×Закрыть

Правила проектування софта повністю

Скрам звісно пропагує, що головне заплануй собі задачі на два тижня і горя не знай, але що якщо потрібно повністю спроектувати проект. («Бізнес домен» відомий).

Хто які має думки щодо комплексного проектування досить великого проекту? Але без бюрократії і для себе. Які основні етапи?
Я розумію розбиття проекту на під-системи, розбиття на під задачі, але що ще?)
Як взагалі описати весь проект та у якому форматі, просто таблицею на Гугл докс? Гантт діаграма думаю не дуже зручно та й один програміст, тобто я..)

Особисто я використовую Google Drive для загального опису і Pivotaltracker для розбиття на задачі. Але якщо робити розбиття на багато задач, то получається мені здається трошки сумбурно, особливо якщо є багато компонент.

Хто що думає? Може є якась хороша література?
Дякую

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Скрам звісно пропагує, що головне заплануй собі задачі на два тижня і горя не знай

Скрам не забороняє (а насправді наполегливо рекомендує) продакт овнеру (є така роль в скрам тімі, яка як раз за це відповідає) знати дорожню мапу продукта, формувати беклог з усіма юзер сторями проекта. В 2 тижневий спринт кладуться лише ті задачі з беклогу, які мусять бути реалізовані за ці 2 тижня в першу чергу, найважливіші на поточний момент життя продукта. Це не значить що крім завдань на 2 тижня в бєклозі нічого не має, плану не має, UML діаграм не має, нічого не має :)
З інструментів для планування та проектування мені сподобалось використовувати
— ru.atlassian.com/software/jira
— www.draw.io
— miro.com

Для більшості задач мені цього було достатньо, хіба що знайду собі колись зручний інструмент для документації REST API

Сделайте макет, который сам о себе все расскажет. Многоуровневый макет. Для каждого специалиста свое показывающий. Сколько специалистов — столько и уровней. Сначала с незначительной детализацией.

Правила проектування софта повністю
комплексного проектування досить великого проекту
Але без бюрократії

Еврей заходит в мясную лавку и спрашивает, указывая пальцем на свиной окорок:
— Сколько стоит эта курица?
Продавец в шоке:
— Почтеннейший, это не курица, это свинина...
— Ну кто вас таки спрашивал?...

Подписаться на комментарии