавно вони були по 440), тож поки у мене немає 28%, сподіваюсь на наступний рік.

На наступний рік може і не дасть. Але на довгостроку (10-20 років) свої 7% з урахуванням інфляції отримаєш. Краще регулярно купувати на однакові суми imgur.com/gallery/BlK4jzM Будь як Сара ))

Дякую, так і роблю, свої 500 в місяць закидаю, просто не так давно почав, тому або в нулі або в мінусах. Сподіваюсь через 10 років світ ще існуватиме, щоб оцінити прибуток :)

Роман, якби ви просто купили WVRA як це робить Гена Карташевський щороку, то заробили би 18% річних
www.vanguardinvestments.dk/...​tCode=equity/?performance

Я вже неодноразово розповідав на Сімейному Бюджеті що активне упрвління портфелем з боку пересічного інветстора найчастіше закінчується меншою дохідностю при значних витратах часу та нервів!

Якщо говорити про професійних активних менеджерів, то на проміжку 20 років лише 5% переграють S&P500. Ось вся статистика
www.ifa.com/...​nt_indexing_lead_-_works

Я тільки почав свій шлях, поясніть мені, будь-лакс, як я заробляю 18% річних, якщо рік тому 12 квітня 2021 VWRA коштував 107, а сьогодні 111. Звідки 28%?

18% з 01.01.2021 по 31.12.2021

це рік в мінусі YTD по 12.04.2022

Так Роман, підтримую хлопців, я не займаюсь трейдингом і Вам не рекомендую. Це був лише продаж декількох акцій VYM, які лежали більше року, але показували трохи гірші результати ніж VOO.

так, актуальні інстуркції з минулого року.
Ось нове оглядове відео за 2021 на 5 хв
youtu.be/PE0UZArVG9I

Підкажіть, будь-ласка, якщо у мене рахунок в доларах в IB, то чи зможу я поповнити Евро а потім конвертувати, чи українцям це недоступно? І чи можна перевести рахунок с доларів на євро (продати все, конвертувати, купити знову але вже за євро)? У мене зовсім небагато грошей, тому втрати на конвертації чи продажу / купівлі незначні

Так, зможете, IB має функцію конвертації

залежить від їх ціни у Фрінкфурті.
www.boerse-frankfurt.de/...​aine-republik-7-375-17-32
мінімальний лот 1000 шт.

Доброго дня! Скажіть,будь-ласка, чи можу я — резидент України, придбати зараз облігації UKRAIN 7¾ 25? Яка мінімальна сума інвестицій?
Дякую!

залежить від їх ціни у Фрінкфурті.
www.boerse-frankfurt.de/...​aine-republik-7-375-17-32
мінімальний лот 1000 шт.

Відповісти

ОФІЦІЙНА ІНФО ЩОДО ІБ І 23.03.2022

— Клиенты из Донецкой и Луганской областей имеют возможность закрыть позиции или перевести их к другому брокеру до 23 марта.

— После 23 марта счёт будет заморожен до снятия санкций. Активы останутся и на счёте, и право собственности сохранится за клиентом.

— Вывести наличные средства можно будет и после 23 марта. Но только наличные средства. То есть, закрытие и перевод позиций будут недоступны до снятия санкций. Если клиенту нужны наличные средства прямо сейчас или в ближайшей перспективе, то следует закрыть позиции до 23-го марта.

— Поменять данные в профиле можно будет и после 23 марта. У клиента по-прежнему будет доступ в личный кабинет и возможность связаться с поддержкой. Но торговый функционал будет заблокирован.

Написав сьогодні заcновнику і CEO Interactive Brokers з приводу нових санкцій для раші, він мені майже миттєво відповів!

Чекаємо офіційного оголошення їх позиції з дня на день.
youtu.be/ZVlsTbfzRFU

Завтра планую працювати з компанію Blackrock
у них найбільші в світі ESG фонди.
А якщо компанія залишається працювати в раші, це несумісно з ESG критеріями зараз!

Blackrock is a leading company in sustainable investing. Why Blackrock ESG funds own companies that still work in Russia?

ХЕШТЕГИ
#stopwar #standwithUkraine #BoycottRussia #ishares #ESG #BlackRock #CancelRussia

відео
youtu.be/YiwhlZGrrEk

для інвесторів Interactive Brokers з реєстрацією у Донецькій та Луганській областях
які під санкціями
youtu.be/Iqg-io885wA

Добрый день. Кто-нибудь выводил средства в последние 2 недели?
Я создал трансфер 24.02.22 на счет в Привате(до этого уже осуществлял успешные переводы на этот счет, с этими реквизитами). Уже 26.02.22 я получил сообщение от Interactive Brokers что трансфер отправлен получателю и ориентировочная дата получения 28.02.22 +2 дня.

Текущий статус: «Ваш вывод средств был отправлен и должен вскоре прибыть в ваш банк. При обычных обстоятельствах это займет до 2-х рабочих дней с 2022-02-28».

Приват говорит, что трансфер не был получен, т.е. он, скорее всего, находится на проверке в банке-корреспонденте.

Пытался звонить в поддержку, но безуспешно. Может быть кто-то знает как можно выяснить судьбу этого трансфера?

Так, знаю 1 кейс.

А тікет ви ставили?

Який зараз статус переказу?

Текущий статус: «Ваш вывод средств был отправлен и должен вскоре прибыть в ваш банк. При обычных обстоятельствах это займет до 2-х рабочих дней с 2022-02-28».

Тикет создал сегодня. Если честно, даже не знал, что у них есть эта возможность. Раньше просто звонил в поддержку. А можете рассказать по поводу этого кейса, о котором Вы знаете?

Так а що розказувати?
Гроші відправили і вони прийшли.

Добрый день. Сегодня получила послание от ИБ. Кому-то такое приходило?
Уважаемый клиент IBKR,

В связи с началом открытых военных действий между Россией и Украиной и объявлением правительствами разных стран мира о санкциях и других ответных действиях, которые будут применяться против России, мы хотим повторить наши предыдущие предупреждения относительно активов и инвестиций на вашем счете, которые могут быть значительно под влиянием рыночных и/или геополитических событий.
Инвестиционные продукты, чувствительные к российским ценным бумагам и рынкам долговых обязательств, в последние несколько дней испытывали необычайную волатильность. При принятии инвестиционных решений следует учитывать постоянную волатильность такого экстремального масштаба. Также можно ожидать продолжающейся волатильности на энергетических и товарных рынках. Изменения в биржевой/законодательной или маржинальной политике IBKR могут происходить практически без предварительного уведомления.
Клиенты, имеющие позиции по депозитарным распискам (АДР/ГДР) или производным ценным бумагам (ETF, закрытые инвестиционные фонды и т. д.), открытые на российском или украинском рынках, могут быть лишены возможности совершать какие-либо операции с этими инструментами в случае применения санкций, влияющих на способность эти эмитенты этих ценных бумаг, чтобы работать в обычном режиме.
Клиентам с позициями непосредственно на Московской бирже напоминаем о возможности применения санкций в рамках международной банковской инфраструктуры, которые могут помешать упорядоченному закрытию позиций и возврату выручки от продажи на их счета в IBKR. Выручка от продаж может быть заморожена в России на неопределенный срок.
Клиентам, являющимся резидентами России (или проживающими в частях Украины, на которые распространяются санкции, введенные различными правительствами), может быть заблокирован доступ к их счетам в IBKR или осуществление транзакций (включая ввод и вывод средств). Клиентам также следует учитывать возможность технической блокировки международной интернет-инфраструктуры, которая повлияет на возможность доступа к вашим счетам IBKR.

Приведенный выше список рисков не является исчерпывающим. Мы настоятельно призываем всех клиентов признать, что текущая ситуация между Россией и Украиной представляет собой военный конфликт значительного масштаба. Существует несколько прецедентов того, что могло бы создать риск или проблемы для инвесторов.

Ни в коем случае IBKR не будет нести ответственность за убытки или ущерб любого характера в результате политических или рыночных воздействий, поэтому мы призываем всех клиентов IBKR учитывать свою подверженность этому конфликту и предпринимать немедленные шаги для снижения таких рисков, которые они сочтут целесообразными.

для інвесторів Interactive Brokers з реєстрацією у Донецькій та Луганській областях
які під санкціями
youtu.be/Iqg-io885wA

Доброй ночи. Кто-нибудь получал подобное письмо от Interactive Brokers:
Dear Client,

As you may have seen, the US, UK and other governments have issued sanctions related to Russia’s recent activity in the Ukraine.

Under these sanctions, Interactive Brokers is required to restrict any clients with an address in the Luhansk or Donetsk regions of the Ukraine from opening new positions (long or short).

Under these sanctions, you are permitted to close out any open positions or transfer positions to another broker-dealer before March 23, 2022. After that date, you will not be able to close out positions or transfer positions and you may not be able to access Interactive Brokers’ systems.

Therefore, we encourage you to close your account U******* and transfer or withdraw all assets before March 23, 2022.

Скорее всего они прицепились к моей Донецкой прописке. Но я живу в Киеве уже больше 7 лет. Как думаете, есть шанс что-то доказать и не закрывать счет или все-таки стоит распродавать акции?

Максим, приєднуйтесь до групи Українські інвестори в фейсбук
там цю тему обговорюємо і шукаємо рішення
Або ми ІБ переконаємо що так не можна, або знайдемо спосіб через ДІЯ змінювати «прописку» на інші області

Добрый день, есть новости по теме прописки и санкций? Спасибо.

Є хороші новини
Цього тижня зроблю відео

Ждем видео с нетерпением, у самого донецкая прописка. Интересно, а если есть доки на владение недвижимостью на подконтрольной тер-ии?
И там 7.03 письмо пришло от ИБ, что вроде как уже не обязательно закрывать счет и выводить средства, нужно только закрыть все позиции,доступ останется или я не прав?

«The only action permitted under the sanctions is withdrawing funds (not positions) from ... for personal, non-commercial purposes. We therefore encourage you to close out any existing positions or transfer assets before March 23, 2022.»

які під санкціями
youtu.be/Iqg-io885wA

Так, теж отримав. Буду намагатись розмовляти з сапортом. Є план Б — перевести позиції на Exante. Кажуть це реально

Хей народ, податкова запросила підтвердження інвестиційних прибутків з декларації за 2020 рік, яку виписку їм краще відправити? (Мова про IB)

звичайну activity statement
подивіться будь ласка вебінар
Як інвестору спілкуватися з податковою?
youtu.be/PgCKjwwkoiU

Мене також чмирили з цими бумажками. До цих пір питання я так і не вирішив, адже податкова вважає, що я маю платити не 9% + 1.5% за дивіденди, а 18 + 1.5%, вважаючи що dividends report немає правової сили і вони очікують щось схоже як dividend voucher, який IB не надає.

Що я надавав (в моєму випадку прибутками були лише дивіденди):
— dividends report англійською за податковий рік
— нотаріально завірений переклад на українську мову
— табличку розрахунків з курсом НБУ

Богдан, у вас є лист ДПС з аргументацією їх вимоги?
Л.

US ESTATE TAX

На американские активы, которыми владеет налоговый нерезидент США в случае его смерти взимается налог размером до 40% от стоимости таких активов, на сумму превышающую 60 тысяч долларов.

Если американские ценные бумаги находятся у американского брокера, то после смерти клиента, брокер обязан блокировать такие активы до проведения налогового аудита и уплаты данного налога.

Если американские ценные бумаги находятся у не американского брокера, то такой брокер не является налоговым агентом по этому налогу и не совершает никаких действий связанных с этим налогом. К таким брокерам также относится и один из самых популярных ныне Interactive Brokers, так как всех нерезидентов США оформляют на их филиал в Великобритании. Таким образом, платить или не платить этот налог остается на усмотрение наследников.

где в IB можно посмотреть инфу в какой юрисдикции открыт счет?

ІБ з 2018 відкриває українцям з України рахунок в Interactive Brokers, LLC, US

ось відео де розповідав про estate tax
youtu.be/Y9sm8yiAgFI

найленший спосіб не переживати за спадщину — ірландські ETF
youtu.be/Ak5ZBbjQR3g

Эх, дорого перекладываться (
Буду изучать какие там есть ETF и бонды.

Здравствуйте.Может кто-нибудь прояснить про покупку еврооблигаций Украины или Турции ,в IBKR ,номинированых в $.
B поиске TWS — Non-US Sovereign Bond ?
На демо-аккаунте в терминале , Турецких выдает много , Украинских ~3 .Kнопки BUY & SELL на панели не активные, и не дают оптравить ордер.Возможно потому что счет учебный.. И реально ли при сумме 5-5,5$ купить хоть не полный лот?
P.S. Freedom Finance UA предлагает с маленькими комиссиями(открытие счета ,хранение) , но с небольшим выбором, и как следствие — меньшей доходностью.
Заздалегідь Дякую.

Бонды UA под 7,75% годовых стоят 92 тысячи баксов сейчас.

Бонды Турции можно купить от 1к. Только инвестиции в отдельные бумаги (акции, бонды) это как вход Вашего портфеля в зону турбулентости , поэтому пристегивайтесь и приготовьте пакет)
Сам купил в ИБ на 2к в прошлом году, до сих пор просадка 10%(
Про евробонды написал тут, t.me/ELytsar/315
Спойлер: маленькими (1-100к) лотами можно купить с большой маржей брокера (3%+ гоовых), большими лотами 100к+ с маленькой маржей (0,5-1% годовых). Все в Украине, через укр брокеров, за средства с подтвержденным источником происхождения.
Покупал евробонды у ФФинанс, Универ мелкими лотами, ICU — через фонд Еврооблигаций.

Хто вже потестив моно-інвест, дайте будь ласка фідбек.

Это не прозрачное решение. Для работы с акциями мне не нужен посредник в лице непонятного приложения, у которого нет физических офисов, который не может нести никакой ответственности, депозиты через которого не защищены никем, куда нельзя прийти с вопросом «Где мои деньги».

А с IB дела по другому обстоят в Украине? )
Особенно с новостями о блокировках и т.д.

Вы про россиян, заехавших в Крым? О каких блокировках вообще речь?

Да, и плюс годовые комиссии за «проверку рисковости».
В тг канале Iplan недавно был целый гайд — что нельзя делать, чтоб тебя не заблочили.
Как-то не приятно узнать что из за каких-то политических ситуаций — ( допустим завтра рашка нападает) — мой аккаунт могут заблочить, и хз что с ним дальше делать.

Вопрос щас в целом не об этом, а о том чем IB отличается от моно инвест?
Они лишь платежная прослойка между Exante, нам как минимум не нужно платить 12$ + 0.5% за свифт.
Единственное что не вычитал еще — на каждого юзера создается отдельный аккаунт в exante, который можно восстановить в случае с проблемами с моно?

У меня нет и никогда не было никаких годовых комиссий. Не делайте глупостей и не будет проблем с брокером. Никогда американская компания не будет блочить экаунт из-за того, что кто-то напал, это выдумки.

Выше я перечислил причины, почему решение от моно я даже не рассматриваю. Повторять не вижу смысла.

Напомните, мы еще в плюсе с инвестициями в акции и крипту?

Да.
Но я чувствую нотку язвительности в комменте?)

Зато про податки можна не паритись))

Хоча якщо бакс стане по 36 то буде сумно)

канал iplanua в тг

#фондовийринок #interactivebrokers

Враховуючи кількість питань від українців по типу:
Чи обмінюється IRS з ДПС даними?
Як мене поповнити з ... рахунок в ІБ відкритий як укр резидента?
Працюю в Польщі/Чехії, рахунок відкрито як український, що порадите? І так далі..,

То на жаль ми можемо піти по шляху Росії і клієнти з України теж стануть «мутними в ІБ» по внутрішнім статусам (((
UPD: наразі жодної офіційної інформації в такому ключі щодо українців немає!

Кто то выводил обратно деньги в Украину? Слышал о том что налоговая может заморозить счёт и проверять все ли налоги уплачены.

так варто було спитати там де чули. податкова не моніторить ваші рахунки в реальному часі, натомість відділ фінмоніторингу банку може спитати про джерела походження коштів при перевищенні порогу (від 400к грн по закону, іноді від 150к за внутр. розпорядженням в деяких банках).

Да, никаких проблем не было с зачислением.
Вопросов не задавали.

Кто-нибудь инвестирует в ирландские аккумулятивные этф, желательно реплика SP500? Плюсы, минусы, подводные камни.

Нагуглил www.ishares.com/...​teEntryPassthrough=true
Expense ratio 0.07 по сравнению с 0.03 в VOO, зато нет головной боли с американской и нашей налоговой.

Можете объяснить чем ирландский аккумулятивный eft s&p500 лучше американского etf s&p500 и как это избавит от головной боли с нашей налоговой?
С ирландского можно не платить налоги в Украине?

Не попадает под estate tax
Нет дивидендов — нет отчетов в налоговую до реализации капгейнсов и не бодаешься с налоговой за налоги на дивиденды

чуть отталкивает:
1. expense ratio — VOO 0.03% против 0.07% у CSPX/VUAA
2. их нельзя долями покупать
3. низкая ликвидность
Что отталкивает в американских
1. Налог 40% на наследство на сумму выше 60к
2. Законно — нужно подавать декларацию о доходах

US ETF чи Irish ETF? Американські та ірландські ETF для інвестора з України.
youtu.be/Ak5ZBbjQR3g

Я в VWRA инвестирую

Я правильно понял, что это не «реплика sp500», но дивиденды с них не платят, поэтому и отчетов в укр. налоговую на них подавать не нужно (пока не продашь)?

Угу, это аналога VT. Для сп500 есть VUAA.

Кто-нибудь уже подавал декларацию в налоговую в этом году? Не понятно, это только у меня так или у всех падает

Введення звітності -> Створити
сразу падает с «Помилка обробки запиту»

айтишники вышли из отпусков и пофиксили ))

Какие варианты есть для украинцев сохранить свои деньги в случае, если в Украине всё будет совсем плохо (читай — Путин нападёт)?
Правильно ли я понимаю, чтобы вывести свои деньги со счёта IB за границу, надо стать налоговым резидентом за границей?
Или на IB можно заводить деньги с иностранного счета и на него же выводить не будучи налоговым агентом за пределами Украины?
Пока самый простой способ вижу в покупке биткоина

А что, swift платежи отменяют? Купи акций, в конце концов, или etf длинных. А с битком можно и у −50% выйти, когда деньги понадобятся )

Вопрос в том, что если я уже купил акций, причем заводил деньги на IB с Привата, то куда я потом могу вывести деньги по правилам IB, если в Украине, условно, ляжет банковская система

На любой счет, вам принадлежащий

Зачем биткоин? На бинансе стейблкоины дают 6%-9% процентов годовых без всякого риска (ну кроме того риска, что бинанс хакнут или он исчезнет).
А вот если говорить про IB, то конечно в случае падения гривны мы попадем на огромные налоговые переплаты, 19.5% от разницы курсов покупки/продажи.

Вопрос в том, куда можно вывести деньги, если заводил с Привата. Я встречаю противоречивую информацию. Кто-то говорит, что можно вывести только на тот счёт, с которого заводил. Другие говорят, что на любой свой счёт можно вывести, в том числе за границей

Что мешает задать этот вопрос поддержке IB и получить ответ?

Саша, вам же Максим відповів вверху що можна.
У нас вже були кейси, коли заводили з Привату, а назад на Моно. Логічно що фін мон при цьому може більше вимагати доків на сумах 400+, а часом і на менших.
Щодо вивоу на іноземний рахунок, то кейси були, але мало. І це тема для форуму, а для платної консультації.

У ИБ политика в плане рисковых стран, к которым относятся все бывш СНГ, выводить на тот же счет, с которого заводили. Это официально. Неофициально, иногда выводят и на другой, иногда для этого требуется подтверждение смены места проживания или резиденства. Иногда достаточно просто доваить новы счет в системе и все работает. Вероятно, зависит от рисковости и близости страны к санкциям сша.

Ссылку на официальную политику дадите?)

Это был бы лютый зашквар.

Главный риск в том что стейблкоины — скам, они могут скамануться в любой момент, причём все. Ни у одного стейблкоина и близко нет бекинга сопоставимого с объёмом их выпущенных.

В некотором смысле биток куда надежнее — он не может скамануться )

Очень простой пруф — нигде невозможно зашортить USDT к обычному доллару.

Пока самый простой способ вижу в покупке биткоина

Преимущество крипты — актив принадлежит тебе (если использовать аппаратный кошелек), и как долгосрочная инвестиция — позволяет решить проблему инфляции сбережений. Но использовать как подушку — не самый лучший вариант, так как выйти в кеш моментально и с прибылью будет проблемно. Но как вариант «собирать на пенсию» — можно рассмотреть. Лично я так и делаю...

P.S. В случае форс-мажора, я думаю, IB сразу же заблокирует вывод средств в Украину до стабилизации ситуации

В случае форс-мажора еще может нац валюта на иксы помножиться, а это значит при продаже серьезная курсовая разница появится.

Именно. А сейчас, похоже, высокая вероятность помножить на иксы доллар и евро. ХЗ что при этом произойдет с биткоином, но это актив, по математике которого инфляция исключена. Лично я вижу в нем шанс сберечь свои накопления. Но не гарантию...

В случае форс-мажора, я думаю, IB сразу же заблокирует вывод средств в Украину до стабилизации ситуации

В этом, собственно, и мой вопрос. Что будет делать IB, если у нас будет ̶п̶и̶... Казахстан?
Или какой актив в каком виде лучше хранить, чтобы можно было более-менее легко достать/продать в другой стране?

Для фиатных валют выходом может быть карта зарубежного Банка. Для криптовалют — аппаратный кошелек. А вот другие активы могут зависнуть до лучших времен...

Обновление: еще один неплохой вариант, который скорее всего будет доступен в будущем, это платежные карты, связанные с аккаунтами на криптовалютных биржах или непосредственно с криптовалютным аппаратным кошельком

Доброго времени суток.
Напишите, пожалуйста, кто с таким сталкивался. Проходила в IB ежегодную перепроверку анкеты, повторное подписание w8ben. После появился новый документ, который ранее не подписывала — форма CRS-Individual Самостоятельная сертификация налогового резидентства. Такую форму всем нужно подписывать?

Ні, у мене такого не було. Я тільки W8 перепідписав

Для резидентов Еврозоны и имеется возможность пополнять счет IB в валюте отличной от USD, например EUR или PLN. Для этого на сайте IB выбираете «банковский перевод», и нужную валюту. IB выставляет счет на банка-посредника в той стране, которую вы выбрали, в случае со злотым, это Bank Handlowy w Warszawie, и фокус в том, что вам больше не нужен SWIFT, отправляете простой перевод со счета на счет в местной валюте. На счет брокера деньги заходят без комиссии, и в той же валюте. Далее идете в обмен валют, или на форекс (внутри IBKR), и меняете по любому желаемому курсу, при этом не заплатив НИ ЦЕНТА КОМИССИИ НИКОМУ!

Вiтанячко приват банку с их конскими спредами за обмен валюты по картам, и свифт перевод 16$ + 0.5%. И главное. Не нужно никаких справок, выписок, налоговых деклараций. И разрешения нацбанка тоже. Утром отправил, вечером зачислено.

Жаль, в Украине не работает. Гривны в этом списке нет, к сожалению.

Нужно уточнять, позволено ли кредо банку, давать доступ на польский межбанк, резидентам Украины. Имеют ли они лецензию в Польше. Думаю, что нет.

Наблюдал другую картину:

отправили EUR из Германии на счет, открытый в USD, через банковский перевод на IBAN по полученным от IBKR реквизитам. Деньги зашли на торговый счет и сами сконвертировались в основную валюту USD.

При выборе способа внесения депозита, указывпете страну и валюту. Вы, очевидно, выбрали доллар, а засылали с евро счета. Нужно было выбирать евро и Германию, тогда зашли бы как есть без конвертации.

Насчет комиссии я таки соврал. Форекс обмен = 2$ за операцию.

Наоборот — удобно, что сконвертились по рыночному курсу сразу. Это и хотелось.

А чи нікого не нітить той факт, що ти фактично не стаєш власником цих акцій, адже акції залишаються за IBKR, а якісь записи про те, що ти щось там купував, є тільки у IBKR?

Вже кілька разів цю тему піднімали))
почитайте н сайті SEC про assets held in the street name
Остнній раз тут про це згадував
00:00 ІВ
01:11 Міграція рахунків
03:24 Банкрутство ІВ. Що робити?
06:20 Спадщина
07:36 Cпільний рахунок
9:00 Переказ з payoneer та transferwise
9:36 Купуємо крипту в ІВ?
10:55 Страшилки
youtu.be/NFUz6OZjbMs

9 грудня буде Фонловий ринок, приходьте!
Kyiv Invest Meetup — це спільнота приватних інвесторів.
Ми зустрічаємось кожен другий четвер березня, червня, вересня, грудня.
Відверто розповідаємо про успіхи і помилки. Обговорюємо нові можливості.
kyivinvestmeetup.iplan.ua

Здравствуйте. Возник вопрос по налогообложению, буду благодарен за ответ!
Приведу пример:
Допустим я закидываю на брокерский счёт 3000 евро. Через время меняю 1000 в доллары.
Проходит пару недель и, допустим, у меня есть прирост от форекс сделки — 20 евро ( евро к доллару упал).
Дальше я покупаю 2 акции на лондонской бирже, пусть по цене 400 баксов за каждую.
На счету остаётся 2000 евро и 200 баксов + 2 акции.
Дальше история повторяется, т. е., для примера, та же операция:
Из оставшихся 2000 евро я тысячу меняю на доллар и покупаю ещё 2 акции.
Как в этом случае рассчитывать вычет процентов для налоговой?
По акции понятно — с момента покупки до момента продажи и поступления денег на счет. А валюта?
Правильно ли я понимаю?
В данном случае изменение курса по первой тысяче:
1)С момента покупки первой тысячи до момента покупки акций ( на 800 баксов) это будет налогооблагаемая база для этих 800 долларов ( то есть 80% от тех 20 евро прироста) ?
2) оставшиеся двести + новая тысяча при новой покупке будут считаться по принципу:
Сначала налоговая база разницы в росте/падении 200 оставшихся до этого счета + 1000 новых с даты обмена до покупки?
Как это выглядит на практике? Буду рад любым ответам...спасибо!

Я думаю краще не на форумі, а бухгалтерам написати і заплатити за консультацію. Ось тут є контакти трьох, з якими клієнти iPlan співпрацюють
youtu.be/sV7c_myExiM

В когось був досвід використання margin loan і подальшого виведення готівки (наприклад, для купівлі нерухомості за позичені гроші)?

Я тож на него смотрю после поста www.mrmoneymustache.com/...​/margin-loan-ibkr-review, но пока даж в саппорт не писал возможно ли это для украинцев. Плюс интересно как с налоговой это прокатит

ИБ ответил ,что нет преград патриотам ) Написал письмо в налоговую )

Ем. Від тебе такого не очікував)))
Ініестувати кредитні кошти?
Чи це стратегія арбітражу процентних ставок?

Та пока просто сбор инфы ) Крутятся мысли о мортгейдже «своими руками» для покупки жилья в Сан Себастьяне на пенсию, которое выплатит само себе до FIRE. Ну и просто иметь в виду, вдруг что-то стоящее подвернется, для чего понадобится бридж кредит

Кстати, bigERN как раз сегодня запостил Margin Loan как вариант избежать SRR earlyretirementnow.com/...​ement-swr-series-part-49

Там єдине питання до IB, чи можна виводячи гроші завести кеш у мінус. Взяти маргін позику — принципово можно, якщо можна маргіном користуватись. Тільки там наче було, шо не можна саме виводячи гроші кеш у мінус завести. Варіант який 100% спрацює — продаєте частку портфелю, виводите гроші, знов купляєте ту частку портфелю (кеш у вас в мінусі — це і є маргін позика). Питання тільки чи можливо це усе зробити без зайвих рухів продажу-купівлі. Ну я так розумію, що так.

Так я именно о withdraw cash on margin спрашивал. Можно было б переключиться на margin акк и увидеть сразу самому, но лень)

продаєте частку портфелю

Не, тут уже налоговая и CGT появляются

А зачем в налоговою писать? Все честно, традиционная схема ухода от налогов в эльфии, много кто этим пользуются, а там строже налоговое законодательство чем в Украине. Сейчас демократы запустили дискуссию чтобы запретить эту тему и начать покрывать налогами unrealized captial gain, чтобы народ в акциях не сидел и не жил за кредитные средства.

Это одна из причин почему Маск продал 10% акций Теслы дескать смотрите, я не уклоняюсь от налогов, для меня не проблема продать акции и заплатить с них налоги.

А зачем в налоговою писать?

Потому что налоговая расценит это как доход по-дефолту, соответственно, нужно будет как-то подтвердить что это именно кредит, чтобы не попасть под ПДФО

Мне стремно строить свою FIRE стратегию на предпосылках что чья-то налоговая что-то не узнает, но YMMV

KYC проходил? Значит узнают )

По крайней мере не оставит труда, не знаю на каком уровне украинская налоговая отслеживает движение средств. В эльфии с этим строго и брокеры отправляют в налоговую все твои транзакции.

О, цікава штука. Треба спробувати :)

О, популярная тема в крипте и делается в 2 клика в DeFi в отличии от традиционных фин учреждений где нужно брокера или банк подходящий искать, бумажки заполнять.

по дивідендам і практичним кейсам 2021 з ДПС записав окреме відео, скоро викладу на Сімейному Бюджеті

Любомир, подскажите, подал декларацию весной, оплатил дивиденды 9% + 1.5% и прибыль с акций 18% + 1.5% полученные с IB. После этого получил запрос на документы подтверждающие данную прибыль. Отправил форму 1042S и репорт с покупкой/продажей акций и деривативов. На этой неделе пришел запрос с налоговой, что по законодательству их нужно перевести и заверить нотариусом. Но что переводить? XML репорт и форму 1042S? Неужели каждый раз нужно переводить и заверять выписки с IB? Сталкивались ли вы с такой проблемой? Думаю, это будет полезно и для других инвесторов.

Интересно какому проценту/как часто такие запросы прилетают.

Вы можете немного рассказать, о вашем кейсе?
Это первая подача декларации?
Что-то что могло показаться подозрительным налогой? Например активный трейдинг?

Это первая подача, так сказать пристрелочная. В декларации указал дивиденды на небольшую сумму и пару тройку операций по покупке/продаже.

Та же ситуация, первый раз, одно получение дивидендов.
Накатали целое письмо с просьбой предоставить подтверждающие документы. Пока связы