IBAN — що це і для чого? Що варто знати ФОПу в сфері ІТ
З 05.08.2019р. всі банки України переходять на міжнародні стандарти рахунків — IBAN згідно Постанови Правління НБУ від 28 грудня 2018 року № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» (зі змінами).
Що таке IBAN? IBAN (англ. International Bank Account Number) — міжнародний номер банківського рахунку відповідно до стандарту № 13616 Міжнародної організації зі стандартизації ISO і Європейського комітету з банківських стандартів ECBS.
Введення IBAN прискорить та спростить переказ коштів, оскільки вимагатиме внесення меншої кількості реквізитів. Також зручніше банку буде ідентифікувати клієнта
Структура IBAN
Банки України відкриватимуть своїм клієнтам нові рахунки тільки за стандартом IBAN, рахунки складатимуться з 29 літерно-цифрових символів, викладених у такій послідовності:
код України — UA-2 літери;
контрольний розряд — 2 цифри;
код банку — 6 цифр;
рахунок — довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року — від 5 до 14 символів, з 01 листопада 2019 року — від 5 до 19 символів).
В перехідний період — з 05.08.2019 до 31.10.2019р. будуть діяти як існуючі рахунки (2600,2620...) так і рахунки IBAN. Тобто користувачі рахунків можуть давати своїм замовникам, клієнтам реквізити і діючих рахунків і вже створених рахунків IBAN. Проте з 01.11.2019р. будуть діяти лише рахунки IBAN!
В перехідний період банки мають повідомити органи ДФС та своїх клієнтів про зміну рахунків (переважно це роблять в системі клієнт-банку відправляючи листи — тому будьте уважні і читайте листи від ваших банків) про відкриття нових рахунків.
На систему IBAN переведуть не лише валютні рахунки, а й гривневі, в тому числі і депозитні.
Що стосується внесення змін в банківських реквізитах до діючих договорів — то поки не відомо, чи потрібно буде це відображати в додаткових угодах та подавати в банки (це стосується договорів ЗЕД). На мою думку, деякі банки все-таки будуть вимагати надати копії додаткових угод про внесення змін в банківських реквізитах договорів ЗЕД. З приводу даного питання при наявності інформації повідомлю окремо.
Ще цікавить таке питання багатьох: Якщо виставили рахунок до 31.10.2019р. з реквізитами діючого поточного рахунку, а клієнт оплачує рахунок вже після 01.11.2019р. — чи надійдуть кошти в такому разі?! Раджу або відразу виставляти рахунок з зазначенням рахунку IBAN, оскільки кошти можуть зависнути на не з’ясованих і можуть бути повернуті назад замовнику. Або якщо рахунок було виставлено до отримання рахунку IBAN, то краще виставити новий рахунок з уточненими реквізити IBAN.
Будьте уважними і не забувайте про зміну рахунків!
Наталя Юдіна,Директор в bip.net.ua, t.me/bip_net_ua ; моб.: +380506290469 (telegram)
11 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів