Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Діаспоряни, ви купуєте нерухомість в Україні як інвестицію?

Financial Times написало про попит на житло у Львові та області.

але чесно в ІТ діаспорі таких прикладів не бачу.

Як думаєте, чи актуально тільки для заробітчан в Польщі чи покупка інвестиційної нерухомості в Україні стає трендом?

A widespread distrust of local banks means that workers abroad are pouring their cash into other assets, particularly real estate. As a result high-rise apartment complexes are sprouting up around Lviv and property developers say migrant labourers are some of their biggest customers.

“I purchased a brand-new apartment last year . . . paying $42,000 in cash,” said 27-year-old Serhiy before he boarded a bus back to Warsaw. For nearly three years he has earned $1,500 per month by cooking in a Polish restaurant, nearly triple what local venues pay.

www.ft.com/...​f0-11e9-a8e9-296ca66511c9

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Касательно инвестиций в недвижимость в Украине — вижу смысл только в краткосрочных инвестициях в новое строительство во Львове и Киеве.

По схеме:
1) Купил квартиру на этапе котлована за кэш или с нулевой рассрочкой.
2) Подождал 9-18 месяцев до сдачи в эксплуатацию.
3) (Опционально) сделал ремонт под «серый» или «белый» ключ, чтобы ещё больше поднять цену.
3) Продал на 20-40% дороже.

По-сути, это обычная спекуляция на рисках. Всегда есть те, кто готов переплатить за отсутствие риска связанного со строительством в Украине.

Привлекательность именно Украины здесь в низкой цене входа и наличие риска, за который готовы платить.

В покупку под аренду в Украине принципиально не верю. Там срок окупаемости в лучшем случае 10-15 лет, за которые с экономикой страны и самой страной может произойти все, что угодно.

Это совершенно неадекватные риски. С тем же шансом на успех можно высылать по 10$ каждому зимбабвийскому принцу, который прислал тебе спам на имейл. Чисто на удачу, 5000-й принц может оказаться настоящим и он тебе вышлет назад твои $50 000 + %.

нерухомість
в Україні
інвестицію

ааххахахахахаххахахахахахахаххаха

Нет. Невысокая потенциальная доходность при очень высоких рисках:
1. При долгом владении мусорско-правопохоронная мафия, пользуясь отсутствием владельца, легко отберет ее или заставит продать по выгодной для них цене. Правосудия в Украине нет.
2. Адекватных договоров инвестирования не существует. Все схемы серые в которых противовес кидку только репутация застройщика. С учетом политизации всех сфер и постоянных разборок это очень слабый аргумент.
3. Пока нет оснований для бурного экономического роста. Не будет роста, цены не взлетят. Без взлета доходность не окупает риски.

По-моему, рассматривать вариант инвестиций в недвижимость в Украине можно только если у тебя попутно есть своя юридическая контора.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

что насчет инвестиций? или после новых налогов зеленского уже не до этого?

Аренда жилья в Киеве подорожала на 20%. Цены — от 5000 гривен

За однокомнатную квартиру с хорошим ремонтом, мебелью и бытовой техникой просят около 10 000 — 11 000 грн, рассказывает LIGA.net гендиректор группы компаний KDU-realty group Елена Маленкова.

За 2-комнатную такого же уровня — от 15 000 грн. За 3х-комнатную — не меньше 20 000 грн. «В течение 3-7 дней такая квартира будет сдана», — уверяет Маленкова.

biz.liga.net/...​20-tseny---ot-5000-griven

а где лучше жить?

3. IT сектор

Працівники IT-сфери вже є новим українським середнім класом. І в найближчому майбутньому програмісти можуть стати «внутрішніми інвесторами» України. Для порівняння середня зарплатня в Україні у липні 2019р. склала 10 971 грн. У той самий час середня зарплата в IT-галузі впевнено перетинає позначку в 50 тис. гривень. Близько 200 тис. спеціалістів, що працюють в цій сфері, в рік можуть акумулювати від 2 до 3 мільярдів доларів в особистих капіталах, які можуть істотно змінити інвестиційну ситуацію в країні. Ця сума більше за транші МВФ, які Україна отримувала останні роки. Для цього потрібно, щоб у людей, які працюють в IT-індустрії з’явилося бажання та мотивація створювати особисті капітали, аби у них були знання принципів створення цього капіталу та розуміння нюансів фінансових інструментів України та світу загалом, для мінімізації ризиків.

biz.nv.ua/...​ni-ukrajini-50040660.html

Ето наверное секрет Полишинеля, но именно ВНУТРЕННЕЕ «потребление» и инвестирование делает страны успешными И стабильными. Как сказал один классик економики, «если ваш ВВП на 50% зависит от експорта — вы банановая республика, неважно прдоаете вы бананы, нефть или ракеты». Но для етого надо немного более чем «просто перестать воровать» или

з’явилося бажання

. Надо пресловутый «инвестиционный климат» прокачивать а не просто «глаз положить» на 2-3 млрд долларов лежащих на кармане у тех у кого их легко можно отобрать...

www2.deloitte.com/...​property-index-2019-2.pdf

Deloitte Property Index 2019

За останні 3 роки житло в Угорщині і Чехії подорожчало на третину

Для справки, согласно www.globalpropertyguide.com/investment-rating Киев входит в ТОП-3 городов по доходности инвестиций в недвижимость. И да, зарплаты в городе растут, людей приезжает все больше и им всем хочется где то жить.

есть квартирка, которую купил еще будучи в Украине
после переезда превратилась в чемодан без ручки — тянуть сложно, продать жалко (за 10 лет подешевела в 2 раза)
будучи в Украине может и вариант, но удаленно я бы в это не лез

До переезда — да, после переезда — нет.
В целом с переменным успехом, если посчитать за все года, то скорее будет минус, чем плюс. Украина очень нестабильная в этом плане. Опыт приходит не сразу, особенно если нету кому подсказать, да и обстоятельства тоже важны.

Первое вложение делал еще в 2009 — продал с 50% дисконтом 2018 (потери десятки тысяч долларов). Цены в 2009 были ещё очень высокие, да не было опыта и понимания реального как нужно это делать и какие факторы важны.
С опытом и пониманием делал вложения на этапе котлована в 2015 (тогда когда долларов по 35 был и паника) под сдачу. Думаю заработал процентов 40%, только потому что в правильное время и место. Пока сдаю и продавать не собираюсь. Ремонт отбился за год.
С опытом и понимаем делал вложения когда фонд гарантирования вкладов в 2016 продавал залоговые квартиры. Думаю заработал 20-25% от суммы, потому что рискнул. Это была покупка не под сдачу, а потому что мне показалось, что это хорошая сделка. В итоге сдаю, окупаемость низкая, потому что квартира большая.
И тд и тп. В целом разные варианты были и обстоятельства. Сейчас инвестиции в недвижку генерят 5% годовых в долларе в среднем (какие-то больше, какие-то меньше). Если бы не уехал, мог бы повторить успешные покупки много раз, средства были. Если правильно всё делать, то в Украине один из немногих вариантов для IT специалиста в финансовой независимости.

В целом так себе «бизнес», много гемора и риска. Если сравнивать с США, то в Украине выгодней на коротких промежутках времени и окупаемость правильных вариантов намного выше. Поэтому ничего продавать не собираюсь в ближайшие 10 лет. А с другой стороны, в США я бы этим не занимался, есть много других способов без гемороя, ну разве что multi family home as primary residence (пока думаю).

На рахунок

много гемора и риска.

+1

Ми зараз якраз шукаємо управляючі компанії в Києві, які беруть на себе ремонт та аренду за 10% від доходу. Поки тільки в продвинутих забудовників таке є

У Вас завышенные ожидания говорю как практик, а не теоретик. Все Ваши расчеты нужно множить на 0.3, тогда где-то будет правильно.

10% от дохода это мизер, учитывая сколько стоит ремонты в новостроях. Из моего опыта ремонт в 2к квартире от 80м (там где нету штукатурки, но есть стяжка) будет стоить от 20 тысяч долларов это с мебелью средней и евроремонтом без шика. Теперь прикинте сколько Ваши 10% от аренды такой квартиры 600-650 баксов будут окупляться? Это один из примеров, но я думаю Вы можете посчитать, что 10% это копейки на которые никто здравомыслящий не пойдет.

Дальше, Вы там писали про Патриотку и 10-12 тысяч аренду 1к. У меня как раз там есть одна из квартир, так что знаю какие там цены. 10 — может быть, если ремонт не от застройщика и ждать клиента. 12 — вообще нереальные хотелки. Обьясняю: в Украине народ бедный и большинство ориентируются на простые однушки до 10 тысяч. Дорогие ремонты, большие площадя квартиры, центральное месторасположение — это большая конкуренция, очень маленькое колличество клиентов, большие простои. Всё что стоит от 10-11 тысяч будет сдаваться не быстро, неделями. Теперь простоя арифметика: лучше сдать за 10 за неделю или за 11-12 за 1 месяц?

По продажам — дураков нету. Много застрощиков предлагают варианты и редкий клиент будет переплачивать перекупам, если можно просто подождать. Те кто пишет мол 40% прибыли получает просто купив на ранних этапах — бред, пускай продадут, а потом рассказывают. На бумаге и в интернете оно может так выглядит, а реальность совсем другая.

добре, добре, зробіть власні розрахуки, формули всі є.
Покажете нам як практик, які ж цифри вийшли у вас?
по ремонту — ремонт за кошті клієнта звісно. Управляюча компанія бере на себе тільки проджект менеджмент ремонту, і потім аренди.
В цілому я погоджуюся, що моделювання дає 8-10% для житла в Києві, але по факту кейси які я бачив часто значно менша дохідінсть.
Однак інші практики пишуть те що внизу, тому думок багато, а діапазон дохідностей широкий.

Прочёл статью и бегло просмотрел модель. На первый взгляд закладывать 25% от цены квартиры на 10 лет слишком много. По опыту, минимум на 15 лет. Плюс страхование недвижимости, не уверен что сейчас это актуально, при том что вы будете сдавать квартиру. Как по мне высок риск невыплаты страховки

За последние 7 лет я сделал ремонт в 4х квартирах, полученных от строителей — т.е. без труб сантехники и электрики и с неровными полами и стенами. По моим расчетам обычный ремонт без наворотов (хорошие флизелиновые обои украинского производства, плитка облицовочная тоже украинского производства Интеркерама, польский ламинат Кронопол), натяжные потолки — стоит порядка 10 тыс. долл в 1-комн. квартире 35-37 кв.м. (включая мебель и технику). Это со стоимость работы, конечно. Это я подразумеваю под капитальным ремонтом.

После 10-15 лет обычно делают косметический ремонт — меняют обои, полы, может перетягивают потолки. Облицовку возможно тоже меняют, но далеко не факт. С учетом амортизации техники и мебели — реально уложиться в 5-6 тыс.

Так что 25% от цены квартиры на ремонт каждые 10 лет — это очень завышенные требования.

А такой вопрос для сообщества — относительно альтернативных видов инвестиций:

Скажем, у вас есть возможность инвестировать и владеть частью завода по производству ‘зеленой’ энергии и при этом получать пассивный доход в евро в размере 15-20% годовых.
Будете готовы инвестировать?

Сетап завода:
Локация: западная или центральная Украина.
Рынок сбыта: Европа, или местный рынок (зеленый тариф)
Проект и оборудование: Европа и Америка
Бюджет: 2 — 10 млн евро.

Сетап инвестора:
1. Вы вкладываетесь на этапе, когда 30-50% проекта уже проинвестировано банками и средними инвесторами (>100 тыс. EUR). Оставшаяся часть покрывается со вкладов малых инвесторов (от 1 тыс. EUR)
2. Сбор инвестиций длится 3 месяца. Если сумма бюджета не достигнута в течение 3 мес, 100% средств возвращаются.
3. Если сумма собрана — начинается строительство. Этот этап в среднем длится от 12-18 мес.
4. По окончании строительства — все инвесторы получают годовой пассивный доход 15-20% в eur на инвестированные средства, в виде дивидендов от прибыли завода.
5. При желании, есть возможность забрать инвестиции (компания выкупит вашу часть) в полном объеме.

Популярна штука, але зелений тариф уряд спить і бачить як зменшити, бо здуру поставили його дуже високим. І думаю зменшать і дуже скоро.

Даже если что-то поменяют, это не отразится на станциях/заводах которые уже в эксплуатации. Тариф останется тот, что был при введении завода эксплуатацию...так как закон обратной силы не имеет. Станции Клюева до сих пор получают прибыль в 3 раза больше текущих тарифов, не смотря на то что тариф уже изменили (так как ввел он их еще по старым).Ну и в целом проект не обязательно должен быть под зеленый тариф...это как пример

Тариф останется тот, что был при введении завода эксплуатацию...так как закон обратной силы не имеет

Думаю при бажанні спосіб знайдуть.

Даже Клюеву не нашли...это основные принципы законов

Заплатив просто комусь :)
Які принципи? В нас легко закон міняється щоб генпрокурора свого поставити, третій президентський термін організовують, то вони якийсь сраний тариф не відмінять? Придумають якусь лазєйку, що заборонить вітрові сес на землі, такі спроби вже були, Зе відмінив.

в Украине я бы не рискнул. как уже написали — зеленый тариф может поменяться, но даже это не главное. я немного поработал с энергетикой и там если у вас нет людей которые будут «решать» то ваш заводики очень быстро станет собственностью других людей. В контракт который гарантирует

доход 15-20% в eur

и

При желании, есть возможность забрать инвестиции

я просто не верю. Т/е/ если все вложились в бизнес и на этапе строительства я решу забрать деньги — кто мне их выплатит и из чего)?

По зеленому тарифу написал выше...закон обратной силы не имеет — Тариф останется тот, что был при введении завода эксплуатацию

Лучшая защита от рейдерства это когда юридически компания оформляется скажем в Европе, тогда ее никто не отожмет и права всех инвесторов защищены законами одной из стран Европы.

Вы правы, на этапе строительства инвестиции не возвращают. Я имел в виду уже после окончания строительства.

Кстати, вот примеры таких платформ в Европе:
estateguru.co
это пример инвестиций в real estate

Европа дает ± 12% в Украине рельно и больше

Зелений тариф — чудовий приклад. Його запровадили в свій час персонально під Клюєва, залишили після Майдану, бо ж схема вдала, тільки що найбільш зеленим став Ахмєтка, а потім, коли ідея пішла в народ — тупо зрізали той зелений тариф для малих виробників. Бо не для них квіточку ростили.

Я купил, на этапе котлована. За 1.5 года сдали как и обещали. Мог бы сразу перепродать на процентов 30 дороже, но решил под сдачу (и возможно для себя в будущем). При затратах на теперешний момент и цене аренды: покупка + ремонт + 10% амортизация = окупаемость 8-10 лет аренды (инфляцию не считаю, извините). Если честно, то особо не парюсь. Пускай стоит. Пригодиться:)
Да и в сравнении с 30летней кабалой ипотеки тут — это просто копейки.

Кстати ИМХО, довольно много гемора с документами и оформлением (доверенности, оформления договоров на услуги и прочее). Если б родители по месту не помогали, то я хрен бы разобрался со всеми проблемами ибо лететь каждый раз через океан — это попандос на бабло. Но поскольку родители на месте, то проблем особых не ощутил.

Мог бы сразу перепродать на процентов 30 дороже

Зря не продал, надо было сразу продавать!

могу продать рисковым пацикам недвижку в ордле, пишите в личку бгг
по очевидным причинам такие идеи в голову даже не приходят

boarded a bus back to Warsaw

а знакомый так повесился, приехал с польши, а дети другого дядю папой называют...

Я порахув для однушки на Чавдар (м Осокорки, Київ) вартістю 42 тис і орендою 10 500 грн + комуналку платить орендар.

Припущення в моделі:
СередньоРічна інфляція, грн 10%
СередньоРічна інфляція, дол 2%
СередньоРічна девальвація, грн до дол 8%
курс грн/дол рік 1 (перший) 27
Occupancy rate 90%
Операционные расходы 5%
Страхование 0.25%
Налоги собственника 0% (хоча по закону 19.5%)
Капитальный ремонт, дол на метр 200 ( в кінці десятого року — 6 місяців)

IRR, себто дохідність 9.26% до податків

Модель
simeinyi-budzhet.ua/...​udget/prodaty-vs-zdavaty

користуйтесь на здоров`я)

42 тис це сира квартира, чи з меблями і хороши ремонтом і технікою? :)
Бо якщо сира — то я дуже сумніваюсь що її можна здати за 400 баксів в місяць.

Це з поганим ремонтом і так собі меблями

я не шарю в тому ринку, але виглядає так ніби оренда завищена а ціна занижена.

Ну якщо в Києві можна купити квартиру з ремонтом і меблями готову до здачі за 42 тисячі, і відразу ж здати її за 400 баксів в місяць — то це досить не погана інвестиція.

Правда я от загуглив 100realty.ua/...​enduvati-kvartiru-v-kievi і там пише отаке:

Станом на серпень 2018 року розцінки на оренду квартири в Києві стартували від 4500-5000 грн за місяць (з додатковою оплатою комунальних послуг). За таку суму орендарі насилу знайдуть однокімнатну квартиру далеко від метро, з недорогим ремонтом і мінімальним набором зручностей.
Прилегла станція метро в Києві підвищує орендні ставки на квартири мінімум в півтора рази. Довгострокова оренда однокімнатної квартири в таких районах, як Оболонь, Позняки, Осокорки, Голосієво обійдеться від 300 дол/міс, не включаючи комунальні послуги.

Незнаю — може не правда :)

+ Питання яка це квартира — я б наприклад не ризикував купувати в панельному будинку — який має термін експлуатації здається 50 років, половина з якого вже пройшло. Вдіповідно ближче до терміну буде сильно падати ціна. Особливо після одної-двух гучних катастроф.

я не про хрущовки, сталінки чи чешки а про те який тип будинку. Якщо це цегляна хрущовка — то це ще ок, при належному мейнтененсі такі будинки стоять сторіччя. А вот панельки — мають срок служби 50 років. І поки технологій продовження сроку служби нема.

А что с ними после 50 лет будет? Бетон крошиться или как? Я без подколов.

Я не професіонал, але наскільки мені пояснили — плити зєднуються методом зварки і вона має певний термін експлуатації. Звичайно все не розвалиться як тільки стукне 50 років, але якщо будуть формально продовжувати термін — то почнуть ставатись катастрофи, і проблему треба буде вирішувати. На фоні цього ціна звичайно рости не буде. На скільки я бачу навіть вже є різниця цін в панельках і цегляних чи моноліт.

Ну і? Що хтось написав що вони заваляться відразу? Ні не відразу, постоять ще років 10-15, а потім час від часу буде обвалюватись спочатку підїзд в рік, потім 2 піїзди, потім 3. А потім довдедеться приймати тяжкі рішення. А так як більшість цього житла ще й приватизоване — то питання кому саме треба буде приймати рішення думаю нема.

Взагалі не зрозумів цей приклад, ви там в одному пості написали що хрущ коштував 28 а потім 13 тис.
Ок, якщо хрущ коштував 13 тис то цей приклад не дуже підходить, бо в новобудові гола коробка — сира квартара в яку треба вкласти ще мінімум 15К, а в хрущі жила квартира, при тому вона вже коштує на 3 тис більше ніж жила в хрущі.

Як новобудова з схожем метражем може коштувати 16тис при ціні хруща в 28 — взагалі не уявляю.

А перепрошую не зрозумів.
Ну, тоді виходить що сира не жила новобудова коштує вже на 20% дорожче ніж жилий хрущ.
А якщо ще накинути ціну ремонту ~5000-8000 грн за квадрат — то виходить майже в два рази.

я вірно розумію, що саме цю різницю у 20 відсотків ви оцінили як «сильно падати ціна»?

Ні не вірно, бо не 20% а 80% — ви чомусь порівнюєте жилу хрущовку з сирою новобудовою.

Різниця з хрущем в тому що ви його не продасте. Ціну можна поставити хоч яку, питання реального продажу.

я привів приклад, що ціна на вторинную панельку не дуже відрізняється від новобудови

Диявол як завжди в деталях. Ціну можна поставити будь-яку, але зараз таке просто ніхто не купує, тому фактична ціна куди як менша.

Якраз ще хотів неписати, що ціна квадрату новобудови — зазвичай стала і не дуже рельно торгуватись. А от ціна лістінга на хруща — це може бути далеко не ціна продажу.
Хоча я не здивуюсь якщо в нас є купа людей які «купують євроремонт» в хрущі і переплачують.

Но, тема то про інвестиції а не про крайності :)

Не просто менша, ти можеш її взагалі не продати.

Ну товариш каже шо без проблем продаються квартири в Донецьку, при чому за досить непогані гроші. Може ми просто не вмієм продавати? :)

Та він там вище злився :)

Я вас вітаю, але що ви хочете сказати в цій темі? Що в Донецьку нерухомість варто інвестувати?
Чи те що панельки коштують так само як цегляні? І так буде і надалі?

Як на мне і те і інше абсурд. І так маю досвід продажу і покупки.

ви не привели жодного доказу до своїх теорій

Які теорії? На форумі є людина, що вважає, що в Донецьку ціна на нерухомість, в тч стару радянську, лише росте, і власники в плюсі. Йому кажуть — чувак, там війна, половина людей повтікала, територія в ізоляції, як може рости ціна? Він каже — ніфіга, росте! Йому показують донецький сайт, де показані реальні ціни продажу, він це ігнорить.
Ще він стверджує, що стан, матеріал, і вік будинку при продажі неважливий, все одно росте все. Як «доказ» і «факт» він наводить те, що продав якусь квартиру в донецьку недавно. Ні ціни за яку продав, ні що це за квартира, ні скільки вона коштувала раніше — не надав.
Ну про що тут можна говорити?

Дискусія зайшла в тупік. Параметри кв і ціну нещодавнього продажу — в студію. Тоді буде проста арифметика — ми зрівняємо її з ціною до 2014, і поставимо крапку.

Ясно. тобто Вашу фразу «люди що купили квартиру до війни можуть зараз її продати вигідно» слід читати як «ті що купили до 2001 року». Да, тут не можу не погодитись. Ще більшу вигоду отримав той, хто отримав кв від СРСР до 1991. Там апще агонь.

дякую за плідну дискусію.

якщо це Київ, то не дуже і тяжке — знесуть та щось збудують (проблема в тому, що не виділають землю мешканцям у власність, на якому багатоквартирний будинок)
якщо іпеня, то там скоріше всі виїдуть-вимруть і проблема вирішиться сама собою

Так я для чого гуглити, всі квартири ціни є на lun.ua

Я в тому районі жив 4 роки, тому трохи розуміюсь

Ось квартира, якщо поторгуватись і взяти на кілька тис дол дешевше. то якраз меблі будуть за знижку
kiev.mesto.ua/...​tyi-chavdar/14546865.html

ось приклад квартири яка за 10 500 здається
kiev.mesto.ua/...​orisa-gmyiri/4777795.html

Вот только в тех епенях и тем более поганым ремонтом и так себе мебелью никто не снимет за 10 500 + коммуналка.

«А так вроде всё сходится» ©

Попробуй.
Потом не забудь поделиться историей успеха.

понаех, жизни столичной не нюхавший

Снимет или хостел, или твою хату превратит в хостел. При средней зп что-то около 15к, хата за 10,5к понаеху нафиг не нужна.

И нафига ето диаспорянину если за пределами 1/6, 8-9% в долярах получается «простым» инвестированием в 60/40 или 80/20, разница за 10 лет не существенна. Кликом мышки и забиранием денег точно так же. Без етих всех чудес с укронедвигой ? Не говоря уж про такое себе увлечение по поиску арендаторов И получению денег у них (опять же мы говорим про погромизда на выезде или братка у которого «бригада» на подхвате денег выбить если чо)?

8-9% в долярах получается «простым» инвестированием

розкажіть. де є гарантована дохідність 8-9% за бугром?

funds.rbcgam.com/...​ages/monthly/rbf564_e.pdf — думаю ризики навіть менші ніж з квартирами в Україні, але чесно кажучи знаючи людей в Україні хто купує квартири на початку зведення новобудов і продає коли вони закінчені там і відсоток більший — 20-25%

Гарантовано є в межах 2-3%. Все що вище — це ризик, бо інвестиція в індекси або акції це ризикована, вони можуть і обезцінитись. Проджекшон в ~7-9% — це на основі історичних данних середньої дохідності фонду S&P500.
Тим не менше — нерухомість теж має ризики. І теж може подешевшати.

Проджекшон в ~7-9% — це на основі історичних данних середньої дохідності фонду S&P500.

Не S&P а микса 60/40 из стоков и бондов
Чисто S&P дает больше но с большей долей риска

personal.vanguard.com/...​del-portfolio-allocations
Historical Risk/Return (1926–2018)
60% stocks / 40% bonds
Average annual return 8.6%

Из гугла же
In terms of 60/40 portfolio historical returns, a portfolio composed of the S&P 500 and 10-year U.S. Treasurys has averaged a 9% return annually since 1928, according to DataTrek Research

Причому тут average? Average то може бути 10 років −10%, 1 рік — 109%. Це на разу не гарантія, навіть найменша. Я так можу сказати, що біткоін дає 1000% в рік, бо почалось з 1 бакса. Що це нам дає?
Є графік по роках? Я щось думаю, до плавної кривої 9% вгору йому далеко.

все есть в гугле, ваш КО.

Ну так подивіться, якщо не забанені там :) Як я і говорив, там «пилка» з постійними і дуже суттєвими провалами, часто роками.

Ну так и сравните с графиком цен недвиги в Украине, Донецк не забудьте включить

Я нічого не говорив про стабільність прибутку нерухомості в уа. Я дивувався що є гарантований дохід 8-9% «там».

вы гдето себе придумали слово «гарантированый» и теперь ищете под фонарем. Бетонометры как гарантированы, например? Я говорил что при МЕНьШИХ рисках чем в Украине живущему НЕ в Украине ПРОЩЕ будет получить 8-9% чем в бетонометрах в Украине (о чем сей топик а не о космическом вакууме). Читайте внимательнее.

8-9% в долярах получается «простым» инвестированием

тре перефразувати на «... або ні»

Ну у меня почему-то получается, причем при минимуме усилий с моей стороны.
Например TD Bank за 7 лет размер дивидендов на акцию которые я от него получаю выросли вдвое, цена акций где-то также. CAGR 10%...

Женя, ніхто не казав гарантований. Це дохід базований на історичних данних. Він не гарантує тобі того що в тебе рік від року буде рости твоє портфоліо по 8-9% :) Але історичні данні, при тому що були різкі спади і підйоми кажуть, що якщо б ти на початку існування індесу вклав гроші, а зараз би їх продав — то получилось би ~8-9% в рік. S&P 500 — це портфель найбільших по капіталізації публічних компаній США (є й інші індекси). Наприклад в 2017 році ріст був майже 20%, в 2018 — спад 7% :) Але якщо взяти весь час існування S&P — то від 1979 року по сьогодні індекс виріс на ~2700% тобто $100 вкладених бакси в індекс в 1079 році — на сьогодні принесли ~$2600 доходу :) Десь приблизно кожні 10 років ціна індексу подвоюється — що значно краще ніж інфляція :) Чи є гарантії що так буде далі — ні нема.

Так не можна рахувати, сорян. Що таке середнє? 10 років по мінус 10%, 11-й — 110 — це тоже середнє 10%, вірно?

Але якщо взяти весь час існування S&P — то від 1979 року по сьогодні індекс виріс на ~2700%

а біткоін на скільки % виріс з 1979?

Женя, ніхто не казав гарантований

Сенс говорити про стабільність прибутку по індексу, який в реалі виглядає як пилка? Середні 10% говорити можна, я згідний, але то геть інші речі.

1. Так, але не зовсім, якщо 10 років по −10 — це з 100 получиться ~30-35, тобто щоб в середньому получилось +10% треба щоб в останній рік було ~700% :)
3. Біткоїн нічим не підкріплений спекулятивний актив. S&P — це індекс в портфель якого включено акції набільших 500 компаній США, багато з яких ще й девіденти виплачують. Тобто біткойн стане коштувати 5 баксів відразу як до нього втратить інтерес покупець :) А щоб провалився індекс S&P — треба щоб в США збанкрутували практично всі великі компанії :)
3. Говорити про короткострокові стабільні прибутки по індексу не варто — бо це спекуляція. Але в індекси інвестують довгостроково, а довгостроково — там крива росту :)

З цим згідний. Питання до тебе — ти з прямо зараз вклав би 60% всього що маєш в цей індекс? Ти ж хочеш 2700%?

Ну тут ще треба дати визначення того що таке «всьо що ти маєш». Якщо ти про пенсійні накопичення — то наразі в мене в індексах набагато більше ніж 60%, бо до пенсії ще далеко. А чим ближче до пенсії — ти більший відсоток буде йти в бонди а менший в індекси.

То накопичуй :)

Модель
користуйтесь на здоров`я)

А где тут:
1. риски (или их в Украине нет)?
2. временные затраты на обслуживание/сдачу и всё такое (или время уже не деньги?)

С учётом этих вещей- 9% выглядят как-то, не особо привлекательно.

Да и сомнительно, что кто-то на м. Осокорках снимет квартиру за 300 евро + комуналка.

1) Ризики девальвації в моделі є. Є страхування. Якщо є пропозиції які ризики і як додати в модель, пишуть тут
2. закладено 5% операційних витрат на менеджемент. Ви вільні на свій розсуд цю суму збільшити чи найняти персонального родича по аренді.

На Lun.ua полно однушок в Патріотиці за 10-12К грн. Більш якісні комплекси і за більшу ціну пропонуються

Страхование в Украине? Хорошая шутка.

К примеру: квартиры сдаются с мебелью и ремонтом. После очередного жильца остаются без мебели и без ремонта. Происходит в африках не так уж редко.
Отобьют такое 9% годовых? И за сколько лет?

После очередного жильца остаются без мебели и без ремонта. Происходит в африках не так уж редко.

Так у вас є статистика як часто в Україна такі випадки трапляються на кожні 1000 орендованих квартир?
Проводились заміри чи опитування?

Налоги собственника 0% (хоча по закону 19.5%)

как это?

Реалії добровільного декларування громадянами доходів від оренди нерухомого майна...

simeinyi-budzhet.ua/...​ltaxes/podatok-na-orendu

Все что надо знать про рынок недвижимости и верховенство права в Украине:

Завтра Верховный суд может узаконить воровство десятков квартир
blogs.pravda.com.ua/...​hors/nayem/5d65886474b4c

Втратити квартиру і не знати про це. Як аферисти і суди позбавляють киян житла
www.epravda.com.ua/...​ations/2019/08/22/650865

Нерухомість віддалена від місця фактичного проживання — це геморой. Якщо є людина, яка може допомогти — трішки краще, але чи багато у вас людей, кому ви довірите валізу із баксами й вони будуть цьому раді? Ринок в нас, на жаль, настільки дикий, що більшість ріелторів та нотаріусів будуть тупо блимати очима якщо спробуєте розповісти їм про акредитив, а більшість потенційних покупців-продавців вирішать, що ви зібрались їх десь наїбати.

Львів продаю квартиру — 4 кімнати (78,8 кв.м) Личаківський р-н, вул. Лисеницька, зі всіх вікон гарні краєвиди, чистий, тихий район, недорого, кого цікавить телефонуйте 095-161-31-71 власник

😂😂😂 Про нього лише львів’яни знають

И магнитики есть, круто

а що не примітивно? є кращі ідеї?

Смешно. Внезапно эта война может закончиться только капитуляцией. Очень сомневаюсь, что жилье после этого взлетит в цене.

Война скорее даже увеличила цену квартир, из Донецка свалили десятки тысяч людей с деньгами, которым надо было где-то искать место для жизни.

не забывайте что из за войны бетонометры сильно недооцененные

А в чем логическая связка между ценой недвижимости и войной? И где та линейка, по которой нужно определять недооценненность?

«чем больше риск тем больше доходность».

нет

в случаи скажем заморозки конфликта на Донбасе, цены на недвижимость могут сильно возрасти

Комфликт там был «заморожен» до сих пор.

Теперь же:
1) «лугандон» до конца года включат в Украину, на условиях Владимира Владимировича
2 ) деньги на восстановление и кормпление тамошних гоблинов — будет выдавать укро-госбюджет
3) с говняшки снимут основную часть санкций (т.к. они были не за «крымнаш»)
3) Владимир Владимирович сможет беспрепятствено накачивать регион орками и оружием (ведь там местные самоуправление, полиция, армия и всё такое) и сделать там отличный плацдарм, для влезания в Днепр, Харьков и прочее Запорожье при первой удачной возможности

Как думаешь, вот это всё отразится на инвестиционной привлекательности и стоимости укро-бетонометров?

Не бачив негативу — просто повернення інвестицій не співрозмірне з ризиками.

На рахунок недооціненості квадратних метрів — не думаю що війна є основним фактором. Я бачу такі фактори
1. Низькі заробітки середньостатистичного українця
2. Відсутність доступної іпотеки
3. Досить інтесивно будуються новобудови в великих містах

А раніше нерухомість була якраз переоцінена — це по суті була іпотечна бульбашка, яка луснула після кризи в 2008, а потім ще й криза після 2014 добила. Щоб ціна виросла знов в рази — це має щось змінитись дуже серйозно — наприклад іпотека під 3-5% в гривні, при середній ЗП в 20-25 тис грн і теперішньому курсі валют.

довольно сомнительная инвестиция. лучше накомить денег и купить заграницей, хотя бы в Болгарии. Испания, Германия вот это хорошая инвестиция

Болгария точно не лучше. Там сейчас куча пустого никому не нужного жилья. Несколько лет назад была волна инвестиций, на которых много людей зафейлились.

Пустили бы Ryanair в Бургас, пошло бы дело.

Болгария — нищая отсталая страна, там кроме моря ничего нет, зачем там недвижимость?
Вся страна — недвижимость, вообще ничего не двигается.

Нет. Невысокая потенциальная доходность при очень высоких рисках:
1. При долгом владении мусорско-правопохоронная мафия, пользуясь отсутствием владельца, легко отберет ее или заставит продать по выгодной для них цене. Правосудия в Украине нет.
2. Адекватных договоров инвестирования не существует. Все схемы серые в которых противовес кидку только репутация застройщика. С учетом политизации всех сфер и постоянных разборок это очень слабый аргумент.
3. Пока нет оснований для бурного экономического роста. Не будет роста, цены не взлетят. Без взлета доходность не окупает риски.

По-моему, рассматривать вариант инвестиций в недвижимость в Украине можно только если у тебя попутно есть своя юридическая контора.

отличный сайт, спасибо за ссылку

Я воспринимаю недвижимость в Украине не как инвестицию, а скорее как точку экономического давления на себя — я не хочу прилетать и решать любые ситуации финансового или экономического характера связанные с недвижимостью. Рынок по-сути дикий. Наверное, можно на нем сорвать денег — но для этого надо жить где0то рядом. Я скорее бы вкладывал в недвигу в Кракове/Валенсии.

Касательно инвестиций в недвижимость в Украине — вижу смысл только в краткосрочных инвестициях в новое строительство во Львове и Киеве.

По схеме:
1) Купил квартиру на этапе котлована за кэш или с нулевой рассрочкой.
2) Подождал 9-18 месяцев до сдачи в эксплуатацию.
3) (Опционально) сделал ремонт под «серый» или «белый» ключ, чтобы ещё больше поднять цену.
3) Продал на 20-40% дороже.

По-сути, это обычная спекуляция на рисках. Всегда есть те, кто готов переплатить за отсутствие риска связанного со строительством в Украине.

Привлекательность именно Украины здесь в низкой цене входа и наличие риска, за который готовы платить.

В покупку под аренду в Украине принципиально не верю. Там срок окупаемости в лучшем случае 10-15 лет, за которые с экономикой страны и самой страной может произойти все, что угодно.

Это совершенно неадекватные риски. С тем же шансом на успех можно высылать по 10$ каждому зимбабвийскому принцу, который прислал тебе спам на имейл. Чисто на удачу, 5000-й принц может оказаться настоящим и он тебе вышлет назад твои $50 000 + %.

В покупку под аренду в Украине принципиально не верю. Там срок окупаемости в лучшем случае 10-15 лет, за которые с экономикой страны и самой страной может произойти все, что угодно.

Фишка не в сроке окупаемости, а в том что каждый месяц тебе постоянно капают деньги, но недвижимость всё равно остается твоей, а значит ты можешь её в любой момент продать. Ну а будет ли дорожать твоя недвижимость или дешеветь это уже как повезёт.

Ну а будет ли дорожать твоя недвижимость или дешеветь это уже как повезёт.

domik.ua/...​zhimost/dinamika-cen.html лол, и как? Многим повезло)?

Я точно памятаю пізні 90ті — в Тернополі однокімнатна квартира в цегляному будинку коштувала 4500, не в центрі, як двокімнатну в Донецькук можна було купити за 5тис?

Так, метраж, тип будинку, район, і скільки коштує сьогодні :)

А що в 2000му ціна впали? Це через кризу 1998го?

Средние цены просели в том числе из-за того что стали строить более дешевое жилье. Такие процессы мало влияют на стоимость нормальной квартиры возле метро, скажем.
А там где реально все дешевело — это глобальный кризис 2008-2009 и военные действия 2014.

Фишка не в сроке окупаемости, а в том что каждый месяц тебе постоянно капают деньги, но недвижимость всё равно остается твоей, а значит ты можешь её в любой момент продать. Ну а будет ли дорожать твоя недвижимость или дешеветь это уже как повезёт.

В описанной вами схеме точка выхода — все равно продажа. Прибыль с аренды станет прибылью только в случае удачной продажи.

То есть, по-сути, это все равно игра на повышение. На падающем рынке. Такое.

Я ещё вижу смысл в сдаче в аренду на короткое время в рамках описанной мной схемы:

1) Купил квартиру на этапе котлована за кэш или с нулевой рассрочкой.
2) Подождал 9-18 месяцев до сдачи в эксплуатацию.

3) Сделал ремонт и сдал в аренду.
4) Постоянно мониторишь рынок и состояние квартиры. До первых признаков необходимости ремонта или сильного падения рынка.
5) Продал на N% дороже + доход с аренды — амортизация.

Может быть это будут в сумме те же, упомянутые мной, 20-40%.

При этом из минусов:
— Выше уровень входа, так как нужно ещё сделать ремонт.
— С момента ввода в эксплуатацию жильё падает в цене.
— Ремонт, техника и сантехника падают в цене нещадно. Покупателю нужно будет делать ремонт, что собьёт цену продажи.
— Капитал заблокирован на 3-4 года, за которые можно дважды, а то и трижды обернуть схему с инвестицией в строительство.

Покупка под аренду хороша в Лондоне — аренда космическая и рынок стремительно растёт, поэтому есть смысл долго держать.

Покупка под аренду хороша в Лондоне — аренда космическая и рынок стремительно растё

уже пару лет, как цены не растут в ожидании брекзита.

По Лондон : уже нет, налоговых плюшек, которые делали buy to let выгодным, почти не осталось.

Здавати в Україні житло не вигідно в більшості регіонів.
От візьмем Львів, www.real-estate.lviv.ua/...​kivskiy-Striyska-vul.html — сира однокімнатна квартира 32000 баксів, але там для здачі треба ще вкластись в ремонт і меблі — це все потягне ще тис 15000-20000 як мінімум — і того 47000.

Здавати цю квариру довготерміново можна за доларів 300 в місяць (от тут можна подивитись на рівень ремонту і техніки за ці гроші www.olx.ua/...​.html#10b97611a4;promoted а якщо зробити подешевше — то і ціна буде не 300 а 250), можливо і менше, все залежить від того чи є техніка і яка, якість ремонту і тд. (я колись за 200 орендував подібну).
Тобто за рік, якщо відняти амортизацію меблів і ремонту, послуги ріелторів, простой і тд — вийде ~2500-3000. Тобто це біля 5% в рік повернення від інвестицій. При тому ніхто не гарантує що ціна буде рости (а ще якигось 13 років тому така квартира у Львові коштувала б 80штук :) ). Ніхто не гарантує що вас не затоплять, що жильці когось не затоплять, що не попадуться орендатори які вбють ремонт за пів року і виїдуть, або якійсь на вид нормальна молода сімя не виявиться буддистами які люблять палити ароматичні свічки — запах яких буде чути після 5ти генеральних прибирань (реальна історія) :))) - тобто ризиків як на 5% просто купа.
А ще якщо інвестувати не знаходячись самому на місці — то це треба або комусь платити за «менеджмент» або ваші ризики ростуть в рази.

І це Львів — там ціни на оренду досить високі.

Львів туристичний, тут добре подобово здавати. Щодо клієнтів — родич здавав кілька кв у Львові подобово. То попадуться студентки, що водитимуть пацанів і все засератимуть, то заведуть кота, який все обісре, то студентки раптом виявляться стриптизерками :) Постійно щось ламають і гадять.

Щоб здавати подобово це вже треба людина на fulltime, яка буде цим постійно займатись.

Щоб здавати подобово це вже треба людина на fulltime, яка буде цим постійно займатись.

В будь-якому туристичному місті лендлорди часто за % віддають цю роботу спеціальним фірмочкам. Львів не виключення.

Подобова здача це вже не інвестиція в нерухомість, це бізнес :)

Це вже не зовсім інвестиція — це фліп. Щоб фліпати житло — бажано жити на місці. А в темі питання до діаспорян :)

Це вже не зовсім інвестиція — це фліп

А в чем разница?

Щоб фліпати житло — бажано жити на місці.

Зачем? Прилетай раз год на сделку да и все. С застройщиками можно общаться по телефону аж до момента сделки.

Я буду купувати в Києві, зараз активно шукаю, працюю з ріелтором. У мене вся сім"я в Киеві, буде кому займатися. Громадянка США

круто!
Можу наших партнерів порекомендувати, якщо потрібно буде.

А можете мне порекомендовать?

могу порекомендовать в центре Ирпеня квартиру. недорого

я вже купив в Ірпіні))

нерухомість
в Україні
інвестицію

ааххахахахахаххахахахахахахаххаха

Все знают, что покупать надо когда все покупают и продавать, когда все продают. 😎

так

Инвестиция? это просто смехотворно. 5% годовых при огромных рисках.

звідки інфо про 5% річних?

Ну... спорно
У меня на одной получилось что-то около 45% за 2.5 года
На другой — около 45% за 16 месяцев(но на эти 16 месяцев ещё и рассрочка с 0%, при стартовом взносе 10%, и реальная доходность даже выше)

Як так багато?
Купуєте на котловані?

ту що 45% за 2,5 роки — так, фактично навіть не котлован, а проект(саме той будинок в якому квартира, в самому комплексі вже кілька будинків на той момент були на стадії — коробки готові), забудовник КМБ, і на момент купівлі я вже розумів що вони в оголошені терміни будинок не здадуть, але то було не принципово
інша — ну колись буває що фартить :) - так склалося і на то вплинуло багато факторів
З іншої сторони — купівля квартир не була саме продуманою інвестицією в класичному розумінні,
одну купували бо треба було, інша — just for fun і інтуїтивне відчуття, що вона сильно виросте в ціні

Це не особливий тип інвестиції — це фліп. Він не дуже підходить емігранту, бо
1. Тим треба займатись на місці, або потратити купу грошей і часу на переміщеннях
2. Це не ріст ціни нерухомості — це так званий «wedge deal» коли купується нерухомість фактично нижче ринку але з певними ризиками або факторами які не дозволяють продати її вже покупцям які хочуть заїхати і жити. Тобто в даному випадку це відсутність документів, ризик того що забудовник не добудує і збанкрутує, ризик неймовірно дового затягування проекту і тд.

расчеты в студию, иначе мы тут не верим.

Ну да ну да, программисты без расчетов не верят :)

что-то около 45% за 2.5 года

bit.ly/2NDPFKC
Но моя с действительно видовая, чуть больше, и немного дороже, но даже если брать 38500
Итого: брал за 25, сейчас 38,5 = 54% за 26 месяцев
Собственно даже больше чем 45% получается, но там еще будут налоги и прочая ересь

около 45% за 16 месяцев

ЖК республика, 1 очередь дом готов, через две недели открытие, ключи в октябре
Вот точных цен на первую очередь сказать не могу до октября(застройщик переуступку не разрешает, посему открытых предложений нет), но сейчас продают третью очередь с сдачей в июне 2021 — 1300 за метр квадратный
Я брал в первой очереди 15 месяцев назад за 850, возьмем за текущую цену третьей очереди(что немного не честно, так как моя уже готова) — 1300
Итого: было 850 через 15 месяцев 1300 = 53%

Ясно что это стечение обстоятельств, везение и иже с ними, но говорить о том, что

это просто смехотворно. 5% годовых при огромных рисках.

Ну не знаю, странно по крайней мере
Я понимаю что у нас принято рассказывать о том что инвестиции в недвижимость это «жуть, боль, ужас и все равно обманут», но

расчеты в студию, иначе мы тут не верим.

По поводу огромных рисков — я не вижу именно огромных, риски как риски, как собственно и в любых инвестициях, нет рисков — нет роста
Тот же КГС в договоре имеет пункт о возврате инвестиций по инициативе инвестора, и если этот воззврат происходит позже чем через 180 с даты оформления — возвращают не только вложенную сумму, но и «вознаграждение» (текущая цена продажи застройщиком — стартовая цена)

ну тоесть это не про оренду, а покупку на этапе котлована и продажу после этого. Это скорее спекуляция на рисках чем инвестиция. Если вы её оставите под сдачу, ремонт еще будет 15К. Что опустит ROI еще на 50-70%.
ну и как обычно, продают за 1300 это ж не означает что кто-то покупает по такой цене.

ну тоесть это не про оренду,

Ну говорили ж об инвестиционной недвижимости, а не о только орендной как инвестиции

Это скорее спекуляция на рисках чем инвестици

А вам не кажется что любую инвестицию можно назвать спекуляцией на рисках? это основной смысл инвестирования, и я чего-то не помню каких-то градаций чтобы что-то считать спекуляцией на рисках, а что-то инвестицией

Если вы её оставите под сдачу, ремонт еще будет 15К. Что опустит ROI еще на 50-70%.

Сдача около 14 кгрн(да сдается по такой цене вполне ок, я в курсе)
Цена после ремонта — 53.5, доход от оренды после вычета налогов и амортизации(небольшой из расчета капитального ремонта раз в 10 лет) — 6.250
Ну и ROI ~ 11.7 в год
И да я давно на рынок оренды в Киеве смотрю(и не только смотрю) — ROI в среднем 9.5 — 12 годовых( в зависимости от цены, района и остального)

ну и как обычно, продают за 1300 это ж не означает что кто-то покупает по такой цене.

Ну, судя по количеству оставшихся квартир, и количеству людей в отделе продаж — покупают, это собственно и есть основным фактором поднятия цены, не покупали бы то продавали бы и дальше за 850 :)

Вообще в целом — если инвестировать «с таким трудом заработанные» деньги отложенные на черный день, с гарантией их не потерять ни при каких обстоятельствах — рынок недвижимости (не принципиально в какой стране) не лучшее решение
Но если инвестировать свободные средства, с целью попробовать и возможно заработать себе на отпуск — то в Украине(в частности в Киеве) вполне себе ничего

Она во всем мире 5-7%. При рисках потери всего заработанного, если нужно будет продать во время экономического кризиса.
Инвестировать в недвижимость можно или купив квартиру в европейской столице (но нужно хорошо владеть предметом или отдать кучу денег консультантам), или строя дома на продажу (маржа большая). Строить можно в любой стране.

Так в прикладах у цій статті в FT не йдеться про інвестиції з метою прибутку, а просто в будівництво приватних будинків в районному центрі Миколаїв. Не факт що це хороша інвестиція — такі будинки буде важко продати або здати в оренду, та й сам «інвестор» не обов‘язково що захоче жити там після X років життя в іншій країні.

Ліквідна нерухомість у Львові чи Києві ще може мати економічний сенс, зокрема і через можливість оренди, але віддаленіші від великих міст місця навряд.

про заробітчан не скажу, але точно знаю що киівські програмісти купували новобудоми у Львові.
чому не у рідному Києві — то вже нехай вони пояснюють

мабуть тому що у Львові більше ростуть ціни на житло на орендні ставки)

Давайте тепер порахуємо профіт з оренди. Простіше на депозит покласти.

Давайте рахувати.
Мій знайомий по Харькову на Олексіїївці недавно порахув 7.2% дохідності, на депозиті таких немає.

Які параметри квартири закладаємо в модель?

З того що знаю. Квартира у центральному районі Львова (±10хв пішки до Оперного) ціною біля 50-60к усд. Здається в оренду по 400 баксів.

7.2% дохідності, на депозиті таких немає.

А якщо в гривнях і в цінні папери як ви десь описували?

і чому тоді простіше на депозіт? в вашомо випадку це 8%-9%
депозіт usd стільки не дає навіть якщо враховувати амортизацію і обслуговування житла

Витрати часу на менеджання оренди не треба враховувати? На депозиті лежить собі та й лежить. І в разі потреби явно швидше вийде його забрати ніж продати квартиру.

Можна на аутсорс менеджемент аренди віддати, це недорого.
Поточні ремонти враховано.

simeinyi-budzhet.ua/...​ii-nedvizhimost-kharkova
ЦИТАТА
Вот отличная 2к. квартира на той же Алексеевке в новостройке за 10’000грн. в месяц на том же OLX. То есть это максимум, за который получится её сдать. Давайте также предположим, что 10% всего дохода в месяц будет уходить на разного рода ремонтные работы и прочую ерунду.
Теперь грубо подсчитав доходность, получаем следующие цифры:
(10’000грн * 12 мес * 0.9 )÷(58’780$*25.2) = 7.2%
курс на момент написания статьи был около 25.20грн. за доллар.

Ок, майже переконали))

це приклад з Харькова)) по Львову ще потрібно дослідити

грубо 400*12/50000 мінус 15% на операційні = 5% до податків.

Додам що треба також памятати про capital gain/loss, який в довготерміновому плані може сильно повпливати на процентики.
П.С. Цифра в 5% ближче до market average ніж 7.2%

підтримую.

чи буде ріст цін на метри, це велике питання, ми не знаємо.

навіть якщо враховувати амортизацію і обслуговування житла

лол, з цього треба починати

Не ясно, коррелирует ли недвижимость, с какой либо валютой или с каким-то показателем экономики. Тут правда интересный момент, чем ниже учётная ставка, тем дольше окупаемость арендой. Покупая недвижимость в Украине, в текущей стадии не работающих ипотек, мы по сути можем получить буст цены в 2-3 раза, в случае когда ипотека заработает.

ну если переходить на макро факторы, например как учесть то что население Украины постоянно сокращается как и потребность в жилье?

теоретически люди будут и дальше валить из сел в города так что возможно будет кому сдавать бетонометры

или не будут. Сколько их там в селах осталось то, хз. Опять же вопрос, во Львове например сейчас строительный бум, но не потому что всем нужно жилье, а просто народ использует бетонометры для накопления. Когда рынок насытится?
dyvys.info/...​-na-kilka-tysyach-detali

До бетонометров на человека, как в Германии нам нужен рост 80%.
Касательно сёл, урбанизация в ЕС выше процентов на 10-20%, кроме Польши.

До бетонометров на человека, как в Германии нам нужен рост 80%.

потребность абстрактная, может никогда не произойти.

Касательно сёл, урбанизация в ЕС выше процентов на 10-20%, кроме Польши.

думаете 10-20% стариков могу дать буст в 2-3 раза?

Нет, буст за счёт ипотеки. Когда учётная ставка и инфляция, будет ближе к 5%.

ну хз, посмотри на Польшу, разница в цене процентов 30-50 с украинской. При это качество просто космос по укр станадртам и ипотека меньше чем 5%. Я к тому что есть еще очень много факторов и рост в 2-3 раза будет только при стремительном росте экономики, что пока не предвидится.

Ігоре я згодний що при працюючій іпотеці буде буст але в 2-3 рази? Це в нас дорожче ніж в Польщі буде. При кращій якості польської нерухомості. Як ви вийшли на цифру в 2-3 рази?

За основу идеи взят 2008 год. Тогда это сработало. В Украине как-то выше спрос на жилье из-за конфигурации рынка вероятно. Хотя может сейчас всё и изменилось, в плане либерализации и валюта не будет идти волной в одну точку.

Гостинка в Києві на Борщагівці(21 квадрат, без балкону, як для Борщагівки то в хорошому місці)

Ціна квартири: ~22000$
Орендна плата: 5500 грн(220$) — податок 209$
Інші витрати — важко рахувати, на рік десь близько 100$ напевне було
тобто (209 * 12 — 100) / 22000 = 10.95% на рік
Ясно що за якийсь час треба буде оновлювати якось ремонт і техніка теж не вічна, але за 4 роки все вкладалось в ~100$ на рік
Знову ж таки — то не те щоб планована інвестиція, квартира була, продавати її на падінні ціни(якби продавали в 14-15 роках, то було б щось близько 17 k$) не дуже хотілось, вирішили здавати
Якщо повернутись в 14-15 рік і мати на руках 17к$ — я думаю що квартиру б не купував, і знайшов грошам інше місце, але тепер в ретроспективі — не так вже й погано

це з врахуванням оплати податків і відповідно обов’ язкової подачі річної декларації?

сейчас по гривневым депозитам крайне невысокие ставки, да с учётом валютных рисков...
а по валютным депо — ставки просто околонулевые

Учитывая рост цен я даже хз ))) То что сумма на счету растет или уменьшается это одно, а вот что ты можешь на нее купить это уже другое.

ну, на небольшой сумме в валюте и с учётом абонобслуживания в ряде банков можно и в минус уйти
без учёта инфляции

Посматриваю на Львов. Но пока нет...

Смислу інвестувати в житло десь поза 5-ма, самі знаєти якими, областями немає смилу через воєнні ризики.
Сергій заробив 1500*12*3 = 54000, вклав 42000, жив на $333 в місяць. Тепер питання, та квартира у Львові приноситиме хоча б $333 в місяць?

Я так зрозумів він для себе купив.

І що він у ній буде робити якщо тут нема для нього заробітку?

Знову поїде в Польщу, а квартира пустуватиме. Він же не айтішник, а кухар.

Супер інвестиція)))

жив на $333 в місяць

Когда ты повар, голодным никогда не будешь)

Ну лично себе купить, чтобы жить там, да, простое но в приемлемом районе жилье, чтобы от прибабаханых лендордов не зависеть, да и просто регистрацию миллионика куда проще, чем зажопниское.

Как вариант инвестиций точно нет...Тут бля что не 5-тилетка так русская рулетка.

Руская рулетка з танками та градами.

Уже не «диаспорянин», но недвигу покупал. Она дешевая последние лет 5 — это само по себе подразумевает риск, как и с другими инвестициями. Причины падения цен известны, дальнейшее развитие ситуации — нет.
Поэтому решение зависит от оптимизма и авантюрности конкретного человека)

дякую за відповідь. Цікаво подивитися скільки таких людей, і чи виникає ця ідея в сучасній діаспорі.

Украина это не есть воюющая страна. Это страна где есть зона конфликта.
Например в 2018 году погибло более 110 военных www.bbc.com/...​ian/news-russian-46602422
А в Европе в 2015 году жертвами террористов стали 150 человек
en.wikipedia.org/...​lamic_terrorism_in_Europe

Давайте тогда тоже называть Европу воюющей, где может произойти все что угодно.

Гарний список нелюдів вийшов, для кого «війни немає». Тьху.

У нас в ДТП погибает в разы больше чем на фронте, давайте говорить про войну на дорогах? Война это сильное слово и его нельзя бросать где попало, иначе оно теряет свой смысл. Лично вы работаете в циклуме, который работает на запад и платит налоги по минимуму, разве так себя ведут «настоящие люди» когда в стране война?

На фронті наші хлопці гинуть від рук москалів, що хочуть захопити нашу землю. Це не те саме, що просто п’яним в стовб врізатись.
Відсутність реального патриотизму та навіть емпатії, та невміння відрізнити бойові втрати від смертей з інших причин — це еталона відзнака малороса.
Щодо податків, не переймайся, і я особисто, і інші працівники Сіклума витрачають багато своїх грошей, щоб допомогти нашим хлопцям вбити побільше москальні на «невійні».

ЗІ. Давай, розкажи своїм колегам з Ізраїлю, що оці їх війни із арабським світом — не війни, а так, «дтп». uk.wikipedia.org/...​за_участю_Ізраїлю#Таблиця

Ще раз. Тьху.

Не треба Україну та Ізраїль рівняти.

Ізраїль — держава-окупант, що:

    1. у порушення Женевської конвенції виконує трансфер власного населення на окуповані території
      використовує армію проти цивільного населення
      швидко рухається до режиму апартеіду
  • «Війна» в Ізраїлі закінчиться тої ж самої миті, коли Ізраїль цього захоче.

    В Україні справжня війна з агресивним сусідом, армія проти армії.

    Это террористы из ХАМАС «гражданское население»? Они такое же «гражданское население» как «ополченцы» ДНР.

    ХАМАС місцеві. І так вони цивільні. Я не підтримую їхні методи, але права на збройну боротьбу з окупантом ніхто не відміняв. А «жопочлєнци Домбабве» — перевдягнені російські військові. Відчуваєш різницю?

    Всю историю Израиль демонстрирует стремление к миру, не держится за землю.

    Не кури цю траву.

    Сколько раз арабы организованно нападали на Израиль? «Смыть евреев в море» и прочее, и сколько раз Израиль на арабские страны?

    Араби на Ізраїль:

    1) 1948 — війна за незалежність (завершилася вигнанням арабського населення з центральної частини Ізраїля, до цього часу живуть у таборах біженців)
    2) 1967 — шестиденна війна (завершилася окупацією західного берегу р, Іордан, Сектору Газа, Синайського напівострова та Голанів)
    3) 1973 — війна Судного дня

    Ізраїль на арабів (з тих, що пам’ятаю):

    1) Операція «Кадеш»
    2) Перша ліванська
    3) Друга ліванська
    4) Численні каральні операції на окупованих територіях

    Большая часть «ополченцев ДНР» тоже граждане Украины.

    В принципі, це тягне на державну зраду.

    Аргументы будут? Синайский полуостров Израиль отдал добровольно.

    Частина умов кемп-девідської угоди таємні.

    И после таких заявлений, все что делает Израиль это забирает Голаны (стратегическая высота с которой Сирия постоянно обстреливала Израиль)

    Справа не в обстрілах, а у питній воді. Згодом це (нестача питної води) призвело до сучасних подій у Сирії.

    западный берег реки Иордан (маленький клочок земли, через реку намного более удобно обороняться)

    По-перше, він не маленький, по-друге, анексії (як у випадку з Голанами) не відбулося і територія досі під військовою окупацією. Мирний договір з Іорданією давно підписали, але анексію не провели.

    Ага, в Ливан пустили террористов-палестинцев

    «Перемовини з окупантами на твоїй землі мають тривати не довше автоматної черги» © Василь Кук

    Терористи для одних можуть бути борцями за свободу для інших.

    Вы не видите что сравниваете несравнимое?

    Ти мені про Ізраїль не розповідай, у мене навіть машину звуть «Ашкелон», тому що צבע אדום, якщо ти розумієш місцевий юмор.

    К чему эти теории заговора что Израиль «спровоцировал» арабов чтоб горы ради воды отжать? Арабы атаковали Израиль, а не наоборот, не перекладывайте с больной головы на здоровую.

    Вам з Одеси видніше, хто кого провокував.

    Аннексию не провели т.к. большинство живущих там — арабы.

    І шо? Або припиняйте окупацію або анексуйте. Заливати бабло у поселення щоб потім все залишити?

    Гражданская власть на этом куске (ровно как и в секторе Газа) у ПНА, они могут развивать это «государство».

    Буде справедливо, як виведуть усі поселення. Поки підконтрольна ПНА територія поділена на ізольовані анклави, уся відповідальність на Ізраїлі. Сектор Газа взагалі є концтабором.

    Деоккупация возможна только в случае отказа от насилия и терроризма.

    Збройна боротьба не припиниться до завершення окупації.

    Уже была попытка с сектором Газа, которая стала ярким примером. Вывели войска — власть захватили террористы которые начинают воевать, вместо того чтобы развивать государство.

    Терорист Шарон всупереч домовленостям провів одностороннє розмежування, передавши владу ХАМАС, замість ПНА. Це був цілеспрямований крок і Ізраїль свідомо підтримує таку ситуацію й зараз.

    Не напали бы в 1948 (Израиль тогда кстати ВООБЩЕ ничего не оккупировал), не напали бы в 1967 с целью уничтожить Израиль

    Ти тупий, як і деякі місцеві. Араби, що напали у 48-67-73, це не ті араби, яких асвальтують зараз. Кидати шокові гранати дітям у колиску тут, як відплату за газові камери там — ознака божевілля, яке лікується тільки напалмом.

    существовала бы суверенная и независимая Палестина

    Палестина — це від річки до моря. Це не держава, а територія, на частині якої знаходиться Ізраїль.

    Да-да, чтобы иметь представление об исторических событиях, надо обязательно быть их непосредственным участником.

    Я маю можливість спількуватися з тими, хто брав безпосередню участь. А ти — тільки Вікіпедію читати.

    Ну вот в секторе Газа «прекратили оккупацию» как эксперимент. Получили «концлагерь» с террористами. Дураков на одни и те же грабли наступать нет.

    Це не був ніякий експеримент. Все було сплановано і результат саме той, що хотіли отримати.

    Большинство населения там НЕ признает право Израиля на существование.

    І шо? Я, наприклад, не визнаю права РФ на існування. Це не дає РФ права нападати на Україну. Але дає мені право робити все, що вважаю за потрібне, для знищення РФ. Також, я, як громадянин, не визнаю перетворення Ізраїлю на державу Галахи (схоже на ісламську республіку Іран) і залишаю за собою право на спротив такому перетворенню.

    Человек прекративший оккупацию внезапно террорист, лол.

    Шарон був терористом і військовим злочинцем задовго до 2004. І ніяку окупацію він не припинив, як би не хотілося вважати місцевим фашистам.

    ХАМАС имеет большинство в парламенте ПНА, т.е. определяет политику ПНА.
    Это потомки тех арабов. И эти потомки по прежнему отрицают право Израиля на существование и считают что надо убить всех евреев, что доказывают не словом а делом. И никто их не асфальтирует, пока они не начинают свою террористическую «борьбу»

    Я вже писав, припини палити ту гидоту.

    О, распятые мальчики пошли в ход.

    Це тільки доводить, що ти ніх%я не в курсі місцевих реалій.

    Арабы не признающие права Израиля на существование напали.
    Ты хочешь сказать что потомки арабов подразумевают под «не признанием на существование» не то же самое, что их предки?

    Це все називається «колективне покарання». Концепція колективного покарання є ідеологічною основою тероризму. Місцеві упороті (як і ти) цього бачити не хочуть і із завзятістю олігофренів повторюють «араби напали, тому...».

    Более того, это не дает тебе право «делать все что считаешь нужным для уничтожения РФ». Будешь россиян в автобусах взрывать — будешь признан террористом всеми странами

    Путін підривав расєян цілими будинками і ніхто його за терориста не визнав.

    Так дай свой источник, мне интересно.

    Надсилати Новою Поштою тих, хто брав безпосередню участь? Чи «Секрети Рейху» на флешку зкинути?

    Цитована тобою офіційна фашистська пропаганда вже давно тут розібрана та перетравлена.

    Концепція колективного покарання є ідеологічною основою тероризму.

    Отлично описание позиции большинства палестинских арабов.

    Цитована тобою офіційна фашистська пропаганда вже давно тут розібрана та перетравлена.

    Фашистская — с поправкой на принадлежность термина — это у ХАМАС с компанией.

    И сразу чтобы не было «в википедии прочитал»: у меня в Израиле родственники и знакомые.
    И да, тотальную галаху они не приветствуют. Но и чушь про невинных арабов и террористов-евреев — тоже.

    Путін підривав расєян цілими будинками і ніхто його за терориста не визнав.

    Ничего, доказательства постепенно набираются.

    Они терпят — значит надо вывести войска.

    Я не вимагаю виведення військ. Я вимагаю евакуації протизаконних поселень. Підсрачником у Негев з талоном на встановлення кондиціонеру за три роки.

    И пофиг что промытые пропагандой люди (которым с детства внушают как круто быть смертником и умереть в бою с еврееями) начнут атаки с новой силой.

    Я дуже радий, що це не моя проблема, а проблема уряду.

    Передача зачётная, да :(
    Олега публично обсуждать не хочу, давно и лично знаком, но всё сложнее.

    Отлично описание позиции большинства палестинских арабов.

    Ти їх бачив, чи знайомі розповідали? Бо я особисто бачив, як вони там живуть. І на їхньому місці робив би те саме, але краще.

    Фашистская — с поправкой на принадлежность термина — это у ХАМАС с компанией.

    Те, що ХАМАС — людожери, ніяк не відміняє факту, що місцева політична карта за останні 15 років з’їхала вправо до того, що обидві партії-лідери є відверто фашистськими.

    Но и чушь про невинных арабов и террористов-евреев — тоже.

    І що це доводить? Тут багато хто Азарію (це такий місцевий Мільчаков) героєм вважає.

    Бо я особисто бачив, як вони там живуть.

    Ага, ага. Хто хоче нормально жити — їздить працювати на нормальні території.

    І що це доводить? Тут багато хто Азарію (це такий місцевий Мільчаков) героєм вважає.

    Мені не цікаво, хто вони обидва. Мені важливіше, що одні створюють країну для життя, а інші в надцятому поколінні навчені лише все паскудити і загоняти себе у добровільне гетто.

    Ага, ага. Хто хоче нормально жити — їздить працювати на нормальні території.

    Не нагадує апартеід з бантустанами?

    а інші в надцятому поколінні навчені лише все паскудити і загоняти себе у добровільне гетто.

    Це ти про «істінно-єврєйскіх ортодоксальних єврєєв (ізвінітє за тавтологію)». Як це стосується дискусії?

    Не нагадує апартеід з бантустанами?

    Нагадує. Добровільний.

    Це ти про «істінно-єврєйскіх ортодоксальних єврєєв (ізвінітє за тавтологію)».

    Ніт. Я про Газа, «західний берег Йордану» і все таке.

    Нагадує. Добровільний.

    Чого ти вирішив, що це добровільно? Людей зброєю та погрозами зігнали з їхньої землі і не дають повернутися.

    Я про Газа, «західний берег Йордану» і все таке.

    У добровільному гето тільки ортодокси сидять. Арабів тримають окремо не з їхньої волі.

    Людей зброєю та погрозами зігнали з їхньої землі і не дають повернутися.

    Це не їх земля.
    Коли євреї почали імігрувати, Палестина була майже пуста, бо непридатна для життя. Вони непідйомною працею і жертвами зробили з пустелі місце нормального життя, і тоді на готовеньке прийшли нахлібники, нездібні на працю і творчість.

    І не треба посилатись на постанови ООН і все таке: ООН була задавлена масою і облудою.

    І мені дійсно дивно, як ти, живучи там, можеш не розуміти найважливіше про свою країну — так, що фактично зраджуєш її.

    Усе, що ти написав, від «майже пуста», до «непідйомною працею» та «зраджуєш», слово у слово — місцева фашистська пропаганда. Але ще живі свідки того, як у 1948 віджимали землю і власність у арабів. Знаходяться в архівах звіти, як гвалтували дітей і розстрілювали десятками заручників, щоб змусити арабів тікати.

    Знаходяться в архівах звіти, як гвалтували дітей і розстрілювали десятками заручників, щоб змусити арабів тікати.

    О, распятые мальчики пошли в ход.
    Спасибо, больше вопросов нет.

    В кратком описании статьи:
    «Twenty soldiers who took part in the episode, including the platoon commander, were court-martialed and sent to prison.»
    «Thus began one of the ugliest and most appalling episodes in the history of the Israel Defense Forces.»

    Т.е. солдат участвовавших в эпизоде (одном, который считается одним из ужаснейших) осудили и посадили в тюрьму (т.к. то что они сделали было не нормально и не поддерживалось государством), а ты манипулятивно подразумеваешь что это была государственная политика. Уровень раша сми.

    Без розуміння контексту це виглядає логічно.

    Але контекст: це один з випадків, що вдалося дістати з архівів. Через те, що таких випадків багато, Служба загальної безпеки відмовляється надавати доступ до решти архівів, щоб не спричинити вибуху серед населення (включно з арабським). Тоді діяли не тільки державні підрозділи, але й різні терористичні угрупування, що потім були записані у герої.

    Генеральный секретарь Лиги Арабских государств:

    Я не відповідаю за Лігу арабських держав. Я відповідаю за дії Ізраїлю та України, як громадянин.

    Через те, що таких випадків багато, Служба загальної безпеки відмовляється надавати доступ до решти архівів,

    «У нас есть такие факты, но мы вам им не покажем».

    В Израиле хотя бы за переход в другую религию нет смертной казни. А ещё равноправие мужчин и женщин. Я уже не говорю об экономической и политической свободе. В правительстве и парламента Израиля есть арабы, а есть ли евреи в правительстве Египта, Иордана или Сирии?

    В Израиле хотя бы за переход в другую религию нет смертной казни.

    Тільки пожиттєво закривають можливість отримати громадянство.

    А ещё равноправие мужчин и женщин.

    Ніт © Наприклад, дружина не може вимагати розлучення у випадку ад’юльтера, чоловік не тільки може, але й має можливість залишити дружину без майна. Про вимоги до жінок та дівчат не сідати у передню частину автобуса або не ходити з певного боку вулиці я навіть не буду згадувати.

    Я уже не говорю об экономической и политической свободе.

    Ніт © Квоти та регуляція усього.

    В правительстве и парламента Израиля есть арабы, а есть ли евреи в правительстве Египта, Иордана или Сирии?

    Є в парламенті Ірана. З «Египта, Иордана или Сирии» © вони усі виїхали ще у 50-х з економічних міркувань.

    з економічних міркувань.

    Ага, «по земельному вопросу» ([известный анекдот]).

    Вони навіть Голокост згадують разом з «героїзмом жидів Північної Африки». 6 мільонів знищених у Європі проти 2000 (двох тисяч) померлих в Африці за той самий час.

    Вони досі ниють, що їх брехнею сюди затягнули, а були б розумні, лишилися б або поїхали б до Франції.

    Вони досі ниють, що їх брехнею сюди затягнули, а були б розумні, лишилися б або поїхали б до Франції.

    Хто «вони»?
    І чому я бачу стійкий потік мігрантів до Ізраїлю з Франції, яка тупо спасувала перед ганчірколобими?

    І чому я бачу стійкий потік мігрантів до Ізраїлю з Франції, яка тупо спасувала перед ганчірколобими?

    Вони — це араби-юдеї з країн Магрібу та Леванту.

    Де ти його бачиш? Вони сюди поїхали відмивати бабло і припинили їхати, як тільки почалися питання «Звідки бабло?»

    Вот єдине чого я ще не побачив це звинувачення євреїв в своїх проблемах.

    «Самі ж, своїми руками» ©

    москалів, що хочуть захопити нашу землю
    еталона відзнака малороса
    допомогти нашим хлопцям вбити побільше москальні

    Тьху, самі штампи та стереотипи
    Війну Росії об’являйте! Тоді наперебиваєтеся «москальні» скільки заманеться!

    Хіба що з тобою заблукав, москалику-кацапчику! :)

    Це якби я у Москві вчився. Чого ж не лишився там? Зараз був би добривом біля дороги.

    Вітаю, що ти вчився у Москві!
    А от чому я і де я — то не твоя собача справа, недалеке покончене жлобинятко!

    Не моя справа з’ясовувати, на яких одностатевих стосунках тебе КГБ/ФСБ підловило, щоб ти на них працював. Все інше — з публічних даних.

    Яке ж ти бридке ЧМО! Мабуть ще уявляєш себе як «справжній українець». От такі як ти і створили умови для «Крым наш».
    Ти, чмошнику, і є той самий Російський агент «Крым наш» під глибоким прикриттям — просто до тебе, телепню, це не доходить, бо тупий та підступний.

    От такі як ти і створили умови для «Крым наш».

    I sense Heresy ©

    Це виправдання окупації.

    За уставом ООН, агресором вважається країна, що першою офіційно проголосила війну. Ти цього добиваєшься?
    Ось Грузія на чолі із Міхуїшвілі такий «фокус» із проголошенням війни провернула в 2008-му. Наслідки всі бачили.

    Твій комент — смішний, москалику! Російські військові переїхали кордони — так ні, не треба війни об’являти — сидіти й тихенько ненавидіти москалів.
    Тільки тссс! Тихенько-тихенько, щоб в ООН окупованого агресором не назвали )))

    А якщо признаєш, що слабкі щоб битися з москалями, то чому взагалі полізли «в наступ» на російські війська, у котли???

    Саме такі тупі блядські йовбаки, що не хочуть розбиратись глибше ніж кліпчики шарія/дубінського, обрал гідранта, якому теж похій на міжнародні закони й правила, аби бобікі перед зомбоящиком були задоволені. Вітаю, ви зробили це.

    Дуже Вам дякую! Дякую за таку добру оцінку, дякую що долларом, евро, гривнею, єною підтримуєте корупціонерів, що зробили слабкою, а далі втягнули у заздалегідь відомо програшну війну й закріпили закріпачення та територіальне розтрощення України. Бо вони «в доску свої, справжні українці»! Слава нації! — ...

    За уставом ООН, агресором вважається країна, що першою офіційно проголосила війну.

    За яким саме статутом? Прошу точне посилання. Щось мені здається, що там більше варіантів.

    Так, варіантів більше. Але проголошення війни це:
    — припинення поставок ядерного пального для АЕС, вугілля та газу. Через це — вейєрні відключення електроенергії, провал опалювального сезону, холодні не окремі домівки, а ціли мегаполіси та області;
    — припинення поставок дизпалива, нафти та бензину. Через це — криза транспортних перевезень, стрімкий рост ціни транспортування і всії пов’язаних товарів;
    — припинення транзиту газу в Європу через ГТС, через це — суттєве погіршення стосунків із Європою, бо їм ще ніде було б взяти газ замість російського;

    — припинення дії договорів про териториальну цілістність та про демаркацію дало б право РФ на перегляд кордонів і економічних зон на усіх суперечливих участках, а такі є;
    — припинення дії Будапештського меморандуму дозволило б великим країнам «умити руки» і не втручатись в цю війну;

    — звісно, НІЯКИХ анти-російських санкцій не було б.

    — жодної копійки від МВФ, ВБ, ЄБРР, СЄ, США тощо. Тож, дефолт вже в 2014-му році;
    — жодної копійки інвестицій в країну в офіційному стані війни;
    — всі діючі внутрішні та зовнішньоекономічні договори можна було б розторгнути через форс-мажорні обставини.

    Може, агресором нас би й не визнали, але й допомоги ми б не отримали від жодної країни.

    Я вам больше скажу, в ДТП украинцы гибнут от рук украинцев. Или это не считается? Плохо только когда украинец погибает от представителя другой национальности?

    Порівнювати ДТП і бойові дії — це блін яка каша в голві має бути?

    В ДТП и во время боевых действий люди умирают как-то по разному?

    Так по різному, в ДТП люди помирають в основному через недотримання правил, не думаю що часто в результаті ДТП помирає людина, через те, що інший водій хотів спеціально протаранити чиюсь машину в лобовому зіткненні з метою вбити водія чи пасажира.

    А під час бойових дій, наші солдати помирають через те що на територію яку вони мають захищати, прийшли воєнні іншої країна, з чіткими намірами захопити територію і вбивати тих хто буде чинити спротив.

    Як на мене ця різниця очевидна. Шкода що не всі її розуміють.

    Типа если в ДТП умер, то сам виноват?

    Як можна з вищенаписаного зробити такий підсумок/патиння? Це спроба тролінгу? Не розуміння української мови? Чи щось інше?

    Ок — буду терплячим і перефразую

    1. ДТП — люди помирають по причині недотримання правил, неуважності, власної дурості. Але зазвичай в ДТП — це нещасний випадок, без злого умислу. Тобто винуватець який створив ДТП зробив це не для того щоб когось чи себе вбити.

    2. Війна — російська армія і коллаборанти, вторглись на територію країни, для того щоб зайняти територію і свідомо вбивати тих хто цьому протистоїть і по суті захищається. Тобто росіяни їдуть в Україну свідомо вбивати українців.

    Тепет тобі зрозуміла різниця між смертями в ДТП і під час війни? Ще дурні питання будуть?

    Щодо податків, не переймайся, і я особисто, і інші працівники Сіклума витрачають багато своїх грошей, щоб допомогти нашим хлопцям вбити побільше москальні на «невійні».

    Так вот почему перестали бенч оплачивать

    Лел, где-то перестали оплачивать бенч???

    Так в Циклуме его даже не должно быть. Аутстафф же.

    его даже не должно быть

    Кого не должно быть? Циклума, бенча...?Но если аутствафф то как раз таки должен быть.

    в Циклуме его даже не должно быть
    Кого не должно быть? Циклума, бенча...?

    В Циклуме не должно быть Циклума?) Такой вариант?
    Бенча, конечно же. Там всегда предупреждали что берут на конкретный проект, и бенча как такового нет, лишь пару недель на поиск нового проекта.
    Это даже не в счет по сравнению с бенчем в Епаме и аутсорсерах помельче, где люди месяцами пинают (зачеркнуто) самосовершенствуются.

    Лел, без бенча, и только пара недель? И туда еще кто-то идет? В принципе, меняя проект можно и +500 получить меняя контору полностью, чего мелочится то! )))

    Людям важно стоит-ли покупать здесь жильё

    Ви Олександре займаєтесь на мою думку софістикою. Чи Ви будете говорити війна а ми будемо казати конфлікт — це на природу речей на кшталт смертей на сході не впливає ніяк. Честь Вам і хвала за те що підтримуєте ЗСУ, але цим займається не тільки в Циклумі, до Вашого відома. Можу кинути звіти за останній рік. Прохання не переходити на особистості і не вішати ярлики заради красного слівця.

    А новости давно открывал? Как на смартфоне браузер откроешь, так и вылазит. Через день в Киеве в заголовке кого-то расстреляли. То машину, то человека. Открываешь новость — то пострадавший в больнице, то вообще побили стекло из пневматкии и пострадавших нет. Хочется взять таких журналистов... и расстрелять. Два раза.

    І як близько особисто до вас повинен впасти бойовий снаряд, щоб «зона конфлікту» і сильне слово перетворилось в таку ж реальність, як і для українських військових?

    Вопрос не только в жертвах, а в праве собственности. Люди, владеющие квартирами в Донецке, могут их сейчас продать без потерь?

    Класно їм! У Львові квартиру в радянському фонді фіг продаш, ціни впали дуже сильно, і клієнтів просто нема — всі купують новобуди.

    п.с.
    Вибачте, не повірив, і поліз в Інет перевірити Вас.
    «Ориентировочные усредненные цены на квартиры по районам г. Донецка, по которым можно реально продать в тыс. USD на 29.08.2019»
    максимальна ціна в таблиці — 22 тис за 4кімн в найкращому районі.
    Тут скріншот: i.snipboard.io/y2AKVT.jpg

    Вопрос не только в жертвах, а в праве собственности. Люди, владеющие квартирами в Донецке, могут их сейчас продать без потерь?

    Ви сказали що Так. А насправді якщо купив в 2000, то так, якщо пізніше — ні.

    так, люди, що володіють квартирами у Донецьку МОЖУТЬ їх зараз продати без збитків.

    Так не можуть же. Купив в 2005-2013 наприклад, зараз не може. Чи Ви мали на увазі, що хтось може? Бо звучало так, ніби можуть всі, або принаймні більшість.

    Не правда, по перше 22тис — це найдорожча квартира, а ви рахуєте якусь міфічну квартиру яка в 2000х купувалась за 4500 — я впевнений це не була найдорожча на ринку — бо скоріш за все 22тисна квартира — це ще й новобудова, а в 2000×4кімнатні новобудови були дорожчі ніж 20тим навіть в Тернополі. Тому скоріш за все саме та кватрира що купувалась за 4500 — коштує менше.
    + не бачу ліквідності — як продати легко? Це ж треба їхати туди, везти звідти гроші і тд. Це нейморівно великі ризики.

    для довідки, сукупний рівень інфляції бакса за період січень2014-грудень2018 склав трохи більше 49%

    Не вірю :)

    Отут кажуть що 8% www.in2013dollars.com/...​s/inflation/2014?amount=1 :) - що досить точно корелює з ціною нерухомості в США.

    Якщо купити за 5тис, а продати за 12 зараз — то так. Але не всі купили так дешево.

    До речі, дохідність якраз ~5% — тобто як на депозиті. Тільки з депозиту можна зняти гроші в будь-який момент, а вот як шкидко можна продати квартиру в Донецьку?

    Ну я вважаю що більшість таки без втрат продати не може. А можуть ті які в 2000му відразу на дні кризи купили :) + не дуже розумію саму логістику продажу чи покупки зокрема для інвестора потенційного :)

    Логика подсказывает что смысл — доходность

    Рынок практически на дне. Очень маловероятно что цены будут сильно ниже, разве что война прям в Киеве начнется что очень маловероятно. Зато перспективы роста большие, за основу взять те же цены в Москве.

    Яке недолуге і недалекоглядне твердження. Дональд Трамп явно не вміє планувати далі як на пів року вперед.

    Сравните с Молдовой — они «впереди» на много лет — у них давно оккупированные территории и постсоветское популистское правительство под «русским каблуком». Как им это помогло «отскочить от ценового дна»?

    Ось вам ще список країн, які де-юре або де-факто знаходяться у стані війни: Ізраїль, Південна Корея, Індія, Туреччина. І що, когось лякає туди вкладати гроші?

    Они в разы и в десятки раз сильнее своих противников.

    А ще росія — де з 2014 року ціни на нерухомість обвалились.

    Не так уж они и обвалились (разве что в долларе).
    В России есть множество источников финансирования: коммерческая, военная ипотека, материнский капитал. С июля 2019 застройщики могут привлекать деньги только через escrow-счета, соответственно, проблема обманутых дольщиков должна исчезнуть как класс.

    А ну так в гривні в нас ринок цвіте і пехне теж :))))
    От припустим в 2009 ви купили квартиру за 50тис баксів — це 400 тис грн.
    А зараз продали за 35000 баксів — а це вже 875000 грн! Ріст в 2 рази :))))

    ПС. якщо без жартів — тут в нас є знайомі — переїхали з москви. То кажуть що нерухомість просто обвалилась спочатку різко, а потім стагнує потрошки по сей день.

    Если говорить про Москву, то там докризисно-довоенные цены были на уровне теперешних, 2018-2019 г., в городах типа восточноевропейских столиц, в крупных, дорогих городах Германии и т.п. Т.е. именно московская недвижимость просто пришла в некоторый относительный адекват. Хотя доступна широким слоям москвичей только недвига в области, хорошо за МКАДом.

    Киеву в этом плане повезло в том, что у нас страна не такая населённая, как РФ. Иначе возле метро и в хороших районах цены были за среднемировые 60 кв. м. сотни тысяч долларов.

    вы удивитесь но обычно люди в странах с другой валютой (не доллар) обычно считают в локальной валюте — например, в рублях или злотых. Просто в Украине 9999% — 1 человек (Пан Жук) не верит в местную валюту и расчеты проводят в долларах / евро

    Можно как и у нас, в Украине, считать недвижимость в долларе, свято веря, что точно ничего не потеряешь. Я сейчас продаю квартиру в областном центре, купленную, по сути, на пике цен в конце лета 2013 г. С учётом улучшений/ремонтов за неё едва предлагают 50% от расчётной долларовой цены 2013 г.

    Це до речі цікаво. Іпотека там набагато нижча по відсотках плюс пільги про які писали нижче. Але шось нема бусту в 2-3 рази як один з коментаторів написав :).

    Наверно из-за того, что буст возможен только при искусственном сдерживании, накопленном спросе. В Украине в последние годы считается дурным тоном сравнивать тот уровень развития общества, что в РФ. Но там практически всегда была и оставалась доступной ипотека по значительно нижней ставке — от 7 до 12 процентов; там тоже есть свой Монобанк и многое другое. У нас же ипотека де-факто свернулась после 2008 г. из-за фантастически высокой учётной ставки НБУ.

    Підписатись на коментарі