Майже все про Interactive Brokers

Вся базова інформація про Interactive Brokers в одному місці)

Interactive Brokers, USA

Брокерський рахунок для довгострокових портфелів (пенсійний фонд, університет дітей...)

S&P рейтинг: BBB, outlook Positive
(Very strong capitalization, growing, geographically diverse, low-cost brokerage business, modest risk appetite)
www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1387

У 2018 вкотре визнаний найкращим онлайн брокером США за версією Barron’s
www.barrons.com/...​efsec=best-online-brokers

повний ПЛЕЙЛІСТ
відкрити рахунок онлайн
поповнити ІБ рахунок (відправити гроші з України)
на прохання інвесторів створено наступні відео:
З 2020 можна поповнити з карти Універсальна чи для виплат
як отримати довідку про доїходи онлайн
покупка (продаж) ETF
надійність та гарантії брокерів
Комісії інвестора (радники, ETF, брокери)
Вивід коштів з Interactive Brokers

www.youtube.com/...​fdcvwwWQtus2Zld-G16Y34kn0

про податки створено окрему сторінку Декларація про майновий стан та доходи на сайті simeinyi-budzhet.ua, а також відео інструкції
Ось приклад Декларація про майновий стан та доходи 2020
youtu.be/sV7c_myExiM

👍ПодобаєтьсяСподобалось18
До обраногоВ обраному62
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Всім привіт. У 2020 році мене часто просять 2 відео
— як вивести гроші з Interactive Brokers
— скільки буде податків? Як їх декларувати?

Я планую ці відео до 1 квітня 2020 року. Ще виясняємо нюанси з ДФС.

нагадаю що крайній строк декларації про майновий стан і доходи — 1 ТРАВНЯ

www.youtube.com/...​ej0nGa-uBbROmOnw/featured

по дивідендам і практичним кейсам 2021 з ДПС записав окреме відео, скоро викладу на Сімейному Бюджеті

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Скажите а какие банки кроме привата гарантировано принимают вывод средств с IB потому что мой а-банк например не принимает. А приват мне не доступен.

їх багато, Моно, Укрсиб.
Краще виводити на той, з якого заводили.

Підкажіть будь ласка, які документи потрібно надати нашим банкам (Mono, Приват) для виведення коштів з IB? Які кейси зустрічались? Від яких сум у банків можуть виникнути питання? Якщо інвестиційний прибуток перевищує дохід, як це пояснити банку? Дякую!

Банки не контролюють інвест прибуток.
Фін моніторинг перевіряє походження і джерала коштів на сумах понад 400 000 ГРН.
Хоча мают право вибіркоов запитати і на меншій суму.

Банки знають хто такі ІБ, якщо виводите з того ж рахунку, з якого заводиили, то все проходить легко.

Підкажіть будь ласка, чи можливо вивести гроші (не активи та цінні папери) з ІБ який відкрит з Українськими даними на свій рахунок в Польщі? Ці гроші були заведені для зберігання і вони не отримані як дохід від продажу акцій. В разі звичайного рахунку в банку я можу перевести та показати звідки гроші, це savings, але я не можу зрозуміти, чи можливо це зробити у випадку з грошима з ІБ рахунку.

На ІБ проблем не буде, якщо ви заводили туди з польського рахунку хоча би раз.
Подивіться великий лайв з представником ІБ на Сімейному Бюджеті.

На стороні польського банку залежить від суми. Можуть попросити документи про походження коштів.

Дуже дякую за відповідь, відео передивлюся, заводив лише з рахунків України до початку війни і потім пару разів з Wise USD рахунку, з Польші ще не заводив.

У кого уже есть опыт перехода с Interactive Brokers на какой-нибудь брокер в Германии? Сколько занимает трансфер, нужно ли продавать US ETFs, есть ли какие-то ограничения?

Если у тебя немецкая прописка, ты не можешь использовать IB LLC. Сайт просит подтвердить данные о месте жительства, когда выбираешь немецкий адрес, пишет открывать новый аккаунт(для Европейских стран) и переводите туда активы.

Немецкий брокер, потому что он автоматически за тебя платит налоги, не нужно декларацию подавать.

Понял, спасибо!

Я так розумію ви стали податковим резидентом Німеччини?
Потрібно відкрити новий рахунок в ІБ як резидент Німеччини і перевести через сапорт туди папери на зберігання
US ETFs продавати не потрібно, але нові купити не зможете.

Доречі ось наш плейліст по НІмеччині, ймовірно вам пригодиться
www.youtube.com/...​fdctL6-m-kGfCnknbF8XOmGXK

Я так розумію ви стали податковим резидентом Німеччини?

Верно.

Потрібно відкрити новий рахунок в ІБ як резидент Німеччини

Думаю переходить именно на немецкий брокер — с налогами легче, плюс не понятно куда IB переведет новый аккаунт. В интернете некоторые пишут, что с Interactive Broker Central Europe, который в Венгрии лучше не связываться, но пока не углублялся почему.

Клієнт хвалив DeGiro
Якщо надумаєте там відкривати, напишіть будь ласка в особисті, дам реферальнйи лінк.

Скажіть, де в інтерфейсі цього богомірзкого брокера розробленого далекими від ІТ тьотками 50+ років, скачати податкову декларацію чи хоча б звіт про capital gain за останній фінансовий рік? Це ж блін явно не для людей зроблено.

Чому для крипто бірж і всяких робінгудів, розроблених «смузіхльобами і хіпстерами» це не проблема, а для брокерів типу IB розробленими тру програмістами («работает, не трошь!») для тру інвесторів (як тут пишуть) — ти маєш годину лазити по запутанному інтерфейсі і все-рівно не знайти базову функцію?

Reports — activity statement

також вам ймовірно буде актуальним
ua-tax.web.app

Я не впевнений, що там можна отримати річний capital gain, там треба рахувати його самостійно

Вірно, самому треба рахувати. В нормальних біржах тобі відразу після закінчення фінансового року присилають звіт про твої транзакції і capital gain, деякі навіть порахують тобі податки під твою країну і вкажуть яке число в яке поле заповняти.

А тут, максимум транзакції знайдеш (і їх ще треба знайти так як взагалі не очевидно ) в нечитабельному вигляді з купою непотрібних деталей які лише створюють візуальний шум.

Це Україна, нормальні брокери з нами не працюють. Як і нормальні сервіси інших компаній. Зате у Джона Келлі 8к =)

Це хибне твердження

Та мене більше дратує що люди це захищають, їдять це гівно. Рахують що чим складніше, повільніше і страшніше, тим краще, типу для професіоналів. А все що просте, гарне і швидке — це все для хіпстерів і смузіхльобів. Тільки кілька людей тут сказали що ну да, говно, но більше в Україні нічого немає.

Хоча взяти той же байненс, має купу функціоналу як interactive brokers, може навіть більше, але він при цьому швидкий, UX friendly (не без косяків) і очі не кровоточать.

хочу перейти со счёта Наличный в Маржевый, но выскакивает уведомление — Финансовая информация, опыт и/или инвестиционные цели, которые вы указали в своем профиле, не отвечают критериям для торговли продуктами в категории Маржа...как исправить? Спасибо

у цьому місці всі мають сміятися? тут форум чи стендап?

получилось что-то?
я что-то тоже не могу перейти...

Доброго дня, підкажіть, наразі можливо Ibkr поповнити з привату, з валютної карти?

Вчора ФРС вкотре підвищила облікову ставку. Скоро американські treasuries можуть стати більш привабливі, ніж акціі, чи S&P 500
Питання, як краще купити treasuries? Напряму чи краще через ETF? Чи є ірландський акомулятивний ETF на treasuries?

Я правильно розумію, що interactive brokers атоматично знімає та сплачує податки на дивіденди за ставкою 15% для України?

taxsummaries.pwc.com/...​chandise to an enterprise.

В такому випадку, якщо я зробив перший депозит у січні місяці, та не продавав (і не планую в найближчі 20 років продавати) те, що маю, я не сплачую ніяких додаткових податків, просто до травня 2023 року я маю подати декларацію про майновий стан.

Чи означає це, що плануючи жити у майбутньому на дивіденди, не продаючи нічого, з урахуванням автоматичного зняття податку IB я просто зможу виводити дивіденди на картовий рахунок Українського банку, і нічого сплачувати буде не потрібно?

Податки з дивідендів. Практика 2021.
Ми маємо вже певну практику спілкування з податковою службою з приводу сплати податків з дивідендів і розбору спірних питань. Є два основних типи поведінки інвестора — лояльна відповідальна лінія або агресивна модель.
youtu.be/IKS0zxiplfg

Податкова при перевірці декларації зажадала нотаріально засвідченого перекладу договору з ІВ, а він у мене на 37 сторінках. Перевод 1-ї сторінки від 120 грн. Може хтось робив такий переклад — дайте пораду як краще це зробити.

Це саме перевірка? Чи хотєлка у листі?
І як вони обгрунткаали необхідність надати саме договір? Бо як правило виписки достатньо

4-й раз подаю декларацію с ІВ і цей раз попав. Обласну ( Київську) податкову зацікавив збиток в 44 тис. грн. в Ф1 і назначили перевірку. Обгрунтували просто — згідно законодавства, хоча в П. Кодексі тільки звіт брокера наче є. Більше 10 років здавав декларацію після Універу- договір ні разу не затребували, але й перевірок не було. Якби він був на 3-5 стор-х не проблема, але 37! 5 тис просто на вітер — хто його там буде читати.

Листів не було, тільки багато істеричних дзвінків від інспектора якого нахиляє обласна податкова. Інспектор ,до слова, називав звіт брокера дурнею — такий рівень.

варто поставити їх в рамки законодавства.
І одразу залучити податкового юриста на офіційне спілкування з ними виключно у письмовому вигляді.
Напишіть мені на lostapiv gmail com я вам контакти перевіреного податкового юриста, з яким iPlan клієнти працювали.

Я сам більше 10 років подаю декларації, бо колись на UX торгував. Неадекватні запити і дзвінки були, але в цілрму політ нормальний.
Якщо що і виніс для себе, то виключно письмова комунікація в рамках закону без всяких намагань апелювати до здорового глузду інспектора.

Також було б добре, якби Ви після того як все закінчиться розповіли про свій досвід у відео на Сімейному Бюджеті

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text

> У разі подання документів англійською мовою переклад українською мовою не вимагається.

там багато де така фраза, в кодексі. Тому вимоги перекладу — незаконні.

ого, я щось це пропустив.
Це одна з недавніх правок до ПКУ?
дякую що поділились!

Декілька років як, то для електронної митниці робили, але на податкову теж поширюється.

Чи є якась інша можливість поповнити ib окрім wise і револют? На вайсі не встиг відкрити рахунок, а з револютом лякає те що він працює тільки з біженцями

а як поповнити Payoneer маючи гривню на руках? Чи можна обійтись без мутних схем і високих комісій?

ніяк.
На пейонір тільки кошти від замовників модна приймати.

Як відправити кошти з Payoneer на Interactive Brokers
youtu.be/ddmuB8nNW5E

з вайсом можна і на свіжевідкритих рахунках поповнювати прямим переказом

З валютної карти. Валюту на карту можна покласти в касі банку

А деньги то откуда возьмутся на свежеоткрытом аккаунте? Там же если ты регистрируешь Украину, то можешь только за большую комиссию оплатить своей картой (скорее всего, не можешь, из-за лимитов НБУ), а доступа к балансу wise у тебя не появляется. И никаких реквизитов для пополнения счета wise — тоже.

А деньги то откуда возьмутся на свежеоткрытом аккаунте?

Через кріпту

То есть ты хочешь сказать, что у тебя на новореге из Украины появился wise счет? У меня просто на главной нет кнопки «открыть счёт» и никаких открытых счетов тоже нет.

А що взагалі на головній? Там же без цього просто порожній екран буде

то можешь только за большую комиссию оплатить своей картой

Оце от де?

А що взагалі на головній? Там же без цього просто порожній екран буде

Ничего подобного. Те же самые пункты меню «Старт», «Карты», «Получатели» и т.д., что и на аккаунте, зарегистрированном до 12 августа 2022. Просто отсутствует блок «Счета», вообще, как таковой.

Оце от де?

Кнопка «отправить деньги».

Старт це з позначкою будинку? І там нема рахунків? А що в Профілі в пукнті Account details? В мене у Send нема опції картки, ти не плутаєш з Receive? Дозволь отримувати по email у налаштуваннях, та спробуй через кріпту P2P закинути 10-20 доларів

Старт це з позначкою будинку? І там нема рахунків?

Нет счетов.

А що в Профілі в пукнті Account details?

Включен поиск по email и по телефону.

В мене у Send нема опції картки, ти не плутаєш з Receive?

Нет, не путаю. Пользуюсь русской веб-версией, возможно у тебя оно называется bank account, например.

Дозволь отримувати по email у налаштуваннях, та спробуй через кріпту P2P закинути 10-20 доларів

Я не могу свой свежерег найти со своего основного акка по эмейлу. А наоборот — могу. Смысл мне людей напрягать в P2P, когда у меня налицо ситуация, что аккаунт со счётом, зареганный до 12 августа ищется по вайзу, а аккаунт без счета, зарегистрированный после 12 августа уже не ищется.

У тебя у самого есть свежий акк вайза после 12 августа или ты просто пальцем в небо тычешь, думая, что я первый раз этот вайз вижу? Нет, я ценю твой интерес и попытку помочь, но я не первый день этот вайз вижу, есть аккаунт и с открытыми счетами, могу сравнить.

Они по сути борются с крутильщиками бинанса, которые перевыпускали раз в сутки себе виртуальную карту, у нее менялся номер и они на нее засылали очередную пачку в 15-30к грн. И вайз, видимо по просьбе НБУ, закрыл возможность из Украины открывать карточки вообще. А у вайза видимо такая архитектура, что счет не может существовать без карточки. Следовательно открыть счет тоже нельзя. А нет счета, некуда и деньги отправлять по эмейлу внутри вайза через P2P.

И стал вайз из подобия необанка с собственным балансом в обычную прокси-платежную систему типа маниграма/вестерн юниона. Из-за дурачков из Украины, которые на одном обороте гривен 500-1000. Ну или не дурачков, хз.

Так, я мав на увазі оплату через свою карту. Зробив пробний платіж на 99 доларів з доларової карти привату — на IB після комісій і конвертацій зайшов 91 долар.

Тобто, якщо зараз є доларова картка в українському банку, то з неї можна поповнити IB? Яке обмеження по сумі є?

Так, щодо обмежень не скажу, великі суми не переводив.

є ще Zen та Skrill
лоігка приблизно та ж, комісії будуть вищі

Дякую, не підскажете які там комісії?

Богдан,
детально я їх не вивчав.
Якщо ви ніколи не звертались до iPlan.ua, то запишіться на 30 хв безкоштовну консультацію до планера Іван Воробей. Він якраз недавно вивчав платіжки.

Так і не отримали інструкції, як реально зараз можна поповнити IB з нормальною комісією
Хто як робить?

Вы тут хотите увидеть рекомендации, которые нарушают указы НБУ?

підкажіть, як краще з ib вивести гроші на wise, у дол чи евро, і що потрібно де заповнювати?

Даже сумніваюся, що це взагалі можливо

пробуйте вивести на той рахунок, з якого хоч рах поповнювали
ось розмова з офіційним представником ІБ
youtu.be/hBS5FDCxXeo

на вайз є кейси виводу вже.
револют — не забувайте будь ласка, що він офційно тільки з укр біженцями працює!

ось міні інструкціящодо виводу коштів, що заповнювати
Як вивести кошти з Interactive Brokers на валютну картку МОНО
youtu.be/0R9gdAADKWA

При невеликих сумах — виводять навіть якщо поповнення з нього не було раніше.

Хочу купити Кернел але IB нехоче відкривати мені доступ до WSE, пише що його щось не відповідає в моєму профілі.
Чи не знаєте що в профілі може на це впливати?

хз, я відкрив доступ на WSE і купив без проблем.
Якщо галочка trading permessions all europe є, то пропоную написати в сапорт, в чому справа

В тому і була загвоздка, що коли я обирав цю галочку мені не давало зберехти трейдінг пермішени. Казало шо щось недостатньо в профайлі.
Супорт тоже не дуже допоміг — казав дивиться свій профайл.

Вирішення: підняв значення для капіталу, прошки почикав поки зміни пройдуть і зміг активувати европу в трейдінг пермішенах.

Добрий день
1) Які у мене є резики інвестування, якщо не маю легального джерела походження коштів?
2) В якому з Ваших відео чітко пояснюється податки, що необхідно сплачувати

2) на каналі Сімейний Бюджет є плейліст Податки фіз осіб. Там є приклади і інструкції. Я не є податковим консультантом, всі рішення на ваш розсуд.

Допоможіть зрозуміти з податками. Коли я буду виводити X доларів, то як мені довести, що 10 років тому я завів Y доларів? Аби мені довелося платити податки з X-Y, а не з X
Особливо актуально, коли заводити гроші можна через Wise і тому подібні небанківські сервіси

Я знімав кілька відео з приклада по декларуванню. Вони є у плейлісті Подакти фіз осіб
www.youtube.com/...​fdcvS6IepzxGKv3eB3vg759hn

що 10 років тому я завів Y доларів

на такому відрізку часу можеш платити зі всієї суми, там різниця менше 10%

Для прикладу (з округленнями щоб легше рахувати)
Нехай ти вклав 100$ у 2012, ріст 10% в рік, в результаті маєш ±270$.
Ти платиш податок з росту у гривні.
У 2012 курс був 8 (800 грн), зараз 36 (9800 грн).
Нехай податок 20%, ти маєш сплатити з 9к грн податки, 1800 грн.
Якщо сплатиш без врахування початкової ціни то буде 1960 грн.

А якщо сума не 100$, а наприклад 100 000$,
То різниця в 160 гривень перетворюється в 160 тисяч гривень) Немаленька вже різниця, 4370$)

Думаю, є сенс вести бухгалтерію та робити копії квитанцій з фінансовими транзакціями між своїм банком та IB. Якщо не робити чехарду з 150 рахунків в різних банках, а працювати лише з одним — це не буде буде проблемою

ось відео про «податок на курсові різниці»
під ним табличка з детальними розрахунками
youtu.be/1OIbOzZ8qjE

В Україні податки не з виводу, а з доходу (дивіденди) та інвестиційного прибутку (різниця між продажем та витратами на купівлю). Доводяться звітами брокера.

В Україні податки не з виводу, а з доходу (дивіденди) та інвестиційного прибутку (різниця між продажем та витратами на купівлю).

ключовим фактором профіту є надходження коштів;
для початку треба, щоб інвест.прибуток опинився у наших кишенях, а не тільки на рахунках у посередника, інакше з чого платити пдфо — з заначки, яку сховав від дружини?

Надходження на рахунок брокера? Чи це не рахується?

А посередник гроші не віддає? Мабуть ще можна виводити на іноземний рахунок і робити вигляд, що нічого не отримував.

Можете ще в податкової запитати, вони мают точно знати :)

Надходження на рахунок брокера? Чи це не рахується?

все рахується і посередник гроші віддає (поки що), але я б сказав, що це незавершений до кінця процес; відправна точка подорожі грошей саме з власного банківського рахунку, а не з брокерського, тому кінцева зупинка — зарахування коштів на власний банківський рахунок, а не тільки на брокерський.

як заплатити податки, якщо ваші гроші на брокерському рахунку? правильно, їх треба зняти; факт надходження = факт отримання профіту = є з чого платити пдфо (і заначка повна, і дружина задоволена)

до того ж, чомусь для купівлі 100 акцій msft недостатньо показати, що на вашому банківському рахунку у вас достатня сума, обов’язково треба здійснити переказ коштів брокеру, цікаво чому?

ви, як айтішник, платите 5% + ЄСВ з надходження коштів на ваш банк.рахунок, чи з того, що компанія десь на своїх рахунках відклала вашу зпшку?

Мабуть ще можна виводити на іноземний рахунок і робити вигляд, що нічого не отримував.

от якраз з усього, що виводиться і є реальний сенс платити податок, бо це фактичне надходження на власний рахунок;
питання в доцільності, в ризиках, а не в тому як мутиться, чи робити вигляд...

Можете ще в податкової запитати, вони мают точно знати :)

ну, там не так давно розчехлились, що з інвест.прибутку податки все таки справедливіше обраховувати як різницю між сумою продажу і витратами на купівлю, бо до цього топили за оплату зі всієї суми від продажу...і на тому дякуємо%)

кінцева зупинка — зарахування коштів на власний банківський рахунок

валютний чи лише після обміну на гривню? ;)

як заплатити податки, якщо ваші гроші на брокерському рахунку?

як заплатити ЄП, якщо гроші на валютному рахунку ФОП? ;)

обов’язково треба здійснити переказ коштів брокеру, цікаво чому?

Немає технічної можливості брокеру списати кошти з вашого рахунку. В ACH така можливість є, тому припускаю, що є брокери, які так можуть.

ви, як айтішник, платите 5% + ЄСВ з надходження коштів на ваш банк.рахунок, чи з того, що компанія десь на своїх рахунках відклала вашу зпшку?

Гроші на рахунку роботодавця ще не ваші, на відміну від брокерського рахунку.

ну, там не так давно розчехлились, що з інвест.прибутку податки все таки справедливіше обраховувати...

думаєте, колись розчехляться, що ваш спосіб справедливіше?

валютний чи лише після обміну на гривню? ;)

головне — приход профіту на банк, а там хоч як;

як заплатити ЄП, якщо гроші на валютному рахунку ФОП? ;)

я, мабуть, неправий, тому що розділяю валютний, брокерський і ФОП-рахунки як не одне і те ж...?

Немає технічної можливості брокеру списати кошти з вашого рахунку. В ACH така можливість є, тому припускаю, що є брокери, які так можуть.

тут ми трохи не зрозуміли одне одного...
з мого банківського рахунку списати не може;
з брокерського рахунку може (ті ж самі комісії за угоду);

там я запитував, чому для покупки інструменту обов’язково має відбутись зарахування коштів з банк.рахунку на брокерський? недостатньо показати, що на моєму банківському рахунку є потрібна сума...
а от для сплати пдфо достатньо, щоб інвест.прибуток з’явився на брокерському рахунку, без зарахування цієї суми на наш банківський рахунок?
давайте розберемо цей абзац, цікава ваша думка.

Гроші на рахунку роботодавця ще не ваші, на відміну від брокерського рахунку.

гроші на брокерському рахунку поки що наші, до наступної ітерації, яка потенційно принесе збитки; і щоб не печалитись у разі пдфо з однієї суми, з якої ми змогли вивести лише частину, достатньо просто не робити збиткових угод:)

Це були риторичні питання. Всі ці рахунки ваші і податковій байдуже, чи вважаєте ви гроші на них своїми.

чому для покупки інструменту обов’язково має відбутись зарахування коштів з банк.рахунку на брокерський? недостатньо показати, що на моєму банківському рахунку є потрібна сума...

А чому не можна зробити так у магазині? Бо брокеру треба заплатити тому, хто продасть вам акції.

для сплати пдфо достатньо

отримати щось безкоштовно. Не шукайте там справедливості. Моя думка така, що це теж ваш рахунок. IB навіть платить проценти на залишок. Мені теж не подобається платити податок коли я продаю та купую щось інше.

потенційно принесе збитки

В межах інвестицій збитки зменьшують дохід, можна навіть переносити збиток на наступні роки.

А чому не можна зробити так у магазині? Бо брокеру треба заплатити тому, хто продасть вам акції.

правильно, брокер заплатить з наших коштів, а не зі своїх;
і щоб він міг виконувати розпорядження нашими грошима, їх треба переказати на брокерський рахунок;
а щоб ми могли розпоряджатись інвест.доходом за межами біржової каруселі, гроші треба вивести на власний банківський рахунок;

IB навіть платить проценти на залишок.

з чого отримуються відсотки на залишок, якщо ви не давали брокеру жодних розпоряджень по вкладенню цих коштів?

а щоб ми могли розпоряджатись інвест.доходом за межами біржової каруселі, гроші треба вивести на власний банківський рахунок;

Ну так зробіть це на суму податку. В IB це безкоштовно раз на місяць. Я навпаки радий, що не треба платити додаткові комісії за вивід/ввід.

з чого отримуються відсотки на залишок, якщо ви не давали брокеру жодних розпоряджень по вкладенню цих коштів?

Колись по картках був відсоток на залишок без додаткових роспоряджень. Тут щось схоже.

якщо відповідно до нашого законодавства, то податок с різниці купівлі-продажу у брокера. Также відповідно до нашого законодавства підтвердженням витрат може слугувати виписка с брокера. Т.е. не обов’язково берегти квитанції 10 річної давності(якщо брокер не накриється и не будуть переведені акції на іншого, де вже не має цієї виписки)
А є в цьому сенс чи немає це вже податкову не цікавить.

Доброго ранку, не можу зайти в свій акаунт в ib, просить телефонувати в підтримку. Там є підтримка хоча б на російській?

Є і на російській, і на англійській. Телефони на сай ті. На вихідних часом. Бувають технічні роботи, які вони оголошують. Л.

Чи є якась інформація коли відмінять обмеження на реєстрацію аккаунтів людей, які народились у Криму та ОРДЛО?

Ок, можна зрозуміти санкції проти людей, які підтримали анексію, чи які продовжують там працювати (хоча це теж таке: не всі там залишились тому що дуже хочуть), але карати людей «провина» яких у тому, що колись вони там народились — це дужа дивна позиція. Доречи, наскільки мені відомо, люди які народились у рф, а потім поїхали звідти — реєструються без проблем. Отакі подвійний стандарти.

Коли США відмінять санкції.
Наші нові клієнти які родились нампідсанкційних територіях, але мають зараз адресу поза тими територіями йдуть в Саксо або Фрідом. Також є кілька клієнтів вExante.

Здравствуйте! Кто может подсказать? Я в апреле подал декларацию о доходах с инвестиций. По старым правилам должен оплатить налог до 1-го августа. Слышал что в связи с войной можно заплатить позже. Какой лимит времени у меня? Кто знает? Спасибо за помощь!

zir.tax.gov.ua/...​z/view/?src=ques&id=31073.

Саме 6 місяців надається у разі відсутності у платників податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності.

Саме процедуру підтвердження відсутності можливості ще не встановлено, тому ми не можемо зараз сказати яка вона буде, це має затвердити МІНФІН.

Підкажіть, при переказі з Wise на IBKR який потрібно вказувати «ACH routing number» ?

Дякую, вже розібрався.
Це був новий, щойно створений акаунт і у кабінеті на сайті не було доступу до інтерфейса, тільки можливість fund account

Подав звіт за 2021 рік, його погодили і вже сплатив податки. Тепер отримав лист про вимогу надання підтвердження доходів. Який звіт необхідно формувати в Interactive Brokers під таку вимогу? Бо я бачу різні варіанти, але сумніваюсь, що вони підійдуть нашій податковій.

В декларации для налоговой, в приложении вы указывали какие сделки были совершены и финансовый результат этих сделок. Вот в IBKR нужно скачать отчёт, в котором бы были указаны эти совершённые сделки. Там не так много стандартных отчётов, можно их поклацать и выбрать подходящий.
Можно выгрузить стандартный отчёт, но кроме раздела со сделками — там ещё куча всякого разного, поэтому можно сгенерировать кастомный отчёт, куда бы вошли только сделки и дивиденты. Поскольку налоговую интересует именно это.
Но по факту мне кажется они отчёты просто в отдельную папочку складируют да и всё. Потому что у ярых интрадейщиков там отчёты могут быть на сотни страниц. Ну максимум посмотрят на колонку «Реализованная П/У», на итог за год, сходится ли он с декларацией (да и то вряд ли)

Чи у вас вийшло подати звіт і чи прийняли? якщо так, то чи можете поділитись що саме надсилали, бо в мене теж попросили. Але ще попросили із перекладом і завірено в юриста

Так, я подав максимально наявну інформацію. Подавав рос мовою через електронний кабінет. Після того не отримував якихось інших запитів тому, думаю, можна важати що все ок. Принаймні станом на сьогоднішній день.

Підкажіть, який на даний момент існує спосіб переказати гроші (наявні гривні, сума еквівалент порядка 15-20K $) на рахунок у Interactive Brokers для резидентів України? (якщо можна написати детально, раніше було обговорення, але там багато що не зрозуміло)

За UAH купити USDT на Binance P2P (там є Моно, Приват), USDT одразу продати там же з оплатою на Wise, зробити переказ на IBKR

Читав десь що на IB гроші треба заводити через Swift, бо інакше потім можуть виникнути проблеми з фінмоніторингом.
Чи не обов‘язково все за допомогою Swift-переказів, можна трохи так, трохи через Wise і т.д. ?

Зрозуміло.
А з IB як ситуація, якщо все по Wise потім проблем не буде?

ХЗ, це ж лише IB може сказати. Так ніяких попереджень від IB нема вже 4 місяця

Що значить на binance ’оплатити карткою (фіат)‘ ?
Так курс значно кращий

Вже ж ні, вирівняли всі курси, а з коміссією бінанса додавайте 4%

За 1000 uah
Monobank p2p — 28,03 usdt
Оплатити карткою фіат — 32,08 usdt
Баланс готівки — 28,41 usdt

Як продати USDT на Binance з оплатою на Wise ?
Не можу знайти як це тут зробити

Здається знайшов.
Треба було у режим pro перейти

всі так рвуться в ІВ, прям золота жила...
є ідеї як звідти забрати більше, чи цілі не в заробітку?

Швидко забирати не думаю.
Планую довгострокові вкладення.

У вас є кращі ідеї ?

Заробити на тому — треба бути трейдером. Ціль — не втратити багато.

Купити дешево, зараз якраз спад на фондових ринках, за кілька років, коли буде підйом — можна продати дорожче.
Велика хитрість?

Професійні трейдери заробляють завжди — шоти, ф‘ючерси, опціони і т.д., треба постійно аналізувати ринок, у них і заробітки інші.

У мене перший підхід

Професійні трейдери заробляють завжди

лол))

Якщо не заробляють — значить не професійні )

чим тоді валютний депозит у банку гірше?
якщо мета не заробити, а зберегти з мінімальними ризиками;
в ІВ немає жодного інструменту, де не можна втратити.

не погоджуся, адже при співставній дохідності короткі US Treasuries значно надійніше ніж дол депозит в укр банку.

Який мінімальний капітал, з яким можна купляти US Treasuries?

депо під 1-2% при інфляції в 10?
гарна стратегія )

чим тоді валютний депозит у банку гірше?
якщо мета не заробити, а зберегти з мінімальними ризиками;

Бо банк може збанкрутувати і можна все втратити (200к фантиків тут погоди не роблять).
Бо банк український (тому можливі обмеження як зараз, що свої гроші за кордон не можна перервхувати чи вивести).
Бо історично % депозит менший за інфляцію.

є ідеї як звідти забрати більше

Звичайно.
1. Кожного місяця купувати на приблизно однакову суму широкий індекс (VUAA, VWRA)
2. Повторювати пункт 1 років 10-15
3. Profit

профіт у кого?
у того, хто віддав гроші, чи хто отримав?

і що таке профіт:
віддав 100, назад отримав 10;
віддав 100, назад отримав 110?

Щось малувато «смішних» питань, давай, ти можеш краще. Як набридне, можеш погратися історичними данними www.portfoliovisualizer.com/...​llocation#analysisResults

нічого смішного наче не питаю...

сьогодні на брок.рахунку +10%, завтра −10%...
варіаційні нарахування можуть бути любими.
відправив брокеру Х — імхо це зразу −100% (зі свого гаманця забрав);
беззбитковість = вивів назад Х;
профіт = вивів суму Х + вивів%%.

підхід топорний, тому і питав, що для вас профіт?

бо може буть як:
купили акції, за рік +30%, фіксанули, податки заплатили;
наступний рік збитки, не можемо терпіти, фіксанули −30%.
по ітогу: профіт 0, в гаманці нічого не прибуло, а податки з профіту заплачено...
виходить, сам дурак, що нічого не зняв і не окешив?
профіт у того, хто отримав гроші...

dou.ua/...​campaign=09072022#2440172
Профіт — це профіт. Отримав в доларах більше ніж відправив з урахуванням податків та інфляції долара

наступний рік збитки, не можемо терпіти, фіксанули —30%.

Так не фіксуй, чекай 20 років

наступний рік збитки, не можемо терпіти, фіксанули —30%

а чего не вариант?
— купили акции, за год −30%
— на следующий год твои акции обвалились еще на 30%, если конечно не поставил стоп-ордера
тут столько диванных трейдеров развелось с профитом с потолка...

Так, це правильний кейс останніх двох років, тільки на не 30%, разів в 3 менше, але коли буде той самий стрибок вгору — поки не зрозуміло. Є сподівання що за кілька років ситуація покращиться, але тоді всі будуть кричати, що вже пізно купляти, бо вже виросло і буде дільки дешевшати

мы с Геной разговаривали о том, что такое профит...

был приведен абстрактный пример, в котором объясняется, что если со счета ничего не выводить, то можно платить налоги с «вариационной прибыли», которая остается на брокерском счете внутри системы, а позже перетекает другим участникам и для нас это по факту является не профитом, а убытком.

реальный профит возникает, когда назад удалось вернуть сумму свыше total deposits;
или у вас это по-другому?

также можно считать профит, это когда получил наличку на руки с банковского счета. Ведь пока оно лежит в банке это тоже как бы абстрактный(бумажный) профит, который есть пока существует банк.

Доброго дня , цікавить питання по комісіям на опціони , чомусь в розділі комісії на брокерс показана одна шкала, в результаті знімають інші комісії , яким чином краще вирішувати дано питання?
як отримати фіксовані комісії, або якісь спец умови на виконаний обєм по контрактам??

Як заново подати форму W-8 в IB після того як я змінив прописку? В мене зняло 30% податку з дивідендів, раніше 15% знімало...

Підскажіть скільки зараз налог з девідентів etf США? За минулий квартал зняло чомусь 30%, раніше знімало 15%...etf держу вже пів рока, тікет schd. Я міняв адресу проживання, резидент України

Я б написав в супорт

. Я міняв адресу проживання

З України на іншу країну?

Вже вирішив питання, треба було обновити W-8 форму

Ні, так само Україна, інше місто

Вже вирішив питання, треба було обновити W-8 форму

Де її знайти в додатку ibkr підкажіть, будь ласка

Панове чи є можливість зараз відкрити рахунок у Interactive Brokers?

Тому що я зараз кілька разів спробував і мені прийшла відмова. Я сам з Харкова, може діє якісь обмеження?

Так, наші клієнти без проблем відкривають, якщо не має звязку з донецькою та луганською
розпишіть мені ваш кей і номер тікету в особисті, постараюсь вам допомогти.

Зрозуміло, вмене залишілась луганська прописка, я так розумію проблема в ній.
Дуже дякую за відповідь!

так, потрібно адресу в іншій області давати.

Доброго дня.
У мене також Луганська прописка, але адресу даю Харківську і підтверджую її випискою з моно, там указана потрібна Харківська адреса.
Вже декілька разів пробував різні комбінаціїї виписка з моно + закордонний паспорт/водійське/український паспорт і все одно відмова без пояснень.
Я так розумію це ніяк не обійти?

Якщо місце народження Луганська, для нових аккаунтів поки не відкривають
подивіться на Саксо та Фрідом
youtu.be/cibsGGTndq0

youtu.be/hBS5FDCxXeo
00:00 Вступление
00:52 Представление Евгения Малышева
03:00 Что делать инвестору в IBKR, если он сменил налоговое резидентство
08:20 Риски пополнения счета из стран евросоюза, без смены налогового резеденства
09:55 Пополнение из страны с повышенным риском
11:00 Попонение из стран с средним риском
11:30 Вывод средств на банковский счет в другую страну
12:58 Отсутствие налога на наследство.
14:58 Документы, которые необходимо предоставить наследнику
15:29 Наследник может перевести активы на свой счет или другому брокеру
16:13 Новые мобильные приложения
19:23 Напоминание про ответы на частые вопросы по IB
19:50 Почему нельзя перевести на счет IB украинские евробонды (рискованность и волатильность)
21:04 Ограничение на волатильные активы
22:00 Санкции на ЛНР и ДНР
24:13 Необходимость подтверждения переселенцам из ЛНР и ДНР проживание в другом месте.
24:40 Новым клиентам с Крыма, ЛНР и ДНР счета не открываются
25:00 Штрафы со стороны регуляторов из-за контроля в области противодействия отмыванию денег
26:20 Если шанс в Украине запускать банкам и организациям совместные проекты с IB
27:40 Арт-Капитал работает с нами около 10 лет
28:30 Какие задачи нужно решить Украине чтоб перейти к списку стран со средним риском
29:20 В Украине высокий уровень корупции
31:11 Ограничений на минимальный депозит и минимальной активности нет
32:42 Проблеммы при работе с платежными системы Wise
33:52 При попытке вывести через Wise средства могут застрять на несколько недель
34:45 Повышенная и пониженная налоговая ставка на активы
36:20 Евгений приболел
36:39 Налоги уплачиваются в стране резеденства
37:57 Отказ беженцам в регистрации
38:59 Для перевода активов на со своего счета на счет супруги нужна дарственная и свидетельство о браке, расмотрение заявления несколько месяцев
40:24 Геннерация отчета на русском языке возможна
41:49 Пополнение счета IB из укр банков сейчас невозможно
42:20 Персонального брокера у IB нет
43:55 Возможно появится премиальный сервис IB за дополнительную плату
44:20 Если клиент учавствует в программе SWIP он берет риски на возврат активов
46:30 Процентная ставка при участии в SWIP может достигать 500%
47:30 При переводе активов от другого брокера проверка происхождения средств будет для клиентов с большим капиталом
49:27 Дополнительная плата за обслуживание подозрительных аккаунтов отменена
50:32 Пополнение счета родственникам запрещено
51:15 Уведомление IB о смене налогового резиденства
53:00 Требует ли IB справку о доходах инвестора
53:40 На територии ЕС резеденты не имеющие профессионального статуса не могут торговать американскими ЕТF из-за отсутствия документации необходимой европейским регуляторам
55:39 Как получить профессиональный статус
57:00 Как эффективнее всего связываться с поддержкой
58:00 Есть возможность общаться на украинском языке с поддержкой
59:00 Налоговая декларация в подавляющем числе случаев это лучшее подтверждение происхождения средств, в том числе и амнистии капитала
59:25 В дарственной нужно указывать количество активов, а не сумму денег
1:00:30 Начисление на остаток средств на счете начисляется сумма, которая зависит от процентных ставок
1:02:05 Человек второй раз меняет налоговое резиденства

8 июня в 18.30 ожидаем в гости Евгения Малышева, который отвечает за развитие бизнеса IBKR в регионе EMEA.

О чем мы хотим спросить гостя?
— что делать инвестору в IBKR, если он сменил налоговое резидентство,
— как вывести деньги с IBKR украинским резидентам на банковские счета в ЕС или США,
— является ли IBKR налоговым агентом по налогу на наследство в США,
— новые продукты IBKR для инвесторов (IBKR Impact, Global Trader)
— другая важная, интересная или новая информация о деятельности IBKR.
www.youtube.com/watch?v=hBS5FDCxXeo

А яким чином зараз можливо для резедентів України з валютної картки поповнити IB, окрім сервісу Wise?

Підкажіть, який зараз робочий варіант як закинути гроші на Interactive Brokers для резидентів України?

Типу на на байнесі P2P купляєш USD за USDT, переводиш їх в wise і звідти на IBKR? Навіщо тоді Kuna та Wise в цій схемі?

Wise в цій схемі

Щоб перевести на ibkr

Навіщо тоді Kuna

UAH-USDT не дуже зручні методи на binance

Якщо опції підходять, то так Binace P2P UAH-USDT — Wise GBP — IBKR

к Binace P2P UAH-USDT — Wise GBP — IBKR

Ви пишете про Wise GBP, а чому саме GBP а не USD, там нищі комісії за переказ?
Типу ж можна отримати USD на wise, скинути їх на IBKR.

Так. 1000 GBP — 0.32 GBP комісія. 1000 USD — 2.32 USD комісія
С поповненням теж дешевше GBP, але у разі Binance P2P через Wise це не має значення

Але зараз 1000 не переведеш, принаймні з Привату, максимум в еквіваленті 30000 грн на місяць, десь 700 фунтів

От зараз є кіти через Приват 24 хоч на 0.5 млн грн

Хоча, по USD спред на Binance меньше ніж по GBP, то ж значення в цьому разі не має, звичка з часів поповення карткою

Угу, часто на Binance P2P USD є вигідні ордера, де типу USDT можна продати дороще ніж USD, або як мінімум 1:1 i.imgur.com/Itn6iIt.png.

1000 USD — 2.32 USD комісія

Ні. Переказ Wise USD -> IBKR має фіксовану комісію $0.51 незалежно від суми

Дивно, в мене Wise показує 1.60 за ACH(найдешевша опція, саме IBKR) + 0.72 від Wise

Там потрібно обирати wise account transfer, якщо кошти вже на рахунку wise. При виборі інших опцій спочатку виконується поповнення рахунку Wise (вибраним способом), а потім переказ.
Переказ з Wise USD завжди ACH якщо отримувач в США
share.cleanshot.com/O7yFP

Круто, тоді тим більш не має сенсу

Так, в мене також $0.51, робив по цьому відео: youtu.be/hAxg35H5aRA?t=399

Тількі що відправив, пише 9-го числа має бути на IB. Відпишусь якщо не прийде або будуть якісь проблеми.

пише 9-го числа має бути на IB

Шось довго. GBP в мене за кілька годин заходив, Payoneer -> IBKR USD теж меньше 1 дня

Прийшло за ~10 годин, але IBKR поставив гроші на холд на 6 днів, замість одного коли через swift робив з привата (в 21 році).

Не було такого жодного разу, з Wise вже майже 3 місяці переказую. Але я ж gbp юзав, то ж хз які там порядки в USD. Хоча на Payoneer USD, теж одразу «віддали»

Wise USD переказ ще жодного разу за 3 місяці не холдили. Можливо це холд на виведення (withdrawal hold)? Таке дійно є

ні, саме на ввод (deposit): i.imgur.com/07t3z2B.png

В них в правилах пише:

„USD Checks Only Bank, Bill Payment and Personal checks for US Dollars are accepted. Click here for a list of acceptable/unacceptable check types. Funds are credited to the account after a 6 business day credit hold, with the exception of Bank Checks, which are credited immediately.”

Зазвичай переказ йде близько 12 годин

Так, прийшло через 10 годин десь

Зрозумів, дякую.
Можливо знаєте якісь підводні камні в цій схемі? Типу чи є якісь ліміти, чи не буде проблем в IBKR якщо платіж прийде десь з аля оффшорно-сингапурського банку wise?)

Проблеми можуть бути всюди. Я не стикався, платіж йде з рахунку GBP на рахунок GBP, та й wise-ibkr це ще довоєнна схема у Європі.
З хісторі транзакцій IBKR

Your ACH Deposit of
Sending Institution

Bank Name
Transferwise

Ну і наче без проблем можна на Wise буде вивести, хоча мене це і не цікавить

You may withdraw your funds back to the originating bank account of the deposit starting on 2022-06-06.

А не підскажете ще чи при переказу wise -> IBKR, в платежі буде моє ім’я та фімілія? Бо інтерактівс вроді може сварити якщо не буде. І чи є в цьому плані різниця між бізнес та персонал акком...
Читав в іншій темі писали що коли на укр. фоп приходить то є ім’я в інфі по платежу, але там не про GBP йшлось.

Хз, з історії на IBKR важко сказати чи є там моя інфа чи ні. Але я є холдером рахунку, а в квітанції Wise написано у Paid from:

Name
TransferWise Ltd on behalf of Gennadiy Kartashevskyy

Ви вказуєте при переводі номер IB аккаунту в коментарях і IB все пропускає

Це да, я просто чув що потям IB через деякий час може прислати лист що типу юзати данний метод поповнення заборонено, по причині pо данні відправника не співпадають з особою, на яку зареганий акк IB, щось таке.

Я відпрпавляю вже кілька разів, все ок

Там багато не проведеш

100000 грн в месяц, ~3000 долларов. Надо больше, можно попросить кого-то.

100 на клиента, 30 на карту в месяц. Нужно сделать несколько цифровых универсальных.

тут трохи інша інфа dou.ua/...​rums/topic/38283/#2409941
Ну і не можна обрати Україну при реєстрації, тож ризикувати великими сумами я б не став

Привіт. Я купив ETF в інтерактів, але зайшовши на тікер за яким я й купив даний ETF на графіку показує дві різниці по цінах, а справа пише, там де продати і купити також пише, що я можу закрити позицію. Це так і повинно бути чи ні? Купляю без стоп лосів чи лімітів. Хочу купити на довгий термін.

Доречі, кому цікаво — вдалося вивести гроші з Interactive Brokers на доларовий аккаунт в Wise (п’ятизначну суму, без жодних запитань, за банківськими реквізитами). Шукав як сплатити волонтерку за кордоном (привіт НБУ і обмеження), був приємно здивований що вдалося — раніше таке було не можливо

Если экаунт на ваше имя, то какие проблемы? Спокойно выводят на любой счет.

Раньше (еще год назад) подобный платеж заворачивали с формулировкой что для клиентов из высокорисковых стран страна ввода и вывода денег должна совпадать

> Клиент, место жительства или регистрации которого входит в список стран с высоким риском отмывания денег, не может выводить средства на счет в другой стране из списка, если не имеет в ней действующего адреса.

ibkr.info/ru/article/3441

Никогда такого у меня не было.
Налоговое резиденство и проживание — Украина. Правда, счет довольно старый.

Ну, как мы убедились — у всех всё по разному :)

тобто ви продали активи і вивели на вайз, зареганий на укр. фізособу?

Можливо комусь буде цікаво, як купити євро за 31.1 грн
www.youtube.com/shorts/GhEWXQqp9TU

conotoxia — вони вільно працюють з українськими резидентами?
ви якось з ними афілійовані (рефералка і т..д)?
Гроші на Приват через SEPA повертали?

Чи пробували ви перевести на Wise? Чи бачите переваги conotoxia над Wise або Revolut коірм можвості в моменті купити євро?

При отриманні грошей на валютну картку монобанку, гроші автоматично конвертуються в гривню та зараховуються на гривневу картку. Перевірено переказом з валютної моно на валютну моно, та SWIFT на валютну моно.
А з польського банку має зарахувати? Покажіть хоча б скріншот виписки.

Добрий день.

Якщо родич зі свого європейського рахунку (через sepa) поповнює мій IBKR-рахунок, чи можуть у мене в майбутньому бути проблеми з українською податковою?

Якщо виведу згодом ці гроші на свій рахунок в Європі, чи маю я платити податки у тій країні, де був відкритий мій рахунок? Чи я маю заплатити тільки в Україні?

Перепрошую за питання «новачка». Дякую!

Ваш родич из Европы никак не сможет пополнить ваш IBKR экаунт. Перевод может быть только с вашего банковского счета.

Здравствуйте
Странно, потому что тестовая сумма в 2 тысячи евро без проблем дошла до IBKR-счета.

Ни разу такое не прокатило у меня, за 8 лет работы. Ни с кем из знакомых.

Чи я маю заплатити тільки в Україні

Якщо ти живеш в Україні і в інші державм податки не платиш то тільки в Україні.
Прибуток настає у випадку продажі акцій або нарахування дивідендів. Якщо цього немає то і податків не треба платити

Странно, потому что тестовая сумма в 2 тысячи евро без проблем дошла до IBKR-счета.

Я тобі більше скажу, мені вийшло вивести гроші з IB на рахунок з іншим прізвищем в іншій країні (то був мій але банк завтикав при створенні акаунта).
Думаю що до певної суми там пофіг

Видно, вы не в курсе точки зрения нашей налоговой о том, что такое доход)

Он вычисляется в гривнах.

Видно, вы не в курсе точки зрения нашей налоговой о том, что такое доход)

Он вычисляется в гривнах.

Не розумію що ви хотіли цим сказати, я десь писав про нарахування податків не в гривнях?

То, что при изменении курса базовой валюты к гривне вы уже получаете доход)
По мнению нашей налоговой.

Для того щоб дохід відбувся треба продати акції.
В Україні немає Capital Gain податку, тому виконується те що я написав

Прибуток настає у випадку продажі акцій або нарахування дивідендів. Якщо цього немає то і податків не треба платити

І пофіг в якій валюті акція

Нагадаю, що я зняв дуже детальні відео по податкам з інвестицій, і відповів на 90% питань, які піднімаються новачками
youtu.be/sV7c_myExiM

Всім привіт.
Не так давно почав інвестувати, та зрозумів який це геморой вести облік операцій для податкової вручну, або існуючими тулзами. Довелось набросати додаток, який допоможе:
— автоматично підтягувати тразакції з IB (через IB gateway), без мануального вивантаження звітів
— облік комісій (SWIFT перекази, IB щомісячні), та коррегування інвестиційного доходу за їх рахунок (якщо є така сміливість)
— автоматичний розрахунок податків на продажі акцій/ETF та дивіденди з урахуванням курсів НБУ, реінвестування отриманих дівідендів та коштів від продажу стоків
— детальна статистика фін результатів по кожній позицій з урахуванням зміни курсу, отриманих дивідендів і т.д.
— багато іншого, що не знайшов в існуючих тулзах
Якщо хтось зацікавиться, та захоче долучитись до процесу розробки/тестування, то ласкаво прошу — звертайтесь

Олексій привіт.
Напишіть в особисті, можу вам 30 хв часу виділити, розповісти що вже є для укранців і які потреби ми бачимо
Л.

Вдалось SWIFT комісії довести податківцям?
Особливо цікаво ще й посилання на нормативні документи в звіти додати))

Поки що я не пробував зменшувати податковий базис на SWIFT комісії, адже, у поточних обставинах, я не проти заплатити більше податків (також навіть не намагався враховувати вже утримані брокером податки на дивіденди за кордоном). Може наступного року спробую.
Зараз ідея — просто враховувати усі накладні витрати різних видів, та мати змогу по кожній позиції в портфоліо бачити реальну доходність з урахуванням комісій, отриманих дивідендів, курсу гривні тощо з красивими графіками та прямо у карточці тікеру.

Так, це є сучасним мейнстримом — підтримати державу. Гроші за квітки на концерт та літак, які я придбав до війни, мені досі не повертають, тому підримую вітчизнянний бізнес((
На податках теж намагаюсь не стільки зекономити, скільки відпрацювати механізми, а заплатити різницю або її частку у вигляді фінансової допомоги волонтерам.
В минулому році податкова навіть не спромоглась розбіратись. Тому намагаюсь йти законними шляхами в цьому році.

в минулому році подавав декларацію з урахуванням SWIFT комісій, потім запросили документі на весь видаток. Додав до звіту IB квитанції на комісію і більше запитань не було від них.

Всім привіт!
Які в даний момент залищились варіанти поповнення ІВ, якщо на руках гривневий кеш?

Обмінка -> поповнення валютної картки -> Wise/revolut

Комісія фігня, там до 0.5% тотал, а от різниця на курсі 29.25 -> 32-33 (10-12%), робить таку ідею не дуже привабливою

33 за щастя, зараз вже по 35...

нбу купляет по 29.25, а в обменнике продажа по 34.5. Проще родственника послать в польшу с пачкой карт, там снимает до 10К евро и тащит баул с кэшем через границу назад, если курс конвертации еще тоже не прикрыли

а потім сам продає по 34.5, кладе на карту і знову їде, і так щомісяця? Якщо у Вас багато таких родичів, то більше не треба буде програмувати :)

Revolut от какой-то суммы блокирует аккаунт за пополнение кредитной картой( а в Украине они все кредитные)

Як все стабілізується, хотів би спробувати Irish Accumulated ETF (через відсутність мороки з податковою щороку). Я новачок, але хотів би у майбутньому постійно інвестувати та відкладати на пенсію (довгострокова інвестиція на десятиріччя). Ризикові ETF-ки не цікавлять, краще більш стабільне. Передивився різноманітні відео Любомира (за що йому велике дякую).

Поки дивлюся на CSPX
Хтось має ці ETF в портфелі? Можете дати корисну пораду? Дякую!

Звичайний СП500 ETF. Яка тут може бути порада? )

Тобто все норм, можна придбати?) Дякую)

Та ніхто ж не забороняє, якщо СП500 підходить для твоїх цілей. Я б брав VUAA через особисті вподобання та тому що Vanguard має довший track record зниження TER з часом (зараз однакові)

дякую за VUAA :) Це як раз те, що хотів почути — що б обрали інвестори, які вже в темі)

Дякую, що запитали замість мене. А то тут всі такі розумні. А я тут з accumulating irish s&p500 не знаю що робити

Бачу, що заборонили квазі-кеш, але лише з гривневих рахунків. Тобто можна покласти долари на рахунок і заслати їх через будь-яку платформу на ІБ.

От мені цікаво, чому раптом стала не потрібна ліцензія НБУ щоб заслати свої долари через Револют на той самий ІБ?

А какие есть пути легально и беспроблемно положить доллары на долларовый счет?
С долларового счета ФЛП переложить на долларовый счет физ.лица невозможно. Купить доллары по б/н для долларового счета физ.лица тоже невозможно.
Получается надо конвертировать доллары с ФЛП счета в гривну по замороженному курсу, обналичивать гривну, с ней идти в обменник, покупать наличные доллары по черному курсу (а это сходу +3 грн на долларе) и затема наличный доллар вносить как пополнение счета физ.лица.
Не слишком выгодная схема получается :(

Такое впечатление, что вы пишете это не из Украины, которая находится с 24 февраля в состоянии войны.

Но оправдывает ли война курсовые ножницы? Не задумывались, кто на этом наживается? Я подсчитал — на курсовых ножницах теряется 10% з/п, и это после уплаты налога 5%.

Тому я не купляю валюту, якщо вільні гроші з’являються — ідуть в Укроборонпром, Повернись Живим, і всім місцевим волонтерам, що ганяють амуніцію та авто для ЗСУ.

Андрій,
втрати на курсових різницях необоязкові, якщо ви просто будете зберігати валюту на ФОП. в раші ввели обовязковий продаж ваютної виручки, у нас ні.
Якщо ви міняєте дол на ФОП на грн, то грн мона використати на життя чи внески волонтерам.
на час воєнного стану обмеження НБУ виправдані і привильні, я вважаю.

Спасибо, но это всё очевидные вещи, про хранение на ФОП-счёте. Есть 2 объективные проблемы:
1) курсовые ножницы, на которых наживается то ли частный коммерческий банк, который получает платежи, то ли держатели бумажных банкнот, то ли неявно субсидиурются все категории беженцев и «беженцев», выехавших за рубеж.
2) война затягивается, вспоминается поговорка, что нет ничего более постоянного, чем временное. Власть не способна на среднесрочное планирование; проще всего выжимать последние соки с помощью совковой политики «запретить и не пущать».

1) при збереженні кошітв на ФОП курсових різниціь немає. У мирний час спреди на покупку продаж валюти на ФОП були в рамках 1%, а на Моно 0
2) це оціночне судження, коментувати не буду.

Много валюты на фоп-счетах опасно хранить, в случае проблем с банком можно добровольно попрощаться с частью своих сбережений, из-за курса на день ввода временной администрации и днем выплат гривны, или риск попасть в самую последнюю очередь выплат из-за сумм больше 200к. Никто не знает что будет через полгода, год, какие ещё валютные ограничения могут наложить

Ну наприклад у Вас вже були заощадження і Ви хочете їх закинути на брокера. Моє питання, чому раніше треба була НБУ ліцензія, а теперь всім підряд можна

Потому что Украина первые примерно 26-27 лет независимости была очень несвободной страной. Где-то только под конец 2010-х годов открыли двери перед простыми людьми в плане инвестирования и вывода капитала за рубеж, без СМС и регистрации.
Думаю, очень многие ограничения были вынуждены снять как из-за подписанной ассоциации с Евросоюзом, так и для идеологической и фискальной конкуренции с соседними странами. Потому как мы смотрелись совсем уже Северной Кореей посреди Европы с этими валютными лицензиями.

Отак на просте питання я отримав кілька постів критики влади :)

Тобто можна покласти долари на рахунок і заслати їх через будь-яку платформу на ІБ.

відколи це американські брокери приймають платежі від money transfer services?
наскільки знаю, там лише свіфт, чек, або брокер-брокер, все інше реджект.

Interactive Brokers принимает ещё доллары через внутриамериканскую ACH.

І євро через sepa мабуть. І ще багато чого.

У штатах майже всі брокери приймають АСН, але у багатьох FCM вказано, що з borderless banks / money transferring services не працюють. Тому по ІБ є ще нюанси, які хотілося б дізнатись.

Комісії за виведення коштів:
IBKR -> Приват = $22
IBKR -> WISE -> Приват = ?

ІБ декларує, що один раз на місяць вивід безкоштовний. Як це розуміти? Скільки замовив, стільки й прийде, тобто компенсують вартість свіфта? Чи за кожне наступне виведення коштів у цьому ж місяці, окрім свіфта, будуть ще додаткові комісії?

Наявність комісій за повне виведення коштів?
У деяких брокерів за закриття рахунку стягують $100, що в ІБ?

Додаткові питання:
1. Наскільки стабільно працює десктопна платформа: глюки/падіння/баги?
2. ІБ дає лише свій датафід, чи є обриви зв’язку, відключення, провали даних, неточність з біржовим котируванням і тп?
3. Цікавить швидкість виконання маркет, точність ліміт, стоп ордерів.
4. Затримки з виводом коштів?
5. Відсутність зв’язку з ІБ порталом, особистим кабінетом, техпідтримкою?
6. Рівень техпідтримки, можливість швидкого вирішення критичних питань (а-ля не спрацював стоп-ордер, завис термінал, зник ордер, позиція в мінусі і неможливо закрити, стоп-аут, маржин кол і тп).

У вас набор вопросов как у профессионального трейдера. В этой тему, думаю, 99% — это пассивные инвесторы или stock picker’ы.
Лично я использую IB в комплекте с finance.yahoo.com — там как-то надёжнее показывает рыночные котировки, есть секция с комментариями пользователей по конкретному эмитенту.
Веб-версия, бывало, работала со сбоями. Из-за сложной авторизации лично я чаще использую мобильное приложение, в т.ч. и для ввода/корректировки ордеров.

Скільки замовив, стільки й прийде, тобто компенсують вартість свіфта?

Комісія 15$, вивів 3к$.
+ комісія мого банку (2.5$)
Тому свіфт точно не компенсовують.

Наскільки стабільно

Глюків не було, до війни по кілька годин сидів онлайн

ІБ дає лише свій датафід, чи є обриви зв’язку, відключення, провали даних, неточність з біржовим котируванням і тп?

Свій дата фід з великою (на око 15хв?) затримкою. Для актуальних даних з біржі є окрема кнопка на екрані, кожен клік по ній коштує дожаткових грошей.

Цікавить швидкість виконання маркет, точність ліміт, стоп ордерів.

Ріал тайм, наскільки ринок дозволяє настільки швидко і виконає.

Затримки з виводом коштів?

Ввечері реквестннув, зранку прийшли (поповнював в україні, зняв в польщі)

Ви виводили на польский рахунок чи на українську картку і потім знімали в Польщі?

Комісія 15$, вивів 3к$. + комісія мого банку (2.5$) Тому свіфт точно не компенсовують.

ок, значить розібрались:
1-й раз за місяць: комісія за свіфт;
n-й раз за місяць: комісія за свіфт + комісія ІБ.

IBKR allows one free withdrawal request per calendar month. After the first withdrawal (of any kind), IBKR will charge the fees listed below for any subsequent withdrawal
(USD 10.00, EUR 8.00)

Свій дата фід з великою (на око 15хв?) затримкою. Для актуальних даних з біржі є окрема кнопка на екрані, кожен клік по ній коштує дожаткових грошей.

біржові дані платні;
затримка в 15хв на демо або без підписки на конкретну біржу;
свій датафід — мав на увазі, що до ІБ неможливо підключити сторонніх датафід провайдерів, у них сервіс повного циклу: front end + data/trading provider + clearing;
потік котирувань у вигляді снапшотів, а не tick-by-tick data, тому питання точності і стабільності для тих, хто активно приймає рішення, буде актуальним;

Ріал тайм, наскільки ринок дозволяє настільки швидко і виконає.

так і має бути, але потрібно враховувати наступне:

IBKR reserves the right in its sole discretion, without notice, to impose filters and order limits on any Client order and will not be liable for any effect of filters or order limits implemented by IBKR or an exchange, market or dealer.

These filters or order limits may cause Client’s orders, including but not limited to market orders, to be delayed in submission or execution, either by IBKR or by the market.

*для пасивних інвесторів ці пункти не мають особливого значення.

Без проблем приймають і з Wise, і з Revolut, і з Payoneer

не європейські дочки, а саме IBKR LLC (US)?
назад теж виводять?

Які резвизити надаш, туди й переводить. Наприклад, долари:
Bank Account Title & Address
Interactive Brokers LLC
One Pickwick Plaza Greenwich, Connecticut 06830 United States

Про вивід на Wise з IBKR вже тут писали, вивели без питань

Чи є якісь рухи у сторону зміни законодавства щодо податку на приріст з прив’язкою у гривні?
Я думаю вже зараз можно забути за курс 26-28 по якому закупались акції, а це буде в кращому випадку — 32-35.
І це вже як мінімум 10-20% треба будет платити тільки за падіння курсу гривні, навіть якщо акції не вирастуть.
В Україні немає податку на курсову різницю від продажу валюти, але тут ми з цим чомусь «згідні».
Логічним є купівля в валюті, продаж в тій самій валюті, і сплата 18+1.5% від різниці в валюті по курсу НБУ на день продажу.
Відео з розрахунком Любомира бачив, але це виглядає як відчай, теперішні закони нівелюють інтерес до інвестцій у фондовий ринок.

ми вже це неодноразово обговрювали на тг каналі
t.me/UAtaxesYou

Перерахунок в національну валюту це європейська практика, і наврядчи це буде змінено.

Якщо на момент зняття вас не буде влаштовувати курс і податкове навантаження, можна виїхати в Португалію чи на Кіпр, стати там податковим резидентом і заплатити менше.

Краще лобіювати більш реальні зміни до законодавства — пільговий/нульовий longterm capital gains tax для фізичних осіб from movable assets. Тоді це буде плюсом для економіки, тому що зараз, на мою думку, таких надходжень взагалі нема до бюджету і майже не буде (для дуже заможних лише в Європі є Швейцарія, Бельгія, Люксембург, Чехія, Словакія, Словенія (хоча тут строк 20 років) з нульвомими ставками, а прошарок інших інвесторів дуже тонкий що впливати істотно на бюджет), а так це й ще стане цікавим для отримання резидентства для заможних людей з усього світу. Можливо зараз саме нагода закласти таку пільгу + golden visa + запобіжники у вигляди exit tax як один з кроків післявоєнної розбудови

На рахунк Голден Віза не впевнений що хтось до нас захоче.
А от мати найкращий податковий режим в ЄС як конкуренту перевагу думаю варто.
За це будемо боротися після війни!
Л.

А я думаю, що захочуть. В тому ж Києві дуже приємно жити з грошима. Десь бачив, що Іспанія видає близько 800 віз на рік. Це 400 mln euro інвестицій. Так, Україна — не Іспанія, але в Іспанія CGT 26% + worldwide wealth tax. Тож якщо зробити 0 % CGT, для якогось fatFIRE це 50-60К уе економія на рік, за які він погодиться на golden visa з, наприклад, 200К Euro — ROI 4 роки, а для України — 160-200 mln euro на рівному місці щороку + непряме оподаткування з споживання, яке в таких людей ого-го яке

Добрый день, как в отчете интерактив брокерс понять за сколько проданы акции купленные в 2020, но проданные в 2021?

Складно пояснити без картинки звіту.
Скористайтесь сервісом
ua-tax.web.app

Щось змінилось з минулого року в поданні річної декларації фіз особи з доходів по Interactive brokers ( тільки дивіденди, та дохід від продажу акцій )? Актуально використовувати минулорічні інструкції у Любомира на каналі?

Ого, у Вас навіть доходи є! Ринок так трусило, що я не спромігся вийти на дохід

Погоджуюсь, але я лоханувся і купив CSPX лише у серпні 2021 по 456, зараз вони по 461 (а нещодавно вони були по 440), тож поки у мене немає 28%, сподіваюсь на наступний рік.

На наступний рік може і не дасть. Але на довгостроку (10-20 років) свої 7% з урахуванням інфляції отримаєш. Краще регулярно купувати на однакові суми imgur.com/gallery/BlK4jzM Будь як Сара ))

Дякую, так і роблю, свої 500 в місяць закидаю, просто не так давно почав, тому або в нулі або в мінусах. Сподіваюсь через 10 років світ ще існуватиме, щоб оцінити прибуток :)

Роман, якби ви просто купили WVRA як це робить Гена Карташевський щороку, то заробили би 18% річних
www.vanguardinvestments.dk/...​tCode=equity/?performance

Я вже неодноразово розповідав на Сімейному Бюджеті що активне упрвління портфелем з боку пересічного інветстора найчастіше закінчується меншою дохідностю при значних витратах часу та нервів!

Якщо говорити про професійних активних менеджерів, то на проміжку 20 років лише 5% переграють S&P500. Ось вся статистика
www.ifa.com/...​nt_indexing_lead_-_works

Я тільки почав свій шлях, поясніть мені, будь-лакс, як я заробляю 18% річних, якщо рік тому 12 квітня 2021 VWRA коштував 107, а сьогодні 111. Звідки 28%?

18% з 01.01.2021 по 31.12.2021

це рік в мінусі YTD по 12.04.2022

Так Роман, підтримую хлопців, я не займаюсь трейдингом і Вам не рекомендую. Це був лише продаж декількох акцій VYM, які лежали більше року, але показували трохи гірші результати ніж VOO.

так, актуальні інстуркції з минулого року.
Ось нове оглядове відео за 2021 на 5 хв
youtu.be/PE0UZArVG9I

Підкажіть, будь-ласка, якщо у мене рахунок в доларах в IB, то чи зможу я поповнити Евро а потім конвертувати, чи українцям це недоступно? І чи можна перевести рахунок с доларів на євро (продати все, конвертувати, купити знову але вже за євро)? У мене зовсім небагато грошей, тому втрати на конвертації чи продажу / купівлі незначні

Так, зможете, IB має функцію конвертації

залежить від їх ціни у Фрінкфурті.
www.boerse-frankfurt.de/...​aine-republik-7-375-17-32
мінімальний лот 1000 шт.

Доброго дня! Скажіть,будь-ласка, чи можу я — резидент України, придбати зараз облігації UKRAIN 7¾ 25? Яка мінімальна сума інвестицій?
Дякую!

залежить від їх ціни у Фрінкфурті.
www.boerse-frankfurt.de/...​aine-republik-7-375-17-32
мінімальний лот 1000 шт.

Відповісти

ОФІЦІЙНА ІНФО ЩОДО ІБ І 23.03.2022

— Клиенты из Донецкой и Луганской областей имеют возможность закрыть позиции или перевести их к другому брокеру до 23 марта.

— После 23 марта счёт будет заморожен до снятия санкций. Активы останутся и на счёте, и право собственности сохранится за клиентом.

— Вывести наличные средства можно будет и после 23 марта. Но только наличные средства. То есть, закрытие и перевод позиций будут недоступны до снятия санкций. Если клиенту нужны наличные средства прямо сейчас или в ближайшей перспективе, то следует закрыть позиции до 23-го марта.

— Поменять данные в профиле можно будет и после 23 марта. У клиента по-прежнему будет доступ в личный кабинет и возможность связаться с поддержкой. Но торговый функционал будет заблокирован.

Написав сьогодні заcновнику і CEO Interactive Brokers з приводу нових санкцій для раші, він мені майже миттєво відповів!

Чекаємо офіційного оголошення їх позиції з дня на день.
youtu.be/ZVlsTbfzRFU

Завтра планую працювати з компанію Blackrock
у них найбільші в світі ESG фонди.
А якщо компанія залишається працювати в раші, це несумісно з ESG критеріями зараз!

Blackrock is a leading company in sustainable investing. Why Blackrock ESG funds own companies that still work in Russia?

ХЕШТЕГИ
#stopwar #standwithUkraine #BoycottRussia #ishares #ESG #BlackRock #CancelRussia

відео
youtu.be/YiwhlZGrrEk

для інвесторів Interactive Brokers з реєстрацією у Донецькій та Луганській областях
які під санкціями
youtu.be/Iqg-io885wA

Добрый день. Кто-нибудь выводил средства в последние 2 недели?
Я создал трансфер 24.02.22 на счет в Привате(до этого уже осуществлял успешные переводы на этот счет, с этими реквизитами). Уже 26.02.22 я получил сообщение от Interactive Brokers что трансфер отправлен получателю и ориентировочная дата получения 28.02.22 +2 дня.

Текущий статус: «Ваш вывод средств был отправлен и должен вскоре прибыть в ваш банк. При обычных обстоятельствах это займет до 2-х рабочих дней с 2022-02-28».

Приват говорит, что трансфер не был получен, т.е. он, скорее всего, находится на проверке в банке-корреспонденте.

Пытался звонить в поддержку, но безуспешно. Может быть кто-то знает как можно выяснить судьбу этого трансфера?

Так, знаю 1 кейс.

А тікет ви ставили?

Який зараз статус переказу?

Текущий статус: «Ваш вывод средств был отправлен и должен вскоре прибыть в ваш банк. При обычных обстоятельствах это займет до 2-х рабочих дней с 2022-02-28».

Тикет создал сегодня. Если честно, даже не знал, что у них есть эта возможность. Раньше просто звонил в поддержку. А можете рассказать по поводу этого кейса, о котором Вы знаете?

Так а що розказувати?
Гроші відправили і вони прийшли.

Добрый день. Сегодня получила послание от ИБ. Кому-то такое приходило?
Уважаемый клиент IBKR,

В связи с началом открытых военных действий между Россией и Украиной и объявлением правительствами разных стран мира о санкциях и других ответных действиях, которые будут применяться против России, мы хотим повторить наши предыдущие предупреждения относительно активов и инвестиций на вашем счете, которые могут быть значительно под влиянием рыночных и/или геополитических событий.
Инвестиционные продукты, чувствительные к российским ценным бумагам и рынкам долговых обязательств, в последние несколько дней испытывали необычайную волатильность. При принятии инвестиционных решений следует учитывать постоянную волатильность такого экстремального масштаба. Также можно ожидать продолжающейся волатильности на энергетических и товарных рынках. Изменения в биржевой/законодательной или маржинальной политике IBKR могут происходить практически без предварительного уведомления.
Клиенты, имеющие позиции по депозитарным распискам (АДР/ГДР) или производным ценным бумагам (ETF, закрытые инвестиционные фонды и т. д.), открытые на российском или украинском рынках, могут быть лишены возможности совершать какие-либо операции с этими инструментами в случае применения санкций, влияющих на способность эти эмитенты этих ценных бумаг, чтобы работать в обычном режиме.
Клиентам с позициями непосредственно на Московской бирже напоминаем о возможности применения санкций в рамках международной банковской инфраструктуры, которые могут помешать упорядоченному закрытию позиций и возврату выручки от продажи на их счета в IBKR. Выручка от продаж может быть заморожена в России на неопределенный срок.
Клиентам, являющимся резидентами России (или проживающими в частях Украины, на которые распространяются санкции, введенные различными правительствами), может быть заблокирован доступ к их счетам в IBKR или осуществление транзакций (включая ввод и вывод средств). Клиентам также следует учитывать возможность технической блокировки международной интернет-инфраструктуры, которая повлияет на возможность доступа к вашим счетам IBKR.

Приведенный выше список рисков не является исчерпывающим. Мы настоятельно призываем всех клиентов признать, что текущая ситуация между Россией и Украиной представляет собой военный конфликт значительного масштаба. Существует несколько прецедентов того, что могло бы создать риск или проблемы для инвесторов.

Ни в коем случае IBKR не будет нести ответственность за убытки или ущерб любого характера в результате политических или рыночных воздействий, поэтому мы призываем всех клиентов IBKR учитывать свою подверженность этому конфликту и предпринимать немедленные шаги для снижения таких рисков, которые они сочтут целесообразными.

для інвесторів Interactive Brokers з реєстрацією у Донецькій та Луганській областях
які під санкціями
youtu.be/Iqg-io885wA

Доброй ночи. Кто-нибудь получал подобное письмо от Interactive Brokers:
Dear Client,

As you may have seen, the US, UK and other governments have issued sanctions related to Russia’s recent activity in the Ukraine.

Under these sanctions, Interactive Brokers is required to restrict any clients with an address in the Luhansk or Donetsk regions of the Ukraine from opening new positions (long or short).

Under these sanctions, you are permitted to close out any open positions or transfer positions to another broker-dealer before March 23, 2022. After that date, you will not be able to close out positions or transfer positions and you may not be able to access Interactive Brokers’ systems.

Therefore, we encourage you to close your account U******* and transfer or withdraw all assets before March 23, 2022.

Скорее всего они прицепились к моей Донецкой прописке. Но я живу в Киеве уже больше 7 лет. Как думаете, есть шанс что-то доказать и не закрывать счет или все-таки стоит распродавать акции?

Максим, приєднуйтесь до групи Українські інвестори в фейсбук
там цю тему обговорюємо і шукаємо рішення
Або ми ІБ переконаємо що так не можна, або знайдемо спосіб через ДІЯ змінювати «прописку» на інші області

Добрый день, есть новости по теме прописки и санкций? Спасибо.

Є хороші новини
Цього тижня зроблю відео

Ждем видео с нетерпением, у самого донецкая прописка. Интересно, а если есть доки на владение недвижимостью на подконтрольной тер-ии?
И там 7.03 письмо пришло от ИБ, что вроде как уже не обязательно закрывать счет и выводить средства, нужно только закрыть все позиции,доступ останется или я не прав?

«The only action permitted under the sanctions is withdrawing funds (not positions) from ... for personal, non-commercial purposes. We therefore encourage you to close out any existing positions or transfer assets before March 23, 2022.»

які під санкціями
youtu.be/Iqg-io885wA

Так, теж отримав. Буду намагатись розмовляти з сапортом. Є план Б — перевести позиції на Exante. Кажуть це реально

Хей народ, податкова запросила підтвердження інвестиційних прибутків з декларації за 2020 рік, яку виписку їм краще відправити? (Мова про IB)

звичайну activity statement
подивіться будь ласка вебінар
Як інвестору спілкуватися з податковою?
youtu.be/PgCKjwwkoiU

Мене також чмирили з цими бумажками. До цих пір питання я так і не вирішив, адже податкова вважає, що я маю платити не 9% + 1.5% за дивіденди, а 18 + 1.5%, вважаючи що dividends report немає правової сили і вони очікують щось схоже як dividend voucher, який IB не надає.

Що я надавав (в моєму випадку прибутками були лише дивіденди):
— dividends report англійською за податковий рік
— нотаріально завірений переклад на українську мову
— табличку розрахунків з курсом НБУ

Богдан, у вас є лист ДПС з аргументацією їх вимоги?
Л.

Случайно обнаружил, что еще 11 января 2022 мне пришло письмо счастья от IB — влупили 150$ в год за проверку моей мутности. На оккупированные территории не ездил. Пару раз случайно зашел через VPN из Еврозоны.

В саппорте внятного ответа не дали. Вынужден переводить счет в Exante / ФФ, потому что я теперь не уверен, что IB не выдумают чего-то еще или не повысят сервис до 450$ (ну просто потому что могут).

US ESTATE TAX

На американские активы, которыми владеет налоговый нерезидент США в случае его смерти взимается налог размером до 40% от стоимости таких активов, на сумму превышающую 60 тысяч долларов.

Если американские ценные бумаги находятся у американского брокера, то после смерти клиента, брокер обязан блокировать такие активы до проведения налогового аудита и уплаты данного налога.

Если американские ценные бумаги находятся у не американского брокера, то такой брокер не является налоговым агентом по этому налогу и не совершает никаких действий связанных с этим налогом. К таким брокерам также относится и один из самых популярных ныне Interactive Brokers, так как всех нерезидентов США оформляют на их филиал в Великобритании. Таким образом, платить или не платить этот налог остается на усмотрение наследников.

где в IB можно посмотреть инфу в какой юрисдикции открыт счет?

ІБ з 2018 відкриває українцям з України рахунок в Interactive Brokers, LLC, US

ось відео де розповідав про estate tax
youtu.be/Y9sm8yiAgFI

найленший спосіб не переживати за спадщину — ірландські ETF
youtu.be/Ak5ZBbjQR3g

Эх, дорого перекладываться (
Буду изучать какие там есть ETF и бонды.

Здравствуйте.Может кто-нибудь прояснить про покупку еврооблигаций Украины или Турции ,в IBKR ,номинированых в $.
B поиске TWS — Non-US Sovereign Bond ?
На демо-аккаунте в терминале , Турецких выдает много , Украинских ~3 .Kнопки BUY & SELL на панели не активные, и не дают оптравить ордер.Возможно потому что счет учебный.. И реально ли при сумме 5-5,5$ купить хоть не полный лот?
P.S. Freedom Finance UA предлагает с маленькими комиссиями(открытие счета ,хранение) , но с небольшим выбором, и как следствие — меньшей доходностью.
Заздалегідь Дякую.

Бонды UA под 7,75% годовых стоят 92 тысячи баксов сейчас.

Бонды Турции можно купить от 1к. Только инвестиции в отдельные бумаги (акции, бонды) это как вход Вашего портфеля в зону турбулентости , поэтому пристегивайтесь и приготовьте пакет)
Сам купил в ИБ на 2к в прошлом году, до сих пор просадка 10%(
Про евробонды написал тут, t.me/ELytsar/315
Спойлер: маленькими (1-100к) лотами можно купить с большой маржей брокера (3%+ гоовых), большими лотами 100к+ с маленькой маржей (0,5-1% годовых). Все в Украине, через укр брокеров, за средства с подтвержденным источником происхождения.
Покупал евробонды у ФФинанс, Универ мелкими лотами, ICU — через фонд Еврооблигаций.

Хто вже потестив моно-інвест, дайте будь ласка фідбек.

Это не прозрачное решение. Для работы с акциями мне не нужен посредник в лице непонятного приложения, у которого нет физических офисов, который не может нести никакой ответственности, депозиты через которого не защищены никем, куда нельзя прийти с вопросом «Где мои деньги».

А с IB дела по другому обстоят в Украине? )
Особенно с новостями о блокировках и т.д.

Вы про россиян, заехавших в Крым? О каких блокировках вообще речь?

Да, и плюс годовые комиссии за «проверку рисковости».
В тг канале Iplan недавно был целый гайд — что нельзя делать, чтоб тебя не заблочили.
Как-то не приятно узнать что из за каких-то политических ситуаций — ( допустим завтра рашка нападает) — мой аккаунт могут заблочить, и хз что с ним дальше делать.

Вопрос щас в целом не об этом, а о том чем IB отличается от моно инвест?
Они лишь платежная прослойка между Exante, нам как минимум не нужно платить 12$ + 0.5% за свифт.
Единственное что не вычитал еще — на каждого юзера создается отдельный аккаунт в exante, который можно восстановить в случае с проблемами с моно?

У меня нет и никогда не было никаких годовых комиссий. Не делайте глупостей и не будет проблем с брокером. Никогда американская компания не будет блочить экаунт из-за того, что кто-то напал, это выдумки.

Выше я перечислил причины, почему решение от моно я даже не рассматриваю. Повторять не вижу смысла.

Напомните, мы еще в плюсе с инвестициями в акции и крипту?

Да.
Но я чувствую нотку язвительности в комменте?)

Зато про податки можна не паритись))

Хоча якщо бакс стане по 36 то буде сумно)

канал iplanua в тг

#фондовийринок #interactivebrokers

Враховуючи кількість питань від українців по типу:
Чи обмінюється IRS з ДПС даними?
Як мене поповнити з ... рахунок в ІБ відкритий як укр резидента?
Працюю в Польщі/Чехії, рахунок відкрито як український, що порадите? І так далі..,

То на жаль ми можемо піти по шляху Росії і клієнти з України теж стануть «мутними в ІБ» по внутрішнім статусам (((
UPD: наразі жодної офіційної інформації в такому ключі щодо українців немає!

Кто то выводил обратно деньги в Украину? Слышал о том что налоговая может заморозить счёт и проверять все ли налоги уплачены.

так варто було спитати там де чули. податкова не моніторить ваші рахунки в реальному часі, натомість відділ фінмоніторингу банку може спитати про джерела походження коштів при перевищенні порогу (від 400к грн по закону, іноді від 150к за внутр. розпорядженням в деяких банках).

Да, никаких проблем не было с зачислением.
Вопросов не задавали.

Кто-нибудь инвестирует в ирландские аккумулятивные этф, желательно реплика SP500? Плюсы, минусы, подводные камни.

Нагуглил www.ishares.com/...​teEntryPassthrough=true
Expense ratio 0.07 по сравнению с 0.03 в VOO, зато нет головной боли с американской и нашей налоговой.

Можете объяснить чем ирландский аккумулятивный eft s&p500 лучше американского etf s&p500 и как это избавит от головной боли с нашей налоговой?
С ирландского можно не платить налоги в Украине?

Не попадает под estate tax
Нет дивидендов — нет отчетов в налоговую до реализации капгейнсов и не бодаешься с налоговой за налоги на дивиденды

чуть отталкивает:
1. expense ratio — VOO 0.03% против 0.07% у CSPX/VUAA
2. их нельзя долями покупать
3. низкая ликвидность
Что отталкивает в американских
1. Налог 40% на наследство на сумму выше 60к
2. Законно — нужно подавать декларацию о доходах

US ETF чи Irish ETF? Американські та ірландські ETF для інвестора з України.
youtu.be/Ak5ZBbjQR3g

Я в VWRA инвестирую

Я правильно понял, что это не «реплика sp500», но дивиденды с них не платят, поэтому и отчетов в укр. налоговую на них подавать не нужно (пока не продашь)?

Угу, это аналога VT. Для сп500 есть VUAA.

Кто-нибудь уже подавал декларацию в налоговую в этом году? Не понятно, это только у меня так или у всех падает

Введення звітності -> Створити
сразу падает с «Помилка обробки запиту»

айтишники вышли из отпусков и пофиксили ))

Какие варианты есть для украинцев сохранить свои деньги в случае, если в Украине всё будет совсем плохо (читай — Путин нападёт)?
Правильно ли я понимаю, чтобы вывести свои деньги со счёта IB за границу, надо стать налоговым резидентом за границей?
Или на IB можно заводить деньги с иностранного счета и на него же выводить не будучи налоговым агентом за пределами Украины?
Пока самый простой способ вижу в покупке биткоина

А что, swift платежи отменяют? Купи акций, в конце концов, или etf длинных. А с битком можно и у −50% выйти, когда деньги понадобятся )

Вопрос в том, что если я уже купил акций, причем заводил деньги на IB с Привата, то куда я потом могу вывести деньги по правилам IB, если в Украине, условно, ляжет банковская система

На любой счет, вам принадлежащий

Зачем биткоин? На бинансе стейблкоины дают 6%-9% процентов годовых без всякого риска (ну кроме того риска, что бинанс хакнут или он исчезнет).
А вот если говорить про IB, то конечно в случае падения гривны мы попадем на огромные налоговые переплаты, 19.5% от разницы курсов покупки/продажи.

Вопрос в том, куда можно вывести деньги, если заводил с Привата. Я встречаю противоречивую информацию. Кто-то говорит, что можно вывести только на тот счёт, с которого заводил. Другие говорят, что на любой свой счёт можно вывести, в том числе за границей

Что мешает задать этот вопрос поддержке IB и получить ответ?

Саша, вам же Максим відповів вверху що можна.
У нас вже були кейси, коли заводили з Привату, а назад на Моно. Логічно що фін мон при цьому може більше вимагати доків на сумах 400+, а часом і на менших.
Щодо вивоу на іноземний рахунок, то кейси були, але мало. І це тема для форуму, а для платної консультації.

У ИБ политика в плане рисковых стран, к которым относятся все бывш СНГ, выводить на тот же счет, с которого заводили. Это официально. Неофициально, иногда выводят и на другой, иногда для этого требуется подтверждение смены места проживания или резиденства. Иногда достаточно просто доваить новы счет в системе и все работает. Вероятно, зависит от рисковости и близости страны к санкциям сша.

Ссылку на официальную политику дадите?)

Это был бы лютый зашквар.

Главный риск в том что стейблкоины — скам, они могут скамануться в любой момент, причём все. Ни у одного стейблкоина и близко нет бекинга сопоставимого с объёмом их выпущенных.

В некотором смысле биток куда надежнее — он не может скамануться )

Очень простой пруф — нигде невозможно зашортить USDT к обычному доллару.

Пока самый простой способ вижу в покупке биткоина

Преимущество крипты — актив принадлежит тебе (если использовать аппаратный кошелек), и как долгосрочная инвестиция — позволяет решить проблему инфляции сбережений. Но использовать как подушку — не самый лучший вариант, так как выйти в кеш моментально и с прибылью будет проблемно. Но как вариант «собирать на пенсию» — можно рассмотреть. Лично я так и делаю...

P.S. В случае форс-мажора, я думаю, IB сразу же заблокирует вывод средств в Украину до стабилизации ситуации

В случае форс-мажора еще может нац валюта на иксы помножиться, а это значит при продаже серьезная курсовая разница появится.

Именно. А сейчас, похоже, высокая вероятность помножить на иксы доллар и евро. ХЗ что при этом произойдет с биткоином, но это актив, по математике которого инфляция исключена. Лично я вижу в нем шанс сберечь свои накопления. Но не гарантию...

В случае форс-мажора, я думаю, IB сразу же заблокирует вывод средств в Украину до стабилизации ситуации

В этом, собственно, и мой вопрос. Что будет делать IB, если у нас будет ̶п̶и̶... Казахстан?
Или какой актив в каком виде лучше хранить, чтобы можно было более-менее легко достать/продать в другой стране?

Для фиатных валют выходом может быть карта зарубежного Банка. Для криптовалют — аппаратный кошелек. А вот другие активы могут зависнуть до лучших времен...

Обновление: еще один неплохой вариант, который скорее всего будет доступен в будущем, это платежные карты, связанные с аккаунтами на криптовалютных биржах или непосредственно с криптовалютным аппаратным кошельком

Доброго времени суток.
Напишите, пожалуйста, кто с таким сталкивался. Проходила в IB ежегодную перепроверку анкеты, повторное подписание w8ben. После появился новый документ, который ранее не подписывала — форма CRS-Individual Самостоятельная сертификация налогового резидентства. Такую форму всем нужно подписывать?

Ні, у мене такого не було. Я тільки W8 перепідписав

Для резидентов Еврозоны и имеется возможность пополнять счет IB в валюте отличной от USD, например EUR или PLN. Для этого на сайте IB выбираете «банковский перевод», и нужную валюту. IB выставляет счет на банка-посредника в той стране, которую вы выбрали, в случае со злотым, это Bank Handlowy w Warszawie, и фокус в том, что вам больше не нужен SWIFT, отправляете простой перевод со счета на счет в местной валюте. На счет брокера деньги заходят без комиссии, и в той же валюте. Далее идете в обмен валют, или на форекс (внутри IBKR), и меняете по любому желаемому курсу, при этом не заплатив НИ ЦЕНТА КОМИССИИ НИКОМУ!

Вiтанячко приват банку с их конскими спредами за обмен валюты по картам, и свифт перевод 16$ + 0.5%. И главное. Не нужно никаких справок, выписок, налоговых деклараций. И разрешения нацбанка тоже. Утром отправил, вечером зачислено.

Жаль, в Украине не работает. Гривны в этом списке нет, к сожалению.

Нужно уточнять, позволено ли кредо банку, давать доступ на польский межбанк, резидентам Украины. Имеют ли они лецензию в Польше. Думаю, что нет.

Наблюдал другую картину:

отправили EUR из Германии на счет, открытый в USD, через банковский перевод на IBAN по полученным от IBKR реквизитам. Деньги зашли на торговый счет и сами сконвертировались в основную валюту USD.

При выборе способа внесения депозита, указывпете страну и валюту. Вы, очевидно, выбрали доллар, а засылали с евро счета. Нужно было выбирать евро и Германию, тогда зашли бы как есть без конвертации.

Насчет комиссии я таки соврал. Форекс обмен = 2$ за операцию.

Наоборот — удобно, что сконвертились по рыночному курсу сразу. Это и хотелось.

А чи нікого не нітить той факт, що ти фактично не стаєш власником цих акцій, адже акції залишаються за IBKR, а якісь записи про те, що ти щось там купував, є тільки у IBKR?

Вже кілька разів цю тему піднімали))
почитайте н сайті SEC про assets held in the street name
Остнній раз тут про це згадував
00:00 ІВ
01:11 Міграція рахунків
03:24 Банкрутство ІВ. Що робити?
06:20 Спадщина
07:36 Cпільний рахунок
9:00 Переказ з payoneer та transferwise
9:36 Купуємо крипту в ІВ?
10:55 Страшилки
youtu.be/NFUz6OZjbMs

9 грудня буде Фонловий ринок, приходьте!
Kyiv Invest Meetup — це спільнота приватних інвесторів.
Ми зустрічаємось кожен другий четвер березня, червня, вересня, грудня.
Відверто розповідаємо про успіхи і помилки. Обговорюємо нові можливості.
kyivinvestmeetup.iplan.ua

Здравствуйте. Возник вопрос по налогообложению, буду благодарен за ответ!
Приведу пример:
Допустим я закидываю на брокерский счёт 3000 евро. Через время меняю 1000 в доллары.
Проходит пару недель и, допустим, у меня есть прирост от форекс сделки — 20 евро ( евро к доллару упал).
Дальше я покупаю 2 акции на лондонской бирже, пусть по цене 400 баксов за каждую.
На счету остаётся 2000 евро и 200 баксов + 2 акции.
Дальше история повторяется, т. е., для примера, та же операция:
Из оставшихся 2000 евро я тысячу меняю на доллар и покупаю ещё 2 акции.
Как в этом случае рассчитывать вычет процентов для налоговой?
По акции понятно — с момента покупки до момента продажи и поступления денег на счет. А валюта?
Правильно ли я понимаю?
В данном случае изменение курса по первой тысяче:
1)С момента покупки первой тысячи до момента покупки акций ( на 800 баксов) это будет налогооблагаемая база для этих 800 долларов ( то есть 80% от тех 20 евро прироста) ?
2) оставшиеся двести + новая тысяча при новой покупке будут считаться по принципу:
Сначала налоговая база разницы в росте/падении 200 оставшихся до этого счета + 1000 новых с даты обмена до покупки?
Как это выглядит на практике? Буду рад любым ответам...спасибо!

Я думаю краще не на форумі, а бухгалтерам написати і заплатити за консультацію. Ось тут є контакти трьох, з якими клієнти iPlan співпрацюють
youtu.be/sV7c_myExiM

В когось був досвід використання margin loan і подальшого виведення готівки (наприклад, для купівлі нерухомості за позичені гроші)?

Я тож на него смотрю после поста www.mrmoneymustache.com/...​/margin-loan-ibkr-review, но пока даж в саппорт не писал возможно ли это для украинцев. Плюс интересно как с налоговой это прокатит

ИБ ответил ,что нет преград патриотам ) Написал письмо в налоговую )

Ем. Від тебе такого не очікував)))
Ініестувати кредитні кошти?
Чи це стратегія арбітражу процентних ставок?

Та пока просто сбор инфы ) Крутятся мысли о мортгейдже «своими руками» для покупки жилья в Сан Себастьяне на пенсию, которое выплатит само себе до FIRE. Ну и просто иметь в виду, вдруг что-то стоящее подвернется, для чего понадобится бридж кредит

Кстати, bigERN как раз сегодня запостил Margin Loan как вариант избежать SRR earlyretirementnow.com/...​ement-swr-series-part-49

Там єдине питання до IB, чи можна виводячи гроші завести кеш у мінус. Взяти маргін позику — принципово можно, якщо можна маргіном користуватись. Тільки там наче було, шо не можна саме виводячи гроші кеш у мінус завести. Варіант який 100% спрацює — продаєте частку портфелю, виводите гроші, знов купляєте ту частку портфелю (кеш у вас в мінусі — це і є маргін позика). Питання тільки чи можливо це усе зробити без зайвих рухів продажу-купівлі. Ну я так розумію, що так.

Так я именно о withdraw cash on margin спрашивал. Можно было б переключиться на margin акк и увидеть сразу самому, но лень)

продаєте частку портфелю

Не, тут уже налоговая и CGT появляются

А зачем в налоговою писать? Все честно, традиционная схема ухода от налогов в эльфии, много кто этим пользуются, а там строже налоговое законодательство чем в Украине. Сейчас демократы запустили дискуссию чтобы запретить эту тему и начать покрывать налогами unrealized captial gain, чтобы народ в акциях не сидел и не жил за кредитные средства.

Это одна из причин почему Маск продал 10% акций Теслы дескать смотрите, я не уклоняюсь от налогов, для меня не проблема продать акции и заплатить с них налоги.

А зачем в налоговою писать?

Потому что налоговая расценит это как доход по-дефолту, соответственно, нужно будет как-то подтвердить что это именно кредит, чтобы не попасть под ПДФО

Мне стремно строить свою FIRE стратегию на предпосылках что чья-то налоговая что-то не узнает, но YMMV

KYC проходил? Значит узнают )

По крайней мере не оставит труда, не знаю на каком уровне украинская налоговая отслеживает движение средств. В эльфии с этим строго и брокеры отправляют в налоговую все твои транзакции.

О, цікава штука. Треба спробувати :)

О, популярная тема в крипте и делается в 2 клика в DeFi в отличии от традиционных фин учреждений где нужно брокера или банк подходящий искать, бумажки заполнять.

по дивідендам і практичним кейсам 2021 з ДПС записав окреме відео, скоро викладу на Сімейному Бюджеті

Любомир, подскажите, подал декларацию весной, оплатил дивиденды 9% + 1.5% и прибыль с акций 18% + 1.5% полученные с IB. После этого получил запрос на документы подтверждающие данную прибыль. Отправил форму 1042S и репорт с покупкой/продажей акций и деривативов. На этой неделе пришел запрос с налоговой, что по законодательству их нужно перевести и заверить нотариусом. Но что переводить? XML репорт и форму 1042S? Неужели каждый раз нужно переводить и заверять выписки с IB? Сталкивались ли вы с такой проблемой? Думаю, это будет полезно и для других инвесторов.

Интересно какому проценту/как часто такие запросы прилетают.

Вы можете немного рассказать, о вашем кейсе?
Это первая подача декларации?
Что-то что могло показаться подозрительным налогой? Например активный трейдинг?

Это первая подача, так сказать пристрелочная. В декларации указал дивиденды на небольшую сумму и пару тройку операций по покупке/продаже.

Та же ситуация, первый раз, одно получение дивидендов.
Накатали целое письмо с просьбой предоставить подтверждающие документы. Пока связываюсь с налоговиком чтоб узнать детали

Отчёт по операциям можно выгрузить на русском языке.
По форме 1042-S — я бы её не подавал. Как говорил Любомир в своих видео — подавать ровно то что просят, и обязательно просить письмо и смотреть на что ссылаются. Тем более что в отчёт можно добавить раздел касательно того какие дивиденты уже удержаны, и возможно форму 1042-S никто и не попросит (не уверен что инспекторы вообще в курсе что это такое и как её смотреть)

С декларацией я не подавал никаких документов с IB. Потом пришел запрос подтвердить происхождение этих средств. По законодательству если ты не можешь этого сделать — плати 18%. Собственно какие еще были варианты кроме того, что бы отправить 1042-S по дивидендам?

Я не хочу спорить касательно того, что нужно по законодательству, я просто предполагаю как бы сделать так чтобы налоговая была довольна, и при этом поиметь поменьше головняка. Когда налоговая спрашивала насчёт подтверждающих документов — я им сделал отчёт по сделкам, на русском языке, включив туда также блок с дивидентами, и блок с тем, сколько налогов с дивидентов удержано. Ну и сослался на статью 170 кажись НКУ что брокерский отчет является подтверждающим документом. На данный момент лично моего инспектора устроило.
Если начнут ещё настаивать что за дивиденты нужно доплатить — ну, буду что-то думать с формой 1042-S. Там у Любомира было видео тоже (что всё плохо). Просто мне кажется что сразу с козырей (формы 1042-S) ходить не стоило (но я могу быть неправ).

Согласен, не подумал тогда что можно отчет на русском сгенерировать. Будет уроком для других =)

Подскажи пожалуйста как генерил подобный «выборочный отчет»? Ибо я сделал обычный отчет по операциям за год, а там абсолютно всё на 6ть страниц.

В разделе Отчёты можно сгенерить готовый отчёт, указав даты, но там же есть возможность сделать кастомный отчёт, где галочками можно выбирать какие блоки добавить в отчёт. Потому что в отчёте обычном там куча блоков, которые налоговой вообще не сдались.

Из разговора с местной налоговой. Сейчас проверяют всех кто получил доход за рубежем и оплатил менее 18% налога. Т.е. 9+1.5% за дивиденды, или только 1.5% ( как уже снято в штатах).

Я скинул сгенеренный отчет в пдф формате, без печатей и подписей, местный инспектор это распечатала и передала областной налоговой. С ее слов таких как я много, и все так же передают этот годовой отчет с IB.
Говорит ждите, с вами свяжутся с областной если будут вопросы.

Не скажу что «закончилось». Пока со мной никто не связывался.

С Вами уже связались с областной?
У меня намечается та же ситуация

Любомире, Підкажіть бдлска чи доцільно використовувати ІБ для купівлі пенсійного фонду, наприклад Вангард Таргет 2040

Мені 33, я працюю в штаті на американську компанію яка може певний відсоток поверх моєї зп також вносити на пенсійний рахунок. При умові що я також роблю такий внесок (метчінг типу). Але мені самому треба обрати куди.

Інвестувати в нпф в України поки не готовий, в основному через те що тільки в гривні.

Підкажіть які є варіанти для такого інвестування через ІБ чи інші установи. І чи є там такого роду Ірландські фонди щоб не підпадати під закони США щодо податку на спадщину тощо.

Дякую!

Леон,
щодо ірландських ETF, то вони повністю прибирають ризик податку на спадщину на суми пнад 60 тис
youtu.be/Ak5ZBbjQR3g

target retirement фонди у ETF я поки зустрічав тільки в США. Звісно інвестор може такий використовувати, якщо його влаштовує алокація та поступова її зміна в часі

Portfolio composition
Allocation to underlying funds
as of 08/31/2021

Vanguard Total Stock Market Index Fund Investor Shares 48.70%
Vanguard Total International Stock Index Fund Investor Shares 32.60%
Vanguard Total Bond Market II Index Fund Investor Shares† 12.90%
Vanguard Total International Bond Index Fund Investor Shares 1 5.80%
Vanguard Total International Bond II Index Fund 0.00%

Подскажите! Открыл счет, не планировал ничего продавать и тем самым отсрочить подачу декларации. Но по незнанию заимел несколько дивидендных позиций. И получил дивидендов 5 долларов(((. Теперь я обязан подавать годовую декларацию?

Так, обов’язок виникає. Але при такій сумі розмір податкової ризику мікроскопічний.
Тому декларація чи швидше тренування для вас буде...

Большое спасибо за быстрый ответ!
А если я сейчас например не задекларирую, а при продажи акций например через год буду подавать декларацию, не может возникнуть с этим проблем?
Не знаю сколько там набежит этих дивиденодов до конца года, пусть будет там 50 долларов.
Не всплывет это при подаче декларации через год?

Не парься по таким суммам вообще. Налоговой есть кого подоить, и 5-50$ долларов того не стоят. 97 центов твои налогов даже бумаги не стоит на которой ты будешь печатать выписки с IB))
Будешь зарабатывать по 5-50$ в год даже 10 лет, никто об этом не узнает никогда. Ответственности там толком за такие суммы и нету.

Могут ли заблокировать или ликвидировать счет за долгую неактивность или маленький портфель?

маленький портфель — таких випадків не знаю

Здравствуйте, скажите почему в разделе дивиденды стоит −0.22 цента ?

Посмотри полную выписку по счету со всеми комиссиями, налогами, удержаниями, там возможно найдешь. А вообще не думай об этом, потратишь время на выяснения много, лучше потрать на пополнение депо)

Чи є в Україні аналог stepped up basis loophole (www.investopedia.com/...​terms/s/stepupinbasis.asp )?

Тобто, якщо ви купили акцію Тесли за 100 баксів, вона стала 1100 баксів, і якщо ви продасте, то маєте сплатити податків 1000 баксів * (18% + 1.5%) ну і там наші приколи із курсом. Але якщо ви помрете, то ваш аккаунт перейде спадкоємцям і вони вже при продажі за 1100 вже не мають платити ці податки.

Трохи заскладне питання як для форуму)))

Ого завернул)))
По логике (я хз как оно там на самом деле, и думаю тут мало кто знает), то должно быть так.
Налог на наследство(если такой есть) платишь в момент унаследования.
А дальше уже 1100-100 * 19,5% и подаешь декларацию.

Посмотри, что со схемами ФОПа делают, скупают доки прямо на вокзалах у бомжей. Представь если будет способ при смерти кого-то не платить налоги...Будут скупать паспорта мёртвых людей, переписывать на них и сразу делать дарственную))

Здравствуйте! Такой вопрос:
Если я собираюсь трейдить (дивидендов не будет) и не выводить деньги с аккаунта года 3. Мне все равно нужно каждый год платить налоги?

Зовсім не обов’язково, можна навіть геть їх не платити. Платити треба тільки лише в ті роки, коли був сумарний реалізований профіт.

Спасибо за ответ! Реализованный профит есть каждый год, торговал не со своего аккаунта. Теперь делаю на свое имя, но выводить деньги со счета в ближайшем будущем не собираюсь. Налоги все равно каждый год платить? Или только когда выведу со счета?

Реалізований профіт за рік, оподатковується кожен рік, навіть якщо не виводите, погугліть, йопт. Там ще є деталі щодо того як це робиться, може бути купа мороки.

Когда убыток — тоже лучше подать декларацию. Она зачтется в будущем.

В Україні хіба є така фігня, що можна лося переносити на наступні роки? І формально питання було про плату податків =)

Конечно есть. Это инвест убыток и его можно накапливать, если торговля не задалась))). Классная штука)))

собираюсь трейдить

не переживай, тебе налоги не грозят из-за отсутствия прибыли )

Переводил в очередной раз свифт из привата, придурки затребовали подтверждения средств, и не только на этот платеж, а на все, за последние 3 года) При этом я у них же фоп веду.

Говорю, давайте я скину выписку С ВАШЕГО ЖЕ БАНКА из фоп счета, там и переводы и оплата налогов видна. Нет, говорят, не канает, нужно только с налоговой. Сделал в итоге из налоговой декларацию, обещали обработать через 2 часа платеж, обработали через 3 дня)

там на сайте налоговой можно подать заявку, и через 1-2 суток скачать пдф-ку с выпиской

cabinet.tax.gov.ua

Я в аналогичном случае Привату просто скинул очередную квартальную декларацию и к ней Квитанцию 2. Всё отправил за 1 рабочий день, а платёж прошёл утром следующего дня.

Сделал в итоге из налоговой декларацию, обещали обработать через 2 часа платеж, обработали через 3 дня)

В Моно я просто сбросил декларацию и квитанцию № 2 из Таксера, 5 мин дела

В світлі майбутньої добровільної легалізації доходів зі сплатою 5% (9% якщо кошти були за кордоном на 1/1/21) замість 19.5%, як думаєте, шановні інвестори, чи можна цим скористатись? Ж)

Так а там не будет коллизии, что так как деньги инвестированы и так легально, то под легализацию не попадают? )) Лично у меня позиция до 2034 года, не вижу смысла ради теоретического выигрыша 10-15% процентов сейчас светить себя перед нашей налоговой

сума депозиту то легальна, але мова про доходи від дивідендів і закритих прибуткових трейдів.
цікаво, чи в разі гіпотетичних запитів від нашої ДФС до ІБ чи якихось інших структур чи будуть звідти надавати будь-які дані?

Та понятно, что с легальных доходов легально выведенных на ИБ получатся легальные дивы и капгейнсы. Я ж об этом и пишу, что не будет ли тут коллизии что легальный доход не подлежит легализации )) Если б я был близок к FIRE, то, наверное рискнул бы сбросить базу )

ну я так розумію — якщо не задекларував і не сплатив податок, значить це нелегальний дохід і можна по амністії за 9% легалізувати

У Вас короткострокові інвестиції? Якщо довгострокові — я б розглядав варіант зі зміною податкового резидентства на момент отримання прибутку. Щодо нашої податкової — менше знають — краще сплять.

В такому випадку приблизно які податки потрібно буде сплатити за новим резидентством? Можна кілька прикладів?

Детальний аналіз вимагатиме юридичної консультації. На жаль, у мене зараз таких даних немає, можете звернутися безпосередньо до Любомира:
dou.ua/...​ign=reply-comment#2131546

Абсолютно безподаткова на увесь час накопичення (і при цьому цілком законна!) модель дуже проста — використовуйте лише cumulative ETFs.

Податкове резиденство тема складна.
для iPlan клієнтів ми цій темі темі обрали юридичних партнерів, і в залежності від країни рекомендуємо з ким працювати.
На паблік я побідних рекомендацій не даю.

Лікез по темі Податкого резиденства є у лайві Сімейного Бюджету з Делойт
youtu.be/g1RInZJpErg

taxfoundation.org/...​tax-rates-in-europe-2021
Но еще надо смотреть на wealth tax, как в той же Швейцарии

nomadcapitalist.com/...​h-no-capital-gains-taxes
Хотя, в Малайзии уже МM2H прикрутили, так что не оч она подходит для смены резидентства теперь )) Вот Бельгия интересный вариант, туда постоянно приходят вакансии, так что можно при приближении к дате выхода подумать о релокации (если еще буду звать)

А Чорногорія?

Да ну нафик, я лучше в Украине 18+1.5 буду платить, чем в жить в Черногории ради 9% экономии

цікаво, як capital gain рахується, якшо я виведу одразу після зміни резидентства? Купив в Україні, 10 років тимав, а продав, наприклад, в Португалії на 11й рік

CGT все одно де купував, тому що Capital Gains зʼявляється в момет його реалізації — продаж акцій. В Україні поки нема exit tax, то ж просто заплатиш cgt у Португалії, якщо на той момент вже станеш податковим резидентом

Юрій
ось відео Податкова Амністія
youtu.be/KD_U4OCMsuA

Доброго дня, підкажіть будь-ласка, можливо є кейс щодо подачі декларації про майновий стан за 2019 у 2020-2021 роках.
Цікавлять суми штрафів та пені за несвоєчасне подання та сплату.

Визначила суму штрафних та пені самостійно, з*ясувалось, що у зв*язку із впровадженям карантину скасували штрафні та пеню за несвоєчасне подання та сплату.
В особових рахунках по розрахунках з бюджетом (ПДФО та ВЗ) є записи: "Факт невчасної подачi декларацiї Податкова декларацiя про майновий стан i доходи (для громадян та осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть).

Чекаю на реакцію податкової. Можливо буде адмінштраф.

Доброго дня. Де в TWS подивитися скільки акція використовуе маржинальних коштів ? Дякую.

Зачем? Если ты хочешь посчитать %, который заплатишь, то просто от суммы текущих позиций отними размер твоего депозита. На эту сумму начисляется %.

Мне перед сделкой нужно знать, какой объём я могу купить на определенную сумму маржинальных средств. Например: NVDA я могу купить/продать намного больше акций, чем PYPL на одну и ту же сумму.

Вибачте, нема зараз TWS під рукою — на мобільному якщо дивишся на тікер, то воно показує Margin Requirements під Market Data. І на TWS вам теж треба Margin Requirements шукати.

Добрый вечер.
Подскажите, нужно ли резиденту Украины получать Individual Taxpayer Identification Number (ITIN) или Social Security Number (SSN) для уплаты налогов в США или для использования льготы в соответствии с договорами об избежании двойного налогообложения, или IB все делают сами?

Укр резиденту не потрібно отримувати номер, withholding tax з дивідендів буде 15%, тільки заповніть W-8.

Любомир, скажите пожалуйста есть ли у вас на канале что-то подробнее про W-8 для украинских резидентов? IB присылал уведомления о withholding tax с дивидендов, но это разве не автоматически высчитывается(и подается отчетность) или нужно еще заполнить W-8? В IRS?

Є ось таке про W8
youtu.be/KgLnxpb1nO4

Доброго дня?
Чи є можливість у інтерактивброкерів придбати тайваньскі акції?
Ваше відношення до DSPP? Дякую

можно покупать тайваньские акции, торгующиеся на американских биржах
ETF на Тайвань
Покупать акции с тайваньских бирж нельзя

в случае делистинга ETF может быть большой головной болью, это не просто акции перекинуть на другую биржу. Правда вероятность такого сложно спрогнозировать

Я говорю про ETF, которые трачат именно тайваньскую биржу, а не американские АДР. Или вы о делистинге ETF самого.
Кстати посмотрел, многие компании, не такие большие, типа UMC, листятся в Америке, поэтому не уверен, что нужно именно прямо на Тайване покупать.

Добрый день. Подскажите пожалуйста
Деньги заходят в украинский банк в долларах.( зарплата от иностранного работодателя).налог не уплачивается.могу я снять валюту и прийти в приватбанк и завести деньги в интерактивброкер( сумму в долларах меньше 400 тыщ грн). Спросят ли какие то справки о происхождении денег?

Так, запитають походження і підтвердження сплати податків.якщо регулярно буде приносити кеш

Дякую.
А якщо брати валюту. Онлайн обмінювати іі на гривню переводити її на картку універсальну, та вже з неі на інтерактів брокерс?

Нічого не зміниться — при першому, другому чи третьому переказі запитають джерело походження грошей.
Якщо вже є доляри, то краще через касу Приват поповнити депозит, прийти додому перевести долари на доларову карту для виплат, а потім вже свіфт-переказ. Зайві комісії — нуль.

Компанія де я працюю сплачує податки за мене, алє у іншій краіні. Але нашому закородавству на це байдужє.
Планував регулярно переводити на ИБ, кожен 1-2 місяці,
Для депозиту вони не запитуют джерело походження?

Так если деньги белые, в чем проблема предоставить банку доказательство? Если деньги приходят на долларовую карту как зарплата, то покажите договор про трудоустройство.
ПС как так вышло что деньги приходят в укр банк как зарплата, а налоги в другой стране?

Работаю штурманом в море. Судно под флагом другого гос-ва. И налоги платятся в государстве флага. Но у Украины не со всеми странами заключен договор об избежании двойного налогооблажения. И даже если заключен, очень тяжело доказать, что налоги уплачены.

Юрій,
У нас вже є клієнти моряки, приходьте в iPlan до Інни Бродінкової.
В цілому ситуація така
1) ДПС — їм дійсно важко довести, що податки вже сплачено в іншій країні. Але можливо якщо взяти довідку в податковій тієї країні і завірити.
2) фін мон банку — тут все простіше, адже їх задача проконтролювати легальність походження коштів. Звісно залежить від банку, є цілком нормалын в плані контролю

Сейчас появился новый иностранный брокер — Tiger Brokers в Сингапуре.

Рынки и условия примерно те же, что в IB.

Из плюсов — быстрее открывают счёт, проще комплаенс, открывают счета белорусам, например.
Также есть возможность участвовать в IPO в США и Гонконге.

Кіріл,
у українцям норм відкривають рахунки?

Открывают даже белорусам, так что проблем быть не должно.

не вижу обсуждения отмены месячной комиссии. Или только у меня? 10 баксов плюсом немного, но приятно. упс — ниже есть...

Доброго времени суток! Я только отправил документы IB, они их приняли (все графы были зеленые), отправили на почту сообщение что, аккаунт находится на рассмотрении и больше ничего. И спустя неделю после последнего сообщение от IB, я не могу зайти в свой аккаунт, в браузере пишет, «Your application has been deleted.», а приложение пишет неверный пароль или логин, менял пароль, переустанавливал приложение, но результат один, Зайти на свой профиль я не могу, может кто чего знаете? :c

Набрал их, сказали что такое происходит когда аккаунт заброшен. Сейчас его воскресили. Спасибо!

Dear Client,

While many of our clients actively trade or maintain substantial equity in their account, we have decided to eliminate our monthly inactivity fee so there are no impediments to maintaining an account with IBKR.

Effective July 1, 2021, you will no longer be charged USD 10 for not maintaining a minimum balance or transaction activity for account U****8474. This change will be reflected in your August 2021 account statement.

Перемога!

Чета думал, что больше 100К нет inactivity fee

Ну да, все правильно. Т.е. они всем письмо разослали web.archive.org/...​s.com/en/index.php?f=4969

Вот что конкуренция творит. Спасибо рабингудам всяким.

Как бы не подняли/ввели другие комиссии. Сотрудникам брокера тоже кушать хочется.

Брокеры зарабатывают на PFOF (не так, канеш, как Робин Гуд) и на кэш балансах. Убрав inactivity fee он значительно увеличивает кормовую базу. Все, у кого больше 100К и так не платили, а те, у кого малые балансы, не особо совались туда, когда в большинстве стран есть брокеры без этого. Соответственно, для обычного джо с 1-2К на поиграться ИБ был зась, а терь тока так пойдут )

Соответственно, для обычного джо с 1-2К на поиграться ИБ был зась, а терь тока так пойдут )

Какое преимущество обычному джо дает ентерпрайзный, уродливый, нелогичный, перегруженный, тормознутый ИБ по сравнению с теплым, ламповым робингудом или схожим стартапом с простеньким, минималистичным интерфейсом с двумя кнопками Купить/Продать?

Пользуюсь им только потому, что робингуд в АУ недоступный, а альтернативы ИБ дороже и не намного лучше в плане интерфейса.

Ну, в Украине, например, других нет. В Европе у какого-нить ДеГиро намного меньше выбор бумаг. Ну и конкурентов по маржинальному рейту для обычных инвесторов нет в мире

P.S. Ни разу не испытывал проблем с юаем ИБКР, раз в месяц зашел, нажал 2 кнопки и все.

+
жодних проблем як пасивний інвестор з IBKR Mobile за останні 3 роки.
Роблю 10-20 ордерів на рік)) Комісії і execution price хороші

жодних проблем як пасивний інвестор

Ну да, кроме как чтобы выставить ордер на акции (с опционами все еще хуже) надо сделать как минимум 5 действий, плюс залогиниться с паролем (причем вручную так как не схватывает пароль вставленный менеджером пароля), пройти двухфакторную аутентификацию с помощью СМС (2021 год на дворе), которая к тому же не отключается (нежели биометрики недостаточно?)

И это все если знаешь куда тыкать так как сходу нифига непонятно и нелогично, не говоря уже что интерфейс 10-летней давности.

В то время у робингудов всяких все тоже самое делается в 2 клика и все интуитивно понятно так как приложение делали UX специалисты а не 50-летние трейдеры.

выставить ордер на акции (с опционами все еще хуже) надо сделать как минимум 5 действий,

2. Тыцнуть трейд — тикер — сумма.

плюс залогиниться с паролем (причем вручную так как не схватывает пароль вставленный менеджером пароля),

Все схватывает

пройти двухфакторную аутентификацию с помощью СМС (2021 год на дворе)

Эмм, уже хз скока биометрика есть

2. Тыцнуть трейд — тикер — сумма.

Trade -> Quote -> найти тикер и тикнуть -> Stock -> Buy — сумма

Кстати на экране не показывает сколько у тебя доступно кеша. Нашел что хочешь купить, и не знаешь сколько кеша, должен возвращаться в начало и начинать заново. Зато показывает купу ненужной инфы которая только экран засоряет.

Цену показывает часовой давности (для актуальных цен надо подписку оформлять).

Эмм, уже хз скока биометрика есть

Есть только для read-only. Хочешь покупать, вбивай пароль (lastpass вообще не раздупляет это приложения хотя с другими приложениями проблем нет, bitwarden заполняет, но приложение говорит что пароль неправильный) и жди СМСку. И так каждый раз когда заходишь в клиент и хочешь выставить ордер. Ппц как удобно...

Блин, да что там спорить. Посмотри на клиент того же робингуда. Все просто и ничего лишнего. Я не говорю что IB клиентом нельзя пользоваться, можно, если привыкнуть, но это не значит что так и должно быть. Есть другие клиенты где все намного проще, быстрее и симпатичнее.

Ну, разные юз кейсы, разные потребности
У меня за последний год всего 13 покупок, покупаю один и тот же тикер, покупаю на сумму, которую перевел (на экране ордера ващета показывается Available to trade сумма). Поэтому у меня это 2 клика. Но откуда СМСка? Пароль и биометрика, никакого смс. Мож ты просто не настрокил IB key?

Как и дедушка, владелец жигулей не испытывает никаких проблем. Просто потому что ничего другого не видел и думает что все так и должно быть.

если бы IBKR в вашей аналогии был бы жигулями, его бы не признавали одним из лучших розничных брокеров в США и Европе. А так мимо.

Кто признал, эксперты или сами ритейл пользователи? Эксперты как раз брокеров по UI/UX выбирают, ага )

Характеристики брокера это:
1. История, брокеру с 50-летней историей доверяют куда больше чем 5-летнему стартапу из силиконовой долине, и если у тебя миллионы или хотя бы сотни тысяч долларов то лучше доверять IB чем какому-то ноунейму с хорошим интерфейсом
2. Популярность, чем более брокер популярен тем меньше шансов что он завтра закроется и тем меньше шансов что ты потеряешь деньги
3. Где регистрируются акции которые ты покупаешь, кто реальный владелец твоих акций
4. Комиссии
5. Количество доступных продуктов

Никто не спорит что IBKR один из лучших по вышеперечисленным пунктам. Но что касается UI/UX — это жигули. К слову, другие старые устоявшиеся брокеры не многим лучше в плане UI/UX, только новые стартапы с долины преуспели в этом.

А вот и лучший индикатор, что выбирает новое поколение с нуля на выбор которого не влияет привычка. А выбирают они по удобству пользования и комиссиям (чем ниже чем лучше). IBKR даже в топ 10 нет, что не мудрено так как позиционируют они себя как инструмент для опытных инвесторов и трейдеров:
seekingalpha.com/...​5033-gen-z-care-investing

Мне как-то насрать на то, что выбирает новое поколение. Я занимаюсь трейдингом с 2003 года и видел перевидел удобных двухкнопочных решений дохера. Не нужны они для трейдинга, не вывозят. Приходят и уходят.

Молодец. А теперь перечитай ветку перед тем как встраивать свое экспертное мнение. Речь шла о:

для обычного джо с 1-2К на поиграться

А ты ему IB предлагаешь так как как тебе для трейдинга оно ок...

Цей топік не про Джо з його stimulus checks, а про Петра який як ФОП в Україні добре заробляє, відкладає і хоче надійно вкладати на світових ринках в твердій валюті.

Тому для чого ви тут нахвалюєте робінгуд доступний тільки в US, неясно.

Як тільки зявляться акції в Моно, ось тоді можна буде буде поговорити про хоч якусь алтернативу ІБ для Петра...

Я не нахваливаю, просто привел один из примеров как должен выглядеть брокер для «обычного джо» и вообще долгосрочных инвесторов которые делают максимум пару десятков транзакций в год.

Не могу понять почему вы пытались защищать откровенное говно (в плане UI/UX) словами что «не мне нормально и не испытываю никаких проблем» когда сразу можно было бы сказать что «да, UI/UX желают лучшего, но в Украине другие варианты недоступны».

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, кто-нибудь покупал/продавал акции известных европейских компаний через ИБ на OTC Markets, какие существуют нюансы? На NYSE они не торгуются, на LSE — не в долларах.

списываются в евро потом меняешь доллар в евро

просто не надо покупать на OTC акции известных компаний. А покупать их на LSE.

А може хтось тикнути пальцем в якісь покрокові гайди по Interactive Brokers для тупих. Покищо адвансед штук не потрібно. Хочу пасивно на дивані поінвестувати в низькоризикові фонди. Дякую!

З ОТП — не склалося, треба тепер перевести кошти з ОТП на приват і поповнити IB з привату.
І тут питання: який доларовий у приваті відкривати — поточний, карту діджитал універсальну чи карту діджитал для виплат? Наскільки зрозумів поповнювати карти можна готівковими доларами з комісією 0,2% ? У підтримці кажуть, що з діджитал карти можна робити свіфт і відприти можна онлайн через приват24

Робив свіфти і з Універсальної в грн, і з віртуальної інтернет картки в дол.

Дякую за інформацію, та питання-відповіді в коментарях. На жаль, не міг знайти питання, що мене цікавить, тому вирішив перепитати:

Я є громадянином України та резидентом іншої держави(Швейцарії). Інвестую відносно нещодавно, та брокерський рахунок відкривав вже будучи в іншій країні. На момент переїзду, мав певну суму в готівці (usd) та певні плани на неї в Україні. В силу тих чи інших причин, плани змінились, і тепер думаю, як ці кошти перевезти з України в Швейцарію та «легалізувати» їх. Кінцева ціль — інвестування через IBKR.

Отже, питання: Які у вас є думки стосовно того, як перевезти дані кошти?
Опції, які спадають на думку:
а) перевезти в кишенях, і спробувати закинути готівку на рахунок в банку — тут може бути проблема, у звязку з тим, що можуть вимагати підтверджувальні документи (квитанції з банку і тп) — яких в мене немає. Є лишень звіти на сплачені податки в Україні, але це не є підставою для депозиту коштів на банківський рахунок там (певно що)
б) swift-трансфер на банківський рахунок в Швейцарії — виглядає як норм варіант, єдине — не дуже розумію яка інформація для фін моніторингу буде потрібна окрім звітів з податкової — не хочеться напрягатись. Окрім цього, є маленький мінус даного варіанту — тут в мене лишень гривневний рахунок, а там лишень «франківський» рахунок. Відповідно, спочатку доллари конвертуватимуться в гривні, а потім з гривні у франки — що означає додаткові втрати на комосіях та конвертаціях
в) swift-трансфер на пряму на брокерський рахунок IBKR — виглядає найкращим варіантом, але не впевнений чи це реально. Тобто, рахунок відкритий в Швейцарії, а «поповнення» планується з України.

Найбільш безпечний варіант, як на мене — це варіант в). Найменш безпечний — варіант а). Найбільш затратний — варіант б).

Які в вас є думки?:)
Дякую

моддна спробувати В, тільки бути готовим
А) пояснити ІБ що був в Україні, а потім виїхав в Швейцарії
Б) Укр банку на суму понад 400К грн показати декларацію ФОПа чи інше джерело походження коштів

Дякую за думку! Я всетаки вирішив перепитати ІБ стосовно цього — створив тікет.
Сподіваюсь, за тиждень дадуть відповідь та коли це трапиться — відпишу тут.

Як і писав нижче — запитав у CS IBKR стосовно цього.

Q: My question is the following: Am I able to transfer funds from my Ukrainian bank account to my IBKR account if the IBKR account is registered in Switzerland?
A: It is important that any proceeds coming to your IBKR account are coming from an account registered in your name and also that the account is registered at IBKR.

А отже, згідно цього — проблем бути не має. Спробую на днях заради тесту закинути 500$ і подивлюсь які будуть результати. Закидати буду з доларового рахунку монобанку. Відпишусь, як спробую.

Stay tuned

Зміг зробити трансфер невеликої суми з монобанку. Деталі нижче.

Підсумки та контекст:
1. Брокерський рахунок ІБКР відкритий використовуючи адресу та резиденство Швейцарії. Основна валюта: франк. Важлива нотатка: Я не є резидентом України(але є громадянином України), як і не веду ніяку проф. діяльність на її території.
2. Всі поповнення брокерського рахунку до цього моменту відбувались лише прямим трансфером (wire) у валюті chf з персонального банківського рахунку (Credit Suisse). Після трансферу, гроші були одразу доступні для купівлі активів, без будь яких нотаток.
3. Спробував зробити свіфт трансфер з українського банку (monobank) невеликої суми ($500) та кошти зявились на брокерському рахунку на протязі дня. По історії транзакцій на ІБКР пише: «Funds available for trading». А нижче: «Additional Dates to Note: Date Available for Withdrawal 2021-07-08». Трансфер було здійснено 2021-07-02. Цікавий момент: при трансфері франків з банківського рахунку з пункту 2, схожих нотаток про withdrawal в історії транзакцій ІБКР немає.

Отже, таки можна. Що правда, я не впевнений, що таке саме працювало б у іншу сторону: якби ІБКР аккаунт був зареєстрований в Україні, і спробував зробити поповнення з іншої країни.

Буду пробувати зробити трансфер більших сум. Якщо будуть якісь проблеми або нюанси — відпишу тут. Наразі, це вся інфа яку можу надати. Сподіваюсь, комусь це буде корисно.

Майк, дякую що ділитесь!

Задумався над таким питанням — я, як не резидент Неньки, зробивши трансфер грошей на брокерський рахунок (з подальшою інвестицією цих грошей) — чи буду змушений я платити податок і декларувати доходи(дивіденди) тих активів, що придбаю на кошти, заведені в Україні? Здається дивним, але вирішив перепитати. :)

Є у когось свіжий досвід поповнення рахунку IB через ОПТ Банк?
Зараз якраз знаходжусь у процесі боротьби, через ОТП Смарт приходить відмова на свіфт з причинами : «переказ для інвестицій можливий лише у відділеннях банку з купівлею е-ліміту». Сума до 400 тис. грн. У відділенні радять спочатку спробувати зменшити суму у смарт і спробувати надсилати частинами.

Хто стикався з подібним у ОТП? Може у них досі 150 тис забиті у систему як обмеження? Чи надсилали через відділення?

Є свіжий досвід, скоро вийде відео на Сімейному бюджеті.
через ОТП відправити більше 400 вже можливо.

Я в очередной раз посмотрел тарифы, ничего не изменилось — по e-лимиту у них это будет стоить 5000 грн, в то время как у Привата бесплатно. При этом в отделениях вообще никто не понимает о чём идет речь, связаться с теми кто понимает невозможно, а отправить перевод по е-лимиту через ОТП смарт тоже нельзя.
Но подождем видео, может будет что-то интересное.

ось відео про ОПТ та Аваль
youtu.be/LcOyfhzrCB8

Всем привет. Столкнулся с непонятной ситуацией, может у вас был опыт и вы подскажите мне:) Такой вопрос. Купил Амазон, на 350$, по цене 3 487,3$. Сейчас цена 3 503,5$, на счету у меня −0,32$, это сред такой, порядка 17$?

В мене величезна підозра, що це і близько не «на рахунку». Там навіть не дуже є поняття «на рахунку». Є кеш, що може бути від’ємним тільки якщо у вас маргін аккаунт. Є загальна ліквідність, скільки приблизно ви можете кешу отримати, якщо все продасте. Це — практично не може бути від’ємним (і якщо так, то акку гаплик). Те, що в мене показує −0.32 — це денна зміна тікера AMZN. Тобто, він закрився на $3503.82, а зараз на премаркеті трохи впав.

Interactive Brokers вообще не для людей. Да много функционала, да много возможностей для кастомизации, да харкордные трейдеры которые всю жизнь провели в энтерпрайзных брокерских терминалах будут довольны, но это не для людей.

На мобільному IBKR працює добре дя пасивного інвестора.
і тим більше, які є хороші альтернативи для українського резидента?

Interactive Brokers — підтвердження джерела прибутку та адреси

Добрий день,

Які документи краще завантажити, щоб заявку підтвердили? Я ФОП 3 групи, проте я поки не розумію, які саме документи підійдуть.

Дякую,
Олексій

Спробуйте виписку з реєстру ФОП

Похоже, подпилили алгоритм для скоринга на котором основаны права на определённые типы бумаг. Что нужно указать, чтобы дали трейдить фьючерами?

А какие есть гарантии при открытии счета и переводе туда денег? Например вдруг брокер обанкротится или просто в один прекрасный день не смогу залогиниться, а брокер сделает морду кирпичом и скажат, что знать не знает? Они высылают какие-то бумаги с печатями, с которым если что, можно будет доказать наличие средств на их счетах и как-то их затребовать?

Щодо теоретичного банкруства брокера темы неодноразово обговорювали
подивіться будь ласка кілька перших відео тут
simeinyi-budzhet.ua/interactive-brokers

а також ось це відео
Часті питання по Interactive Brokers 2021
youtu.be/NFUz6OZjbMs

Тут другие риски могут быть.
Вот в России IB власти внести в «черный список» недавно. Пока непонятно какие последствия.
Украина более либеральная страна, но всякое может быть.
Есть риск что деньги в IB заведешь, а получится ли их вывести (не потеряв при этом условно говоря 50% на налоги) на пенсии через 20-30 лет — не ясно. Или менять гражданство ради вывода, но если сумма небольшая то смысла нет да и на старости на пенсии как-то не хочется таких заморочек.

Или менять гражданство ради вывода

Достаточно поменять налоговое резидентство, что существенно проще.

Подивився, дякую. Залишається питання, як довести, що у мене на рахунку в IB є якісь гроші та я володію деякими акціями? Ну от наприклад — банкрутство, сайт закривається, не видає ніяких довідок. Що мені робити? Документів ніяких нема.

Борис,
почитайте будь ласка на сайті SEC про
assets held in street name
www.sec.gov/...​ers/answersstreethtm.html

А, тобто ІБ буде зобов’язаний надавати мені щоквартально звіт про мої ассети? Як він це робить? На замовлення чи автоматично висилає, поштою чи имейлом? Виходить, що у разі чого довести наявність моїх ассетів можна буде на момент надсилання цього звіту?

Звіт брокера легко самостійно сформувати в електронному кабінеті
youtu.be/oShDr39-5hc
Якщо вам потрібен паперовий звіт, його можна замовити за 10 дол через особистий кабінет

Дякую, це те, що мене цікавило. А ви самі якось переймаєтесь довідками, щоб довести свою власність на акції у разі неочікуваних проблем з брокером? Чи вирогідність таких подій занадто мізерна і не варто цього робити (замовляти звіти після траншей на аккаунт ІБ)?

Паперові довідки не я замовляю.
Єдине, якщо ДПС чи суд з ними буде, тоді можливо знадобиться.

А що таке ДПС? Якщо діло дійде до суда, то може бути запізно замовляти довідки, можуть і не надати, або надати з некоректною інформацією.

Державна податкова служба України

Розумію. Тобто ніяких підтверджень наявності вашіх ассетів в ІБ ви не збираєте?

тільки електронні

подскажите что происходит со счетом в IB при смене налогового резиденства? Например открыл счет живя в Украине, а через полгода релоцировался в Австрию/Германию/Нидерланды. Достаточно просто отправить новые документы подтверждающие смену страны в IB или придется полностью закрывать старый счет и открывать новый?

Відкрити новий, перевести активи (transfer of assets) з старого на новий.

интересно.. а какие налоговые обязательства возникают при этом трансфере?

для України ніяких, адже ви нічого не продаєте.
для нової країни — залежить від їх податкової системи.

Возможно ли перевести счёт — там только кеш — на счёт другого физ лица? Речь идёт о ближайших родственниках, вроде муж-жена, мать-сын. Это ж операция Transfer funds, не? Других путей нет? Просто Transfer funds вроде как не допускает трансфера между разными физлицами...

Думаю що ні.

Да, похоже на то.
А обычные банковских переводы другим лицам — там же ж можно указать, это мол мой счёт (в смысле не чужой) — и никто особенно имя владельца проверять не будет. По моему так? Правда вроде в последнее время начали препятствовать трансграничным переводам. При украинской резиденции не дают вывести кеш например в европейский банк. Или это не так?

Добрый вечер. Подготовил в IBKR уведомление о переводе депозита по предыдущему шаблону для Привата. Обратил внимание на предупреждение «Мы взимаем особую плату за обслуживание в размере 1% от суммы депозита (минимальная плата составляет USD 50)». Предыдущий раз отправлял в ноябре — по-моему, не было такой угрозы. С их стороны было без комиссии. Подскажите, что-то поменялось?

1% це стосуєтсья готівки наскільки я бачив
Л.

We will charge a special handling fee of 1% of the deposit amount (the minimum fee is USD 50) and apply a seven-day hold period to any physical currency deposits.

Подскажите, пжлс, а есть официальный представитель IBKR в Киеве?

немає

Вам для чого якщо не секрет?)

Є бажання перейти до IB.
Зараз знаходжуся у FF і в них є представник (персональний менеджер.. можливо він не один, я не цікавився) який надає допомогу у разі запитань або ньюансів в роботі з брокером/платформою. Плюс звіти брокера він може завірити печаткою. А враховуючи, що звіти в IB ніяк не завіряються, то є стурбованість, що наша «люба» податкова може почати викаблучуватися. Але я не впевнений у цьому. Тому питання стосовно звітів з IB мене трохи турбує.

Добрый вечер. Получила письмо 11 мая от ИБ о Поправках в клиентском соглашении Interactive Brokers LLC (Форма 3203), которые вступят в силу 11.06.2021 г.
Вопрос : кто-то еще получал такое уведомление, кто изучал поправки?

Вивчав, розкажу скоро на Ютуб каналі Сімейний Бюджет

Подскажите какой банк на данный момент наиболее адекватный для отправки swift’a на IBRK? Все пользуются Приватом? Может кто-то пробовал через Ukrsib?

Укрсіб вже теж норм, можна все онлайн через преміум менеджера зробити
Я навіть навчальнйи курс для їх клієнтів проводив по ІБ і фондовому ринку!
Ось порівняльна таблиця свіфтів всіх укр банків
docs.google.com/...​NjQo8/edit#gid=1685654044

Добрый день )
можно ли с IB выводить деньги на Кипр или в других оффшорных аккаунтов ??
чтобы не платить налог в Украине 19,5%% .
или Нет ??
может кто то знает как это делается ??

Знаю юристів які за кілька тисяч євро вам все розкажуть щодо цього питання))

поделитесь пожалуйста контактом -буду благодарен !!

написав в особисті

[email protected] — можете написать пожалуйста на Почту — а то тут ничего не приходит ...спасибо )

Вам прийде повідомлення на пошту, що ви вказати тут при реєстрації аккаунту
Від імені пошти людини, яка вам написала

Перевірте спам

Открыть счет в зарубежном банке вам уже никто не запрещает.

Здравствуйте!
Правильно ли я понимаю, что все налоги с американской стороны взымает IB, и инвестору не нужно подавать никаких документов? А также если вкладываться в бездивидентные ETF, то до момента их продажи никаких налогов Украине платить не надо, и декларацию подавать не надо?

Якщо вкласти в irish accumulating типу VWRA то дивіденди реінвестуються на стороні фонду, податки не виникають до моменту продажу, CША і ІБ нічого не утримують.
ось тут є більше відео по темі
www.youtube.com/...​fdcvS6IepzxGKv3eB3vg759hn

CША і ІБ нічого не утримують.

Не совсем так. США удерживает все те же 15% с дивидендов акций США

з VWRA нічого, але там всередині то так, все одно є 15% withholding tax з американських дивідендів. Л

Здравствуйте,хотел спросить,когда открыл счёт в IB и купил несколько акций то нужно уведомить как-то об этом налоговую,или можно не уведомлять,а уже в определённых сроках подать отчёт и всё

Тому що тема про «Вся базова інформація про Interactive Brokers в одному місці)»

это понятно, почему выбор в сторону ИБ?

комиссии чуть выше если часто покупаете

у Saxo комісії вищі — від $10 за операцію і inactivity fee $150 за пів року. Останнього, здається, можна уникнути якщо торгувати раз на 180 днів.
Ось тут про ціни: https://www.home.saxo/ru-ru/rates-and-conditions/pricing-overview

У Saxo комиссия за обслуживание Ваших активов 0.25% в год, мне менеджер сказал, раньше было больше, около 0.5%

Отримано 29.04.2021 13:32:54 для 3018409538 другу квитанцію про прийняття до [F0100211] Податкова декларацiя про майновий стан i доходи (для громадян та осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть) № 20996242 за 12 місяць 2020 року

Я правильно розумію що друга квитанція — це значить що у податкової немає претензій?

Ні. Це значить що декларацію офіційно прийнято.
Чи буде перевірка чи не буде скоро дізнаємось.

Мне после отправки декларации квитаниция 2 пришла буквально через несколько минут, ночью. То есть явно декларация принялась автоматически. Но это все равно значит что потом инспектор может обратиться с вопросами ? Раньше я думал что квитаниция 2 приходит когда кто-то вручную принял декларацию, но последнее время что по ФОПу, что по годовой декларации физ лица квитанция 2 прилетает через пару минут.

А какой-то статус там есть? Типа принята, или не принята?

є статус *до відома*
неприйнята декларація помічається саме так

На заметку тем, кто хочет держать акции годами. Подгадывайте продажу под курс. Или не держите годами)) может быть весело
SHV заработал 148$. Заплатил налога 46$ (~33%)
МОГ БЫ ЗАПЛАТИТЬ НАЛОГ, если бы продал на 2 недели позже −487$!
Карл! Курс вырос с 24.8 до 27.05 за эти две недели. Не потерял — считай заработал.

t.me/investor_goda/277

Да вы мазохист, батенька)

Мазохист — это добровольный выбор. В моём случае, я — комерс, которого пресует рэкетир, и выглядит это как популярный кейс из тех лет:
-плати за крышу!
-но я еще заработал даже
-плати всё равно, когда-то заработаешь

А чому продати через 14 днів а не 20 років?
І момент продажу визначатись яке податкове резиденство (Україна, Кіпр, Емірати) обрати?

В данный момент мне интересны среднесрочные сделки от недели до нескольких месяцев. Цель в долгосрочной перспективе обогнать SP500. Частично это минимизирует риск прокатиться на гривневых х.....
На счет резиденства — страна просто всеми силами подталкивает к этому, прямо кричит: «работаешь честно? не депутат? Так что ты здесь всё еще делаешь?»

Не знаю хто вас підштовхує, я вже 10 років подаю Декларацію про майновий стан та доходи, прогрес за останні 3 роки гігатський для рітейл інвестора.
Сьогодні якраз доречі зайфайлив черз електронний кабінет. Хоча звісно я трейдингом не займаюсь, у мене buy&hold, тут згоден що пасивним інвесторам в індекси легше живеться)

Практика перерахунку інвест доходів в національну валюту звична для світу.

Есть несколько моментов, которые нужно уточнить в кейсе моего сообщения)
Процесс действительно стал проще, но всё еще далек от идеала и тем более далёк от fair play. В какой-то мере лучше пусть бы брали с вывод 19.5%, а до вывода спокойно себе торговать.
Но да, стало проще в плане ввода денег на брокера, это факт.

Я не знаю какая практика в других странах, но пусть даже и в нац валюте. Украине — не Европа с Евро валютой. Да, пара USD/EUR тоже не стабильная, тоже гуляет, но не девальвирует раз в 5-8 лет так, что свечку за упокой ставить можно. Конечно налоговикам удобно подоить корову, зная что укрепления не будет никогда глобального, и казино(налоговая) всегда в плюсе. Я с огромным удовольствием бы заплатил эти 19.5% при честной игре, а не когда на счету брокера у меня +3600$, а в Украине насчитали якобы заработал 10 000$. И скажу честно, я напрягся из-за этого.
Да, кто-то холдит десятилетиями, то пофиг, в долгосрок( при растущем рынке ) будет налог стремиться к 19.5% хоть в 10000 раз девальвирует гривна. Но это с 2008 по сути откатов не было, но рынок может годами стагнировать, или еще хуже падать. И не забываем, что нужно не только холдить, а еще и жить, жизнь может быть коротка, и холдить 20-30 лет так себе затея в современных реалиях :)

Може почекати закон про нульову декларацію?:) Як на мене звучить як план)

Я уже думал об этом...Типа всё что до него заработать — задекларировать потом по нулевой. Надо хорошо посчитать, что выгоднее....

А IB дозволяет самому менять налоговое резидентсво? Там же вроде вывод всегда в ту же страну, откуда заводили деньги. Получается что и резидентсво останется в любом случае Украина или я не правильно вас понял?

Всё верно. Вывести можно в страну резиденства. Пополнить можно из разных стран(но могут быть вопросы, что связывает со страной НЕ резиденства, и ответ должен устроить их фин мониторинг)

так, дозволяє, навіть практичний досвід є

А фискалы страны назначения как в итоге обложат? Как разницы, или на всю сумму?

finance.yahoo.com/...​LOT?p=FLOT&.tsrc=fin-srch
Кто-то знает как такое считать в плане налогов? Неужели как обычную акцию с доходом от продажи 19.5%? Это же чистой воды попадалово на курсе валют. Какая-то бомба замедленного действия.

Подался на отчет. ~80 сделок за 2020 год. Посмотрим как пройдет. Но отдельное спасибо ua-tax.web.app . Не грех 10 баксов задонаить за такое упрощение составление отчета! :) Спасибо ребята и низкий поклон! :)
t.me/investor_goda_chat/14740

Бегло просмотрел их сайт. Не совсем понятно там как-то прослеживается чья отчетность загружается или персонализированная авторизация нужна? Сервис интересный, но не хочется контактные данные отдавать за удобство. Возможно вы изучали этот вопрос?

Ты туда загружаешь экспортированные данные с IBKR. В них нету персональных данных. Только данные о сделке (ну и номер счет Uxxxxxx — он не впал никому). А уже на сайте, что б сформировать для загрузки на рэекет службу Украины ты вписываешь ФИО, ИНН. Но, если не доверяешь — укажи просто левые данные, а после вручную подправь уже локально. Никакой ценности они не несут сами по себе.

sounds good, в следующем отчете попробую. Руками/полуавтоматом это все считать было не очень интересно.

доброго дня, підкажіть будь ласка,чи може мені в IBKR кидати кошти інча особа?

ні.

Тим не менш прошу вас тут в пошті підтвердити, що українське консульство не займається легалізацією довідки від IRS 1042-S, тому що згідно міжнародного договору між Україною та США, якщо така довідка завірена US Department of State Authentication Office, то вона має легальну силу для використання в Україні, в тому числі для Державної Податкової Служби України.
Бо у мене можливий суд з ДПС, а вони будуть посилатись на статтю 13.5 податкового кодексу України, яка каже

13.5. Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.
Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Пане Остапів,
Це є актуальною інформацією.

А какие тогда дальнейшие шаги? Получается консульство легализацией не занимается, значит легализовать эту справку невозможно? Что вы напишите дпс? Что консульство отказалось?

По легалізації у вас все ок. Не переживайте. Це один із способів. Дайте знати, будь-ласка, по факту розгляду справи про позицію податкової, рішення, яке взагалі б цікаво було почитати (без фін питань, а позицію податкової (надіюсь вона буде без звичних маразмів); була б вдячна).Всі форумчани вболіватимуть за позитивне рішення!:) Успіху.

Любомир добрый вечер! В мене 2 питання:
1) Чи вимагає податкова Письмове підтвердження відкриття рахунку, це той PDF файл на якому написано «До відома зацікавлених осіб» ? Брокер IB.
2) В якому вигляді потрібен звіт брокера просто PDF файл підійде ?

Я просто чув що були випадки коли податкова вимагає апостиль звіта від брокера, а це дуже дороге задоволення

" Я вас нє скажу за всю ДПС, но..."
десь вимагає, але більшість відомих кейсів минулго року (2020 за 2019) в 2 категоріях
— попросили звіт брокера і все
— нічого не просили

Якшо у мене попросять письмово, і обгрунтують, то дам дял початку просто пдф.

Вибачте, попросили звіт брокера, який заверений в IB?

В США полномочия по заверению документов апостилем распределены по различным органам власти.
Управление аутентификации Государственного департамента США (United States Department of State) уполномочено заверять апостилем документы, выпушенные федеральными органами власти.
Секретари Федеральной судебной системы уполномочены заверять апостилем документы федеральных судов.
Не подлежат апостилированию таможенные, дипломатические, консульские, коммерческие документы, паспорта и иные удостоверения личности.
Источник: schmidt-export.ru/...​еральными органами власти.

Мое мнения на сегодняшний день, требовать апостиль на отчёте брокера не законно по сколько это коммерческий документ.

Я ведь только за. Вопрос простой: что от IBKR подать в налоговую, чтобы подтвердить доходы и уплаченные в США налоги. И не требовали уплаты 9% НДФЛ. С удовольствием бы за 10уе заверил в IBKR их же отчет. Но требуют «держустанова країни отримання доходів». У Вас нет знакомых в налоговой службе США?)).
В ActivityReports все хорошо видно, в отличии от справки 1042S. Поэтому мое мнение — заверенный этот отчет с собственным расчетом с курсами НБУ. Но налоговая не согласна.

Я понял только вопрос о том, нет ли у меня знакомых в налоговый США.
Ответ: нет

Ні, це була гірка іронія щодо податкових перегонів. А питання лише стосовно типу документів та спроб/шляхів їх підтверждення. Нехай щастить нам всім.

:) ви зробили мій день цією самоіронією :))), дякую)

Ось приклад Декларація про майновий стан та доходи 2020
youtu.be/sV7c_myExiM

Гарний там приклад. Але що мені робити коли займаюсь дей трейдінгом? Всі трейди не факт що влізуть на 10 сторінок Ф1 :)

Дей трейдерам можна тільки співчувати у практичному застосуванні норм укр законодавства((
Я buy&hold інвестор в low cost index ETFs

Добрый день. Любомир, Вам удалось в Генконсульстве подтвердить 1042S (или ActivityReports от IB)? Я тоже к ним обратился: «Дайте телефон» и тишина((. Вы как-то подтвердили дивиденды в налоговой? Предложил налоговой, что заверю с мокрой печатью от ИБ за 10долл. — не согласились...

Консульство мені дзвонило, сказали просто апостиль в Штатах зробити, там є конвенція про спрощене визнання документів.

Не розумію чому ви з ДПС розмовляєте і щось їм пропонуєте? Все має бути письмово і будь яку свою вимогу вони мають обгрунтовувати з посиланням на законодавство.

После сокращения от районной налоговой мало, что осталось, все решают через обл.центр. А там ссылаются на п.13.5 ПКУ — заверение в стране получения доходов.

Візьміть податкового юриста, інакше вони вас замучать.
Минулого року в більшості кейсів пдф виписки ІБ вистачало.

Всім привіт!
Хочу поділитись з вами мобільним додатком для інвесторів власного виробництва: play.google.com/...​com.emoney.investor.tools.
Додаток поки що вміє тільки рахувати податки з операцій над цінними паперами в Interactive Brokers, але ми маємо на меті ще цілий набір різних функій, щоб пересічний інвестор (як і я) зміг зовсім відмовитись від веденя розрахунків в Excel.
Трохи детальніше про вже наявну функцію:
— всі розрахунки виконано за законодавством;
— ми не завантажуємо ваші дані на сервери, а всі розрахунки виконуються локально на вашому пристрої. За минулі періоди (до 2020 року включно) можна навіть виконати розрахунок без доступу до інтернету;
— є можливість вказати комісії за Swift перекази та пропорційно покласти на витрати за обраний період;
— є опція генерації форми F0121211 в xml форматі для завантаження даних прямо в особистий кабінет податкової («F0121211 Додаток Ф1 Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фiзичних осiб та вiйськового збору з доходiв, отриманих вiд операцiй з iнвестицiйними активами»).

PS: Будемо дуже вдячні за ваші пропозиції та зауваження.

класно що ви це зробили, потестую!

Добрый день! Скажите в этом приложении можно подсчитать налоги по операциям с опционами и акциями?

Добрий день!
По акціям так, звичайно. По опціонам мабуть що ні. При розробці додатку ми аналізували наші звіти щоб зрозуміти які саме дані використовувати для розрахунків, і в нас не було операцій з опціонами.
Якщо ви не проти поділитись з нами рядками з брокерського звіту, в яких брокер надає дані про ці операції, то ми б змогли прикинути чи є технічна можливість та як швидко це можна реалізувати.
Напишіть нам, будь-ласка, на email [email protected], якщо ви готові подітись з нами даними.
Гарного дня.

Ми б дуже хотіли мати ще і iOS версію. Можливо в майбутньому, подивимось як піде. Але мені здається, що під цьогорічну кампанію декларування можемо не встигнути.

Пока ребята делают iOS версию, можете попробовать веб-версию ua-tax.web.app

Любомир добрый вечер.Вопрос сколько должно быть денег на IB ,чтобы не закрыли счет, планирую годик не торговать.Заранее дякую!

Хз, не знаю. Але зважте якщо активи менше 2000, то там абонплата вища.

Если уже было пополнение после открытия, то, по идее, не закроют пока есть деньги на inactivity fee (10/20 долларов в зависимости от баланса), ну или бесплатно, если 100Куе на балансе есть

Спасибо!Мне на другом ресурсе сказали 50 уе,ноя так и не понял будут ли брать какую то абонплату.

Добрый день!Нужна помощь.На планшете Леново перестало работать приложение,попросило обновить приложение,сделал.Но всеравно не работает.Что делать?Заранее благодарю за помощь!

Добрый день, реализовал налоговый калькулятор по отчетам Interactive Brokers с официальными курсами гривны и украинскими налоговыми ставками.
Формирует эксель с расчетами, простые операции должны обрабатываться правильно — валютная переоценка, учет расходов по принципу FIFO, зачет удержанных по дивидендам налогов.
Сложные операции (короткие продажи, деривативы) сделаны по законодательству РФ, могу исправить по запросу.
Все бесплатно, перед использованием желательно прочитать инструкцию.
Ссылка: ribclub.org/viewtopic.php?t=39

Москалику ми ж не на рашці

Добрий день.Підскажіть будь ласка ,чому я не можу загрузити річний звіт за 2020 рік в Interaktive brokeras ,доступний звіт тільки з 4 січня 2021 року .

Добрый день. Подскажите пожалуйста, почему при наличии свободных средств на счетe interactive brokers 1500$. Покупательская способность 200$ ?

На кэш аккаунте средства возвращаются 1-2 дня. Можешь перейти на Margin account

Спасибо за ответ. Тип счёта сейчас Margin. Переключился моментально, думала будет рассматриваться заявка какое-то время. Не понимаю, какую суму должны были предоставить в качестве кредитных средств, купить по прежнему не могу акции выше сумы покупательской способности. Пишет недостаточно средств

Подскажите , пожалуйста , можно ли вывести деньги с ИБ на на свой счёт в другом банке , а не на тот с которого пополнял свой счёт в ИБ? (Украина)Будут ли какие-то проблемы?

Деякі банки в неадекваті, але в цілому можна. На приват вже були кейси.

IBKR в каком-то интервью говорили, что разрешают вывести средства только на тот счет, с которого заводились средства. Плюс к этому еще где-то вычитал, что таким образом IBKR «помнит» до 3 банковских счетов, с которых заводились средства.
На какую дату эта информация актуальна точно сказать не могу.

Переглянула договір, знайшла пошуком Гугл, через мапу сайту не вийшло (якщо у когось вийшло через сайт, підкажіть як потрапити у розділ із стартової сторінки?).
Виникло два запитання (поки :) ), можливо хтось в темі і підкаже:
1. Договір (п.33) передбачає відмову від вирішення будь-яких спорів через суд. Це типова практика?;
2. Чому у договорі не має згадування окремих моментів, наприклад, не зазначено вартість комісії, додаткових платежів (20$ якщо... 10$ якщо...)? Як ведеться мій брокерський рахунок, депозитарій, тощо? Ну і такого типу?
Дякую.

Подскажите.
Не могу пополнить IB, пишет «ошибка номера счета» все проверял — сходиться
Я живу в польше и перевожу средства через польский банк в PLN (ING)

У якому форматі сам номер рахунку вводите? В ідеалі прінтскріни

Na rachunek:
DE68501108006161538258
J.P.MORGAN AG
Nazwa i adres:
J.P.MORGAN AG
TaunusTurm
Taunustor 1
Frankfurt 60310
Kod BIC:
CHASDEFXXXX
Identyfikator:
Frankfurt 60310
Frankfurt 60310

Сорі, пропустив ваше пост, одразу не відповів.
по вашим реквізитам формат IBAN і все інше виглядає правильно, чому банк не пропускає, хз.
доведеться з сапортом...

Что значит "

доведеться з сапортом...

? Можно подробнее

в сапорт банка пишите и выясняйте.

Банк сказал что проблема с банком-получателем и обращайтесь к ниму. А связаться IB это тот еще квэст

А чому квест? Їм просто позовнити можна

Добрый день, подскажите, нужно ли учитывать комиссии за SWIFT переводы средств на IBKR? Если да, то как их учитывать, если переводов за год было 12?

Якщо ви про податки, то я ще вивчаю це питання. Планую покрити у наступному відео. Л.

Записав відео по частим питанням декларування інвест податків
youtu.be/eGoAIs4uhOY

Також у березні зроблю приклад.

Добрый день. Пытался сегодня в районной налоговой подать декларацию. В п. 10.7 (іноземні доходи) честно подсчитал все дивиденды и налоги с акций в InteractiveBrokers, перевел по курсу НБУ. У Вас подсмотрел в гугл таблице)). Хочу заплатить только ВС. Посылают через украинское консульство в США согласно п.13.5 ПКУ. Распечатку ActiveRepots не интересует, даже если будет заверенной в IB за $10. И куда теперь?

Є варіант і їх послати з допомогою податкового юриста)) Як на мене ви трохи поспішили з декларацією, варто було дочекатись ще 1-2 відео на Сімейному Бюджеті. Л.

Дякую. Чекаю. Але до 1 травня. І на мене там чекають — кожен рік щось новеньке від мене впізнають))

Відео буде до кінця березня.

Як ви плануєте дивідени декларувати
платити двічі 15% + 9% + 1.5% ?
чи ставити в залік сплачені в США
15% + 1.5%
?

В основном у меня дивиденды 1450 уе. Налоги составили в среднем 12%, тк в т.ч. ETF облигаций. Хочу заплатить только ВС 1,5%. Ещё инвест доход от продажи 178уе. Или не показывать совсем, или 18% перекрыть комиссиями IB, SWIFT и доплатить и ВС 1,5%. Это в идеале

По-видимому, запутал своим излишне подробным комментарием. Разумеется, учесть уплату в США 15% и не платить +9%, а лишь ВС. Вопрос в налоговой свелся к адекватному документу-подтверждению.

зрозумів. Я планую форму 1042-S використати для підтвердження, скоро розповім на Ютуб

Вітання всім. Оскільки юрист і стикаюсь не раз із тим в силу досвіду з мультинаціональними компаніями і з приватними особами, наскільки податкова вміє глибоко проаналізувати закон, в т.ч. його двозначності, а особливо в питаннях на стику 2-х юрисдикцій. Тому резюме. Є різний досвід і практика. Є нюанси. Хтось використоввує документи, які надає ІБ. Хтось здійснює апостилювання їх, переклад т.п. Різні податкові реагують по різному (враховуйте це). Часті випадки, коли податкова в позиції, де потрібна не виписка брокера, а підтвердження від податкової США (про те, що таку то суму податків сплачуно в їх бюджет). Висновки: 1) згідно ст. 13 ПКУ податкова має право займати таку позицію, 2) випадки бувають різні і інвестор повинен враховувати, що його податкова може бути просто не в темі так як такі інвестиції в нас не настільки популярні і це використовувати на свою користь. Іноді пишу подібні теми в інстаграмі в себе, хоч в нас частіша практика, коли інвестори працюють через брокерів, інвест інструменти яких містять елементи шахрайства і це легко навіть дитині зрозуміти, яка знає англ

Дякую. Підримаю заклик: «Податкову треба тренувати». З нашою податковою ми за десять років пройшли повернення податкового кредиту за навчання та НПФ, прибуток ОВГЗ і застряли на IBKR. «Будем искать с перламутровыми пуговицами» ©

22 грудня 2003 року для України набрала чинності Гаазька Конвенція 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (далі — Конвенція).

Офіційні документи, які будуть використовуватись на території держав — учасниць Конвенції, мають бути засвідчені спеціальним штампом «Apostille» (далі — апостиль), проставленим компетентним органом держави, в якій був складений документ. Офіційні документи, на яких проставлено апостиль, не потребують будь-якого подальшого засвідчення (легалізації).

США входить)

Консульство подарувало посилання з купою клерків. www.hcch.net/...​orities/details3/?aid=353 та travel.state.gov/...​hentication-services.html, де вказано «Все печати и подписи должны быть оригиналами»
Тобто:
1) Отримаємо документи англійською в IBKR з «мокрими» печатками
2) Відправляємо в Штати, де «2-3 місяця у зв’зку з Ковид»
3) Отримуємо і нотаріально перекладаємо українською для податкової
А не занадто...

А що податковій у вас не сподобалось по IBKR? З нею інакше не можна. Тільки в тонусі тримати, інакше — тримає нас як платників)

Намагаються розібратися, співробітники ставляться з розумінням.
З іноземних доходів були раніше лише спортсмени. В IBKR у мене дівіденди, обчислив за кожну виплату з урахуванням курсу та бажаю доплатити лише ВС. Якщо з суми дівідендів згоден сплатити 18% — питань немає. Різноманітні ставки по дівідендам — від 0 до 37%. В середньому 12%+.
Підтвердження доходів ActivityReports вимагають лише через п.13.5 ПКУ — держустанова на території країни отримання доходів.
За допомогою консульства розібрався — secretary of state, stamp Apostille.
«А вже після цієї печатки переклад документу може бути здійснений у будь-якому бюро перекладів в України та матиме повну юридичну силу».

Здравствуйте, помогите пожалуйста как мне зарегистрироваться на interactive brokers когда я гражданин Украины но на данный момент нахожусь и работаю в Польше, как заполнять анкету при регистрации?

Подскажите можно ли с Interactive Brokers выводить наличные деньги на чужие счета? Или только на свой банковский счет?

кто сталкивался до какого верхнего предела можно отправлять с IB в Украину без риска нарваться на строгий финмон? до 10к?

Офіційно 400000 грн, в банках є ще свою внутрішні правила on top of that.
Я вже неодноразово писав, що на мою думку без офіційних доходів повноцінно інвестувати не вийде.
Л.

без достатньої долі офіційних доходів, я б додав. 400К то добре, сподіваюсь будуть тількі підвищувати

Да хоть миллион. Если у тебя не оборот по счету только минимальная ЗП.
В нормальном банке проблем не будет, если сумма соответствует твоему уровню жизни.

На другом форуме прочитал что из-за брекзита всех кто числился в UK теперь переводят в прочие юрисдикции.

При регистрации можно выбрать юрисдикцию? Потому что лично я согласно советов своих тараканов хотел бы попасть в UK, но если это не возможно то тогда пусть лучше в EU, чем в US.

Гм, чому US погано?
З 2018 українцям в ІБ саме на US entity відкривали рахунки.

Автоматично відкривали? Просто не памятаю при реєстрації чи вибирав щось таке :)

Гм, чому US погано?

Не US погано, а UK краще тим що туди є дешевша ніж SWIFT стежка для грошей, до того ж не пов’язана з е-лімітною бюрократією.

Але на іншому форумі розтлумачили що якщо банківський рахунок та інвестор знаходяться в різних країнах то це для дуже правильних англосаксів щось дивне, тож краще так не робити.

зрозумів, дякую.
Дайте будь ласка лінк на той форум.

У кого є досвід відкриття спільного або сімейного акаунту? Я перечитав все на сайті IB і навіть IB договір на російській і англійській, але не зрозумілим залишили такі питання:

1) Спільний рахунок (joint account) — це тільки для подружжя? Чи треба при спільному рахунку кожному з двох людей мати рахунок у банку, чи достатньо одного рахунку і щоб тільки один з двох переказав кошти на IB, а користуватись рахунком могли обидва?

2) Сімейний акаунт (Family and friends) — те саме питання чи треба щоб у кожного був свій доларовий рахунок, чи на двох у когось одного може бути рахунок і перекази?

Ціль — відкрити рахунок разом з мамою або сестрою, але щоб був тільки один рахунок у банку, а не у кожного і щоб всю суму поповнення на IB і вивід можна було робити по одному банківському рахунку.

Family модель реализуется только при открытии отдельных счетов в банке на членов семьи и отдельных счетов в IB. Это то, что мне объясняли FA.

Чи треба підтверджувати статус саме членів сім’ї документально?

Олег
1) не тільки ндля подружжя, може бути батько і донька, мама і син
поповнювати з банку можуть обоє у вільній пропорції.
2) Friend and Family — це рахунок для фінансових радників.

Зверніть увагу що ІБ не рекомендує спільні (joint) рахунки дял резидентів України.
Хоча Приват ніби норм з спільних зараховує наазад на індивідуальний.

Окреме питання як для ДПС в щорічній декларації відображати спільні результати.

ось відео Часті питання по Interactive Brokers 2021
youtu.be/NFUz6OZjbMs

А можна, щоб у одного на joint account взагалі не було рахунку у банку? Все одно кошти буде заводити/виводити інший член родини, то нема змісту відкривати пустий рахунок у банку і платити за нього.
Ще консультувався у Арт Капітал — там сказали, що у спільному joint account все одно є один «головний» з цих двох і можна з його банківського рахунку робити перекази туди й назад.