В Івано-Франківську старий завод перетворять на інноваційний центр. IT-компанії та підприємці інвестували 22 млн гривень
У Києві відбулась презентація для інвесторів унікального інноваційного проекту Промприлад.Реновація. Під час події українські підприємці погодились інвестувати близько 22 млн грн. Це, зокрема, українська ІТ-компанія MacPaw, ІТ-підприємець Віктор Сарапін, юридична компанія Moris Group, відомий експерт з маркетингу Андрій Федорів, компанія HD Group та низка інших інвесторів.
Промприлад.Реновація — проект, що трансформує старий завод у центрі Івано-Франківська на осередок креативної та інноваційної економіки регіону. Вже за 5 років на відбудованих 37 тис. кв. м. території співіснуватимуть бізнеси, освітні й культурні, соціальні ініціативи та місцева влада. Унікальність проекту в тому, що долучитись до реалізації задуму і стати співвласником «території майбутнього» може кожен: мінімальна інвестиція складає 28 тис. грн.
Ініціатором проекту Промприлад.Реновація виступила івано-франківська платформа для ініціатив «Тепле місто», яка реалізувала понад 400 різноманітних ініціатив та проектів, зокрема громадський ресторан Urban Space 100.
Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, під час презентації проекту розповів, що уряд Канади та його проекти вже були серед тих, хто повірили у «Тепле Місто», і тепер так само вірять у Промприлад.Реновація.
«З 2015 року приблизно $300 тисяч ми передали на потребу цього проекту. І ми бачимо, як це все перетворює ландшафт міста. Як „Тепле Місто“, так і Промприлад.Реновація ідуть згідно із бажаннями містян. І я сам маю намір інвестувати. Я бажаю вам, щоб і сьогодні, і в подальшому ви підтримали цю прекрасну ініціативу» — поділився своїми враженнями Роман Ващук.
Згідно з інвестиційним планом протягом 5 років проект залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити об’єкти на території Промприладу: шість будівель і парк. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів, при цьому завдяки своїй інвестиції сприятимуть й внеску у розвиток міста та регіону. Станом на сьогодні проект вже зібрав близько 70 млн. грн. від понад 100 інвесторів — міжнародні організації, компанії, приватні інвестори.
Вже зараз реалізовано пілотний проект для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції. Для цього було здійснено реконструкцію одного з корпусів заводу площею понад 5 тис. кв. м.
На цій території вже розмістились дитячий центр, офіси та коворкінг, танцювальна школа, бар-зона, конференц-зал, центр робототехніки, крафтова майстерня, барбер-школа, мультимедіа-лабораторія, центр урбаністики, виставковий зал та офіс інвестицій міськради — таке сусідство ілюструє важливість взаємодії у трикутнику «громада — бізнес — влада».
Промприлад.Реновація сфокусований на 4 напрямках розвитку: новій економіці, урбаністиці, сучасному мистецтві та неформальній освіті. Atlantic Council назвав його «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства в Україні», а ООН Partnership For Sustainability Award визнали Промприлад.Реновацію найкращим у категорії «Економічний розвиток». Адже мова не тільки про позитивні зміни в Івано-Франківську, регіоні чи навіть Україні: проект може бути прикладом інструменту вирішення складних суспільних задач у інших країнах і стати прикладом для наслідування містам у всьому світі.
Олександр Косован, СЕО MacPaw, розповів, що мотивувало їхню компанію стати інвестором Промприлад.Реновація: «Ми підтримуємо цей проект тому, що хочемо, щоб в Україні були всі умови для того, щоб креативна молодь і професіонали різних галузей залишались тут і мали всі можливості для розвитку і самореалізації. MacPaw робить не просто інвестиції — ми робимо великий соціальний внесок у майбутнє регіону і нашої країни. Ми хочемо, щоб такі проекти, як Промприлад, надихали інші українські міста на створення осередків для бізнесу і соціальних ініціатив».
Партнерами проекту вже стали низка організацій та фондів: Івано-Франківська міська рада, CANactions, Robert Bosch Foundation, BMW Foundation, Impact Hub Odessa, уряди Швеції, Канади, SRI International (Стенфордський інститут досліджень).
50 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів